MOORD op 70-jarige tuinder binnen één dag opgelost Dr. Samuels komt vandaag voor medisch tuchtcollege Faroek heeft hotelrekening eindelijk betaald Vooraanstaand communiste tot Kath. geloof bekeerd Oplichtingsgeschiedenis voor het Haags gerechtshof AVRO-lid wil vernietiging besluiten van Maastricht Afschuwelijk misdrijf om zevenhonderd gulden Jlotee fótaa. tjas en J Maria-feest öie wecelö zrw VAnons Behandeling niet in het openbaar Botsingen in Tunis Dr. Dodd gedoopt door Mgr. Sheeri Van een departementsambtenaar die slechts in verbeelding bestond Pleidooien voor Amsterdamse rechtbank Naar wij vernemen De devotie tot Haar Onbevlekt Hart DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 NAARDEN, 20 Aug. De Naardense recherche heeft thans de roofmoord op de 70-jarige Bussumse kweker Manus Ver heul geheel tot klaarheid gebracht. Hiermede is de vierde moord, die binnen drie jaar in Naarden is gepleegd, opgelost. Toen men uit de mededeling van het slachtoffer, die deze voor zijn dood aan twee kwekers heeft gedaan, wist, dat er twee personen in het spel waren: „Luier Co.", heeft men de eerste gearresteerde, L. uit Naarden, nader aan de tand gevoeld. kamp aan de Laarderweg, waar zij later is gevonden. De 700 gul den, die erin hadden gezeten zijn teruggevonden. Ze waren „eer lijk" gedeeld. Hoe het gebeurde. In de nabijheid van de plaats van het misdrijf was een andere tuinder, van den Bei-g uit Naar den, aan het werk. Hij vond het slachtoffer in deerniswekkende toestand en waarschuwde de po litie. Het was toen ongeveer zes uur. Hij trachtte de man te helpen. Daarbij was de gewonde nog in staat hem een naam te noemen van de man, die hem onverhoeds had overvallen en hem, naar hij zeide, met een mes steken had toegebracht. Deze ontkende echter aanvan kelijk iets met de moord uitstaan de te hebben en als alibi gaf hij op, dat hii vanmorgen om 7 uur was vertrokken uit een woning in Hilversum, waar hij geregeld verbleef, en zelfs te laat op zijn werk was gekomen. Dit laatste klopte, doch bij navraag te Hil versum aan het opgegeven adres bleek dat. L. daar reeds om vijf uur was weggegaan. Toen men hem later op de dag bovendien de hamer en het mes toonde waarmede de moord was gepleegd en die men op de plaats van de moord had gevonden, gaf hij toe de misdaad te hebben be dreven, doch hfi ontkende een mededader te hebben. Na een nieuw verhoor viel hij door de mand en bekende de moord in vereniging te hebben gepleegd. Hii noemde als zijn mededader de 26-jarige J. V. uit Hilversum. Deze kon in de namid dag worden gearresteerd, waar hii werkzaam was bü de woning bouw in Bussum—Zuid, de zgn. Eng. De portefeuille, waarvan zij het slachtoffer hadden beroofd, had V. verstopt, in 't struikgewas bii het voormalige woonwagen- EEN WONING BOUWEN IN ZES UUR ZAANDAM, 20 Aug. Er is vorig jaar veel ophef gemaakt over het bouwen van een woning in één dag. Het was toen de Zaandamse firma Betona met de firmanten Baerveldt en Stapel, die zo'n woninkje in een dag opzetten in het Westzijderveld. Dezelfde firma heeft thans spe ciaal samengestelde dubbele pla ten voor de wanden gefabriceerd, waardoor het mogelijk zal zijn in zes uur een huis te bouwen. Dat experiment wordt begin September geprobeerd. Vijf arbei ders zullen trachten in zes uur zo'n woninkje in elkaar te zet ten. Van het geheel zal een film vervaardigd worden, opdat bui tenlandse gegadigden het wordt hoofdzakelijk een export woning een goed beeld van het geheel krijgen, dat ook door leken opgebouwd kan worden. Vermoedelijk is de overval als volgt gepleegd: Toen Verheul hedenmorgen om zes uur op zijn afgelegen tuin werk te, werd hij aangesproken door twee mannen, die om boeren- koolstruikèn vroegen. Toen V. deze afsneed, heeft hij vermoede lijk met een zwaar voorwerp een klap