VERRJ in de Nationale zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer Grote belangstelling voor succesvol ochtend concert Zestien werkende leden van het K.C.B. exposeren Geslaagd fruittournooi Op heterogene tentoonstelling FEITEN Voor Meervogels de eerste prijs na spannend duel met V.V.W. van heden Faanhof en we Wisselende kansen door weinig wind AGENDA Dankbare zieken Noord-Hosiand wint districten-tournooi Con Zelo tegen Heidemaatschappij Marktberichten Koers der ai PAGINA I MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 Zaterdagmiddag zijn op het Alkmaarder Meer de Nationale Zeilwedstrijden begonnen. Ze zullen voortduren tot Dinsdag namiddag. Het was in het afgelopen weekend prima weer, er stond maar weinig wind, zodat de zeilers steeds wisselende kansen hadden. Daardoor ontstond bij de verschillende klassen grote spanning. De uitslagen van Zaterdagmid dag luiden: Pamnusklasse: 1. A. J. Dijkers met Dinkelaar (Nieuwe Meer). B.M.-klasse: 1. J. M. Jacobs (Zaanse Onderl.); 2. C. Stelling met Gladoor (Z.O.). Valkklasse B: 1. Admiraal met Stua (ZWVU); 2. M. Maesen met Noflik(ARZV) Tornadoklasse: 1. P. van Berge met Catch Me (De Breek); 2. M. v. d. Giessen m. Orsé Pluut (ZZV). Jeugdklasse: 1. S. W. Kor ver met Snuiver (De Schinkel). A 1. P. Bos met Swallow (Z.O.). Regenboogklasse 1. L. de Wit met Annemerie (Z.Z.V.i, 2. J. Alberda met Water en Wind (S.Z.C.); 3. Mr. C. Walig met Woelwater (Z.Z.V.). 12 1.12 klasse A: 1. Sj. Kraan met Mustang (Bra- semermeer): 2. W. Guldemondmet Spotvogel (De Kaag); 3. J. C. van Staveren m. Mariandel (De Kaag); 4. B. van Wijk met Rakker (Brase- mermeei Vriiheidsklasse: 1. T. Amons met Noreg (ZZV); 2. H. 'V. L. Frowijn met Gilha (Loosdrecht)3. H. W. Hoelen met Klein Duimpje (HWH)4/5. Ed. R. Freeh met Duveltje (De Kaag); 4/5. Dudok van Heel. Olympia-jollen A: 1. R. v. Heuveln met Favonius (De Koenen); 2. H. Willems, met Witte Raaf (W.V. De Schinkel). Olympia-jollen B: 1. W. Maarsse Wzn. met Bulle Brega (Aalsmeer): 2. F. A. Pruym- boom met Ree (Elfhoeven); 3. D. M. en J. Stuurman met Popey (ZZV); 4. D. de Kat Jzn. met Kat- tebakje (De Kaag). 12 M2 klasse B: 1. S. Bakker met Pasja (A'dam); 2. N. Boschma met Hiphaan (De Kaag); 3 P. Koning met Atalanta; 4. P. de Jong (Doordrijvers). 12-voets jollen B: 1. li. Bergmans met Jimmy (H.J.C 2. mej. M. H. Scherphuis met Kikkerbil (ZZV); 3. mej. C. Brinkman met Colonel (H.J.C.)4. J. Kuyt. 12-voets jollen A: 1. F. Brinkman met Holy Dick (H.J.C.); 2. P. Hellema met Lucky Truck (ZZV); 3. H. Krebbers met Optimislje (Aalsmeer); 4. G. J. Holtrop met Tecumseh (HJC). 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. J. Bakker Dzn. met Swallow II (Onderlinge); 2. Jac. Swart (On- derlingri met Argus II; 3. W. J. de Jongh met El Primero (HZV); 4. Joh. Roem Jr. met Hollands Roem (Onderlinge). 16 m2 Eenheidsklasse B. 1. K. Bus, met 't Schrijverke (Necherhop); 2. J. Schiet met Fa- tima (De Koenen); 3. J. Noot met Skua (H.W.N.)4. N. A. Dekker met Arendsjong (K.N.R. en Z.V.). Valkklasse A. 1. C. Groot met Annemarie (Aalsmeer); 2. C. M. H. Nauta (met Narwal) De Kaag; 3. H. C. Kirkenier met 't Spul (A.R.Z.V.); 4. C. Weltevreden met Barry III (Vennemeer). Draken. 1. J. R. v. d. Berg met 't Honds bos (A.R. en Z.V.); 2. S. Bakker met Windekind (A.R. en Z.V.); 3. W. Klomp met Eska (De Kaag); 4. R. Visser met Tafnir (A.R. en Z.V.). 16 m2 klasse. Onderlinge wedstrijd: 1. Th. de Boer; 2. G. Willemse met Walta (Z.N.V.U.); 3. D. Bakker met The Sailor) Onderlinge; 4. W. Zandt met Wildebras (Z.O.). Uitslagen Zondag: Olyihpiajollen A. (4 gestart). 1. J. J. Huurman met Hipiman (W.V. A'dam); 2. H. Willems Wz. (W.V. We Schinkel) met Witte Raaf. Olympiajollen B. 1. W. Maarse Wzn. met Bulle Brega (Aalsmeer); 2. H. van Heu velen (Aalsmeer); met Caldonia; 3. Dm. en J. Stuurman met Po- peye (Z.Z.V.); 4. D. de Kat Jzn. met Kattebakje (De Kaag. Jeugdklasse. 1. S. W. Kor ver met Snuiver (De Schinkel). Zaanklasse. 1. B. Lemstra met Avanti II (Onderlinge). Tornadoklasse. 1. J. J. v. 't Hogerhuys met Wervelstorm (R.Z.V.); 2. P. Both met Zephir (De Breek). Pampusklasse. 