MARJORIE JACKSON in wereldtijd overtuigend winnares op de 100 meter Richards, Iness en Whitfield brachten U.S.A. driemaal goud Nederlandse roeiers allen uitgeschakeld Welke records sneuvelden? Met 2-1 zege bevochten de Britten hockey-brons FANNY BLANKERS KOEN LAG ZIEK IN HET KAMP EMILZATOPEK meende 't toch zo goed met Anoufriev Olympische kampioenen Naar wie de medailles? Helsinki22 Juli Op de plaats Waar vier jaar geleden Fanny Flankers door een jui chende menigte als snelste vrouw ter wereld werd gehuldigdstond om precies kwairt voor zeven de 20-jarige Australische sprintster Marjorie JacksonNu geen Wilhelmus, maar het Australische volkslied. Twee kostbare tropheeënhet goud en het brons, werden overhandigd aan de snelste sprintsters anno 1952, de donkerblonde Jackson en haar land genote Strickland. Start Fanny wel op 80 m. horden? Pakistan verloor opnieuw Programma voor vandaag kabinetscrisis ov. Ziekenhuis e Medemblik Mossadeq weer premier Wapens naar Spanje? Eerste klassers oude omgeving MAANDAG IN HET OLYMPISCH STADION Een algemeen over zicht van het Maan dag tijdens de Olympische athle- tiekwedstrijden tot de laatste plaats bezette Olympisch Stadion in Helsinki. Het prachtige sta dion, in 1949 ge bouwd, zal na de Olympische Spelen worden afgebroken, omdat het veel te groot is voor de ge wone sportgebeurte nissen in Finland. (Van onze speciale verslaggever) Om kwart voor twaalf kwam zonder enige ruchtbaarheid het bericht door, dat Fanny Blan- kers zich van de finale op de 100 meter had teruggetrokken. Anderhalf uur tevoren waren wij nog in het Olympische dorp. Vlak voor de ingang stond Jan Blankers, die haar steeds heeft getraind, met een peinzend ge zicht bij een tramhalte. In het kamp spraken wij met de dokter van de Nederlandse ploeg, de heer Verrijp. Fanny had een in fectie, zo deelde hij ons mee, maar ze had goed geslapen en voelde zich veel en veel beter dan de dag tevoren. De dokter was er stellig van overtuigd, dat zij sterker zou lopen bij de finale. Ook de heer Moorman van de K.N.A.Ü. gaf ons pertinent de verzekering, dat Fanny Blankers voor haar ere plaats in deze zeer zware finale alles zou geven. Zij zelf lag in bed op voorschrift van de dok ter, die haar had gezegd zoveel mogelijk te rusten. Niemand mocht bij haar worden toegela ten. Geen kans meer Verschillende officials, die wij nog spraken, kwamen er onom wonden voor uit, dat zij niet meer in een overwinning van Fanny Blankers konden geloven op de 100 meter. De Australische sprintster, die in de kwartfinale zonder noemenswaardige inspan ning even 11.6 liep, zou teveel zijn voor een niet volkomen in orde zijnde Fanny Blankers. Wij liepen het kamp door, spraken met verschillende athleten en bij de lunch in het kamprestau rant toen we aan een tafel met de heren Brunt, Otto de Vries en Keyzer zaten en het juist hadden over de bijzondere kwaliteiten van het Hongaarse voetbal, kwam de toch nog verrassende mede deling, dat Fanny Blankers haar grote concurrente Jackson volop vrij spel liet op de 100 meter. Dat was natuurlijk jammer, maar van de andere kant viel dit be sluit te begrijpen en te billijken. Want al was er dan op deze derde Olympische dag geen goud en geen Wilhelmus voor Neder landers gereserveerd, het was be ter zo, dan de zaak te forceren en bij een eventuele nederlaag het moreel van onze sprintster dermate te schokken', dat ze ook op de 200 meter, waarmee Vrij dag een aanvang wordt gemaakt, al bij voorbaat een verloren spel zou spelen. Geen Fanny Blankers dus op de 100 meter. Voor Marjorie Jack son lag de weg naar het goud zonder enige hindernis, want wie zou haar nu nog moeilijkheden in de weg leggen? Zij