Nieuw Zwitserse geologen keerden na tien dagen veilig terug PLEISTERACTIE ontketent 'n ware telefoonramp Kabinetsformatie toeft een wijle achter de schermen WEEMOED IN BERLIJN De moord op Mr Franken >aller 1 :mber EES DAGBLAD VOOR ALKMAAR veilig. (Vondel) Pleisterkoorts plaagde P.T.T. GROT GAF HAAR BUIT PRIJS Muur van water doorbroken Tragiek in Goffertstadion Olie-oproer in U.S.A. Telefoon voor U!? Ir Staf: „eerlijk makelaar 100.000 Oost-Duitsers zijn naar hun post teruggekeerd Werkster vond arsenicum motief voor misdaadgeld ikransreis Peeters EN OMGEVING nhd) Drie Amerikanen „spionneerden" Vóór October Grote Vier bijeen? Motorrijder aan de dood ontsnapt Voeding, kleding en schoeisel goedkoper Zenuwachtige luisteraars blokkeren K.R.O.-lijn en verstoren programma Britten maakten noodlanding Met 100 km vaart in botsing gekomen rfhaven 1 I geopend. -9, Gebouw en 42 ustus2-6en jd op Don- Koningstr. toor 1-C. 13e naar ROES 13 October a.s. ;en: 5 dagen in Geen nacht trein ere reis van: passage- 5ureau venlo, telenmarkt 3 K 4700—3136 'STENLAND ijft om htinaen uw kantoor: 1. 96714 K 20 jrdes /aart tot O. L. tus t.m. 8 Sept. kjes ad. f 0.20 igaande toezen- lij ke Bedevaart, Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in aHe edities 26 ct. per m.m., minimum f4.familieberichten 20 ct., »esp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credietbank. Noordhollands Daqblad HET EE/T VAN HEDEN Pag. 1 Maandag 25 Augustus 1952 48e Jaargang No. 12560 Kantoren: HOORN, Draalsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39, teL 459 K 2240 MUOTATHAL (Zwitserl.) - Tot stomme verbazing van de leden der reddingsploegen, die tegen het vallen van de sche mering hun ontzettingspogin- gen hadden opgegeven, kwa men gisteravond om acht uur plotseling de vier onderzoe kers in het „Hellegat", het meest uitgestrekte grotten- complex van Europa, veilig en in goede conditie te voor schijn. Zij hadden tien dagen opgesloten gezeten achter een muur van water, ontstaan door de zware regenval. In de laatste dagen was het water steeds gezakt: vijftien er varen bergbeklimmers en een Driester stonden gereed de grot met rubberboten binnen te va ren. Zij konden gisteren echter niet slagen. Nadat zij zich door een dikke laag modder hadden heengeworsteld en de eerste en tweede „ooort" waren gepasseerd bleek het water nog altijd hoger te staan dan de bovenkant van de derde ingang, de ..krokodillen' kloof". Een toenemende regenval ver duisterde gisteren de reddings plannen. Ieder had zich reeds verzoend met de gedachte, dat ook deze dag zonder resultaat voorbij zou gaan. Men hoopte maar. dat de expeditie de voor raden zou gevonden hebben, die MOTORRIJDERS RIJDEN OP TOESCHOUWERS IN TWEE DODEN Zondagmiddag werden in t Gof- fertstadion te Nijmegen races ge houden op de betonbaan tussen motorrijders uit Limburg, Bra bant eri Gelderland. Op een gege ven .noment wilde van Ooijen de rijder van den Akker uit Beek en Donk Dasseren. Deze moest uitwij ken zodat hij even naar links zwenkte, waardoor van Ooijen op hem inreed. Het noodlottig gevolg was, dat èn van den Akker èn van Ooijen met hun motor terecht kwamen in de jongenstribune. Van den Akker werd zwaar ge wond naar het St. Canisiuszieken- huis vervoerd, waar hij later over leed. Van Ooijen werd licht ge wond. Een aantal kinderen werd zwaar gewond en een aantal lichtgewond. Vannacht is in het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen de 12- jarige Berendina Bal overleden. Zij werd gisteren bij het onge val tijdens motorraces in het Goffertstadion te Nijmegen zwaar gewond. Vier jongens, namelijk de 14-jarige J. Hen driks. de 13-jarige