1. A. J. Dijkers met Duikelaar (Nieuwe Meer). Valkklasse A. 1. P. van Buren met Bufra (De Schie); 2. C. Groot met Anne marie (Aalsmeer); 3. C. M. H. Nauta met Narwal (De Kaag); 4. H. C. Kirkenier met 't Spul (A.R. Z.V.). Valkklasse B. 1. T. Zweers met Elsa (Z.O.); CONCOURS DE LUCHTBODE ALKMAAR - De Postduiven vereniging van Zaterdagvlie gers „De Luchtbode" te Alk maar, hield op Zaterdag 23 Aug. een verenigings-concours op Geldenmalsen. De uitslag hiervan was: Vink 1 2; Luitjes 3 14; Koger 4 8 9 10; de Nijs 5 6 15; Bar- horst 11 en Admiraal 12 13. De navolgende heren gingen met de prijzen naar huis: Vinke ECager en de Nijs. Ook jongeren welkom Per 1 Sept. a.s. zal de gele genheid worden opengesteld, om een jumiorengroep onder de vereniging te stellen. Jeugdle den kunnen zijn, die personen, die de leeftijd van 16 jaar niet hebben overschreden, en niet l'id zijin van een andere bond. Het lidmaatschap van de ver eniging bedraagt de halve con tributie van een lid boven de 16 jaar. Tevens zullen zij mo gen verzenden naar de stations van loslating voor de halve ver- zendprijs. Aanmeldingen: Zes- wielenetraat 9 te Alkmaar. 2. Admiraal m. Skua (Z.W.V.U.); 3. K. Maassen. Eco Jollenzeilers. 1. S. de Wit; 2. C. Brouwer; 3. J. J. Keyzer (Bergen); 4. B. Aten. 16 m2 klasse, onderl. wedstrijd. 1. Th. de Boer; 2. W. Zandt met Wildebras (Z.O.); 3. G. Willemse met Walta (Z.W.V.N.); 4. H. Sip- ma met Claes (Onderlinge). 16 m2 Eenheidsklasse A. 1. Jac. Swart met Argus II (On derlinge); 2. J. Bakker Dzn. met Swallow II (Onderlinge); 3. P. Muusse met Wilfred (Onderlin ge); 4. A. W. Endstra met Storm- meeuw (Nieuwe Meer). Draken. 1. J. R. v. d. Berg met Joy (K.N.R. en Z.V.); 2. R. Visser met Pafnir (A.R. en Z.V.); 3. H. W. v. d. Steen met Noorman (A.R. ent Z.V.); 4. W. Klomp met Eska (De Kaag). Regenboogklasse. 1. L. de Wit met Annemarie (Z.Z.V.); 2. J. H. C. Sieverts met Coppelstock (Vennemeer). B.M. klasse, onderl. wedstrijd. 1. C. Stelling met Gladoor (On derlinge); 2. C. Pepping. Vrjjheidsklasse. 1. L. Amons met Juir (Z.Z.V.); 2. J. Stenhuis met Marjan (Aals meer); 3. Bouwhuis met Schicht (Pampus); 4. H. W. L. Trowijn met Gilha (Loosdrecht). 12 m2 klasse. 1. Sj. Kraan met Mustang (Bra- semermeer); 2. B. van Wijk met Rakker (Brasemermeer)3. J. C. van Staveren met Mariandel (De Kaag); 4. W. G. Jungschlager met Gems (De Kaag). 12 m2 klasse B. 1. N. Boschma met Hiphaan (De Kaag); 2. S. Bakker met Pasja (Amsterdam); 3. P. v. d. Kommer met Sapitau (Onderlinge: 4. A. W. de Brey met Sagitta (De Kaag). 12-voet jollen B. 1. D. de Zaayer met Vas-Y (H.J.C.); 2. Mej. Kretters met 't Optimistje (Aalsmeer); 3. G. J. Holterop met Zilvermeeuw (H.J. C.); 4. G. de Vries Lentsch met Cormoran (De Schinkel). 16 m2 Eenheidsklasse B. 1. J. Schiet met Fatima (De Koenen); 2. W. A. Dekker met Arendsjong (K.N.R. en Z.V.); 3 J. Teer met Flierefluiter (Z.Z.V Z.O.); 4. F. Kamerling met Schil- lebil (De Kaag). MAANDAG 25 AUG. Bioscopen: REX: Weense operette. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Ara bische nachten. 14 jaar. HARMONIE: Jong. knap en rijk. 18 jaar. VICTORIA: Golden Girl. 18 jaar. Voorstellingen: 7 en 9.30 uur. Apotheken: Na hedenavond zes uur is voor spoedgevallen te be reiken apotheek Kruisinga, Koorstraat 59 (apotheker G. Kruisinga). Tentoonstellingen Tot 1 September: Bovenzaal „Het Huis met de Pilaren" te Bergen: werken van Jac. J. Koeman. Tot 1 September: Stedelijk Museum Alkmaar: Tegels en Tulpen. Tot 31 Augustus: K.C.B. Ber gen: schilderijen, aquarel len en gouaches van wer kende leden. Tot 1 September: Kunstzaal Huibers, Bergen: werken van Jaap Min. ALKMAARDER MEER: Zeil wedstrijden. Aanvang 11.10 uur tot na 15.40 uur. Kermis Alkmaar open van 16 uur tot 1 uur 's nachts. GULDEN VLIES: 8 uur Ne derlandse Comedie met: De bruiloft van Figaro. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Radio Cowboy Trio: De Chico's. G&slsd^d WARMENHUIZEN Onze plaatsgenoot, de hr A.A.W. v.d. Linden, onderwijzer te War- menhuizen, slaagde Woensdag j.l. voor het examen hoofdakte A en B. BERGEN Vrijdag j.l. slaagde voor het staaits-examen Gym nasium B, de heer H.A. Bos te Bergen. HEILOO Te Wageningen slaagde voor de aikte Tuinbouw l.o. onze plaatsgenoot de heer W. Winter, onderwijzer aain de R.K. School St. Adalbertus te Egmond Binnen. Zomeravond - voetba CASTRICUM Reeds is vastgesteld dat de zomeravond- oornp. is vastgesteld. De wed strijd Klompen buurtBakkum welke Maandag j.l. is gespeeld is geëindigd in een gelijkspel 22. De wedstrijd Gemeente Schulpstel is een grote over winning geworden voor Schulp stel. Met 51 hebben zij de ge meente verslagen. Het begin is reeds bijzonder goed. De wed strijd Duin en BoschDorps straat is afgelast. Als bet weer een beetje meewerkt kunnen er nog zeer spannende avonden komen. 