gekregen. Toen hij zich verzette en een worsteling ont stond, heeft men hem met een mes bewerkt, tengevolge waar van hij op verschillende plaatsen gewond werd. Men neemt aan, dat V. even bewusteloos is geraakt, van welk ogenblik de daders gebruik heb ben gemaakt om hem een porte feuille te ontstelen. Of men hier in geslaagd is kan rhen nog niet zeggen, daar dé arrestant geen bekentenis heeft afgelegd. De kledingstukken waren op de plaats, waar de portefeuille zit, vernield. Toen V. werd gevonden had hij geen portefeuille (meer) bij zich. Het slachtoffer kwam weer bij kennis toen de daders verdwe nen waren. Hij is toen,naar een mestput gestrompeld, op de rand waarvan hij hevig bloedend is gaan zitten. Hierna strompelde hij naar een schuur, doch verder kon hij niet komen. Daar werd hij gevonden door van der Berg. NEW YORK. Davis Shu- man, muziekleraar aan de Columbia-Universiteit, heeft een trombone uitgevonden waarmee men om de hoek kan blazen: de geluidsopening is naar rechts in plaats van naar voren gericht. Voordelen: be ter uitzicht, gemakkelijker spel en groter muzikaliteit, zegt Shuman. CANNES. De Franse politie heeft een Britse soldaat aangehouden, die uit Duits land. was komen liften om een bosbrand te stichten in het gebied van Vidauban. WALSALL. De 23-jarige Vic Reeves heeft alhier Walsall ligt in Midden-Enge- land volgens zijn zeggen een nieuw wereldrecord ge vestigd door 31 dagen en ze ven uur door te brengen in een ton dieaan de top van een vlaggestok was bevestigd. STOCKHOLM. Een lid van de bemanning van het Poolse vrachtschip „Pstrow- skv" heeft om asyl gevraagd. Toen het schip ten Zuiden van Stockholm smgl vaarwa ter passeerde, sprong hij over boord en zwom naar de wal. LEIPZIG. Op de „Leip- ziger Messe" zal in de komen de herfst een Chinese schrijf machine te zien zijn. Het toe stel heeft 250 toetsen en je kunt er mee van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en van beneden naar boven mee typen. Iets voor de secreta resse van de kabinetsforma teur? CAIRO. De uittocht van tienduizenden Egyptenaren voor hun pelgrimstocht naar Mekka is naar duizend jaar oude traditie ingeluid met het vertrek van het „Heilige Ta pijt" naar het graf van Mo hammed. De plechtigheid werd opgeluisterd met een eresaluut van 21 kanonscho ten. KAAPSTAD. U hebt na tuurlijk wel gehoord van de „apartheids-politiek" van de Zuid-Afrikaanse premier Ma te. Weet u het goede woord voor de tegenovergestelde politiek? „Onchristelike deur- mekaarheid", schrijft „Die Burger", het blad van Malan's partij. Het Medisch Tuchtcollege te Amsterdam zal heden de aan klacht behandelen, die de genees kundig inspecteur van het staats toezicht op de Volksgezondheid in de provincie Noord-Holland heeft ingediend tegen dr. J. Sa muels te Amsterdam, wegens overtreding van artikel 1 van het medisch tuchtrecht. Dit artikel luidt: „Een genees kundige die zich schuldig maakte aan handelingen, die het vertrou wen in de stand der geneeskundi gen ondermijnen, of aan nalatig heid waardoor ernstige schade ont stond voor een persoon, te wiens behoeve hem genees-, heel- of ver loskundige raad of bijstand ge vraagd werd, of aan wien hii dien raad of bijstand verleent, of die in de uitoefening van de geneeskunst bink geeft van grove onkunde, kan onverminderd zijn aansprakelijk heid ingevolge 't burgerlijk wet boek of het wetboek van strafrecht worden onderworpen aan de na volgende maatregelen: waarschu wing, berisping, oplegging van een geldboete van ten hoogste 2000 gld (onlangs verhoogd tot 10.000 gld.), TTTNIS, 20 Aug. (A.p.) De politie heeft vandaag gebruik ge maakt van traan gasbommen, tij dens een gevecht tegen de Tune sische havenarbeiders in de hoofd stad van het Franse Noordafri- kaanse protectoraat. Ongeveer 1600 havenarbeiders gingen