Fanny, Slijkhuis en Harting verlieten tijdens strijd de baan Hockey-kunstenaars uit India superieur aan „zilveren" Oranje Onweerstaanbare Emil Zatopek ook op 5000 m onbedreigd sterkste Nederlandse turnploeg lager dan verwacht werd Welke records sneuvelden? Olympische kampioenen Naar wie gingen de medailles? Zwarte dag voor de athletiek Wereldrecord (11.-) blijft voor Fanny Brazilië-voetbal uitgeschakeld (4-2) India in Amsterdam tegen Europese ploeg In finale met 6-1 geklopt Zelfs voor Gaston Reiff was dit tempo te hoog Politieke strijd merkbaar VRIJDAG 25 JULI 1952 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever) HELSINKI Alle narigheid, die Fanny BlankersKoen sinds het begin der spelen hebben gekweld, schijnen ook hun scha duw te hebben gelegd op de hele Nederlandse athletiekploeg. Gisteren was het immers wel een heel trieste dag voor Oranje. Het begon met de finale 80 meter horden, de laatste maal, dat Fanny in de arena zou verschijnen. Maar hoe droevig was dit afscheid. Ruim een uur later staakte Hans Harting de strijd op de 1500 meter, 's Morgens had hij plotseling een raar gevoel in zijn rug. En om het drama compleet te maken, hees Wim Slijkhuis in de derde serie van dit nummer ook al de witte vlag en wandelde hij de baan uit. Het hele geval Fanny Blan- kers-Koen heeft en aan die indruk ontkomt men niet een psychologisch effect gehad op de andere athleten. Slijkhuis wilde, koste wat het koste, lopen en wie weet zou het toch wel goed zijn gegaan, als er niet dat drama Fanny was geweest op de 80 me ter horden. En zo zien wij ook het opgeven van Hans Harting, die na afloop ineens verklaarde, dat hij in de ochtend zo'n pijn in zijn rug had gekregen. Wel zon derling Fanny Blankers had nooit naar deze spelen mogen gaan, al houdt men dan nu bii hoog en laag vol nooit iets van de snelle tiiden van Mariorie Jackson en Shirley Strickland te hebben gehoord. Alsof deze sprinstertjes zo maar ineens be neden de scherpe recordtijden kunnen lopen. Het drama-Fanny in de Olym pische arena heeft de bijkans le gendarische glans, die na Londen vier jaar lang om haar heen- straalde, volkomen gedoofd. Nog erger: moreel is zij zo geschokt, dat het maanden zal duren eer zij over deze grote teleurstelling in haar leven heen zal zijn. De finale van deze 80 meter horden tegen het advies van de dokter liep Fanny Blankers „ze zeggen anders, dat ik niet durf...." is in een oogwenk verteld. Zij had een puike start, lag iets achter Shirley Strick- HEREN: 110 m. horden: Diilard (V.S.) 5000 m.: Zatopek (Tsj. Slow.) hockey: India schermen: d'Oriola (Fr.) DAMES: Gymnastiek: algemeen kampioen: Rusland gereedschapsoefening: Zweden brug: Gorondi (Hong.) paard: Kalinthouk (Rusl.) evenwichtsbalk: Botcharova (Rusl.) vrije oefening :KeIeti (Hong.) algemeen persoonlijk: Gorokhovskaja speerwerpen: Zatopkova (Tj. SI.) Ver. Staten 14 9 7 Rusland 13 20 6 Zweden 4 2 1 Tsj. Slowakije 4 1 1 Frankrijk 3 3 0 Hongarije 3 1 10 Zwitserland 2 3 4 Australië 2 1 2 Turkije 2 0 1 Japan 1 3 3 Italië 1 3 1 India 1 1 1 Brazilië 1 0 1 Nw. Zeeland 1 0 1 Zuid Slavië 1 0 0 Argentinië 1 0 0 Duitsland 0 3 3 Jamaica 0 2 0 Iran 0 1 3 Polen 0 1 1 Nederland 0 1 0 België 0 1 0 Zuid Afrika 0 1 0 Gr. Brittannië 0 0 4 Finland 0 0 4 Denemarken 0 0 1 Venezuela 0 0 1 Urngay 0 0 1 land. Zo ging zij over de eerste horde, maar bii de tweede horde overkwam haar iets wat bijkans nimmer is gebeurd: met de rech tervoet stootte zij de hindernis om. Onmiddellijk liep zij terug, tra nen in de ogen en terwijl het stadion dreunde van het applaus voor de recordloopster Strick land, trok zij snel haar trainings pak aan en verdween, zonder de nieuwe kampioene en haar op volgster ook maar één blik te gunnen. Dat laatste viel ons nog meer tegen dan haar falen en op het publiek heeft