Nieuwe keur van „De Schermeer fijne was Verboden bevers te houden Groente was bedorven P A R IJ S BAL I ooEiTktnmm ten ^ACANTIE on-fluweel Waterpolo Marktberichten A. Staal Afwezig H. Beukenhorst Praktijk hervat P. de Smet afwezig V.A.M.I. IJS wederverkopers bakkersbediende trekker chauffeurs Huishoudster R.K. Boerenkn. bakkersleerling R.K. meisje zelfst. meisje Bezoekt de Harddraverij H. Hugowaard N Bureau Contact venterswagen Bezoekt de kermis te Oudorp Diverse attracties en vermakelijkheden U WEEGT - WIJ HALEN!! S. V. d. KOP en ZOON Gemeentelijke Middelbare Handels dagschool Grote Cours in Duindigt ongem. kamer Bromfietsen Extra trip NAAR dagtochten „de Magneet" Oud papier? Gaat U emigreren E. W. VET DRAINEERBUIZEh STOEL'S RADIO-ONDERDELEN TECHN. BUREAU KAMPER bel: 4237 CHR.DE VRIES Het adres voor TROUWRIIDEN Telefoon 423 7 bij M. Pronk, REPARATI ES kunstgebitten Gaat U emigreren? Gebr. Hoed - Alkmaar Gedurende de Kermis in Hotel de Burg L. Dignum - N. Scharwoude Bij de Vakman koopt men veilig Gascomforen Peereboom Altijd goed woning z.g.a.n. woning ROTAN Wasserij „Neptunus" Opel Olympia Chevrolet Automobielbedr. Nelis L O M P E N en METALEN C.D.Hollander ■hoge priis Fa. G. Oudes BREIWOL mÊümmm GAAT U OP VACANT! E? ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 PAGINA i oit tevreden zanne is een Franse tschilder. Van hem is nd, dat hij nooit met portret kon klaar ko- Hij was niet gauw zich zelf tevreden, nd moest eens 115 bij hem komen om hem plaats te nemen geschilderd te wor- Na die 115e zitting z'n model totaal op de inspanning. Cé ie lei z'n penseel liep een stap ach- t, bekeek het portret goed en zei toen rtend: „Zo, nu heb ik üorst van het over- d ten minste naar zin." postzegel viert st isschien ben je wel r de grote postzegel- oonstelling in Utrecht eest. De postzegelver- elaars toch zeker. We en in Nederland het wfeest van de postze- Ze zijn er dus niet d geweest. Als je ger een brief moest sturen, berekenden ze prijs naar de afstand de moeilijke reis, die moest afleggen. Daar- werden er niet veel iven verzonden. Al- als het een erg be- rijke was. In 1852 imen de eerste Neder- ise postzegels. In En- ind waren ze er toen 1837 zei 'n zekere heer viand Hill: „Waarom t er toch zoveel geld aald worden om een f weg te krijgen? Als eens eenzelfde en een prijs over heel het vaststelden, zou je zien, hoeveel brie- de mensen elkaar den sturen. En wer- jk, in 1840 werd het Engeland mogelijk r één stuiver een f door het hele land sturen. 'oen kwam meneer viand Hill met een uw voorstel. „Laten kleine stukjes papier kopen, die één stui- kosten. En als we dan dat papiertje een fi- ïrtje zetten en meteen prijs, snapt iedereen, dat een postzegel is." en andere Engelsman, nes Chalmers kwam n op het idee om aan achterkant wat kleef- te doen en zo was de tzegel kant en klaar, tan toen af reisden de even met de postzegels ir het land met ver diende kleuren en fi- ;en. Zo zou je van ere postzegel een apar- geschiedenis kunnen feilen. te laten verkomme- 1 een heel oud middel, tijd nog met succes jast. Er wordt hierbij aakt van de zuigende pillaire) werking van Deze worden met het opt in een emmer wa- >p een kleine verho- geplaatst, terwijl het om een lucifer wordt ïlke in de aarde van it wordt gestoken. Op kunnen heel wat plan- ;n kring om de emmer t, vochtig worden ge- at u met een gerust :antie kunt gaan. Veel iel genoegen! Htn. n overzee, die kortge- ndense „Fashion Fort- :hten, hebben voor de enkele van de nieuwe in, die fabrikanten ge. laatste jaar in Groot hebben vervaardigd, isbaar en onkreukbaar »1, waarvan een avond- emaakt. SCHERMERHORN In het landelijk