Het Retraitehuis te Bergen in feeststemming Vurig pleidooi van prof Veraart tegen algemeneonverschslligheid AVRO volgens actiecomité „dictatoriaal bestuurd" BELANGRIJK COUPONS EXTRA 2® %kortine i LAATSTE WEEK om de restanten van onze zomerstoffen KOOPJE Grote belangstelling voor zilveren jubileum Kerkelijke herdenking Voorzitter krijgt vergoeding van f9450- en declareert f 25.090.- onkosten per jaar Retraitehuis bron van geestelijke kracht Onze staatkunde kreeg een zware slag, maar Katholieken zijn het zich niet bewust Employé vermoord in Indonesië Tekenaar stal bier en in Frankrijk Marktberichten a. d gTsmit geen spreekuur Van Walbeek, Afwezig Dr. J, Bartels afwezig Praktijk hervat J. DE BAKKER winkelbediende atieve mede werkers R.k. Chauffeur BEDIENDE flinke jongen Fouragehondel Pief Blakker soeltreffers fauywijiAy. tur.DE VALK' Uw WAS VERZORGEN. Wasserij „DE VAL K" goedkope VIS v. d. Sfok's Deze week houden wij een Uitverkoop Fa. j. DE RUYTER Zn. Alles moet weg! voordelige alle stoffen die wij u aanbieden, zijn uit, eigen collectie en geen speciale opruimingsgoederen profiteert hiervan er is altijd een voor u bij! langestr. 103 alkmaar WOENSDAG 30 JULI 1952 PAGINA 5 Met een stijlvolle en extra verzorgde retraite voor de leden van de H. Familie van de St Bavo te Haarlem hebben de paters Redemptoristen, de geestelijke verzorgers van het in heel Noord-Holland zo bekende retraitehuis „St Petrus Canïsius" te Bergen het zilveren jubileum van hun huis, waar in een kwart eeuw lang zoveel zegenrijk werk is verricht, gevierd. Een in opzet eenvoudige, maar door de grote en welgemeende belangstelling toch grootse feestviering, die het karakter van spontaniteit droeg en daarom wellicht ook voor de paters van zo grote betekenis is geworden. gehouden, werd des middags om 4 uur door de directeur, pater W. Veeger CssR met een wcl- komstwfiord geopend. De direc teur herinnerde aan de stichting van het huis in 1927 in welk jaar de heer C. EUis aan het retraite huis als tuinman verbonden werd. Op 1 Maart 1931 werd het huis officieel overgedragen aan de Re demptoristen die op 10 Maart van dat jaar hun eerste retraite ga ven. Moeder Thimothea kwam medio Maart reeds aan het hoofd van de zusters te staan aan wier adres de directeur ziln welge meende dank toewijde voor het vele werk. dat de zusters al die jaren het huis ten goede deden kompn. De deken van Amsterdam en allé Dekens va" Noord-Holland deelden in de dank van de direc teur voor de steeds gul verleen de medewerking hetgeen ook gold voor alle pastoors van het bisdom Haarlem, die 25 jaar lang hun parochianen stuurden. Spe ciaal Z.H, Exc. Mgr. Huibers, de Bisschop van Haarlem werd hul de gebracht voor zijn medeleven met het retraitewerk. De direc teur heette voorts nog welkom burgemeester Dr. W. Huygens van Bergen, die met twee wet houders 'de officiële vergadering Het hoogtepunt van de feest viering lag op de laatste dag van de jubileum-retraite, de officiële herdenkingsdag, die begon met 'n plechtige H. Mis van dankbaar heid, opgedragen door Mgr. G. P. J. v-d. Burg, die bij het H. Misof fer geassisteerd werd door de Zeereerw Heer J. Verver, pas toor te Warmer, vroeger directeur van het retraitehuis, en de Zeer eerw. Heer Th. van Beers, pastoor te Bergen. Het parochieel zangkoor van Bergen zong in de feestelijk met gladiolen en anjelieren versierde kapel o.l.v. de heer