8 11,1 li 1 I I i i iw iEN tballer f Nieuw Uitbreiding van Tweede Kamer komt morgen weer ter sprake Amerikaanse stad met de grond gelijk gemaakt door aardbeving Oost-Duits regiem zet de voet dwars Vele doden en gewonden bij ernstige onlusten in Teheran rs! WMMMwM s DAGBLAD VOOR ALKMAAR SST G°""!'rv7S EN OMGEVING Tragiek in Perzië Spoedige beslissing gewenst Mislukt Al verscheidene doden in gebied van Los Angeles De Katholiekendag in Berlijn Aanval op de kerken Karei Doorman aan de grond Premier Quavam dient ontslag in onder druk van opstand Éi Ier zorgen rELEF. 4692 i of fa mi (ie niet lezen? NHD Schenking voor medische faculteit Ant. van Duinkerken hoogleraar te Nijmegen Nederland niet ontevreden Broer van S jah gewond De Saarkwestie voor Raad van Europa? Enorme brand in Milaan Sabotagedaden in Polen Partijconventie der Democraten ES EN 5 =i 0.98 Éi 0.29 j t, prima 0.25 1 1.18 n/fitiiitmr/rrur^ prachtig S 1.69 JEKJES, 1.59 1 >t 2.98 1 f//////w/////w//«3 VERHEM- kleuren, d 4.68 //////////////////////C ||s 1 l OELTREFFERS aar z.k. vraagt voor vrije woongele- id. Br. no 10065, d. blad. iop gevr.: autoped chtb.. defect geen Br. m. prijs, bur. lit blad. no 10068. I. jongens, 18 jaar, n 4e man voor acht België. 39 Br. 10069 NHD. NG >GRAMMA :h te abonneren I1II11IIIIIUIIIIIIIIIV wm i?" viel motoragent tballiefhebber was. te gek. Daar moet ring vlug achterop, t zijn ze opgegaan?" Piet uit, terwijl hij - Maar och, dit ge it Gerardus Grutjes e Angelico was met a gevorderd en zag zagen staan van de van de wagen was achtige Diabolo op geven. IIIIIIIHIHHHIIHllIk" Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credietbank. Noordhollands Daqhlad HET EE/T STADSEDITIE VAN HEDEN Pag. 1 Dinsdag 22 Juli 1952 46e Jaargang No. 12532 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77. tel 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 Morgenmiddag zal de Tweede Kamer een begin maken met de beraadslaging over in tweede lezing aangeboden wets ontwerp over de uitbreiding van het aantal leden van de Tweede Kamer van 100 tot 150 leden. Deze kameruitbreiding, die zoals men weet met minstens tweederde van het aantal stemmen zal moeten worden bekrachtigd, wordt zeer door de regering voorgestaan, hetgeen blijkt uit de zojuist verschenen Memorie van Antwoord. De minister zegt in deze Memorie van Antwoord, dat hij een spoedige beslissing wenselijk acht om te kunnen bereiken, dat bij. of althans spoedig na de opening van de aanstaande ge wone zitting, de uitbreiding haar beslag zal hebben gekregen. Exacte feiten en gegevens kan de regering moeilijk geven om de noodzakelijkheid van de uitbrei- DE OPZET-DREES, om een kabinet te vormen, steunend op vier partijen, is mislukt. De deelneming van de anti-revolu tionairen, aan een kabinet, dat ook de medewerking zou hebben van de P.v.d.A., de K.V.P. en de C.H.U., is gebleken „te mooi om waar te zijn". Of de schuld geheel en al en kel aan de Anti-Rev. moet wor den geweten? Wij voor ons. zijn er r..og niet van overtuigd, dat de opzet van de formateur, zoals die nu duidelijk wordt uit de mede delingen van onze parlementaire redacteur, geheel en al juist was. Dr. Drees ging er van uit, dat de politieke partijen, de depar tementen welke zij bezet hadden, zouden behouden. Maar wij ston den nu toch voor een nieuwe opzet, n.l. het meedoen, voor het eerst na zeven jaar, van een partij, die nog niet in het kabi net vertegenwoordigd was. Had er toen niet met een schone lei moeten worden begonnen? Had den de Anti's, zoals „Trouw" het in één kort zinnetje j.l. Vrijdag te kennen gaf, er geen recht op, dat ze als volwaardig partner zouden worden beschouwd? De mogelijke medewerking van de A.