gelegen polderhuis bij Schermerhorn kwamen Donderdag de Hoofdingelanden en Heemraden van het waterschap De Schermeer onder voorzit terschap van de dijkgraaf, de heer jb. Posch bijeen, hoofdzake lijk ter behandeling van de nieuwe Keur, ter vervanging van de Keur, welke ruim tien jaar geleden werd vastgesteld. In de nieuwe keur werd zoveel mogelijk tegemoet gekomen aan het bil 't Prov. Bestuur bestaande streven tot het verkrijgen van 'n zekere uniformiteit, welke gelijk luidende bepalingen voor gelijke of anologe aangelegenheden bet oogt te verkrijgen; dit brengt 't voordeel mee, dat de omvang en de draagwijdte van de rechtsbe grippen en rechtsregels duidelij ker komen vast te staan. Deze nieuwe keur is dan ook in verge lijking met de oude keur in meer dere mate geconcretiseerd, zoals blijkt zowel uit het gTote aantal en scherper begrensde defi nities van de rechtsbegrippen, maar ook uit een nauwkeuriger omschrijving van de gebodsbepa- lingen, waarin de op de ingelan den rustende onderhoudsplich- teh zijn geregeld. Bii de nieuwe keur was voorts een afzonderlijke legger van waterleidingen ge voegd, alsmede een overzichts kaart van het Waterschap. Dè nieuwe keur werd ter ver gadering toegelicht door Ir. de Priester, Ingenieur der Provin ciale Waterstaat, die de verschil lende vragen beantwoordde. Spr. wees op de verschillende nieuwe bepalingen, welke, in afwijking met de oude keur in het ontwerp waren opgenomen. Zo is het bij de nieuwe keur verboden op de buiten- en binneniwaterkeringen bevers te houden of te laten lo pen; Ook is het verboden in deze waterkeringen te graven of op enigerlei andere wijze te roeren. De verschillende bepalingen, betrekking hebbende op de af metingen der waterleidingen en de zuiverheid daarvan, zijn in af zonderlijke artikelen onderge bracht. De onderhoudsplichtigen zijn verplicht het water zuiver te houden van kroos, flab (ook zo iets), riet, biezen, andere water gewassen, vuilnis en ander on- tuig.- De kanten van de gronden moeten in goed gewalde staat on derhouden worden. Iets nieuws in deze keur is ook, dat het verboden is, boven de wa terleidingen boomtakken te heb ben hangen lager dan 1 m boven het zomerpeil. Voorts mag men geen vaartuigen of vlotten onbe heerd laten drijven in de water leidingen of ze in gezonken toe stand laten liggen. De waterlei dingen mogen niet met door me chanische kracht voortbewogen vaartuigen worden bevaren. Een bepaling, welke gemakke lijk in een keur is op te nemen, doch waarvan de uitvoering min der gemakkelijk genoemd moet worden, is die welke de veront reiniging van de waterleidingen verbiedt. In de oudke keur werd meer algemeen van schadeliiike stoffen gesprok-en, doch in de nieuwe keur worden verschillen de stoffen meer met name ge- Dit is, zo werd gezegd, een kwestie van bestuursbeleid, waar bij gezocht moet worden naar 'n opportune oplossing in de dyna miek van deze tijd. Ten aanzien van het windrecht wordt in de nieuwe keur bepaald dat het verboden is binnen een afstand van 200 m van de werk- vaardige windbemalingsinstalla- ties van het waterschap gebou wen van welke aard ook of) te richten of te hebben of andere opgaande voorwerpen hoger da.n 5 meter. Wat het plafond van boete be treft, welke de rechter kan op leggen bij overtreding van de be palingen der keur, bepaalt art. 33, dat de maximum 'boete f 50, bedraagt, te vervangen door 6 da gen hechtenis. De gehele nieuwe keur is er op gericht, zo zei ir- De Priester, de eigenaren zo min mogelijk nieu- wg lasten op te leggen. Op een vraag uit de vergadering, of be paalde verplichtingen niet beter de grondgebruiker inplaats van de eigenaar