C. Molenaar de Missa „Sponsa Chxisti" van Andriessen. Na de H. Mis zong het koor nog een feestcantate. De directeur van het jubileren de huis, de Zeereerw. Pater W. Veeger C.s.s.R. hield een korte predicatie waarin hii wees op de vele gunsten en genaden, die God in de afgelopen 25 jaren over 't huis had uitgestort en waarin hij ook de veie retraitanten dankte voor het vertrouwen, dat zij in de paters hebben gehad. Drukke receptie. Een ongedwongen sfeer, zoals we die zo vaak tijdens de retrai- ten konden meemaken, heerste er in de middaguren toen dg directie van het retraitehuis, bestaande uit de paters W- Veeiger en de assis tenten A. Hildebrand, A. Berg mans, C. de Klerk en M. Ver- hoeckx, in de grote zaal recipieer de en tal van gelukwensen van retraitanten en oud-retraitanten, waaronder er verscheidene waren die hun kinderen hadden meege nomen, in ontvangst moesten ne men. In de loop van de dag wer- de paters tal van fraaie en zeer bruikbare cadeaux aangeboden, waaronder kleden, serviezen, al ben en superplie's, geschenken ook van het Zusterconvent van de Zusters Ursulinen die o.l.v. Moe der Thimothea al zovele jaren op perfecte wijze de huishoudelijke zorgen en plichten van het retrai tehuis o<p zich hebben genomen. Onder de vele belangstellenden die blijk gaven van hun medele ven met dit iubileum waren o.a. de Provinciaal der Redemptoris ten, de Hoogeerwaarde Pater Dr. M. v.d. Meulen; de Generale Overste van de Zusters Ursulinen de Eerw. Moeder Gabriël; Deken J. Th. Jacobs uit Alkmaar; Deken B. Hosman uit Beverwijk; Deken P. L. C. H. v.d Meer uit Hoorn; Deken H. Kuilman uit Haarlem en vele anderen. Ook Rector Slij- kerman uit Bergen en Kapelaan Vink alsmede vele pastoors uit 't bisdom gaven in de loop van de dar> blijken van hun belang stelling. Fraaie feestgave. De gezamenlijke retraitanten hebben de directie van het huis een zeer fraaie, kunstzinnige en ook toepasselijke feestgave ge schonken: een grote monstrans voor de kapel, ontworpen door pater Mathöt CssR en uitgevoerd in zilver en goud door het atelier Meyer te Nijmegen. Een bijzon der fraai staaltje van edelsmeed kunst met 'n rijk-gekleurd email als achtergrond voor het hart van de monstrans. Verder waren er tal van bloem stukken, sigaren voor de paters, boekwerken voor de zusteTs, die tijdens de receptie of daarvoor werden aangeboden. Feestvergadering De officiële feestvergadering, die in de grote conferentiezaal werd bijwoonde. Verder dankte de di recteur de paters van de staf en de propagandisten. Na de feestrede van Pater Voss- kuhler namen nog verschillende sprekers, waaronder ook retrai tanten, het woord om de ver diensten van het Retraitehuis te schilderen. Daaronder was Mgr. G.P.J, van den Burg, Deken van Amsterdam, die er aan herinnerde hoe Mgr. Callier reeds in 1924 op de oplichting van een retraite huis had aangedrongen. Sprekend oog namens Mgr. J. p, Huibers, de Bisschop van Haarlem, die door de bedevaart naar Lourdes verhinderd was het feest bij te wonen, bracht Mgr. van den Burg vele waarderende woorden voot het werk van de paters Redemp toristen naar voren. Hii herin nerde met eerbied het werk van Pater Hein de Groot, die tijdens de bezetting de z.g. huisretraite had bevorderd en er zelfs 4400 tot stand had weten te brengen. De burgemeester van Berigen, Dr. W. Huygens, erkende dat de be langen van het retraitehuis tot ver buiten