SUPER-VLIEGKAMPSCHIP „Forrestal" staat in de Verenigde Staten op stapel Een order van 218 millioen dollar Pensioenregeling militaire oorlogsslachtoffers 28 boerenkapellen bliezen om de hoogste eer Wild-West achtervolging in landelijk De Bilt 27 Juli—2 Aug.: 134 gevallen van kinderverlamming Die wereld van ons Superforten aon dek Rapport vraagt regering verbeteringen Van Heikneuters en knoflenbijters NOODTOESTAND op Brits-Borneo TEXTIELWINKEL met zelfbediening Naar wij vernemen Week daarvoor 107 Wilkes naar Torino Proef met postra ketten DINSDAG 12 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 PITTSBURGH Een auto mobilist zette z'n wagen naast een politieauto neer en vroeg aan de inzittenden: „Hé, ouwe jongens, zullen we eens kijken wie het hardst kan rijden?" Hij ging op de bon, omdat hij boven z'n theewater was. MONTREAL Dieven be gonnen op klaarlichte dag heel rustig de neonreclame van een café te slopen. De eigenaar dacht dat ze de lichtreclame aan het herstellen waren NEW YORK Een man werd voor de balie gebracht, omdat hij een televisietoestel gestolen zou hebben. Hij ont kende het ten laste gelegde. Onvoorzichtig genoeg voegde hij er aan toe: „buiten dat, het toestel was niet eens goed". EVANSVILLE Bij een temperatuur van meer dan 80 graden belde een dame de politie op een klaagde op hoge toon dat jongens haar huis be kogelden met sneeuwballen. De politie dacht aan een flauw grapje, maar het ge melde bleek juist. De jongens hadden sneeuwballen gefa briceerd van afval van sta ven ijs uit een ijssalon. DES MOINES Een jonge ling uit des Moines werd voor de rechter gedaagd wegens te hard rijden. De politieagent, die hem had bekeurd, vertelde dat de jongeman eerst met een snelheid van 48 kilometer per uur achteruitreed, en toen met 72 kilometer vooruit schoot. PALERMO Een Indische fakir, Burmah, heeft gister avond een glazen kist verlaten waarin hij vastende 71 dagen 3 uur en drie minuten had doorgebracht. Hij eist het we reldrecord voor zich op. Bur mah is 64 pond afgevallen. k/ET het groter worden der vliegtuigen nemen ook de vliegkampschepen steeds grotere af metingen aan. Het is vooral Amerika, dat thans een enorme belangstelling voor het super-vlieg kampschip aan de dag legt en we mogen dan ook verwachten, dat binnen niet al te lange tijd de U.S. Navy met deze reusachtige schepen zal worden uitgerust. Al op 18 April 1949 bestelde de Amerikaanse marine een supervliegkampschip dat een waterverplaatsing van 65000 ton en een lengte van 332 meter zou krijgen en dat gedoopt zou worden met de naam „United States". Het is bekend hoe toen een geweldige rel is ontstaan tussen de marine enerzijds en de luchtmacht an derzijds. De luchtmacht was n.l. van mening, dat het geld wegsmijten was en dat voor het zelfde geld een flink aantal B-36 bommenwer pers kon worden gekocht, waaraan men veel en veel meer zou hebben dan aan zo'n enkel super vliegkampschip. President Truman stelde de luchtmacht in het gelijk, tal van admiraals wer den ontslagen en vier dagen nadat met de bouw van de „United States" was begonnen, moest de bouw reeds gestopt worden Zo werd de tienmotorige B-36. met zijn 6 zuiger- en 4 straal motoren, 's werelds grootste bom menwerper, in seriebouw geno men. Nu de Amerikaanse lucht macht echter over de nodige B-36's beschikt, komen ook de plannen voor het super-vlieg kampschip weer boven en on langs werd nu bericht, dat op de grote scheepswerf van Newport in Virginia begonnen is met de bouw van een ander super-vlieg kampschip van 59.000 ton. Dit schip zal gedoopt worden met de naam „James V. Forre stal", ter herinnering aan de on gelukkige staatssecretaris van marine, die tnige jaren geleden opdracht had gegeven tot de bouw van de „United States" en die toen zelfmoord pleegde, toen de