Foto-album j( Nii Auto reed van een dijk Voorbereidingen vorderen voor nazomerfeesten Kuitwaard en Kwantes f BRIGADIER PIET en de wondervoetballer V Program voor de hockeyërs CORRIE KOSSEN Drie gewonden in St. Maarten Zilveren jubilé van de heer Nootebos Krijn Post won in Badhoevedorp Het Gouden Kruis en de afd. beker snelsten op Egmonds boulevard Toch geen promotie voor Berdos? Marktberichten J. LOURENS Afwezig R. M. Manjoero R.K. jongen flink meisje kappersbediende net- dagmeisje Schoenmakerij- Lederhandel GESLOTEN H. Ditsel Weide gevr. DE KATHOLIEK OP REIS TAXI SANDERSE trouwrijden HEROPENING Dinsdag gesloten Ford V 8 DRACHTIGE ZEUGEN Verschenen: 1 van het Koninklijk bezoek aan Noordholland I Een prachtig geschenk voor alle emigranten! |i Een schitterende herinnering voor iedereen j| fiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ en pc PAGINA 6 iviAAINÜAG l-t JULI 19•pi ST. MAARTEN. Zondagmid dag om plm. 1 uur is ter hoogte van de boerderij van Louw. tus sen St. Maarten en Valkkoog, een grote Graham personenauto, bouwjaar 1932, bemand met 4 personen, met aanzienlijke snel heid uit de bocht gevlogen en onder aan de dijk in een sloot terecht gekomen. Drie van de inzittenden, t.w. de 48-jarige A. W., diens 24-jarige zoon J. W. en zijn 25-jarige schoonzoon F. B„ werden met aanzienlijke kwets uren per brancard-auto van de Fa. Deutekom naar het Centraal •Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De chauffeur-eigenaar van de Graham, de 27-jarige F. S., had de fam. W. als goede kennis even naar St. Maartensvlotbrug ge bracht, waar men gezamenlijk 'n kampeerhuisje in de Belkmerweg zou betrekken. Voordat S. terug naar Koog ging, besloot men om eerst de fietsen nog uit Schagen te gaan halen. De echtgenote en de dochter van W, bleven even wel in het kampeerhuis achter. Even voorbij het dorpje Sint Maarten verloor de nog niet bijster ervarene chauffeur de macht over het stuur en dook met zijn wagen pardoes aan de Noordzijde de Dijksloot in. Zelf liep hij slechts enkele schaafwon den op, doch was door het ge beurde totaal overstuur. Maar A. W. was er uitermate slecht aan toe. Dr. Groenhardt uit Dirks- horn besloot om de beide gebro ken bonen van deze man nog m de auto te spalken, voordat hij Z.O.-BEEMSTER. De heer M. P. Nootebos te Z.O.-Beemsler herdenkt vandaag het feit, dat hij 25 jaar geleden de onderwijsakte behaalde. In verband met de eindexamens, die beginnen, vier de de R.K. Uloschool van Purme- rend dit jubilé op Vrijdag 11 Juli. De dag werd begonnen met een gezongen II. Mis om 9 uur, waar bij leerlingen en personeel tegen woordig waren en tot de H. Tafel naderden. Na de H. Mis werden de heer en mevr. Nootebos en huin gezin feestelijk ontvangen in de zaal van het R.K. Verenigingsgebouw, l waar een smaakvolle versiering j was aangebracht en de leerlingen hun enthousiast het welkom toe zongen. Na het gezamenlijk ont bijt begon om 11 uur de officiële huldiging. De H.Eerw. Deken Schamper I prees de jubilaris, die ruim 24 jaren heeft gearbeid voor de katholieke jeugd van Purmerend, om zijn grote toewijding en ijver en dankte hem, als Herder der parochie, voor alles wat hij als onderwijzer aan de R.K. Jongens school en daarna aan de R.K. ULO-school heeft gedaan. Het Hoofd van de ULO-School belichtte vooral de zes jaren, die de jubilaris aan de ULO-School wijdde en dankte hem bijzonder voor zijn nauwgezette plichtsbe trachting, zijn collegiale