OLYMPISCH STADION BESTOND VEERTIG JAAR! Fanny Blankers-Koen beleefde tweede „Helsinki-tragedie" Lusteloze Bondsploeg sleepte moeizaam gelijk spel uit vuur De uitslagen Het was als een bijzondere verrassing aangekondigd. Op de 80 mtr. horden zou Fanny Blankers- Koen starten. Het waren immers Olympische revanche-wedstrijden, die in het Stadion van Am sterdam werden gehouden? Starter Rinkel had het laten klinken. Drie horden nam Fanny met een achterstand op Shirley Strick land. Zij struikelde over de vierde, buitelde enige malen over de sintels en stapte de baan uit. Wat Helsinki had gezien, daarvan waren 60.000 Nederlanders eveneens getuige geweest. Fanny Blankers, ondanks de tegenstand van haar man en coach gestart, had de haan moeten verlaten en dit tragische voorval was tevens een van de al klinkt het wellicht wreed schaarse hoogtepun ten van de dag, die een feest had moeten zijn ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Ned. Olympische Comité en het Ned. Sportpark, beter bekend als Olympisch Stadion te Amster dam. Het is geen feest geworden, daarvoor was de voetbalwed strijd te slecht en te vervelend, daarvoor waren er veel te veel wij zigingen in de athletieknummers en lieten te veel aangekondigde sterren verstek gaan. Alleen de zon gaf haar volle medewerking. Puck Brouwer en Theo Saai hielden Nederlandse eer op Ned. Bond self tal-Egypte 1-1 Anderhalf uur voetbal dat harten deed verkillen Nederl. ploeg voor wereld kampioenschap MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever) voor de ogen van haar landgeno ten had willen revancheren. Uiterlijk kalm stond zij aan de start, maar haar flitsende bewe gingen over de horden waren er niet meer. Zij leek niet krachtig genoeg, physiek niet in orde, om de strijd aan te gaan met de Olympische kampioene Shirley Strickland, die al direct een voor sprong nam. Bij de vierde horde gebeurde het fatale. Fanny sprong er finaal tegenop, viel en stond op, een moedeloos gebaar met de hand makend. Zonder strijd won Shirley Strickland en Fanny Blankers was een van de eersten, die haar gelukwenste. Met haar arm om Willy Lust heen zij had de plaats van Fanny verdedigd en was als tweede geëindigd ver liet zij het terrein, waarop zij misschien nooit meer zal terug keren. Willy Lust had de Engelse Jean Desforges en Gerda v. d. Kade-Koudijs achter zich gelaten. En Shirley Strickland had met haar 11 sec. het baanrecord, dat Fanny Blankers in Juni 1948 ves tigde, geëvenaard. De mannen van de Marinierskapel waren al drijfnat toen de Olympische revanches nog moesten beginnen. Zij stonden opgesteld om de grote optocht te openen, waarmee de dag begon. En het goot. De wielerbaan was kletsnat en op de sintelbaan stonden plassen. Maar in de verte kwam „blauw" aan en zowaar, de zon brak juist door toen Dick van Rhijn voor de microfoon een soort feestrede afstak en het spul moest beginnen. Voorop de Marinierskapel en het trom petterkorps van het regiment Huzaren van Boreel, daar achter de vlaggen van de bonden, die in het N.O.C. zijn verenigd, de Olympische ploeg, stram in het gelid met Karei Lotsy als leider aan de kop, en de athleten, die goud, zilver en brons hadden veroverd. Op het schavotje maakten zij nog een Olympische huldiging mee. En tussen al die buiten landers stond de hockeyploeg, mochten Geertje Wielema, Puck Brouwer, Hannie Termeulen en de dames-estafetteploeg in eigen land een verdiende hulde in ontvangst nemen. Van de tribune, waar de Koningin, Prins Bernhard en de prin sessen Beatrix, Irene en Margriet hadden plaats genomen, was Prins Bernhard naar het veld met het woud van vlaggen gekomen om Fanny Blankers de beker te overhandigen, die