order door Trumar. gecanceld werd. Zo heeft de marine nu dus eindelijk haar zin gekregen en bevindt het eerste super-vlieg- kampschip zich voor haar in aan bouw. Protesten van de zijde der luchtmacht worden niet meer ge hoord. Kennelijk zijn beide par tijen nu tevreden gesteld. Geschikt voor Super-Forten De „James V. Forrestal", die dus iets kleiner zal zijn dan de oorspronkelijke „United States", zal desalniettemin in staat zijn viermotorige bommenwerpers van het type B-29 Super-Fortress met zich mee te voeren en in volle zee te lanceren.... Van welk een belang dit zal zijn in, een komende oorlog, laat zich denken, als we nog eens terug denken aan de Tokio-raid van Jimmy Doolittle op 18 April '42, die met 16 Mitchells vanaf de „Hornet" was opgestegen en de eerste luchtaanval op Tokio uit voerde. Dat was toen voor de eerste maal, dat zware bommen werpers van. vliegkampschepen af opereerden. Tegenwoordig zijn de tweemotorige Lockheed Nep tune en de driemotorige North- American Savage (twee zuiser- motoren plus nog een straalmo tor in de staart) de zwaarste dek- landingsvlieg tuigen ter wereld (2530 ton). Wie weet, worden het in de toekomst nog eens de 60 ton zware Super-Forten Enkele nadere gegevens van die „James V. Forrestal" zijn na tuurlijk interessant. Het schip wordt 317 meter lang, 76.8 meter breed en zal een snelheid van 34 mijl kunnen behalen. Hiermede wordt zij sneller dan het snelste trans-atlantische passagiersschip. Haar motoren zullen een totaal vermogen leveren, van 260.000 pk. De kosten? ..Slechts" een 218 millioen dollar..,. Eén van de meest interessante kenmerken van de „Forrestal" wordt het geheel-intrekbare „eiland". Tijdens het starten en landen van de vliegtuigen wordt dit eiland, dat o.m. de commando brug bevat, geheel onder het vliegdek ingetrokken, zodat de vliegtuigen er geen last van on dervinden. Bij het navigeren daarentegen wordt het eiland zo hoog mogelijk opgericht, opdat de radar een zo groot mogelijk gebied kan bestrijken. Het vlieg dek krijgt niet minder dan drie startbanen, een middelste over de gehele lengte van het vlieg dek (317 meter), die bestemd is voor de zware bommenwerpers en twee kleine aan weerskanten, bestemd voor jagers. Het vlieg dek moet zó zwaar gepantserd worden, dat het treffers van middelzware bommen zal kunnen weerstaan. Bij het starten van de vliegtuigen zal gebruik wor den gemaakt van katapults en startraketten. Karakteristiek is ook de messcherpe boeg, die no dig is om het schip haar grote snelheid te geven. Een schaal model werd beproefd in de wa tertank van het David Taylor basin in Washington. Hoeveel vliegtuigen de „Forrestal" zal kunnen meevoeren, is nog niet bekend gemaakt. De schepen van de „Midway"-klasse (45000 ton) kunnen 150 éénmotorige of 82 tweemotorige vliegtuigen aan boord meenemen. BREDA Aan het hoofd bestuur van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogs slachtoffers is op de Bonds- Een schets van het 59 000 ton metende vliegdekschip „James Forrestal", dat thans in de U.S.A. in aanbouw is. Merk op hoe „het eiland" geheel kan worden ingetrokken. (Van onze verslaggever) SOEST Op het buitengoed „Braamhage" te Soest is een school gevestigd, waarin men toekomstige organisten onder richt geeft in het magistrale werk van Bach Doch zelfs wijlen de Thomascantor zou Zaterdag en Zondag in het lommerrijke park van „Braamhage" zijn waardering hebben geuit voor de muzikaliteit, welke daar werd gedemonstreerd door een 28-tal Boeren- en Beierse kapellen die bijeen waren op een voor het eerst in Nederland georganiseerd Nationaal Concours. De organisator van dit con cours, de Soester Harmonie P.V.O. zag met lede ogen, hoe de weergoden aan dit feest van klank en kleur afbreuk trachtten te doen, doch de honderden be langstellenden