-R. die zich bereids met de op zet van het program hadden ver enigd, moet toch wel iets waard zijn geweest.... Van de andere kant verwondert het ons wel, dat de A.-R. blijk baar persé een der sociaal-econo mische departementen wilden bezitten en 't ongeluk wilde nu, dat het oog der Schoutens ge vallen was op „Sociale Zaken", waarvoor dr. Drees een man van het N.V.V., de heer Suurhoff, wilde bestemmen. Weer is de vraag, of deze keuze in de ge geven omstandigheden niet te zeer een geijkt stempel krijgt. Overigens moet ook gezegd worden, dat de A.-R. niet „en bagatelle" zijn behandeld, omdat hen op een ogenblik zelfs Buiten landse Zaken en Justitie werden aangeboden! Toen dat niet luk- te(!). was de laatste poging van dr. Drees deze. dat de A.-R. raast Justitie, Verkeer en Wa terstaat zou kunnen krijgen, wat ook daarom van belang was, om dat deze minister zitting heeft in de zgn. R.E.A., de Raad van Economische Aangelegenheden uit het kabinet, waarin de A.-R. dus toch hun invloed op de so ciaal-economische politiek zouden kunnen uitoefenen. Hoe het zij, wij zitten nu met de stukken en de oplossing zal niet zo eenvoudig zijn. Een ka binet op de basis van drie par tijen lijkt ons niet erg aanlok kelijk, al was het slechts, omdat de steun van de Christ. Hist., met een fractie, die op sommige punten nog al eens uiteenvalt, geen sterke aanwinst voor de „brede" basis zou zijn. Een kabinet, dat in het bij zonder zou steunen op P.v.d.A. en K.V.P., zou uiteraard meer in het bijzonder een socialistisch stempel kunnen komen te dra gen en het kan voor de K.V.P. met aanlokkelijk zijn, daarvoor da verantwoordelijkheid mede te dragen. Anderzijds zullen de ge volgen van de verkiezingsuitslag geaccepteerd moeten worden! Heden zal over de mogelijkhe den 'van de verdere gang van zaken beraadslaagd worden. Men kan natuurlijk nog verschillende kanten uit. Gedacht wordt aan de mogelijkheid, dat Drees zijn taak zal neerleggen en dat prof. Romme met een nieuwe opdracht zal wofden belast. Zou dit een doelmatige oplossing zijn? Zal deze zyn geliefkoosde denkbeeld van een kabinet op brede basis zo breed mogelijk liefst beter dan dr. Drees kunnen ver wezenlijken? Zal hij met name betere voorstellen aan de A.-R. kunnen doen, om van de vraag, of nu toch weer de V.V.D. in het gesprek zal worden betrok ken, maar niet te spreken? Zal de uitwijk mogelijkheid tenslotte zijn een extra-parle mentair kabinet, erger nog.... een zakenkabinet? Op de uitslag van de verkiezingen klopt dit laatste zeker niet. Die verkiezin gen kunnen natuurlijk beschouwd worden als een rukje in de rich, ting van „links". Maar daar staat dan toch in elk geval tegenover, dat men het rukje naar „rechts" met over het hoofd mag zien. Daartoe was de oplossing, die dr. Drees wenste voor zover wij het kunnen beoordelen, een goe de. Daarom temeer is het jammer dat zij niet kon slagen ding van het aantal kamerleden te argumenteren. Deze immers, zo is het standpunt van de rege ring, kunnen niet doorslaggevend zijn, doch enkel dienen om door diverse vergelijkingen de gedach ten te bepalen. De minister ver klaarde nog, dat het niet in de eesrte en voornaamste plaats op grond van exacte gegevens en feiten is, dat de regering de uit breiding noodzakelijk en urgent acht. Zonder de Goudschaal Evenmin is de minister van oordeel, dat het ondoenlijk is het eindoordeel te laten afhangen van het voor en tegen met de goudschaal in de hand. De gro tere uitgaven, voortvloeiend uit een kameruitbreiding acht de re gering bovendien voor de volle 100 pCt. verantwoord. Ook heeft de regering zich bij haar stand punt niet laten beïnvloeden dooi de consequenties, die deze uit breiding voor de kleinere par tijen meebrengen. Alles moet los van het partijwezen bezien