VERRASSENDE SPRINTZEGE VAN DE DUITSER HEINZ MUELLER in de strijd om de wereldtitel Limburger Piet van der Brekel gelijk met Italiaanse wereldkampioen Ciancola Voetbal „fans" in Engeland konden al volop genieten Succes voor Puck Brouwer i heden LuxemburgZondagavond. Al le berekeningen hebben maar weer eens gefaald. Terwijl we kenlang de hoogste wedden schappen waren afgesloten op Kubler, Van SteenbergenSchot- te, Magni, Bartali, Robic, Bobet en Van Est, terwijl pas op de vooravond van de course Euro pa's meest toonaangevende sport blad VEquipe voor de allereerste keer de naam van een Duitser in haar voorspellingen durfde noe men en terwijl zelfs in de laatste minuten het Belgische toeschou- Wersleger nog een massale ode aan het adres van Rik van Steen bergen richtte, kwam Heinz Mueller als een komeet uit de warwinkel van renners te voor schijn en won Duitsland, dat zelfs in de tijd van Stoepel en Umbenhauer geen regenboogtrui had weten te be machtigen is thans een „Welt- meisterrijk. Mueller, in de ron de van Duitsland verpletterend verslagen door drie Belgen en vandaag handig tussen de wielen gebleven op het Luxemburgse circuit gaf Zondagmiddag zo' n daverende eindspurt weg, dat een heel eskadron met BelgischeIta liaanse, Franse, Zwitserse en Ne derlandse wiéier-grootheden het hoofd moest buigen. Zo is de frappante ontknoping van het gevecht om de meest begeerde en aanbeden regenboogtrui. Faanhof nam te snel de kop en werd daardoor zesde Koers der angstigen 18 man sterke stoottroep sprintte om regenboogtrui T ournooien-lawine over Nederland Vijf Ned. amateurs in de kopgroep Iste competitiedag bracht verrassingen /ACHTING ior het K.N.M.I. van Maandag savond. ENIGE REGEN r en daar mist, f tot zwaar be- laatselijk enkele ke tot matige Waddenkust tij achtige wind uit :htingen. Dezelf- ren als vandaag n op 5.41, onder 2,27, onder 20.59. zegt in een i New York, dat vooral met be- t Kremlin moet nooit met de de positie van -Europa en Azië /LIEGTUIG van Charter Ltd" te ogte van Trapani in zee gestort, enden zijn er 50 n zijn reeds ge- rof een viermo- liegtuig. HER van Egypte ld, dat hij geen ingen met Enge- over de terug- Britse troepen ie, zolang Egypte male toestand is jEN in het HAARLEM ie Bisschop van jenoemd tot: het Bisdom (In Vicaris-Generaal) eer B. G. Stam- laan was te Be thal. tevens werd t Conrector van Gesticht te Haar- van het St. Jans- Zaandam, A. L. laan te Den Haag M. Herrewiin; tot }ek van Holland 'lugt (Neom.) tot 3t. Maria-Gesticht out, K. J. M. Ter laan te Overveen en; te Be verwijk P. Keukens: te P. T. M. Lan- eeft de volgende noemd tot Kape- Bavo-Kathedr.) lerwoerd; te Am- binnen) F. J. C. a» Haag (H. Ag- d. Heyden: te Ant. Abt.> H. J. Amsterdam (O. Dntv.) J. G. J. v. roek. J. G.. Fran- Amsterdam (O. d. Vrede), A. M. laag (H. Willibr. joop, te Voorhout e Nederhorst den Steen (Neom.): Martha). A. W. te Hoorn A. v. mblik. G. A. J. te Rotterdam (H. Reus; te Wormer. te Delft (H. rmerdam; te Am- en-H. Pancratius) 'Jeom.); te Lisse Maria), N. Bijns- J. S. Sanbers: Martinus) H. A. luizen. F. C. J. M. eom.); te Enkhui- Vildt: te Nootdorp Neom.). n A. J. M. Wie- nhuizen J. G. van vijk W. B. Miede- Amsterdam (H.H. J. A. M. ten Hen- am (H. Ant. Abt) te Amsterdam (H. A. Th. M. Meijer; Wel (Neom.); te