zou het in de halve finale hebben moeten opnemen tegen Fanny Blankers. En ondanks de 11.4 sec., welke de Flying Dutcbmam enige we ken geleden nog noteerde, al had zij dan het weer mee vandaar geen record-erkenning toch twijfelen wij eraan of zij het nu had kunnen houden tegen het buitengewoon snelle en zeer ge makkelijk lopende Australische meisje. Wereldrecord geëvenaard. Want zonder meer noteerde Jackson 11.5 sec., waarmee zij het Olympisch record van Helen Ste phens en het wereldrecord, dat nog altijd op naam staat van Fanny Blankers, evenaarde. De finale werd om even over half zeven gelopen. Marjorie Jackson had de vijfde baan met als con currenten al was dat woord eigenlijk teveel gezegd de Amerikaanse Faggs, de Duitse Maria Sander, de Zuid-Afrikaanse Hasenjager en haar beide land- genootjes Winsome Cripps en Shirley Strickland. Het werd een prachtige overwinning voor Australië. Jackson lag na vijftien meter al een royaal eind voor op Hasenjager en Strickland. Zo bleef het Voor het meisje, dat nu de plaats ingenomen heeft van Fanny werd 11.5 sec. afgedrukt. Tweede werd Hasenjager met 11.8 sec., terwijl derde en vierde plaats bezet werden door Strickland en Cripps, béiden met 11.9 sec. De 100 meter was dus wel een uit gesproken succes voor Australië. Maar als U nu de uitslagen be kijkt en ontdekt, dat met Jackson nog twee Australische sprinter- tjes onder de 12 sec. gebleven zijn kunt U zich wel enigermate indenken, dat ook de viermaal honderd meter estafette een Australische aangelegenheid be looft te worden. Het nummer waarop Oranje vier jaar geleden dank zij Fanny nog beslag kon leggen op het goud. Puck Brouwer had in de twee de serie van de halve finale wel een heel slechte start. Zij liep niet. maar wankelde toen het startschot viel, ondanks alle in spanning kwam zij niet verder dan de vierde plaats in 12.1 sec. Als de koorts wegblijft vannacht, zo verklaarde gis teravond dokter Hingst uit Utrecht, zal Fanny Blankers- Koen vanmiddag om vier uur starten voor de series tachtig meter horden. De toestand van de viervoudige Olympische kampioene 1948 is momenteel weer redelijk wel, ook al als gevolg van de penicilline- inspuitingen, noodzakelijk om de infectie te bedwingen. Hef is wel zeker, dat Fanny Maan dag eigenlijk reeds niet meer had mogen starten voor de series 100 meter. Toen reeds was haar toestand verergerd. (Van onze speciale verslaggever) HELSINKI Deze derde Olympische dag heeft Uncle Sam de begerige handen weer eens vol medailles gestopt. De afge zanten naar het discuswerpen uit de Verenigde Staten maakten van dit nummer bijkans een volkomen Amerikaanse aangele genheid. Op het Olympische schavot klommen tegen half zes drie kolossen. Twee Amerikanen, die wij beslist alles zouden geven wat wij bezaten, ais zij hun handen maar thuis zouden houden en zo vriendelijk mogelijk wilden blijven kijken. Een zekere heer Iness, een soort monster van Frankenstein, had met de discus gespeeld alsof het een kartonnen schijf was. Achtereenvolgens verbeterde hij, tot driemaal toe, zijn eigen Olympische record, eerste worp 53.47, tweede 54.60 en de derde en laatste 55.03 meter. Het was toen warempel welle tjes, want in die tussentijd waren enkele andere reuzen gewoonweg van het veld geveegd. Er was slechts één vreemdeling, die hem bijhield, dat was de Italiaan Consolini. Een goedaardig mens, die eigenlijk zelf niet best besefte hoe sterk hij wel is. Consolini moest echter het goud afstaan aan de Amerikaan, terwijl het brons voor een andere Ameri kaanse kolos was gereserveerd. Dat was Dillion, die de wonder- zware schijf maar 53.28 meter ver kreeg. En dan te weten, dat het oude Olympische record