Kapelaan T. Dekker overleden Ondanks regen vloeide spraakwaterval rijkelijk Olympus' eerste lustrum kreeg waardige viering Jaarvergadering H.S.V. Gladiolenweek Beverwijk met corso geopend Hiero, alles voor 'n gulden" Aan bekomen verwondingen bij een verkeersongeval Puck hielde De uitsl Koopman, hoe doe je dat? AGENDA Sportfestijn op Alkm. Boys-veld Brand in de St. Bavo te Heemstede Naar wij vernemen Ook tentoonstelling „Hoofd en Hand Marktberichten Het was als horden zou Olympische sterdam Drie hor< land. Zij sintels en waren 60 Blankers, had de haa een van de ten van de het 40-jarij Ned. Sportj dam. Het strijd te sl< zigingen ii sterren vei PAGINA 2 MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 fr ALKMAAR. Als men in dat aparte wereldje van koop lieden en standwerkers op de Zaterdagmiddagmarkt op de Laat ?ijn oor eens te luisteren legt, dan kan men een koste lijk plezier beleven aan de gees tige manier, waarop die gezellige handige praters het pubhek hun artikelen weten aan te prijzen. En de afgelopen Zaterdagmid dag hebben zij er natuurlijk nog eens een schepje bovenop ge gooid, want in samenwerking met de afdeling Alkmaar van de Centrale Vereniging van de Markt-, Straat- en Rivierhandel heeft het Gemeentelijk Markt wezen een standwerkersconcours georganiseerd, waaraan 12 per sonen hebben deelgenomen. De jury bestaande uit leden der Commissie van Bijstand voor het Marktwezen en de drie oud ste raadsleden hebben de markt kooplui beoordeeld op welbe spraaktheid, originaliteit, be schaving en verkoop-kwaliteiten. Wel, dat hadden ze allemaal, zij het de een meer, de ander minder, hetgeen natuurlijk in de puntentoekenning tot uiting kwam. En zo stonden dan de 12 stand- werks opgesteld aan de linker kant van de Laat en elkeen, had, gelijk Hagheprekers, een grote groep belangstellenden om zich heen vergaard, die ze tot het einde van hun repertoire toe zonder enige verveling wisten bezig te houden. En als hun re pertoire in. lange vloeiende vol zinnen ten einde was, riepen ze het publiek toe, dat ze weer wat nieuws, wat geweldigs, wat fe nomenaals zouden laten zien, om dan ongemerkt weer van voren af aan te beginnen. En ze heb ben met grote volharding vier uren aan één stuk volgepraat en na hun praatje gingen, hun arti kelen vlot van de hand. En hun. sappige taal, doorspekt met echte aan de Joodse spraak- en handelsgebruiken ontleende termen, toverden een glimlach op de lippen van de luisteren den, waarvan er velen, al koch ten ze dan ook niets, moeite had den, hun geld in de zak te hou den! Zo babbelden en smoesden ze al hun scheermesjes, hun vul pennen en potloden, hun fop- bekertjes, hun glassnijders en fopkaarten, hun fietsbandenrepa- ratiemateriaal etc. etc., alles voor maar zeven stuivers, twee kwartjes of een gulden, weg. Tevens was er aan de andere zijde van de Laat een etalage wedstrijd voor stille kramen. Men had er veel werk van ge maakt. De groente-, fruit- en bloemenhandelaren. hadden prach tige mozaiekwerken van hun waren vervaardigd, de textiel handelaren dito en de verkopers van allerhande „diversen" van hetzelfde laken een pak. Hier wedijverde men in wijze van. etaleren. Verkoop door uit stalling en algehele aanblik, door dezelfde jury te beoordelen. Er waren hier niet minder dan 45 deelnemers. Om half zeven reikte de bur gemeester, Mr. H. J. Wytema, de prijzen uit. Daarbij was de gehele jury aanwezig, alsmede de heer de Boer, als vertegen woordiger van het Gemeentelijk Marktwezen, de heren Schouten en de Moei namens Hoofdbestuur en Afdeling Alkmaar van de Centrale Vereniging v. d. Markt straat- en Rivierhandel, de Laat- winkeliers J. v. d. Pol en J. Hen stra, die verschillende extra prij zen beschikbaar hadden gesteld, en. de heer Rol uit Amsterdam namens de Sectie Standwerkers der Centrale Vereniging. Het werd een gezellig onder onsje. Gevatte uitspraken en kwinkslagen vlogen over en weer. De Burgemeester bracht dank aan alle medewerkers en liet zich waarderend uit over de goe de orde en harmonie, waarin de ze edele, vreedzame wedstrijd was verlopen. Hij begon met de uitslag van de etalagewedstrijd bekend te maken: Rubriek groenten, fruit en bloemen: le pr. f 20.- Gebr. Krijgsman, 52 pt. (bloemenst.); 2e pr. f 10.