Vgatha) C. F. A. otebroek W. C. de st (H.Will.) B. J. Boskoop J. A. I. eiderdorp C. Th. Grootebroek C. A. iop; te Poeldijk F. Den Hoorn (bij Burg; te Rotter- H. Petr. Banden) te Kwadendamme Neom.te Rotter- ran Jezus) P. J. aan was te Den nd Jezus); te Rot- ne. v. Ass.) A. E. Burg (Texel) B. J. m.te Rotterdam Paulus) J. van der jk G. J. M. Rosen- A'dam (Christus I. M. Lejeune; te an C. C. de Jong; VI. Rutte (Neom.); H. Vine.) L. C. J. P. de Lange; te J. Appelman; te Velzen (Neom.); 3e Goede Herder) rg, die kapelaan am (H.H. Mart. v. irmond drs. W. C. ,ngs zijn studie te tooid; te Katwijk Bekkers (Neom.). opdracht gegeven rt te zetten aan: raar aan het Semi- Heemstede; W. M. kapelaan was te lijn; aan J. J. M. elaan was te War- E. Th. Vreeburg, te Wassenaar(De aan de weleerw. J. Beemer en G. OUWDAG OP TEMBER Huibers legt te Den Haag Op 14 Sept. a.s. mt het K.N.P. maal de Kerken- it Bisdom Haarlem en. Dit jaar zal iddelpunt vormen, an Haarlem, mgr. al de eerste steen kerk van O.L. Vr. ament in de Moer ig. MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Och, misschien, lag het toch wel een beetje aan het parcours, een asfalt- en betonweg als een rups golvend door het Luxem burgse land, met slechts een bult die iets weg had van de Cauberg, is natuurlijk geen ideaal parcours voor de durvers. Doch heeft men Kübler ook maar één serieuze poging zien ondernemen om weg te raken1 Konden Magni en Bevilacqua de moed opbrengen om één serieuze demarrage te plaatsen? En heeft Bobet iets gedaan om zijn afwezigheid in de „Tour" te compenseren? sprong van liefst vier minuten. Een kloof van niet minder dan twee en een halve kilometer ghapte tussen de stoutmoedige vluchtelingen en de hoofdgroep. Poging van Wagtmans De eerste, die eindelijk op het drieste vertoon' van het Frans- Luxemburgse duo reageerde, was Wout Wagtmans. Een met veel zwoegen uitgevoerde demarrage bracht de Bredanaar ruim een minuut los van de groep waarin overig Nederland nog altijd vol tallig present was. Maar de kloof naar de vluchtelingen was nog te groot. De held van de Tour de Romandie kwam tot op twee mi nuten van de koplopers. Toen zag hij het hopeloze in van zijn eenzame stormloop. Met enige steun zou hij het wellicht fepresteerd hebben, nu restte em slechts de terugtocht naar het eskadron, dat intussen tijd zou vinden om de actie-Varnajo- Diederich te stuiten. En toch capituleerden de twee niet zon der slag of stoot. Het hoofdstuk Bartali van de wereldkampioenschappen was aangebroken. De oude campionis- simo, die nog altijd geloofde aan de mogelijkheid van een regen boogshirt over zijn blauwe trui en die vorig jaar in Varese nog een wanhopige poging had gedaan om bij de ontsnapte groep van Kuebler, Magni en Bevilacqua te komen, begon zich met alle ge weld uit te sloven om uit de groep weg te komen. Tot twee maal toe sleurden Bobet, Baldas- sari, de jonge Belgische kampioen Schils en de drager der regen boogtrui Kopenhagen, v. Steen bergen, Bartali terug. Maar de derde demarrage kon alleen maar beantwoord worden door Hans Dekkers en Kirchen en met dit tweetal stormde Gino achter Var- najo en Diederich aan. Drie kilo meter verder streken Bartali, Dekkers en Kirchen bij hen neer. Twee Luxemburgers, een Frans man, een Italiaan en een Neder lander dus aan de