houding en de grote steun, die hij steeds in zo ruime mate aan de leerlin gen geeft. Hierop boden zes leerlingen in een komische schets het cadeau aan, dat Schoolbestuur, personeel ert leerlingen als blijvend aan denken voor de jubilaris hadden bestemd, nl. een fraai fototoestel. Alle leerlingen feliciteerden hier na persoonlijk de heer Nootebos. Het personeel, waaronder de beide Eerw. Heren Kapelaans, die de godsdienstleraren der school zijn, waren bij de plechtigheid aanwezig. Verschillende ouders van leerlingen, vele oud-leerlin gen, een delegatie van de R.K. Vrouwenbond, leden van het Schoolbestuur en vrienden van de feesteling, kwamen hun geluk wensen aanbieden, waarbij de heer G. Groot nog hartelijke woorden van erkentelijkheid sprak. Des middags vierde de ULO- School het feest op uitbundige wijze, met voordrachten en zang stukjes, een Friese toespraak en zelfs liedjes in het Maleis. De tractatie, waarop de jubilaris de vrolijke schaar vergastte, voerde de feestvreugde ten top. De schei dende vierde klas nam afscheid met een vriendelijke attentie aan alle leden van het personeel. Tenslotte dankte de heer Noote bos in warme bewoordingen voor het schone feest, dat aan hem, zijn vrouw en zijn gezin was be reid. EMIL ZATOPEK IS PESSIMISTISCH De Tsjech Emil Zatopek bijge naamd de „locomotief" die in 1948 de gouden medaille won op de 10.000 meter, is pessimistisch ge stemd over zijn kansen in Hel sinki. Hij heeft in het begin van dit jaar last gehad van een hart kwaal, waardoor hij pas de laat ste twee maanden hard heeft kunnen trainen. Hij voelt, dat hij pas in de komende herfst, als dé Spelen voorbij zijn, in zijn beste vorm zal zijn. Het rooster voor het Olympisch hockeytournooi ziet er ais volgt uit: Voorronde: Dinsdag 15 Juli: ZwitserlandOostenrijk FinlandBelgië Woensdag 16 Juli: DuitslandPolen ItaliëFrankrijk Kwartfinales: Indiawinnaar ZwitserlandOostenrijk Engelandwinnaar FinlandBelgië Vrijdag 18 Juli: Nederlandwinnaar DuitslandPolen Pakistanwinnaar ItaliëFrankrijk De halve finales worden op Zondag 20 Juli gespeeld, waarna op Donderdag 24 Juli de finale volgt. De wedstrijd om de derde en de vierde plaats vindt op Dinsdag 22 Juli plaats. met vereende krachten uit het zwaar gehavende voertuig kon worden gehesen. Zijn zoon J. W., die pas Vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen was wegens een her senschudding, had wederom een hersenschudding opgelopen. En F. B., die pas daags te voren met zijn dochter was getrouwd, bleek benevens een zware hoofdwond, ook een hersenschudding te heb ben opgelopen. Met de kraanwagen van Boon tjes werd de auto geborgen. Hier bij kwam vast te staan, dat het ouwetje, ondanks de beschadigin gen, mechanisch nog in prima conditie verkeerde Geslaagd BEiEMSTER Dezer dagen slaagde mejj. Annie van Etten uit West-Beemster voor het examen verpleegster te Hoorn. Uit hetzelfde gezin slaagde even eens de heer Arnold van Etten voor het eind-examen Lyceum te Alkmaar. GEHEIM WAPENDEPOT IN MILAAN MILAAN. De politie heeft in Milaan een geheim wapendepot ontdekt, dat vier machinegeweren zes geweren, een revolver, 1300 patronen, 26 handgranaten en 'n hoeveelheid explosieve stoffen bevatte. Het geheel was verpakt in kranten, gedateerd van Mei 1948. De Noordhollandse kampioen op de weg, Krijn Post uit Nieuw- Vennep, heeft Zaterdagmiddag in de ronde van Badhoevedorp hoel wat op zijn geweten gehad. Iedereen dacht met het sterk be zette veld een interessante en le vendige course te zien. Het kwam echter niet zo uit. Want deze sterke knaap presteerde het er in zijn eentje tussen uit te gaan niet de eerste keer overigens en zo een ware slachting te for ceren Het werd een afvalrace ge lijk. Vijf en dertig renners ver schenen er aan de start. Ruim 50 hadden er echter ingeschreven; vrij alledaags de laatste tijd, ge zien de lijst van 42 geschorsten, die de KNWU de vorige week pu bliceerde. 