gisteren in staking uit protest tegen het aannemen vain zestig nieuwe arbeiders zonder voorafgaand overleg met de des betreffende va'kbonidsinstanfie. Na de korte schermutseling met de politie werd het werk in de havens hervat. Ongeveer zestig dokwerkers liepen verwondingen op, van wie zes in vrij ernstige schorsing in de uitoefening van de geneeskunde voor ten hoogste één jaar, ontheffing van de be voegdheid geneeskunst uit te oefe nen." Het college, dat in het Paleis van Justitie zitting zal houden be staat uit: mr. B. de Gaav Fortman (voorzitter. Amsterdam), dr. G. Royer, (Amsterdam), J. P. Backer (arts, Amsterdam), dr. A. J. Boe- kelman (Utrecht) en dr. M. J. Hee- ring (Haarlem) en mr. dr. E. W. Catz (secretaris. Amsterdam). De behandeling en. de beslissing zul len niet openbaar zijn. Behandeld zal worden een rapport, dat een commissie onder leiding van prof. dr. J. van Ebbenhorst Tengbergen heeft samengesteld over de waarde van de kortegolf therapie, zoals die door dr. S. wordt toegepast. De parate onderdelen uit de legerplaatsen op de Veluwe maken een driedaagse oefening in regimentsverband. Deze oefening, genaamd „Oversticht", wordt uitgevoerd in de provincie Drente in het gebied tussen Steenwijk en Schoonoord. CAPRl, 20 Aug. Ex-ko ning Faroek heeft vandaag zijn hotelrekening betaald na drie weken over de omvang er van gekibbeld te hebben. Inmiddels zoemt het van ge ruchten op Capri, dat een an dere afgezette monarch, ex- koning Talal van Jordanië, dit weekeinde voor een kort ver blijf zal aankomen. Hij en Faroek zullen echter in ver schillende hotels verblijven. Een woordvoerder voor het hotel heeft toegegeven dat een korting op de rekening van Fa roek was toegepast, „omdat hij langer zal blijven dan aanvanke lijk het plan was." De betaling was voor de eerste twee weken. Het hotel heeft de rekening voor de derde week, die vandaag eindigde, nog niet aangeboden KAT MISHANDELD ROTTERDAM, 20 Aug. Een bewoner van de Uitwijkstraat te Rotterdam vond gisteren in de tuin van zijn woning zijn kat liggen. Van het dier waren drie poten afgehakt of afgeknepen. Een agent van politie nam het deerlijk verminkte dier mee en verloste het door een pistoolschot uit zijn lijden. Omtrent het mo tief van de dader tast men nog in het duister. NEW YORK (K.N.P.) Mgr. Fulton Sheen, wijbisschop van New York, heeft officieel beves tigd, dat Dr. Bella V. Dodd, eens een van de leidende communisten in de Verenigde Staten, zich tot het katholiekegeloof heeft be keerd. Mgr. Sheen doopte haar vier maanden geleden. Mgr. Fulton Sheen heeft reeds vele bekende bekeerlingen ge doopt. o.a. Louis Budenz, vroeger hoofdredacteur van het Ameri kaanse communistische dagblad de „Daily Worker". De bekering van Dr. Dodd, die vier jaar lang toestand naar het ziekenhuis wer- het enige vrouwelijke lid was van den overgebracht. het nationaal comité der Commu nistische Partij in de V.S.. begon, zo vertelde Mgr. Sheen, toen een lid van het Congres haar naar de wijbisschop stuurde om over het communisme te spreken. Mgr. Sheen weigerde echter over het communisme te discus siëren; in plaats daarvan, zo zei hii. ..sprak ik met haar over haar ziel." Mevr. Dodd bleef Mgr. Sheen bezoeken. Spoedig daarna werd zij uit de Communistische Partij gestoten. Dr. Dodd heeft in een officiële verklaring bekend gemaakt, dat zij zich heeft losgemaakt van het communisme. In deze verklaring zegt zij onder meer, dat zii ook toen zij communiste was iedere dag een stuk uit het Nieu we Testament las. „Niet", zo zegt zij. „omdat ik godsdienstig was of omdat ik dacht, dat het Nieuwe Testament van Boven geïnspi reerd was. maar alleen omdat ik het het mooiste en meest dwin gende boek vond. dat ik ooit heb gelezen." Faroek (die nu officieel Prins Faroek Foead heet), ziin vrouw Narriman, zijn