Meervogels van Akersloot nam nieuw terrein in gebruik Con Zelo kan nu bogen op 'n (bijna) volmaakt veld LATEN DE BELGEN MAAR KOMEN Pater Inn. C. Verhoeve OP. veertig jaar priester En veertig jaar te Porto Rico OP VACANTE? AGENDA Tussen jeugdhuis en zwembad Heiloo is er voor klaar en verwacht ze met open armen Nolten wint Badgastentournooi R.K.A.F.C: werd winnaar van zeer geslaagd toumooi INGEZONDEN Mnrk+herichten PAGINA 2 DINSDAG 12 AUGUSTUS 1952 ALKMAAR Het was op Zondag 15 Aug. 1937, dat het koor van Portorikijners deze woorden uitjubelde: „God moge hem zeeg'nen, onz' goeden Pastoor „Daar bidden wij allen steeds hartelijk voor. „Tot Alkmaar weerklinke ons feestelijk gezang, „De Herder moog leven gelukkig en lang!" Toen smaakte onze stadgenoot missionaris het geluk zijn zilveren Priesterfeest te midden van zijn familie en kennissen te mogen vie ren. Thans, nu hij zijn 40-jarig Pries terfeest viert, hebben zijn dierbare Portorikijners hun goed pastoor in hun midden. Wat zullen ze nu met nog meer enthousiasme hun dank baarheid uitjubelen voor het vele goede dat zij aan hem te danken hebben. Veertig jaar Priester, heeft pas toor Verhoeve nu ook veertig jaar missie-arbeid achter de rug in de zeer zware en moeilijke missie van Porto-Rico. Hem-zelf zijn die 40 jaren zwaren missie-arbeid in de tropen niet zonder meer voorbi.i gegaan. Twee jaar geleden moest hii voor het herstel van zyn ge schokte gezondheid een tiid verlof nemen. Maar als een missionaris naar Gods hart, was zijn vurigste verlangen om zijn gedwongen ver loftijd ook nog nuttig te maken voor zijn missie in Porto-Rico, het land, dat het bedenkelijk voor recht heeft, telkens weer door hef tige natuurrampen te worden be zocht, zodat telkens weer aardbe vingen en cyclonen de arbeid en opbouw van jaren komen versto ren. A.s. Vrijdag, 15 Aug., viert onze stadgenoot-missionaris zijn 40- jarig priesterfeest. Wii zullen deze ijverige mis sionaris niet vergeten en willen aan zijn vurigste wens voldoen, hem en zijn zware missie in onze gebeden gedenken, want wij herinneren ons nog de woorden, die hii op 15 Aug. 1937 in de St. De Zingende Zusjes ALKMAAR Helma en Selma de zingende zu-sjes van radio Brussel en Luxemburg komen Vrijdagavond as. in het Gulden Vlies met een groot vacantiepro- gramma, waaraan ook Kees Stet meewerkt met geheel nieuwe verhalen uit Westfriesland. Hel ma en Selma brengen een uitge leid repertoire van gezellige liedjes. Zii worden begeleid door het radio-orkest „The Flying Dutchman". Verder werken aan deze gevarieerde voorstelling nog mede de „HAMA's" virtuozen op de accordeon, de Belgische clown Pierke en de „Hawaiian Serena- ders". UITSLAGEN DE ZATERDAGVLIEGERS ALKMAAR De postduiven vereniging van Zaterdagvliegers „De Luchtbode", hield Zaterdag haar laatste vlucht jonge duiven op Roermond. De duiven werden daar gelost om 12.30 uur. De eer ste duif werd geconstateerd om 14.36, en de laatste prijsduif om 14.58-03. De uitslag hiervan was: Vinke no. 1, van Nlieuwenhuizen no. 2, Admiraal no. 3 en 4. Algemeen kampioen jonge dui ven werd de heer H. van Nieu- wenhuizen. Kampioensvogel jon ge" duiven seizoen 1952 werd de duif H-52-720330, toebehorende aan de heer H. Vinke. DAN MET DE R.K. REIS- VERENIGING NAAR DE MAAS-VALLEI ALKMAAR Enkele dagen geleden schreven we nog, dat de tocht van de afdeling Alkmaar van de Ned. Reisver. voor Katho lieken van 25 t-e.m. 27 Augustus naar het Ahr-dal nog lang niet was volgeboekt. Tevens schreven we. dat de tochten van deze aide- ling, bijzonder door sikeen, die ze 'meegemaakt heeft, op prijs ge steld iyüraen. In het algemeen blijkt er gTote interesse voor te bestaan Nauwelijks was dit alles gepubliceerd, zo meldt ons be stuur, of de inschrijvingen kwa men binnen. En nu is deze reis ook weer volgeboekt, waaruit dus moge b'iiken, dat we niet teveel beweerd hebben. Op 20, 21 en 22 Augustus is er nog een aantrekkelijke reis naar Valkenburg en de Maasvallei. Hiervoor kunnen uiterlijk tot Za terdag 16 Aug. a.s. nog enkele personen worden ingeschreven. Dit belooft een bijzonder mooie tocht te worden, voor vrij wei nig geld. Men vertrekt van het Statiojisplein naax