}REN Droog Nieuuu ZOMERSE ZONDAG eindigde met wind, regen en hemelvuur Het Apostolaat der viert zijn zilveren Hereniging jubileum tëtballer ANNA PAUKER krijgt (zeer oneervol) ontslag Reliek van H. Maria Goretti naar martelplaats gebracht Vandaag komt het antwoord van de fractievoorzitters ing Opmeer irs-hlppique onccmrs Hoofdredactie ,De Tijd' Vliegramp eist acht doden Mossadeq herkozen DEFENINCEN Augustus ra tie van meer Ruiters" ater - Bergen >1. K 2243-213 Het hele seizoen Ant. Swart Albino sneeuw witte cement r\Anoi Ar\ \/nno AlKkAAAR veilig. (Vondel) DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING NHD Dakloos onderdak Daken van zes huizen gerukt Weer aanval op onderneming Mgr. De Lange bisschop gewijd Reusachtige zender stoort de vrijheid Kamerlid Reijers trekt vragen in Russische ambassadeur in Roemenië eveneens KARDINAAL TISSERANT BIJ KARDINAAL DE JONG Byzantijnse liturqie in kathedraal van Utrecht Verwerpen Denen protest van V.S.? Millioenen voor V.S.-verdediging Persoonlijke brief van Heilige Vader aon moeder der heilige Mond- en klauwzeer vrijwel bedwongen Dodelijk ongeval bij Abcoude Zuid-Molukse strijd aeëindiad Jarige formateur in afwachting Moeilijkheden voor De Gaulle Grensschending van Russisch vliegtuig Valse munters in Duitsland UBLICATIE [aandag 7 Juli 1952 te rg" bij Stroe onder de met openbare vervoer dienstregeling eerste te reizen naar Amers- leze stations zullen naar lar losplaats Stroe inge- tijden van deze treinen 3 bekend gemaakt. De ag 7 Juli 1952 te leger- wapenen komen, dienen vervoermiddelen van de at Eindhoven eerste Op het stationsplein en bussen gereed staan legerplaats. en, Varkens, Wolvee, sn Geiten HET TERREIN rote biljetten LI a.s. - 8.15 uur DE SHOW! SNAP Piet Muyselaar) se komiek MEIJER, e B.B.C. en Televisie e radiozanger! v. d. Vlaamse Omroep howman jit radioland - Kaarten en plaats- rgen Telefoon 2124 de voorstelling plaats i „Duinvermaak" (GRAMMA I I.W. R 51 500 cc, 1951 n, als nieuw. 51, 11000 km gelopen, e JAWA en diverse 50 cc motoren, ij klep, in prima con- en onder gar. verkocht Bloemkoolplanten Lecerf, Groene Novum, Bloem en daalse gele put jes en spruitkoolplanten. P. J. Jongstraat 117, Lutjebroek. Tel. 259 brandvrij, roestwerend, wasbaar, verft landhuis, boerderij, fabriek, ge vels betonbouw en ijzer constructies blijvend prachtig wit en water dicht. Meer dan 15 jaar ervaring. Nog niet ge ëvenaard. Proefpakket 5 kg f 12.50 rembours. A. J. VAN WIJK, Pijn- acker, Tel. (Berkel) K 1891—412. IIIIIIIIIMIIIIIIMIHIIHh - ma jullie kunn'n knapp'n Z word'n van een voze 2 ak an" En voor het was bekomen, hadden i schoppen onder hun anen schreeuwden het 2 >azing dan van woede 2 i, dat hij anders altijd in geroemde zachtmoe- ;rvolgens te laten zien, Z relds beste voetballers 2 schop en wel zo hard, 2 ogen. Daarna depo- maals enige malen te- Z lo en Angelico aan. En r kun je van op aan.. I Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credietbank. Noordhollands Daqhlad Buiten God is 't nergens HET EE IT VAN HEDEN Pag. 1 Maandag 7 Juli 1952 46e Jaargang No. 12519 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, "teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 De dag van gisteren is weer een waarlijk zomerse dag geweest Een zomerse dag echter, die ook „zomers" eindigde: met het door De Bilt aangekondigd onweer, dat ook ditmaal, evenals enkele dagen geleden,verschillende rampen op zijn debet kreeg. De wind rukte de daken van zes huizen, de bliksem stak grotere en kleinere branden aan. Honderdduizenden hebben gis teren getracht ergens in ons land een koel plekje