leiding en Bartali, El Vecchio, zocht zeker niet het lichtste werk te doen. Dit is het wereldkampioenschap geweest van de angsten. Men dacht alleen aan belagen, men smoorde de geringste neiging tot eigen initiatief. Daardoor is de zege ten deel gevallen aan een sprinter, een uitstekend sprinter zelfs, maar ook een spurter, die er zijn beide handen aan vol zal hebben om in de toekomst te be wijzen, dat hij ook de rest van het wieler-abc machtig is. Frans-Luxemburgs avontuur Het begin was zo interessant geweest. Meer dan honderd kilo meter hebben Bim Diederich, die Zaterdag nog aan zijn vrienden had verteld, dat hij vreesde niet tegen de afstand opgewassen te zullen zijn en de stijlvol rijdende Varnajo, tweede in de wereld kampioenschappen voor amateurs 1950, voor het grote eskadron uitgedraaid. Een kleine dertig kilometer na de start hadden zij de groep vaarwel gezegd, nadat een voorlopige demarrage van 15 durvers, waaronder van Est, Voorting en Wagtmans, slechts even wat opleving had gebracht. Het Frans-Luxemburgse duo gaf een staaltje van samenwerking weg dat een tour-equipe tot eer zou strekken. Voor we vijf kilo meter ver waren telde het twee tal dan ook al twintig seconden voorsprong en daar het eskadron niet de minste aanstalten maakte om op jacht te trekken en dus volstond met een tempo, dat ze ker niet hoger lag dan in een serieuze trainingsrit, konden Var najo en Diederich regelmatig verder voor komen. Na vijftig kilometer passeerden zij met ruim anderhalve minuut voor de groep, twintig kilometer verder bedroeg het ti,]dsverschil meer dan twee minuten. En toen er honderd kilo meter sinds het vertrek gereden waren, boekten de koplopers nog altijd stevig pedalerend een voor- De uitslag luidt: 1. en wereldkampioen Heinz Mueller (Did.). 280 km in 7 u. 10 min. 53 sec. 2. Gottfried Weilenmann (Zw.) 3. Ludwig Hoermann (Did.) 4. Magni (It.) 5. Varnajo (Fr.) 6. Faanhof (Ned.) 7. Baldassari (Fr.) 8. Louison Bobet (Fr.) 9. Van Steenbergen (B.). alien in dezelfde tijd als Mueller. 29. Ex aequo, in dezelfde tijd Bevilacqua (It.). Petrucci (It.). Minardi (It.). Schneider (Oost.). Remy (Fr.). Kubler (Zwits.). v. Est (Ned.). Deledda (Fr.). Bintz (Lux.), Croci Torti (Zwits.), Schils (B.), de Corte (B.). Brun (Zwits.). Ockers (B.j. Noetzli (Zwits.), Holthoefer (Did.). Ro bic (Fr.), Gerrit Voorting (Ned.), Dekkers (Ned.) en Bartali (It.). Wagtmans werd 34e in dezelfde tiid en Schotte (B.) 35e. Als 37e en laatste kwam Nolten binnen in 7 uur 12 min. 54 sec. Alle andere deelnemers hadden opgegeven. 35 kilometer bleef de vlucht van het vijftal de kiem dragen van een beslissende actie. Toen be zweken vier van de dapperen. Bartali nog niet! Nog vluchtte de oude leeuw door, tien kilo meter hield hij alleen stand. Het Luxemburgse publiek, dat zo had meegeleefd met de ontsnapping van Diederich en Kirchen. juichte de Italiaan toe als gold het een landgenoot. Toch kon Bartali het op de duur alleen niet bolwerken tegen de krachten van het eskadron. Weer een compacte groep dus, die langs de intussen propvol ge stroomde tribunes trok, een pelo ton van aarzelende kopstukken, die voor elkaar van geen wijken wilden weten en wantrouwig loerden naar de vermetelen, die met nukkige demarrages probeer den toch nog een versplintering teweeg