dat stellig geen prettige indruk gemaakt. Overtuigend, stijlvol en gran dioos was de zege van de analys- te Shirley Strickland. Met een gladde en zekere hordentechniek snelde ze over de baan, geen van haar tegenstandsters ook maar 'n schijn van kans gevend. Ook het Russische meisje Golubichnaja, dat in de halve finales Fanny de eerste nederlaag sinds jaren op de horden bezorgd had, kreeg te gen de ongenaakbare Australi sche geen schijn van kans. En Maria Sander de hatelijke Duitse, die bij hoog en bij laag beweerde, dat Fanny niet ziek, maar bang was moest zich met de bronzen medaille tevre den stellen. En daarna nog de debacle van Hans Harting en Wim Slijkhuis. Het was ons na zoveel tegensla gen op één dag werkelijk bang de Olympische dag voor ons nog kleur gaf, was de indrukwekken de 5 km., een race, zoals er op de Olympische spelen zelden is gelopen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft bekend gemaakt, dat de tijd van 10.8 sec., die de Australische athlete Shirley Strickland Woensdag te Helsinki noteerde op de 80 meter horden, niet voor erkenning als wereld record bij de I.A.A.F. zal worden ingediend, omdat de windsterkte tijdens de race groter was dan de statutair toegestane 2 meter per seconde. Ook de tijd, die Shirley Strick land gisteren maakte, 10.9 sec., zal om dezelfde redenen niet er kend worden. Ook de tijden van Maria Sander en Jean Desforges (10.9), Woensdag gemaakt, wor den niet erkend als Europees record. Later is de commissie op haar besluit' teruggekomen en zal de tijd van Shirley Strickland van vandaag (10.9 sec.) toch voor erkenning worden voorgelegd. In een tot slot dramatische wedstrijd is de Braziliaanse voetbalploeg, die in de voor ronde Nederland met 51 klop te, door de Duitse amateurs met 4—2 uitgeschakeld. Met de rust leidde Brazilië met 1—0, in, de tweede helft werd 't 20, maar toen schoten de Duitsers uit hun slof. Tien seconden voor de verlenging werd het zowaar 22 en in de verlenging viel toen, ondanks Braziliaanse stormlopen, de beslissing. De tweede wedstrijd, die voor de kwart-eindstrijd gespeeld werd, Hongarije.Turkije, ein digde in een 7—1 overwinning voor de Hongaren. Voor de halve eindstrijd heeft, zoals bekend, gisteren Zweden zich reeds geplaatst. Vandaag wordt het drietal gecompleteerd door de winnaar van de wed- te moede. Het enige dat deze vijf- strijd DenemarkenZuid Slavië. In het Olympisch Stadion te Amsterdam zal Zaterdag 2 Aug. een hockeywedstrijd worden ge speeld tussen de Olympische kampioen India en het Europees elftal. Onmiddellijk na afloop van de finale te Helsinki tussen Neder land en India werd het elftal, dat Europa zal vertegenwoordi gen, door de voorzitter van de F.I.H., onze landgenoot Jhr. L. J. Quarles van Ufford, bekend ge maakt. De samenstelling is als volgt: Doel: Van Leer (België). Achter: Dubois (België) en Drij ver (Nederland). Midden: Cockett (Gr. Br.), Log gere (Ned.) en Robinson (Gr. Br.). Voor: Nunn (Gr. Br.), Esser (Ned.), Kruize (Ned.), Con- roy (Gr. Br.) en Klimik (Po len). Het meespelen van de Pool Klimik is nog niet geheel zeker. Wanneer hij niet zal kunnen uit komen, zal de linksbuitenplaats worden bezet door de Duitser Rosenbaum. RUSSEN WAREN GASTVRIJ VOOR AMERIKANEN De Amerikaanse acht, Olym pisch kampioen, is de gast ge weest in het Russische kamp te Otaniemi. De jonge cadetten van de Amerikaanse vlootacademie dron ken wodka en aten kaviaar. De Amerkianen kwamen geladen met giften, kauwgum, snoep, Olympische knopen en gingen terug met dozen Russische siga retten, flessen cognac en zakken, die rammelden van de kopek ken. Verder werd hen een mooie rood-fluwelen banier aangebo den, waarop stond: „Van de Russische roeiploeg op de vijf tiende Olympische Spelen". PRINS BERNHARD GAAT ZATERDAG NAAR HELSINKI Z. K. H. de