35 dus, toen echter de laatste ste van de 83 kilometers onder de tubes weggegleden was, wa ren er nog slechts elf over en daarvan had allaen Wim Snijders een lap van Post kunnen weer staan. Lange tijd heeft de piep jonge baankainpioen Pief van Heusden het nog bestaan om al leen op de tweede plaats te staan- Toen echter Wim Snijders aan 't peleton begon te trekken was 't spoedig afgelopen. De uitslag was: 1. Krijn Post 2 uur 9 min. 8 scc. 2 Wim Snijders op 57 sec.; 3. Harm Haan op 1.11.4: P. v. Heus den op 1.21; 5. K. Wiese op 1.34; 6. H de Koning op 1.54. PURMEREND. Waren het tot voor kort in feite slechts het bestuur van de Afslagvereniging B. P. en O. en de tuinders, die met grote belangstelling de vor deringen van de bouw van het Groentenveilingcomplex volgden, thans, nu deze vereniging haar gebouw voor de tentoonstelling heeft beschikbaar gesteld, is de spanning voor het gereed komen overgeslagen op alles wat maar met de Nazomerfeesten te maken heeft. Maar gelukkig, het gaat goed daarmee. Tientallen arbeiders werken dagelijks aan de voltooi ing en het afwerken van de apar- tementen daarin. En wat een ge bouw. Van de ingang tot het einde of van de plaats waar de bloemen en het fruit zullen ko men en het gedeelte waar het toneel zal komen om Kees Stet en de zijnen de gelegenheid te geven dé moderevue op te voe ren, dus over de volie 250 meter, is alles in voile gang. Vooraan in dat reuze gebouw van staal en steen komen dan bloemen en fruit. Daarop aansluitend een aideiing van 1500 m2 een af deling van de Spar, daarop 1000 m2 voor de afdeling handel en industrie, vooral ook van de Purmerender middenstand en tenslotte 1200 m2 voor de Natio nale Tentoonstelling voor Dames- handwerken. En of alles bezet zal worden? Als de belangstelling blijft als dit thans het geval is, dan moet het organiserend comité spoedig liefhebbers afwijzen. Want vol is vol, en zelfs aan deze 5000 m2 komt een einde. Zoals bekend komt de ingang van de tentoonstelling aan de zijde van het Looyersplein. Daar kómt een solide pontonbrug waarvoor de firma Moerbeek zal zorgen. Op het Looyersplein zelf is dan plaats voor de buiten stands van landbouwwerktuigen enz. Daar komt uiteraard een extra verlichting. Dat geeft dan een keurig voorplein, waar dui zenden zullen passeren. Er zijn stemmen opgegaan om de behendigheids wedstrijd met De wedstrijden om de afdelings beker hebben in de demi-finales een grote verrassing opgeleverd. Volendam 1 liet zich namelijk door zijn reserves met niet min der dan 6—2 kloppen. Hoe be staat het. In ieder geval een te ken. dat de Volendammers 'n stel spelers achter zich hebben staan, die ieder voor zich mee kunnen helpen aan het ideaal dat de wijd- broeken zich hebben gesteld, n.l. zo gauw mogelijk de eerste klas te bereiken. ZFC en OSV speelden 'n span nend partijtje, waarbij de ZFC- ers met 20 aan het langste eind trokken- We krijgen dus a.s. Zondag avond een finale tussen ZFC en Volendam 2. Dat hebben de Zaan dammers nog niet gewonnen Het gouden kruis Hier zijn we aan de laatste vier toe. JVC toonde zijn kracht, door na SRC, WGW, thans ook N.