25 Aug. Schulpstel— Klompenbuurt. Terrein Zeeweg. ALKMAAR. De talrijke vreemdelingen die Vrijdag onze stad bezochten, konden in het ochtendconcert in de Grote Kerk een artistieke attractie vinden. Met genoegen viel te constateren dat de concert-gevers, de sopraan Treya Ree-Lemaire, en de orga nist Piet Ree, veel belangstelling hadden. Een beperkt maar zeer interessant programma had men voor dit concert samengesteld. De organist opende met een Toccata van de Nederl. componist J. P. Sweelinck (1561—1621) op het z.g. kleine orgel. Dit instru ment dat tot de oudste van Ne derland behoort en dateert van 1511, dus ongeveer uit dezelfde tijd als waarin Sweelinck leefde. Dat het werk van deze meester uitstekend tot zijn recht kwam op dit orgel, vooral wat het karakter betreft, laat zich denken. Met be geleiding van dit zelfde orgel zong de zangeres twee Oud-Hol landse liederen en een lied van Joh. Seb. Bach „Vergisz mein nicht". Het was voor de eerste maal dat we deze vocaliste hoor den zingen, en we kunnen er aan toevoegen dat deze muzikale ken nismaking van zeer aangename aard was, tengevolge van een uit stekend stemgeluid en muzikaal verantwoorde voordracht. Toen zij echter bij het grote orgel lie deren van Hendrik Andriessen zong, „Flagellation" en „Couron- nement d'épines" ging er van wege, de grote ruimte menig dé tail verloren. Deze liederen horen eigenlijk thuis in de kamermu- zieksfeer, dus in de concertzaal. Het „Pie Jesu" van Gabriel Fau- ré kwam mede om de aard van het werk beter tot zijn recht. De organist voelde zich ook blijkbaar aangetrokken tot de kunst van improviseren. Piet Ree kan zich dit permitteren, omdat hij blijk geeft van veel fantasie Mej. Cath. Ruiter in Waarland is een van de talrijke zieken, die de rijke zegeningen hebben on dervonden van hun deelneming aan het Ziekentriduum te Heiloo. Zij, al haar 34 jaren reeds in valide door kinderverlamming, is een van de sprekende bewij zen, hoe langdurige zieken een dergelijke triduum als een grote weldaad gevoelen. Zij verzoekt ons, en zij vertrouwt daarbij te spreken namens alle deelnemers, dat onze krant zich tot tolk maakt van de dankbare harten van alle zieken, die daar in Heiloo heerlijke dagen hebben meegemaakt, zowel geestelijk vooral, als ook lichamelijk. Zij zijn veel dank verschuldigd aan allen, die hen deze schone en troostrijke dagen hebben bereid. Zij danken op de allereerste plaats God voor de hun geschon ken genade. Dank vervolgens aan de geestelijke leiding van het triduum, aan alle organisato ren en aan de ingezetenen van Alkmaar en Heiloo die op ver schillende manierèn hun liefde rijke en welwillende hulp heb ben verleend! Moge God hen rij kelijk zegenen voor hun goede werken. De dankbare zieken zul len voor hen bidden! en omdat hij daaraan ook onmid dellijk vorm weet te geven. Hij speelde een zeer geslaagde improvisatie die 'n enkele maal aan Widor deed denken. Hetgeen aan zijn prestatie allerminst af breuk deed. De concerterenden verdienen een compliment voor de werken die zij ter uitvoering hadden ge kozen. Hun programma getuigde van een goede smaak, en er wer den gelukkig geen plat getreden paden uit het rijk van Vrouwe Musica bewandeld. Het is een succesvol ochtend concert geworden, dat ongetwij feld door de toehoorders ten hoogste geapprecieerd is. W. Schreurs. Geslaagd ALKMAAR Bij het op Vrijdag 22 Aug. j.l. te Utrecht gehouden examen der Eerste Nederlandse Modevakschool En- said, slaagden van de school te Alkmaar de dames C. Couvée, Alkmaar; P. Dijkshoorn, N. Beemster, A. Kloosterboer, St. Pancras, C. Meeldijk Alkmaar; A. Tholen, Heiloo; en A. v. Wijk Burgervlotbrug voor het diplo ma lingerie- huishoud- en baby- kleding. En de dames R. Hey- nis, West-Graftdijk; A. Kap 'te Egmond aan Zee; J. Miedema te Alkmaar; J. Oud, Alkmaar en J. Schouten Alkmaar, voor het diploma costumière en moderne stofversiering. Mej. A. v. Wijk slaagde tevens voor het diploma „Shelsysteem". De dames R. de Haan, Hippolytushoef en mej. R. Mul. Langedijk slaagden voor het diploma nuttige handwer ken (akte K.). Gevonden