kinderen en zijn gevolg kwamen 29 Juli op Capri aan. Zij betrokken een suite met daktuin op de derde verdieping van een „eenvoudig" hotel. Eerst was de priis f 1420. maar toen Faroek begon te klagen werd het f1140. Faroek was toen naar verluidt nog niet tevreden, moest worden, Voor het Gerechtshof te 's-GraVenhage stond gister morgen terecht de 32-jarige D. J. die door de Arrondisse mentsrechtbank alhier tot acht maanden gevangenisstraf was veroordeeld wegens op lichting. D. was in hoger be roep gekomen omdat hij ont kende de oplichting te hebben gepleegd en omdat naar zijn mening, de voorgeschiedenis van deze affaire niet voldoen de tot haar recht was geko men bij de behandeling door de rechtbank. Appellant had in Juni van het vorige jaar een bezoek gebracht aan de heer J. F. de Merville Nickel, wonende in de Riouw- straat. Hii had daarbij .de heer Nickel, die als getuige werd ge hoord. en die hem gezegd had. dat hii gaarne huurverminde- ring zou krijgen, voorgesteld, deze zaak voor hem in het reine te brengen. Hii was in staat zulks te doen omdat hij contact had met een zekere Laree, verbon den aan het Departement voor Wederopbouw. Voor het verkrij gen van deze huurverrnindering had getuige aan D. in totaal enige honderden guldens ter hand gesteld, onder meer voor deur waarderskosten en voor herstel van ziin woning, waarvoor een borgstelling van f 900 gestort In een procedure met verkorte termijn, die het lid van de AVRO de heer J.J. Nahuis uit Deventer voor de Amsterdamse Rechtbank aanhatigig heeft gemaakt tegen de AVRO, zijn gistermiddag de pleidooien gehouden. Namens eiser betoogde mr. Ph. L. J. Reyinga, raadsman, onder meer, dat bij de algemene leden vergadering op 5 Juli te Maas tricht de AVRO ha,ar statuten en huishoudelijk reglement had over treden, doordat zij de toegang ge weigerd had aan drie harer leden, onder die eiser. Bovendien zeide hij, dat het bestuur zich „de be voegdheid had aangematigd" om de heer Vogt daags voor de ver gadering te ontslaan. Namens de ejser vroeg mr. Reyinga, die „de mocratisering van het AVRO-be- leid" een dringende noodzaak zeide te achten, de Rechtbank de ter algemene vergadering te Maastricht genomen besluiten nietig te verklaren op grond van het feit, dat „met flagrante in breuk op de statuten" aan enke le leden, onder wie eiser, de toe gang tot deze vergadering werd geweigerd. Voor het AVRO-bestuur voerde daarop mr. G.J. Salm het woord. Hij noemde deize aangelegenheid „een uitermate onbelangrijke op geblazen zaak" en ging vervol- eens in op de gronden waarop de weigering tot toelating was ge baseerd. De AVRO, zo zeide hij, heeft ongeveer een kwart mi 11 ioen leden. Voor een algemene verga dering moeten derhalve bepaalde ordemaatregelen worden getrof fen.Het is geen kleine tennisver. Daarom ziin de leden in distric ten ingedeeld. Eerst zijn er dis trictsvergaderingen, waar op vol komen democratische wijze een vertegenwoordiger voor de alge mene vergadering wordt geko zen. Die vertegenwoordigers vor men samen de jaarlijkse algeme ne - vergadering. Op die algemene vergadering mogen bovendien volgens de statuten ook de ove rige leden komen, echter slechts om' te luisteren. Wensen zij te spreken, dan moet de vergade ring daar eerst toestemming voor geven. Belangrijker is echter, zo vervolgde mr. Salm, dat als reeds 20 jaar gevolgde ordemaatregel, in verband met de beschikbare plaatsruimte, van te voren ge convoceerd wordt.' dat de leden, die de vergadering wensen bij te wonen, schriftelijk een toegangs bewijs moeten aanvragen. Dat was ook ditmaal geschied. Eiser was echter evenmin als de twee andere leden, die zich te Maas tricht aan de zaal vervoegden, in het bezit van zo'n toegansbewijs. Zij hadden om voor mr. Salm on naspeurlijke redenen dit bewijs niet aangevraagd. De rechtbank, die onder presi dium van mr J. Spanjaard stond, zal op Vrijdag 19 Sept. a s. prin cipieel uitspraak doen. Mocht de uitspraak eerder gereed zijn. zo voegde de President bier aan toe, da-n zullen de partijen daarvan meteen op de hoogte gesteld wor den. Praehisforische vondst ANCONA. 