In de sfeer van opera en Straussklanken Koopt een lootje van Katholiek Thuisfront „Oh, een ruitje ingekeild....!" Met nieuwe blijmoedigheid naar huis terug SPAANDER Gerard Worm S IZOENGPiUEMING Wat in de raad van Heiloo komt Trein rijdt ALKMAAR EN OMSTREKEN Zomerconcert H.O.V. Hef eersfe lustrum van „Olympus AGENDA ZIEKENTRIDUUM HEILOO „NYLON VERRASSINGEN" Voor goede Nylons VREEMDE TALEN PER GRAMOFOON MET DE B. K. L. OP 'T CANADAPLEIN Vrijetijdsbesteding van militairen kan beslissend zijn voor hun houding Een goed VERSTAANDER koopt bij 10% KORTING Wegverbreding met hindernissen OP HET POLITIEBUREAU Het motorongeval van kapelaan Dekker Coppi houdt er mee op f690 op wegwerkers in Markt en beurs ALKMAAR Onder leiding van de gast-dirigent Hugo de Groot, kwam de HOV ons in 't Gulden Vlies een programma voorspelen, dat geheel in liet teken stond van de vacantie. Sfeer, charmante melodiek en pittige rhythmen waren de grond pijlers van dit zomer-programma. Br waren voor de luisteraars geen problemen, alles sprak 011- middelijk aan en men kon zich zonder inspanning laten meevoe ren op de hoogst aangename melodiek. De Ouverture „Der Waffen- schmied" van Lortzing boeide door sprankelende melodieën. De Bacchanale uit „Samson et Daii- la" hracht een Oosterse sfeer. In het voorspel uit de 3e acte uit „La Traviata" van Verdi, kregen de eerste violen een pracht kans, hun cantilenen uit te zingen. Het dramatisch accent werd vertegenwoordigd door de Waan zin-aria uit „Lucia di Lammer- moor, van Donizetti, gezongen door Erna v. Ulsen-Spoorenberg, met orkestbegeleiding. De zange res gaf een bezielende vertolking, hoewel in de hogere regionen de stemn niet steeds even glansrijk was. Het orkest leverde technisch een lofwaardige prestatie met de Polonetzer dansen uit „Prins li ALKMAAR Zoals bekend viert onze R.K. Alkmaarse athle- tiek vereniging „Olympus" Zon dag haar eerste lustrum, welk feit wordt herdacht door heit hou den van- Qlubkampioenschappen, waarvoor grote belangstelling be staat. De dag wordt begonnen met om 8.30 een gezamenlijke H. Mis op de Laat (Dominicus.) Daarna is er te 9.30 een koffieta fel in het Wapen van Heemskerk. Om 1 uur aanvang der wedstrij den op het Alkm. Boys terrein. Da heer C. Bakker uit Heiloo, die regelmatig de wedstrijdleiding van de R.K. Sportdag in handen heeft, is bereid gevonden ook de algehele wedstrijdleiding van de ze dag op zich te nemen. De heer Arendsen stalde voor deze wed strijd 2 prachtige prijzen beschik baar, terwijl diverse personen 'n dergelijke toezegging he/bben ge daan. Bij de veteranen zullen Jaap Smit en Klaas Rus een on derlinge strijd leveren, wie van hen de snelste op dit nummer is. Dit is 05 de 100 meter. De opgave voor de E-klasse (voetballers e.d.) gaat nog steeds door, zodat ook hier een felle strijd verwacht kan worden. Voor het nummer 1500 meter E-klasse zijn reieds 33 inschrijvin gen, terwijl ook het nummer 1000 meter veteranen, uiterst spannend belooft te worden Om 8 uur des avonds is er prijs uitreiking in 't Wapen v. Heems kerk, waarna ook gelegenheid is tot feliciteren. Daarna gezellig samenzijn. Igqr" van Borodine. De fijnzin nige instrumentatie van deze stukken, zal zeker niet onopge merkt gebleven zijn. Na de pauze „Bij de familie Strauss". Deze componiste'nfamilie welke zich bij de zgn. lichte muze inspireerde, was in haar genre bepaald geniaal en haar werken blijven nog steeds de gunst van het publiek genieten. Wat heeft men o.a. genoten van de vrolijke klanken van de Radetzkymars. Erna van Ulsen-Spoorenberg zong weer effectvol „Mein Herr Marquis" uit „Die Fledermaus" van Joh. Strauss jr. en de Früh- lingstimmen Wateer van Joh. Strauss. De