-Nie- dorp aan zijn zegekar te binden. De 3-1 zege doet de Julianador- pers de kans behouden het klei nood voor de tweede maal achter een te winnen. Ook Sijbecarspel blijft als tweede klaskampioen kranig werk doen. LSVV, toch ook niet van gisteren moest op eigen terrein met niet minder dan 30 het onderspit delven. Dat Blokkers het tegen de Vi tesse-reserves, die kampioen in de eerste klas zijn, moeilijk zou krijgen, stond als een paal boven water, maar we hadden eerlijk gezegd toch niet verwacht, dat de cup-figihters bij uitnemend heid zich met 5-4 zouden laten kloppen. Vitesse 2 is nu in de demi-finale aangeland, waar het WFC 4 zal ontmoeten. Ook deze knapen lieten er geen gras over groeien. De 62 zege op Volen dam 4 spreekt boekdelen. Zon dagavond dus: SijbecarspelJVC en WFC 4Vitesse 2. Opbrengst collecte AKERSLOOT De dezer da gen gehoudpi collecte voor het Prins Bernhardfonds heeft in de ze gemeente opgebracht een to taal bedrag van f 41,27. Reeds na ongeveer 15 kilometer is de beslissende slag in het „Boulevard Criterium" in Egmond aan Zee gevallen. Drie weg lopers waren er: Klaas Slot, Henk Kuitwaard en Klaas Kwantes. Van twee wisten we, dat ze het zouden halen, van Klaas Slot echter evenzeker, dat hij het niet kon. En inderdaad. Met een ronde voorsprong sprintte Kuitwaard zich voor Kwantes naar de zege. Klaas Slot, ongeveer tien kilometer van tevoren afgeval len, was in geen velden of wegen te bekennen. tractoren en de ringrijderij met tractoren eveneens in dat stads gedeelte te houden. De Purmer- steenweg en het nu vrijkomende parkeerterrein biedt daarvoor een pracht gelegenheid. Er zijn ook plannen voor het houden van attractieve-vakwedstrijden voor de veehouders in voorbe reiding. Daarover hopen we later meer te kunnen vertellen. Al met al beloven de feesten dus ook voor het agrarisch deel van de bevolking weer zeer be langrijk te worden. Om maar niel te spreken voor de belangstelling welke er gaandeweg komt voor de andere afdelingen van de ten toonstelling en dan speciaal ook genoemd de Nationale Tentoon stelling voor Dameshandwerken waarvoor (op aanvraag) thans reeds meer dan 4200 prospectus sen zijn verzonden. De Marktstad jubileumfeesten 1952 beloven dus wel heel b< langrijk te worden. Onverwacht' bezoek van Nederlandse duikboten aan Noord eiland Twee Nederlandse onderzee boten, de „Zwaardvis S - 814" en een kleinere, de S - 804, zijn plotseling opgedoken voor het eiland Usken in de Gannsfjord bij Stavanger. De schepen lagen zij aan zij op slechts enige me ters van het eiland. Inwoners van het eiland en vacantiegasten wer den uitgenodigd aan boord te ko men. Zij werden rondgeleid door de commandanten, die verklaarden dat de onderzeeboten met een Nederlands smaldeel aan het oefe nen waren en kort tevoren een bezoek hadden gebracht aan de Lyse-fjord. Na een verblijf van een uur zijn de Nederlandse onderzeeboten vertrokken. KAPLAN OVERLEDEN Israëlisch oud-minister van financiën GENUA. De Israëlische oud minister van financiën Kaplan is te Genua aan een hartaanval overleden. Hij was op weg naar Zwitserland voor een rustkuur. De Israëlische regering zal een militair vliegtuig zenden om het stoffelijk overschot van Kaplan naar Israël over te brengen. Kaplan, die 61 jaar is gewor den, was