20 Aug. (AP). Vandaag is bekend gemaakt dat uit een grot in de buurt van Ancona het skelet naar boven is gebracht van een beer. dat. waar schijnlijk 150.000 iaar oud is. Het skelet is ten geschenke gegeven aan het museum van Verona. In 1950 werd het skelet reeds gevonden door onderzoekers die werkzaam waren in een grot in het Merone-gebergte. Het bevond zich op 350 meter diepte. Het was buitengewoon moeilnk het skelet onbeschadigd naar bo ven te brengen. Uitkomst Het oude denkbeeld, jm de goedkope petro leum te bezigen als brandstof voor automo toren, is eindelijk een reëel plan geworden. Grotere automobielen kunnen binnenkort in derdaad op een tank petroleum draaien. Dus zullen we binnenkort op de benzinepomp het woord „petroleum" ge schreven zien, en dit zal het enige zijn, dat de „buitenstaander" van de nieuwe vinding merkt; De.... „binnenstaander" komt er meer van te weten. Niet dat de wa gen van de automobi list na een bezoek aan de nieuwe pomp dezelfde herkenningsgeur zal verspreiden als het kar retje van de olieman. Maar in zijn porte- monnaie zal hij het wel merken en als het goed gaat, terdege ook. Want benzine is duur en pe troleum goedkoop. In zoverre dus een uit komst. Haast u langzaam Bepaalde dingen, voor al het uitbrengen van rapporten, moeten altijd lang duren. De Rege ring heeft in September 1950 aan de S.E.R. (de Sociaal - Economische Raad) een rapport ge vraagd over het vraag stuk van de kinder bijslag. In Februari 1952 dat is zeventien maanden later is dat rapport uitgebracht, d.w.z. toen was het ge reed. Maar toen heeft het nog vijf maanden geduurd, vóór dat dit rapport gedrukt was. En zo n verschrikkelijk dik boek was het nu ook weer niet: 70 bladzijden. Ambtelijke molens en ambtelijke drukpersen malen en draaien nu eenmaal langzaam. Vissen Daar hebben wij het al eens meer over ge had: de politiek is soms net een hengelpartij. Er wordt ook wel eens gevist in troebel water. De heer Donker heeft pas gezegd, zich te voe len als de hengelaar, die angstig spiedt, of de vissen willen bijten. Daar zijn de kranten op doorgegaan. Hetgeen in een blad leidde tot de volgende poging, om de beeldspraak uit te put ten: „Zijn wij goed in gelicht, dan is zelfs ook de heer de Bruijn nog niet zo vér, dat hij reeds aan de haak geslagen is. Voor de vijfde maal is thans pater Beaufort bij de formateur komen rondzwemmen, doch misschien is op hem hei gezegde van toepassing, dat alle vis geen bakvis is." Romance Olympique Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw ook achteruit. Het vol gende kwam ons ter ore over het 17-jarige Hon gaarse zwemstertje Ka- talin Szoke, winnares van de 100 meter vrije slag op de Olympische Spelen te Helsinki. In werkelijkheid heet zij HET OPTIMISME inzake de oplossing van de kabinets formatie zal wel niet lang meer houdbaar zijn. De formateur wil de zaak maar niet Donker inzien en hij maakt in zoverre school, dat redacties van verschillende kranten, zijn voet stappen drukken. Onder het plaatje van de verzamelde minis ters van het huidige (z.g. demissionnaire) kabinet lezen wij tenminste, dat het de laatste kabinetszitting-van dit ministe rie was. Hoe weet men dat? Moet niet, vooral na de berich ten van de laatstg twee dagen, verwacht worden, dat de wekelijkse zitting van het kabinet-Drees ook a.s. Maandag nog wel gehouden zal worden. De „lopende zaken" moeten immers worden afgedaan. Hoort daar ook de Troonrede onder die op 16 September moet worden uitgesproken? Het begint