dicht bijeenge kropen onder het dichte lover van het oude geboomte lieten zich niet verjagen door de regen buien. Zij genoten van de bonte boeren-kledij, van blauwe kielen en witte pakken, van Tiroler pakjes en witgeschuurde klompen en van uitstekende muziek. Van heinde en verre waren de deelnemers aan dit concours ge komen, de „Rietbouwers" uit Schiedam, de „Hooibouwers" uit Zetten, de „Bloemkoolbouwers" uit Lutjebroek, de „Peelstekers" uit Tilburg, de „Erfgooiers" uit Bussum, de „Schaddenstekkers" uit Ruurlo waren er, doch ook de „Heikneuters" uit Austerlitz en de „Knollenbijters" uit Ge- mert. Het kleine Limburgse dorp je Bunde had zijn Bundense Boe- renkapel afgevaardigd, doch het Brabantse Beugen en het Twentse Borne bleven niet achter, om nog maar te zwijgen van „Boerenge- weld" uit Eindhoven. En de Beierse kapellen? Alsof ze zó uit Tirol waren geïmpor teerd met hun hoeden-met-veren en tirolerpakjes: Alpenjagers, Alpenroos, Alpinokapel,de Astra's en Erica's. Het gemeentebestuur van Soest was vertegenwoordigd door wet houder W. G. van Zadelhoff, die zijn welkomstwoorden Zaterdag middag uitsprak tijdens een da verende regenbui. De eersten, die de gepavoiseer- de muziektent beklommen, waren de Soester „Knollenplukkers", die met vrolijke polka s het regen gordijn rondom uiteen scheurden. En toen het' spits er af was gebe ten kwamen in bonte volgorde de dorpsmuzikanten in hun ver scheidenheid van namen en kledij. Zij bliezen ieder hun drie num mertjes de tent uit en de micro foon in en de tape-recorder van de heer Jac. van Wijk uit Apel doorn liet hen hun laatste num mer telkenmale zelf horen. Marsen en walsen, polka's en ma zurka's deden opgeld op deze twee middagen, welke besloten werden met Tirolerw ijsjes en Jodelzang. De jury, bestaande uit de heren Mar. Egberts uit Rotter dam en W. A. J. C. Wakelkamp uit Amersfoort had 'handenvol werk, om de prestaties naar waarde te schatten. De heer Wakelkamp verklaarde namens i COMMUNISTISCHE ACTIVITEIT? SINGAPORE Het bestuur van Serawak heeft de noodtoe stand in het gebied van Koetsjing afgekondigd. De politie zoekt naar opstandelingen, die een poli tieman gedood hebben en twee gewond. De vier daders, van wie er naar men aanneemt één 'n vrouw is, ontkwamen met achter lating van op papier gestelde eisen om geld en een hoeveelheid communistische pamfletten. Dit is. aldus Reuter, het eerste teken van communistische activi teit op Borneo. De vier opstande lingen hadden een auto. Bij de achtervolging werd de auto ech ter geraakt en vloog in brand De vier ontkwamen in het oer woud. Een Britsche functionaris te Singapore heeft verklaard, dat de gebeurtenissen van de jongste tijd in Serawak mogelijk „gewone ro verij" betreffen. Het was echter evenmin uitgesloten dat iets der gelijks als op Malakka gebeurt. Een andere functionaris zeide. dat tot nu toe niets bekend was van communistische agitatie. „Het zou echter te ver gaan te veron derstellen. dat de communisten geen agenten in Serawak hebben" de jury, dat hier een belangrijk stuk cultuur was gedemonstreerd, waarbij de muzikale prestaties boven het gemiddelde waren. De eerste prijs was met 365'/j punt voor de „Dorpsmuzikanten" uit Leerdam. Tweede werd de „Roadse Bloaskapel" uit Venray met 3601/! punt. Zondag werden de „B'loemkoolbouwers uit Lutje broek eerste met 350>/2 punt. De beste jodlerin was de 14- jarige Rike van Rooden van „De Alpenroos" uit Haarlem. MGR. J. REESINCK TERUG UIT DE MISSIE Z. H. Exc. Mgr. J. Rieesinck, van de Congregatie van Mill- Hill, oud-Apostolisch-Vicaris van de Boven-Nijl, die wegens ge zondheidsredenen emeritaat heeft bekomen, wordt binnenkort hier te lande terug verwacht. Het ligt in Mgr's bedoeling zijn intrek te nemen in het St. Bonifaei-us-Missiehu-is te Hoorn. UNICUM