uit Rusland afkomstig. Hij bezette de post van minister van financiën van de stichting van de Staat Israël af tot een maand geleden, toen hij om ge zondheidsredenen aftrad. SLACHTOFFERS VAN HET WATER 's HERTOGENBOSCH. Het weekend heeft in Noord-Brabant enkele slachtoffers van het water geëist. In de Maas te Boxmeer verdronk de 12-jarige jongen B. nabij „De Steenoven Het slacht offer werd spoedig opgehaald, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Bij het zwemmen in het zwem bad De Nieuwe Wiel onder Vlij men verdronk Zaterdag de 9- jarige jongen G. S. Na drie kwar tier wérd het knaapje levenloos opgehaald. Vissersboot gekapseisd s-GRAVENHAGE. In de monding van de Theems nabij Sheerness (Kent) is een vissers vaartuig gekapseisd. De eige naar, enige opvarende, heeft zich in veiligheid gebracht. Het begint er nu op te lijken, dat voor Berdos, dat op zo kranige wijze kampioen was geworden in de zware IC afdeling, toch geen promotie naar de KNVB is weg gelegd. De wedstrijd in Amsterdam te gen de derde Amsterdamse can- didaat Y-boys, die gespeeld werd op het DWV-terrein, heeft aan deze Amsterdammers Zaterdag middag een veelzeggende 50 zegepraal oweleverd. De hoofd stedelingen speelden beter, ook al omdat bij Berdos twee van de beste krachten ontbraken. Doel man Meijer kreeg hat de gehele wedstrijd dan ook zwaar te ver antwoorden en alhoewel hij zich kranig weerde, kon hij toch niet voorkomen, dat hij vijfmaal ge passeerd werd. Zaterdagavond' a.s. wordt de re turnwedstrijd gespeeld. Slechts een overwinning kan de groen- hemden nog uit de impasse hel pen. Eigenlijk was de slag nog maar goeu en wel begonnen of ei' vie len al uitlopers te noteren, die pretendeerden nu reeds een be slissing te willen forceren. Het waren Kwantes, Siebeling, Slot en van Acker. De volgende kilometer viel Kwantes lekke band reeds af en het drietal werd vervolgens na amper tien kilo meter weer ingehaald. Meteen werd uitgehaald voor de fatale weglooppoging. Slot, Jan Hennink en Kuitwaard waren de moedi- "en. Jan Hennink, verbeten vech tend tegen een „ram" moest di rect lossen, een kilometer verder had Kwantes echter zijn achter stand ingehaald en zich zelfs bij de vluchtelingen gevoegd. Ja en toen was het zaakje eigen lijk bekeken. Het achtervolgende peleton werd in de uiterste po ging om de vluchtelingen nog te achterhalen in tweeën gescheurd. In de eerste groep zaten o.a. Ber- tus Fok, voor de eerste keer als amateur gestart, en Tonny Hof land. Het lukte niet, integendeel, de voorsprong van het drietal groeide met de kilometer. De aan dacht werd echter al weer afge leid door een andere manoeuvre. Het tweede peleton probeerde nu met alle geweld de hoofdgroep te bereiken- De kleine Appel Fausto zegt men in Egmond •had het al enkele malen alleen geprobeerd, steeds eehter mis lukte het. Eerst tien kilometer voor het einde was de aansluiting een feit. Op hetzelfde moment hadden echter ook de vluchtelin gen, de groeD te pakken. Klaas Slot, ondanks de kou toch drin kenwas er toen reeds uit verdwenen. Een compacte massa dus. Toch ook weer niet, want 8 km voor 't einde waagde een groep van ne gen, Kwantes en Kuitwaard en 7 anderen, een nieuwe sprong. Om de prijzen even vast te leggen. Het lukte. Van die "roep won van Ingen de sprint en dus de 3e plaats. Bertus Fok rukte in een laatste krachtsinspanning op van de negende naai' de zevende plaats. Een gunstiger positie bij 't