nu al vier jaar op 52.78 stond. Ook polsstokhoog Het polsstokhoog is zolang de moderne Olympische Spelen draaien een Amerikaanse zaak geweest. Nog nimmer heeft er sinds de première in 1896 zich een buitenstaander tussen de Amerikaanse springers kunnen indringen. Ditmaal zijn er op nieuw ernstige pogingen gedaan om de superioriteit van Uncle Sam overboord te gooien. Een Rus, Denisenko en een Zweed Lundberg, hebben het urenlang volgehouden tegen de Ameri kaanse piloot Don Laz en de po pulaire dominee Bob Richards. Toen Lundberg er zelfs in slaag de als eerste springer over de 4.40 meter te komen, brak er 'n ware orkaan los in het stadion, want de Zweed, die de 4.10 meter had laten lopen, omdat die hoog te te min voor hem was, had al vast het Olympische record ge broken. Alsof het afgesproken was, sprongen vervolgens ook de Rus en de beide Amerikanen over de lat. Zo kon het feest weer op- WINNAARS OP DE OLYMPISCHE SPELEN Links: De Italiaan G. Dordoni, met de han den boven het hoofd, winnaar van de gou den medaille voor de 50 km. snelwandelen. Hij ves'igde een nieuw wereldrecord door de ze afstand af te leggen in 4 uur 28 min. 0.78 sec. Aan zijn linker zijde de Tsjech I. D~le- zal, die tweede en aan zijn rechterzijde de Hongaar A. Roka, die derde werd. Rechts: De winnaars van de 400 meter hor den. In het midden de Amerikaan Charles Moore, winnaar van de gouden medaille op dit nummer in 50,8 sec. Links van hem de Rus Lituev en rechts de Nieuw-Zeekmder John Holland, die respectievelijk tweede en derde werden. HEREN: Polsstokhoogspringen BOB RICHARDS (V.S.) Discuswerpen: SIM INESS (V.S. 800 meter: MAC WHITFIELD (V.S.) DAMES: 100 meter: MARJORIE JACKSON (Anstr.) ENE DUITSER TRAPTE ANDER VOET STUK De Duitse hardloper op de 1500 meter, Guen'ther Dohrow, heeft zijn hiel geblesseerd. Dohrow en zijn landgenoot Werner Luegg hadden getraind en begaven zich gezamenlijk naar de kleedkamers toen Luegg met zijn spikes Doh row tegen de voet rapte. De ge neesheer van de Duitse équipe hoopt, dat Dohrow vandaag her steld zal zijn en Donderdag a.s. aan de series 1500 meter zal kun nen deelnemen. Helsinki 1952 oude records HEREN: polsstokhoog: 5000 meter: discuswerpen: Richards V.S. 4.55 m. Schade Did. 14.15.4 Iness V.S. 55.03 m. Meadows 4.35 m. Reiff Belg. 14.17.6 Consolini It. 52.78 m. Enkele Olympische en zelfs één wereldrecord werden geëven aard. Lam Whitfield (V.S.) liep namelijk de 800 meter in 1,49,2, dezelfde tijd als waarmee hij in Londen '48 het record vestigde. Marjorie Jackson evenaardde het Olympisch record 100 m. van Fanny BlankersKoen (Londen). Dezelfde tijd als het wereld record (11,5), dat sinds 1936 op naam staat van Helen Stephens (V.S). en sinds 1948 op naam van Fanny BlankersKoen. HELSINKI. Nog één minuut was er te spelen. Langs de lijn stonden de Britse officials, hun hart bonsde in de kelen; even verderop stonden de Pakistaanse leiders, de handen stijf dicht ge knepen, boordevol zenuwen. Toen volgde de strafcorner, aanvoerder Niaz schoot, heel Brittannië ver stijfde één seconde slechts van schrik, een seconde later vlogen de mannen van Albion elkaar van vreugde om de hals, precies waar paal en lat elkaar kruisten was de kleine witte bal in z'n vaart gestuit. Pakistan was ge slagen. Het was het meest bewogen moment van een dramatisch ge vecht om de bronzen medaille, de derde plaats in het hockey- tournooi. Amper veertig seconden later verlieten elf groengehemde athleten uit het warme Azië met gebogen hoofd en droeve ogen de vlekkeloze wielerarena. Gere kend hadden ze op ten minste zilver, het was tenslotte mets ge worden. Twee nederlagen tegen Europa's sterkste ploegen. Neder land en Groot