Som! intelli Nieuwe modelijnen van Jacques Fath Italic ritssluitingen Zes roofdieren gehoorzamen zonder mankeren op haar commando's Wat goed is voor de dorst oman Deze groetheid zegt: geen overdreven insnoering LEEUWENTEMSTER MISS BELITA VERTELT Wanorde maakt haar doodzenuwachtig door Wi'm Knipjcheer en Roo$ Waterrijk fruit of een koele drank Kinder bene Nu d* Parijse couturiers hun nieuwe scheppingen voor de ko mende seizoenen aan de vele be langstellenden hebben getoond zijn de grootste spanningen in de modewereld al weer geluwd. Confectionnairs zijn met de meeste spoed naar hun vaderland teruggekeerd om met de nieuw opgedane ideeën, hun collecties te voltooien of deze aan de nieuwe mode aan te passen. De verschillende ontwerpers de den veel moeite om in dichterlijke bewoordingen en met veel om slag, de nieuwe lijnen in hun cre aties duidelijk te maken, toch vonden we het maar prettiger zelf de modellen voorbij te zien trek ken en ons te kunnen overtuigen, wat de nieuwe najaarsmode in hield. Onder de collecties, die we mochten aanschouwen, was ook die van de grote modevorst Jac ques Fath, waarover we het een en ander willen vertellen. Fath volgt in zijn modellen „la ligne émancipée" oftewel, die van de geëmancipeerde vrouw en be doelt met deze lijn: geen overdre ven insnoering van het figuur. Bij de japonnen is de taille zwak gemarkeerd, maar blijft op haar natuurlijke plaats. De lijfjes zijn hooggesloten en vertonen een zacht vloeiende lijn, die als een draperie van schouder tot schouder loopt. De heupen Zijn glad, doch in geen geval strak. De rokken, die zowel recht als wijd zijn door klokken, plooien of plis- DEZE WEEK IN DE TUIN Het oculeren van rozen De echte liefhebber zal altijd proberen door zelf zaaien en stek ken zijn plantenbezit op peil te houden en uit .te breiden Het voortkweken kan nog op vele an dere manieren geschieden, bij voorbeeld door scheuren, waartoe de zodenvonnende gewassen zich uitstekend lenen, en het oculeren, dat vooral bij rozen wordt toege past. Dit laatste is een secuur werkje, maar wanneer het slaagt, zal het de liefhebber veel bevredi ging geven. Bij het oculeren maken wij ge bruik van een onderstam, bij voorkeur van een wilde roos. De meest geschikte tijd voor het „oog enten" is Juli—Augustus, zodat men thans prachtig zijn kans kan waarnemen. Van de roos, welke wij willen vermenigvuldigen, nemen wij een scheut, welke gebloeid heeft, doch nog niet te oud is. De bladeren worden direct afgesneden, maar wij laten een stukje van de blad steel aan het takje zitten. Met een scherp mesje snijden wij vervol gens met vaste hand een oog van het oculeerhout (het bladstula gaat mee!), waarbij wij er op let ten, dat het afgesneden stuk bast aan de onderkant enigszins spits toeloopt (zie de afbeelding). Voorts zorgen wij er voor, dat de achterzijde van het schildje vlak is. Wij snijden daartoe het kantige gedeelte van dit schildje zoveel mogelijk weg, maar maken vooral geen „putje", daar dan de kern is verwijderd en het oog waardeloos geworden. Intussen hebben wij op de wild- stam (waarvan de bladeren voor een gedeelte verwijderd zijn) een T-vormige snee gemaakt, waarvan de beide zijkanten worden terug gebogen. In de ontstane opening wordt nu het schildje met oog in takje geplaatst, waarna het geheel met raffia wordt omwonden; het oog dient echter vrij te blijven. Wanneer wij zover zijn, wach ten we enkele weken. Is de ocu- latie gelukt, dan zal het steeltje, zo dit er nog niet af is, bij lichte aanraking loslaten. Indien het steeltje er verdroogd uitziet en blijft