- P. Bijtjes, Achterstr. 50 pt. (fruitstand)3e pr. f5.- D. Verduin, 45 pt (bloemenst.). Rubriek textiel en aanverw. artikelen: le pr. f20.- H. Mul, 52 pt. (textiel): 2e pr. f 10.- C. J. Castien. 49 pt.; 3e pr. f5- A. de Vries 47 pt.; extra prijs: J. Kos ter, Lindengracht, 46 pt. Rubriek diversen: le pr. Th. van Riel. Gr. Nieuwland, speel goed, 52 pt. f20.-); 2e pr. f 10.- F. Lodder, Amsterdam 50,/s pt.; 3e pr. f 5.- Meijer, 50 pt., extra pr. N. .ij. Brouwer, Amsterdam, 50 p. Uitslag standwerkers: le prijs f 40.- Aldenkamp. Amsterdam (bloemprikkers) 255 pt.; 3e pr. S. Roe, Amsterdam, 254 pt. (vul pennen, scheermesjes, potloden); 3e pr. P. Wester, Hillegom, (broekbanden en fopbekertjes), 244 pt.; 4e pr. G. Sterk, Sneek (messenslijpers) 243 pt.; 5e prijs J. Meijer, Utrecht (chocola); ex tra prijs J. de Jong, Drienuis- Westerveld. Na afloop dankten de heren Roe en Schouten de juryleden en alle andere medewerkers voor de prettige samenwerkine. die deze manifestatie van verkoop kunst, welsprekendheid en uit houdingsvermogen had mogelijk gemaakt. MAANDAG 11 AUGUSTUS Bioscopen: REX: „Wij gaan naar Monte Carlo," volw HARMONIE: „On Moonlight Bay," a.l.; VICTORIA: „Muiterij op het Goudschip," 14 j.; CINEMA AMERICAIN: Telefoon voor U, 14 jaar. Voorstellingen: 8 uur. Tentoonstellingen Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. Stedelijk Museum Alkmaar: „Tegels en Tulpen". K.C.B. tot 16 Aug. Beeld houwwerk en edelsmeed- werk van Marycke Visser, etsen, tekeningen en aqua rellen van Jan Ponstiin en schilderijen van Jan de Leeuw. DINSDAG hoog water om 0.00 en 12 uur. Laag water om 6.10 en 18.45 uur. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Lau rens z. v. Lodewijk Vader en M. Onder de Linden; Christina d. v. Jan den Herder en A. Wijl; Cor nells z. v. C. Blankman en M. Timmer; Frederika d. v. F. J. Schmidt en A. Hildering; Robert A. zoqn van Dronrijp en T. van de Garde; Aat z. v. Wijsbeek en M. de Vreede; Elisabeth d. v. Vreeker en E. F. de Vries; Dirk je G. d. v. W. C. de Gelder en A. Schuur. Vrouw aangereden HEILOO Zaterdagmiddag is een dame op leeftijd S. op de Kennemerstraatweg - Aostastraat door een vrachtwagen aangere den. Bij het oversteken van de rijweg aarzelde zij. Haar ver wondingen waren van dien aard dat zij naar het St. Elisabeth ziekenhuis moest worden over gebracht. ALKMAAR Nadat de leden 's ochtends in intiem verband na de H. Mis met een gezamenlijk ontbijt de dag hadden inge zet, volgden om 1 uur de clubkampioenschappen en de invitatie nummers op het fraaie A-boysterrein. Een gezellig stukje mu ziek verhoogde de stemming via de geluidsinstallatie, waar door ook de diverse nummers en uitslagen werden bekend ge maakt. Keurig lagen de banen uitgemeten en de organisatie was in de puntjes verzorgd. Het chronologisch overzicht sloot zo precies dat het aangegeven laatste nummer van 5.45 uur ook op die tijd werd verlopen. Uit- het politierapport ALKMAAR Gistermorgen om tien voor tien is een 8-jarig jongetje plotseling de Kanaal kade overgestoken en liep tegen een auto op zodat hij met een hoofdwonde naar huis moest worden gebracht. Op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Macleine Pontstraat heeft een personenwagen een tandem met hulpmotor aangereden. De auto mobilist had de tandem niet op gemerkt. Er ontstond een bot sing, doch persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Tegen de chauffeur is procesverbaal op gemaakt. Óm kwart over twaalf is een Engelse auto op de Hoek van het Kerkplein en de Koorstraat zo plotseling gestopt dat een hem achteropkomende bakfiets tegen de bagageruimte opreed die daardoor werd in gedeukt. De Engelsman erkende zijn schuld en deed geen eis tot schadevergoeding. Om half tien des morgens had een perso nenwagen die op de Kanaalkade reed en linksaf de Nieuwesloot wilde oprijden geen tijdig rich ting aangegeven en botste tegen een dame met bromfiets op. Deze dame kwam te vallen en liep enkele schaafwondjes op en klaagde over pijn in de rug. Vannacht moest de gemeente politie assistentie verlenen aan ambtenaren van de Ned. Spoor wegen omdat drie passagiers die in een coupé ni et-roken, moed willig toch hadden gerookt, hun namen niet wilden opgeven bij het proces-verbaal. LOTERIJ MISS1ESTAD ALKMAAR. De prijzen, die nog niet zijn afgehaald, staan voor de winnaars ter beschikking in het Kajottershuis op de Laat, hoek Vlaanderhof, elke Woensdag en Zaterdag, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. STANDPLAATS VOOR FRUIT OP HET STATIONSPLEIN ALKMAAR De raad wordt voorgesteld, in handen van B. en W. te stellen ter afdoening, aan de heer F. Helderman een stand plaats voor fruit beschikbaar te stellen bij de rijwielbergplaats op het Stationsplein. Tegen de vroe gere standplaats van de heer Helderman naast de tunneltrap bestaat bij de Ned. Spoorwegen bezwaar, als gevolg van de ge wijzigde inrichting van het Sta tionsplein. De jongens van 12 jaar en de meisjes begonnen, waarna de da mes en heren. Felle strijd werd er geleverd en de kampioenen kregen de overwinning niet cadeaux. De discus zeilde door de lucht, de kogel werd met de uiterste krachtsinspanning gesto ten. maar het meest spectacu laire nummer, het hoogspringen hield de aandacht van de aan wezigen gespannen en toen de lat bij de heren op 1.60 m. stond werd het even heel stil, allen leefden mee. daar kwam de aan loop enmet succes, maar ook bij de andere groepen op dit nummer werd dikwijls spontaan geapplaudisseerd. De E-klassers (en invité's) de den het niet slecht. Op de 100 m. werd J. v. d. Kamer eerste in 12.7 sec. voor Winnubst, N. de Koning en H. Meyer, terwijl L. Groot op de 1500 m. winnaar werd in de zeer goede tijd van 4.37.2; hier was tweede N. de Ko ning. derde Fr. Dekker, vooral de wijze waarop L. Groot zijn laat ste ronde aflegde, was een open baring. En tussen alles door de Veteranen; op de 100 m. was winnaar A. v. Rhoon voor J. Goudsblom en J. Smit, terwijl de 1000 m. een krachttoer werd van J. Hermes met Goudsblom (2e) A. v. Rhoon (3e) C. Sta (4e) J. Smit (5e) en tot slot met ge ring verschil de heer H. Mooy (48 jaar) 6e. Luid werden de oudjes aange moedigd en ieder kreeg een dankbaar applausje. De belang stelling viel gezien de weersom standigheden mee en onder de aanwezigen zagen wij o.a. Pater Colbé, de heer Arendsen en de gemeenteraadsleden de heer Vleu gel, Mr. Berkhouwer en B. v. d. Berg. De R.K. EHBO was ook aan wezig, maar had gelukkig geen druk werk. Alles bijeen kan Olympus met dankbaarheid terugzien op deze mooie geslaagde dag. 's Avonds kwamen de leden en invité's bijeen in het Wapen v. HEILOO Vrijdag j.l. hield de supportersver. Rood-Geel haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer A. G. F. Kroon Als secretaris van het H.S.V.-be- stuur was de heer de Boer aan wezig. De heer Kroon memoreerde de goede vooruitgang in het afgelo pen jaar, alsook de goede geest en samenwerking onderling. Ver volgens liet de heer Kroon de verschillende acties enz. de revue passeren, waaruit bleek, dat de süpportersver. met het gestelde doel op het goede pad is, wat ook aanleiding is om in het komende seizoen op de ingeslagen weg voort te gaan. De notulen en het verslag van de penningmeester werden goedgekeurd. Vervolgens werd een kascommissie benoemd, waarin thans zitting kregen mej.' J. Schrama en dhr. D. Groen. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het HSV- bestuur om medewerking te ver. lenen voor het 'onderhoud van het terrein enz. Besloten werd een terreincommissie in te stel len, bestaande uit leden van H. De Middenstand en de kermis OOK B. EN W. VOOR HET BEHOUD ALKMAAR Onlangs hebben B. en W. bij de Kamer van Koophandel en de directeur van het Marktwezen, adviezen in gewonnen omtrent de vraag welke belangen de Middenstand nog heeft bij het behouden van de jaarlijkse kermis. Wij hebben destijds het advies van de Kamer van Koophandel reeds gepubliceerd en dat van de directie van het Marktwezen is ongeveer gelijkluidend. De jaarlijkse kermis moet, aldus B. en W., tenslotte nog worden ge zien in de rij van periodieke ge beurtenissen welke Alkmaar als centrumplaats aan de omgeving biedt. Afschaffing van de ker mis zal de band met de omge ving ongetwijfeld verzwakken. Dit is met wenselijk, aldus B. en W. In de praktijk blijkt ove rigens dat in gemeenten waar de kermis is afgeschaft, dit volks vermaak weer in andere vorm b.v. in de vorm van Lunaparken of andere feestelijkheden terug komt. Buiten beschouwing