P. Wolf, diens 10-jaiig broertje J. Wolf en de 10-jarige J. Sanders verkeren nog in levensgevaar. BERLIJN, 23 Aug. Twee Amerikaanse officieren en een soldaat, leden van de Amerikaan se militaire missie bij de Russi sche bezettingsstrijdkrachten te Potsdam (bij Berlijn), zijn op 15 Augustus gearresteerd. Zij waren op een openbare weg aangehou den door een Russische patrouil le. die de auto van de Amerika nen reeds enige tijd had gevolgd. Het motief van de arrestatie is: spionnage. Nader wordt vernomen, dat de drie mannen 36 uur na hun aan houding in vrijheid zijn gesteld. Hun geloofsbrieven werden ech ter door de Russen ingehouden. Het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Europa heeft bij generaal Tsjoeikof te gen het gebeurde geprotesteerd. Ook Tsjoeikof heeft geprotesteerd en terugroeping van deze drie functionarissen geëist. vroegere onderzoekers in de grot ten hadden achtergelaten. Volkomen verrassing Toen zag een politieman on verwachts vier mannen van de helling naar beneden komen. Aangezien niemand was toegela ten, die niet met de redding te maken had hield hij de vier vreemdelingen aan. Hij kon zijn ogen niet geloven, toen hij prof. Boegli. de leider van de expedi tie herkende. De vier mannen waren de „krokodillenkloof" met moeite gepasseerd. Blijkbaar was het water in de grot gezakt door graafwerkzaamheden buiten de grot. De mannen waren wat bleek jes. maar zij verklaarden, dat zij de moed nimmer hadden opge geven. De achtergebleven voor raden waren gevonden en in rantsoenen voor drie weken ver deeld. Ieder kreeg 400 caolrieën per dag. Zij hadden gymnastische oefeningen uitgevoerd om warm te blijven en zich moed ingezon gen. Het controleren van de wa terstand was hun enige arbeid geweest. RUSSISCH VOORSTEL MOSKOU. 23 Aug. De Rus sische minister van buitenlandse zaken. Wysjinsky, heeft Zaterdag aan de ambassadeurs van de V.S.. Engeland en Frankrijk te Moskou het antwoord van zijn regering op de jongste Westelijke nota in zake Duitsland overhandigd. In de thans overhandigde nota stelt de Sovjet-Unie voor om niet later dan October een vier- mogendhedenconferentie te beleg gen ter bespreking van de vol gende drie punten: een Duits vredesverdrag, de vorming van 'n regering voor geheel Duitsland en de instelling van een commis sie, die de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen in de beide delen van Duitsland moet onderzoeken. In de Sovjet-nota wordt voor gesteld. dat deze commissie zal zijn samengesteld uit Duitsers, door Duitsers aan te wijzen in overeenstemming met de vier grote mogendheden. Intussen waren de eerste reac ties in het Westen met name die te Washington niet gun stig. WASHINGTON, 24 Aug. In het lang geheim gehouden op zienbarend regeringsrapport over de olie kartels wordt gezegd, dat zeven internationale oliemaat schappijen een „belangengemeen schap" gevormd hebben om de volledige zeggenschap uit te oefe nen over de olie in het Midden- Oosten. De betrokken maatschappijen zijn: de Standard Oil of New Jersey de Standard Oil of Cali fornia, de Texas Company, de Socony Vacuum and Gulf Oil. (alle Amerikaans), de Anglo-Ira- nian Oil Company (Engels) en de Royal-Dutch-SheÜ (Nederlands- Engels). Zij zouden in conflict zijn met de anti-trustwet. Het rapport verklaart, dat deze maatschappijen „een gesloten fa milie" vormen, die de gehele we reld omspant. De leiding dezer maatschappijen is op allerlei wij ze onderling verbonden. Zij heb ben als doel. de oliereserves van de wereld en de productie te be heersen en de marktprijzen hoog te houden. WIJTHMEN De Enschedese motorrijder V. 't S. is Zaterdag op de rijksweg ZwolleAlmelo op het nippertje aan de dood ont snapt. Hij wilde een paard en wa gen passeren en op dat moment zag hij tot zijn schrik een vracht auto naast zich die eveneens de voorganger wilde passeren. Alles zou waarschijnlijk goed gegaan zijn. wanneer V. 't S. niet ge- schokken was, plotseling iets naar rechts uithaalde, waardoor het stuur van zijn motor in aanra king kwam met de wagen. De man kwam te vallen en hij zou met grote stelligheid door de vrachtauto overreden zijn. indien deze niet nog meer naar links had uitgehaald. De Enschedeër werd met een ernstige knieblessure naar een der ziekenhuizen te Zwolle overgebracht. De zaak is in onderzoek bij de riiksverkeers- politie. MEUBILAIR OOK DEN HAAG Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans prijsindexcijfers van het ge- zinsverbruik per 15 Juli 1952 op basis 1949=100 gepubliceerd. Het totaal-indexcijfer onderging van 15 Juni op 15 Juli 1952 een stijging van 1 punt. Deze stijging is een gevolg van de invoering van de verplichte premie voor de werkloosheidsverzekering, welke zoals bekend tot looncompensatie heeft geleid. Het indexcijfer voor de groep „voeding" onderging een daling van 1 punt. voornamelijk ten ge volge van prijsdalingen van aard appelen. groenten en flessenmelk. Het indexcijfer voor fruit ver toonde een stijging. Bii de niet-voedingsmiddelen zetten zich de prijsdalingen bij woninginrichting en huisraad (huishoudelijk linnengoed) kle ding en schoeisel voort. VLUCHTELINGEN PROBLEEM IN WEST-BERLIJN Nu de Oost-Duitse autoriteiten de Sovjet- zóne van West-Duits- land hebben afgeslo ten door het oprichten van een niemandsland langs de gehele grens, kunnen vluchtelingen uit Oost-Duitsland slechts ontsnappen door West-Berlijn bin nen te glippen. Dage lijks trekken honder den Oost-Duitsers W. Berlijn binnen en zij stellen de autoriteiten voor moeilijke problemen. Het stadsbestuur heeft nu vliegtuigen gehuurd, waarmede de vluchtelingen naar West-Duitsland worden gebracht. Uren voor het vertrek van de toestellen wachten vluchtelingen voor het vlieg veld Tempelhof te Berlijn op hun beurt om de stad te verlaten. (Van onze speciale verslaggever) Het inderdaad mee veel spanning tegemoet geziene Zondagavond programma van de K.R.O., waarin de prijzen van de zgn. Pleister actie van de R.K.. E.H.B.O. bekend gemaakt zouden worden is op een mislukking uitgelopen. Blijkbaar door de schuld van veel zenuwachtige luisteraars, die meenden, dat zij op het zakje van de pleister méér zagen, dan er werkelijk te zien was. Bijna ander half uur wel is het opgegeven nummer van de K.R.O. zo sterk geblokkeerd door onbevoegden, dat de zeven prijswinnaars niet aan de beurt konden komen. Tenminste.... Maar laten wij het verloop van het drama even nagaan. Aan alle kerken van Neder land blijkbaar enkele door een misverstand uitgezonderd werden, zoals wijd en breed was aangekondigd, zakjes verkocht met een pleister, a raison, van 10 cents, ten bate van de Kath. Na tionale E. H. B. O.. Men moest Zondagavond om vijf minuten over half negen naar de K.R.O. luisteren dan zou onthuld wor den, wat men moest doen en prompt kon men te weten ko men, welke prijs men gewonnen had. (Van onze parlementaire redacteur) Ook tijdens het weekeinde is het stil gebleven rond de kabi netsformatie. Althans uiterlijk, want het lijkt niet waarschijn lijk, dat het achter de schermen eveneens stil zou zijn. Daar voor dringt de tijd al te zeer vooral met betrekking tot de internationale vraagstukken. Het meest aannemelijk blijft, dat er wel degelijk naar een oplossing wordt gezocht, maar dat het om verschillende redenen beter wordt geoordeeld om hieraan voorlopig geen ruchtbaarheid