Bergen te bespeuren vielen en achtte zijn gemeente met dit huis van gebed zeker ge diend. Woorden van gelukwens werden voorts nog gesproken door Deken Kuiper van Wognum, die namens die pastoors van het bisdom zjjn hulde bracht en toe zegde, dat de geestelijkheid het werk van de paters te Bergen steeds zou steunen, door de heer Huiben van de E K. Politiebond ,,St. Michaël" en vele anderen. De heer Thomas uit Bergen bood namens de gezamenlijke le veranciers van het huis een ca deau onder couvert aan De feestdag werd besloten met een plechtig Lof, gecelebreerd door de HoogEerw. heer J. Th. Jacobs, Deken van Alkmaar, ge assisteerd door Rector J. Slijker- man uit Bergen en kapelaan J. Vink, eveneens uit Bergen. De zusters Ursulinen zongen de ker kelijke gezangen op de hun eigen welluidende wijze. VEEMARKT PURMEREND PURMEREND. 29 Juli. Een groter aanbod van vette koeien veroorzaakte aanvankelijk een vrii trage handel. Vergeleken bu vorige week zakten de pry zen iets in; wel was er vraag naar jonge, goed-gevleesde dieren, die prijshoudend bleven. Veel gang zat er ook niet in de gelde- koeien. daar voor een goed ge: bruiksdier nog steeds een vrij hoge prijs wordt gevraagd. Nogal belangstelling bleek er te zijn voor verse melkkoeien, maar de verkoop ging niet vlot. Pinken waren er slechts in klein aantal; de handel erin was uitgesproken stug. Nuchtere kalveren werden in het begin goed gevraagd, maar later verliep deze vraag en wer den de prijzen lager. Aanzienlijk lagere prijzen werden besteed voor fokdieren. er waren weinig kopers. Het aanbod van vette kalveren was te groot voor de vraag. De kwaliteit van deze dieren viel in het algemeen zeer mee, prijzen lager, handel stug. Wolvee zowel schapen als lam meren, kwam in ruime getale aan de markt. Weinig kooplust bracht echter opnieuw een daling in de prijzen. Vette varkens wa ren gezocht, het geringe aanbod werd snel geplaatst. Ook op de biggenmarkt was het aanbod niet groot, maar hier liep het met de koop niet zo vlot. Wel bleven de prijzen op hetzelfde niveau. In bokken en geiten was de handel stug; de paardenmarkt leverde een beeïd. dat hiervan weinig afweek: er bleek weinig vraag naar slachtpaarden te zijn. De pluimveemarkt gaf opnieuw een kalme gang te zien. HILVERSUM, 29 Juli. „Wij willen het A.V.R.O.-belang hele maal niet schaden, zoals het be stuur suggereert. Integendeel: wij willen van de A.V.R.O. een ge zonde vereniging maken met zeggensmacht voor de leden en gezuiverd van een bestuursbeleid dat volkomen onjuist is" aldus de voorzitter van het Actie comité van A.V.R.O.-leden, Ir. A. Ruys, uit Bilthoven, op een he denmiddag te Hilversum gehou den persconferentie die vele uren duurde. Het Actie-comité is er op uit, aan de hand van gegevens en bewijzen aan te tonen, dat de A.V.R.O. niet wordt geleid op een wijze, welke men van een goed bestuur mag verwachten, al dus werd medegedeeld. Nu de weg van overleg met het bestuur totaal is afgesneden, nu de co mitéleden als kwajongens zijn weggejaagd, en men niets kan doen via microfoon of radioblad en ook de statuten van de AVRO geen kans tot actie geven, deed het comité een beroep op de pers om langs deze weg velen in beweging te brengen zijn actie te steunen. Het comité wil op deze wijze eisen, dat het dagelijks be stuur van de AVRO zijn man daat ter beschikking zal stellen en dat in een spoedig te beleg gen