Amsterdam en Amersfoort, waar koffie wordt gedronken, dan gaat de reis naar Arnhem en Nijmegen waar ge luncht wordt. Na de lunch via Mook, Sittard en Roermond naar Valkenburg, waar een rondwan deling wordt gemaakt- Op de 2e dag volgt een tourrit naar enkele Belgische plaatsen, Visé, Luik, Hoey, Namen, Dinant, de druip- steen grotten" van Han, Rochefort, i verkaveling m ae w aarianas- en 1/aroche-en-Ardennes. Op de Pplder 4?or Heide-Maatschap- derde dag een tourrit naar Leu- Dominicuskerk onder het Dank- lof tot ons sprak: „Wanneer ik straks de H. Hostie ten zegen zal opheffen, dan zal ik een hartelijk gebed tot God stor ten voor uw aller welzijn, maar doet gij allen het ook steeds voor mij en mijn medehelpers." Dispensatie winkelsluiting op Maria Hemelvaart ALKMAAR. In verband met de te verwachten drukte tijdens de kaasmarkt op Vrijdag a.s.. het Feest van Maria Hemelvaart, heeft de Deken van Alkmaar, de Hoogeerwaarde Heer J. Th. Ja cobs aan de middenstanders en zakenlieden dispensatie verleend t.a.v. de winkelsluiting op deze kerkelijke feestdag. De winkels mogen dus op deze dag geopend blijven. Deze dispensatie heeft dus niet betrekking op de ver plichte viering van de Feestdag van Maria Hemelvaart als een Zondag, wat betreft het Mishoren. Athletieknieuws „Olympus" ALKMAAR De trainingstijd van Dinsdagavond is van heden af vastgesteld op half zeven. Laat de trainer niet moeten wachten, en zorg op tijd aanwezig te zijn. Vrijdag 15 Aug. a.s. (Maria Hemelvaart) is er geen trainen. Wie liet afgelopen Zondag on derstaande voorwerpen op het Alkmaarse-Boysveld liggen? 1 paar spikes; 1 paar gymschoe nen (grote maat); 1 badhanddoek en, een leren riem. Deze voorwerpen zijn terug te bekomen bii 't secretariaat Wes- terweg 52, tel- 3537. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Bouw- ke J. z .v. A. Smallenbroek en B. J. Schuil; Theodorus J. z. v. A. Duin en A. Vucits; Saskia E. B. d. v. A. Koopman en G. M. Commandeur. Gehuwd: Johannes A. Kraak man en Petronella C. Bieman; Bastiaan Stougje en Elisabeth B. Meiszl. ARBEIDER VIEL ONDER KOE BEEMSTER. De arbeider van de heer P. Dekker, de heer D. Som broek, had het ongeluk om tijdens het melken onder een koe terecht te komen. Het ongeval had een zo danig gevolg, dat hij zijn been kneusde. De heer Sombroek zal enige tijd rust moeten houden. MAANDAG 11 AUGUSTUS Bioscopen: REX: „Wij gaan naar Monte Carlo," volw HARMONIE: „On Moonlight Bay," a.l.; VICTORIA: „Muiterij op het Goudschip," 14 j.; CINEMA. AMERICAIN: Telefoon voor U, 14 jaar. Voorstellingen: 8 uur. Tentoonstellingen Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren": tot 1 September tentoonstelling werken van Jac. J. Koeman. Stedelijk Museum Alkmaar: „Tegels en Tulpen". K.C.B. tot 16 Aug. Beeld houwwerk en edelsmeed- werk van Marycke Visser, etsen, tekeningen en aqua rellen van Jan Ponstiin en schilderijen van Jan de Leeuw. Waterstand Woensdag: Hoog water 0.35 en 12.50. Laag water 6.50 en 19-25. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR Gisteren heeft de gemeente-politie een proces verbaal opgemaakt tegen een 18- jarige verkoopster alhier, die ten nadele van haar collega's uit een drietal portemonnaies in de gar derobe geld had gestolen. Het geld is m beslag genomen. Gisteravond om ongeveer 10 over half 9 heeft de 16 j. M. op de Nieuwlandersingel ten hoogte van de Landstraat een flinke val van zijn fiets gemaakt. Met een tweetal kameraden, een jaar ouder dan hij, had hij een soort hardrijderij georganiseerd en daarbij kwam hij met zijn voor wiel .tegen het pedaal van een van zijn vrienden. Hij sloeg voorover met zijn gezicht op straat, bekwam een shock, een verwonding aan zijn hoofd en een verwonding aan zijn gebit. Met een ziekenwagen moest hij naar het St. Elisabeth ziekenhuis worden overgebracht ter observatie. Gisteravond om 11 uur was er op de hoek van de Konings weg en de Nieuwesloot een aan rijding tussen een motor en een auto met aanhangwagen. De mo torrijder, die van de Koningsweg kwam, verleende geen voorrang aan de auto met aanhangwagen, welke van de Nieuwesloot kwam aanrijden. De motorrijder werd over de weg geslingerd, bekwam