Brittannië. waren er de oorzaak van. Precies als Zondagavond tegen Oranje is Pakistan gesneuveld. Te lang volharden in het zuiver, technisch voortreffelijke en in aalglad tempo uitgevoerde breed- tespel had Pakistan zichzelf murw gespeeld. Steeds weer kon den de Britten de vloedgolf van aanvallen onderbreken. Gesterkt vooral door een 10 voorsprong bereikt na een snelle uitval. Linksbinnen Conroy was de ma ker. Toen kwam pal na de her vatting een tweede Britse goal. nu gescoord door Fletcher. Toen wijzigde Pakistan z'n tactiek. De door open spel, maar weer te veel in de breedte. Snel en kun dig uitgevoerd, maar onvoldoende om de terriers in de Britse ver dediging te passeren. Het werd na solospel van midvoor Mallick toch nog 21. Toen volgde een periode, zó enerverend, een duel tussen een aanvallend Pakistan en een met de moed der wan hoop verdedigend Brittannië, dat z'n climax vond in de strafcorner door Niaz oerhard tegen paal en lat geknald. demi-finale en finale 200 m. heren. series en demi-finale 80 m. horden dames, gymnastiek dames, finales roeien Oostenrif k-Zweden NED. HOCKEY ELFTAL VOOR DE FINALE Het Nederlands hockeyelftal, dat morgen in de eindstrijd tegen India uitkomt is als volgt samen gesteld: Doel: Mulder (Amsterdam) Achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo). Midden: Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC) Voor: van Heel, Boerstra en Kruize (HHYC). Esser (Togo) en Wery (HHYC). De jury du terrain heeft als scheidsrechters aangewezen de Britse arbiters Ingledew en Al lan. Om vier uur begint voor de goud zilver brons Ver. Staten 8 4 2 Rusland 2 Tsj. Slowakije 1 nieuw beginnen. Ten slotte bleek de Amerikaanse dominee het best in vorm te zijn. Trouwens dat had niemand ook anders verwacht, want in Amerika staat Richards op dit nummer nog al tijd veruit aan de spits. Vandaar de grote populariteit van deze ook nog verwoede base-ball-spe- ler. Zijn laatste sprong was even 4.55 meter. Niemand kon hem dat kunststuk nadoen. Aldus weer een gouden schijf voor Amerika. De 800 meter leverde de vol gende gouden medaille aan Ame rika. Het ging evenals in Lon den vier jaar geleden weer tus sen Whitfield en Arthur Wint. Merkwaardig genoeg maakte Whitfield dezelfde tijd als bij de spelen in Engeland (1.49.2), ter wijl Wint opnieuw tweede werd, nu in 1.49.4. De Duitser Ulzheimer tuimelde languit over de finish, doch de derde plaats had hij juist bereikt voor de Deen Nielsen, al was het verschil onzichtbaar, want voor beide athleten werd dezelfde tijd afgedrukt, 1.49.7. Eigenlijk stond het tevoren reeds vast. dat Whitfield de zege zou gaan behalen. Ook al liet de listige Amerikaan vrijwel de ge hele loop niets van zich merken. Want terwijl daar in de voor hoede een afmattende slag ge streden werd waarbij vooral Arthur Wint en Ulzheimer en de Brit Webster eikaars krachten vortdurend aftastten, liep Whit field er rustig enkele meters ach ter. Zo bleef het meters lang. Steeds Arthur Wint in de voorste gelederen. Eerst 250 meter voor het einde kwam de Amerikaan naar voren. Plots versnelde hij op indrukwekkende wiize z'n tempo, schoot als een komeet naar voren. Passeerde eerst de Deen Nielsen, toen de Brit Web ster. daarna Ulzheimer en zelfs Arthur Wint was tegen zulk een krachtsontplooiing niet opgewas sen. Whitfield keek nog even achterom, zag dat Wint geslagen was en spurtte zeker van zichzelf naar de finish. Het bleek een evenaaring van z'n eigen record te ziin. Een recordverbetering was dus heel gemakkelijk ge weest. Zatopek was mild Emil Zatopek mag dan een groot loper zijn, voor wiens bij kans onmenselijke capaciteiten men de grootste bewondering kan hebben. Hij