buitengewone algemene le denvergadering een nieuw be stuur kan worden gekozen. Het comité ontveinst zich niet, dat zijn taak niet gemakkelijk zal zijn, maar de duizenden brieven, die ongevraagd zijn binnengeko men. doen hopen en verwachten, dat men toch slagen zal. Ir. Ruys bestreed de opvatting van het bestuur, als zou het comité niet het belang van de AVRO op het oog hebben. Het tegendeel is het geval, aldus de heer Ruys. Momenteel is de macht in han den van enkelen, voornamelijk van voorzitter G. de Clerq, en de A.V.R.O. wordt volgens spre ker dictatoriaal bestuurd. Er is geen verenigingsband. Na de ge westelijke besturen houdt de or ganisatie op en het bestuur re geert, zonder zich van de statuten iets aan te trekken, zo vervolgde hij. Dit acht men ook bewezen door bet feit, dat het ontslag van de heer Vogt door de algemene vergadering had moeten worden gegeven, hetgeen niet is geschied. Wat het conflict met de heer Vogt betreft, zeide de voorzitter van het comité ernaar te streven, dat het bestuur zoals de heer Vogt verzocht heeft eindelijk eens de volle waarheid zal zeg gen. Volkomen onjuist noemde men van de zijde van het comité het feit. dat het bestuur steeds ,meer macht naar zich toe heeft getrokken. Men vindt voorts, dat vele feiten in het bestuursbeleid duidelijke taal spreken. Statuten wijziging is alleen maar moge lijk, als het algemeen bestuur dat voorstelt. „Van die zijde is ech ter niets te verwachten, dan de laatste wijziging in 1949", aldus de heer Ruys, toen aan de voor zitter. G. de Clerq een jaarlijkse vergoeding werd toegekend, be dragende f 9450. Daarnaast declareert deze f25.000 aan onkosten per jaar en hij heeft ook zijn pensioen van f5000 veilig gesteld. De secretaris ontvangt f 3400 per jaar met een pensioen van f 2500 in uitzicht. En de bestuursleden accepteerden in 1946 gezamenlijk een uitke ring van omstreeks f 6000 aan vacatie-gelden, hoewel geen enkele vergadering was gehou den. Men had de norm van 1940 aangehouden, werd desgevraagd van bestuurszijde aan het comité meegedeeld. Een onjuist ^bestuursbeleid noemde het comité onder meer ook het aanschaffen van het door de besturen geschonken Zaaier beeld aan de gevel der studio, waarvoor f 1200 bijeen was en dat f 29.000 heeft gekost. Tegen vele handelingen van het bestuur uitte het comité verder bezwaren Het wil thans een grote actie ontketenen door op te wekken tot de oprichting van gewestelijke comite's van actie. Geslaagd WTERINGERWERF Onze piaatsigenote mej C- Adriaanse slaagde een dezer dagen voor het examen costumiëre. Zij werd op geleid door de Eeerw. Zusters te Medemblik. Tijdens de grote herdenkings bijeenkomst, die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Retraitehuls te Bergen werd ge houden, heeft de aalmoezenier van de arbeid, pater K. Voss- kuhler S. J. uit Amsterdam een begesterende rede gehouden over de betekenis van het retrai tewerk in het geestelijk leven van de mens. De werking van Gods genade, aldus deze zielzorger, die midden in de practijk van het leven staat is nergens zo zichtbaar als in het retraitehuis waar de mens in een paar dagen tijd weer dicht naar God wordt gebracht. Het werk zelf vraagt veel inspanning van de leiders. Op de eerste plaats van de zusters, die met de ver zorging van de steeds weer ko mende en gaande retraitanten zijn belast en wier werk. in alle nederigheid verricht, te