vastzitten, kunnen wij wel aannemen, dat ons werk mislukt is. Indien wij echter zo gelukkig zijn, dat het oog is „aangeslagen" hebben wij ons rozenbezit weer uitgebreid. Opgemerkt dient nog te worden, dat bij stamrozen ge woonlijk twee ogen tegenover el kaar worden geplaatst om een ge lijkmatige ontwikkeling van de kroon te verkrijgen. Om bevriezing te voorkomen, wordt om de oculatieplaats een bescherming aangebracht van aarde met stro of dennentakken. Wanneer de winter voorbij is. verwijderen wij deze weer, waar na de wildling boven de oculatie wordt afgeknipt. Uit het oog zal zich een krachtige scheut ontwik kelen, waarvan wij, als deze een lengte van ongeveer vijftien cen timeter heeft, de eindknop verwij deren, om de ontwikkeling van zijscheuten te bevorderen. Htn. De mantels van deze ontwerper kunnen met recht „jassen" ge noemd worden, daar de modellen bijzonder veel overeenkomst ver tonen met herenoverjassen. Ze zijn recht van snit of wijd in het rugpand en de stof is zwaar. De grote kragen staan hoog tegen het hoofd op. Sommige wintermantels hebben kolossale bontkragen, waarin het hoofd bijkans geheel verdwijnt. De zakken zijn bij de reisjassen laag ingezet. Bontman tels hebben eveneens het model van een herenjas en sluiten met grote knopen. Speciaal vielen de modellen op, waarvan de kraag van een geheel andere bontsoort en kleur was vervaardigd, dan de mantel zelf. Of deze speelsheid in de smaak zal vallen, blijft voor lopig nog een vraag! Ofschoon er in het algemeen veel bijzonderheden zijn, die het seizoen 1952/1953 accentueren, kunnen we toch niet zeggen, dat de nieuwe mode op enigerlei wij ze uit de band springt. Schijnbaar hebben de couturiers rekening ge houden met- en zich aangepast aan de tegenwoordige economi sche toestanden en hebben zo doende uitgesproken modegrillen vermeden. '--M -* f Van deze deux-pièce gaat eenvoud en gratie uit sé's, reiken tot 34 cm boven de grond. Doordat Fath al zijn stoffen schuin knipte, bereikte hij, mede door de zich hiervoor goed lenen de materialen, zonder veel naden of plooitjes, een soepele omhulling van het figuur. Als stoffen ge bruikte hij veel jersey, crêpe, ma- rocain en mousseline. Donkergrijs blijft naast zwart nog dé mode- tint, maar toch proberen de ont werpers, zoals bij ieder nieuw sei zoen het geval is, er weer andere kleuren in te brengen. Vooral een warmbruine tint, „hazelnoot" ge naamd, zal deze keer allicht een goede kans van slagen krijgen. Minder succes voorspellen we het canastarood, dat lang niet ieder een flatteert en daarbij niet neu traal genoeg is. De klassieke mantelcostumes zijn geheel op de achtergrond ge drongen door pakjes met lang over de heupen vallende rechte jasjes en geplooide of geplisseerde rokken. Zijn namiddagjaponnen hebben open gedrapeerde halzen. Fluweel, moiré en kant zijn weer zeer ge liefde materialen voor diner, cock tail en avondjaponnen. Een losse dienen sjerp en doorgehaalde lus als sluiting van deze japon. Een chique effect geeft het borduur werk aan deze deux-picce. Feilloze functionnering en waterdicht I-Iet Deense vernuft heeft een volkomen nieuw product op de Amerikaanse markt gebracht. Het is een ritssluiting van plastic, die feilloos functionneert en boven dien waterdicht is. Deze nieuwe ritssluiting is ont worpen om gebruikt te worden in combinatie met regenj assen, slo pen, tabakszakken, toiletdozen, douchegordijnen en tientallen an dere artikelen, die tegenwoordig van plastic vervaardig worden. De nieuwe sluiting werkt vol gens een eenvoudig beginsel, waarbij geen tandjes te pas ko