te brengen. Van Est probeert Een ronde van zeventien en een halve kilometer restte het veld nog. Daar beulde van Est naar de kop, de hevig op de regen boogtrui beluste van Est. Pe trucci en Weilenmann voerden prompt het tempo op en Kuebler met Bevilacqua herstelden voor de zoveelste maal de eenheid. Weer klonk Bartali's naam over het circuit toen hij met Bintz en Gerrit Voorting samenspande voor een allerlaatste poging. Deze dreigde Schotte noodlottig te worden, doordat zijn derailleur op dit ogenblik brak, maar de Belgen, Fransen en Zwitsers, die, evenmin als aan wie ook de regenboogtrui aan Bartali gun- HEINZ MUELLER WERELD KAMPIOEN PROFS OP DE WEG De Duitser Heinz Mueller behaalde het wereldkampioenschap voor profs op de weg, dat Zondag te Luxem burg verreden werd. Hier zien we de nieu we wereldkampioen op de schouders van zijn enthousiaste suppor ters. WERELD KAMPIOEN SCHAP OP DE WEG VOOR AMATEURS Hier zien we onzi landgenoot Piet van de Brekel, de eind streep passeren, 't Verschil tussen hem en de winnaar was zo gering, dat men aanvankelijk meen de dat v. d. Brekel eerste was gewor den. Hij werd twee de geklasseerd en later bleek boven dien, dat hij een •reservefiets had aangenomen van 'n toeschouwer, voor welk feit hij ge- diskwalificeerd werd. Geheel links Ciancola, geheel rechts Piet van de Brekel. (Van onze eigen verslaggever) LUXEMBURG. Trenduixend wieler-enthou si asten uit misschien wel 25 verschillende landen xijn Zaterdag om half xes getuige geweest van een allermerkwaardigst schouw spel. Vijftig meter voorbij de punt, waar het halve Luxemburgse leger plus een divisie pers fotografen bijna onderstboven gefietst was door de krampachtig spurtende kopgroep van de amateurs-wereldkampioenschappen, was men doende een jonge blonde kerel in oranje trui op de schouders te hijsen, nadat deze jonge man uit handen van een allerliefst glim lachende Luxemburgse schone een levensgroot bloemstuk had aanvaard. Tegelijk schalde uit 275 luidsprekers het Italiaanse volkslied en hing de UCI-president Achile Joinard met eerbiedige schroom de eerste regenboogtrui om de schouders van een knaap van Binda's blauwe equipe. Daarmee kreeg deze wielerwedstrijd, welke overigens voor de Nederlandse depu tatie een machtig succes werd, de zonderlingste afloop, die men zich maar kon voorstellen. Want wie was nu de wereld kampioen 1952? De 19-jarige Piet van der Brekel uit het Limburgse dorpje Echt of Lucia Ciancola, een Italiaan? den, herstelden de verstoorde rust. Dit was amper twee kilometer voor de kalkstreep. Een massale eindspurt dus. En toen kwamen de Duitsers Heinz Mueller en Hoermann achter Varnajo, die met de van verre al op kop zit tende Faanhof was meegespron- gen. Met de twee Germanen kwam ook de Zwitserse kampioen Weilenmann als een wervelwind opzetten. Met z'n drieën tegelijk zoefden ze voorbij Varnajo en Faanhof en in de laatste vijf meter joeg Mueller als een tor pedo van wijlen de kriegsmarine zijn fiets op dertig centimeter voor Weilenmann en veertig voor Hoermann. In deze positie raasde het vrijwel complete eskadron binnen. De ongelukkige Magni wist daarbij op zijn gebroken zadel nog zo kunstig te manoeu vreren dat hij Varnajo en Faan hof achter zich liet. Van het ge vreesde eindschot van Rik van Steenbergen