verge lijken is met dat van Martha uit het Evangelie. Dit werk is een van de eerste fundamenten, waarop Gods genade gebouwd wordt. De Paters, die steeds weer op nieuw de mensen naar God moe ten trekken leven dag in dag uit in een spanning, die niet te begrijpen valt. Met hun werk van luttele dagen staat of valt het werk van de redding der zie len. Het werk van de propagan disten echter, de mensen die de organisatie van de retraites mo gelijk maken, is zeker niet te onderschatten. De grote waarde van het re traitewerk lag volgens pater Vosskuhler in het feit, dat het de mensen weer leert bidden. Dit is in onze tijd het meest noodza kelijke en betekent in wezen meer dan verdieoingsdagen. con gressen, weekends, hoe verdien stelijk die ook kunnen zijn. Met bromfiets tegen Nacobus gereden SLOOTDORP Tijdens het in rijden van haar rijwiel met hulp- motor is onze plaatsgenote mej. S. bij het nemen van een bocljf met grote snelheid tegen de zij wand van «en juist passerende Nacobus gereden. Bij onderzoek bleek mevr. S. zware verwondin gen aan het hoofd te hebben on- gelopen. Dokter Tamsma die de eerste hulp verleende, achtte op neming in het ziekenhuis te Alk maar noodzakelijk. Door de poli tie werd proces verbaal opge maakt. U'lo-school WIERINGERWERF Van de ULO-school te Wieringerwerf zijn onderstaande personen geslaagd voor bet MULO-diploma A: R. de Rijck, M. Siegers, S. van Stolwijk te Wieringerwerf; S. de Jong, N. Klare en Fr. Smit te Middenmeer; J. Heida en W- Ku- perus te Slootdorp Doorlichting op longtuberculose WTERINGERMEER Een aan tal personen in de Wierinigermeer heeft aan het bevolkingsonder zoek op longtuberculose (door lichting) niet kunnen deelnemen wegens ziekte, vacantie e.d. Voor deze personen zal op Maandag 4 Aug. alsnog, gelegenheid worden gegeven zich te laten doorlichten. Deze na-doorlichting heeft plaats in de kelder van het domeinkan toor te Wieringerwerf. Dezer da gen zullen bedoelde personen hiervoor een oproep ontvangen. Voor hen die om andere redenen niet aan het onderzoek hebben kunnen deelnemen, nieuwgeves- tigden of zii die eerst weigerach- H- waren wordt eveneens nog ge- Pyenheid gegeven zich te laten doorlichten. Ongave hiervoor aan het gemeentehuis te Wieringer werf. 22-IARICP STAL f 5.000 De 22-jarige Utrechtse kantoor bediende A.J.V. is heden door de Arrondissementsrechtbank te Ut recht veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en drie maanden, overeenkomstig de eis. Hij had twee weken geleden te recht gestaan weeens diefstal van ruim f 5.000,ten nadele van de fa. bij welke hii werkzaam was. Hij zou tot zijn daad gekomen zijn om een motorfiets te kopen en om zijn meisje wat luxe te ge ven De president had hem een „keiharde jongen" genoemd, zulks naar aanleiding van de inhoud van brieven, die V getracht had uit het Huis van Bewaring te doen smokkelen. APELDOORN, 29 Juli Nadat gisteravond de Sociale Stu diedagen van de Kath. Middenstandsbond waren voortgezet met een bespreking van de sociale zekerheid der zelfstandigen, waarover dr. G. Veldkamp de aanwezigen uitvoerig inlichtte, werden de deelnemers vandaag verrast door eeen vurig betoog van prof. dr. J. Veraart, dat vele actuele problemen aanroerde, die ver uitgingen boven het standen- en organisatievraagstuk alleen. Prof. Veraart had gisteravond bij de discussies overi gens nog opgemerkt, dat naar zijn mening de