een bloedneus, een wonde aan zijn voorhoofd en een lichte her senschudding. Hij had ook nog een duo-passagier, maar deze zag op het nippertje kans van het rijwiel af te springen. De motor werd zwaar beschadigd. De motorrijder werd naar het Centraal Ziekenhuis ter obser vatie overgebracht. Bij onder zoek bleek dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. WAARLAND De bevolking van Harenkarspel-Oost, ge bundeld in de parochie van St. Wulfram van Waarland, heeft buitengewoon veel op met zijn opgroeiend geslacht en kan in dit opzicht ongetwijfeld te voorbeeld gesteld worden aan driekwart van Noordhollands platteland. In luttele jaren is daar door eigen initiatief van de jeugd een juweel van een zwembad gegraven en gebouwd alsmede een jeugdhuis van een omvang en samenstelling waarvan we nog nimmer een gelijke hebben ontdekt. De grote zaal, geschikt voor uitvoeringen, dansen etc., is ge vat tussen twee ver vooruitlo pende vleugels, waarvan de ene thans nog gebruikt wordt voor het kleuteronderwijs, terwijl in de andere biljart- en vergader zaaltjes zijn ondergebracht. Dit overigens alleen ter illustratie. Want we zouden het alleen maar hebben over hetgeen daar tussen dat domein van de waterminnen- de kleinere en grotere jeugd, en het jeugdhuis terzijde van de parochiekerk is gelegen: het sportveld. Con Zelo had reeds jarenlang een sportveld op dit ideaal door hagen en hoger ge boomte aan alle zijden rijk om- lommerde plekje. Maar als voet balveld had het zo zijn gebreken. Voor KNVB begrippen was het wel lang maar niet breed genoeg en met de gelijkheid was het tamelijk povertjes gesteld. Een doodgewoon stuitballetje placht somwijlen te ontaarden in een levensgevaarlijke kurketrekker met raketneigingen, of een schui ver kwam ook wel halverwege een bobbel tegen om dan onver hoeds een brute aanval op een der midsvelds opgestelde spelers te plegen. Evengoed is er aller gezelligst op gevoetbald. Maar de gelegenheid om het nu ter gele genheid van de algemene ruil verkaveling in de Waarlands ven met bezichtiging van de Uni versiteitsgebouwen. Naar Brussel, waar de oude histo rische gebouwen etc. woTden be zichtigd; daar zal men ook de lunch kunnen gebruiken en nog enige tijd aan winkelen kunnen besteden. Hierna vertrekt het ge zelschap naar Antwerpen en van daar naaT Breda, waar het af scheidsdiner zal plaatsvinden. Omstreeks 11 uur aankomst in Alkmaar. Een bijzonder aantrekkelijke tocht. Wie de Maasvallei in Zuid- Limiburg eens gezien heeft, ver geet dat nooit meer. Tenslotte vraagt he» bestuur de gegadigden dringend, voor Zater dag a.s. de benodigde reispapie- ren, bewijs van Nederlanderschap en toeristendeviezenboekje in te leveren. Dit geldt ook voor de bewijzen van Nederlanderschap, deviézenboekje en visa voor de reis naar het Ahrdal. Dat is persé nodig, want anders verspeelt men misschien een prachtige reisge legenheid Geslaagd ALKMAAR. Voor het twee de gedeelte van het notarieel- examen is geslaagd de heer C. J. Klerk, te Alkmaar. pij op uitermate deskundige wijze geëgaliseerd te krijgen was té schoon om niet met beide handen aan te vatten. Vanaf begin Maart heersten de opzichters van de ruilverkave- lingswerken dus oppermachtig over Con Zeio's speelveld. Ze di rigeerden heirlegers* mannen met schoppen en kruiwagens links en rechts. Zoodje voor zoodje ging er voorzichtig af en werd op gestapeld. Gedraineerd, geëgaliseerd Hier moest er een schuimpje op, daar een schopje, maar elders weer een paar fikse steken tot bijna 60 cm grond af, die op andere plaatsen weer precies nodig bleken te zijn. Uitgerekend om de vijf meter werd een diepe greppel gegraven waarin op een zacht bedje van turfmolm een regiment draineerbuisjes netjes op een rij en heel precies een ietsje aflopend naar de einden gelegd dienden te worden om een perfecte afvoer van het hemelwater te garanderen. Ten slotte ging alles dicht, werd wa terpas vlak gemaakt, serieus met graszaad ingezaaid en met de zorgvuldig bewaarde graszoden belegd, in de hoop dat de natuur de rest zou doen. Nou, erg hard is die natuur overigens niet van stapel gelopen. De leden van Con Zelo juichten in die dagen als