Prins der Neder landen, die zoals bekend op treedt als chef d'equipe van de Nederlandse Olympische Hippi sche ploeg, zal Zaterdag a.s. per vliegtuig naar Helsinki vertrek ken. Met de Prins reizen de Prinsessen Beatrix en Irene naar de Finse hoofdstad mee. De Prins en zijn dochters zullen gedurende hun verblijf vertoe ven op het zich daar reeds be vindende Koninklijke jacht Piet Hein. Het ligt in de bedoeling van de Prins 4 Augustus a.s. naar Nederland terug te vliegen. (Van onze speciale verslaggever) HELSINKI De supporters van India voerden een wilde vreug dedans uit op de tribune van het Olympische hockeystadion toen hun ploeg in de finale tegen Nederland bij de rust al een 40 voorsprong had veroverd. Onze hockeyspelers hebben zo goed als niets tegen het rappe en technisch knappe spel van de Indiërs kunnen inbrengen. In de tweede helft maakten de „zwarte tovenaars" het de wanhopig vechtende tegenpartij minder lastig. Het resultaat was tenminste één doelpunt India bracht de eigen score op een half dozijn (61). Voor deze finale was de be langstelling hockey telt in Finland nu eenmaal niet mee bijzonder gering. Alles bijeen zaten er misschien een twee hon derd mensen op de tribunes, waarvan welgeteld vijf en twin tig toeschouwers, die' voor d'it schouwspel hebben betaald. De overigen waren deelnemers, voor namelijk Nederlanders en Indiërs, die elkaar in het joelen en het slaken van strijdkreten poogden te overtroeven. Een nederlaag tegen deze boordevol technische kneepjes uitgeruste Indiërs viel overigens natuurlijk te verwach ten. Drie maanden zijn zij immers geschaafd en getraind. Spoedig achter Het feest begon al na negen minuten. Nederland was heel aardig begonnen met enkele vlotte aanvallen, doch toen India doorhad hoe het met de tegen partij zat, was het prompt afge lopen. Oranje werd in één ruk teruggedrukt op eigen helft en daar kon men blijven bivakkeren tot aan de rust. Fakir Baldir pro- probeerde zijn schietkunst na elf minuten en meteen was het raak. Dolle vreugde bij de Indiërs, een lichte inzinking bij Oranje. De druk op het Nederlandse doel werd van dat ogenblik af met de minuut groter. Van alle degelijkheid in de Nederlandse ploeg bleef bitter weinig over. Aanvoerder Loggere, geflankeerd door Ancion en Tiel, deden wat in hun vermogen was.. Zij konden het niet bolwerken tegen de geslepenheid van hun donkere tegenstanders. En Drij ver en Derckx trachtten herhaal delijk voor het Nederlandse bol werk orde te scheppen; echter tevergeefs. Het werd zelfs zo rumoerig, dat in de 16e minuut een voorzet van links door Drij ver in de uiterste nood in eigen doel werd gewerkt. 20. Geen vechters meer Er valt eigenlijk weinig over deze wedstrijd te vertellen. De Nederlandse ploeg was min cf meer een schim van de vecht- ploeg in Londen. Ontstellend dui delijk viel nu op hoezeer het elf tal aan snelheid en 'tempo heeft ingeboet. De rust werd ingeluid met 40 Doelman Mulder kreeg daarna weer onmiddellijk de zwarte aan val tegenover zich. Hij stopte enkele formidabele harde schoten van Fakit Baldir en hij had het AUSTRALIË ZELF PROTESTEERT (AP) Toen Marjorie Jackson in Helsinki de 100 meter won werd „Advance Australia Fair" gespeeld en dit heeft in Canberra beroe ring verwekt. De minister van Binnen landse Zaken, Kent Hughes, die zelf in 1920 aan de O.S. deelnam, heeft een telegram aan het Australische team gezonden: „Deel het Olym pisch Comité mee, dat het nationale volkslied en niet een populair lied gespeeld moet worden bij Australische overwinningen". In de halve finale 200 meter hardlopen heren werd in zijn serie de Amerikaan A. W. Stanfield eerste met een tijd van 21.1 sec. De tweede plaats was eveneens voor 'n Amerikaan J. Gat hers met 21.3 sec. de derde plaats was voor L. A. Laing (Jamaica) met 