zangeres had een eclatant succes en kreeg veel bloemen in ontvangst te nemen. Het orkest speelde nog enkele kleinere werken, o.m. Perpetuum mobile, en lm Galop. Dirigent Hugo de Groot wist in al deze werken zijn musici aan te vuren tot vreugdevol musiceren, en bereikte daarmede zeker het gestelde doel. Het pu bliek was zeer enthousiast met het gevolg dat met een Strauss potpourri als toegift werd beslo ten. De H.O.V. kan er zich van overtuigd houden de aanwezigen een zéér muzikale ontspannings avond te hebben bezorgd, en men was bovendien in de gele genheid deze muziek te kunnen horen in de oorspronkelijke or kest-bezetting, terwijl men het meestal met een klavier arran gement moet doen .Nogmaals het was een stijlvolle en aangename concertavond. W. Schreurs. VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Bioscopen: RiEX: „Wij gaan naar Momte Carlo," volw. HARMONIE: „On Moonlight Bay," a.l.; VICTORIA: „Muiterij op het Goudschip," 14 j.; CINEMA AMERICAüA: Telefoon voor U, 14 jaar. Apotheken: Na 6 uur hedenavond voor spoedgevallen bereikbaar apotheek Kruisinga, Koor straat 59 en apotheker G. Kruisinga. Tentoonstellingen Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. Stedelijk Museum Alkmaar: „Tegels en Tulpen". K.C.B. tot 16 Aug. Beeld houwwerk en edelsmeed- werk van Marycke Visser, etsen, tekeningen en aqua rellen van Jan Ponstiin en schilderijen van Jan de Leeuw. - Zaterdag: hoog water om 10.05 en 22.45 u; laag water om 4.15 en 17.00. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR Gisteren zijn drie personeelsleden van een fir ma alhier aangehouden wegens diefstal van goederen, gaas, weck flessen e.d., ten nadele van hun patroon. Twee van hen werkten samen, één ging alleen op roof uit. Na enkeledagen van ver hoor werden zij weer op vrije voeten gesteld. Gisterenmiddag om half twee is bij de keuring van landbouw- werktuigpaarden op het Sport park een 8-jarig jongetje uit de Boomkampstraat door een veulen tegen het hoofd getrapt. Met een gebroken neusbeentje en een her senschudding moest hij ter obser vatie in het Centraal Ziekenhuis worden opgenomen. HEILOO De dagen van be moediging en troost voor de 111 zieken uit ons gewest in hert Ge nadeoord van O-L. Vrouw ter Nood te Heiloo zijn voorbij. Gis termiddag om vier uur zijn de zieken weer huiswaarts gekeerd. Maar in hun geest trilden de woorden nog na, die Pater van Rooyen hun in alle welsprekend heid had gezegd en die gelden (Advertentie Heeft U de speciale Nylon verrassingen reeds gezien? Eerste Keuze Nylons tegen zeer aantrek kelijke prijzen. Hoek Houttil KOUSEN LINGERIES (Advertentie) Het is een onbétwistbaar feit, dat een Jangdurig verblijf in het betrokken vreemde land de beste methode is om een vreem de taal te leren spreken en te verstaan. Daar dit voor weinigen is weggelegd, heeft men naar andere methoden gezocht en deze gevonden. Eén hiervan is de Linguaphone-methode. Om deze methode meerdere bekend heid te geven is thans van 11 tot en met 16 Augustus op het Canadaplein te Alkmaar, een demonstratiewagen gestation- neerd, waar de Heer en Mevr. Hartog van het Linguaphone In stituut te Amsterdam belangstel lenden inlichten over de Ling- guaphone-methode. (Advertentie) ALKMAAR Momenteel is de tweede opleiding aan de J gang van manschappen van het nieuwe Bewakings-corps Koninklijke Landmacht. Bij gebrek aan een voldoende groot exercitieveld oefenen de militairen op het Canadaplein en de Paardenmarkt, ten aan- schouwe van. de gehele Alk maarse bevolking. Dagelijks trékken de huppelende en tippelende militairen, gesto ken in groene, witte of blau we trainingspakken veel be kijks. Soms zijn er kleine