te vinden. Velen hebben daarbij een en dezelfde ervaring opgedaan: het was bijna overal even warm en drukkend. Aan de stranden hebben grote menigten verkoeling gezocht; in het zeewater was die te vinden, maar het zand was gloeiend. Daar bij kwam nog dat de van land naar zee waaiende wind voortdu rend hete lucht aanvoerde. Bo vendien waren er de kwallen, o, die k.wallen. De Rotterdamse Redding-briga de die het strand te Hoek van Holland onder haar bewaking heeft, heeft gisteren twaalf men sen, die waren afgedreven, ge red. Het einde van de Zondag kwam boven verschillende delen van ons land met de lang verwachte onweersbuien. De brandweer te 's-Gravenhage heeft het Zondagavond heel erg druk gehad. Van alle delen van de stad ontving zij berichten over blikseminslagen. Hier en daar deed ook het hemelwater de stads- en dorpsbewoners weer overlast aan. Te Kethel (Z.H. zijn Zondag avond bij Zuidwester windstoten over een lengte van veertig me ter het dak van zes zgn. „Wel- schen"-systeembouwwoningen op- I// tr TWEE BENOEMINGEN AMSTERDAM Naar het K.N.P. verneemt, zijn tot hoofd redacteuren van het dagblad „De Tijd" te Amsterdam benoemd: mr. W. A. van der Kallen, thans directeur van het Algemeen Ne derlands Persbureau te Den Haag en H. baron van Lamsweerde te Bussum, thans hoofdredacteur van het dagblad De Nieuwe Dag te Amsterdam. De nieuwe func ties zullen op 1 September in gaan. DJAKARTA De administra teur van de onderneming „Gu- nnng Susuruh", in de omgeving van Tjikalong Wetan (tussen Tjiandjur en Bandung) werd ge wond, toen een bende van onge veer 200 man in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een aanval deed op de politiepost in de na bijheid van de onderneming. Een agent werd gewond en van de administrateur der onder neming, de heer J. F. van der Woestijne, werd een been verbrij zeld. Vijf barakken gingen in vlammen op. Te Vlissingen heeft de direc teur-generaal van het Neder lands Loodswezen Zaterdag middag in tegenwoordigheid van vele autoriteiten en be langstellenden het nieuwe standbeeld voor Frans Naere- bout, de dappere mensenred der uit de tweede helft van de achttiendeeeuw, onthuld. Foto van het nieuwe stand beeld op 't moment, dat vice- admiraal N. A. Rost van Ton ningen namens H.M. de Ko- een krans bij het stand- '•ontt nol o rrd gelicht en in de achtertuintjes der huizen gewaaid. De brandweer van Schiedam heeft schijnwerpers geïnstalleerd om een aannemer in de gelegen heid te stellen met tentzeilen de huizen dicht te maken. Verscheidene der naar schat ting vijf en twintig bewoners der getroffen huizen zijn bij buren ingetrokken. Er is één lichtge wonde die een dak op zijn schou ders heeft gekregen. In Friesland brandde een boer- FEEST IN BRAZILIë EN FRIESLAND RIO DE JANEIRO. In de hoofdstad van de Braziliaanse staat Amazonas heeft Kardinaal de Barros Camara, aartsbisschop van Rio de Janeiro. Zondag drie bisschoppen gewijd, in tegen woordigheid van 3 aartsbisschop pen en 20 bisschoppen. Een van de drie nieuwe herders is de Nederlander Mgr. Jouke de Lange C.S.Sp. uit Nicolaasga in Friesland. Mgr. de Lange werd medege- consacreerd door zijin ordegenoot Mgr. Hascher en door de Aarts bisschop van Manaos. De gezangen bij deze H. Mis werdien uitgevoerd door 300 kin deren. Ondanks de enorme af standen waren de 21 seminaris ten van het Klein-Seminarie in Tefe (800 KM verder) aanwezig, evenals de seminaristen van Coari en Belem, welke laatste een afstand van ong. 1700 KM over de Amazonas daarvoor moesten afleggen. Typerend voor de omstandigheden in dit gebied is b.v., dat de meeste klein-seminaristen in dit gebied nog nooit een echte weg en een auto hadden gezien. De Friese stad- en streekge noten van Mgr. de Lange hebben hem als blijk van hulde een bisschopsstaf aangeboden. derij af. Op verschillende plaat sen deed het hemelvuur kleine branden ontstaan. De bliksem sloeg in de N.S.