ze een wolkje aan de hemel zagen verschijnen dat regen be loofde, maar.... niet gaf. Die regen is gekomen, maar eigen lijk véél te laat. Zelfs nu zien we nog enkele harde zwarte plekken schemeren tussen de frisse weelde van jong gras. Want de rijplanken, de kruiwagens en de mannen zijn verdwenen, en de opzichters eveneens. De Zon Zelo'ers zijn teruggekomen en hebben Zondag stilletjes een oefenpartijtje op het „gerestau reerde" terrein gespeeld. Ze wa ren verrukt. Wat een verschil met een half jaar geleden. Geen kuilen en geen bobbels meer, maar een vlakte, vlak genoeg om er cricket op te spelen. Ideaal voor voetbal en, ook niet te ver geten, handbalspel. Geloof maar gerust dat de meisjes van de handbalvereniging, die eveneens van dit terrein gebruik maken, minstens evenveel vreugde van de verbetering zullen beleven, ook al speelt bij haar dan het grondbaleffect niet zo'n grote rol. Vrijdag, op het feest van Ma ria Hemelvaart, wordt dit terrein feestelijk in gebruik genomen met de voetbalwedstrijden Grass hoppersZAP en ConzeloDuin- randers, in aanwezigheid van hoge gasten endat mogen we wel verklappen, ook van de opzichters, uitvoerders en vele arbeiders die het werk zo keurig hebben opgeleverd. Het is dan feest in Waarland. En honderden zullen langs de nu kromgebogen stalen „lijntjes" genieten van hun sport die er beter dan ooit ge speeld en beter dan ooit gezien kan worden. Weer heeft Waar- lands jeugd een grote wens in vervulling zien gaan. En wéér is zij dankbaar jegens de ouderen die ook dit mogelijk hebben ge maakt. Welkom thuis ALKMAAR De matroos II kl. G. Alders. Polderstraat 20, zal vermoedelijk morgen, 13 Augustus, te Den Helder arri veren per H.M. Woendi, uit Nieuw Guinea. Succes voor bloemist ALKMAAR Bij het Zater- Glashandel te Ber ver wijk de gladiolenoorso werd aan de praalwagen van de fa. Kröder, Glashandel te Berverwijk de eerste prijs toegekend. Deze wa gen is, naar ons is gebleken, opgemaakt door onze stadge noot de heer De Groot, die werd geassisteerd door een col lega uit Haarlem, de heer Schuijt. Voor beide bloemisten is dit een welverdiend succes geweest. HEILOO Dit is de week van H.S.V. en haar supportersver eniging Rood-Geel. Want, wat staat er te gebeuren? De Belgen komen, de Belgen, bij wie H.S„V. en Rood-Geel nog niet zo lang geleden voor een weekend gastvrijheid hebben genoten en een interlandwedstrijd gespeeld. Kortom een bezoek, dat klonk als een klok. Doch behalve de enkele verslagen, die men daarvan in de krant heeft kunnen lezen, is dit voor het grote publiek van Heiloo zelf min of meer ongemerkt voorbijgegaan. Maar wat er deze week staat te gebeuren, is een feest voor geheel Heiloo. Niemand zal er zich aan kunnen onttrekken en niemand zal er zich ook aan willen onttrekken, want met de Belgen komt er een nieuwe gezellige sfeer in het dorp, die alleman naar buiten trekt en vooral verzamelt rond het club huis van H.S.V. aan de Herenweg tegenover het Veilinggebouw. Dit is de week van Katholiek voetballend en voetbalminnend Heiloo. Zaterdag a.s. komen 67 mensen uit Schuilen, een vrien delijk Belgisch plaatsje aan de grote verkeersweg van Hasselt naar Brussel, 11 spelers en de rest supporters, een tegenbezoek brengen aan Heiloo. Als het belangrijke punt op de feestagenda staat de interland wedstrijd, die des avonds op het keurig opgeknapte H.S.V. terrein zal worden gespeeld. De Belgen komen in twee auto bussen en enkele personen wagens. Zij worden afgehaald aan de pont te Hembrug door een comité dat bestaat uit be stuursleden van H.S.V. en van Rood Geel. Dit comité heet offi- ciëel HollandBelgië en staat onder voorzitterschap van de heer A. G. F. Kroon. Bij de Zevenhuizenlaan zal omstreeks vier uur in de middag St. Caecilia en het Vendel klaar staan, om de Belgische gasten een muzikale ontvangst te berei den, waarna voor de Belgen als eerste kennismaking met ons dorp, een rondgang zal plaats vinden, welke als route heeft Kennemerstraatweg (tot aan het witte kerkje), Herenweg, naar het Clubgebouw. Daar zal de voorzitter van het Comité Hol landBelgië, de heer A. G. F. Kroon, de gasten welkom heten, hun vertellen, wat hun zoal