moet niet met spor tiviteit en zeker niet met het Olympische ideaal gaan spotten. Wat hii in ziin serie op de 5000 meter voor de ogen van zestig duizend toeschouwers opvoerde was niet alleen onsportief, maar nog sterker een Olympisch schandaal. Natuurlijk had de Tsjech dit nummer op zijn slof fen kunnen winnen, maar hii gunde de eer aan ziin Russische vriend Anoufriev. die enige tijd geleden de menselijke locomotief bij wedstrijden in Kiev ook had laten ontsporen. De Rus had onmiddellijk na het startschot de leiding genomen Zatopek zeulde maar wat mee in de achterhoede, totdat hij het in derde ronde welletjes vond en aan de kop ging lopen. Tempo bracht hij er niet in. De kilome tertijden bleven schandalig ver beneden die van de vorige series, waarin de voormalige Duitse bakker Schade met met 14.15.4 een nieuw Olympische record had gevestigd. WHITFIELD Dezelfde Schade, thans een waardig employe op het Sport- bureau in Solingen, die uit angst voor Zatopek van de 10.000 meter was weggebleven. Maar goed, Zatopek had kennelijk de bedoe ling de Rus mee te trekken. Dat moest niet te hard gebeu ren, want dan zouden andere con currenten, zoals de Zweed Al- bertsson en de Engelsman Perry, het spel kunnen bederven. Tegen het slot ging Zatopek echter een zonderlinge vertoning opvoeren. Hij keek telkens om of Anoufriev nog achter hem lag, wenkte naar de Rus, dat hij wat moest op schieten en toen het niet goed genoeg naar zijn zin ging, gaf hij Anoufriev bij het ingaan van dé laatste bocht een fikse duw in de rug en ging zo hinderlijk voor de anderen lopen, dat het ge woonweg een blamage voor alle „ridderlijkheid en sportiviteit" werd. Italië Australië Jamaica Frankrijk Zd. Afrika Zwitserland Hongarije Gr. Brittannië 0 Nw. Zeeland 0 Brazilië Finland Zweden Duitsland (Van onze speciale verslaggever) Als alles goed ging had Neder land vandaag twee keer een plaats in de roeifinales gehad. Maar het boterde niet te best. Met skiffcur van Mesdag niet, met de Triton-twee zonder stuur man evenmin. De inspanningen van de laatste dagen, het onheil spellende water, het waren alle factoren, waartegen de Oranje truien in de laatste, beslissende herkansingen niet waren opge wassen. Politieagent Wood uit Austra lië was te sterk voor de drie stu denten, die tezamen vochten om de eerste plaats, de enige kans om zich nog in de finale te plaat sen. Wood liet meteen weten, dat hii geen concurrentie wenste. Di rect nam hij de leiding, gevolgd door de Zwitser Meyer, dan van Mesdag en in vierde positie de Belg Steenacker. En zo bleef het. deg ehele race lang. Steeds meer liep de Australiër uit en met één lengte voorsprong finishte hij. Op drie en een halve lengte achter Meyer kwam eerst van Mesdag. Ook de twee niet De geweldige race tegen de En gelse ploeg Maandagmiddag, heeft in feite de uitschakeling van Triton's ongestuurde twee betekend. De krachtsinspanning was te groot geweest om nog succes te kunnen hebben tegen in feite veel zwakkere ploegen als België en Argentinië. Reeds na 1500 meter waren de Nederlan ders geslagen. De Argentijnen, fel van start gegaan, maar door de Belgen al spoedig gepasseerd, hadden tenslotte zelfs nog zo veel adem. dat ze de Nederlan ders nog op een lengte achter zich lieten. Ook uitgeschakeld dus. De verdeling van de finale plaatsen voor vandaag is als volgt: Engeland 5, Frankrijk 4, Finland 3, Rusland 3, Amerika 3, Tsjecho-Slowakije 2, Zwitserland 2, polen 2, Australië 2, Duitsland 2, Z.