-bovenleiding tus sen Wolvega en Steenwijk en bo vendien bij Warmond. De treinen ondervonden vertraging. BIJ LUCHTVAARTFEEST LYON Op de nationale lucht vaartdag, die gehouden werd op het vliegveld Lyon-Bron, is een „Junker", waarmee zeven para chutisten werden vervoerd, om laag gestort en verbrand. De pi loot en de parachutisten kwamen allen om het leven. BERLIJN De communisti sche regering van Oost-Duitsland heeft gisteren bekend gemaakt, dat in Oost-Berlijn de sterkste radiozender van Europa met uit zondering van die van Moskou, met Russische hulp is gereed ge komen. Premier Grotewohl verklaarde, dat de taak van deze zender zou zijn „de oorlogzuchtige leugens van Rias en N.W.D.R., instrumen ten van de Amerikaanse en Britse kapitalisten, te weerleggen". Geallieerde functionarissen zijn van mening, dat de zender spe ciaal is gebouwd om Rias, de „stem van Amerika" en „Radio Vrij Europa" te storen. ZAAK-MENTEN 's-GRAVENHAGE Het eerste Kamerlid de heer Reijers (C.H.) heeft ingetrokken zijn aan de minister van Oorlog en van Justi tie gestelde vragen, die op 20 Juni ter kennis van de leden der Eer ste Kamer zijn gebracht. Deze vragen betroffen de zaak Menten en speciaal het stopzetten van pogingen van rijkswege om met de heer Menten tot een schikking te komen wat betreft schadever goeding voor bij deze verrichte vorderingen. Een merkwaardig transport is thans op weg van Rotterdam naar de Finse haven Aabo, waar het Woensdag of Donderdag wordt verwacht. Het is een te Alkmaar geheel van aluminium vervaardigd passagiersschip voor de Finse Meren. Daar het niet op eigen kracht door de geringe diepgang naar Finland kon varen, moest het aan boord van een ander schip daar naar toe worden vervoerd. Dit geschiedt thans met speciale toestemming van de Scheepvaart Inspectie met het m.s. „Brouwersgracht". Twee grote bokken hesen de „Aulan- ko" zo heet het schip Zaterdagmiddag in de Jobshaven te Rotterdam aan boord. De aankomst en „ontscheping" te Aabo zullen met enige plechtigheid geschieden. BERLIJN Anna Pauker heeft ontslag gekregen a,s minister van buitenlandse zaken v\n Roeme nië. Simion Boetsjitsji is in haar plaats tot minister van buiten landse zaken benoemd. Het ontslag is bevolen „bij de creet van de grote nationale ver gadering van de volksrepubliek Roemenië". Anna Pauker is sinds Novem ber 1947 minister van buitenland se zaken van Roemenië geweest. Kort geleden is zij door leidende Zaterdagmiddag bracht Zijne Eminentie Kardinaal Tisserant een bezoek aan Zijne Eminentie Joh. Kardinaal De Jong in het moederhuis der Zusters van Onze Lieve Vrouw te Amersfoort. De hoge bezoeker was vergezeld van mgr. Giocomo Bruning, archivaris van de congregatie van de Oosterise Ritus en door mgr. Adone TerzarioL In het gevolg bevond zich ook de heer W. Croon, ere-kamerheer met kap en degen van Zijne Heilig heid de Paus, een neef van mgr. dr. J. Olav Smit. Het bezoek nam in verband mei de gezondheidstoestand van Kardinaal De Jong slechts korte tijd in beslag. Na zijn bezoek aan Nederlands Kardinaal in Amersfoort, was Kardinaal Tisserant Zaterdag avond aanwezig op de vergade ring van het hoofdbestuur van het Apostolaat der Hereniging tc Utrecht, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Aposto laat. In dezelfde bijeenkomst had een spontane herdenking plaats van de 52e