men. In de lengte van elke helft van de ritssluiting lopen evenwij dige goeven, die tot een enkele strook in elkaar gehaakt worden. Ook de sluiting is van plastic. De ritssluiting, die in Denemarken uitgevonden is, wordt in de Ver enigde Staten vervaardigd. kWÏVA J Vol bewondering en enthousiasme kijken de toeschouwers tijdens de voorstelling van circus Mikkenie naar de kleine tengere blonde vrouw, die met snelle reagerende 'manieren zes leeuwinnen hun kunsten laat vertonen. Een tastbare spanning hangt altijd in een circustent als de koningen van het dierenrijk door de arena slui pen, hevig met 'hun poten klauwend als hun meesteres dicht bij hen komt. Dat hier een vrouw, te weten Miss Belita, deze machtige die ren als het ware om haar vingers windt, is een sensatie apart. Het spreekt dan ook vanzelf dat zij iedere avond na haar optreden kla terende ovaties in ontvangst moet nemen. In 't circusdorp hebben we dezer dagen Miss Belita' opgezocht. Zij bood zoals elke andere vrouw pleegt te doen, haar verontschul digingen aan voor het wanordelijk door elkaar staand meubilair en kof fers in haar cam ping, want zij was juist des morgens verhuisd naar een andere wagen. „En dat brengt nogal wat rommel met zich mee, weet u". Waar de leeuwen geen kans toe zien, dat vermocht deze on geordende boel in haar wagen, want, zo vertelde zij ons, „daar werd zij dood zenuw achtig van" Mj^s Belita, of Bertha Prechl, zoals haar eigen lijke naam luidt, is Oostenrijkse van geboorte. Het circusbloed stroomt, wat men noemt, door de aderen van haar gehele familie. Van kindsbeen af heeft zij niet anders gezien dan dresseren, want ook haar vader was een be kend dresseur. De foto's, die zij liet zien, bewezen, dat zij als 4- jarige baby reeds met een orang oetang omging als gold deze een dagelijks speelkameraadje. Haar broer, zuster en zij zelf hebben hun afkomst niet verloochend en zijn de voetsporen van hun vader gevolgd. Voor het eerst trad Miss Belita op bij circus Konrad Olifanten waren toen haar lievelingsdieren en met hen verscheen zy iedere Miss Belita en haar leeuwen nemen een ovatie in ontvangst. avond in de piste. Aan het optre den met deze logge beesten kwam plotseling een einde, toen zij de heer Klant ontmoette, die reeds vanaf zijn veertiende jaar met leeuwen was opgetreden. Deze voelde intuitief aan, dat Miss Be lita een aangeboren aanleg had voor leeuwendressuur. Van toen af begon de intensieve oefening met deze roofdieren. Het voorge voel van de heer Klant was inder daad juist geweest, want al spoe dig bleek, dat zij een geboren dompteuse was. Een half jaar werd dagelijks geoefend om het optreden steeds soepeler en gang baarder te presenteren. En het gelukte. Thans is Miss Belita zo met haar leeuwen vergroeid en voelen zij elkaar zo goed aan, dat oefenen absoluut overbodig is. Miss Belita zou makkelijk veer tien dagen uit kunnen gaan en haar lievelingsdieren al die tijd kunnen laten slapen, dan zou zij zonder enige vrees, mits zijzelf en haar pupillen in goede conditie zijn, de vijftiende dag met hen optreden. Aangevallen door Mary Voederen doet zij de beesten zelf, wani speciaal bij hen is het zo, dat de liefde door de maag gaat. Iedere morgen om 11 uur is zij present en tegen die tijd lopen de leeuwinnen al onrustig in hun kooien heen en weer te drentelen in afwachting van hun meesteres. Behalve Zondags dan is het vas tendag, want dan moeten hun magen op streek komen van het vele eten, dat zij de andere zes dagen hebben verorberd. Voor Lola heeft zij een speciale voor liefde. Als zij haar over de kop