te geven. De laatste aanwijzingen om trent personen, die hierbij aan het werk zouden kunnen zijn, dateren van het laatst van de vorige week. Vrijdag bracht ir. Staf, de demissionnaire minister van oorlog en marine, een bezoek aan Paleis Soestdijk en Zaterdag morgen had de minister-president dr. Drees een onderhoud met H.M. de Koningin. Vooral in de figuur van ir. Staf ziet men een man, die de partijen tot elkaar zou kunnen brengen of in de rol van „eerlijke makelaar" dan wel als formateur met een niet-ge- publiceerde opdracht, zoals ook in 1926 aan Jhr. de Geer werd verleend, maar de laatste moge lijkheid lijkt ons voorshands niet waarschijnlijk. Welke oplossing? Naar de aard van de oplossing, waarnaar gezocht wordt, kan KONINGIN JULIANA ONTVING AUSTRALISCHE MINISTER H.M. de Koningin heeft Zaterdag ten pdleize Soestdijk de Australische minister voor Immigratiezaken, mr. Harold Holt, ont vangen ter gelegen heid van zijn bezoek aan Nederland. Hier zien we de Koningin met haar gasten, de heer en mevr. Holt. men slechts gissen. Op het be proeven van een g heel nieuwe opzet lijkt de huidige gang van zaken moeilijk te passen. Het wil ons voorkomen, dat hiervoor een meer openlijke weg zou moeten worden gevolgd. Het meest aan nemelijk is dan ook, dat gepoogd wordt om alsnog de moeilijkheden voor een extra-parlementair vier- partijenkabinet uit de weg te ruimen. Er was in de voorlaatste faze van de formatie-Donker zelfs een verdeling van de porte feuilles, die de vier fracties be vredigde. De moeilijkheid was alleen dat de K.V.P.-portefeuilles op Buitenlandse Zaken niet tot wederzijds genoegen bezet kon den worden. In een minder zwaar laten wegen van wellicht toch tot op zekere hoogte subjectieve eisen zou de oplossing gelegen kunnen zijn of mogelijk ook in het als nog bereid vinden van een van de zes candidaten, die mr. Don ker tevergeefs polste of liet pol sen. En daarnaast is het zo, dat de P.v.d.A. zich in laatste aanleg wel bereid verklaarde om een van haar vijf departementen, nl. Wederopbouw, a'f te ruilen; ook in een enigszins andere verdeling van de portefeuilles zou deze con cessie wellicht de sleutel voor de oplossing kunnen zijn. Het bleek in de loop van de avond, dat het ging om zeven letters de letters van, het woord K. R. O.-gids. Men moest het zakje van de pleister zo dicht mogelijk bij het lamplicht hou den eri dan zou men, in het gun stige geval, kunnen zien, of er een letter in de rechterbeneden hoek stond. Indien dat het geval was, moest men onmiddellijk de K. R. O. opbellen, en dan kreeg men te horen, wat men had ge wonnen. Het zou een auto kun nen zijn,, of een scooter, een jaar gratis wonen. enz. enfin, dat weet men wel. Onderwijl hield het orkest van Klaas van Beek de luisteraars en de mensen in de zaal bezig. Het werd kwart voor negen, negen uur. nog steeds was er niemand naar de telefoon gerend en nog steeds wisten we niets van een prijswinnaar. Enige malen had de omroeper al gezegd, dat het opgegeven nummer almaar geblokkeerd was door luisteraars, die dach ten, dat zij op hun zakje iets gezien hadden, wat er in wer kelijkheid niet op te zien was. Misschien had de omroeper nog wel een paar maal, in het begin al. duidelijk kunnen herhalen, waar het eigenlijk om te doen was, want dit bleek lang niet iedereen aanstonds volkomen duidelijk geweest te zijn. Enfin, om kort te gaan. Klaas van Beek maakte maar muziek en de omroeper bezwoer de luisteraars om het nummer 8211 toch alleen maar op te bellen, als men werkelijk een prijs had, dus duidelijk een let ter had gezien. Maar het hielp niet veel. Om tien over negen hoorden we. dat er al drie prijs winnaars