verjaardag van Z.E. Mgr. dr. B. J. Alfrink, Aartsbis schop-coadjutor. Zondagmorgen woonde Zijne Eminentie en veie Excellenties in de kathedraal van Utrecht de viering van de H. Liturgie vol gens de Byzantijnse ritus met Pontificale assistentie bij. Viering van het jubileum W ondermooi en wonderheet was het Zondagmiddag in de blauwe zaal van Esplanade te Utrecht. Zo moet het ongeveer geweest zijn op die Eerste Pink sterdag in Jeruzalem, toen men sen uit alle stammen en talen geschaard stonden rond de Prins der Apostelen. Ook nu waren er uit vele stammen en talen in Utrecht verenigd rond de deken van het H. College, Z.E. Kardi naal Eugene Tisserant. De voor zitter, pastoor A. G. Smit, sprak zijn openingsrede uit en verwel komde de hoogwaardigheidsbe kleders. Daarna gaf hij een over zicht van de geschiedenis van het Apostolaat en wees op de vele acties door het Apostolaat begonnen en gestimuleerd. Vervolgens was het woord aar. dc spreker van de middag, de A n.Aumaii. dïp «prak over het historische perspectief in de vraagstukken van Oosterse afscheiding en hereniging. De Aartsbisschop-coadjutor van Utrecht achtte het een hoge eer, om namens Z.E. Kard. de Jong en het gehele Episcopaat dank te mogen brengen aan het Apos tolaat der Hereniging. Daarna deelde hjj mede. dat het Z.H. behaagd had pastoor A. G. Smit te benoemen tot Geheim Kamerheer en pater v. d. Wijn hoven. de algem. secretaris, te begiftigen met Pro Ecclesia et Pontifiee. Vijf der zelatricen uit elk Bisdom een welke sinds ja ren, enkelen van de oprichting af, voor het Apostolaat werkten, ontvingen de onderscheiding „Bene Merenti". Het Lof in de H. Hartkerk, ge celebreerd door Kardinaal Tisse rant, besloot de viering. TELEGRAM VAN DOOR DE EEUWEN TROUW AAN KAMERFRACTIES EINDHOVEN, 5 Juli Het hoofdbestuur van „Door de Eeuwen Trouw" heeft aan de Kamerfracties van K.V.P., A.R.- DE TANKER VOOR RUSLAND KOPENHAGEN De Deense minister van buitenlandse zaken Ole Bjoern Kraft gaf gisteravond te kennen, dat Denemarken het protest der Ver. Staten tegen de aflevering van een tankboot aan de Russen waarschijnlijk zou ver werpen. Het Deense antwoord zou in de finitieve vorm vandaag aan de Amerikaanse regering worden overhandigd. De handelsovereenkomst, krach tens welke de tanker werd ge bouwd en zal worden geleverd, was meer dan twee jaren voor de de Amerikaanse „battle act" van 1951 ondertekend. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een voorstel goedgekeurd tot ter beschikking stelling van 328 miliioen v. h. le ger, 256.8 miliioen v. d. vloot en 1813 miliioen voor de luchtmacht. Dit bedrag ligt 629 miliioen la ger dan het door president Tru man gevraagde. Het wetsontwerp schrapt 250 miliioen dollar die gevraagd zijn als Amerikaanse bijdrage voor Europese vliegvelden voor de N.A.T.O., aangezien „dit bedrag partij, C.H.U. en V.V.D. een tele- onder buitenlandse hulp diende te gram gezonden, waarin wordt verzocht bij het bespreken en aanvaarden van een regerings program bijzondere aandacht te besteden aan oplossing van dé rechtvaardige strijd voor het recht van de republiek Zuid-Mo- Inltkon vallen". «Het Huis van Afgevaardigden heeft voorts een compromisvoor stel goedgekeurd, dat de commis sie voor atoomenergie een aan vullend bedrag van 550 miliioen dollar toekent voor het bewape- communisten en rode propagan- da-organen beschuldigd van „ver raad" en „afdwalingen". Het Sovjet-Russische persbu reau Tass heeft gemeld, dat Ser gei Kawtaradze, Russische am bassadeur in Roemenië, eveneens van zijn post is ontheven. Kawtaradze is bijna acht jaar in Roemenië geweest. Hij was