te wachten staat, op zijn woord zullen de glazen met het blonde Hollandse bier aan de dorstige Belgen worden voorgezet, en dan wordt bekend gemaakt, op welke adressen zij terecht kun nen. De gastheren en gastvrouwen kunnen hun gasten ongeveer vijf uur verwachten. De inter land-wedstrijd begint om half zeven. Daarom wordt van de zijde van het bestuur van Rood-Geel dringend verzocht, of men de gasten ruimschoots gelegenheid wil geven tot koffiedrinken etc. opdat de wedstrijd precies op tijd kan beginnen. Dan is het grote moment aan gebroken, waar H.S.V. en Rood Geel al verscheidene weken ver langend naar uitzien. De gebeur tenis waarover bij de heer Kroon talloze avonden en halve nach ten zijn vol gepraat en volgecon- fereerd, opdat het de Belgen toch maar aan niets zou ontbre ken, opdat het voor alle inwoners van Heiloo toch maar een week end worden zou vol feestelijk heid, vol fleur en verrassende gebeurtenissen: de interlandwed strijd H.S.V. IF.C. Rapid! Er wordt tweemaal drie kwartier gespeeld. De wedstrijd zal wor den ingeleid door de voorzitter van H.S.V. Dr. A. J. A. M. Wijf fels. De loco-burgemeester, de heer J. Rus zal de aftrap ver richten. St. Caecilia en het Ven del zullen in de pauze voor een echte interlandwedstrijd-sfeer zorgen; men maakt een muzi kale rondtocht over het veld, waarvoor men een apart pro gramma heeft ingestudeerd. Het belooft iets bijzonders te worden. En 's avonds om tien uur komt men voor een gezellig babbeltje, natuurlijk onder het genot van een fiks glas bier, in het club huis bijeen. Zondags wacht de Belgen een tourtocht door Heiloo, Alkmaar en omgeving, een echte sight-seeing naar al het schoons aan natuurschoon en gebouwen, dat in dit gedeelte van Noord Holland maar te zien valt. Van elk gezin, waar een Belg de gast is, mogen er twee personen met deze tourrit mee, waarvoor de vereniging twee bussen heeft gecharterd. Hoe laat de Belgen des Zon dags weer Zullen vertrekken staat nog niet vast. Maar laten we ons daar voorlopig nog niet in verdiepen. Dat uur is nog ver weg. Ze moeten eerst nog ko men. Vios-seriewedstrijden WARMENHUIZEN. Er was nog heel wat belangstelling, de dreigende lucht ten spiit. Vios kwam tegen Geel Zwart met een sterk gewijzigd elftal in het veld: militaire dienst en vacantie had den in de gelederen van de thuis club nogal gaten geslagen. Voor de rust had keeper Roozendaal tweemaal het nakijken. 'Nannes en Jac de Nijs brachten na de hervatting de balans weer in evenwicht. Er was een verlenging nodig om toch een overwinnaar aan te kunnen wijzen. Daar hier in de stand ongewijzigd bleef, be slisten de penalty's. Geel Zwart had een beter schot en zegevier de derhalve met 42. Hollandia T slachtte St. Bavo af met 6—0. In de wedstrijd tus sen SEW en Zeevogels verloren Nuiiens en ziin mannen met 21. Vios had het nu op te nemen tegen Zeevogels, dat nog wat ver moeid was van de wedstriid te gen SEW. Het werd 41 voor Vios. dat zich dusdoende op a.s. Vrijdag in de finale bevindt met GeelZwart, SEW en Hollandia T. Beemsterboeren wonnen WARMENHUIZEN. De poot- aardappelen hebben het lelijk la ten liggen. Nou ja: de aardappel- afnemerstrust dan, die Zaterdag middag voor een liefdadig doel een voetbalwedstrijd speelde te gen een Beemsterboer-elftal. De poters namen wel al spoedig de leiding, maar na tien minuten was de stand al gelijk. Na de thee toonden de Beemsterboeren hun kunnen en rolden driemaal de veste van de poters binnen. Aan de andere kant viel er gewoon niet door de verdediging der Beemsterboeren heen te komen. Over veertien dagen de return match. DE TIENDUIZEND DEN HAAG, 12 Aug. In de 5de klasse, 14de lijst van de 516de Staatsloterij is een prijs van f 10.000 gevallen op het nummer 18391. Ruit ingegooid CASTRICUM. Zondagavond laat gooide een onbekende een stuk steen door een der ramen van het hotel de Rustende Jager. Tegen middernacht slaagde de poiitie erin de dader, een zekere K. S. uit Castricum aan te hou den. Hij bekende. Proces-verbaal is opgemaakt. „De Luchtpost" CASTRICUM Uitslag vanaf Venlo, 168 km: 1. J. Bakker 1029.37; 2. B. M. Boddelte 10.29.38; 3. H. Pieterse 10.20—49 4. Last 1030.20; -5. J. Schram 