uitkomen van de laatste bocht zou hem de mogelijkheid gebracht hebben op een nog fraaiere eind positie. De uitsla" was: 1. H. Kuit waard, Velsen, 70 km in 2 uur en 6 sec.; 2. K. Kwantes, Wormer.z.t. Od 1 minuut 50 sec. 3. J. van In- gen, Amsterdam; 4. F. van Ros- sum, Amsterdam; 5. N. Soelaard, Utrecht; 6. J. v.d. Horst, Amster dam; 7. B. Fok, Hoorn; 8- N. Sie beling. Wormerveer; 9. T. Hof land, Beverwijk. Op 2 min. 23 sec. J. Ottenforos, Alkmaar Veemarkt Utrecht UTRECHT, 12 Juli. Aange voerd in totaal 2605 stuks. Run deren 625 (70 tbc-vrij); graskal veren 80; nuchtere kalveren 413; handel vlug; schapen en lamme ren 181 (handel redelijk); var kens 301 (handel kalm); zeugen 176; biggen 568. Magere varkens 70110 (han del redelijk); biggen 4065; bok ken en geiten 32 stuks 1045; stieren 500725; kalfvaarzen 700 925; graskalveren 200340; nuchtere kalveren 4760; pinken 400600; melkkoeien 7501000; kalfkoeien 725—1025; vaarskoeien 500—750; schapen 100—145; lam meren (289 aangevoerd) 4080; zeugen 300450. Tonsuur De Aartsbisschop-Coadjutor van. Utrecht, Z.H. Exc. Mgr. dr. B. J. Alfrink heeft op Zondag 13 Juli j.l. in de kapel van Se minarie te Driebergen de Ton suur toegediend aan de volgen de H.H. Theologanten: L. H. M. Ankons. J. H. A. Berentsen, J. A. J. Böhmer, L. J. Brummelaar, R. J. A. van Eijden, A. M. Th. Koch, Th. C. de Kruyf, J. H. Ol- de Rikkert, W. G. W. Pas, F. H. M. J. Receveur. W. J. Schou ten, W. H. Schuurmans, G. H. Severt. P. G. J. Steneker, H. J. Veer, G. G. Verkuilen, D. C. J. de Vries en C. J. van Zanten. DEMI-FINALE JUBILEUM- BEKER A. Volendam 1Volendam 2 16 B. OSV 1—ZFC 1 0—2 Kwartfinale Jubileumkruis A. WFC 4Volendam 4 62 B. Blokkers 1Vitesse 2 45 C. LSVV 1—Sijbek. 1 0—4 D. N.Niedorp 1—JVC 1 3—4 Programma Zondag 20 Juli Demi-finale WFC 4—Vitesse 2 Sijbekarspel 1JVC 1 N.-SCHARWOUDE. 65.000 kg aardappelen: Eerstel. 9.30 11.20; rode Eerstel. 13.70; Doré 12.50—13.20; Eigenh. 11.70—14.30; bl. Eigenh. 11.10—13.40; bonken 8—10.60; driel. 6—7.30; 100 kg slab. 44; 1100 st. bloemkool; Al 21.90—23.80; A2 15; Bl 17; B2 9.90—12. WARMENHUIZEN. 11.300 kg aardappelen Eerstel. 10.60 11.60; grove 8.408.70; driel. 8.60 kriel 4.70; Doré 12.40. GROOTEBROEK. 12 Juli. Eerstel, grof 88.20; groot 10.20 —11.40; klein 8.20—10.90; Rode Eerstel, grof 88.40; groot 14.40 14.80; klein 7.908.10; Doré grof 8—8.20; groot 11.5012.60; klein 9.109.80; Saskia grof 8; groot 1010.50; Blw. Eigh. grof 8.20 8.30; groot 13.2013.70; kiein 66.30; Eigenh. grof 8.108.30; groot 12—12.50; klein 8.40—9.40. Aanvoer 300.000 kg. LANG EDI JKER GROENTEN- CENTRALE. 60.000 kg aard appelen: Eerstel. 9.8010.90; Rode Schotten 13.30; Dore 10.9012.30; blauwe Eigenh. 11.8012.60; Sas kia 9.70; grof 88.40; driel. 9.10 -9.80; 10.000 kg rode kool 59.40 7000 kg gele kool 57.30; 3000 kg witte kool 8.408.60; 8500 stuks bloemkool: Al 28.50—41; A2 8.20—22.70. BLOKKER, 12 Juli. Prdevic 2559; rode bes 2527; zwarte bes 60; trosbes 2530; rode kruisbes 1126; Jonkheer v. Tets 27—42. AVENHORN, 12 Juli. 105.000 kg aardappelen: grove Schot 88.10; midd. 9.5011.10; driel. 6.907.80; rode Schot grove 9.10, midd. 13.30; bieten I rond 10 12.70; II rond 5.806.10; zilvernep 40—41; driel. 16—18; uien 11. WOGNUM, 14 Juli. Vroege aardappelen midd. 89.80; grof 8—8.20; driel. 