straatjongetjes, die vrolijk de oefeningen mee-mgken, be halve als het te moeilijk wordt en teveel inspanning kost: dan laten ze de bevelen van de instructeurs de beve len, en kijken toe. De mannen van het B.K.L. krijgen een harde training en onze jon gens worden best gedrild. Maar opmerkelijk is, dat alles gebeurt in een prettige ver standhouding tussen militai ren en instructeurs, die veel-, maar niet té veel eisend zijn. In ieder geval kan de bevol king van onze stad dagelijks ervaren, dat aan het B.K.L. de bélastingpenningen niet nodeloos worden gespendeerd. THEEDOEKEN-MYSTERIE SNEL OPGELOST ALKMAAR Gistermorgen vervoegde zich aan een café-res taurant alhier een persoon, die een pakje theedoeken kwam brengen: 12 stuks voor negentien gulden zoveel. Hij gaf de „be stelling" aan de ober en liet zich de rekening door deze betalen. Toen even later de baas de reke ning gepresenteerd werd, bleek deze geen theedoeken te hebben besteld, zodat men temeer, daar de doeken puur aan de prijs waren vermoedde met een op lichter te doen te hebben. Direct volgde aangifte bij de politie, die met de ober en een andere bezoe ker op zoek ging door de stad, langs de verschillende café's, om dat men veronderstelde, dat de man nog wel meer theedoeken moest „bestellen". Tenslotte vond men de man na een uurtje zoe ken in een café aan het Scharloo, waar hij door de politie werd in gerekend, om op het politiebu reau verhoord en ingesloten te worden. De theedoeken en de door de ober betaalde f 19. werden in beslag genomen. Het tweede bedrijf zal zich wel vopr de politierechter afspelen. Geslaagd ALKMAAR Bij de op 5 Aug. j.l. te Rotterdam gehouden De- tex-examens, slaagde voor de' vakken: heren- en jongensboven- kleding en heren-mode onze stad- mochten als de zachte balsem op de schrijnende wonden van het verdriet. In vele gevallen hebben deze zieken de hoop op genezing al laten vaTen. Hoe moeilijk is het dan, om niet de weg van de minste weerstand te kiezen en het hoofd te laten zinken in doffe berusting, zonder de geestelijke activiteit van het offer. Maar in deze dagen hebben zij de Moeder van Smarten, Maria, opnieuw le ren kennen als de Troosteres der Bedrukten. En wellicht heeft Zij door haar machtig middelaar schap voor hen allen de genaden verworven van 'n voelbare troost die de opgewektheid voortbrengt, waarmee blijmoedig alle nieuwe zorgen, alle verdere leed gedra gen wordt. In de beschouwing van het Lijden van Christus von den de zieken nieuwe kracht, om zichzelf te beschouwen als niet de minste ledematen van de strij dende kerk, maar als ledematen, die de kerk nodig heeft om vol gens de „Dwaasheid van 't Kruis" zich de verdienstelijkheid van goede werken en offer te verze keren. Na het Plechtig Lof, waarmee het triduüm besloten werd de plechtigheden van de dag waren gelijk aan die van beide vorige dagen ontvingen de zieken de Pauselijke Zegen. Bij hun vertrek werd hun een flesje met water uit de bekende „Runxputte" meegegeven. Zo heeft het Comité van de Zie kenbedevaarten weer een groot verdienstelijk werk verricht, waar de zieken dankbaar om zullen zijn. Oo.k het volgend jaar wordt wederom op alle medewerkers en medewerksters, die zich de onuit- sprekeliike dank van de zieken verworyen hebben om de onbaat zuchtigheid. waarmee zii hun taak hebben vervuld, gerekend. Hoe meer zieken aan deze dagen kun nen deelnemen, hoe beter. Daar om wordt vooral de geestelijk heid aangeboord, zich hierop te activeren, de adressen van de zie ken te verzamelen en tiid ie voor de ongave te zorgen, ondat nie mand worde bui ten,gesloten. ALKMAAR Herinneren wij het ons goed, dan heeft de Kol.