een vriend van Anna Pauker en Va- sile Luca. Kawtaradze werd be schouwd als verantwoordelijk voor de val van de regering van Ra- descoe en het aftreden van ko ning Michael. NEDERLAAG VOOR OPPOSITIE TEHERAN De Perzische Majlis heeft gisteren met over weldigende meerderheid Mossa deq herkozen als premier. Vandaag zal de senaat in ge sloten zitting bijeenkomen voor de verkiezing van een premier. Daarna zal de sjah de verkiezing moeten bekrachtigen en het is practisch zeker, dat ook de senaat Mossadeq zal herkiezen. De stemming in de Majlis bete kent een zware nederlaag voor de oppositie van Mossadeq. ROME. Zondag is in Nettuno en ïn vele andere plaatsen van Italië op indrukwekkende manier de dood van Maria Goretti, die vijftig jaar geleden als martelares der zuiverheid stierf, herdacht. Paus Pius XII schreef eigenhandig een brief aan de bejaarde moeder van de heilige, waarin hij de nagedachtenis van de roemrijke dochter in herinnering bracht en haar tot voorbeeld stelde voor de jeugd. lil Nettuno zelf, de plaats waar Maria geboren werd, heeft Kar dinaal Pazzardo, secretaris van de Congregatie van het H. Offi cie, de plechtige Hoogmis opge dragen, welke werd bijgewoond door een duizendkoppige menig te. In de late namiddag is daarop het stoffelijk overschot van de Heilige naar het huis te Ferriera 'S-GRAVENHAGE. Het verloop van het mond- en klauw zeer in ons land geeft aanleiding- tot de conclusie, dat de ziekte zo goed als bedwongen kan worden beschouwd, aldus het oordeel van de Veeartsenijkun- dige Dienst. Teneinde ons land geheel van de ziekte vrij te maken en te houden, zal, indien nog een en kel nieuw geval op mocht tre den, tot afslachting kunnen wor den overgegaan. Bij voortduring van de thans bestaande gunstige toestand kan opheffing van het destijds inge stelde exportverbod van rund en ander vee binnen afzienbare tijd worden tegemoetgezien. AMSTERDAM. Zaterdag middag is op de weg Amster damUtrecht een ernstig onge luk gebeurd, dat aan een Am sterdammer het leven heeft ge kost. Tussen Duivendrecht en Ab coude kwam de 39-jarige Am sterdammer P. bij het passeren van twee voor hem rijdende auto's, in botsing met een mo tor, bestuurd door een Ameri kaanse soldaat van het bezet tingsleger in Duitsland. De Amsterdammer werd door een militaire vrachtwagen ge grepen en is tengevolge van ern stige verwondingen overleden. Zijn duo-passagier werd ge wond. ZEGGEN INDONESISCHE MILITAIRE AUTORITEITEN DJAKARTA Te Samasuru in West-Ceram heeft, blijkens 'n communiqué van de Indonesische algemene staf der landmacht, de bevelhebber van de strijdgroepen van de republiek Zuid-Molukken op Ceram zich gemeld bij de be voegde Indonesische autoriteiten. Er wordt verder in gezegd, dat met de overgave van deze bevel hebber een einde is gekomen aan de affaire der Zuid-Molukken. (Van onze parlementaire redacteur) De fracties van de K.V.P., A.R. en C.H. hebben het ontwerp- program van de formateur besproken. Vooral bij de K.V.P. vergde zulks veel tijd. Sombere conclusies behoeven hieruit niet noodzakelijk te worden getrokken. De besprekingen in de K.V.P.