5.20—7.00; Rode Eerstel, grof 9; Doré grof 9.60 9.80; aanvoer 45.000 kg; slabonen 4250; waspeen 816; bospeen 1317; tomaten 3040; Prolefic 3561; rode bessen 2540; kom kommers 1022; netmeloen 39-77 knolbieten 815; sla 35.30; per ziken 820; bloemkool 831; kruisbessen 2646; bosui 919; rode kool 57.20; zilverui 25-36; rabarber 1213. ARTS i- ALKMAAR tot en met 29 Juli De PRAKTIJK van A. V. H. DESTRéE, arts wordt van 15 Juli tot 5 Aug. waargenomen door te Broek op Langendijk Telefoon 364 Spreekuur en Consul tatiebureau Oudorp gaan gewoon door. Gevraagd per 1 Aug. 15 a 16 jaar, goed kunn. melken. P. LIGTHART, Kalkovensw. 2, Alkmaar Gevraagd: een voor de morgenuren. Mevr. DEGENAAR DE JAGER, Rijksstraatweg 159, Heiloo. H.H. KAPPERS Met spoed gevraagd: voor hercnsalon, liefst ongehuwd en intern. Prima verz. en pr. werkkring. Opgave met voll. inl. aan H. v. d. SCHILDEN, Koorstr. 39, Alkmaar. Tel. 2179. Voor direct gevraagd van 85 uur. Woens dagmiddags vrij. Aanm. 's avonds tussen 78 u. Emmastr. 99, Alkmaar Te koop: 50 jaar best. met woonhuis. Aanv. eind. Aug. N. J. DE GREEUW, Bagijnensteeg 6, Hoorn. Schocnmakerij-vergroot- inrichting (VN-systeem) Superlargo, Schoutenstr. 36 is wegens VACANTIE van 2126 Juli Schoutenstr. 36, Alkm. voor 5 Binken. Br. letter W., Boekh. Thomas te Bergen. beval alle gebeden welke de katholiek op reis en met vacantie nodig heeft Gebrocheerd 35 ets In de R.K; boekhandel Uitgave: (looi Stic.hl Hilversum voor uw stads- en buitenritten Verwarmde wagens Moderne auto's Van Galenstraat 117 Tel. 2867 Den Helder Te kp. kleine damesfiets met en een zonder ban den. J. v. d. Werf, Brug, Omval. In verband met de van onze KAPSALON aan de MIENT 19 - ALKMAAR is de zaak Langestr. 41 KAPSALON BOSCH te koop. motor en ban den in, goede conditie, voor 400.Th. Braak man, tel. 263, Spanbroek te koop. P. ROOZING, Varkenshandel, Stolpe, Schagerbrug. Tel. K 231. DAMES! Wilt U van dc winter goedkoop gekleed gaan? Kijkt dan eerst eens bij de restanten WOL van KEIZERSTRAAT 9, DEN HELDER, Telef. 3216 i^U!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!j!!!!!!j!më Hierin zijn opgenomen op beter papier gedrukt alle 21 foto's welke in het Noordhollands Dagblad verschenen van het koninklijk bezoek aan de provincie Noordholland Dezer dagen wordt begonnen met de verzending aan hen die vooruit bestelden. Door de grote oplage is de prijs voor nieuwe bestellingen vastgesteld op 1.50 per exemplaar 15. Amper waren de eivolle tribunes bekomen van de schok of ze kregen een nieuwe sensatie te verwerken. Weer pikte Wubbo de bal op en weer passeerde hij de hele Engelse ach terhoede om die vervolgens op weergaloos listige wijze uiteen te rukken tot zielige overblijfsels van wat eerst een ondoor dringbaar afgrendelingssysteem had geschenen. We behoeven er niets meer aan toe te voegen. Boem. Schot. Goal. Nu was de stand er al vier-twee, doch nog steeds stond het voorlopige bondselftal achter. Dat zou echter niet lang meer duren, want het bleek al gauw, dat het kanon Hengstra zijn kruit nog lang niet verschoten had. Boem. Vier-Drie. Hengst Vier-Vier. Nu was de stand al gelijk. De mensen waren net gek en een ge huil van vreugde loeide langs de lijnen en door de overvolle tribunes. Nu was er nog twee minuten te spelen. Zou het voorlopige bondselftal nog kunnen winnen? Ja.... daar ging de wondervoetballer Wubbo er voor de vijfde maal vandoor. Hij passeerde, verlakte, vernepte en verpingelde iedere En gelsman zo verdraaid geslepen, dat die luitjes op een gegeven ogenblik helemaal niet meer wisten of de bal nog wel in het spel was. Doch