verplichte sociale zekerheid der zelfstandigen, door de hoge kosten, die daaraan zijn verbonden hij noemde hier een bedrag van 75 millioen reeds illusoir dreigt te worden. Met de organisaties in het maatschappelijke leven is het, aldus prof. Veraart vandaag, ge steld als met ons staatkundig leven: Wij Katholieken zijn veel te slap geworden. Het jaar, dat aan de herdenking van het hon derdjarig bestaan der bisschop- lelijke hiërarchie voorafgaat, ..unnen wij het woord emanci patie niet met opgewektheid neerschrijven. Er is een ernstige slag toe gebracht aan de Katholieke staat kunde. En het ergste van alles is, dat de Katholieken zich zelf er niet van bewust zijn. Zij laten de zaken zoals zij zijn en zij hebben geen intense belangstel ling meer voor de grote taak, waarvoor wij staan in de maat schappij. Het voorbeeld van onze voorvaderen, die voor het Ka tholieke onderwijs, om maar een enkel voorbeeld te noemen, heb ben gestreden, zijn wij vergeten. Midden in de strijd der ideeën, waarbij van de ene kant het so cialisme en van de andere kant het hyper-individualisme ons we derom bedreigen, is er een alge mene onverschilligheid ontstaan, die het duidelijkst het diepte punt markeert. De fouten schuilen, aldus Prof. Veraart, vooral in de top, waar bij hij ook de Katholieke pers noemde. Verscheidene dagbladen stellen hun kolommen open voor scribenten, die verwarring stich ten, instede van de massa voor te lichten op zodanige wijze, dat deze voorlichting opvoedend werkt. Met het debiteren van so- phismen, waaruit de lezer, die niet zeer critisch en wetenschap- §elijk is ingesteld, zou afleiden at hij zich bij het socialistische kamp kan aansluiten, schiet onze pers te kort in haar verantwoor delijkheid en begrip voor haar apostolische taak. Het Christen dom beleven is niet zo eenvoudig. Soms lijkt het een hopeloze zaak. Maar zien wij naar onze voor ouders, die deze taak zo schit terend hebben volbracht, dan zullen wij onze uiterst zwakke positie begrijpen en uit hun voorbeeld kracht putten. De positie van de vak- en standsorganisaties zag Prof. Veraart in de wordende P.B.O. als een zeer belangrijke, essen tiële factor. Ook op dit gebied is daarom iedere onverschilligheid uit den boze. Het gaat om het bereiken van de grote, Katho lieke, sociologische principes, die ons van de dertiende eeuw af al door St. Thomas zijn voorgehou den en die door de laatste Pau sen in de encyclieken over dit onderwerp op de meest actuele wijze vorm hebben gekregen. De eerste stellingen, die wij in de P.B.O. hebben ingenomen, na melijk onze vertegenwoordiging in de Sociaal Economische Raad, waarin de Katholieken 12 van de 25 zetels bezet houden, hebben bewezen, dat de solidariteits- gedaehte, die ons typisch Katho liek-sociaal domein is, voortref felijke diensten bewijst bij het beoefenen van een principiële sociale politiek. Daaruit blijkt steeds weer, dat wij ons niet kunnen vergenoegen met het vinden van een grootste gemene deler, maar dat wij een zeer geprononceerd eigen stand punt te verdedigen hebben. Prof. Veraart noemde het een misverstand, dat de vakorgani saties in de P.B.O. min of meer zouden hebben afgedaan. Zij zul len er juist de levenskrachten van vormen. Maar ook hier moe ten wij ons goed bewust zijn van onze plicht, anders zullen de so cialisten ons dit bolwerk afne men en onze zelfstandigheid in gevaar brengen. De