voorwerpen ALKMAAR In de afgelo pen week werden op het politie bureau weer tal van gevonden voorwerpen gedeponeerd of af gageven, daaronder bevonden zich enige geldsbedragen, por- temonnaies, sleutels, damestas jes, handschoenen, riemen en ceintuurs, een aansteker, 'n vul pen, vestjes, en shawls, hand schoenen, een rugzak en een steunzool. Radiodistributie OUDORP Door de PTT is het radiodistributienet nu ge heel door een ondergronds ka belnet vervangen. Het zeer pri mitieve bovengrondse net, dat over daken en huizen was ge spannen en waarin uiteraard vele storingen voorkwamen, is nu opgeruimd. Herbenoeming burgemeester OUDORP Bij K.B. van 12 Aug. j.l., is de Edelachtb. heer A. G. Bakker voor de tijd van 6 jaren herbenoemd als burge meester dezer gemeente. Ruiterfeest OUDORP Naar wij verne men zal begin September een demonstratie door de Rij-vereni ging uit de Schermer worden gegeven. De demonstraties zul len worden gehouden op het terrein van de heer J. J. Stroo- mer aan de Munnlkenweg. Er zal voor deze sport ongetwij feld veel belangstelling bestaan. BERGEN. Zaterdagmiddag opende de voorzitter van het K.C.B. te Bergen, Mr. A. F. Kamp in de kunstzaal van de Rustende Jager de laatste zomer-tentoon- stelling, die werken toont van een zestiental werkende leden van het K.C.B. Uiteraard een wel wat heterogene tentoonstelling, die echter, zij het dan zeer sum mier, een overzicht geeft van het werk, dat in Bergen gemaakt wordt. Naast deze tentoonstelling wor den er in de voorzaal van de „Rus" nog een dertigtal werken geëxposeerd, zodat de bezoeker, in beide zalen, toch een vrij aar dige indruk opdoet van alles, wdt er op het gebied van de schilder kunst in Bergen om gaat. Het openingswoord voor deze laatste tentoonstelling van het seizoen benutte Mr. Kamp om een overzicht te geven van het afgelopen seizoen, dat niet onbe vredigend is geweest voor de Bergense kunstenaars. De reeds gehouden tentoonstellingen. 10 in totaal, werden door ruim 3800 personen bezocht en de verkoon is tweemaal zo groot geweest als het vorig jaar. De verkoop werd gestimuleerd door de permanente expositie in de voorzaal van de Rus en ook door de hulp, door velen betoond bij de organisatie der tentoonstellingen en de ver koop. Met voldoening kan worden teruggezien op de aankoop, door het Ministerie van O. K. en W. verricht. Een novum dit seizoen waren de openingen van tentoonstellin- TENNIS Op het gemeentelijk tennispark te Alkmaar werd Zondag, onder begunstiging van buitengewoon ■tenniswe&r, een wedstrijd ge speeld tussen de districten Nrd.- holland-Noord, Amsterdam en Haarlem. Tegen ieders verwach ting in wist Noordholland deze wedstrijd te winnen, zij het ook „met de hakken over de sloot". Het was n.l. zo, dat ieder dis trict een wedstrijd met 53 won en de andere met 53 ver loor. En daar Noordholland 20 sets op zijn naam kon schrijven en Amsterdam en Haarlem ieder 19, werd eerstgenoemde winnaar van dit, voor de eerste maal ge organiseerde tournooi. Noordhol land won van Haarlem; Haarlem won van Amsterdam en Amster dam won van Noordholland. En daar Haarlem 197 games had te gen Amsterdam 190, werd Haar lem tweede en Amsterdam derde. Er waren zeer aantrekkelijke partijen te zien; bij debezoe kende teams stonden verschil lende eerste klassers opgesteld. De Noordhollandse ploeg bestond uit: voor de enkelspelen: mevr. Schuurman en mej. v. Limburg Sti'rum; Schmidt en Teitler; voor de dames-dubbel, mevr. Buiskool en mej. v. d. Duim; heren dub belspel, mr. Buiskool en Stumpel; gemengd-dubbelspelen mej. Kop pendr. Damsté en mevr. Man- joeroGroen. TOT SLOT EEN VUURWERK PURMEREND Naar wij vernemen zullen de feesten dit jaar wederom worden besloten met een schitterend vuurwerk. Dait belooft dus een mooie Za terdagavond te worden. BEDRIJFSSPORT ALKMAAR, Uitslagen van de afgelopen week gespeelde wedstrijden m de Aikmaarse Be- drijfsvoetDai en Hanabalcompe- titie: VOETBAL Afdeling A: Povay I-Biackboys 11 Lichloedr.Postiljon 31 SO VA—BBC I 2—0 Afdeling B: APSV II—VIVO-boys 3—1 Centra—APSV II 0—1 NOCSlagers 04 Afdeling C: PerzitoRingers II 12 Lastina-boysKofaboys 02 BBC II—POA 1—3 Bekerwedstrijden: NotenkrakersTelefonia 21 SOVA—Slagers 1—0 NotenkrakersReiniging 03 Stand Aideling A: SOVA 9 7 2 0 16 •Uichtbedrijven 10 7 2 1 16 BBC 9 6 1 2 13 Ringers I 10 6 1 3 13 Povay I 9 4 4 