konden worden op gelegd, zei Ir. De Priester, dat zulks niet mogelijk is, daar het waterschapsrecht geheel zowel financieel als juridisch gebaseerd is op de eigendom. De nieuwe keur werd tenslotte conform het ontwerp vastgesteld. De vergadering besloot voorts tot opneming van gelden in reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor het dienstjaar 1953 tot een bedrag van f 150.000,en tot het aan- gaan van een kasgeldlening tot een gelijk bedrag. De aftredende en op 18 Juni j.l. herkozen Hoofdingelanden, de he ren C J Baltus, P. Bos Jbzn. en W. Schelling werden na onder zoek der geloofsbrieven, als zo danig toegelaten, waarmede de Dijkgraaf hen gelukwenste. Voor de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de Heem raad. de heer K. Korver (aftr. 30 Sept. 1952) werd de navolgende noemd, zoals faecaliën. Deze be paling is niet bedoeld voor zever de storting geschiedt door reeds op 26 Mei 1952 bestaande werken of inrichtingen, tenzij aan die werken of inrichtingen sindsdien enige verandering of uitbreiding heeft plaats gehad. Reeds in een vorige vergadering werd de vraag gesteld, of dit betekende, dat de z.g. rustieke huisjes aan de sloot kant nu moesten verdwijnen, me de met het oog op de kans van besmetting van het vee met the Bij de beantwoording van een soortgelijke vraag nu werd be toogd. dat slechts bij nieuwbouw in deze maatregelen kunnen ge troffen worden. aanbeveling opgemaakt: 1. K. Korver, 2. G. Govers, 3. J. Hemke. De op 11 Juni van dit jaar ge nomen besluiten inzake verho ging jaarwedde van Dijkgraaf en Heemraden en het presentiegeld der Hoofdingelanden waren door Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen. Conform voorstel van het Dag. Bestuur werd besloten het perso neel in dienst van De Schermeer een tegemoetkoming te verstrek ken in de kosten van geneeskun dige verzorging. Biii de rondvraag drong de heer Hemke aan op het vroeger hou den van de Juli-schouw, zulks met het oog -op de aardappel campagne; hii vroeg ook aan dacht voor de ondiepe polderslo ten aan de Molenweg, zulks met het oog op de brandbestrijding. Het op dieote brengen van deze sloten volgens de bepalingen van de keur schijnt niet voldoende te zijn, aldus de opzichter, de heer Kr. Locker, waarop de Dijkgraaf toezegde een en ander in het ge meentebestuur van Oterleek en met de Cdt. van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer te zullen bekijken. Tegen het vroeger houden van de Juli-schouw was z.i. geen bezwaar. De heer Bürmann vroeg nog de aandacht voor de ondiepe Laan vaart en gaf in overweging deze, met biidrage van belanghebben den, op diepte te brengen. Ook dit zal nadeT woTden bekeken. De heren gingen zich hierna nog even amuseren in de tot ke gelbaan gemetamorphoseerde werkplaats, waarna zij zich aan de koffietafel verenigden. HET STERFGEVAL TE BOVENKARSPEL Er is goede kans op een op lossing van het plotselinge sterf- feval te Bovenkarspel en de ge- eimzinnige ziekte, waaraan een zusje van het eerste slachtoffer lijdende is. Naar wij van be voegde zijde vernemen, is het waarschijnlijk, dat men hier te maken heeft met voedselvergif tiging. Het overleden meisje en het kind, dat thans nog in het Wilhelmina-gasthuis te Amster dam wordt verpleegd, hebben namelijk bedorven worteltjes ge geten. Dit is komen vast te staan, nadat de Groepscomman dant van de Rijkspolitie een tip aan de scheikundigen had gege ven. Bij het verhoor had nml. het meisje in het ziekenhuis ver klaard, dat zij en haar zusje van de worteltjes uit een weckfles hadden moeten eten, waarvan de smaak helemaal niet lekker was. De overige gezinsleden aten sper- ciebonen. Uit