waren, maar die kon den de geblokkeerde K.R.O. niet bereiken. Hoe men dit in de studio niettemin te weten was gekomen, werd ons niet verteld. (Vervolg op pag. 5) IN SOVJET-ZONE BERLIJN, 24 Aug. Een Brits vier motorig transportvliegtuig van de burgerluchtvaart zag zich vandaag gedwongen in de Sovjet zone een noodlanding te maken. Voor zover op het ogenblik be kend, is een van de uit drie le den bestaande bemanning daarbij om het leven gekomen. Een woordvoerder van het Brit se leger heeft verklaard, dat de Britse autoriteiten zich tot de Russische hebben gewend met 't verzoek de bemanning vrii te la ten en het toestel vrii te geven. Het vertrok hedenmorgen van Tempelhof. Toen het nog boven de stad was. sloegen plotseling vlammen uit de motor. De beide ongedeerde inzittenden van het toestel ziin in West-Berliin aan gekomen. BERLIJN, 24 Aug. „Hereniging van ons vaderland in vrede en vrijheid zal het loon van onze zorgen en moeiten zijn", zo heeft de West-Duitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer Zondag voor de Oost-Duitse katholieken verklaard. De kanse lier deed deze belofte in een telegrafiscne boodschap aan de Duitse Katholiekendag. Herhaalde malen werd op deze Katholiekendag gewezen op de verdieping van het religieuze le ven in Oost-Duitsland, die scherp afsteekt tegen de door de aarts bisschop van Keulen, Z.E. Joseph Kardinaal Frin-gs, en door de bis schop van Paderborn, Mgr. dr. Lorenz Jaeger, geconstateerde vervlakking van de beleving van de godsdienst in West-Duitsland sedert het leven daar weer in normale banen is geleid. Herdenking Tussen alle beweeg viel de her denking van de slachtoffers van het nazisme met het gezicht op de gevangenissen Plötzensee en Tegel, waar de meeste van de ZWOLLE Op de weg Zwolle Hasselt onder Mastenbroek wil de C. K. uit Blokzijl, bestuurder van een bestelauto een voor hem rijdende paard en wagen inhalen. Hij haalde hiertoe naar links uit. maar even later werd zijn wagen onderste boven gereden door een personenauto, die volgens wegge bruikers met een snelheid van 100 km. ziin voorgangers had wil len passeren. Beide auto's waren zwaar gehavend. De bestuurder van de luxe auto werd naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle over gebracht. doch daar bleek, dat ziin enige „letsel bestond uit het breken van een paar tanden van ziin kunstgebit. H. K.. de inzit tende van de bestelauto werd met verwondingen naar zijn wo ning in Blokzijl overgebracht. UTRECHT, 23 Aug. (A.N.P.) Heden hebben wij een onder houd gehad met de substituut officier van justitie te Utrecht jhr. mr. N. Witsen Elias. Deze bevestigde in algemene trek ken hetgeen gisteren en van daag is gepubliceerd omtrent de dood van de 62-jarige mr. J. F. Franken, oud-gemeente secretaris van Amsterdam, en de verdenking, welke gerezen is tegen diens 26-jarige zoon mr. W. K. F. uit Bilthoven. Mr. J. F. Franken overleed, zo als wij reeds meldden, 8 Juli vrii plotseling in ziin villa te Biltho ven. Drie dagen daarna werd het stoffelijk overschot in Den Dol- der ter aarde besteld. De behan delende arts nam aan. dat hart- embolie de doodsoorzaak was. Aan deze doodsoorzaak is men gaan twijfelen, nadat de werk ster der familie welke al reeds verontrust was door het feit. dat kort voor het overlijden gezins leden zich na 't eten van koekjes onwel hadden gevoeld in de kelder een fles met een kleine hoeveelheid arsenicum aantrof. Sectie op het stoffeliik overschot toonde daarvan sporen aan en in middels had de echtgenote van de overledene haar oudste zoon Wim, die de laatste tijd enigszins Utrecht in observatie doen opne men. Dinsdag 19 Augustus werd mr. W. K. F. voorgeleid