dat zouden ze gauw merken, want nu loste Wubbo het hardste schot uit zijn gehele voetballoopbaan. Hij schoot zowaar een knaap van een gat in het net en slechts aan dat gat konden scheidsrechters en grensrechter constate ren, dat de bal inderdaad gezeten had. De bal zelf zag men echter nooit terug. Vijf-Vier was het nu. Het voorlopige bondselftal stond voor met Vijf-Vier en alle vijf de doelpun ten waren gemaakt door Wubbo Hengstra uit Appelscha. Van de enkele seconden, die nu nog resten, valt alleen nog maar te vertellen, dat er een nieuwe bal in het spel kwam en dat Wubbo nog een zesde doelpunt aan zijn serie toevoegde. Dit doelpunt werd echter afgekeurd wegens een vermeend geval van hens en afsaaid. Het publiek op de tribunes ging zo danig tekeer, dat het wel leek alsof er een nieuw wereld wonder aan den volke werd getoond. Doch zo erg als de twee Italianen Angelico en Diabolo tekeer gingen, dat kan alleen hij maar begrijpen, die het heeft gezien. "'iimmiimimiiiiiiiiiimmmiiimiiiiimmiiimiimiiMmimiiiimmimiiiiiiMimiiHiiMiHmHmmimiiiiimiimiik-' Abonnementsprijs f 6 per maand, f 0.48 pe Advertentie-tarief pei minimum f 2.50; in m.m., minimum f 4.— resp. 30 ct. per m.m korting. Directe Hoofdredacteur: H. Noorderbank Ncdcrl Kantoren: HOOR£i deze bukkend Te en Alberts. Deze GELIJK' BEREIDS ons blad, heeft ook Ruygers, een vooi tholiek lid van de een artikel in „Di wezen, dat er in geen 30, maar 36 de Volks vertegen; ting hebben, nl 30 4 van de P.v.d.A. K.N.P. De erkennii houdt dus in, dat, gevoelen, deze me zijn, al bekennen i tot een andere pol dan de officiële 1 hebben trouwens, miek met katholn partijen, steeds vc hun katholiciteit, king behoorde te In één punt vers ter met Ruygers waar hij zegt, ds len- van deze g< heeft, voor het ge principiële punter zijn, „dan zijn de het toch eens", k stelling. Dit nu moeten En wij doen dat op niemand mi Schaepman, ook 1 kend en geliefd, gaf in zijn tijd, - nalezen in zijn Program" ook e het een dwaling i de katholieken, i: tegenwoordiging c de partijen versp de hoofdpunten t De praktijk sprak in de afgelopen piële punten kw; lieken in de P.v. eens in de knel. de toekomst andi dan zullen wij c stelling gadeslaa dan is daarmede zegd, dat de „dooi wel geslaagd is. I waarvan wij over; dat zij geen ster! kregen heeft in er verkiezingsuitslag tijdelijke verscht opportunistische is een geestelij zou moeten aant practische politie meer loopt naar nele groeperinge daar doorheen. Dit zou een sch kunnen hebben van het begin doorbraak kan worden ontkend werkelijke doorb: pas zijn, wanneer politiek werd aai in de beslissende ledige erkenning belangrijke pril werd gevonden b die „doorbraak-p; toe op een ander Het is m.a.w. dat bijv. katholiel het een voldoer hun aanwezighei vinden, indien de hen toestaat, in e cipieel geval hun te volgen. Maar fractie-als-geheel standpunt verc Het is ons nooit den,- wat dit in v braak te makei eenvoudige redei kelijkheid niets Waaraan dan worden toegevoe tieke bezwaren nele partijbindin niet zo erg grot van de zijde de eens wil doen t het is uitgerekt christelijke, con cn, dat de PvdA voor de nieuwe tie, waaruit de k zal voortkomen. De politieke 1 politieke betroi die z.g. confessio dan toch blijkba en krachtig gent Wrakstukken DEN HAAG schip „Hans Erii dagavond berich Kanaal een onb geborgen, dat draagt. In de bi dreven wrakstul het bericht.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6