10.33.07; 6. G. Deen 10.34; 7. R. Bettink 10-34.05; 8. J. Zendveld 10.36.53; 9. A. Metselaar 10.36.03; 10. F.G. Tromp 10.37.07; 11- G.F Tromp 10.38.03; 12. J. M. Bruno 10.38.36; 13. B. Kappers 10.39.25; 14. W. Briefjes 10.40,28; 15. H. Sanders 10-48.57. REDDINGBOOT VOER UIT EGMOND AAN ZEE Het was voor de badgasten een grote at tractie, toen Vrijdagavond om 9 uur de reddingsboot uitging. Het lanceren ging buitengewoon vlot en was bij het licht der schijn werpers, een fantastisch ge-zicht. Nadat enkele vuurpijlen waren afgeschoten, keerde de „President Steijn" al spoedig te-rug. Ook de landing verliep vlot en bood, cij het licht der magnesiumfakkels, een aardige aanblik. TENNIS BERGEN Onder grote belang stelling vonden Zondagmiddag op het tennispark „De Molenkrocht' de A-finales van het badgasten- tennistournooi plaats. De eindstrijden van het B- en C- tournooi werden wegens de door de regen van Zaterdag ontstane achterstand in Uitgeest gespeeld. Adama van Scheltema, houder van de Zilveren Molen moest deze na een spannend duel afstaan aan N. Nolten. Mevr. Rademaker, in 1951 houdster van de zilveren Mo len dames-enkelspel, zal deze nog moeten verdedigen tegen mej. Kruisinga. Het heren-dubbelspel werd een aardig succes voor de ge legenheidscombinatie tussen Till- ström, een Zweedse gast, en Lau die Groen en Post in twee sets ver sloegen, 62 86. Het gemengd- dubbelspel ging na een aantrekke lijke strijd naar de Amsterdamse hoofdklassers mevr. Herreilers en Nolten, die van mej. Kruisinga en Stumpel wonnen met 62 75. Dames-dubbelspel-A werd niet ge speeld. Na afloop reikte de heer M. Lau de prijzen uit. De voornaamste uit slagen luiden A-tournooi: heren enkelspel, hal ve finale: Adama van Scheltema slaat Lalisang 61 61; Nolten sl. Jn. Schmidt 61 61. Finale: Nol ten slaat Adama van Scheltema 6—1 1—6 7—5. Heren dubbelspel, halve finale: Tillström en Lau sl. mr. Buiskool en Stumpel 36 64 64; Groen en Post—Nolten en Jansen w.o.; Tillström en Lau slaan Groen en Post 62 86. Gemengd dubbelspel, halve fi nale: mevr. Herreilers en Nolten sl. mei. van Limburg Stirum en Jn. Schmidt 60 61; mej. Kruisinga en Stumpel sl. heer en mevr. Man- joero 61 62. Finale: mevr. Her reilers en Nolten slaan mej. Krui singa en Stumpel 62 75. Dames enkelspel, halve finales mevr. Rademaker slaat mej. van Limburg Stirum 75 75; mej. Kruisinga slaat mej Koppen 64; 61. De finale moet nog gespeeld worden. B-tournooi: heren enkelspel: La lisang slaat G. Buers 62 61 mej. Roose slaat mej Mallee 26 63 97: heren dubbelspel: Visser en Lalisang slaan Lau en Jansen 61 64; dames dubbelspel: mevr. Zandstra en mevr. Rijkmans slaan gez. Roose; gemengd dubbelspel mevr. Jansen en H. Keilerman sl. mej. Roose en Lalisang 61 68 62. C-tournooiheren enkelspel: B. Visser slaat v. Berge Henegouwen 60 60: dames enkelspel: mej. Roose sl. mej. Steilberg 63 64; heren dubbelspel: Visser en van Bergen Henegouwen slaan Snijders en Groen 86 79 62; gemengd dubbelspel: mej. Roose en v. Ber gen Henegouwen slaan heer en mevr. Druyff 75 64. 'AKERSLOOT Zondag j.l. is het nieuwe Meervogelsterrein officieel in gebruik gesteld, waarbij tevens het oude terrein werd heropend. Bij de inzegening zagen we het college van B. en W. voltallig aanwezig. Ook het kerkbestuur en de wel- eerw. Pater Hendrickx hadden de regen getrotseerd om dit voor Meervogels zo belangrijke moment mee te maken. Na de inzegening sprak de pastoor genodigden en belangstel lenden toe. Men ziet de pastoor nooit op het terrein, zo zei de her der van de parochie, maar dat be tekende niet, dat hij voor de voet balsport geen belangstelling had. Integendeel: van het wel en ,wee der Meervogels bleef hij door het lezen van de verslagen nauwkeu rig op de hoogte. Spr. vroeg de voetballers in de sport ook het geestelijk welzijn te bevorderen. De voorzitter van Meervogels sprak zijn erkentelijkheid uit je gens allen, die medegewerkt heb ben aan het tot standkomen van 't nieuwe terrein. Ook de burge meester toonde zich zeer verheugd met het nieuwe terrein, maar meer nog met de bloei van de sportver eniging. Het is in Akersloot wel eens anders gegaan. Het tournooi. Het