eenheid, die wij moeten bereikenj moet ech ter niet een samenzijn worden van goedwillende schapen, maar een samen optrekken van hon derd procent Katholieken, die niet de macht van het getal, maar van hun principes willen verdedigen. Ook op organisato risch terrein is nog heel veel te doen. Hoeveel van de 45 vakver enigingen, die- wij thans bezitten, zijn werkelijk goed uitgebouwd? VADER VAN ZEVEN KINDEREN DJAKARTA, 27 Juli. In de afgelopen nacht werd de em ployé van de suikeronderneming „Tjandi" in Sidoardja, D. Hoyer in zijn slaapkamer door twee re volverschoten vermoord. De moordenaar, die door het raam was binnengekomen, verdween weer direct zonder een poging tot roof. Hieruit meent men te mogen concluderen, dat het een geval van wraak betreft. De directie, die onmiddellijk gealarmeerd werd, stelt een onderzoek in. De vermoorde employé was vader van zeven kinderen. ROTTERDAM Een gevange nisstraf van een jaar en zes maanden heeft de officier van Justitie bij de Rotterdamse recht bank gisterenmiddag geëist tegen de 27-jarige tekenaar A. K. uit Breda, die zich in Maart jl. een in Den Haag gehuurde fiets en een in Rotterdam gehuurde brom fiets zou hebben toegeëigend. Verder zou hij te Suresnes (Frankrijk) op 1 April jl. een bedrag van 300.000 Franse francs van de fam. Le G. hebben weg genomen. Het geld had hij o.m. besteed aan een vliegtocht naar Londen en Keulen. Familieberichten Inplaats van. kaarten F. W. DE WAARD en M. G. PUT geven hiermede ken nis van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op Vrijdag 15 Augustus a.s. te Schagerbrug. St. Maartensbrug, Belkmerweg D 120, 29 Juli 1952 GROOTEBROEK, 29 Juli Aangevoerd: 37.000 kg. aardap pelen1 Eersteling grof 1011.20, groot 9.90—10.70, klein 4.50— 4.80, v.v. 44.20; rode eersteling groot 12.50, Doré grof 10.10; Sas- kia, grof 10.30—10.60 groot .10.70; blauwe eigenh. grof 8.509.10, groot 9.6011.20; eigenh., grof 9—9.30, groot 10.80—11; 2.500 kg rode kool 35.90; 400 stuks bloemkool a 3435; a II 1415 N.-SCHARWOUDE 59.000 kg aardappelen, eersteling 10,20— 11.40; doré 11,40; eigh. 10—11; bh eigh. 9,90—10,50; bintje 10,70- 10,80; bonken 8,80—10,20; drie ling 7,208; 4800 kg zilvernep 24 27; drieling 7—13; 36.000 kg w. kool 6,307,10; 1850 kg rode kooi a 11,30; 1200 st. bloemkool a 34; ai2 17—34; afw. 8—12; 4200 kg kroten a 5,70—6,70; b 4,20—4,50; 4900 kg slabonen 5461. BEEMSTER 29 Juli Schotse muizen 1011,90; Schotse mui zen 6,308,40; slabonen z. dr. 60 71,40; stamsnijbonen 2748; tuinbonen 812; komk. 812; bl. kool 1624; spinazie 20; sla 312 andijvie 1016; uien 714; aug. gror-grof 3336,20; klein-grof 40,6042,50; basterd 34—40,70; st. 282.8,40; bommen 15,90; rode aalbessen 92; klapbessen 1226; Yellow Transparant 1034; krui denier 1234. AVENHORN, 29 Juli Grove Schot 10,30—10,70; middel 10,80- 11,80; drieling 5,506,30; rode schot grof 1010,40; middel 12,90 1-3,10; Koopmans bl. 9,4010,20 aanvoer 34.000 kg 3500 kg rode kool 4—9; 11.500 kg bieten I rond 5,806,50; II 4,80—5,50; 5500 kg augurken grof 34,5038,70; bast. 39,80; stek 25,50; bommen 16,40; 3200 kg slabonen I 57-65; snij bonen 2329; zilvernep 1622; drieling 68; middel 3, 3000 kg. WARMENHUIZEN, 30 Juli Eersteling 11,6011,90; grof 9,20 9,40; drieling 8,409,10; kriel 5,10; eigh. 10,5010,90; bl. eigh 9.4010,30; bintje 9,109,40; grof 99,20; 500 ks slabonen 5054; 240 stuks bloemkool 25,2031,60 II 12—13,90 LANIGEDÏJK 