er op te lijken, dat het nieuwe kabinet er dan nog niet is Katalin Halasy, maai de Hongaarse Olympi sche leiders hadden lie ver niet, dat zij haar vaders naam gebruikte Oliver Halasy, zelf des tijds een beroemd zwem mer en winnaar van meerdere Olympische medailles, werd n.l. in October 1945 door Rus sische soldaten ver moord, toen hij in zijn auto van zijn werk op weg naar huis was.... Dit meisje ontmoette in Helsinki de Ameri kaanse waterpolospeler Bob Hughes en zij werd verliefd op hem. De Hongaarse leiders kwa men daar natuurlijk achter en prompt kreeg zij kamerarrest tot zij in een speciaal vliegtuig naar Boedapest werd gezonden. Wat een ern stige misdaad ook: ver liefd te worden- op een Amerikaan! Pikante aanrijding Er was een aanrijding op de hoek van de Malie baan in Utrecht, tussen een taxi en een wielrij der. Getuigen werden genoteerd door de poli tie. En toen kwam als een der namen naar vo ren: mr. C. P. M. Rom- me. op weg naar het aartsbisschoppelijk na- leis. De fractieleider van de K.V.P. kon doorrij den en gaf later ten pa- leize de nodige inlich tingen. Waarop natuur lijk prompt door alle politieke tinnegieters ge vist werd naar de rede nen, die prof. Romme tijdens een kabinetsfor matie naar het aartsbis schoppelijk paleis in Utrecht voeren. En even prompt wordt dat na tuurlijk in verband ge bracht met de geruchten van de buitenlandse por tefeuille' voor oat.er dr. Beaufort. De taal van Christus Twee Amerikaanse ge leerden namen in Mal- loula in Svrië op de ge luidsband gesprekken in het Aramees od. Het dialect in dit vrijwel uitgestorven plaatsie is hetzelfde als Christus ge sproken heeft, zo wordt beweerd. Het is een veeg teken: de plaats, waar de taal van Chris tus nog maar schaars gesproken wordt, is als uitgestorvenEn ster ker nog: de twee geleer den werden door de Sy rische politie gearres teerd. Vanwege de vei ligheid van de staat. Wie de taal van Christus tracht te redden, is staatsgevaarlijk! Baas boven baas Onze straaljagerpiloot Groenewege. die kort achter elkaar tweemaal een ongeluk kreeg, is door een buitenlandse collega overtroffen. De Engelse piloot Edward Luby zou starten, toen ziin motor ontplofte. En twee dagen later moest hii met een ander toestel een noodlanding maken, want een van ziin vleu gels dreigde te breken. De volgende dag gaf Luby het nog niet op. maar ziin toestel vloog in brand en stortte neer Luby. als we de be richten van A.P. geloven mogen, gaf geen kamp. Een uur later zat hii al weer in een ander toe stel en ziin vlucht slaag de volkomen. Gelukkig rriaar voor hem. in de eerste plaats voor ziin persoonlijke veiligheid, op de tweede plaats om te voorkomen, dat men zou zeggen, dat hii de gehele luchtvloot wilde uitroeien. Schotten Twee Schotten huur den te Bridlington in 'n pension een kamer, de poneerden een pond ster ling. lieten hun bagage achter en gingen een wandelingetje maken. Drie dagen later liepen ze nog te wandelen, op zoek naar hun pension, dat ze niet meer konden vinden. Op de vierde dag gebruikten ze pas hun eerste ontbijt in het pension. Zii hadden het eindelijk gevonden, na dat, de B.B.C. een op roep tot de pensionhoud ster had gericht zich be kend te maken Getuige, die vond, dat deze on kosten wel wat hoog werden, had toen een verklaring zwart op wit van D. gevraagd. ondertekend door genoemde La Ree. Deze ver klaring was hem door appellant ter hand gesteld. Toen de heer Nickel later een persoonlijk on derhoud met La Ree wenste, bleek deze nergens te vinden te ziin en tot ob dit ogenblik weet niemand iets van ziin bestaan. Aan het Departement voor We deropbouw bleek men hem even min te kennen, hoewel D. vol hield met deze man in contact te ziin geweest. De Procureur-generaal meende, dat de oplichting, waarvoor de rechtbank D. had veroordeeld, wettig