een ingesteld scheikundig onderzoek is geble ken, dat de worteltjes voor con sumptie volkomen ongeschikt zijn geweest. Een ander kind uit het gezin heeft eveneens van de worteltjes gegeten, maar zo wei nig, dat haar vermoedelijk daar door een ernstige ziekte is be spaard. P.T.T. onder èèn dak TUITJENHORN Na ruim 20 jaar deze functie te hebben ver vuld is aan mej. Cath. van Duin Zutt op haar verzoek eervol entslag verleend als stationhoud ster van het telegraaf- en tele foonstation. Met ingang van 1 Aug. is in haar plaats aangesteld de heer J. van Straaten, station- houdeT van het poststation. Hier door komt' te Tuitjenhorn post, telefoon en telegraaf onder één dak Het telefoonnummer van dit station is 381. Het publiek gelieve met deze wijziging rekening te houden. De Kermis komt KALVERDIJK De kermis te Kalverdijk op 10, 11 en 12 Aug. a.s. belooft weer een evenement te worden. Ei is een comité ge vormd onder voorzitterschap van dokter Groenhart te Dirkshorn, dat een riiwiel-zoek-rit organi seert op Zondag 10 Aug.. Voor de Maandag staat er o-a. op het pro gramma ringsteken voor paren, waarvoor paaiden en wagens be schikbaar zijn gesteld. Verder zijn er nog diverse vermakelijkheden zodat men als het weer wat mee werkt de bloemetjes eens flink buiten kan zetten. OUDEN VAN DAGEN UIT SINT PANCRAS EEN DAGJE UIT ST. PANCRAS. Dezer dagen hebben de Ouden van Dagen uit St. Pancras een amusante trip gemaakt. Ruim 130 Oudjes ver trokken met vier bussen in de vroegte voor de eerste etappe via Limmen. Castricum en Bever wijk, naar Haarlem, om vandaar door de Haarlemmermeer naar Aalsmeer te riiden. waar dam pende koffie en verse koek ston den te wachten. Daar werd een bezoek gebracht aan de grote bloemenveiling. De oudste deel neemster aan de tocht. Mevr. Heines werd hier een prachtige ruiker bloemen aangeboden. Daarna werd een bezoek ge bracht aan het vliegveld Schiphol. Des avonds om zes uur werd in Amsterdam het diner gebruikt. Bii de terugkomst in St. Pancras werden de oudjes met muziek van het corps Irene ontvangen. Aanrijding met goede afloop CASTRICUM Op de hoek Overtoom-Dorpsstraat is 'n bak fiets, bestuurd door G.B. uit Castricum, aangereden door 'n vrachtwagen. Van de bakfiets, welke gela den was met marktgoed, werd een voorwiel in elkaar gedrukt. Van de lading ging bijna niets verloren. De politie heeft de zaak in onderzoek. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij den eigen arts zijn vanaf Zaterdag 2Aug. te 14 uur tot Maandag 4 Augustus te 8 uur alleen voor spoedgeval- Dl EREN ARTSEN DIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Gedurende dit weekeinde wordt de Zondagsdienst voor dierenart sen waargenomen door de heren N. J. Bouwman te Slootdorp tel. 9 en E. P. Hakkesteeght Scnagen K 2240 - 437. Jubileum bij de Spoorwegen ST. PANCRAS. Dezer dagen heeft de heer J. de Koning voor het laatst de afsluitboom over de spoorwegovergang neergelaten. Op 29 Juli was het veertig jaar geleden, dat de heer de Koning bij de Nederlandse Spoorwegen in dienst trad. Door de chef van de N.S. Alkmaar werd hem on der een hartelijk woord van feli citatie de gebruikelijke envelopDe met inhoud aangeboden. De heel de Koning, die twaalf jaar op de halte te St. Pancras heeft ge werkt gaat nu in goede gezond heid een rustige oude dag genie ten. ZIEKENTRIDUUM CASTRICUM Niet minder dan 35 zieken hebben deelgeno men aan het Ziekentriduum in een zaal van de Zustersschool: De plechtige Hoogmis werd opgedragen door pastoor J. de Wit en kapelaan P. Heemskerk en father W. Beentjes als diaken len bereikbaar de artsen: Kok Hippo tel. 47; Roskam Winkel tel. 225; Hoogkamer Middenmeer