21.6 sec. •geluk, dat enkele ballen rake lings langs zijn kooi suisden. Maar na acht minuten wandelde deze Baldir weer eens door de Neder landse verdediging en met een harde plof ketste de bal tegen het houten doelvlak 50. De heren Indiërs namen er toen 'n moment hun gemak van. Er was meteen een voorzet van Kruize, die door Esser eens de Abe Lenstra in de hockey-wereld meteen werd ingekogeld. Goed dachten de Indiërs, dan wij ook nog een doelpunt en uit een corner een van de vele maakte Baldir het halve dozijn vol. De uitslag bracht Oranje ten minste één zilveren medaille, de allereerste bij deze spelen. AMERIKAANSE ATHLETEN NAAR AMSERDAM Behalve Shirley Strickland, Gaston Reiff en diens landge noot Theys, zullen aan de revan chewedstrijden, welke 10 Augus tus in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden, deelnemen de volgende Ameri kaanse athleten: Don Laz, pols stokhoogspringer, Stanfield sprin ter; Davis, hordenloper; Whitfield op 800 en 400 meter; Cole, even eens 400 meter-loper; Ashenfel- ter, 3000 meter hindernis en Mon- tez, 1500 meter-loper. Voorts zal de Amerikaanse damesestafette ploeg naar Amsterdam komen. De definitieve lijst van deel nemers en deelneemsters zal een dezer dagen worden samenge steld. NEDERLANDS ZEVENTAL TEGEN RUSLAND Het Nederlands waterpolo- zevental, dat vanavond om zes uur in de kwalificatieronde van het Olympisch tournooi tegen Rusland uitkomt, is als volg sa mengesteld: Doel: Max van. Gelder (HZ en PC) Achter: Cor Braasem (Haarlem), aanvoerder, Nijs Korevaar (Merwede) en Gerrit Bijlsma (Haarlem). Voor: Joop Cabout (GZC), Ruud van Feggelen (Meeuwen) en Frits Smol (HZ en PC). De wedstrijd wordt geleid door de Zweed S. Zuckermann. Ook echtgenote werd met goud beloond Mevrouw Zatopek heeft in het Olympische tournooi speerwerpen de gouden medaille gewonnen met een worp van 50 meter 47. m. De Braziliaan Adhe- mer Ferreira da Sila- va heeft Woensdag 'n nieuw record hink- stap-sprong gevestigd met een sprong van 16.25 meter. Hij was ook houder van het oude wereld record van 16.01 gevestigd in 1951 Brazilië. Zijn sprong brak 't vorige Olym pische record van Taijma (Japan), in 1936 in Berlijn geves tigd met een sprong van 16.00 meter. Adhemer Ferreira da Silva tijdens zijn re- cordsprong. in (Van onze speciale verslaggever) HELSINKI Za-to-pek, Za-to-pek. Het propvolle stadion schudde op z'n splinternieuwe grondvesten. Dat waren de Finnen, vol bewondering voor deze kracht-athleet, voor wie records en moeilijkheden nimmer te groot schijnen. Scha-de, Scha-de. Dat brulde het Duitse legioen, telkens weer als hun grote favoriet, de favoriet eigenlijk voor de 5000 meter, voor- bijsnelde. Toen klonk de bel voor de laatste ronde. Gaston Reiff, kapot gelopen door de steeds méér trekkende Schade, was al uit de baan. Het stadion kookte over van enthousiasme. Zo was de situatie: Chataway, Schade, Zatopek, Mimoun. Toen versnelde locomotief Zatopek z'n sloffende pas. Schade werd kansloos gepasseerd, Chataway bood helemaal geen weer stand meer, alléén Mimoun nog. Maar ook de Algerijn moest zwichten voor zoveel haast bovenmenselijke kracht. Zatopek één, Mimoun twee, Schade drie. juichende en enthousiaste me nigte, die hier een schouwspel kreeg voorgetoverd, dat niet ge makkelijk meer zal worden ver geten. Bij het ingaan van die laatste ronde versnelde Zatopek scherp het tempo, hij nam de leding over, maar "hij kon zich niet van zijn drie concurrenten losmaken. Schade zette de te genaanval in bij het uitkomen van de voorlaatste bocht en op 300 meter voor de finish had Chatway de leiding, gevolgd door Schade, Zatopek en Mimoun. Te zamen gingen zij de laatste bocht in, de strijd was volkomen open, maar in die bocht zette de Tsjech nog steeds zwaaiend met hoofd en armen, maar met een