wor den. Parlementaire arbeid wordt vertraagd Wel acht de regering het zeer wel mogelijk, dat door de ver groting van het aantal kamer leden de parlementaire arbeid enigszins vertraagd zal worden. Onvermijdelijk kan dit echter niet zijn. Dat de Tweede Kamer wei en de Senaat niet zal worden uitge- CEEN SPECIALE ZITTING V.N. OVER TUNESIË NEW YORK, 21 Juli (A.F.P.) Het secretariaat van de V.N. deelt officieel mede, dat er geen speciale zitting van de algemene mene vergadering der V.N. over de Tunesische kwestie zal wor den gehouden. De Aziatisch- Arabische groep had om een speciale zitting verzocht. Slechts 23 staten hebben dit verzoek gesteund. De steun van 31 leden is nodig. 27 staten heb ben zich tegen het voorstel ver klaard, twee hebben zich ont houden en acht hebben geen me ning kenbaar gemaakt. De ter mijn van indiening van een ant woord (30 dagen) is thans ver streken. Het Arabisch-Aziatische verzoek werd 20 Juni j.l. officieel ingediend. DEMONSTRATIE VAN IMMIGRANTEN SYDNEY, 21 Juli. (Ass. Press) De Australische minister voor emigratie, Harold Holt, heeft van daag toegegeven, dat zich moei lijkheden voorgedaan hadden in het Italiaanse immigrantenkamp in Bonegilla in Nieuw Zuid Wales. Hij voegde hieraan toe, dat de immigranten gedreigd hadden, het kamp te zullen vernielen, als niet onmiddellijk hun eisen ingewil ligd werden en voor hen werk werd gezocht. DEN HAAG GAAT ZES MILLIOEN LENEN Ter financiering van kapitaals uitgaven zal Den Haag met Rijks verzekeringsbank te Amsterdam een onderhandse geldlening aan gaan van zes millioen gulden a pa ri tegen een rente van 4 1/4 Een desbetreffend voorstel is gis termiddag door de Haagse ge meenteraad aangenomen. Dit be drag zal niet ineens, maar in acht gedeelten worden opgenomen en wel in de periode van 15 October 1952 tot 15 October 1956 Den Haag moet aan de Rijksverzeke ringsbank wegens het ter beschik king houden van heit bedrag 2% n'° provisie betalen, (150.000 gulden dus.) TE NIJMEGEN NIJMEGEN De R.K. Univer siteit heeft (van de N.V. Noury- pharma) een schenking ontvan gen. bestaande uit een electro- cardiograaf alsmede een bedrag in geld voor het aanschaffen van neventoestellen. De apparaten zijn voorlopig ter beschikking ge steld van het Nijmeegse hyper- tensiecentrum. MCCLOY OP THUISREIS BREMERHAVEN, 21 Juli (DPA) De scheidende Amerikaanse hoge commissaris in West-Duits- land, Mccloy, is Maandagmorgen in Bremerhaven aan boord ge gaan van het passagiersschip „America", waarmee nij naar de Verenigde Staten zal reizen. Voor de inscheping inspecteer de hij in Bremershaven gelegerde Amerikaanse legereenheden. breid acht de minister niet zo'n groot bezwaar In geen geval had echter enkel alleen de Eerste Kamer mogen worden uitgebreid. Alleen ten opzichte van dit laat ste geval bestond er een onver brekelijk verband tussen de beide voorstellen in eerste lezing aan geboden. Nu de uitbreiding van de Eerste Kamer niet zal plaats vinden, behoeft er echter van uit breiding van de Tweede niet te worden afgezien, aldus het oor deel van de minister. Weldadigheidspostzegels Suriname De verkooptermijn van de door Suriname uitgegeven weldadig heidspostzegels ten bate van het radio-therapeutisch instituut (kankerbestrijding) is opnieuw verlengd, thans tot 31 December 1952. Dr. Quavam Soeltaneh, de nieuwe Perzische minister president, die thans weer is afgetreden onder de druk der bloedige opstand. Naast hem zijn zoontje Hoessein. BERLIJN, 21 Juli (Ass, Press) De Oostduilse regering heelt vandaag plompverloren het aanbod om faciliteiten te verlenen voor de grote Katholiekendag in Berlijn ingetrokken. Dit moet kennelijk gezien worden binnen het kader van de toenemende campagne tegen de Katholieken en