1 12 Biackboys 9 3 2 4 8 Postiljon 9 2 3 4 7 Chevrolet boys 10 3 1 6 7 Reiniging 9 2 16 5 't Hooge Huys 9 0 3 6 3 HulskampPoys 9 0 2 7 2 Stand Afdeling B: NOC 8 6 2 0 14 Centra 9 7 0 2 14 Stoel I 10 6 1 3 13 APSV II 10 4 3 3 11 Telefonia 8 4 2 2 10 Krom 8 3 2 3 8 Vivoboys 9 3 2 4 8 Slagers 10 2 2 6 6 Melkboeren 8 13 4.5 Rhodesia 8 0 3 5 3 Notenkrakers x 8 12 5 2 x 2 Verliespunten wegens staken Stand Afdeling C: Alkm. Courant 9 5 4 0 14 POA 7 5 2 0 12 Lastinaboys 9 5 2 2 12 Kofaboys 9 4 3 2 11 Perzilo 9 4 14 9 Nagengast 8 3 14 7 Rmgers II 8 2 3 3 7 BBC II 9 2 16 5 Povay II 9 13 5 5 Stoel' II x 7 10 6 0 x 2 Verliesp. wegens niet opk. HANDBAL Afdeling A: TelefoniaLastinagirls 14 HulskampgirlsHVB 04 Afdeling B: Centrade Wild 36 ZwaluwenPCB 74 Stand Afdeling A: NOC 10 8 1 1 17 HVB 9 5 2 2 12 Krom 11 5 2 4 12 Telefonia 9 4 2 3 10 't Hooge Huys 11 4 2 5 10 Hulskampgirls 11 2 1 8 5 Lastinagirls 9 2 0 7 4 Stand Afdeling B: Centra 11 9 0 2 18 de Wild 10 6 2 2 14 Zwaluwen 11 6 2 3 14 Milfleur 9 6 1 2 13 IV A 11 3 0 8 6 PCB 10 2 0 8 4 JAK 10 1 1 8 3 gen door de genodigden van bui ten Bergen. Ook dit heeft tot een grotere belangstelling voor Ber gen als kunstcentrum bijgedra gen. Voor de komende maanden staan o.a. nog op het programma een herdenkingstentoonstelling van werken van Mevr. Ruttgers van der Loef. van werken van Colnot Sr. en Filarski Sr., een tentoonstelling van affiches en. ook weer iets nieuws een expo sitie voor amateurs. De komende winter staat het optreden van Guido van Deth met het poppentheater op het program, een Franse film. mu- ziek-avonden. een avond over de dans door Joop Schultink, als mede een avond over architec tuur. Avondtekenschool CASTRICUM Het bestuur van de vereniging ter bevorde ring van het vakonderwijs in Westfriesland, deelt mede dat genoemde avondtekenschool zal aanvangen op 1 Oct. a.s. Burgerlijke Stand DE RIJP Geboren: Paulus V. zv S. de Wit en C. Kamper; Maria P. A. dv J. Kaptein en E. Oudejans; Theodorus M. zv C. Groot en R. Kroon. Overleden Cornells Heijnis 75 jaar, wedn. van M. Bootsman. Ondertrouwd: Folkert Klomp maker, 38 jaar en Cornelia ae Boer, 24 jaar. De oogst van de straat CASTRICUM Gevonden: n' horloge, bankbiljet, regenjas en regenpijp. Verloren: blauwe dames por- temoininaie, damesÉ horloge merk Pola, portemonnaie met inhoud 80 cent; dames horloge met br. bandje, grijze visgraat tweed jas, twee zilverbons a f 1, BLOKKER. Het prachtige zomerweer had vele honderden toeschouwers naar het Blokkers terrein doen stromen om daar ge tuige te zijn van het zo langza merhand traditie geworden fruit tournooi. En ze zullen er geen spiit van gehad hebben, want ze hebben genoten van vier span nende wedstrijden. De spelers de den. ondanks het warme weer, allen hun uiterste best. De uitslagen waren als volgt: Blokkers I—WW I 1—1 WW won na strafschoppen. Meervogels ISVA I 20 Verl. ronde: Blokkers ISVA I 22 Blokkers won na strafschoppen. Finale: Meervogels IWW I 2—1 Men ziet dus dat de beide wed strijden van de organiserende club in een gellik spel eindigden, wat een toppunt van spanning aangeeft. VVW was echter in het straf schoppen nemen beter. In de verliezersronde tussen Blokkers en SVA. welke in 22 eindigde, was Blokkers echter be ter. want 4 van de 5 werden on genadig benut. Blokkers—WW I 1—1 Onder leiding van scheidsrech ter Muskee ging de wedstrijd de eerste tijd gelijk op. Enkele mooie kansen voor Blokkers gin gen verloren, ondanks de behoor lijke aanvallen. Na 20 min. spe len loste F. Broers een schot, waarbij de WW-keeper Dekker de bal niet onder controle kon krijgen en deze verdween in het net. 10. De wedstrijd werd in hoog tempo gespeeld. Ook na de thee was Blokkers weer iets ster ker, maar ook de VVW aanvallen waren uiterst gevaarlijk. De Blokkers verdediging zat echter goed in elkaar. Vijf minuten voor het einde werd het echter gelijk, toen P. Knijn een mooie voorzet gaf en S. Tensen keurig inkopte: 11. We zagen toen nog een ge vaarlijke schermutseling voor het VVW-doel, maar keeper Dekker kwam zegevierend met de bal uit de kluwen vandaan. De strafschoppen brachten de beslissing in het voordeel van VVW. MeervogelsSVA 20 Beide ploegen zaten er direct goed op. Meervogels was tech nisch iets beter, wat na enige tiid uitkwam in een doelpunt van de doorzettende midvoor 10. Meer vogels kroop