prach tige beweging in de benen, de slotaanval in. Het was of zijn tegenstanders stilstonden. Ik was verschrikkelijk bang in het begin, vertelde de volkomen frisse Zatopek onmiddellijk na de race. „Maar Herbert Schade heeft de nederlaag aan zichzelf te wijten. Wie neemt er nu bijna vanaf het begin de kop, dat kost veel te veel energie." Zo was het inderdaad; welis waar was de bonkige Engelsman Chataway de eerste aanvoerder van de langgerekte groep, waar in Zatopek rustig in de achter hoede opereerde, maar toen al ging Schade naar voren. Toen veranderde de situatie in de ge hele groep. Schade voorop, Cha taway tweede, Reiff derde en dan Mimoun en Zatopek. Zo bleef het tot bijna de helft van de afstand was afgelegd. Zatopek probeerde precies hetzelfde spel letje te spelen als bij de 10.000 meter. Hij versnelde, bijkans on zichtbaar overigens, zijn pas, passeerde Mimoun, Chataway en Reiff, ging zelfs Schade voorbij. Even slechts, want Schade nam de kop meteen over en verhoog de op zijn beurt het tempo. Dat werd de genadeslag voor de Duitser, maar ook voor Gaston Reiff, winnaar in 1948. Toen volgde een strijd, zo fel, zo levendig, maar tegelijkertijd ook zo moordend, dat het publiek als één man overeind kwam om toch maar niets van deze prachtige kamp te missen. Aanval en tegen aanval, schijnbewegingen en echte pogingen om weg te komen wis selden elkaar af. Voor 4000 meter werd een tijd van 11 min. 24.8 sec. afgedrukt. Nog twee ronden waren er af te leggen en Schade had toen weer de kop met Chattaway op de hielen, gevolgd door de kleine Mimoun, de kameeldrijver uit de Afrikaanse woestijn, die iedereen als een schaduw bleef volgen en die bo vendien elk tempo gemakkelijk kon draaien. Toen volgde de eerste sensatie. Aanderhalve ronde voor het einde liep Gaston Reiff, die geen enkele maal initiatief had getoond, de baan uit en mistroostig liep hij het groene grastapijt op. Op dat ogenblik had Schade het tempo versneld, hetgeen hem te machtig bleek. De Olympische kampioen van Londen 1948 op dit nummer schakelde zichzelf uit en van een tweekamp op de laatste meters tussen hem en Zatopek, zo scherp in ieders herinnering gebleven, kon niets meer komen. Het viertal overgebleven lo pers moest het toen onder elkaar uitmaken. De bel voor de laatste ronde klonk, het stadion was één Hij stormde naar voren en bij het uitkomen van de laatste bocht had hij de leiding overge nomen. Op dat ogenblik stootte Chataway, de man, die de moe digste race van zijn leven had gelopen, tegen het randje, dat de afscheiding vormt tussen de baan en het grastapijt. Hij kwam te vallen en hij was verloren. Zatopek stormde naar de finish, met Mimoun, de eeuwige tweede, op de hielen. Schade kon dit machtsvertoon niet meer verwer ken en zou waarschijnlijk als vierde zijn geëindigd, indien Chataway niet zou zijn gevallen. Met enkele meters verschil ging Zatopek als Olympisch kampioen 1952 door de finish. Diilard: eindelijk! Harrison Diilard heeft na vier iaar genoegdoening gekregen. Im mers zijn vorm in 1948 was zo uitstekend, dat hij in dertig hor den-wedstrijden geen nederlaag had geleden, doch bii de selectie wedstrijd voor de O.S. werd hij slechts vierde en werd toen dus voor dat nummer niet uitgezon den. Hii wist echter op de 100 m. een zeer fraaie tijd te noteren, zodat hii op de sprint te Londen uitkwam en zelfs op de gouden medaille beslag legde. Maar ziin nummer was de 110 m. horden loop. En nu te Helsinki heeft hii de hoogste titel behaald, door in de finale als eerste door de finish te gaan in de nieuwe Olympische recordtijd van 13.7 sec. Het oude record van 13.9 sec. stond op naam van zijn landgenoot Porter, die het maakte op de O.S. te Londen in 1948. Zestien athletieknummers ziin bij de heren reeds beslist. Ëlf daarvan zijn gewonnen