Protestanten in het Oosten. LOS ANGELES, 21 Juli Ten minste vijf personen werden gedood tijdens een aardbeving die vandaag de kleine Tehachapi ten Noorden van Los Angeles zo goed als met de grond gelijk maakte. De grond schudde van San Francisco tot Los Angeles. De eerste berichten kwamen van de politie uit Bakersfield. Zij luidden: ,,De hele stad Tehachapi is met de grond gelijk volgens onze berichten". Aan alle beschikbare ambu lancewagens in Bakersfield is opdracht gegeven naar het to neel van de ramp te gaan. De Door de Sint Radboudstichting te Utrecht is met ingang van het komende studiejaar tot hoog leraar in de Nederlandse en al gemene letterkunde aan de R.K. universiteit te Nijmegen be noemd prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinker ken). Prof. Asselbergs is de op volger van prof. dr G. Brom. MAASSLUIS, 21 Juli. He denmorgen om pl.m. 7 uur is ter hoogte van Maassluis H.H. vlieg kampschip „Karei Doormann" aan de grond gelopen. Tengevolge van de dikke mist, moet de „Ka- rel Doorman" voor anker gaan, waarbij door het sterke getij het schip aan de grond liep. Met behulp van vier sleepboten van L. Smit en Co., is het schip om ongeveer 13 uur vlot getrokken. DE TOESTAND VAN EVA PERON BUENOS AIRES, 21 Juli (A.P.) De toestand van Eva Peron is onveranderd sedert 24 uur ge leden. President Peron is vandaag voor het eerst sedert Zaterdag naar zijn bureau gegaan. stad ligt aan de voet van de bergen van Tehachapi. Een brand op de olievelden van de Paloma oil, 12 kilometer ten westen van Bakersfield be reikte de voorraadtanks enkele ogenblikken na de aardbeving, aldus de politie, maar vandaag werd geen melding gemaakt van verliezen van mensenlevens. In Tehachapi is de staatsge vangenis voor vrouwen, maar van deze instelling zijn nog geen berichten ontvangen. Millioenen Californiërs schrok ken uit hun slaap op bij de eerste schok, die plaats vond om 04.52 u. (14.52 u. Ned. tijd). De hevigheid van de schok kon hier op 200 km van het cen trum afgemeten worden aan de scheuren in de gebouwen en het neerstorten van kalk. Ten gevolge van de rollende beweging is er naar verhouding weinig schade in Los Angeles aangericht. HILALY PASJA KABIN ETSFORM ATEUR IN EGYPTE? CAIRO, 21 Juli (A.F.P.) Uit welingelichte bron is Maan dagavond vernomen, dat Neguib Hilaly Pasja belast zou worden met de vorming van een nieuwe Egyptische regering, die dezelfde samenstelling zou hebben als de vorige, die hij gepresideerd heeft. Slechts twee portefeuilles zou den verwisseld worden. GEVANGENEN GEVLUCHT KANSAS CITY, 21 Juli (A.P.) Negen gevangenen zijn hier vandaag uit de gevangenis te Jackson gebroken. Volgens de politie zijn de stalen deuren met acetyleen-branders geforceerd. De cipier werd vastgebonden en de gevangenen vluchtten van de 12de etage langs de trappen naar buiten. Drie gevangenen zijn kort daarna weer gepakt. De grote weg tussen Los Ange les en San Francisco werd ge blokkeerd door een aardverschui ving, die op een punt meer dan acht meter hoog was. „Het lijkt wel of de hele top van een berg naar beneden ge komen is", zei een lid van een politiepatrouille. De gangen van de hotels in Los Angeles stonden propvol mensen in nachtgewaad. In de huizen flapten de lichten uit en honden jankten angstig. In Re- dondo beach was een inwoon ster ontwaakt door het huilen van een hond enkele ogenblik ken voordat de aardbeving plaats vond. In de vallei van San Fernando liep, door de beving, het water uit de zwembaden weg. Ook in de Bildt werd de aardbeving ge registreerd. Het Oostduitse besluit werd bekend gemaakt door de geeste lijken, die de bijeenkomst waar op de volgende maand 130.000 katholieken uit het Oosten en Westen verwacht werden, voor bereiden. De