-Aalmoezenier van de Landstrijdkrachten, B. J. van Croonenburgh eens op een bijeenkomst van 't Katholiek Nationaal Thuisfront, afde ling Alkmaar gezegd, dat er minstens anderhalf millioen gulden nodig waren voor de bouw en de inrichting van Katholieke Militaire Tehui zen in Nederland, tot het aantal dat tenminste wense lijk geacht kan worden. On afgebroken ijvert het Hoofd bestuur van Kath. Thuisfront in den lande voor dit doel. Dan is er hiér een actie gaan- de, dan weer daar. Er wordt Zo moet men dat z'iën. invloeden gaan uitoefenen op al les, wat nog goed genoemd kan worden. Om onze jongens te bewaren voor die kwade invloeden gaan wij militaire tehuizen bouwen, waar zii het gezellig hebben, waar zij hun tiid in gepaste vrolijkheid eh plezier kunnen doorbrengen, waar gelegenheid is voor opbouwende critiek onder degelijke leiding, waar tiid is om eens een ernstige boo i op te zetten, die inspireert en aanzet tot daden in positief goe de richting. Dat bouwen en in richten van die militaire tehuizen kost onnoemelijk veel geld. Daar om verkoopt de afdeling Alkmaar lootjes, daarom moeten 'de Alk- maarders die lootjes ook kopen en hun centen niet m hun zak hou den, want als men goed nagaat, dan kan het uiteindelijke gevolg van het verzuim, een kwartje uit te. geven, zijn, dat een of andere militaire de verkeerde kant opgaat. correspondentie over gevoerd, er worden predicaties gehou den, radiotoespraken en rede voeringen op grote Katholieke bijeenkomsten, maar de an derhalf millioen zijn er nog lang niet. Ondanks het feit, dat ons in Alk maar alweer geld uit de zak wordt geklopt, nu de afdeling Alk maar er mee begonnen is 4000 lotep a 25 cent te verkopen ten bate van de inrichting van Katho lieke Militaire Tehuizen, moeten we toch óók bedenken, dat het hier gaat om iets, dat zo noodzake lijk is als ons dagelijks brood. Wij moeten dit overwegen: dat wij met rasse schreden het tijdstip naderbij komen, waarop de oor logsdreiging in een labiel even wicht zal zijn geraakt, waarbij de kansen op oorlog of geen-oorlog precies even groot zijn. Dat weldra het tijdstip gekomen zal zijn, waarop de geestelijke en lichamelijke weerbaarheid van ons leger, waaraan momenteel ge werkt wordt, op het toppunt van haar kracht moet staan. Dat de lichamelijke weerbaar heid slechts bestaan kan bij de gratie van de psychische gestelte nis, waarin onze militairen ver keren en dus afhankelijk is van de mentaliteit, die zij bezitten. Een van de grootste factoren, die hun invloed laten gelden op de mentale gesteltenis van de militair, is de wijze, waarop hij zijn vrije tijd kan doorbrengen. Doét hij in die tijd dingen, die niet door de beugel kunnen, dan wordt hij een bedorven mens, waar niemand iets aan heeft. Dat zijn de mensen, die geestelijk niet opkunnen tegen de moeilijkheden die hun te wachten staan. Het is in het verleden her haaldelijk gebeurd, dat militairen onder elkander,-om hun opperste verveling te doden, echt op zijn Hollands gezegd, gaan kankeren en roddelen, ideeën gaan verkon digen, die nergens op lijken, totdat zij tenslotte hun overtuiging ver loren hebben en in onverschillig heid de weg van de minste weer stand gaan kiezen, hun tijd maar uitdienen of, nog erger, kwade Ac! verf pw ti? ALKMAAR Ook in onze op alle courante goederen. uitgezonderd FALCON- ARTIKELEN En daarom: lootjes gekocht, lootjes gekocht.... lootjes ge kocht. En speldjes, die op Zondag 17 Augustus bij de 3 kerken tijdens de H.H. Missen worden aangeboden. Men zal er voldoening van hebben, zo waar als van Alkmaar de vic torie begon.... HEILOO Ter verbreding van wegen.in de gemeente Heiloo zijn verschillende stroken grond, die daarvoor noodzakelijk waren, bij de wegen