eenmaal door 't oog van de naald, maar zijn uitsteken- DE VEETENTOONSTELLING EN FOKVEEDAG PURMEREND De inschrij vingen voor de Fokveedag en Veetentoonstellingen zijn ge sloten. Ze zijn talrijk en be langrijk groter dan vorig jaar, zowel wat het Fokvee als de inzendingen wetvee betTeft. De Jubileumtentoonstelling van Purmerend-MaT'ktstad belooft wel zeer belangrijk te worden. WAARLAND. Terwijl de laatste werkzaamheden aan de vernieuwing van het Con Zelo- terrein plaats vonden, werden er plannen geopperd voor een ont moeting tussen personeel van het uitvoerend lichaam, de Ned. Heide Mij. en een elftal van Con Zelo. Deze plannen namen allengs vaster vormen aan en als datum werd vastgesteld de Zaterdag voor kermis. Juist toen de draaimolen onder de opwekkende klanken van: Wie zal dat betalen" zijn eerste ritten begon te draaien floot scheids rechter Commandeur beide elftal len in het veld en begon een match waarbij aan strijdlust en spanning geen gebrek was. Hoe men dat zo precies voor elkaar gedokterd had zal wel meer ge luk dan wijsheid geweest zijn, maar een feit was dat beide ploegen goed aan elkaar gewaagd waren. De Sasten beschikken niet over een vast elftal, in hoofdzaak was het samengesteld uit veteranen van diverse clubs, terwijl Con Zelo uitkwam met 'n combinatie van oud en jong. Het was de thuisclub die profiteerde van een fout in de verdediging, waarbij de middenvoor hun le en enigste doelpunt scoorde. Ook de Heidemijers lieten het niet onder zich en na enige vergeefse po gingen geraakten zij allengs beter op elkaar ingespeeld. Een pass van de rechtsbuiten werd door de middenvoor goed overgenomen en omgezet in de gelijkmaker 11. Ofschoon Con Zelo over het grootste uithoudingsvermogen be schikte en nog verschillende goe de kansen schiep kwam in de stand geen verandering en ver lieten beide elftallen, hevig trans pirerend maar hoogst voldaan, na het eindsignaal het veld. De prima verstandhouding welke ge durende de werkzaamheden reeds tussen beide verenigingen bestond is door deze ontmoeting zeker nog verstevigd. de doelman had geluk, en werkte de bal weer vlug weg. Na de thee was Meervogels sterker, alhoewel SVA er ook geweldig op zat. Het tempo van voor de rust konden beide ploegen echter niet volhou den. Door middel van haar links buiten wisten de Akersloters nog éénmaal te scoren 20. daarna bracht de lat nog een keer red ding voor SVA. Ook moest de Meerv. doelman al z'n capaciteiten tonen bii een vliegend schot. Het bleef echter 20 voor Meervogels- BlokkersSVA 22 Reeds in het begin nam Blok kers de leiding, toen Bakker uit 'n goede aanval wist te scoren 10. Dit was echter van korte duur. want wat later kreeg SVA een penalty te nemen wegens hands. onberispelijk werd deze benut 11. Heel wat kansen voor Blokkers kwamen er nadien geen werd echter afdoende afge werkt. Na de thee een geliik op gaande strijd. Bij een Blokkers- aanval was Schaper de SVA-ver- dediging te glad af en scoorde 21. Even voor het einde liet de lange SVA-rechtsbuiten ziin aan hang juichen door de gelijkmaker te scoren 22. Verder kwam het niet en Blokkers won door straf schoppen. Finale: MeervogelsVVW Volkomen waren deze twee ploegen voor de rust tegen elkaar opgewassen, zowel VVW als Meervogels speelden een prima wedstrijd. De Akersloters hadden het eerst geluk toen keeper Dek ker. een bal door z'n handen heen in 't doel liet trappen 10. VVW reageerde echter prima, met open aanvallen ging het op de Meer- vogels-veste af. Eindelijk moest de Meervogels-doelman dan ook vissen. Het was Bosman die kei hard van korte afstand inkogelde. 11 en verdiend. Na de rust zakte ook hier het tempo danig vooral VVW ging minder goed voetballen. De altijd op z'n kans wachtende Meervogels-midvoor zag een gaatje en het was prompt 21. Wat VVW later ook nog probeerde, nog Tensen, Koomen, Meester of Bosman konden het doel meer vinden. Vergezeld van hartelijke woor den van de Blokkers-voorzitter werden na afloop de prachtige prijzen aan de diverse aanvoer ders uitgereikt. Dit was weer het einde van een prachtig geslaagde dag. De beide scheidsrechters Volten en Muskee leidden prima. Nrd. SCHARWOUDE. 