bijeenkomst zelf werd niet verboden, maar de intrekking van de faciliteiten komt neer op een mededeling, dat de bij eenkomst niet welkom is. De Evangelische kerk, de do minerende godsdienst in Duits land sinds de dagen van Luther, heeft onmiddellijk haar hulp aan de katholieken aangeboden. De Marienkirche in de Sowjet sec tor, waar de Protestantse Bis schop Otto Dibelius vaak pre dikt, werd voor de week van de bijeenkomst voor de katholieken beschikbaar gesteld. Het Berlijnse comité voor de DE TOESTAND OP AMBON Verhuizingen naar Ceram DJAKARTA, 21 Juli (Aneta) Wegens moeilijkheden betref fende de huisvesting en arbeid, die thans op Ambon voorkomen tengevolge van de vernielingen tijdens de opstand van de R.M.S. heeft de overheid op Ambon be sloten, verhuizing naar Ceram te bevorderen. Degenen, die ver huizen, zal een stuk grond ter beschikking worden gesteld. bijeenkomst heeft verklaard, ondanks de weigering van faci liteiten in de Russische sector het gehele programma doorgang zal vinden. De laatste weken nemen de communistische aanvallen op de katholieken en protestanten ge staag toe. Aan duizenden protes tanten uit OostDuitsland werden inter-zonale passen voor bijwo ning van een Westduifse Luther se conferentie geweigerd. De bladen van de partij hebben hun aanvallen op Bisschop Dibelius en andere kerkelijke hoogwaar digheidsbekleders, die verdacht worden van Westerse sympa- thiën, hervat Fanny Blankers-Koen en Puck Brouwer in de finale 100 meter. Dat zijn weer twee lichtpunten, die de derde dag van de Olym pische Spelen opleverden voor de Nederlanders. Maar het zijn niet de enige. Want ook de roeiers deden het deze keer uit stekend. Al was de dramatische nederlaag van de Laga-vier zon der stuurman dan weer een scha duwzijde. Maar de overwinning van skiffeur van Mesdag in de herkansing en de eervolle tweede plaats van de twee van Nereus tegen de toekomstige winnaar van de gouden medaille in dat nummer, Engeland, geeft toch weer vreugde. En dan nu van daag o.a. de finale van de 100 meter. Is er goud weggelegd voor Fanny Blankers-Koen, of zorgt Majorie Jackson voor een ver rassing? TEHERAN, (A.P.) De Perzische premier dr. Quavam, die oud-premier Mossadeq is opgevolgd heeft zijn ontslag in gediend, nadat er een einde was gekomen aan de ernstige onlusten, die zich gisteren overal in Perzië en hoofdzakelijk in Teheran hebben voorgedaan. Voor het ontslag werd niet direct een officiële reden opgegeven, maar blijkbaar is het een gevolg van de druk der bloedige opstanden. Na het bekend maken trok de menigte naar de woning van Mossadeq. stranten bleken aanhangers van oud-premier Mossadeq, maar in grote getale waren het toch le den van de verboden communis tische organisatie der Tudehpartij Volgens officiële gegevens zouden 15 personen om het le ven zijn gekomen in Teheran; twintig ernstig gewonden verke ren in levensgevaar, zeventig personen zijn zwaar gewond én honderden lichtgewond. Prins Reza, de broer van de sjah is in zijn auto op een plein voor het stadhuis gewond geraakt. Ook uit de nrovincies werden opstand engemeld en in het ge bied van de Sjiras trekken stam men op naar Teheran. Het begin van de opstand Een enorme menigte drong' Maandag in de richting van hel parlement, dat zij trachtte te bestormen. Overal werd geroe pen „Dood aan Quavam, weg met de Engelsen en Amerika nen". De politie opende het vuur op de menigte, nadat deze met stenen had gegooid en er schoten waren gelost. Opstandelingen bestormden le- gertanks. Na hevige gevechten werd de politie uiteindelijk de toestand meester. Enkele demon- Luchtopname van het Noorse vrachtschip „Black Gull" in rook en vlammen gehuld op de oceaan 65 mijlen van Montauk Point Long IslandVan de 