getrokken. De meerder heid yan de eigenaren heeft de ze strookjes grond voor de prijs van f 0.10 aan de gemeente in eigendom overgedragen. Verschil lende andere eigenaren hebben dat niet gedaan. Enigen van hen hebben zich schriftelijk tot de raad gewend, met heit verzoek, alsnog tot aankoop van hun per- eeelsgedeelte te besluiten voor 'n in overleg met hen vast te stellen prijs, welke als een redelijke schadevergoeding zou kunnen worden beschouwd. In hun schrijven brengen deze eigenaren naar voren, dat de ge meente oveT hun grond heeft „be schikt," terwijl dit krachtens het eigendomsrecht alleen is voorbe houden aan de eigenaar, dat de gemeente met dit recht van hen .leen rekening heeft gehouden, en dat de prijs van f 0.10 door hen onredelijk wordt geacht en bij werkelijke overdracht verlies (men spreekt van „nogal ernsti ge schade") zou brengen. De ge meente tekent hierbij aan, dat vóórdat oedoelde strookjes grond bij de wegen worden getrokken, aan de eigenaren schriftelijk of mandaling toestemming was ge vraagd en van hen verkregen. Waar dit niet het geval is ge weest, is ook niet tot verbreding van wegen overgegaan. Niet de gemeente, maar de eigenaren heb ben derhalve over hun eigen gronden beschikt. Van gemeente wege vindt men het dan ook mis plaatst, ervan te spreken, dat de gemeente zich aan een onrecht matigheid zou hebben schuldig gemaakt. In de meeste gevallen heeft de gemeente nieuwe erfafsoheidin- een geplaatst, waarvan de kosten hoger waren dan die van het ge hele stukje grond Hiermee is dus de bewering oveir „nogal ernstige schade" geheel weerlegd. B. en W. geven de raad dan ook in overweging, afwijzend te be schikken op het verzoekschrift, in de mening, dat adressanten vol komen schadeloos zijn gesteld en dat een overdracht om niet of voor de nrijs van een dubbel tje, volkomen redelijk is. Burgerlijke stand HEILOO Geboren: Cornelia Ch G dv M H Baltus en M A A Winter; Olga JAM dvJ Lehnert en C P M Vink- Anna Th dv J K Lödel en G C Kat. Gehuwd: N Denneman en A W M Admiraal. Overleden: G de Ruiter 65 j geh met P J Kooy; H Jekel 76 j gehuwd met C Schuller eerder met A vd Biezenbos. ALKMAAR. Gister morgen zaten er twee hele kleine snaken op het politiebureau, twee jon getjes van een paar tur ven hoog, zo tussen de 8 en 10 jaar. Ze zaten ogen schijnlijk een beetje bib berend en trillend naast elkaar in de donkere hoek van de gang op de eerste etage, te wachten op het verhoor van de in- T A/T op net vernuur van ue m- genoot de heer C. C. J. M. van Spcctrice van de Kinder- de Griendt. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Petrus zv J. P. Leek en A. Haaker; Fred, zv C. Hop en J. van Keulen; Theodorus, zv T. Pronk en A. Timmer. Ondertrouwd: Jaap van der Heyden en Geeske Schumer; Jan de Boorder en Jantje Bos; Hen drik Dekker en Pietje Dokter; Adolf van Arenthals en Geertrui- da C. Talens; Hendrik Mulder en Ina Westerup; Dirk den Otter en Jenny Schipper. DOKTERSDIENSTEN Zondag 10 Augustus Rayon Westfriesland: Dokter Wajon te Spanbroek, tel. K 2263: 201; dokter van der Meer te Westwoud, tel. K 2286: 355; dok ter Fewerda te Twisk, tel. 8. Berkhout-Avenhorn: dokter van der Linden te Berkhout, tel. K 2295: 2,64. politie. Twee daars. jeugdige zon- wou: Is-t-ie goed, of niet? Heb ik me dat effe fijn gefikst of niet? En de an der, een beetje kleiner, keek zo mogelijk nog brutaler en hij voelde zich een held, die niks bang was van de politie. Zo, vroegen wij, en waar is dat dan wel ge beurd? „Op de ambachts school. Daar zijn een heleboel ruitjes en de meeste zijn kapot ook." Hebben jullie dat ge daan? „Nee, meneer." En die andere jongens, die ook meegedaan heb ben, moeten die ook