tel. 21; Koning Schagen tel. 435; Nauta Wieringerwaard tel. 262; Schreuder Oude Niedórp tel. 212; Verheul 't Zand tel. 223 b.g.g.h. K 2248 - 288. en subdiaken. De geestelijke leider van hét Ziekentriduum, rector v. d. Zalm, oud-kapelaan van Castricum, hield de diverse predikaties. De Zeereerwaarde heer pastoor G. Goes was wegens een onge val, waarvoor hij enige weken rust moet houden verhinderd aanwezig te zijn. Door middel van een luidspreker kon hij echter de plechtigheden volgen, terwijd hij per microfoon de zieken nog heeft kunnen toe spreken. Moge onze bemind? Herder spoedig weer hersteld en in ons midden zijn. Burgemeester C. F. Smeets, Dr. H. J. van Nievelt, Dr. A. de Jongh en Dr. H ,v. d. Werff brachten in de loop van de dag de zieken een bezoek. WEEKOVERZICHT LANCEDIJKER VEILINGEN BROEK OP LANGEDIJK De prijzen van consumptie-aardappe len hebben weinig verandering ondergaan. Het aanbod van eer- Stelingen neemt verder af, waar tegenover meer eigenheimers aan de markt komen. Koolsoorten waren de hele week vrij levendig gevraagd voor export Het grootste deel van de aanvoer van alle koolsoorten ging naar Duitsland. Frankrijk nam wat rode en witte kool. Italië bleef witte kool kopen. Engeland nam nog wat grote rode kool en 'bieten. Naar de West wordt nog steeds witte kool verscheept. Het binnenland nam alleen enige ro de en gele kool. Voor alle kool soorten die naar Duittsland ver laden worden, moet aan de vei ling minstens 9 cent betaald woe den. Het overschot dat hierdoor, ontstaat, wordt per kg over "de d'agaanvoer omgeslagen. De eerste uien worden aange voerd. waarvoor 1013 cent be taald wordt. De (bes'emmnig was binnenland, daar zij voor export nog te onriip ziin. Voor de eerste groene kool betaalde mén 910 cent: ze werd gekocht voor Duits land. NEDERLAND SLAAT SPANJE MET 7—1 De laatste waterpolowedstrijd van Nederland in het Olympisch tournooi. te Helsinki eindigde in een 71 overwinning op de Spaanse ploeg. Nederland is hiermede als eer ste geëindigd in de B-groep, dat wil zeggen dat het Nederlands zevental zich definitief als 5e in het tournooi heeft geklasseerd. Na de rust werden de doel punten gemaakt door van Feg- gelen, Korevaar en Bijlsma. Voor Spanje scoorde Mestres. Voetbalwedstrijd voor een goed doel OUDORP. Zondagavond a.s. 7 uur (Kermiszondag) zal op het Kolpings-Boys-terrein een voet balwedstrijd worden gespeeld tus sen Brandweer en Koorzangers. Met deze wedstrijd wordt nog 'n zeer nobel doel nagestreefd. De entree, die laag gesteld is komt n.l. geheel ten goede aan de ouden van dagen uit onze ge meente, die hiervan t.z.t. kunnen profiteren. Verwacht mag worden dat de belangstelling groot zal ziin. Kermis-voetbal OUDORP. Ter gelegenheid van de kermis worden op het Kolping Boys-terrein verschillen de wedstrijden gehouden. Allereerst speelt Kolping Boys I op Zondagmiddag tegen Hol- landia uit Tuitienhorn, een sterke tweede klasser uit de noordelijke afdeling. Voor de winnaar is door de heer A. Meereboer een mooie beker uitgeloofd. Beide clubs hebben in de afgelopen jaren reeds meerdere malen met af wisselend succes tegen elkander gespeeld, zodat het een open vraag is wie als overwinnaar uit het strijdperk te voorschijn zal komen. Aan spanning zal er ze ker geen gemrek zijn. Des avonds volgt de wedstrijd brandweer tegen de koorzangers. Tenslotte spelen op Maandag avond de junioren tegen HSV a en Dinsdagavond, volgens traditie de veteranen tegen AFC uit Alk maar. Turndemonstratie en Fanfare ST. PANCRAS. Zaterdag avond zal het Fanfarecorps Irene een concert geven op het Sport terrein. waarna de gvmnastiek- veremging S.S.S. turndemonstra- ties