latende de baten, welke de kermis voor de gemeentekas oplevert, komen B. en W. tot de slotsom dat de Middenstand groot belang heeft bij het instandhouden van de jaarlijkse kermis. Heemskerk, alwaar, het bestuur een korte receptie hield. Van de gelegenheid om Olympus met dit eerste lustrum geluk te wensen maakten velen gebruik. Met welgekozen woorden lie ten de diverse sprekers duidelijk blijken o.a. de Hr. de Bruin na mens Kath. Sport-comité hoe blij zij waren met dit feest. Bloemen vulden de tafels. Bijzonder sym pathiek was het aanbieden van een couvert met inhoud van de leden van de vereniging. Na het officiële gedeelte volg de een gezellig dansje, afgewis seld door zang, goochelen en di verse attractie's Voldaan over al les wat deze dag bracht keerde men huiswaarts. Hier volgt de lijst der club kampioenen. Clubkampioenen 1952 60 m. meisjes: N. Broek 9.7 60 m. jongens: J. Duin 8.3 80 m. meisjes: T. Huting 11.8 100 m. dames: M. Broek 13 200 m. dames: M. Broek 29.8 100 m. junioren: J. Bolten 12.7 800 m. junioren: G. Fransen 2.11.9 1500 m. junioren: G. Fransen 4.32.8 100 m. heren: J. Kroon 11.8 400 m. heren: J. Kroon 53.9 300 m. heren: P. Tromp 2.11.4 1500 m. heren: P. Tromp 4.27.9 3000 m. heren: P. Bleeker 10.9.8 discuswerpen meisjes: T. Huting 21.43 m. Hoogspringen meisjes: R. Schipper 1.30 m. discuswerpen dames: T. Mooy 25.71 m. nieuw clubrecord hoogspringen dames: M. Broek 1.45 m° kogelstoten dames: M. Broek 8.04 m. hoogspringen junioren: J. Duin 1.40 m. kogelstoten junioren: W. v. Westerop 8.75 m. discuswerpen junioren: W. v: Westerop 24.35 m. hoogspringen heren: P. Schuyt 1.60 m. kogelstoten heren: J. Tromp 9.20 m. discuswerpen heren: C. Smit 26.70 m. f 15.000,— OP 17499 's-GRAVENHAGE, 11 Aug. In de vijfde klasse, 13e lijst, van de 516e Staatsloterij is een prijs van f 15.000 gevallen op het nummer 17499. DOOR HET VENSTER In verschillende grote olaatsen hoort men deze klacht: de mannen en de op geschoten jongens vooral uit de arbeiderskringen ontglip pen ons. In verschillende ar beidersparochies wordt het aantal dat de kerk de rug toekeert, steeds groter. Dik wijls is er over dit probleem gesproken en geschreven. Maar uiteindelijk komt de oplossing hierop neer: dat er zovelen afvallen van de kerk, komt hierdoor, dat velen onder de katholieken blijk geven niet volkomen in de zorg en de strijd van het bestaan van de arbeider op te gaan. En deze laatste groep is zeker groter gewor den, nu door bedriegeüike voorlichting het katholieke kamp op sociaal terrein uit- eengescheurd wordt in twee groepen: de bezitters en de bezitlozen Sacerdos BEDRIJFSSPORT ALKMAAR In de komende 3 weken zullen in de bedrijfs voetbalcompetitie nog 35 compe titie-, 5 beker- en 3 kampioens wedstrijden moeten worden ge speeld. Van de thans gespeelde 160 wedstrijden is slechts 1 wed- s+rijd afgelast dooT regen. Als Pluvius goed gezind blijft zal het 6e bedrijfsvoetbaljaar het gun stigste zijn. De uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrij den zijn: enen enen enen den z VOETBAL: Afdeling A: BBC 1Chevrolet- boys 41; Postiljon't Hooge Huys 11. Afdeling B: Notenkrakers Centra 2—5. Afdeling C: KofaboysNagen- gast 52; Ringers II—Lastinab. 1—7. 2e bekerronde: Hulskampboys- BBC II 7—2. 3e bekerronde: TelefoniaRei niging 01Hulskampb.NOC 3—5; BBC I—Centra 3—1. De standen in de afdelingen zijn: Afdeling A: SO VA 7 6 10 19—4 13 Lichtbedrijven 8 6 1 1 23—7 13 BBC 7 5 11 14—5 11 P°VayI 7 4 3 0 18-10 11 RingerS 1 9 5 1 3 14-7 11 Postiljon 8 2 3 3 12—12 7 Blackboys 8 3 1 4 9—10 7 OheVToletlboys 9 3 0 6 8—16 6 Reiniging 9 2 1 6 8—23 5 't Hooge Huys 8 0 3 5 4—16 3 Hulskampboys 8 0 1 7 3—22 1 Afdeling B: Stoel I 9 6 12 18—15 13 Centra 7 6 0 1 26—10 12 NOC 6 4 2 0 20—7 10 AFSV II 7 2 3 2 10—8 7 VIVO-boys 7 3 13 15—14 7 Telefonia 6 2 2 2 12—8 6 Krom 6 2 2 2 13—13 6 Slagers 8 2 2 4 816 6 Melkb. 7 1 2 4 5—15 4 Rhodesia 8 0 3 5 924 3 Notenkr. 7 1 2 4 945 2 2 verliespunten in mindering. Afdeling C: Alkm. C. 8 5 3 0 153 13 Lastinab. 8 5 2 1 287 12 POA 6 4 2 0 173 10 Kofab. 7 3 2 2 2017 8 Nageng. 7 3 13 1610 7 Perzifo 7 3 13 1415 7 Ringers H 7 1 3 3 718 5 BBC II 8 2 1 5 10—20 5 Povay II 9 1 3 5 918 5 Stoel II 7 1 0 6 6—31 2 NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN ALKMAAR: 5733 J. G. Antomus, Stuurman ter Koopvaardij, F. Verschuur! 