kwam niks in huis. De titelhouder van drie jaar ge leden was volmaakt leeggereden en kon nóg maar net bij de eerste tien komen. Terwijl in Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Zweden en Dene marken de competities dit week end weer zijn begonnen, worstelt voetballievend Nederland zich door de gebruikelijke tournooien heen. Gelukkig enerzijds, want het warme weer van gisteren lokte nog niet tot strijd, zoals die gewoonlijk geleverd wordt, als de „punten" in het geding komen. Zilveren-Bal In Rotterdam vorderde het Zil- veren-Bal-tournooi uitstekend. We hadden reeds verleden week ge schreven. dat Stormvogels een prima ploeg had. en ziedaar de mannen van Piet Kraak werkten zich in de finale, waar Eindho ven zal mogen proberen verdere adspiraties de kop in te drukken. De uitslagen luiden: Emma Stormvogels 01. B.V.V.Hera cles 02. SpartaEindhoven 1-3. 't GooiWillem II 22 ('t Gooi wint na strafschoppen). Demifinales; StormvogelsHe racles 10. Eindhoven—'t Gooi 0—0 (Eindhoven w. n. str.sch.) Arolbeker Be Quick. Zeeburgia. A.F.C. en V.S.V. zullen volgende week uit maken wie de Arolbeker voor 'n jaar mag bewaren. De Gronin gers deden knap werk door Blauw-Wit aan de zegekar te binden, A.F.C. verraste D.W.V. met hoge cijfers. Zeeburgia klop te H.B.S. en V.S.V. zette een 3-0 achterstand tegen V.V.A. in een 43 zege om. Hier zijn de uitslagen: A.F.C.—D.W.V. 7—2. V.S.V.— V.V.A. 43. Be QuickBlauw- Wit 52. H.B.S.Zeeburgia 01. Verder was er een Zilveren Ponttournooi. dat een prooi werd van E.D.O. Eerst hadden de Haar lemmers via strafschoppen Vites se een illusie armer gemaakt en daarna moet het kranige Volen- dam. dat Volewiickers met 21 had geklopt, in de finale met 3-0 eraan geloven. In Haarlem wonnen de rood- broeken de Spaarnebeker. In de finale verloor R.C.H. met 10. D.W.S. was middels strafschop- Den door Haarlem uitgeschakeld en R.C.H. had hetzelfde gedaan met N.A.C. Verdere uitslagen A.D.O.—V.V.V. 3—2, N.O.A.D. Longa 11. WestfrisiaVelocitas 41. Noordster—Heerenveen com binatie 92. Go AheadLim- burgia 3—1, Brabantia—F. C. Kernhout 12. N.E.C.Feiienoord 1—4. Het was inderdaad onmogelijk om ook maar het geringste ver schil te bespeuren op het moment dat het hete sprintgeveeht werd voltooid. Een deel van de jury hield het op een banddikte voor sprong voor Ciancola. Maar het was niemand kwalijk te duiden wanneer hij volhield dat niet de Italiaan, doch de blonde van der Brekel de course gewonnen had. Want ge had deze fantastische eindsprint moeten zien. Op de licht stijgende asfaltweg, de laat ste halve kilometer van dit titel gevecht, klommen, trapten en zwoegden achttien amateurs naar de beslissende witte streep. Nederland in slotacte Oranje heeft overigens in deze furieus uitgevoerde slotacte met man en macht zijn positie ver dedigd. Wiel aan wiel met Lud wig, die achter Noyelle de vierde plaats had bemachtigd, stormden Hein Gelissen en Piet Kooyman door de finish. En om het spet terende Nederlandse vuurwerk te besluiten eiste de jeugdige Kees Aanraad de achtste plaats voor zich op. Vier man op <ie eerste acht plaatsen dus, een prestatie, die de bewondering van heel wieier-Nederland verdient. Voeg daarbij het feit dat Adri Voorting in dezelfde tijd als de winnaar binnen kwam en dat Arend van 't Hof, slachtoffer