officiële gedeelte van de opening was hiermee voorbij en de daad was nu aan de ploegen, die voor het openingstournooi hadden ingeschreven. Eerst betraden ADO en Limmen het veld. Limmen zet te al spoedig zijn voorhoede aan 't werk, maar de successen kwamen aan de andere kant. Er was nog maar kort gespeeld, toen een ver keerde uittrap bli de ADO-rechts- buiten belandde, die meteen hard inschoot: 10. Even later schoot de forsspelende Groot Van Lim men feilloos in eigen doel: 20 voor ADO. Een langdurig en ver woed offensief van Limmen bleef met veel pech zonder resul taat, zodat ADO zich plaatste voor de winnaarsronde. Meervogels moest uitkomen te gen R.K.AFC. Jammer genoeg misten de Meervogels hun gehele binnentrio en de jongens die daar voor in de plaats waren opgesteld, hadden niet de schotvaardigheid, die in deze wedstrijd hard nodig was. Voor de rust kon Meervogels zijn meerderheid niet in doelpun ten uitdrukken en na de hervat ting kregen de Alkmaarders het beste van hpt spel. Roetink gaf uit een corner met een kopbal de Alk maarders de leiding. Kort daarop werd even buiten het Meervogels- strafschopgebied voor hands ge floten. De vrije trap kwam keihard op doel, maar keeper v. d. Eng „bokste" het leder hoog over. Keeper Popma kreeg het trou wens aan de overkant geleidelijk ook wat drukker. Alleen A.F.'C. kwam nog tot scoren, toen de mid- voor handig enkele Meervogels omspeelde: 20. Daar de stevige AFC-achterhoede niet te vermur wen bleek, kwam in de stand geen wijziging meer. Nadat als intermezzo een hand- balwedstrijd MeervogelsH.S.V. was gespeeld en en-passant ook nog door de Vogels met 53 ge wonnen, traden de ploegen voor de winnaarsronde aan: ADO en R.K.AFC. De sterke wind, dwars over het veld, deed veel afbreuk aan het spel. ADO nam het initia tief, maar het duurde niet lang, voor AFC van leer trok. Een hele reeks aanvallen leverde geen doel punt. Nu kwam ADO weer op de proppen en Popma kreeg een vrije trap te incasseren, die lang niet mals was. Met moeite stompte hij de bal corner. Daar de beide ach terhoeden op hun qui vive waren, bleef de stand blank. Ook na de rust. ADO zette welis waar alles op de aanval, maar vond keeper Popma in een glanzende vorm. AFC zag een bij na zeker schijnend doelpunt verlo ren gaan, toen de ADO-keeper reeds was geslagen, maar zijn back de bal nog juist uit het doel kon trappen. Penalties moesten ten slotte een beslissing brengen en hierin was AFC de baas. De Alk maarders kogelden alle drie in, terwijl ADO de eerste al miste. R.K.AFC werd dus de winnaar van het tournooi. Prijsuitreiking. In café Verduin werd 's avonds de prijsuitreiking gehouden, waar na een inleidend speechje van de heer P. Putter de R.K.AFC-aan- voerder de winnaarsbeker*be schikbaar gesteld door de Gebrs. Krom en de Gebrs. Tiebie in ontvangst nam. Ook ADO kreeg 'n beker, beschikbaar gesteld door café Verduin. Limmen kreeg een lauwertak beschikbaar gesteld door de kath. middenstand en Meervogels insgelijks een lauwer tak beschikbaar gesteld door café Verduin. Ook de handbal werd beloond met een lauwertak. De Meervogels-voorzitter sprak een woord van gelukwens, waarna de voorzitter van R.K.AFC, de heer v. <4. Berg, namens de deel nemende verenigingen dank bracht voor de voortreffelijke or ganisatie van het tournooi en de vereniging geluk wenste met het nieuwe terrein. Een gezellig sa menzijn besloot deze feestelijke dag,. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: MINDER WARM v Veranderlijke bewolking met enkele plaatselijke buien, waar van vanavond sommige met on weer. In het binnenland tijdelijk zwakke, overigens matige tot vrij krachtige wind, in hoofdzaak tus sen Z.W. en Z. Minder warm overdag. 