en overtuigend bewezen was en hii vroeg dan ook be vestiging van de opgelegde straf. Tevens verzocht hii het Hof om D„ die reeds gedetineerd is we gens een andere beschuldiging tot oplichting, bii de uitspraak ge vangen te nemen, omdat hii het niet gewenst vond. dat D. op vriie voeten zou komen. De raadsman mr. H. A. C. Branderhorst schetste de moei lijke ieugd. die D. achter de rug had, waarbij het hem aan leiding had ontbroken. Hü wees er op. dat ziin cliënt pas eenmaal ver oordeeld was en dat er nog een zaak tegen hem liep. Met het oog op de toekomst van D. verzocht hii het Hof om clementie, temeer waar D. had gezegd, het ontvan gen geld te hebben afgedragen en zelf geen profijt van ziin be middeling te hebben gehad. Uitspraak over 14 dagen. kan men dankzij de steun van de luchtmacht en van de zweef- vliegclubs op Gilze Rijen thans ook weer zweefvliegen Ieren op het vliegveld Woensdrecht. Mili taire vlieginstructeurs verzorgen o.m. de opleiding is generaal Kruis momenteel be zig in een Zwitsers blad artike len te publiceren over de op bouw van het Europese leger organiseert de Luchtmachtvoor lichtingsdienst van 30 Augustus tot en met 7 September in het Kurhaus te Scheveningen een tentoonstelling over de ontwik kelingsgeschiedenis van de Ne derlandse luchtmacht werd gisteren de 150.000ste be zoeker van dit jaar in het Neder lands Openluchtmuseum te Arnhem verwelkomd. Het was Mile José Pirot uit Charleroi, verloofde van de Nederlandse vice-consul aldaar geschiedt de trekking van de 14de loterij der Prins Bernhard- stichting op 3 September blijven de Nederlandse program ma's van Radio Indonesia in de aether. De samenwerking met de Indonesische autoriteiten is uitstekend. Vier man hebben er een dagtaak aan Het feest van het Onbevlekt Hart van Maria (22 Augustus) heeft bijzondere populariteit verkregen, sinds de gebeurte nissen van Fatima meer en meer tot ons zijn doorgedrongen. De devotie tot het Onbevlekt Hart van Maria is al van zeer oude datum, maar zij is pas later ge leidelijk meer en meer ver spreid. Dat is vooral gebeurd door de verschijningen van Maria te Fatima in Portugal. „Jezus wil zich van U bedienen", zei de Verschijning tot de kleine Lucia, „om Mij te doen kennen en be minnen. Hij wil in de wereld grondvesten de devotie tot Mijn Onbevlekt Hart. Hen, die deze devotie aannemen, beloof ik de redding. Die zielen zullen Gods voorliefde genieten als bloemen, die ik bij Zijn troon plaats. Mijn Onbevlekt Hart zal Uw toe vlucht zijn en de weg die naar God leidt". Toen Rome in Februari 1945 het feest voor 22 Augustus voor de gehele kerk afkondigde, ge schiedde dit „om de gedachtenis aan de toewijding van de gehele kerk en het gehele menselijke geslacht aan het Onbevlekte Hart der Zalige Maagd en Moe der Maria, door Paus Pius XII in het jaar 1952 uitgesproken, te bewaren". Het feest wordt dus eigenlijk pas sinds 1945 officieel voor de gehele kerk op 22 Augustus ge vierd, inplaats van de octaaf dag der Ten-Hemel-Opneming van Maria. De intentie van deze bepaling was verder, dat „door de hulp der Zalige Moe der Gods aan alle volken der aarde de vrede, aam de Kerk van Christus de vrijheid, zou worden geschonken en de zon daars, bevrijd van hun schuld, en ook alle gelovigen in de lief de voor de zuiverheid en de be oefening der deugd versterkt zouden worden". De kerk is in haar feesten al tijd actueel. Meer en meer voe len de gelovigen zich gedrongen, ook dit Mariafeest te benutten, om de Heilige Maagd te vereren en daardoor aan God te beha gen. Beoefening van deugd en bloeiende godsvrucht zijn de vereisten van deze tijden. Bid den en boete zijn de middelen, om Maria te bewegen, ons voor te spreken bij Haar Zoon. De wereld heeft Maria hard nodig!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3