zal houden. Alle leden van de vereniging zullen eraan deel nemen. Er is serieus getraind, zodat de demonstratie de moeite van het bekijken waard zal ziin. De aan vang is om zeven uur op het ter rein van Vrone. Overtoom Kermis-terrein CASTRICUM - Evenals vorige jaren zal nu weer de kermis gevierd worden op de Over toom. Het zal wel erg benauwd wor den daar en niet veel ruimte meer overschieten. Toch heeft het gemeentebe stuur besloten dit terreinweer aan te wijzen en wel voor 10, 11 en 12 Augustus. Geslaagd ALKMAAR Voor het eind examen (le gedeelte) van de Ne derlandse Vereniging van leraren in de Engelse taal, „Britannia" te Den Haag slaagde onze plaatsge noot de heer J.M. Swier. WARMENHUIZEN 2 Aug. 91600 kg aardappelen eerstelin gen ,10.90—11.70: grove 9.60—9.90 drielingen 8.20—8.80. eigenheim. 9.8010.70. blauwe eig. 99.70; meerlanders 9.30, doree 11.70, re cord 8.50 koopmans blauwe 9.50: bintjes 9.3010.10; grove 9.50- 10.10; 600 kg bieten 6.10: 22500 kg witte kool 8.509.60; 1750 kg slabonen 4245: 450 bloemkolen 24.80—33.30. HEILOO. 1 Aug. Sperciebonen 3844; snijbonen 5568; doperw ten 3340; komkommers 1015; kropsla 3—8; Wortelen 16—20; tomaten 6169; rabarber 712; andijvie 1115; peren 1026; ap pelen 1624; rode kool 810: bloemkool I 3044; II 1226; bramen 1.201.40. ALKMAAR, 1 Aug. aardappe len 9-11.50, drielingen 4; slabo nen 3146: snijbonen stam 35 50. stok 55—72; pronk 38—50; komkommers 817: tomaten A en B 55—74; bonken 32—40; bloemkool A 4056; B 2535; C 1220; rode kool 513.50; savoye kool 67.50: groene kool 11— 12.50; spinazie 2638; sla 2 6.50; postelein 1125; andij vie 521; rabarber 47.50; bie ten 47.50: waspeen en bospeen 817: uien 7.50-11.50; soepgroen ten 24; peterselie 24; Appels: Yellow 826 Peren: Kruidenier 832: zilveruien 1226; augur ken fijn 76—103, grof 1238. BEEMSTER. 2 Aug. - Schotse muizen 81—.60; id. kleine 5.20 9; slabonen m. dr. 3742; id. z. dr. 4247; stoksnijbonen 52; stamsnjj bonen 20—47; pronkbonen 2732; bl. blauwschokkers 21 46; tomaten A 68; bloemkool 8— 52: rode kool 611; spinazie 22 —38; sla 26; andijvie 510; ra barber 4; rode bieten 4—8; bos- peen 1024; waspeen 816; uien b—15; rode aalbessen 30-75: klap bessen 416; perziken 1226- druiven Frankenthalers 105140 suikermeloen 40—86; Appels per zikrode zomerappel 6-24; Yell Transparant 10—36; Kruidenier 14 Noordholl. Suikerpeer 4 LANGEDIJK 40.000 kg aard appelen, eerstelingen 10,6011- eigh. 10,70; bl. eigh. 9.20—10,10: dore 11,10—11,60; grof 9,80-10,50; 30.000 kg rode kool a 6,7012,10 b 3,306,10; 35.000 kg gele kool a 8,80—12,10; b 5.608,90- 500 kg groene kool 10,90; 20.000 kg witte 8,700,60; 2500 kg slabonen 35,10 44,40: 4000 kg bieten a 6,10' 7,70; 2000 kg zilveruien 28,30 32,40: 400 kg tomaten a 54: b 50; 300Ö st. bloemkool a 2840: a2 10,3018,10 Nrd. SCHARWOUDE. 84000 kg aardappelen eerstelingen 10— 11,10; doré 11,70; neerlander 9,90 bevelander 9.10; eigenh. 10.50 11; bl. eigenh. 9;1010,30: bin tjes 9,20—10,10; - ijsselster 9,30; bonken 8,3010.40: driel. «10 7.50; kriel -4.60; 6500 kg zilvernep 24—28; driel. 2—7; 12300 kg sla bonen 36—46- II 35—36; 4400 kg kroten A 6.30—7.60: B 4.40—5; 1900 kg rode kool A 9.10; 2600 kg ..gele kool A 8.90—9.10; 60.000 kg. kitte kool 8—9.20; 1100 stüks""~ bloemkool A II 2034; afwij kend 10—11. Familieberichten C. J. BERKHOUT H. P. BERKHOUT JONKER Lindenlaan 105, Alkmaar Receptie bij gelegenheid van ons zilveren huwe-i lijksfeest op Zaterdag 16 Augustus bij Insti tuut Arendsen, Lange- straat 46, van 34 uur Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden be tuigen wü aan familie, buren, vrienden en ken nissen onze hartelijke dank. A. BAKKER