en door de justitie verhoord. Na aanvanke lijke ontkenning heeft hii thans bekend schuld te hebben aan de dood van ziin vader door vergif tiging. Als motief geeft hii voor dat hij geen passende betrekking kon vinden. Hii zou zich daarom in een betrekking met geld heb ben willen inkopen. Listig Hoewel ook de verdenking is gerezen, dat hij de overige ge zinsleden de tweede zoon stu deert in Wageningen en de jong ste in Utrecht zou hebben wil len vergiftigen, heeft hij op dit punt nog geen bekentenis afge legd. Zijn psychische toestand doet hem somwijlen zeer listige verklaringen afleggen, zodat men er zich voor moet hoeden op een dwaalspoor te worden geleid. 3 DODEN, 16 GEWONDEN BIJ MOTORWEDSTRIJDEN HAMBURG 24 Aug. Bij de al hier gehouden motorwedstrijden kwam°n twee motoren met zijspan met elkaar in botsing. Ze vlogen op het publiek in, met het gevolg dat drie personen om het leven kwamen en zestien ernstig werden gewond. De slachtoffers waren al- leidende katholieke priesters en leken, die rond 1934 en in de tweede wereldoorlog door de na- tionaal-socialisten ter dood wer den veroordeeld, zijn terechtge steld, als een moment van diepe stilte en ernstige rust. In aan wezigheid van mevrouw Klause- ner, wier echtgenoot, Erich Klau- sener, in 1934 door de nazi's werd vermoord, herdachten de tiendui zenden in gebed de offers, welke hun geloofsgenoten hebben ge bracht. De sluiting In het Olympia-stadion was Zondagmorgen 6 uur het groene veld als bezaaid met materialen voor de opbouw van altaren. Dank zij een perfecte organisatie is de communie-uitreiking aan ruim 150.000 (100.000 uit Oost- Duitsland) gelovigen zonder noe menswaardige storingen verlopen Overal waren altaren opgericht: in en buiten het stadion, op de groene grasvlakten langs de hoge muren. Tegelijkertijd werd in alle kerken van Berlijn, die even eens gevuld waren, de H. Mi/ opgedragen en de H. Communie uitgereikt. Om 10 uur, na de mas sale communie-uitreiking, werd in het Olympia-stadion een ponti ficale H. Mis gecelebreerd door de Apostolisch Nuntius in Duits land, Mgr. A. Muench. De bis schop van Berlijn, Mgr. Wilhelm Weskamm, preekte over „Ik weet, dat Gij mijn Vader zijt". In hetzelfde stadion werd des middags de slotbijeenkomst van deze 75ste Duitse Katholieken dag gehouden. Er heerste een feestelijke stemming van een heid en vertrouwen, hoewel bij de Oost-Duitsers de weemoed ook een belangrijke plaats in nam. Zij moeten immers als apostelen weer terug naar hun post achter het IJzeren Gor dijn; wie weet voor hoeveel jaren? De president van 't permanent comité der Duitse Katholieken dagen, Fürst Karl zu Löwenstein, stak hun echter een hart onder de riem met zijn rede: „Een is de Heer, Zijn Rijk kome TIENDE SLACHTOFFER VAN HEDIN OVERLEDEN STOCKHOLM. 23 Aug. - Mevr. Maria Petterson. een 82-jarige verpleegde van het door de poli- tie-agent-moordenaar Hedin giste ren in brand gestoken oudelie- denhuis. is heden aan haar ver wondingen bij de brand beko men overleden. Het aantal van geestelijk ontspoord leek. te doden bevond zich een vrouw. len Duitse toeschouwers. Onder de Hedin's slachtoffers is hierdoar tot tien gestegen. W/////////////////I an Rundvee- T.M. i. Veemarkt l.asting- vsulent rent erk. opl. en lidmaatschap :cr. Nederl. Col- Bel.consulenten, iplein 6 te Den ost Schev.) tel. iiiiiiiiiiiiiiiHinniii^ politiebureau k vol belang- hier zo juist had", zei de rd". „Dat cht van boer onden. Maar tt te hebben, rretje natuur- lianen Wubbo viel de com- antwoordde brand Ysinga ls zijn eigen- an overtuigd, -stopt hebben krachtjes. Die stadion, toen i

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1