bij de politie komen? „Nee, wij niet al- Eerst was het stil. Toen leen. Wij hebben er maar ze wat gewend waren aan vier kapot gekeild. Maar de vreemde omgeving en d r zijn nog een hoop an- ze hun ogen hadden uit- dere Jongens fieweest^en gekeken aan de voor name deuren met de voorname opschriften, waarvan ze de zin kennen, begonnen ze een fluisterend gesprek. Het was nauwelijks verstaan baar, wat ze zeiden en nieuwsgierig als altijd, vroegen we hun, wat ze toch wel op hun kerfstok hadden geeneens?). En hoe kwam je daar dan op? „Nou gewoon." Wat is gewoon? „Langs de bliksem- „Ja, die zijn al bin- afleider, langs die draad. nen. maar die willen ons die langs de muur loopt, de schuld geven van al Daar klim je bij op en je die andere ruitjes. Maar gaat later weer precies dat kan toch niet, met hetzelfde naar beneden, zijn tweeën in twee da- Maar ze hebben ons niet gen zestig ruitjes kapot kunnen krijgen. Ze kwa- gooien," zei de kleinste, men bu ons aan de deur. alsof ie verontwaardigd En ik heb op me kop ge was, dat een mens ooit op had van me vaderEn ik de gedachte zou komen, moet het zelf betalen. Het dat hii dat voor elkaar gaat van me kermiscente zou weten te brengen. af." Nou, zeiden wü, dat is Enne, heb je nou spijt, maar effe werk, hoor. van wat je gedaan hebt? die hebben de andere allemaal gedaan. Nou, er lcII was maar één ruitje bii, niet één héél klein ruitje Nou, bang waren ze geen van beiden uitgeval len, want luchtig ant woordde de een: „Öh, een ruitje ingekeild." En daarbij keek hij ons van onder ziin weerbarstige lok aan, alsof hij zeggen maar, dat eerst nog heel was, maar de andere drie waren al kapot." Dus nou zijn ze nog kapotter, vroegen wij. „Ja, meneer." Zo, en waarom doen jullie dat nou eigenlijk Vind je dat nou leuk. ruitjes kapot gooien? „Ja, meneer, het rin kelt zo leukEn bij die kapotte, daar kon je proberen precies door het gaatje te mikken, dat er al iri was Z®, en lukte je dat wel. „Ja, meneer." En hoe hebben ze jullie nou gepakt? „Ze hebben ons niet gepakt. We ziin vlug weg gelopen." Konden jullie lopen? „Ja, meneer Echt, heus, spijt.7 „Ja, meneer." En je zit er om te lachen. „U maakt me aan zo hard het lachen." En zul je zoiets nou „Ja, meneer. De nooit meer doen? Dat hoofdman kwam eraan staat erg lelijk, hoor. gelopen (dat zal waar- „Nee, meneer, nooit schiinlijk de conciërge ge- meer.' weest ziin) en die kwam Pas op hoor, anders ons vlug achterna." gooi je je eigen ruiten En de kleinste van de twee vertelde verder: „Ik klom op het dak en later d'r weer af." Zo'n klein mannetje als jij, jij klom op het dak? „Ja, meneer" (met een air alsof ie zeggen wilde: Kan jii dat nou in. „Ja, meneer." Toen we weggingen, zeiden ze tegen mekaar: „Hè. hè, die grote heren, nou hebben we tenminste weer ruimte om te zit ten. BII DEN HELDER DEN HELDER Zoals wij gisteren reeds in een deel onzer edities konden melden, is de Weleerw. heer Th. Dekker, kape laan te Enkhuizen en voordien kapelaan in de HH. Petrus en PauLusparochie alhier Donderdag middag nabij De Kooy zodanig met zijn motorrijwiel komen te vallen, dat hij met een zware hersenschudding in het St. Li- duinaziekenihiuis moest worden opgenomen. Toen de motor een lekke band kreeg, kwamen kape laan Dekker en de duopassagier, zijn twaalfjarig neefje uit Alk maar, met wie hij de marinestad wilde bezoeken, te vallen. De jongen liep slechts een onbete kende hoofdwond op. De behandelende medici achten bij kapelaan Dekker geen levens gevaar aanwezig, doch zij dringen er wel op aan, dat de patient zoveel mogelijk rust krijgt, zodat zeker de eerste veertien dagen geen bezoek kan worden toege laten. VETERANEN SPELEN VOOR DE FANFARE EGMOND-BINNEN A.s. Za- terdgavond, 9 Augustus, zal er om 19.00 uur een veteranen-voet balwedstrijd gespeeld worden tussen een veteranen-badgasten elftal en „oud E.S.V.