strijkt, knort zij van plezier als een poes die in het zonnetje zit te spinnen. Evenals van dit dier heeft zij bij het optreden ook weinig last van Maukje en Milo. Nelly is een echte driftkop en Myrza is nog al venijnig, doch niet kwaadaardig. Mary is werkelijk gevaarlijk en moet voortdurend in het oog worden gehouden. Eens in de vier weken kan men er zeker van zijn dat mevrouw leeuw iemand een aaitje geeft en de betrokken per soon kan er dan verzekerd van zijn dat hij of zij regelrecht naar de dokter kan lopen. Het was ook deze leeuwin, die indertijd de Haagse persfotograaf aanviel, over welke „aanslag" wij destijds uitvoerig berichtten. Bij die ge legenheid is Miss Belita ernstig aan de arm verwond. Sinds kort is zij pas weer geheel hersteld van de verwondingen en van de schrik en thans treedt zij weer avond aan avond op. Vlak voor ieder optreden voelt zij altijd een zekere spanning, want zij beseft volkomen, dat iedere onverwachte stap of roe keloosheid haar het leven kan kosten of in ieder geval zeer ern- BROMBEER In de vacantie ga je misschien naar Artis of naar Ouwehamd's Dierenpark of je bent er al geweest. Dan ga je door de papegaaienlaan met die vrolijke schreeuwers en krijsers, dat je je oren aan beide kanten dicht stopt. Of je kijkt je ogen. uit bij de apen, die daar door hun kooien zwieren en slinge ren en je met hun leuke apensnoeten doen scha teren. Maar kom je bij de berenkooi, dan zie je daar die logge pelsjassen achter de tralies op en neer sloffen, nu en dan kijken ze je eens grimmig aan en brommen en grommen om er bang van te worden. De gezelligste beesten zijn het niet en je gaat maar gauw verderop. Bromberen tref je ook onder grote en kleine mensen aan, Blijf ze maar uit dé weg, want ze ge ven je een grauw en een knauw. Ze sloffen ook maar zo'n beetje langs je heen, alleen met zich zelf bezig. Kom je ze te na, dan kijken ze je ijze- grimmig aan, grommen wat en lopen weer verder om te zien of ze d'r zinnetje kunnen krijgen. Brombeertjes en bromberen, de maand Augustus is haast voorbij. Is het brommen haast afgelopen? BEN IK EEN BROMVLIEG? Of een bromtol, een bromfiets of een brombeer? dend zout zit. Dat is ge zond. In Juli heeft Truman in Amerika gezegd: ,,Neen! Ik doe 't niet meer!" Flink zo. De Lassoman zei 't laatst ook al, maar toen begon hij maar weer! Hupsakee! In Zuid Amerika is laatst 'n man van 150 jaar overleden. Nu, tot ziens, kleine va- cantiegangers! Uit de natuur 1. Er zijn dieren, die er meer dan één hart op na houden. Dat zijn bijv. de vlinders, kevers en bijen. 2 In het verre Japan groeit een vreemdsoorti ge oranjeboom. Die heeft heerlijke vruchten en hij is er dan ook bij om ze met fijnscherpe naalden te beschermen. Hij wordt niet veel hoger dan 2 m. De wortels, die erg knoes tig zijn, komen ook boven de grond uit. En met die wortels zijn de takken- weer ineengestrengeld. Zo zie je alle delen van de stam in alle mogelijke richtingen uiteengaan. 3. Op een van de Noordelijke eilanden van datzelfde Japan woont 'n eigenaardige wilde volks stam. Die mensen noemen zich Ainus-mannen. Ze wassen zich nooit. Weet je waarom? Hun geloof zegt hun, dat ze met „odeur" dat zal dan wel lekker ruiken, denk ik een brug naar de hemel kun nen bouwen, waarover ze dus naar boven kunnen komen. 4. Weet je, dat de lint worm, dat verborgen le vende ellenlange beestje, het record haalt in eieren leggen. Schrik niet, liefst 50.000 en dat per dag. In één trek En bevalt de vacantie nogal? Zijn jullie geen bromvliegen? 'n Pater in Nederland kent 400 soorten spinnen! 