4 Heiloo. 5761 H. Beens, Slimpad 14, Heiloo. 2459 P. J. Bosman, Pr. Hendr.st. 32 2155 J. J. Bource, Fontiin Versch.- straat 2. 5567 J. A. Cornelissen, Uitenbos- straat 72. 5568 N. Dijns, Kennemerstraatweg 393, Heiloo. 2067 Jac. v. Eekeren, Langestr. 41. Gemeentebest. en Gem. In stellingen van Alkmaar, rubr. Lichtbedrijven: 3510 Woonh. Techn. Ambt. G.G.B. Westerweg 5. 5755 J. P. Hellinx, van Merlenlaan 19, Heiloo. 3357 J. J. Klauwers, Nassauplem 8. 5626 P. J. v. d. Kommer, Uitvoer der, Nic. Beetsweg 24, Heiloo. 5867 J. L. J. M. Linsen, Leraar Frans. Steynstraat .33. 5958 J. Meurs, monteur. Stations weg 36. 4316 R. Min, Directiekeet P. C. Hooftstraat. 5852 J. Mooy, Kerklaan 71, Heiloo. 5497 Rheumatiekbestr. (Cons.bur.) Soc.Werkster Zr. Ch. Henkes, Korte Lyceumstraat 8. 5520 W. Roos, Boekhouder, Sta tionsweg 64, Heiloo. 5767 A. Schouten, Hovenier, Sta tionsweg 111, Heiloo. 3556 C. A. Soutendam, Hoever- weg 25. 3605 Mevr. Wed. G. Swaab-Pach, Comanstraat 1. 4559 Joh. Tromp, Burg. Paling- straat 15 5885 A. v. d. Veen, Nieuwpoorts- laan 112. 5856 Chr.Vennik, Accountant, Sta tionsweg 5. BERGEN: 2894 J. W. Klinkenberg, Zeeweg 7, Bergen aan Zee. 2914 Mevr. M. A. C. E. Marinkelle, Julianalaan 1, Bergen a. Zee. 2953 De Patiinbocht, Patijnstr. 8, Bergen aan Zee. EGMOND: 524 W. van Os, Watertorenweg 15 Egmond aan Zee. 526 P. M. Verbrugge, Tabak en Souvenirs, Voorstr. 148, Egm. aan Zee. LIMMEN: 319 „Blei", Spuitgieterij, Rijks weg 75. 317 N. Kaandorp, Cafe, Kapel laan 17. 341 J. Smit, Veehouder, Oosterzn 43. Heiloo. STOMPETOREN: 268 D. Tiideman, Boekhouder, Noordervaart D 21 c. URSEM: 317 Coöp. Boerenleenbank te Ur- sem, P. J. Oud, Kassier, Drechterlandsediik U 32. 310 C. Langeberg, Transportbedr. A 78, Schermerhorn. S.V. en Rood-Geel, die dan het speelveld en de controle tijdens de wedstrijd zullen onderhouden. Het clubblad zal ook dit jaar weer gratis onder de leden ver spreid worden. Vervolgens gaf de voorzitter een nadere toelich ting op de ontvangst der Belgi sche gasten op 16 Aug. a.s. Spr. wees op het omvangrijke werk, hieraan verhonden, met langdu rige vergaderingen als gevolg; thans kan echter een enthousias te ontvangst tegemoetgezien wor den. Vervolgens kwam de reisgele genheid ter sprake. Met het oog op de verre uitwedstrijden werd besloten om voorlopig weer drie reizen gratis te stellen, waarin begrepen de reis naar Texel tot Den Helder, zodat supporters ook deze wedstrijd tegen geringe kos ten kunnen meemaken. De bestuursverkiezing gaf niet veel stof tot commentaar. De twee aftredende leden werden bij acclamatie beiden herkozen. Over de dit jaar te houden fancy fair werd meer gediscus sieerd. Na rijp beraad werd be sloten om van de eventuele ba ten twee derde af te staan aan HSV en één derde aan Rood- Geel. bijv. als tegemoetkoming in de reiskosten. Als laatste punt volgde de rondvraag, waarvoor grote belangstelling bestond. Een voorstel om 2 maal per jaar een bonte avond te houden voor de leden van HSV en Rood-Geel met hun dames, werd aangenomen., evenals het houden van een ge zamenlijke bespreking voor de jaarlijkse feestavond en het in stellen van een spaarkas voor de buitenlandse trips. Een verzoek om de supportersver. in te scha kelen op de clubavonden, zal aan het HSV-bestuur worden voorgelegd. De heer Vreeker brak een lans voor de HSV-loterij besloten werd een actie te voeren om a.s. Za terdag tijdens de wedstrijd tegen de Belgen de laatste loten te plaatsen. De heer de Boer sprak namens het HSV-bèstuur woor den. van dank aan de supp.-ver. voor het vele werk in het belang van HSV gedaan. Spr. hoopte op dezelfde wijze te mogen voort gaan, hetgeen zeer zeker tot nog groter successen zal leiden. DEN HELDER Ten gevolge van een motorongeval hem Donderdagmiddag nabij de Kooij overkomen is in het St. Li- duinaziekenhuis te den Helder Maandagmorgen om half tien overleden Kapelaan Theodorus Dekker, Kapelaan te Enkhuizen, daarvoor Kapelaan in de H.H. Petrus en Paulus parochie te den Heider. Kapelaan Dekker wilde Donderdag met zijn 14- jarig neefje uit Alkmaar een bezoek aan de Marinestad bren gen. Bij het vliegveld De Kooij sloeg onverwachts de voorband van de motor