-ers". Deze wedstrijd is georganiseerd door de R.K.S.V. „St. Adalbert" om de fanfare „Eensgezindheid" aan wat kasmiddelen te helpen. Volgens afspraak op een algeme ne ledenvergadering zullen deze keer voor dit mooie doel, waar mee een dorpsbelang wordt ge diend, ook alle leden van RKSV St. Adelbert entrée betalen. Komt U dus kijken met de hoop op een gezellige Zaterdag avond, terwijl U dan tevens het fanfarecorps heeft gesteund. Serie-wedstrijden Vios WARMENHUIZEN Op Zon dag 10 Augustus en op Maria Hemelvaart, 15 Augustus, orga niseert het Viosbestuur seriewed strijden, waaraan de volgende clubs meewerken: Zeevogels, S.E.W., Hollandia T, Geel-Zwart, St. Bavo en Vios. Voor deze wed strijden is een beker beschikbaar gesteld. Op 15 Augustus wordt de finale gespeeld. WEERSVERWACHTING medegedeeld door hert KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond ONBESTENDIG WEER. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige, vooral in de kustprovincies tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 9 Augustus zon op 5.14, onder 20.15; maan op 21.23, onder 10.18. Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 12 Augustus a.s. geen audiëntie verlenen. Nadat we gisteren reeds meld- den, dat Fausto Coppi op de wie- lerbaan te Perpignan een val had gemaakt, waarbij hij zijn schou derblad had geblesseerd, blijkt deze val, die na een botsing met da Spanjaard Bernardo Ruiz ge schiedde, ernstiger te zijn ge weest, dan aanvankelijk werd ge dacht. De Italiaan brak n.l. niet alleen zijn linkerschouderblad, doch blesseerde ook zijn sleutel been. Fausto Coppi was zeer onder de indruk van deze tegen slag, die hem verhinderen zal aan de wereldkampioenschappen deel te nemen. Hij zeide, dat dit nu al de derde keer was, dat hij door dit soort ongelukken niet aan de wereld kampioenschappen kon deelne men en dat zijn besluit om de wedstrijdsport te verlaten thans vaststond. Vooral na de dood van zijn broer Serge Coppi, die verle den jaar verongelukte Coppi is gisteren in gezelschap van zijn vrouw, die zeer verheugd was over het besluit van haar man, per auto naar Italië terug gekeerd. BONDSELFTAL GEWIJZIGD. DEN HAAG In het Bonds- elftal, dat Zondag 10 Augustus in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Egvprte uitkomt, is een wijziging gekomen. TeTlouw van Sparta zal niet spelen wegens een blessure Hij zal worden ver vangen door Hendriks van Vitesse. Advertentie Drink als 't „jonge" moet zij«/ Dubbelgebeid I per liler excl. fles Uit de distilleecderijeo uo de Erreo Lucas Bols. Amsitsdam - Schiedam HEILOO Dinsdag 12 Aug. a.s. zal de raad van Heiloo in openbare vergadering bijeenko men. O.m. komt een voorstel van B. en W. aan de ordej om aan de Natuurbeschermingswaeht Heiloo in beginsel een subsidie toe te zeggen voor het jaar 1953, gezien het grote nut dezer in stelling. De vaststelling van het bedrag kan eerst geschieden bij de behandeling van de gemeentt- begrooting voor 1953. Ook het verzoek van het bestuur der RK Reclasseringsveremging afdeling Alkmaar om een subsidie, zal eerst dan in behandeling worden genomen. Bij de werkzaamheden aan de verbreding van de overweg aan de Schuine Hondsbosseiaan zijn drie stroken grond, uit particu lier eigendom, bij de weg getrok ken. Voorgesteld wordt, deze stroken grond voor de prijs van f 10 per perceel aan te kopen. Voorts wordt voorgesteld aan de heer J. Klunder, op zijn ver zoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Vondel school, wegens zijn benoeming