VOOR NEDERLAND In de Eerste Constantiin Huy- gensstraat te Amsterdam zal Don derdag a.s. een „zelfbedienings winkel" in de textielbranche voor het publiek worden ge opend. Gestimuleerd door het succes met dit bijzondere ver koopsysteem in andere takken van winkelbedrijven, heeft de eigenaar zijn bedrijf in het con ventionele verkoopsysteem, uit gebreid met een nieuwe winkel volgens het zelfbedieningsprin cipe. Het publiek komt de win kel binnen, aangetrokken door de langs de wanden uitgestalde goederen, en wordt langs een bepaalde baan geleid, waar alle goederen die op dat ogenblik voorradig, zijn overzichtelijk en geprijsd te koop liggen. Aan het einide van de tocht door de winkel, passeren de cliënten een cassière, die voor de afrekening zorg draagt. De eigenaar heeft van dit nieuwe systeem, dat naar hij zegt in de textielbranche een unicum voor Nederland is, grote verwachtingen. Bekend bokser gedood bij verkeersongeval SYDNEY, 11 Augustus De middengewicht-kampioen van 't Britse Gemenebest, de Austra liër Dave Sands, is op 26-jarige leeftijd aan de 'gevolgen van een au to-ongeluk in de buurt van Newcastle in Nieuw Zuid Waèes overleden. Het historische slot Neubourg te Gulpen in Limburg is als hotel-restaurant in gebruik genomen. Na de bevrijding van Zuid-Limburg in September 1944 was kasteel Neubourg het hoofdkwartier van een Amerikaanse legergroep totdat Duits land capituleerde. Generaal Eisenhower en kardinaal Spel- mann vertoefden in die tijd op het slot. dag te Breda een rapport uit gebracht dat zal worden door gezonden aan de regering. Het rapport, dat is samenge steld door deskundigen uit kringen van de werkloos heidsverzekering, de indus trie en het verzekeringswe zen, bevat een aantal voor stellen voor de pensioenrege ling van de militaire oorlogs slachtoffers. Samengevat komen de con clusies van dit rapport op het volgende neer: 1. Verhoging van de mini mum pensioengrondslag voor of ficieren van f 1700 tot f 3500, voor onderofficieren en man schappen van f 1500 tot f 2000; 2. Handhaving van het in validiteitspensioen van voorlo pig gepensionneerden die in mili taire dienst worden herplaatst; 3. Toekenning van beide pen sioenen (invaliditeits- en dienst- pensioen) los van elkaar; 4. Opheffing van de cumula tiebeperking betreffende over- heidspensioenen in bepaalde over heidsfuncties; 5. Vrijstelling van verrekening der eerste f 1500.van inkom sten uit arbeid of bedrijf verkre gen; 6. Verruiming van de cumula tiebeperking bij het maximum pensioen; 7. Verhoging va>- het wedu- wenpensioen tot 65 van de ge hele pensioensgrondslag: 8. Vrijstelling van verrekening bij het weduwenpensioen van de eerste f 1500.uit arbeid of be drijf verkregen: 9. Toekenning van een gedeel telijk pensioen in geval van een volgend huwelijk; 11. Toekenning van weduwen- en wezenpensioen ook indien het huwelijk werd gesloten nadat de echtgenoot uit de dienst ontsla gen is. mits dit huwelijk drie jaar heeft geduurd en aangegaan werd voor het bereiken van de 65-jarige leeftijd van de man; 12. Verhoging van het percen tage van het vol wezenpensioen tot 30 13. Invoering van een toeslag regeling waardoor de pensioenen tijdelijk worden verhoogd: 14. Toekenning van 2 toela ge aan niet werkende gepension neerden; 15. Opneming van weduwen en kinderen als verplicht verzeker den in het ziekenfonds: 16. Toekenning, los van wezen pensioen. van de volle kindertoe lage voor wezen volgens de kin- dertoelagewet voor gepension neerden: 17. Wijziging van de beroeps procedure en verlening van medi sche en juridische bijstand. De Bondsdag die door ongeveer 2000 leden werd bijgewoond, was ook bezocht namens de Koningin door Hofmaarschalk mr. R.J.E.M. van Zinnicq Bergman, en voorts door de Fransman Albert Morel, voorzitter van de wereldfederatie van Oud-strijders, die 15 millioen leden telt uit 16 landen, door de legaties van oud-strijders uit Bel gië en Engeland en door talrijke militaire en burgerU'ke autoritei ten. heeft de Haagse politie de 60- jarige L. T., zonder beroep en wonende in Den Haag, aangehou den wegens oplichting van een partij juwelen ter waarde van f 8250.