26000 kg aardappelen 11,40; eigenhei- mars 10,2010,90; bl. eigenhei mers 9,509,90; bintjes 10,40 ijselster 8,70; alpha 9,20; saskia 3,80; bonken 810,70; drielingen 7,608,20; kriel 4,50; slabo- nen 33—39; II 26—32; 2500 kg kroten A 6,506,60; B 4; 1100 kg peen B 12,20—12,40; C 10,20 700 k'g uien 13,10; drielingen 18; nep 26; 2000 kg rode kool B 6,40; 5600 kg witte kool 5,609,10; 1500 Etuks bloemkool A I 29; A II 2226; afwijkend 8. BEEMSTER, 22 Aug. Schotse M-uizen, bonken 8—10,60; mid. 9,4012; drieling 4,508; bl. eiigh. middel 910,80; slabonen z.dr. 36—52; stoksnijbonen 36— 56; stamsnijtoonen 20-38; pronk- bonen 1729; komk. 811; to maten A 2432; bloemkool 8 55; rode kool 612; groene kool 1315; spinazie 1446; sla 2 9; andijvie 716; rode bieten 48; bospeen -921; winterpeen 6; waspeen 814; uien 1018; perziken 1026; Franken tha- lers 80106; West-Frisia 72; suikermeloen I 3476; II 10-35; Kirke's 40; Ontario 1020; R. Claude 30—47; Reine Victoria 1238; Gele 518. Codlin Ces- wiek 410; Erley Victoria 4--11 James Grieve 1036; perzik rode zomerappel 828; rode Tulp 39;" Zigeunerin 1334; zoete winterkroon 814; Benoni 1026; Beurré Mérode 410; Clapp's Favorite 829; Jutte- peer 631; suikerpeer 38; Précose de Trévoux 416; Tros jes-peer 413. AVENHORN, 23 Aug. 26.000 kg middel Schot 10,5011,50: 9500 kg witte kool 3,906; 10500 kg rode kool 6-13,80; 500 kg gele kool 9,80—14,80; 36.000 kg bieten rond I 66,80; II 4,80 5,80; 46.000 kg peen II 12,20— 13,90; III 11,40—12,30; 20.000 kg augurken grof 41,1048,40; bas terd 52,80; stek 30,10—30,20; bommen 15,80; 17.000 kg slabo nen I 3844; II 2840; III 21- 26. WARMENHUIZEN. 26.000 kg. aardappelen: bintjes 10.1010.70; grover 8.409.10; meerl. 9.10 9.70: grove 8.408.50; eigenh. 8.40—10.90; bl. eigenh. 9.50—10.70 koopmans bl. 9.60: 1200 kg. sla- bonen 2945. LANGEDIJK. 8000 kg aardappelen, bl. eigenh. 9,70 10; 4000 kg gele kool A 14; B 6,108,10; 20.000 kg witte kool 3.404; 3500 kg slabonen 32 40; 250 kg tomaten A 20; B 16; 5000 kg uien 11,10—12,20; grote 10,40—11,10; 15000 stuks bloem kool A I 14,90—25,70; A II 8— 8,90. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. KANS OP ENIGE REGEN Vannacht hier en daar mist, overigens half tot zwaar be wolkt met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige en langs de Waddenkust tij delijk vrij krachtige wind uit Westelijke richtingen. Dezelf de temperaturen als vandaag of iets lager. 20 Augustus zon op 5.41, onder 19.40; maan op 12,27, onder 20.59. EISENHOWER zegt in een verkiezingsrede in New York, dat Amerika eens en vooral met be slistheid aan 'het Kremlin moet zeggen, dat het nooit met de minste beslistheid de positie van Rusland in Oost-Europa en Azië zal erkennen. EEN BRITS VLIEGTUIG van de „Air Work Charter Ltd" te Londen is ter hoogte van Trapani op West-Sicilië in zee gestort. Van de 57 inzittenden zijn er 50 gered, drie lijken zijn reeds ge borgen. Het betrof een viermo torig passagiersvliegtuig. PREMIER MAHER van Egypte heeft medegedeeld, dat hij geen officiële besprekingen met Enge land zal voeren over de terug trekking van de Britse troepen uit de Kanaalzone, zolang Egypte niet tot een normale toestand is teruggekeerd. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Secretaris van het Bisdom (In dienst van de Vicaris-Generaal), de Zeereerw. Heer B. G. Stam- mever. die Kapelaan was te Be verwijk (H. Agatha), tevens werd hij benoemd tot Conrector van het St. Veronica Gesticht te Haar lem. Tot Rector van het St. Jans- Ziekenhuis te Zaandam, A. L. Umans; tot Kapelaan te Den Haag (H. Sacr.) J. F. M. Herrewijn; tot Kapelaan te Hoek van Holland F. J. van der Vlugt (Neom.) tot Rector van het St. Maria-Gesticht te Noordwijkerhout. K. J. M. Ter- vooren; tot Kapelaan te Overveen P. W. v. Leeuwen: te Beverwijk (H. Agatha). G. P. Keukens; te Haarlemmerliede, P. T. M. Lan gedijk (Neom.). Z. H. Exc. heeft de volgende Eerw. Heren benoemd tot Kape- 1Q3.IT "fcö Haarlem (St. Bavo-Kathedr.) C. J. A. Schoonderwoerd; te Am sterdam (H. Will, binnen) F. J. C. Langelaan; te Den Haag (H. Ag nes): Th. P. v. d. Heyden; te Scheveningen (H. Ant. Abt.) H. J. J. Danckaarts te Amsterdam (O. L. Vr. Ónbevl. Ontv.) J. G. J. v. Schie: te Spanbroek, J. G„ Fran sen (Neom.): te Amsterdam (O. L. Vr. Kon. v. d. Vrede). A. M. Abeln; te Den Haag (H. Willibr.) W. A. J. Koenekoop. te Voorhout W. J. de Rijk: te Nederhorst den Berg. R. J. v. d. Steen (Neom.): te Den Haag (H. Martha). A. W. A. Danckaarts: te Hoorn A. v. Duin: te Medemblik, G. A. J. Sam (Neom.); te Rotterdam (H. Lambertus) N. Reus: te Wormer. J. Baas (Neom.); te Delft (H. Sacr.) J. H. Warmerdam; te Am sterdam. (Sloten-H. Pancratius) A. Th. Mous (Neom.); te Lisse (Onbevl. Hart v. Maria). N. Bijns- dorp: te Weesp, J. S. Sanberg; te Hillegom. (H. Martinus) H. A. J. Dürr; te Venhuizen. F. C. J. M. Schoonebeek (Neom.): te Enkhui zen, W. A. de Wildt: te Nootdorp J. H. Roodbol. (Neom.). Te Voorschoten A. J. M. Wie- mers; te Warmenhuizen J. G. van Veen; te Stompwijk W. B. Miede ma (Neem.); te Amsterdam (H.H. Petr. m Paulus) J. A. M. ten Hen gel: ,e Rotterdam (H. Ant. Abt) Th. J. M. Ruiter; te Amsterdam (H. Maria Magd.) F. A. Th. M. Meijer; te Obdam C. v. d. Wel (Neom.); te Beverwijk (H. Agatha) C. F. A. Geraerts: te Grootebroek W. C. de Bot; te Oegstgeest (H.Will.) B. J. M. v. Balgooy; te Boskoop J. A. I. Wesseling; te Leiderdorp C. Th. M. Kuijlaars; te Grootebroek C. A. M. Steins Bisschop: te Poeldijk F. A. M. Kolb; te Den Hoorn (bij Delft) W. v. d. Burg; te Rotter dam (Overschie, H. Petr. Banden) G. J. van Dijk; te Kwadendamme P. G. B. Ruiter (Neom.); te Rotter dam (H. Hart van Jezus) P. J. Krom, die kapelaan was te Den Haag (H. Th. Kind Jezus); te Rot terdam (H. Franc. v. Ass.) A. E. Auwens; te Den Burg (Texel) B. J. I. Truvens (Neom.); te Rotterdam (Schiebioek, H. Paulus) J. van der Haak; te Reeuwijk G. J. M. Rosen berg CNëom); te A'dam (Christus Koning' L. A. E. I. M. Lejeune; te Koog aan de Zaan C. C. de Jong; te Rijpwetering M. Rutte (Neom.); te Amsterdam (H. Vine.) L. C. J. Wüst; it Rijswijk P. de Lange: te r ''"en (N.H.) W. J. Appelman; te Brielle P J. A. v. Velzen (Neom.); te Wassenaar (De Goede Herder) H. C. Roozenburg, die kapelaan was te Amsterdam (H.H. Mart. v. Gorcurn); te Warmond drs. W. C. Tamis( die onlangs zijn studie te Rome heeft voltooid; te Katwijk a. d. Rijn F. M. Bekkers (Neom.). Z.H Exc. heeft opdracht gegeven hun studie voort te zetten aan: A. G. W. Nijs, leraar aan het Semi narie Hageveld Heemstede; W. M. v. d. Ende, die kapelaan was te Katwijk a. d. Rijn; aan J. J. M. Stieger, die kapelaan was te War mond aan A. M. E. Th. Vreeburg, die kapelaan was te Wassenaar (De Goede Herder) en aan de weleerw. Neomisten: Th. C. J. Beemer en G. Q. A. Meershoek. KERKENORBOUWDAG OP 14 SEPTEMBER Mgr. J. P. Huibers le-gt eerste steen te Den Haag DEN HAAG. Op 14 Sept. a.s. zal zo verneemt het K.N.P. voor de derde maal de Kerken- opbouwdag in het Bisdom Haarlem wordm gehouden. Dit jaar zal Den Haag het middelpunt vormen. De Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, zal de eerste steen leggen van de kerk van O.L. Vr. van het H. Sacrament in Se Moer- wiik te Den Haag. (Van een Luxemburg le berekenin weer eens ge kenlang de schappen wt Kubler, Van te, MagniBt en Van Est, vooravond vi pa's meest toe blad VEquipt keer de naam haar voorspe men en terwi minuten het wersleger nc aan het adres bergen rich Mueller als Och, misschien, lat een asfalt- en beto burgse land, met Cauberg, is natuu Doch heeft men J ondernemen om u de moed opbrengt En heeft Bobet vei te compenseren Dit is het wereldk geweest van de a dacht alleen aan 1 smoorde de geringst eigen initiatief. Da zege ten deel geva sprinter, een uitstel zelfs, maar ook eer er zijn beide hande: hebben om in de to wijzen, dat hij ook het wieler-abc mac! Frans-Lnxembi Het begin was a geweest. Meer dan meter hebben Bim 1 Zaterdag nog aan had verteld, dat hij tegen de afstand o zullen zijn en de sti Varnajo, tweede ir kampioenschappen i 1950, voor het gr uitgedraafd. Een kilometer na de sta de groep vaarwel een voorlopige dem durvers, waaronde Voorting en Wagt even wat opleving Het Frans-Luxembi een staaltje van weg dat een tour-e zou strekken. Voor meter ver waren te tal dan ook al twi: voorsprong en daar niet de mmste aans om op jacht te tre volstond met een t/ ker niet hoger lag serieuze trainingsrit najo en Diederic verder voor komei kilometer passeerde] anderhalve minuut twintig kilometer v het tijdsverschil mi minuten. En toen er meter sinds het ve waren, boekten de altijd stevig pedaier HEINZ MUELL WERELD KAMPIOEN PR( OP DE WEG De Dvitser Mueller behaalde wereldkampioenst poor profs op de dat Zondag te Liu burg verreden t Hier zien we de i we wereldkampioi de schouders van enthousiaste su tets.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2