tot Hoofd der school te Groot Schermer. In deze vacature moet thans worden voorzien. Op de voordracht ter benoeming staan de heren G H J vd Horst te Hil versum, W L Miner te Amster dam en H v Vliegen te Medem- blik. De raad wordt vervolgens voor gesteld, een bedrag van f 420 be schikbaar te stellen voor het aan brengen van stellingen, waar langs de schoolborden in de dri(. nieuw aangebouwde lokalen van de ULO school op en neer ge schoven kunnen worden. De vergoeding, waarop de be sturen der bijzondere scholen over 1951 aanspraak hebben be draagt voor de R.K. Jongens school f 7650,86; voor de R.K. Meisjesschool f8111,67; voor de Chr. school f 1877.14 en vd R.K. Meisjesschool V.G.L.O. f 3239.23. Na het uitkeren van de voor schotten dient voor de R.K. Jon gensschool nog een bedrag van f 115,21, voor de R.K. Meisjes school een bedrag van f 433.71 en voor de Christelijke school een bedrag van f271.07 te wor den uitgekeerd. Voor de R. K. Meisjesschool voor V.G.L.O. moet door de ge meente een bedrag van f 76.60 terugontvangen worden, daar de uitkering van het voorschot met dit bedrag de voor vergoeding in aanmerking komende kosten overtrof. De raad wordt voorge steld deze bedragen aldus vast te stellen. Aan het bekronings fonds voor de internationale bloe mententoonstelling „Flora 1953" te Heemstede, zal behoudens goedkeuring van de raad een bijdrage van f 50 worden ver leend. EEN DODE, VIER ZWAARGEWONDEN UTRECHT Van de zijde der Nederlandse Spoorwegen deelt men ons mede, daf hedenmorgen omstreeks tien minuten voor ne gen op de spoorlijn tussen Eind hoven en Best, bij het plaatsje Acht, een groep wegwerkers is aangereden door een trein. Een der wegwerkers werd op slag ge dood, een tweede is stervende, drie zijn zwaar gewond. Kaasmarkt Alkmaar Aanvoer: 89.000 kg, 13 stapels fabriekskaas 2.15 per kg; 9 sta pels boerenkaas, waarvan 8 sta pels Edammerkaas 2.18 per kg en 1 stapel volvette kaas 2.35 p. kg. Handel vlug. GROOTEBROEK, 7 Augustus - Aanvoer 45.000 kg aardappelen: eersteling grof 10.6011.10, groot 10.60—11.20, v.v. 3.60—4.20; doré grof 10.30—10.90, groot 11.—; saskia, grof 10.9011.10; blauwe eigenheimers: grof 7.808.10, gr. 8.408.90; eigenheimers: grof 7.40 8.90, groot 8.509.60; bintje: grof 10.80, groot 10.3010.90; re cord: grof 7.70, groot 8.90; 1.200 kg slabonen 3337, afw. 2029; 1000 kg bieten A 7.1.200 kg rode kool 46; 350 st. bloemkool B 37—42, BII 22. W ARMENHUI ZGN 420OO kg Aard. eerstelingen 11.5011.90; grote 98010; bintje. 9.609.80; grove 1010.10; eigenheimers 10.5010.80; blauwe eigenheimers 9-10-9.90; Meerlanders 8.70 9.30; Koopmans blauwen 8.50; 90 st. bloemkool 29.90; 32000 kg witte kool 5.70—6.10; 2800 kg slabonen 4245; 700 kg bieten 7.30. LANGEDIJK Aanvoer 17.000 kg aardappelen: eerstelingen 10.20 10.90, blauwe eigenheimers 9 9.70, doré 10.5011.40; 15.000 kg rode kool A 4.7011.80, B 3— 3.80; 27.000 kg gele kool A 4— 9.50, B 3—3.50; 35.000 kg witte kool 5.90—9.90; 1000 kg bieten A 7.50; 3500 kg uien binnenl. 8.70 10, zilvernep 25.90-26.30; 4000 kg slabonen 3646.70; 200 kg to maten A 4143, B 36; 2500 stuks bloemkool A 33.9043.10, AI 8.10 27.70. NRD.-SCHARWOUDE. - Aan voer 33.000 kg aardappelen: eer steling 10.5010.90, dorè 11.60, eigenh. 10.3010.60, bl. eigenh. 99.20, bevelanders 8.70, ijselster 99.10, bintjes 9.309.70, bonken 8.6010.40, drielingen 7.307.40; 17.000 kg slabonen 44 49, II 38 —42; 3300 kg kroten A 6.807, B 44.40; 2600 kg zilvernep 29 31, drielingen 3—4; 10.000 kg rode kool A 5.509.20, B 3—3.20; 1200 kg gele kool 6.10; 40.000 kg witte kool 5.809.10; 900 stuks bloemkool A 37-40, A2 2237, B2 21.—, afw. 8—14.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2