T. BAKKER— BLANKENDAAL Waarland, 2 Aug. 1952 Waarlandsweg D 8 A. Voor de zeer vele blij ken van deelneming, on dervonden na het overlij den van onze geliefde man, broeder en oom HENDRIK MINK betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam: D. MINK-DE WAAL Warmenhuizen, Aug. '52. Advertentiën Arts voor Neurologie en Psychiatrie Singel 101, Den Helder van 2 Aug. tot 17 Aug. Chirurg - Alkmaar Psychiater - Heiloo Tot nadere aankondiging Gevraagd: voor straatverkoop en/of met motorbakfiets voor dorpenverkoop. Tevens verkoper voor Station te Alkmaar. Brieven aan KROON'S Groothandel, Heiligland 26, Alkmaar. Terstond gevraagd: bii A. P. KAANDORP, Straatweg 420, Heiloo. Gevraagd voor directe in diensttreding 2 ervaren Gegadigden moeten in 't bezit ziin van een rijbe wijs. Aanmelden bii de Coöp. Groenveodrdrogerii te Avenhorn. Gevraagd: flinke R.K. lft. 40—55 jaar, bij man, 58 jaar, met 2 zoons, 11 en 15 jaar. J. PLIEGER, Kliefstraat 33, Hippoly- tushoef. Gevraagd: Goed kunnende melken. S. KLAVER, Zuider vaart 402, Zuid-Schermer. Gevraagd: een of halfwas. Direct of begin Sept. P. SCHENK, A 89, Hensbroek. Terstond gevraagd: NET voor d. en n., niet be neden 18 jaar, in gezin met kinderen te Heer- Hugowaard. Br. aan J. SWINKELS, 2e Kil no. 2, H. Hugowaard. Gevraagd; Flink Werkster aanw. Mevr. J. WORM. Nachtegalenl. 21 te Bergen. Tel. 2164 K 2208. Gevraagd: NET MEISJE voor d. of d. en n. Zon dags vrii. Hoog loon. C. VIJZELAAk, Café „Marktzicht", Broek op Langendiik. tel. K 2267 315. TE KOOP: i.g.st. zijnde 4-pers. nette luxe AÜTO merk Opel. Westerweg 354, Heiloo, telef. 4033 ,K 2200. Biedt zich aan: net R.K. MEISJE, voor enkele da gen in de week. Br. no. 31949 Bur. van dit blad te Den Helder. op ZONDAG 3 AUG. a.s. Terrein KL. OUDEMAN Aanvang 2 uur Overtoom 1181, A'dam Telef. 86357 f 12.000 CAFé-RESTAU- RANT m. woning en ter ras enz. Complete inven taris. Omtr. Zeist-Biltho- ven. Prima broodwinning Spoed gewenst w. vertrek Te koop gevr. in goede st. zünde op lucht. Schuine laan, Heiloo. TE KOOP: Prima Motor rijwiel, merk James, 150 cc, in prima staat: billijke prijs. TH. SCHOOTEN Kon. Julianastr. .10, Cas- tricum. I op 3, 4 en 5 AUGUSTUS a.s. DE GEZAMENLIJKE KERMISEXPLOITANTEN 1 OUDE LOMPEN 25 ct. per kg WOL GEBREID 150 ct. per kg PLATTE KRANTEN 5 ct. per kg OUD ARCHIEF van 10-15 ct. per kg OUD IJZER van 5-8 ct. per kg ALLE SOORTEN METALEN tegen DE HOOGSTE DAGPRIJZEN RAAKSJE 7-9 Tel. 4665, b.g.geh. 5917 Alkmaar met vierjarige cursus te ALKMAAR Kernvakken: moderne talen en handelscorres pondentie, boekhouden, handelsrekenen enz. Aangifte van leerlingen voor het nieuwe school jaar kan vóór 20 Aug. a.s. alsnog schriftelijk geschieden bii onderge tekende, Kénnemerstr. weg 131, Alkmaar. In brief o.a. de laatstbe- zochte school opgeven. Bezitters van Ulo-diplo ma kunnen tot klasse III worden toegelaten. De directeur. G. A. M. SNIJDERS ZONDAG 17 AUGUSTUS rijden wij naar de Vertrek Schagen 9 uur. Prüs f 4.50 per persoon. Opgave: C. SLIJKERMAN, Oude Nledorp Tel. 284 A. KAPITEIN, Schagen, Tel. 421 JURIST, zoekt grote met str. water, Alkmaar liefst omgeving. Br. no 10331, bur. v. d. blad. Te koop: zeer mooi Engels MOTORRIJWIEL 350 cc K.K. Prijs f 450.—. Met voetversnelling. Proefrit toegestaan. J. POSTHU MUS, Oudkarspel, telef. K 2260—323. Te koop: Prima MOTOR FIETS, 200 cc, ook gen. te ruilen voor goede Brom fiets. Kennemerstraat- weg 592, Heiloo. WONIN GRUIL ALKMAAR—BERGEN Aangeboden Alkmaar: 6 kamerhuis, serre, douche cel, grote zolder, op 1ste stand gelegen. Ruilen v. huis in Bergen met veel tuin: liefst koop! Br. nr. 10336 Bur. van dit bl. ZONDAG 3 AUGUSTUS VERF ZELF met Stanoline verf. Een kwaliteitsproduct. J. STRAATSMA, Schagen, telef. 