'n Knappe pater! In Aduard is laatst 'n tribune met 250 mensen erop, ingestort. Eén jon gen was maar gewond. In Amsterdam heeft de Lassoman 'n heleboel Duitse kinderen ontmoet. Die waren de stad aan het bekijken. „Guten Tag!" zeiden ze. De Duitsers wilden laatst geen kool. en bonen van Nederland hebben De Lassoman zal eens gaan praten! De voetbalers uit India spelen best, enzon der voetbalschoenen aan. Alleen de vier verdedi gers hebben voetbalschoe nen. Laatst hebben boksers uit Nederland het in Duitsland van de bok sers daar gewonnen. De Lassoman houdt niet van dat boksen. Laatst heeft de Paus 4000 kinderen in de gro te Sint Pieter van Rome toegesproken. In Apeldoorn hebben ze brood, waarin jodiumhou- Probeer eens of je deze tekening in één trek kunt namaken. Je mag dus niet tweemaal over dezelfde lijn komen. Ook mag je niet tweemaal dezelfde kruising maken. Grappige rekening van 'n kerkschilder 1. De Tien geboden ver beterd en gevernist 5,20 2. Pontius Pilatus opge knapt en een nieuw lint aan z'n muts gezet 3,60 3. De haan van Sint Pe trus een nieuwe staart ge geven en z'n kam her steld 2,15 4. De goede moordenaar aan z'n kruis bevestigd en een nieuwe vinger aan gezet 6,90 5. De linkervleugel van de engel Gabriël bijge werkt en verguld 9,80 6. De dienstmaagd van de Hogepriester Caïphas schoongemaakt 6,40 7. De vlammen van het vagevuur de oorspronke lijke kleur gegeven en enkele zielen gerestau reerd 6,8" 8. Het kleed van Herodus een nieuwe zoom gegeven en z'n pruik rechtgezet 2,95 9. De jonge Tobias nieu we slobkousen gegeven en z'n reiszak opnieuw gevernist 8,40 10. De oren van de ezel van Balaam schoonge maakt 4,10 11. De oorhangers van Sara opnieuw verguld ƒ6,30 12. Het ezelskakebeen van Samson hersteld 6,30 13. Een nieuw oor gezet aan de kruik van de Sa- maritaanse vrouw 1,25 14. Het hemd van de Verloren Zoon hersteld, de varkens schoongemaakt en water in de trog ge daan 7,70 15. Het -haar van de hond van Sint Rochus opge kamd en een nieuwe snuit gegeven 4,35 Wie heet er GREGORIUS 25 Augustus viert het Aartsbisdom Utrecht de feestdag van de H. Gre- gorius. Hij is een leerling van de H. Bonifacius en de leermeester van de H. Ludgerus. Hij werd opge voed door z'n grootmoeder St. Adela. Deze was Abdis en mocht de H. Bonifacius in haar klooster ontvan gen. Bij de maaltijd werd er voorgelezen door de kleine Gregorius. Hij deed het prachtig. Toen moest hij vertellen, wat hij ge lezen had. Dat was wat te hoog voor hem en Bo nifacius deed het toen zelf. Gregorius was zo onder de indruk, dat hij met de grote missionaris mee wilde. En de 14-ja- rige knaap mocht mee trekken. 30 Jaar lang bleef hij onder zijn lei ding. Omstreeks 753, kort voor de marteldood van St. Bonifaciut, zond deze Gregorius naar Utrecht. Daar werd hij de bestuur der van het bisdom der Friezen en abt van het St. Maartensklooster. Hij schonk vergiffenis aan twee struikrovers, die twee broers van hem ver moord hadden. Vee! deed hij voor het onderwijs, zodat de Fraters van het Gregoriushuis, dat je mis schien weet te vinden, hem als Patroon van hun Moederhuis namen. In verlegenheid Een zeeman had een badhuis laten bouwen. Toen het klaar was, dacht hij aan z'n uithangbord en ziehier wat hij er op liet aanbrengen: „Badgelegenheid a 50 ct. voor dames met houten bodem". Hij liet het aan z'n jon gens zien, maar die lach ten hem in z'n gezicht uit. Hij zette ze aan de deur. Daarna dacht hij na en veranderde het opschrift: „Badgelegenheid met hou ten bodem voor dames a 50 cent". Z'n vrouw las het en sprak er schande van. Toen nam hij z'n laatste besluit