haar door het Internationaal Olympisch Comité was toege kend voor haar prestaties in het verleden en haar houding op de sportvelden. Dat was het min of meer offi ciële gedeelte. Gymnasten van „Olympia" uit Nieuwenhagen en de Turnkring Den Haag hadden bezit van het terrein genomen voor het spectaculaire tafelsprin- gen en de ploeg van de Rotter damse Turnbond demonstreerde voortreffelijk op de lange mat Het was slechts een overgang naar de athletiek,. want ondanks de vele wijzigingen in het pro gramma. was dit onderdeel toch de hoofdschotel van de dag. niet de voetbalwedstrijd. En het wa ren weer Puck Brouwer en Theo Saat, die de waardige represen tanten bleken. De rest speelde in het sterke internationale veld 'n ondergeschikte rol. Puck Brouwer wint Zeven meisies kropen in de startblokken voor de 100 m. June Foulds had de plaats ingenomen van haar landgenote Sylvia Chee seman. Op de derde baan stond Puck Brouwer tussen June Foulds 100 meter dames. 1. Mej. Moreau (V.S.) 11.7 sec.; 2. Shirley Strickland (Austr 11.8 sec.; 3. Puck Brouwer (Ned.) 11.9 sec.; 4. Mej. Johnson (Austr.) 12 sec.; 5. Mej Armitage (G.B.); 6- June Foulds (G.B.) 80 meter horden dames. 1. Shirley Strickland (Austr.) 11 sec.; 2. Willy Lust (Ned.) 11.6 sec 3. Jean Desforges (G.B.) 11.8 sec.; 4. Gerda v.d. KadeKoud ijs (Ned.) 12 sec.; 5. Mej. Damowska (V.S.) 4 x 100 meter estaffette dames. 1. Ver. Staten 46.9 sec.; 2. Groot Brittannië 47-7 sec.; 3. Nederland 48.2 sec.; 4. Gemengde ploeg 48 2 sec. 200 meter dames. 1. Puck Brouwer (Ned.) 24.3 sec.; 2. Mej. Johnson (Austr.) 24.4 sec.; 3. Sylvia Ciheeseman (GB) 24.6 sec. 200 meter heren. 1. Mckenley (Jamaica) 21 3 sec.; 2. Laing (Jamaica)21.4 sec; 3. Saat (Ned.) 21.9 sec; 4. Fergu son (G.B.) 22 sec. 400 meter heren 1. Rhoden (Jamaica) 47.9 sec.; 2. Pearman (V.S.) 48 6 sec; 3. Dick (G.B.) 49.7 sec; 4. Verwey (Ned.) 50.1 sec. 1500 meter heren 1. Gaston Reiff 3 min. 58 sec.; 2. Seaman (G.B 4.02.6; 3. Montez (V.S.) 4-03.4; 4. Seeuwen (Ned)- 4.08.0. 3000 meter heren 1. Ashenfelter (V.S 8 min 41.6 sec; 2. Law (GB.) 8.48.4; 3. Van de Veerdonk (Ned.) 9 00.0; 4. Van den Wildenberg (Ned.) 9.10.4. 110 meter horden heren. 1. Barnard (V-S.) 14-3 sec; 2. Parker (G.B.) 14.9 sec; 3. Broeken (Ned.) 15.4 sec; 4. Nederhand (Ned.) 15-5 sec. 100 meter heren 1. Remigino (V.S.) 10.6 sec; 2- Saat (Ned.) 10.7 sec; 3. Mc Donald Bailey (G.B.) 10-7 sec; 4. Fergu son (G.B.) 10.8 sec. 800 meter heren. 1. Pearman (V.S 1.52-6; 2. Bar nes (V.S.) 1.53; 3. Wint (Jamai ca) 1-54.14. Hutchunson (Cana da) 1-54.5, en Shirley Strickland. Het Ame rikaanse meisje Mae Faggs, wel aangekondigd door de microfoon, liet verstek gaan. De eerste te leurstelling. Na het startschot was de kleine roetzwarte Miss Morreau uit Amerika al voor en zii stond haar voorsprong niet meer af. In de goede tijd. vooral gezien de conditie van de baan. van 11.7 sec. werd zii eerste. Met deze tijd was het baanrecord dat met 11.9 sec. op naam stond van mej. Schuurman, ruim ver beterd. Puck Brouwer moest de tweede plaats aan Shirley Strick land laten. Maar zij liet zich op Harrison Dillard. de Olympi sche kampioen 110 m. horden, startte niet, evenmin als Davis en de Engelsman Hildreth. Het was de Amerikaan Barnard de speaker had het opgegeven om toelichting te geven, want zijn opgaven klopten toch niet en hij gaf voor een athleet verscheidene malen een anders klinkende naam op die met zijn 14.3 sec. een nieuw baanrecord vestigde en royaal voor nummer twee, Par ker, eindigde. Ashenfelter, die in Helsinki in Steeple had gewon nen, had geen moeite om te over winnen op de 3000 m. De Belg Theys, Hans Harting en Lataster. kwamen niet aan de start. Van de