396 of 608. als nieuw van 510.voor f 210.Gazelle met Vic toria f 220.—. KLAAS MIDDELBEEK, Loet, Schagen, telef. 251 4 dagen met inbegr. verzor ging en entrée's f 80.— Vertrek op 11 Aug., geen pas nodig. In schrijving sluit a.s. Woensdag. VOLGENDE WEEK dagelijks DOOR GEHEEL NEDERLAND REISBUREAU HOORN. Tel. 4009 ALKMAAR Tel. 4839 Liefdewerk Oud Papier haalt het at VET's rijdend Filiaal bezoekt U aan huis op de tijd die U schikt met Werk kleding, Overhem den, Ondergoed, Khaki pantalons, enz. Bel 2509 (K 2200) of schrijf naar Langestr. 35, Alkmaar BOUWM ATERIAALB E DRI.J ALKMAAR LUTTIK-OUDORP SL jok buizen zonder kraag tegen voordelige prijzen (Artikel van vertrouwen) LAAT 203—205 ALKMAAR :n in een wip rijn we er GA RAGE Dijk 4 Kanaalkade 1 Zij, die vorderingen of betalingen te doen heb ben aan wijlen Mevrouw C. J. SCHUDDEBOOM— SPARRINGA Heilgymnaste-Masseuse te Alkmaar, worden ver zocht opgave of betalin gen te doen aan C. SPAR RINGA, Kennemerstraat- weg 64, Alkmaar. 'T ZAND Muziek van Th. de Mol! Aanvang 7 uur Waterdichte dekkleden nw. f 6.50 per M2; gebr. in prima staat f 5 p. M2. Dekkledensmeer r 2 75 p. KG. J. STRAATSMA, Schagen, tel. 396 of 608. Sneller, beter en goedkoper P B STOKMAN, Ken- nemerstraatweg 78 te Alkmaar Telef. 3711 Gaat voor Uw vakkundige verpakking van Uw goederen en verhuizing naar: BERGPLAATS VOOR INBOEDELS Scharloo 19 Telefoon 2683 3, 4 en 5 AUGUSTUS Muziek: „THE NIGHT OWLS", o. 1. v. A. SCHERMER Maandag en Dinsdag le DEUNTJE 10.30 u. Ruime gelegenheid tot biljarten' PRIMA CONSUMPTIE Y Telefoon. 395 K 2260 Wij brengen een enorme sortering in alle prijsklassen GOEDGEKEURDE GASSLANG LAAT 131 - Tel. 3215 Erkend Gas- en Waterinstallateur Te koop aangeboden een met 400 roe tuin en tuin grond te Blokker. Billijke prijs. En met schuur, 2 kassen en fruittuin, tezamen 200 roe Gunstig gelegen te Blokker. N. J. MAK, ,Het Witte Huis", te Blokker. MEUBELEN EN MANDWERK Koopt U het voor deligst bij: W. v. WEERT, Öudegracht 131, Alkmaar. Tel. 5369 (Ook voor re paratie). Mol Uw naar Den Helder Tel. 2181 Zuidstraat 79-80 AANGEBODEN: Cabriolet 1950, als nieuw: Sedan 1947. DEN HELDER Tel. 2710 Wij geven voor Uw en OUD PAPIER DE HOOGSTE PRIJS Spoorgracht 14-15 DEN HELDER Tel. 3469 am tmm BHeb amrê. I voor goud. zilver 1 juwelen, bloedko- I ralen I Langestr. 14, Alkmaar Kelimwol, Smyrnawol, Ritssluitingen alle maten HET KELIMHUIS Den Helder, Keizerstr. 25 Telef.' 3096 1 Te kp. motorfiets Sim plex, 98 cc en leren jas H. Dekker, Kal verdij k G 69a. B.z.a. fl. R.K. meisje, 26 jr. Liefst als huis houdster. Br. no. 3636 NHD. Te kp. studiepiano. Toussaintstraat 1. Alk maar. Net meisje, 15 jr., b. z. a. als hulp in de huish. of winkel. 4 dg. p. wk. Hoep 24, Schagen. Te koop: D.K.W. 98 cc, in prima staat. Snaarmans- laan 135, Alkmaar. Te k. nette kinderw. m. nieuw zitje, ook apart H. Schuit, Dorpsstraat 174a, N. Scharwoude. B.z.a. R.K. meisjes, 16 jr. voor hulp bij kinde ren. Br. no. 10320, NHD. - Te kp. Batavus motor- rijw., 125 cc 1939, i. g. st. A. Dekker. Molenweg Heerhugowaard. Sleutelservice! Beter goedkoper en garantie slotenreparatie Spoorstr 87, Alkmaar. Te kp. 500 cc H. David son en handw. op lucht (aanhangwagen) Stat.- straat 9, Warmenhuizen. Zaal m. vrije keuken enz. te hr. v. elk feest. Bespr. vroegtijdig. Ver- dronkenoord 73-75, Alkm. En will U de krant op uw vacantie-adres ontvangen? Geeft dan drie dagen van te voren uw vacantie-adres op aan een onzer, bureaux ot agenten en U ontvangt ons dagblad dagelijks op uw vacantie-adres V

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7