51 opvarenden werden 45 gered, onder wie ook de vijf Nederlandse passagiers. BONN. 21 Juli (D.P.A.) De Duitse delegatie naar de raadge vende vergadering van de Raad van Europa wenst, dat de Raad op zijn a.s. bijeenkomst te Straats burg. in September, de Saarkwes- tie zal behandelen. In een tele gram aan de voorzitter van de Raad, de Menthon, heeft de dele gatie verzocht het punt. schen ding in het Saargebied van de de mocratische verplichtingen vol gens het statuut van de Raad van Europa en volgens de conventie ter bescheming van de rechten van de mens" op de agenda te plaatsen. Het leed dan ook geen twijfel of de communisten waren bij dit oproer bijzonder actief. Overal in de stad stonden mili tairen en politiemanschappen op wacht om de demonstranten uiteen te jagen. De taferelen riepen het beeld op van een ware revolutie. Slechts enkele uren voor het uitbreken van de opstand hadden aanhangers van Mossadeq nog via de radio een oproep gericht MILAAN, 21 Juli (A.P.) De brandweer van Milaan heeft vannacht met groot materiaal 'n brand bestreden, waarbij een van de voornaamste Italiaanse verffabrieken verloren ging. Er was extra politie op de been om de duizenden nieuws gierigen op veilige afstand te houden. De brand was op kilometers afstand te zien. Volgens de directie van de fa briek bedraagt de schade meer dan 5.25 milloen gulden. BERLIJN, 21 Juli (A.P.) Volgens het Duitse radiostation N.W.D.R. neemt de sabotage van de partisanen in Polen toe en moeten speciaal de Russische treinen, welke herstelbetalings leveringen van Oost Duitsland naar de Sowjet-Unie vervoeren, het ontgelden. Twee treinen zou den door ontsporing reeds geheel vernield zijn. tot de bevolking om af te zien van het plegen van daden van gieweld en af te zien van het uitlokken van botsingen met de politie en de militairen. In deze oproep werd duidelijk te kennen gegeven, dat er elementen in het land waren, die de situatie zou den uitbuiten. De aanhangers van Mossadeq hadden gepleit voor 'n landelijke staking uit protest te gen Quavam. De winkels in Te heran waren gesloten, omdat de eigenaars geweldpleging vrees den. Verkeer stopgezet Vrijwel alle dertig particulie re busdiensten in Teheran lagen stil. Uit het gehele land werden gisteravond nog stakingen ge meld. speciaal uit het oliegebied Abadan. In West-Perzië zouden de opstandelingen de macht in handen hebben. ONTPLOFFING IN ATHENE ATHENE, 21 Juli (A.P.) Zes kinderen werden gedood en een gewond toen twee handgranaten in de nabijheid van Kilkis (Macedonië) waarmee kinderen aan het spelen waren, ontploften. DE VERMISTE BELGISCHE THUNDERJET KOPENHAGEN, 21 Juli (A.P.) Vanmiddag hebben Deense vliegtuigen en marinevaartuigen het zoeken naar de Belgische Thunderjet, die sinds Vrijdag avond vermist wordt, gestaakt. Aangenomen wordt, dat het toestel ten Zuiden van het Deense eiland Seeland in zee is gestort. AANVAL OP EISENHOWER De Democratische Partijcon ventie is gisteravond begonnen. Averall Harriman. de directeur van de M.S.A., die hoopt op de steun van president Truman, probeerde gisteren zijn kansen op de candidatuur te vergroten door een aanval op generaal Eisenhower te lanceren. Harriman zei, dat de kennis die Eisenhower van binnen landse problemen heeft, die van een „schooljongen" is. Als hij probeert de buitenlandse poli tiek van de regering te besmeu ren, aldus Harriman, „dan zullen de hem, want dan liegt hij'". Geen enkele van de demo- craitsehe candidaten heeft een duidelijke voorsprong. Op de conventie zijn 1223 gedelegeer den bijeen. Een candidaat moet 612 stemmen op zich verenigen om de overwinning te behalen. De bijeenkomst wordt per tele visie uitgezonden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1