-Afrika, Joego Slavië, Bel gië, Italië, Uruguay, Argentinië en Denemarken ieder een. shortpassing werd vervangen Avro de radioreportage. De scheidsrechter heft de arm van de Japan ner Takeo Shimotori, winnaar van de wed strijd worstelen in vrije stijl tegen de Egypte naar Mohamed A. Badr ERSVERWACHTING ieeld door het KNMI te geldig van Woensdag- et Donderdagavond. DROOG WEER weer met wisselende be- Overwegend matige ijke wind. Weinig veran- in temperatuur. VENHAGE, 3 Juli. Het 4 der Koningin deelt de Koningin heeft gister ten paleize Soestdijk ïgen de minister van mr. J. R. H. van Schaik. ochtend ontving de Ko- te 's Gravenhage de Iters van de Eerste en le Kamer alsmede de resident van de Raad Itate, minister van Staat r. Beelaerts van Blokland. EUWE GENEESHEER- RECTEUR BENOEMD inciale Staten van Nioord- d hebben in de zitting van ig mej. J. A. Kloosterman len benoemd tot eerste ;heer-directeur van het ciaal Ziekenhuis te Medem- t de vacature, die ontstaan ;n gevolge van het vertrek Hirschfeld. a ERAN, 23 Juli. De sjah erzië heeft dr. mohammed deq weer tot minister ent benoemd. Radio-Tehe- ;eft omgeroepen dat de af- en premier Ghavam Es neh het land niet mag ver- IDS. (A.F.P.). In gezag- nde kringen in Parijs is rien, dat Frankrijk en En- 1 hebben besloten het em- op wapenleveranties aan e op te heffen. Deze op- g zou echter beperkt zun ;en betrekking hebben op is, die onontbeerlijk worden t voor de nationale verde- FEESTELIJKE JAARVERGADERING lUGUSTUS IN ALKMAAR eerste klassers in de Afde- Noord-Holland wensen öf verbetering van het spel- óf ze zijn bevreesd voor ueel meerdere kosten in 't nde seizoen. Vele van hen a namelijk tegen het plan tot een nieuwe indeling, bii de districtsgrenzen ver- loosd zouden worden, over an De eerste klassers zullen wat betreft de standaard- len weer districtsgewijza en ingedeeld. jaarvergadering van de afd. d-Holland, die in verband het gouden jubileum een slijk karakter zal dragen, vorden gehouden op Zater- 30 Augustus aanstaande te ïaar. Buiskool niet terug naar Hof van Justitie .RAMARIBO, 22/7 (A.N.P.) 'amens de Balie van Advo- i en oud-premier De Miran- eeft de oud-voozitter van de :n, de heer Van der Schroeff, tot de Landsminister van ïame, de heer Alberga, ge- i met het verzoek, dat dr. kool (thans premier) niet te terugkeren naar het Hof Justitie, in geval hij geen neer van de regering is. Mi- r Alberga wees er op, dat ositie van dr. Buiskool bij de geregeld is. ar verluidt .houden de mo rn voor dit verzoek in, dat xilitieke activiteien van dr. kool hem onaanvaardbaar ien gemaakt voor een plaats iet Hof. SLAG ORIENTERINGSRIT lE'RINGiERMEER De op rdag j.l. gehouden oriënte- srit voor auto's, motoren en rfietsen is een groot succes iirden. Niet minder dan 69 nemers verschenen aan de De gee§t onder alle rijders prima en velen spraken na >p de wens uit dat er dit jaar naals een dergelijke oriënte- srit zal worden gehouden. uitslag was als volgt: imobielgn: Bijsterveld, Sloot- 8 straipunten; Wieringer- rbode Equipe, 8 str.pnt.; Fam. ïiringa, Wieringermeer 9 str. Fam. Mul. Wieringermeer 9 >nt.; Fam Kits, Wieringermeer tr.pnt.; de Wildt, Alkmaar, 10 ■nt.; troostprijs, G- Smid, Wie- ermeer. otoren met duo: van Ingen, ringermeer 8 str.pnt.; D. Kla- Wieringen, 11 str.pnt.; G. v.d. eke, Wieringen, 13 str.pnt-; P. ter, Wieringermeer 17 str.pnt.; •an Zoonen, Wienngermeer 18 >nt.: A. Roosien, Wieringer- r 64 str.pnt.; troostprijs: Stins, ringermeer. otoren zonder duo: K- v. Dorst ringermeer 24 str pnt.C. d >s. Wieringermeer 163 str.pnt., isbroek, Wieringermeer 160 >nt.; Masselink. Wieringermeer romfietsen: Schreurs, Lutje- kei 2 str.pnt.; G. Grijzen. Wie- ;ermeer 41 str.pnt.; D. d« irt, 52 str.pnt.; C- van Wijn- -den. Wieringermeer 58 str. troostprijs: van Wurkum, ringermeer. WOENSDAG 23 JULI 1952 PAGINA 3

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3