35000 kg aard appelen 10,7011,40; eigh. 10.90- 11,40; bl. eigh. 10—10,80: doré 10,90; grof 9,10—10,30; 35.000 kg rode kool a 1013: b 3,707,60; 15 000 kg gele kool a 5,408: b 3 7n5 20: 20 000 kg groene kool 1.80: 25.000 kg witte kool 5—9: 1800 kg dabonen 15—61.30: 3000 kg bieten a 56,50; 5000 kg uien 13.20: 3000 bloemkolen Al 31 90- 40; A2 15.10—20 10 WOGNUM, 30 Juli Vroege aardappelen middel 10,9011,80; grof 11,1011,30; drieling 6; bl. eigh. middel 10,9011,60; grof 10,2010,70; aanvoer 50.000 kg; slabonen 4959; rode bessen 28 38- orolefic 4554; snijbonen 44—62; augurken 13—41; sla 5,40 6,20; kruisbessen 163'8; krui denier 1343: knol bieten a 5,30- 6; b 4—5,30; Yellow appel 1341; uien 13; perziken 523; tomaten 5076; was De en 818; bospeen 1519: komkommers 1020: net- meloen 3060; bloemkool 1535; rode kool 6,609,70; Early Vic tory 1319; suikerpeer 20; prui men 3862; andijvie 1219; per- zikappel 1827. Advertentiën Verloskundige Huijgenstraat 13 Den Helder heeft 31 Juli TANDARTS HEILOO tot 15 Aug. Neus-, Keel. en Oorarts ALKMAAR van 4 Aug. t.e.m. 6 Sept. ALKMAAR Heilgymnast - Masseur Westerweg 72, tel. 2664 Gevraagd (mnl. of vrl.) voor de Zaterdagmiddag. N.L.- zaak, Mient 16. Alkm. Assurantiekantoor te Alkmaar vraagt en vertegenwoordigers. Hoge provisie (ook als bijverdienste). Voor se rieuze werkers zeer goe de vooruitzichten. Br ix). 10251, bur. v. d. bl. Gevraagd: bekend met bouwmate rialen. C. CASTRICUM, Westerweg 83, tel. 3656, Heiloo. Brood- en Banketbakke rij V. M. OUD vraagt een W. Êggerstraat 124. Pur. merend. Gevraagd een voor magazijn en werk plaats. GABA Vulc. en Corv.bedrijf N.V., Laat 1, Alkmaar. levert uit voorraad: nieuwe, rauwe en ge stoomde aardappelen, wintergerstestro, karwei- stro, roggestro en alie soorten hooi. Verder alle soorten fourage tegen zeer concurreren de prijzen - HAVEN, SCHAGEN - Tel. 621 WAAROM zoudt U in de rij wach ten. Uw spoorkaartje ligt klaar bii oass.bureau Velthuvs Koningstrant 2 Den Helder Corr Lissone-Ltndeman Te koop: prima aard appelsorteerder m. zeven P. van Stralen, Midden weg 316, H. Hugowaard Te koop gevr. aardap- pelkriel. W. Stuyt, Lindenlaan 25, H. Hu gowaard. R.K. heer zoekt net kost huis, liefst in Den Hel der. Br. no. 31921 NHD Te kp. prima lopend J.L.O.-motorrijwiel, 125 cc. Vinkenstraat 15 te Den Helder. Te koop een prima BSA MOTORRIJWIEL 500 cc met zijspan. Te bevr. P. H. van Loon. Wester- terpweg 20b, Slootdorn. Te koop gevraagd een VERREKIJKER. Br. m. prijsopgaaf no. 10250. bur. van dit blad. Noorderkade 72-74 Telef. 3776 Alkmaar WIJ HEBBEN WEER Bakschol 5 p. 1.10; bak haring 4 p. 1.ma kreel 4 p. 1.wijting 4 p. 1.zeezalmfilet 0.60 p. p.; stoofpaling 0.90 p.p. Alles gratis schoongemaakt. PALING- en ZEEVIS HANDEL Hekelstr. 33, Alkmaar Tel. 3195 Eigen Palingvisserij Aangeb.: Bloemkoolpl. Lecerf en Flora Blanca, Koolrapen en andijviepl. Ant. Swart. P. J. Jong- straat 117. Lutjebroek Tel. 259 (K 2285). 1 kg GEHAKT, half om half f 2.50 21/2 kg KOE VET, dik f5.— 2'/z kg VARKENSREUZEL f 5.— Prima METWORST v f 1.40 ntf f 1.25 p. 500 gr. LEVERWORST met spek f 1.p. 500 gr PAARDENVLEES, vanaf f 1.50 per '/2 kg Prima SCHAPENVLEES, RUND- en VARKENSVLEES TEGEN DE LAAGSTE PRIJZEN SCHAGEN - MOLENSTRAAT - Tel. 304 i II r. I op te ruimen, geven wij op onze ongekend STOFFENHUIS KOUSENBAR KOOPT IN DE MORGEI^ UREN

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5