overgebleven zeven lopers vie- meestal op athletiekwedstrijden in een hoekje wordt verwerkt, maar nu in het volle licht kwam, en het verdiende, want het was de enige keer, dat het publiek zo werd gevangen door een presta tie, dat een lang en donderend applaus losbrak. Intussen waren twee Neder landse achtervolgingsploegen op de baan. Twee Nederlandse, om dat de Engelse ploeg niet was verschenen, als de woorden „niet verschenen" tenminste niet ver velend beginnen te worden. De Voorting.'de Groot en van 't Hof Olympische ploeg met Plantaz, won in 5 min. 5 sec. Over de vier kilometer van de B-ploeg bestaande uit van Heusden, Wil- lekes. Vreeswijk en Schotman. Bij de sprinters won de Engelsman Peacock de eerste en derde rit en Hijzelendoorn de tweede. In het eindklassement bezette de En gelsman de eerste plaats. Hijze lendoorn de tweede en de Austra liër Cox, die in Helsinki verraste door een zilveren medaille te veroveren, werd derde. NED. SCHAAKVIERTAL KLOPT VER. STATEN Te Helsinki werd een begin ge maakt met het Fide-landentour- nooi. het schaaktournooi om de Hamilton Russellcup. In de eer ste ronde won het Nederlands viertal met 2V2l'/j van het team van de Verenigde Staten. De resultaten in de derde groep luiden: NederlandVer. Staten 2«/zIV2 FinlandPolen 21 Sovjet-UnieIsraël 00 ONDERSCHEIDING VOOR FANNY BLANKERS-KOEN Tijdens de Olympische revanchewedstrijden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam is door Z.K.H. Prins Bernhard aan Fanny Blankers-Koen de coupe Taher Pasja overhandigd, welke door het bestuur van het Intern. Olympisch Comité was toegekend als erkenning van dankbaarheid voor de wijze, waarop deze Nederlandse athlete de Olympische ge dachte op het sport veld heeft trachten te verwerkelijken, dien slechts één keer uitgereikt, nl. aan de Belg Anspach, - De coupe Taher is voor een schermer. Voorting won te Den Bosch Te Den Bosch werd een weg wedstrijd voor profs gehouden over een afstand van 150 km. De uitslag luidde: 1. G. Voor ting 3 uur 42 min. 59 sec.: 2. van Oers 3 uur 43 min. 49 sec.: 3. van Est z.t.; 4. Gunst z.t.: 5. Schoen makers z.t.; 6. Suykerbuyk z.t.; 7. Roks z.t. Op 1 ronde: 8. Wit- teveen; 9. Mangelaar; 10. Nolten. Van Vliet wint grote prijs Deense Wielerbond Op de Ordrup-baan heeft A. van Vliet voor de vijfde maal de grote prijs van de Deense Wielerbond gewonnen. In het eindklassement werd hij eerste met 5 pnt. voor Patter son (Austr.) 6 pn,t. en Derksen (Ned.) 7 pnt. (Van onze speciale verslaggever) Onmiddellijk na de vervelende vertoning, die in het officiële pro gramma als „voetbalwedstrijd tussen een Nederlands bondsteam en het Egyptische Olympische eftal" stond aangekondigd, stapte de donkere Egyptenaar Bastin op aanvoerder Biesbrouck af. Met uit gestoken hand en een correcte buiging, zoals men die op dansles leert, bedankte hij de Haarlemmer. Waarvoor was echter niet erg duidelijk. Voor de geboden tegenstand? Kom nou, van een verkapt nationaal elftal mag toch wel wat meer worden verwacht dan dit futloze, volkomen overtuigingsloze getrap in de ruimte. de 200 m. de ereplaats niet ont gaan. al was de concurrentie hier minder zwaar. Van de zes aan gekondigde lopers, verschenen er slechts vier en het was Puck Brouwer, die als eerste eindigde voor de Australische Jonhson en de Engelse Sylvia Cheeseman. Nog beter werk leverde Theo Saat op de 100 en 200 m. Weder om werden op de 100 m. twee athleten aangekondigd, die aan de start in geen velden of wegen waren te bekennen. Lloyd Le- beach en McKenley. Doch er wa ren altijd nog befaamde lopers als McDonald Bailey en Fergu son. plus de Olympische kam pioen Remigino. De donkere Amerikaan was voor Theo Saat niet