en schreef- „Bad gelegenheid voor dames a 50 cent en met houten bodem". Goochelen We geven je het woord SLAGERIJ. Kun je nu telkens één letter zo weg- goochelen, dat je toch telkens ook weer 'n goed woord overhoudt? Oplossing De woorden van het kruisraadsel zijn: vin, bende, wingerd, Buik sloot, weiland, drama en eng. Het woord, dat ver ticaal ontstaat, moet zijn: ringslang. stige gevolgen kan hebben. Het is geen kunst om als leeuwentem mer of -temster zoveel mogelijk lidtekens te hebben van verwon dingen, maar het is juist de moei lijkheid om dif werk vol te hou den zonder verwondingen op te lopen. Negen leeuwen? Vele landen heeft zij reeds af gereisd tijdens haar merkwaar dige loopbaan en overal oogst zij veel succes. Zo bezocht zij o.a. Joegoslavië, Duitsland, Zwitser land, Frankrijk, België, Schotland en thans is zij op tournee in Ne derland bij circus Mikkenie. Het ligt in haar bedoeling om over enige tijd op te tre den met negen leeuwinnen in plaats van zes. Zij zal dan de enige vrouw ter wereld zijn, die met zoveel vervaarlijke, maar bovenal gevaarlijke die ren in de piste zal verschijnen. Op warme dagen hebben we extra behoefte aan een verfris sing hetzij in de vorm van een duik onder water, óf in een lange teug van een koele drank Nu kunnen we dit doen met een drank, maar ook door het eten van waterrijk fruit, van tomaten cf komkommer. Veel drinken kan geen kwaad, wanneer we maar niet een grote plas ijskoud vocht of een grote portie ijs ineens naar binnen wer ken. Daarop is immers onze maag en vooral die van kleine kinde. ren niet ingesteld. Dat zuurtjes, ijs, zeer zoete en zeer zoute dran ken dorstig maken kan de erva ring ons leren; daarom kan men als dorstlesser bij een uitstapje be ter fruit meenemen. Voor een koele dronk dichter bij huis volgen hier enige recepten. Cacao-extract 100 g cacao, 250 g suiker, onge veer 2 kopjes water, (een pakje vanillesuiker). De suiker, (de va nillesuiker) en de cacao dooreen- roeren en overgieten, met zoveel water dat het mengsel net onder staat. Deze massa zachtjes aan de kook brengen, een paar minuten laten doorkoken, overdoen in goed schoongewassen flesjes en op een donkere plaats bewaren. Vóór het gebruik het extract roeren door koude gekookte melk of flessen- melk of water en in glazen over doen. Ongeveer 1 lepel extract per glas nemen. Koffie-cacaodrank Koude gekookte melk vermen gen met cacao-extract en koffie- extract. De hoeveelheid van elk naar eigen smaak regelen. Vruchtcndrank 1 1 (karne)melk, 250 g gemengde zachte vruchten (bessen, zachte pruimen, aardbeien), ongeveer 4 eetlepels suiker. De vruchten schoonmaken (zonodig ontpitten), kneuzen op een paar na en met suiker bestrooid enige tijd wegzet ten. De massa dan al kloppend bij de melk of karnemelk voegen en in glazen overdoen. Boven op de drank een paar achtergehouden stukjes fruit leggen. De (karne)- melksmaak verdwijnt hierbij zo ver, dat ook degenen, die niet van (karne)melk houden deze drank zullen waarderen. Limonadesiroop Hiervoor zijn vruchten als ker sen, aardbeien, rabarber, pruimen of een mengsel nodig. De vruchten schoonmaken en opzetten met zo veel water dat zij onderstaan. De massa aan de kook brengen en 15 min. zachtjes verwarmen. Daarna de fruitmassa op een vergiet of in een doek lange tijd laten uitlek ken. Geen zinken gereedschap hiervoor gebruiken. Het sap meten en per liter sap l'/i kg suiker ne men. Deze in het sap oplossen. Lukt dit niet meteen, dan de mas sa enige tijd laten staan, waarbij men af en toe roert, totdat de sui ker is opgelost. Voor de frisse