van een valpartij, zijn kansen niet meer had kunnen verdedigen, dan is het overduidelijk, dat onze wegamateurs voor een represen tatie hebben gezorgd, die de schitterende voortzetting vormt van de rij wapenfeiten, welke dit seizoen reeds prijken op het bla zoen van de Nederlandse Wiel- renunie. Weggestreept. Ciancola en van der Brekel dus samen wereldkampioen? De UCI- jury zou voor één van haar las tigste beslissingen hebben gestaan, wanneer de Limburger hen niet zelf de oplossing had gepresen teerd. De finish-foto's wezen uit, dat er geen millimeter verschil had bestaan. Doch toen kwam van der Brekel eerlijk vertellen, dat hij tijdens de course van&rij- wiel had verwisseld op een plaats welke volgens het reglement ver boden was. Daarmee kon de puzzle al heel simpel uit de doe ken gedaan worden: in de uit slag kwamen van der Brekel en Ciancola op de eerste plaats, doch uit het officiële klassement werd de naam van de Echtenaar weg gestreept en noteerde men Cian cola als de tiende Italiaanse ama- teur-wegkampioen. De officiële uitslag 1. Ciancola (It.) 175 km in 4 u. 22 min. 11.8 sec. 2. Noyelle (B.) op lengte. 3. Ludwig (Lux.) 4. Gelissen (Ned.) 5. Kooyman (Ned.) 6. Michel (Fr.) 7. Aanraad (Ned.) allen in de zelfde tiid als de winnaar. 8/14. Ex aequo van Genechten (B.). Andresen (Denem.). An- quetil (Fr.). Thomas (Fr.), Joergensen (Denem.), A. Voor ting (Ned.) en Hein (Lux.) 15. Bruni (It.) 16. Grondelaers (B.) 17. Gaul (Lux.) allen in dezelfde tiid als Ciancola. 18. Fantini (It.) 4.22.27. 19. Marcel Janssens (It.) 4.22.4S.4 20. Harold King (G.B.) z.t. 21. Nevin (Austr.) z.t. 22. Reitz (Did.) z.t. 23. Eward (Ierl.) 4.23.37 24. Bernard King (G.B.) z.t. 25. Johnsson (Zweden) 4.27.32. 26. Bowes (G.B.) 4.29.45. 27. Maue (Did.) z.t. Vervolgens een peleton van 23 renners. Puck Brouwer heeft Zaterdag in Edinburgh weer twee over winningen aan haar Hist van de laatste maanden toegevoegd. In een nek-aan-nek-race met de Engelse Peggy Scriven en de Australische Shirley Strickland won zii eerst de 100 yards in 11.1 sec., hetgeen een nieuw Schots record betekende. Later bleef zii ook op „haar Olympische" af stand. de 200 meter, voor alle tegenstandsters, waaronder Miss Johnston. Haar tiid op deze af stand was 25.2 sec. Ook Theo Saat leverde een pri ma prestatie. Na ziin serie op de 100 yards gewonnen te hebben in 10.1 sec., werd hii in de finale tweede achter de Jamaicaan Rho- den, die in 9.7 sec. de race won. Dat het met Slijkhuis nog al tijd geen botertie bii de boom is komt wel tot uiting door ziin prestatie op de 2 mijl, waarin hii de Brit Green voor moest laten gaan in de tiid van 9 min. 18.8 sec. NED. POLITIE-ELFTAL TEGEN BELGIË Ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van de stad Breda zal Zaterdag 30 Augustus een groot politiefeest worden georganiseerd, dat wordt besloten met een inter land voetbalwedstrijd tussen de officiële teams van de Belgische en Nederlandse politie. Het Neder lands Dolitie-elftal is als volgt sa mengesteld: Doel: Kok (ADO): achter: Van Dam ('t Gooi) en Kammeyer (GVAVrt midden Remmers (BVV) Gillissen (RBC) en Huybrechts (BV"l; voor: Koole (VDL). v.d. Eist (Theole). v. Onselen (Storm- - t.ingen was dermate goed, dat de In grote getale trokken de Engelse voetbal-enthousiasten