te benaderen, maar na een magnifieke race kwam de Hage naar als tweede binnen in dezelf de tijd als Bailey en voor Fergu son. Een voortreffelijke prestatie en een goede ttid: 10.7 op een natte baan. Een prestatie, die hij herhaalde op de 200 m., waar de vinnige vechter Theo Saat op de laatste meters besla legde op de derde plaats door Ferguson te verdringen. In het duel tussen McKenley en Laing kon hii zich niet mengen, daarvoor waren de athleten uit Jamaica te snel. En daarmede was het op wat de Nederlanders betreft. Op de 800 m. was de eerste landgenoot Wolsink op de zesde plaats. Na de start liet Arthur Wint zich naar de achterhoede zakken. Hii werkte zich nog wel op tot de derde plaats, maar geloofde het verder wel. De Amerikaan Pear man. die na een ronde de kon had genomen, sloeg in de laatste ronde de aanval van zijn landge noot Barnes af en finishte als eerste. Het drama op de 80 m. horden De 80 m. horden werd een dra ma voor Fanny Blankers, die zich len er nog twee uit en het was alleen de Engelsman Law. die nog enigszins tegenstand kon bie den. maar toch bijna zeven se conden achter Ashenfelter als 2e aankwam. Weer twaalf seconden later eindigde v. d. Veerdonk als derde. De 400 m.. zonder McKenley. leverde een royale zege op voor de Olympische kampioen, de Ja- maicaan Rhoden, die resoluut de kop had genomen en in 47.9 sec. eerste werd. 0.7 sec. voor num mer twee, de Amerikaan Pear man. Bart Verwey speelde geen rol en werd vierde. De 1500 was eveneens zonder spanning. Seeuwen had de kop genomen, maar na bijna twee ronden nam Gaston Reiff de lei ding over met de Engelsman Sea man als de naaste concurrent. Hii was echter geen bedreiging voor de Belg. die fris en monter aan de finish arriveerde in 3 min. 58 sec. Met behoorlijke wissels nam de dames-estafetteploeg nog een derde plaats voor haar rekening, Puck Brouwer deed het door Gré de Jongh verloren gegane terrein praktisch teniet, maar de achter stand. die Wil Lust als vierde loopster kreeg voorgezet, was te groot en bovendien vocht zij niet hard genoeg om dichter achter Amerika en Engeland te kunnen eindigen. Er was één athleet. die in zijn eentje voor een attractie zorgde, de Amerikaanse polstok hoogspringer Mattos. die de niet verschenen Olympische kampioen Don Laz verving. Terwijl de wielrenners voor de ploegachter volging over de baan gingen, haalde hii onder doodse stilte de 4.47 m., een prestatie, waarmede hii het „record" van het Stadion, dat op 4.20 m. stond, niet minder dan 27 centimeter verbeterde. Zijn beste persoonlijke prestatie was 4.44 geweest. Een prachtig nummer, dat Het had er veel van, dat Puck Brouwer op haar Olympisch num mer, de 200 meter, geklopt zou worden door de vinnige Aus tralische mej. John son. Maar een ver schrikkelijke eind sprint van het Haagse meisje, bracht de bo venstaande situatie tot stand. Met duidelijk verschil doorbreekt Puck Brouwer 't lint. Sylvia Cheeseman werd derde. VOETBAL-ALLERLEI Verschillende Nederlandse clubs toeren op het ogenblik in het buitenland. S.V.V. kwam aan bod in Frank fort. waar van Griesheim met 20 verloren werd. Ook A.G.O.V.V. had nier veel succes. In Remscheid kregen de Apeldoorners met 31 klop van Marathon. Na Frankfort speelde S.V.V. Zondag nog een wedstrijd tegen Regensburg. Nadat de club van v. Schiindel met de rust nog een 10 voorsprong had, konden ze het niet langer „bijbenen" en verloren toch nog. zii het geflat teerd. met 41. In Den Haag was Belgisch be zoek. F.C. Mechelen won daar met 41 van een Haacs team. Voor het 11 gelijk spel? Waarschijnlijk niet, want had den de Egyptenaren wat min der kort gespeeld en wat zui verder geschoten, dan zou er een nieuwe zwarte