-. Bovendien heeft verd. een koopman f 2000.- afhandig gemaakt. bloeide gisteravond in de Hor tus Botanicus der Leidse Univer siteit de victoria regia GODSDIENST VERWIJDERD VAN TSJECHISCHE SCHOLEN WENEN, 11 Aug. (K.N.P.) Volgens berichten uit Tsjecho- Slowakije maakt de Tsjecho-Slo- waakse minister van Onderwijs zich zorgen over de sterke deel neming der jeugd aan de gods dienstige plechtigheden en het godsdienstig onderricht. Hij heeft daarom een bevel uitgevaardigd, krachtens welke in de staatsscho len de uren, die voorheen waren bestemd voor het godsdienston derricht, voor onderwijs in de Marxistische dialectiek dienen te worden gebruikt. S.S. „MAASDAM" BEGON EERSTE REIS ROTTERDAM 11 Aug. Het nieuwe, ruim 15.000 brt, metende ss „Maasdam" van de Holland- Amerika lijn vertrok vanmiddag op zijn eerste reis uit Rotterdam naar Montreal. Het schip was voor deze gelegenheid gepavoi- seerd en ook aan boord gaf een bloemetje hier en een slingertje daar het schip een feestelijk aan zien. Aan boord bevonden zich o.a. de directeur van de Holland- Amerika lijn, de heer W. H. de Monchy, en Ir B. Wilton, direc teur van de N.V. Dok- en Werf- maatschappij „Wilton- Fijenoord" welke het schip bouwde. Het schip reist via Montreal- New York weer thuis. DEN HAAG, 1 1 Aug. Het aantal in de week van 27 Juni tot en met 2 Augustus aangegeven gevallen van kin derverlamming bedroeg in het gehele land 134. In de voor afgaande periode De week van 20 tot en met 26 Juli wer den 107 gevallen geregistreerd. Evenals in de voorafgaande week werd ook in de week van 27 Juli tot 2 Augustus géén ge val van kinderverlamming in Zeeland geregistreerd. In alle andere provincies zijn gevallen gemeld. In Groningen drie: in Groningen, Grootegast en Ma- rum telkens één geval. In Friesland een: in Leeuwarden. In Drente drie: in Emmen. In O ver ij se 1 vier: in Alme lo, Deventer, Hengelo en Zwolle telkens één geval. In Gelderland 11: in Apel doorn twee gevallen, in Eist, Groesbeek, Nijkerk en Wag-e- ndngen telkens één geval, in Nijmegen vijf gevallen. In Utrecht vijf: in Amersfoort en Baarn ieder twee en in Utrecht één geval. In Noord - Holland 16; drie in Amsterdam, vier in Den Helder en in Barsingerhorn, Be verwijk, Graft, Haarlem, Lim- men, Schoorl, Uithoorn, Weesp en Zaandam telkens één geval. In Zuid-Holland 22: in Bode graven twee gevallen, in Den Haag vier, in Rotterdam twaalf en in Boskoop, Dordrecht, Poor- tugal en Pijnacker telkens één geval. In Noord Brabant 45 gevallen, in Eindhoven 10, in Deurne 2, in Helmond 8, in Schayk 2, in Velhoven 3 en in Beers, Breda, Cuyck, Dungen, Eer- sel, Gemert, Goirle, Hooge- loon, Klundert, Lieshout, Loon op Zand, Mierlo, Oisterwijk, Middelbeers, Oss, Vorens- (Van onze verslaggever.) DE BILT In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de Biltse politie een achtervolging in wild-west-stijl gevoerd op een vrachtauto die slingerend over de weg reed. De aandacht van de politie werd allereerst getrokken door het nummerbord van de auto, dat met een jute zak was be dekt. Bovendien was de enige verlichting, welke de wagen voerde een parkeerlicht. De politie zag geen kans de wa gen, welke met enorme snelheid over de straatweg suisde, staande te houden. Door middel van de mobilofoon werd de Zeister poli tie gewaarschuwd. Deze vatte post bij het politiebureau en toen de slingerende vrachtauto naderde, -trachtten zij op hun beurt de zaak te stoppen. De bestuurder