smaak citroensap of in water op gelost citroenzuur toevoegen, wan neer de siroop geheel koud is (ongeveer 1 eetlepel per liter sap, afhankelijk van de gebruikte vruchten). De siroop in goed schoonge maakte flessen overdoen en deze kurken. Sap van alleen bessen ss niet geschikt voor de limonadebe reiding, daar siroop hiervan te dik zou worden. Vruchtensla en vruchtenbowl Ieder kan zelf het vruchten mengsel bepalen aan de hand van het verkrijgbare fruit. Voor een smakelijk resultaat gebruiken we in ieder geval één geurig soort vruchten. Goede combinaties zijn: aardbeien bessen-banaan; sinaasappel-bes- sen-(frambozen); aardbeien-ge stoofde rabarber-perzik; aardbei en-kersen. De vruchten schoonmaken en met een roestvrij mes doorsnijden. Ze met suiker bestrooid enige tijd afgedekt en koel wegzetten. De sla evt. afmaken met citroensap of bessensap (en geven met reepjes cake). Voor bowl: veel verdund bessensap of appelsap toevoegen en pas kort voor het opdienen spuitwater of een andere mousse rende drank over het mengsel schenken. HET IS EEN wordt a cm de de intellectuele land se samenlev: ons blad van aangetoond belangriik ai lang tot aa schoolbezit, Nederland ac aan de midc langrijk het mïddeld aantal Immers: indien drs. Platenfourg groepen aanzien! ren voortbrengen groepen, zullen ties de verhoud volk van dien niet alleen moet naar verhouding gentie-ca/paciteit voortvloeiend oc van de verwor en een verarm: zit Ons onder worden omdat e meer zittenblijv er zal 'n verhoiK lading van de treden tengevolge aanbod van krachten. En het ten worden betw: dan nog de on tv maatschappij kunnen bijhouden zegt hij. over brandende kwe psychologische houdende met de verwachte daling gentiepeil, niet Nederlandse volk heel West-Europa Welnu: uit de rapport ten toncl helaas inderdaad groepen wat betreft aantal kinderen ongunstige uit verkeren: dat g< belangrijke afwi den van het land< Het gemiddeld in de gezinnen bedraagt in ons derloze echtpari berekening dus wing gelaten, mét kinderen 17.48 pet. met deron. Drie of er in 28.69 pet vijf tot negen tign of meer in hoge landsgemidc sluitend te agrarische bevo landarbeiders. Het is jammer van het rapport Staatkundig Maan: baar niet mogelijk complete statistise! Wü kunnen dius d niet precies geven Maar de grafiek men wij voor de ZONDAG 24 AU HILVERSUM I VARA. 10 uur VP1 12 uur AVRO. 17 VARA. 20.00—24. 8.00 Nieuws en Daarna: Postduiver Gram. muz. 8.30 bloeit", causerie, viool en zang. 9. lingen en post 9.05 Gram. muz. levencauserie. 10 deren. 10.30 Ned dienst. 12.00 Postc en gevariëerde mu afrekenen Heren" ensemble. 12.55 Nieuws en weerb Mededelingen of Orkestconcert. 13. king. 14.15 Kamero: 15.20 FiJmpraatje. 16.00 Orkestconcert revue. 17.00 „Tusse reld". causerie. 17 orkest. 17.50 Sport Nieuws en sportuits baret. 19.00 Meti -orkest. 19.30 „Spo 20.00 Nieuws. 20 orkest, koor, pia*c 21.10 Surinaamse 21.25 Cabaret. 22. 22.30 Pianorecital. 23.15 Weekoverzic! Amusementsmuziel HILVERSUM II NCRV. 9.30 KRO. 1 NCRV. 19.45—24.0C 8.00 Nieuws en 8.15 Gram. muz. ding. 9.15 Vocaal Nieuws en wate Gram. muz. 9.55 Gram. muz. 11.4( recital. 12.10 Gram sidentie-orkest en tholiek Thuisfront Nieuws, Jweerberic liek nieuws. 13.10 13.45 ..De wereld v causerie. 14.00 Gr „L'Enfance du Chi In de pauze: Gram Gram. muz. 16.30 Ned. Herv. Kerkdi Jonge Kerk trekt Koor. orkest en „Twee koningen Saul en Jerobear 19.30 Nieuws, sp< weerberichten. 19.4 19.52 Boekbespreki wone man zegt er Gevariëerd prog Avondgebed en liti der. 23.00 Nieuw Gram. muz.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4