bladzijde aan onze toch al weinig op wekkende voetbalgeschiede nis zijn toegevoegd. Nu, het zal wel voor de prettige rus- stige wedstrijd zijn geweest, waarin de bewoners van het Nijldal naar hartelust konden demonstreren zonder zich al te veel in te spannen. Het is tragisch dat een nummer, dat het hoogtepunt-van de middag in het Olympisch Stadion had. kunnen zijn, nu een dommel- uurtje werd. De Olympische revanchege dachte, die bij sommige athleten ontbrak, schitterde ook door af wezigheid bij onze nationale voet balploeg, die geen moment ook maar een poging heeft onder nomen om de pijnlijke herinne ring aan de wedstrijd tegen Bra zilië iets te verzachten. Er waren natuurlijk gunstige uitzonderin gen. Piet Kraak verdedigde zijn doel kranig, na de rust zelfs als een soort „vliegende keep". Cla- van en van Roessel deden erg hun best, tponden zo nu en dan uit het echte voe.tbalhout gesne den te zijn, maar de rest liep naar zijn vorm, zijn enthousiasme en.... naar de bal te zoeken. Spel Hendriks, onschuldig aan de Helsinki-debacle, verzette in de achterhoede bergen werk, maar ofschoon zijn spel veel „net ter" is dan dat van zifh breed geschouderde confrère Terlouw, huldigt de Arnhemmer te veel het principe „weg is weg Tel kenmale zette hij de Egyptische aanval op ferme wijze de voet dwars, maar de door hem weg getrapte ballen kwamen telkens in het bezit van een Egyptenaar, die dan maar weer als een perpetuum mobile voor nieuw gevaar zorgde. Ook Odenthal hul digde het principe van de verre trappen in het met, maar hij was daarbij gemakkelijker te passe ren dan de stugge Vitesseman en Aad de Jong, die in nationaal milieu slechts zelden zijn club- vorm benadert, had er ook dit maal niet steeds het juiste oog in. Wiertz had een zwakke eerste helft. Na de rust ging de DWS- er meer op de aanval spelen en dat deed hij beter. Van de bin- nenspelers Bennaars en Mom- mers was de eerste bewegelijk maar te licht voor de Egyptena ren, die graag op volkomen geoorloofde wijze overigens ook hun lichaamsgewicht in de strijd wierpen. Mommers was juist het tegen overgestelde. Physiek tegen de Egyptenaren opgewassen, maar traag bij het zich verplaatsen. Van der Kuil deed goede dingen in combinatie met van Roessel, maar een ideale rechtsbuiten is hij nog niet. Zijn voorzetten zijn slechts zelden op de man ge plaatst. Rest ons nog aanvoerder Bies brouck, de RCH-er, die wij tot het laatst hebben bewaard, was er helemaal uit. Niets lukte en erger nog door al het getob met zichzelf vergat hij zijn taak als aanvoerder. Geen moment kon hij zijn mannen tot grotere acti viteit aansporen, hij had het te druk met zijn eigen spel. De twaalfde Nederlander bin nen de lijnen,-de rustig leidende scheidsrechter Klaas Schipper, deelde ook al enigszins in de ma laise, door het herhaaldelijk ver keerd toepassen van de voordeel- regel. Hoe het ging Op het gladde veld pasten de Nederlanders zich overigens snel ler aan de omstandigheden aan dan hun tegenstanders en het eerste kwartier was dan ook ge heel voor de bondsploeg. Ben- naars schoot eenmaal na han dig maar lang dribbelen hoog over en van Roessel kwam net enkele centimeters te kort om I met een kopbal de voortreffelijk springende Egyptische „goalie" 1 Hemida te passeren. Na een lis- Ondanks de overwel digende meerderheid van de Egyptenaren, moest Kraak slechts eenmaal zwichten voor een hard hoog schot. Hier ziet u de „goal'. De bal zal, alle be zwerende gebaren van de Hollandse verde diging ten spijt, in het net verdwijnen. WIELRENNEN De sportcommissie van de K.N. W.U. heeft de navolgende ren ners ingeschreven voor de we reldkampioenschappen wielren nen, welke in de periode