negeer de echter de politiemannen en reed in volle vaart voorbij. Een der agenten koe nog tijdig opzij apuftragen. Bij de Hervormde kerk nam de au-to nog „even" een trapleuning mee, doch niets deerde de be stuurder. Toen hij echter de Dorpsstraat wilde inrijden, kwam de auto in botsing met een hou ten schutting bij een café, waar door er een einde kwam aan de onlbesuisde rit. Een der inzittenden, de 22-ja- rige J van A. uit Utrecht sprong uit de wagen en trachtte te ont snappen. Een agent loste eerst enige waarschuwingsschoten en toen dat niet hielp, werd het pis tool op d-e man gericht. De man sprong toen in een sloot, maar de agenten wisten hem spoedig te overmeesteren en kort daarna zat hij veilig en wel op het bu reau. Daar bleek, dat hij 'n schot in zijn buik had. A. werd onmid dellijk naar het Zeister zieken huis en vandaar naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De chauffeur van de auto, de 25-jarige F. B„ eveneens uit Utrecht, die ogenschijnlijk 'n her senschudding had opgelopen, moest eveneens naar het zieken huis worden gebracht- Tevoren einde, Terheijden, Valkens- waard, Veghel en Zeeland tel kens één geval. In Limburg 24 gevallen: in Born, Eijsden en Maastricht tel kens twee, in Gennep drie en in Beek, Berg en Terblijt, Eijgelshoven, Grevenbicht, Lim- bricht, Margraten, Meerssen, Ne- derweert, N-i-euwstadtt, Otters-urn, Schaestoer.g, Schinnen, Stevens- weert, Valkenburg-Houthem en Voerendaa-l, telkens één geval. NEDERLANDSE WAGONS VOOR ARGENTINIË ROTTERDAM. Vandaag vertrekt uit Rotterdam het 5738 b.r.t. metende m.s. „Rio Primero" van de Argentijnse staatsrederij „Flota Mercante del Estado", met aan boord vier door Werkspoor N.V. gebouwde spoorwegwagons, bestemd voor de Argentijnse spoorwegen. Met de drijvende bok „Arend" zijn de wagons gisteren aan, boord van het schip gehesen. Deze vier rijtuigen zijn de eerste van een order, die 485 spoorwegwagons omvat tot een totaalbedrag van 200 millioen gulden. Van nu af zullen de rij tuigen. die zonder onderstel 37 ton wegen, geregeld worden ver scheept. Met de onderstellen mee, die ook met de „Rio Pri mero" meegaan, wegen de rij tuigen 50 ton. Het materiaal is berekend op een spoorwijdte van 1676 mm (in Nederland 1435 mm). De wagons (drie eerste en één tweede klas) zijn ongeveer vier meter langer dan de Nederlandse rijtuigen. De zetels in de wagons zijn draaibaar. zodat men altijd „vooruit" rijdt. TURIJN, 11 Aug. De Neder landse voetballer Faas Wilkes van „Internazionale" in Milaan is verkocht aan „Torino". Dit werd vandaag in Milaan be kend gemaakt. Het contract is Zaterdagavond getekend Het bedrag, dat ..To rino" heeft moeten betalen is niet gepubliceerd. VAN HAMBURG NAAR NEW-YORK BREMEN, 10 Aug. (A.P.) Een Duits genootschap, dat zich bezig houdt met raket-onderzoek, heeft vandaag voor het eerst sinds de oorlog geëxperimenteerd met raketten, die, naar de ver vaardigers hopen, mettertijd in één uur post zullen overbrengen van Hamburg naar New York. De vandaag genomen proeven stelden de onderzoekers teleur. Volgens Alfred Puellenberg, voorzitter van het genootschap, moet de stabiliteit der raketten worden verbeterd. Hoewel men uiteindelijk een raketpostdienst tussen New York en Hamburg op het oog heeft, houden de onderzoekers zich op het ogenblik bezig met de moge lijkheden van een raketpostver binding tussen Hamburg en het 160 km. Noordelijker gelegen eiland Helgoland. had de man, die onder de invloed van sterke drank was, nog kan? gezien een ruit van het politie bureau in te slaan. Achteraf is gebleken, dat de auto ontvreemd was van de Neu- de te Utrecht In verband hier mede is B. door de Utrechtse po litie uit het ziekenhuis gehaald en in verzekerde bewaring gesteld

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4