lek, tengevolge waarvan de bestuurder kwam te vallen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. VRIJ WARM Overwegend droog weer en vrij warm weer met perioden van zonneschijn en zwakke, later ma tige Zuidelijke wind. 12 Augustus zon op 5.19, onder 20.10; maan op 22.19, onder 14.30. Met een zeer zware hersen schudding moest hij toen in het St. Liduinaziekenhuis worden opgenomen. In het begin liet de toestand van Kapelaan Dekker zich niet zo ernstig aanzien, doch Vrijdagnacht werd deze zodanig dat hij moest worden voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden. Zonder tot be wustzijn te zijn gekomen is hij tenslotte vanmorgen om half tien in het St. Liduinaziekenhuis overleden. Kapelaan Dekker werd in 1905 te Alkmaar geboren, in 1930 priester gewijd. Hij is kapelaan geweest in Heerhugowaard, Dordrecht, Voor burg, Loosduinen, Rotterdam en Den Helder. In Den Helder heeft hij op verzoek en initiatief van de Hoogeerw. Deken A. H. Harst on middellijk na de oorlog de organi satie ter hand genomen van een vereniging, waarin alle katholieke sportlieden onderdak zouden vin den. Hij wist deze organisatie op te richten onder de naam Katho lieke Sportcentrale. Deze organi satie werd onderverdeeld in afde lingen van Wit-Geel-Wit en is in de enkele jaren zodanig uitge groeid, dat zij is geworden een sterke vereniging, waar de katho lieke sportlui uit geheel Den Hel der onderdak hebben gevonden en in verschillende takken van sport konden oefenen. Hij bekleedde in Den Helder nog van verschillende verenigingen het adviseursschap, o.m. de Kath. Vrouwenbond, de R.K. Verkenne rij en de N.K.J.B. In 1950 werd kapelaan Th. Dek ker overgeplaatst naar Enkhuizen. Wanneer de begrafenis zal plaats vinden, wordt nog nader bekend gemaakt. Burgerlijke stand ZIJPE Geboren: Willem Camillus, z.v. Petrus Franciscus van Dorselaer en Adriana Geer- truida Pels Cornelis Gerhard, z. v. Gerrit Kramer en Gretha Ma rianne Bregman; Simon Petrus Maria. z.v. Adrianus Sneekes en Geertruida Molenaar. Getrouwd: Arie Sleutel, 36 jr., te Zaandam en Dieuwertje de Boer, 23 jr., te Z;jpe. SACRISTIE WERD PROOI DER VLAMMEN HAARLEM, 11 Aug. Om kwart over zes hedenmorgen ont dekte een surveillerend agent v. politie, dat rookwolken kwamen uit het dak van de sacristie van de St. Bavokerk aan de Herenweg te Heemstede. Hij alarmeerde onmiddellijk de Heemsteedse brandweer en toen deze arriveer de, had de brand zich uitgebreid, en liet zich ernstig aanzien. Met zes stralen kon de brand weer het vuur tot de sacristieka mer, die de verbinding vormt tus sen pastorie en kerk, beperken. De in de sacristiekamer bewaar de paramenten en kerkelijke kostbaarheden konden voor een groot deel worden gered. De ker kelijke voorwerpen, die zich op de zolder van de sacristie bevon den, werden een prooi der vlam men. De benedenverdieping van de sacristie en het kerkgebouw liepen waterschade op. De groot te van de schade en de oorzaak van de brand zijn nog niet bekend heerst er in Maastricht een affiche-verbod. Een bestuurslid van de K.V.P., die zich in het heetst van de verkiezingsstrijd daaraan niet had gestoord en voor de rechtbank werd gebracht, be riep zich op de vrijheid van druk pers, gegarandeerd in de Grond wet. Hij werd van rechtsvervol ging ontslagen.... zijn de militaire oorlogsslacht offers bijeen geweest in Breda om hun wensen te formuleren. De voornaamste zijn: verhoging van de minimumgrondslag der pensioenen voor officieren van f 1700 tot f 3500, voor minderen van f 1500 tot f 2000.... werden twee Nederlanders, de heer de Jong en zijn echtgenote uit Groenlo, bij een autobotsing in België zwaar gewond.... VEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 11 Aug. 3 paar den f 575900; 118 vette koeien f 6001125; 4 graskalveren f 180 250; 50' nuchtere kalveren voor de slacht f 4095; 225 varkens f 2,14—2,22 per kg. Uit het politierapport ALKMAAR Bij de veehouder Hoojjscthager aan de Westerdijk is door hooihroei brand ontstaan in de hooiberg. De brandweer uit Alkmaar heeft de brand geblust. In de nacht van Zaterdag op Zondag is een fikse vechtpartij ontstaan tussen drie mannen op de Langestraat. Twee mannen hadden ruzie terwijl zij elkaar aan het aftuigen waren; kwam er een derde die