van 23 31 Augustus a.s. in Luxemburg (wegwedstrijden) en Parijs (baanwedstrijden) zullen worden gehouden: Beroepsriiders wegwedstrijd: W van Est. W. Wagtmans, J. L. Dekkers. H. J. Faanhof, J. H. Nolten en G. P. Voorting. Reser ves: M. Roks en H. v. Breenen. Amateurs wegwedstrijd: J. M. Plantaz, A. Voorting, A. van 't Hof. C. A. Aanraad. H. G. Ge- lissen en P. A. J. v. d. Brekel. Reserves: P. Peters en P. Kooy- man. Sprint beroepsriiders: A. G. v. Vliet. J. W. Derksen en C. M. Biister. Sprint amateurs: J. A. J. Hij zelendoorn. Achtervolging beroepsriiders: W. van Est en J. W. Derksen. Reserve: H. v. d. Kamp. Achtervolging amateurs: P. J. v. Heusden en W. G. Vreeswijk. Stayers: J. Pronk. C. Bakker en C. J. J. de Best. Van bovengenoemde renners zullen C. M. Bijster, H. v. d. Kamp, W. G. Vreeswijk en C. J. J. de Best voor eigen rekening aan de wereldkampioenschappen deelnemen. tik hakje van v. d. Kuil poeierde de Willem Il-middenvoor even later rakelings over het Egypti sche doel, terwijl een scherpe voorzet van Clavan juist voor van Roessel een prooi van He mida werd. Een verrassend schot van rechtshalf Ali Hamza wees er overigens wel op, dat ook aan de andere zijde gevaar dreigde. Gevaar, dat nog het meest van Nederlandse kant dreigde, want Hendriks knalde eenmaal in doodsnood rakelings langs eigen doel, terwijl Kraak kort daar voor nog maar net een omhaal van Odenthal onder de lat kon weggrabbelen. Bijna had Bennaars de score geopend, maar na een botsing met Hemida verloor de Braban der even de bal uit het oog en de zwarte Omar kon het roller- tje ongehinderd uit het doelge bied trappen. Toch kwam Neder land terug. Van der Kuil en Mommers zigzagden ieder een maal door de Egyptische verde diging heen, maar een schot bleef uit Van Roessel liet een paar schietkansen onbenut door de bal nog eens naar rechts door te geven. En waarachtig, eenmaal had dit succes, toen de Willem II-er een lage voorzet van Clavan voor de jonge Velsenaar v. d. Kuil liet lopen, die net iets eer der bij de bal was dan Demida. Laag en hard snorde de bal in het doel. Er was toen een half uur gespeeld. Zes minuten later was het alweer 11, toen uit een onschuldig lijkende Egyptische aanval, waarin het korte samen spel tot in het oneindige werd doorgedreven, El Duvi tegen de onderkant van de lat kogelde. De bal stuitte juist achter Kraak en achter de lijn. Mommers kreeg nog in de zelfde minuut een fraaie kans om de bondsploeg opnieuw een voorsprong te bezorgen, maar zijn •schot was te zacht. Kraak kon aan de andere kant door een razendsnelle sprint nog juist de bal voor de voeten van de door- ebroken Mekkawi wegtrappen. >e rust kwam met 11. De tweede helft begon met een kort Nederlands offensief. He mida werkte een kogel van van Roessel tegen de paal. Zelfs wist van Roessel na een vlijmscherpe voorzet van Clavan te scoren, maar van der Kuil stond op de doellijn, dus buitenspel. Daarmee was het voor Neder land bebeken. Spil Bastin en doelman Hemida hielden van Roessel volkomen in bedwang, terwijl zij hun kroeshaar uit het hoofd trokken van ellende bij het zien van de vele schitterende kansen, die door hun voorhoede werden gemist. Kraak kon uit lopend vele malen het gevaar bezweren, terwijl op de doellijn staande Mekkawi, Elfar en El Dizwi nog kans zagen de bal over een leeg doel te lepelen. Als door een wonder bleef het 11. Dat zelfde zullen de Egyptenaren ook wel hebben gezegd, toen waar achtig in de laatste minuten Ben naars nog bijna een doelpunt maakte. Van de vingertoppen van de languitgestrekte Hemida rolde de bal tergend langzaam corner. De hoekschop leverde niets op.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3