door Amerikaanse athleten. Het is wel vermeldenswaard, dat op een nummer, waarvan vandaag de se ries zijn gehouden, geen Ameri kanen zich in de eindstrijd had geplaatst. Bij de 10 kin. snelwandelen werd een Amerikaan in de eerste serie gediskwalificeerd en in de tweede serie eindigde de andere Amerikaanse deelnemer als laatste met twee ronden achter stand op de winnaar. De Rus Junk wist in zijn serie een tijd te noteren van 45 min. '0.5.8 sec. een verbetering van het Olym pisch record van 45 min. 13.2 sec.' van Mikaelssen (Zweden) uit 1948. Peking China xal deelnemen aan de Spelen De gedelegeerde van de Chi nese Volksrepubliek, Cheng Chic Pai, heeft medegedeeld, dat zijn land aan, de Spelen zal deelne men. De ploeg die onderweg is, bestaat uit 40 leden. De door onze dames-turnploeg in Helsinki bereikte resultaten zijn tegengevallen. Gehoopt was, dat onze ploeg weer tot de sterke middenmoot zou behoren. In plaats daarvan behoorde zij tot de zwakste groep, waarin zich met ons land bevonden Oostenrijk, Frankrijk, Zuid-Slavië, Finland, de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. De punten verschillen tussen deze landen waren niet noemenswaard. Helsinki 1952 oude records HEREN: 110 m. horden: 10 km. snelw. 5000 meter: kogelslingeren: DAMES: speerwerpen: Diilard (V.S.) 13.7 Junk (Rusl.) 45.5.8 Zatopek (Ti. SI.) 14.6.6 Csermak (Hong.) 60.34 m. Zatopkova (Tj. SI.) 50.47 m. ook nieuw wereldrecord Porter (V.S.) 13.9 Mikaelsson (Zw.) 45.13.2 Schade (Did.) 14.15.4 Hein (Did.) 56.49 m. Bauma (Oost.) 45.57 De Oostelijke landen hebben zich zonder uitzondering sterker getoond dan de zojuist genoemde groep. Bij die sterke Europese lan den wisten van de landen, die ook vier jaar geleden in Londen deel hebben genomen aan de Olympi sche Spelen, alleen Zweden en Italië zich te handhaven. Duits land, dat in Londen niet aanwezig was, kwam ook in de bovenste helft. Voor onze dames was het pro gramma moeilijk, omdat het onge bruikelijk is in Nederland, zoals de evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers en omdat paard- springen nooit een sterk punt bij ons is geweest. Ontevreden was mej. Verhoeff bepaald over de lage waardering, die de jury onze dames voor de knotsoefening heeft toegekend. (70.00 punten.) Politieke strijd. „De politieke strijd tussen West en Oost was voelbaar op dit gym- nastiektornooi", zo zei ze. „Ik ben niet de enige, die over de sportieve sfeer allerminst tevreden is. Van verscheidene kanten, van Duits land, van Zuid-Slavië en van Frankrijk heb ik dezelfde klachten gehoord. De jury was niet objec tief. Iedereen heeft kunnen zien hoe de juryleden van de landén achter „het ijzeren gordijn" veel te hoge waarderingen gaven aan de eigen landen. Andere juryleden konden zich tegen deze psycholo gische druk niet handhaven. Door de talrijke supporters der Ooste lijke landen werd door hun hin derlijk gejuich bij ieder turnstertje uit hun landen druk op de jury uitgeoefend. Om nu nog maar niet te praten van de fluitconcerten, die telkens door de zaal schalden als de supporters meenden, dat er een te lage waardering uit de bus kwam voor een hunner turnsters. Tevreden Over de Nederlandse meisjes zelf was mej. Verhoeff overigens tevreden. Zij hebben vrij constant gewerkt, sommigen iets beneden haar kunnen. Ze hebben pech ge had met de brug en pech met de gereedschapsoefening. Maanden lang had geen der meisjes een knots laten vallen. Nu gebeurde dat juist op het moment, dat het niet mocht. Dat heeft de ploeg, volgens mej. Verhoeff, enkele pun ten gekost, temeer omdat de knots buiten bereik viel, hetgeen zwaar der wordt gestraft. Ware dit niet geschied, dan zou Nederland voor deze gereedschapsoefening mis schien in de prijzen zijn gevallen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3