de ruzie wilde be slechten, maar onmiddellijk keer de de woede van het tweetal zich tegen hem. Eén van hen viel hem aan zodat hij het raadzaam achtte de benen te nemen, maar hij werd achtervolgd. Een van deze achtervolgers probeerde hem te slaan en te stompen hetgeen de bemiddelaar afweerde met een geopend mes. De achtervolger liet zich daardoor niet van de wijs brengen want hij was door het dolle heen, hij voelde zelfs de ste ken niet, hij werd zelfs aan de schouder en in de rug gewond. Later is hij door mannen van het Rode Kruis opgevangen en naar het politiebureau gebracht Met een politiewagen is hij naar een arts gebracht die ziin wonden hechtte. In de nacht van Zondag op Maandag is ruzie ontstaan tussen een matroos van de Kon. Marine en een machinist van de kust: vaart. Op de Langestraat waar zij aan h'et bakkeleien waren,. Zij werden naar het poütie-bureau overgebracht. Gisteren is op het terrein van AFC, waar een wedstrijd aan de gang was tussen land- en tuin bouw) ongeren uit Alkmaar en de Schermer, een van de spelers p.. komen te vallen waarbn hu zijn linkeronderbeen brak. Hu werd naar het St. Elisabeth Ziekenhuis overgebracht en de wedstrijd is hierna gestaakt. d6n OP WEG NAAR HUIS VERONGELUKT Door het klappen van de linker achterband reed Zaterdagmiddag een luxe auto nabij Cafe „De Den nen" te Renswoude tegen n boom. De bestuurder, de 28-jarige H., en zijn echtgenote, die naast hem zat, moesten naar het ziekenhuis te Amersfoort worden vervoerd. Het echtpaar B., dat. achterin zat, werd eveneens ernstig gewond naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Inmiddels is de 26- jarige mevr. B. aan de bekomen verwondingen overleden. De beide echtparen kwamen van een vacantiereis terug en waren op weg naar hun woonplaats Amster dam. De auto werd zeer ernstig be schadigd. JAVA HEEFT LAST VAN ZWIJNENPLAAG Overal in midden-Java heeft de landbouwende bevolking zeer veel last van de wilde zwijnenplaag. Soms treden de zwijnen zeer driest op. Zo werden onlangs in de desa Bandongan bij Magelang vier land bouwers, die op hun sawah aan het werk waren, door een groep zwij nen aangevallen, zodat zij met ernstige verwondingen in het zie kenhuis opgenomen moesten wor- i" BEVERWIJK, 9 Aug. On danks de regen, die gestadig uit een grijze lucht over de feeste lijk versierde stad viel, hebben hedenmiddag duizenden uit de gehele streek de opening van de Bevervvijkse Gladiolenweek met een gladiolencorso van ander halve kilometer lengte gadege slagen. De stoet trok van drie tot half zes door de stad en juist tegen het einde accentu eerde een zonnestraal de exo tische pracht van de veelkleu rige gladiolen. Mevr. Heiligers-Wiegman uit Heemstede en de heren J. F. Ch. Dix, voorzitter van de Ne derlandse Gladiolen vereniging en G. Beyn te Haarlem vorm den de jury van dit, door de VVV Midden-Kennemerland ge organiseerde corso. De wissel beker van de Nederlandse Gla diolusvereniging werd voor de tweede maal gewonnen door de Beverwijkse firma J. Kröder in de groep reclamewagens met een Venetiaans tafereel, met gondel en Italiaanse schonen. Bij de verenigingen werd de Beverwijkse Bloemkwekersver- eniging Flora eerste. In de groep particulieren de heer A. Six, te Heemstede. Terwijl het gladiolencorso door de stad trok werd op het stadhuis door burgemeester mr. H. J. J. Scholtens de tentoon stelling „Hoofd en Hand", geor ganiseerd door de Stichting Be verwijk 650 jaar stad, officieel geopend met' een toespraak, waarin hij de goede vrije tijds besteding een opbouwend ele ment voor de samenleving noemde. Het gezelschap autoriteiten en genodigden begaf zich daarna met een speciaal feesttreintje naar de Jul'ianaschool waar de ze tentoonstelling is ingericht. Men vindt op „Hoofd en Hand" inzendingen uit alle streken van het land. Opvallend is het grote aantal werken van amateurschilders, verenigd in de „Fusie Holland" omvattend schilderskringen te Amsterdam, Enkhuizen, Zaan dam, Heiloo en Rotterdam. Er is een gezamenlijke inzending van gevangenen uit de straf gevangenis te Haarlem. Ama teurfotografen uit vele plaatsen zonden werk in. Deze tentoonstelling kwam mede tot stand door de steun van de grote bedrijven te Be verwijk en IJmuiden. De artis tieke leiding is in handen van de propagandachef van de Hoogovens, de heer C. F. van Dam. In de tot openluchttheater in gerichte rozentuin van het his torische park. Scheybeeck heb ben in de avond leden van een tiental Beverwijkse amateurge zelschappen, onder regie van de heer Ferd. Koolbergen uit Haarlem, een opvoering gege ven van Shakespeare's blijspel, „Veel Leven om Niets". De stad prijkte 's avonds in een feestverlichting. Overal zijn versieringen met gladiolen aan gebracht en kermisvermakelijk heden verhoogden de feestelijke sfeer. De Beverwijkse gladio lenweek duurt tot Maandag 18 Augustus. WARMENHUIZEN. 