-kring hadden voorts het karakter van een conclaaf, zelfs de koffie werd verzorgd door de vrouwelijke leden van de fractie. De uitslag van het beraad, ook van de andere fracties, liet zich dan ook nog moeilijk peilen. Zaterdag vergaderde de frac- tfe van de P.v.d.A. Dr. Drees, hoewel lid van deze fractie, heeft de vergadering niet bijgewoond, omdat hem zulks in zijn kwali teit van formateur niet juist voorkwam. Dr. Drees hield daardoor Za terdag nog tijd over. om in huiselijke kring zijn 66ste ver-i jaardag te vieren. De journalisten, die bij de formatie betrokken zijn, nodig den de formateur in verband hiermede voor enkele ogenblik ken in hun midden. De deken van de parlementaire pers, dr. v. Kaalte, overhandigde dr. Drees een kleurige ruiker, waarbij hij tevens getuigde van de sympa thie, die de journalisten van on derscheidene politieke richting voor de persoon Drees koeste- van de ruiker, aldus collega v. Raalte, was niet gedacht aan een be paalde kleur. „Ik zie het", zei dr. Drees, „het zijn gemengde kleu ren en bet geheel benadert zelfs het rood-wit-blauw". Nieuws had de formateur uiteraard op dat ogenblik niet. Hedenmorgen komen de vier fractievoorzitters weer bij dr. Drees en dan zal blijken of er hoop mag worden gekoesterd, dat Nederland binnenkort een nieuw kabinet krijgt, dat zal steunen op de PvdA, KVP, A.R. en C.H. De vier fracties brach ten reeds een schriftelijk ant woord, teneinde zo reeds een basis te leggen voor de bespre kingen van vandaag. De Minis terraad, die altijd op Maandag wordt gehouden, is in verband met de bespreking verschoven naar twéé uur di Conca, waar zij de dood vond, overgebracht. Voor het vertrek werd nog een boodschap van de oude moeder aan de jeugd van heden voorgelezen, waarin deze de jeugd bezwoer het voorbeeld van Maria te volgen en alles over te hebben voor de verdedi ging van de deugd. Onder de vele duizenden pel grims uit geheel Italië, bevonden zich vele bloedverwanten van de Heilige. Ook de filmster Ines Orsini, die de hoofdrol speelt in de film over Maria Goretti „Cie- lo sulla Palude", was daarbij te genwoordig. Een eindeloze rij van auto's en motorrijtuigen begeleidde het lichaam van de kapel te Nettuno naar haar ouderlijk huis te Fer- riero di Conca, dat nu als heilig dom is ingericht. 47 „REBELLEN" TREDEN AF PARIJS Een aantal Gaullis tische senatoren en afgevaardig den heeft Zaterdagavond naar aanleiding van een door de Na tionale Raad der R.P.F. tegen hen uitgebrachte motie van wantrou wen het voornemen te kennen gegeven te zullen aftreden. Het besluit was het gevolg van een breuk in de Gaullistische ge lederen over de vraag of het de R.P.F.-leden vrijstond de rege ring van de conservatieve premier Antoine Pinay te steunen. Ongeveer 47 „rebellen", die sinds Maart toen zij zioh voor 'n premierschap van Pinay uitge sproken hadden met de rest van de partij overhoop lagen, zullen dus heengaan. De Gaulle is niet van plan af te treden als hoofd der R.P.F. In Olympia, Londen, is Vrij dag de Britse Jaarbeurs voor levensmiddelen geopend. Ge kleed in een Volendams costuum tegen een „Neder- landse" achtergrond prijst mevr. Beryl Howitt uit Stan- more in Middlesex onze heer lijke kaas aan. GORLEBEN Een Russische militair vliegtuig is ongeveer zes en een halve kilometer West- Duitsland binnen gevlogen. Het toestel kwam over de grens van Nedersaksen, dat door de Engel sen bezet is, en vloog op onge veer 500 meter hoogte over de radiotoren te Gorleben alvorens naar het Oosten terug te keren. Volgens de politie was dit „een duidelijke schending van de grens". OP HETERDAAD BETRAPT BERLIJN Amerikaanse mi litaire politie heeft een inval ge daan in een drukkerij, gelegen in de Britse zone, waar naar men vermoedde valse betalingsbons voor het leger werden gedrukt. Zij trof twee Duitsers aan die be zig waren de valse 10-dollar-bons te drukken. Voor een bedrag van 500.000 dollar schijnt reeds in om loop te zijn gebracht. Zes stel cliché's en een grote hoeveelheid valse betalingsbons werden in besiag genomen. De Duitsers ziin gearresteerd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1