Zaterdag weer naar de velden, die keurig gemaaid en ge ëgaliseerd klaar lagen om de professeurs in het voetbalvak te ontvangen. In grote getale, anders kunnen we de ander half millioen niet noemen. En zij genoten niet alleen van het stralende weer, doch ook van fris levendig voetbal, dat alle symptomen vertoonde van een degelijke voorbereiding. Het spel rn de meeste ontmoe- vogels), v.d. Meulen (Helder) en Becx (Willem 2) Fl DE-LA NBENTOURNOOI Nederland leidt in B-groep De Ned. schakers doen het in de B-groen uitstekend. Nadat eerst Oost-Duitsland met 2'/s IV2 was verslagen, moesten de Denen er met dezelfde ciifers aan geloven. Italië kreeg daarna met 31 klop en gisteren be reikten onze landgenoten tegen Engeland reeds een 2>/sVs stand, zodat ook deze ontmoeting een overwinning is geworden. Neder land heeft door deze resultaten de leiding in de B-groep en kan nog slechts bedreigd worden door Cuba. dat tweede is. In de A-poule leidt Zuid-Slavië voor Rusland en Amerika. De striid tussen dit drietal is zeer fel. En dan te denken, dat Neder land zonder dr. Max Euwe zelfs van Amerika heeft gewonnen.... Engelse voetbalcommentatoren des avonds over de BBC hun mond vol hadden met het „splen did" en „excellent". En inderdaad: het was prachtig en uitstekend voetbal. Geen droog, saai tik-takspel, zoals dat tussen profs wel eens kan voor komen, maar fris spel, zo voor het vuistje weg, met improvisa ties, die de voorstanders van het stopperspil-systeem op zijn minst gedurfd zouden hebben genoemd. En de sensaties waren eveneens niet van de lucht. Zo presteerde het pas gepromoveerde Sheffield Wednesday het om in de laatste zeven minuten van de match tegen Newcastle United een 20 achterstand om te zetten in een gelijk spel. Eerst kogelde Sewell langs de Newcastle-doelman en daarna stootte Froggat vanaf de 16-meterljjn met zijn hoofd de bal zo hard in, dat andermaal de Sheffield-aanhang van pure vreugde een „roar" kon aanhef fen, het Hampdon-park waardig. De grootste verrassing kwam uit Londen, waar een met een aanvallende spil spelend Totten- ham door Westbromwich met 4—3 werd verslagen, ten aan- schouwe van al die gezellige jon gens uit de grote Londense wijk, waar de Spurs hun triomfen ple gen te vieren. Trouwens het was voor Londen helemaal geen goede dag. Chel sea verloor ook al en manager Ted Drake zal nu al weer zorgen kennen. Alleen Arsenal deed het prima. Zo kunnen we de 21 zege op Aston Villa wel betitelen. Een 17-jarige jongeling, Oakes, zorgde voor het winnende doel punt in zijn debuut-wedstrijd. Hier volgen de eerste uitslagen van de twee eerste divisies. Eerste divisie: Aston Villa-Ar- senal 12; Bolton W.-Derby C. 20; Burnley-Middlesbrough 01 Manchester U.-Chelsea 20; Portsmouth-Blackpool 02; Pres ton N.E.-Liverpool 11; Sheffield W.-Newcastle U. 2—2; Stoke C.- Manchester C. 21; Sunderland- Charlton A. 21; Tottenham H.- W. Bromwich A 34; Wolver hampton W,-Cardiff C. 10. Tweede divisie: Brentford-Lin coln C. 10; Doncaster R.-Barns- ley 11; Everton-Hull C. 02; Fulham-Bury 20; Huddersfield T.-Leeds U. 10; Leicester C. Notts C. 30; Notts F.-Blackburn R. 12; Plymouth A.-Luton T. 21; Rotherham U.-Birmingham C. t—1; Swansea T.-Sheffield U. 12; W. Ham U.-Southampton 1—0.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3