13 Augustus zon op 5.21, onder 20.08; maan op 22.51, onder 15.46. NEDERLAND SLOEG FIN LAN DD HELSINKI, 11 Augustus Het Fide Lanidentournooi werd Maandag voortgezet met de par tijen van de tweede ronde. De uitslagen, luiden: Groep 1: LuxemburgW. Duitsland 0—4; SaarArgen tinië Yi3/- Gr. Brittannië— Denemarken 22; Ts. Slowakije —IJsland 2i/,—1%. Groep 2: ZwedenNoorwegen 40; OostenrijkItalië 1</„ (twee partijen afgebroken); Z. SlaviëHongarije 12, (een partij afgebroken); Oost-Duits- landBrazilië 1 y2IA, (een partij afgebroken Groep 3: Ver. StatenIsraël 40; ZwitserlandRusland 3/; FinlandNederland 12, (een afgebr. partij); Polen Griekenland 21A De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd FinlandNederland was: Van SoheltingaBoeoek OjanenPrins afgebr.; Donner Kaila 10; Fred—Cortlever A- Nederland speelt vandaag te gen Griekenland. Alkmaar, 11 Aug. 1952. Geachte Heer Redacteur, In Uw nummer van heden schrijft Sacerdos onder het op schrift „Door het Venster" een beknopt artikeltje. Doch alhoe wel beknopt, behelst dit een kwaadaardige beschuldiging aan het adres van een groep katho lieken. Deze zouden zich name lijk aan valse voorlichting schul dig maken, Uit de inhoud van het geschrevene kan men con cluderen dat deze katholieken behoren hetzij tot de groep „Weiter" of tot de K.V.P. U zult mij toegeven, geachte Heer Redacteur, dat het niet fraai is een dergelijke ernstige beschuldiging te uiten zonder hierbij de groep tot wie deze beschuldiging is geuit recht streeks aan te wijzen en zonder de concrete feiten te vermelden. Ik zou Sacerdos in overwe ging willen geven zijn. verzuim alsnog te herstellen, zodat de aangevallen partij, hetzij de K.V.P., hetzij de groep „Welter"' zich kan verdedigen. A. C. SCHOUTEN, Alkmaar. Naschrift Redactie. Hoewel wij niet Sacerdos zijn, menen wij, dat inzender hier sterk overdrijft. Dat er Katho lieken zijn, die zich aan het lot van de arbeider weinig gele gen laten liggen, mag algemeen bekend worden geacht. Dat door bedriegelijke voorlichting het katholieke kamp op sociaal terrein uiteengescheurdt word in bezitters en bezitlozen, is ook een feit. Van welke zijde die bedriegelij'ke voorlichting komt, laat Sacerdos, en ook wij, in 't midden. Begrijpen wij Sacerdos goed, dan bedoelt hij slechts de katholieken, tot welke partij of tot welke stand zij ook behoren, er op te wijzen, dat bepaalde misstanden onder de katholieken nodig moeten worden opge ruimd- Hoofdredactie (Ad interim) TEXEL 30 lammeren 6075 24 schapen 85110; 2 koeien 665 —800; 10 kalveren 125—225; 14 biggen 45—60 8 nuchtere kalve ren 4565. HEILOO, 11 Aug. Sperciebo- nen 3951; snijbonen 34—40; pronkbenen 1823; kropsla 4—11 komkommers 814; tomaten 38- 52; andijvie 1418; augurken 44 62; bloemkool I 3649; II 18— 26; bramen 1,101,40 ALKMAAR, 11 Aug. Aard appelen 810; drieling 4—7,50; slabonen 4257; snijbonen 22 44; pronk 222:9; komkommers 8 16; tomaten A 3047; bonken 1726; druiven 921,23; bloem kool I 30—51; II 10—28; rode kool 512; sav. kool 67.50; groene kool 613; augurken B en bom 1555; fijn 71J.,27spinazie 15 35; sla 27; postelein 1423; andijvie 8—19.50; bieten 5-8; bos- peen 822; waspeen 826; uien 812; soepgroenten 23,50; pe terselie 2,505,50. WARMENHUIZEN 65ooo kg aardappelen, eerstelingen 11,50 11,70; groot 10,5010,80; bintjes 10—10,60; grof 10,3011,10; eigh 10,60—11,10; bl. eigh. 8,70—9,90; doré 11; 6ooo kg slobonen 37-44; 14.500 kg witte kool 5,806,90. NOORDSCHARWOUDE 47000 kg aard. eerst. 10.50-11; doré 10.80; eigenheimers 10 10.90; blauwe eigenheimers 9 40 9.90; bintjes 9.609.80; IJsd- ster 8.808.90; Meerlanders 9 80; bonken 8.6011.20; drielingen 77.10; 5600 kg zilvernep 26 28; drielingen 35; 40.(M)0 kg witte kool 4.809.20; 7000 kg rode kool A 5.80—10.20; B 4— 4.70; 8000 kg gele kool A 9 9.40; 375 kg bloemkool A 1 42; A 2 2832; afwijkende 8; 3300 kg kroten A 6.997.30; B 4.10; 300 kg Peen B 16; C 14; 22.000 kg slabonen 40,47; II 3544. LANGEDIJK 20.000 kg aard. eerst. 10.70; eigenheimers 10.30; blauwe eigenheimers 9.60 11; doré 10.70; 35.000 kg rode kool A 4.80—9.10; B s 3.10—44; 25.000 gele kool A 5.40—10.11); B 3.905.40; 2000 kg groene kool 13—16.70; 75.000 witte kool 3.20 9; 5000 kg uien 1011.30; zilvernep 28.7030.30; 1000 kg bieten A 6.47.20; 700 kg sla bonen 37.50—47.10; 1000 kg to maten A 38—40; B 32—33; C 27 30; 600 kg bloemkool A 1 50.10 —50.20; A 2 29.90—36; 55.000 kg pootaard. eerst. A (2835) 27.80—29; (3550) 17; (5060) 11.10; doré A (2835) 33.80; Be A (2835 33.40; A (3545) 27; Neerl. A (2835) 33.20; A (3545) 26.50; Furore A (2860) 31.50.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2