22.000 kg aardappelen: Eerstelingen 11.20 11.60, grof 10; Bintjes 9.5010.20; Bintjes grof 10.2010.30; Eigenh. 10.50—10.80; bl. Eigenh. 8.90—9.70 Ierlanders 8.408.70; 300 slabonen 4448: 4500 kg witte kool 6.50; 120 bloemkolen 29.70. AVENHORNi 9 Aug. Grove schot 1011,70; middel 10,40 11,80; b! eigh. 8,909,80, aanvoer 45.000 kg; 7500 kg rode kool 3,10- 10; 39.000 kg bieten rond I 78; II 4,20—5,90; modjo 4,50—5,50; peen II 15,9018,20; Hl 15, aan voer 52.000 kg; 16 000 kg augur ken grof 38,7045,70; basterd 4§,60; stek 33,50; bommen 15,10- 16,20; 12-000 k.g slabonen I 48—55 H 4050; 3300 kg zilvernep 18 25; drieling 57. WOGNUM, 11 Aug. Vroege aardappelen, middel 1011,60; grof 9,70—10,80, bi. eigh. 11,20— 11,40; slabonen 4353; aanvoer 4000 kg; snijbonen 22—44; grote 5,50—8,20; Èarly Victoria 3—11; Yellow 1123; perzikappel 10 28; precose 1525; nepmeloen 28 53; André des Poter 1116; an dijvie 1011; pruimen 1125; to maten 2148; komkommer 811 knolibieten 4,206,20; waspeen 810,40; augurken 1971; perzi ken 216; rabarber 216: 45 N.-SCHARWOUDE 21.000 kg aardappelen, eersteling 10,30-10,80 eigh- 10,70; bl. eigh. 9,609,90; bintje 9,60; bonken 8,6011,10; 7000 kg slabonen 4852; II 45 47; 8400 kg witte kool 5,607,70; 100 stuks bloemkool a 43; a 2 28 —40; afw 12—21 LANGEDIJK 11.000 kg aard appelen, eersteling 9,40; bl. eigh. 8,909,80; 10.000 kg rode kool a 4,9011,70; b 3,90-4; 5000 kg gele kool a 67; b 4,504,60; 6000 kg witte kool 5,807,50; 2000 kg slabonen f 47,3052,40; 400 kg tomaten a 39< b 38; c 32; 2000 stuks bloemkool al 37,80 50,20; a2 19,60—33. OBDAM. 2000 kg slabonen A 46—51; B 36—41; 600 kg knolbiet A 7,808; B 4,20 4,60; 900 kg zilveruien 33,20; 5600 kg breekpeen B 15,50; 15000 kg aardappelen 9,80; gro ve 10,30—11,20. De mannen van Olympische revi opgesteld om begon. En het sintelbaan stond aan en zowaar, voor de microfo moest beginnen petterkorps van achter de vlagg verenigd, de Oly Lotsy als leider en brons haddei nog een Olympis landers stond Puck Brouwer, in eigen land ei de tribune, wai sessen Beatrix, was Prins Bernhi gekomen om Fc~ haar door het kend voor haar op de sportveldei Dat was het ma ciële gedeelte. G „Olympia" uit Nie de Turnkring Den bezit van het terj voor het spectacul gen en de ploeg damse Turnbond voortreffelijk op Het was slechts naar de athletiek, de vele wijzigingei gramma, was dit c de hoofdschotel vai de voetbalwedstrijd ren weer Puck Bro Saat. die de waari tanten bleken. De i het sterke internat ondergeschikte rol Puck Zeven meisies kj startblokken voor Foulds had de pk van haar landgenote seman. Op de derc Puck Brouwer tusse 100 1. Mej. Moreau (1 2. Shirley Stricklanc sec.; 3. Puck BroutW' sec.; 4. Mej. Johnso sec.; 5. Mej. Armit June Foulds (G-B.) 80 metier 1. Shirley Striok 11 sec.; 2. Willy Lu sec 3. jean Desforg sec.; 4. Gerda v.d (Ned.) 12 sec.; 5. 'M< (V.S.) 4 x 100 m dames. 1. Ver. Staten 46.9 Brittannië 47.7 sec-; 48.2 sec.; 4. Gemeng sec. 200 1. Puck Brouwer sec.; 2. Mej. Johnson sec.; 3. Sylvia Ghee. 24.6 sec. 200 1. Mckenley (Ja sec.; 2. Laing (Jama 3. Saat (Ned.) 21.9 j son (G.B.) 22 sec. 400 1. Rhoden (Jamai 2. Pearman (V.S.) 48 (G-B.) 49.7 sec; 4 Vi 50.1 sec. 1500 1. Gaston Reiff 3 2. Seaman (G.B 4.0" (V.S.) 4.03.4; 4. See 4.08.0. 3000 1. Ashenfelter (V.S sec; 2. Law (G.B.) f de Veerdonk (Ned.) den Wildenberg (Ne 110 meter 1 1. Barnard (V.S.) Parker (G.B.) 14.9 se (Ned.) 15.4 sec; 4 (Nled.) 15-5 sec. 100 1- Remigino (V.S.) Saat (Ned 10.7 sec; Bailey (G.B.) 107 se son (G.B.) 10.8 sec. 800 1. Pearman (V.S nes (V.S.) 1.53; 3. 1 ca) 1.54.1; 4. Hutchr da) 1-54.5

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2