Geertje Wielema bevocht VIER kampioenschappen in R'dam SPORT Motorvoertuigen snorden door 't mooie Noordwesten NARBMGe* Noord-Hollandse clubs trokken aan 't kortste eind Schagen schatbewaarder na finale met Forward Bardos, na zware strijd, een verdiende winnaar Vele pa( walk AKKERTJESf Om de Nederlandse zwemtitels Overigens waren tijden aan de matige kant Veendammer jongens op eerste plan in het kort H.S.V. verpletterde R.K. A.F.C. met 8-1 Van Zijl-rit succesvol verlopen SPRINGSTOFFEN spoelen aan Kaasstad-tour nooi Rapiditas won van bekerhouder Limmen verloor van Wijk aan Zee Om de Klaas Leguit-beker Ruinekerk-tournooi Pac Meer „bc PAGINA 4 MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 Viermaal tijdens de Nederlandse zwemkampioenschappen 1952 is de hoogste trede van het ere-platform bestegen door de 18-jarige Geertje Wielema. Met het behalen van de natio nale titels op de 1500 m. vrije slag, de 400 m. vrije slag, de 100 m. rugslag en met haar clubgenoten op de 4 x 100 m. vrije slag estafette en dan spreken wij nog niet eens van haar tweede plaats op de 100 m. vrije slag, heeft het blonde Hilversumse zwemstertje bewezen op dit ogenblik Nederlands meest begaafde en veelzijdigste zwemster te zijn. Veel meer vreugde hebben wij overigens niet aan deze kam pioenschappen kunnen beleven. Het mag dan waar zijn, dat het bad met zijn groot ondiep deel en het gebrek aan overloopgoten, waardoor een hinderlijke golfslag ontstond, zich niet leende voor het maken van geweldige tijden, onmiskenbaar toch heeft zich bij de deelnemers cn deelneemsters egn algehele achteruitgang ge demonstreerd. Ook op de 400 m. vrije slag kreeg Tjebbes een felle aanval te verduren en wel van het noordelijke tweetal, de twee Pieten Elzenga en ten Thije. Weer vocht Tjebbes wat hij kon, maar nu moest hij beiden laten gaan. Ten Thije was er na de eerste honderd meter al tussen uit getrokken, maar niemand vreesde toen nog voor de zege van Tjebbes, die immers altijd zijn eigen race zwemt. Maar toen het tijd was voor de eindsprint, was ten.Thije al ver weg en bleek Tjebbesxtoch niet voldoende re serves te hebben om hem terug te halen. Elzenga was naast hem gebleven en na het laatste keer punt zwom hij zich eveneens los van de 100 meter-kampioen, die derde werd. Op de rugslag waren bij de heren geen verrassingen te note ren. Van der Veen had niet veel moeite met Kievit, die sedert hij 's lands wapenrok heeft aange trokken zijn oude vorm niet meer heeft gevonden. Hannie werd no. één Hannie Termeulen heeft op de 100 m. vrije slag gedaan, wat men van haar verwachtte. Na het door Hannie weer te traag genomen keerpunt kwam Koosje v. Voorn gevaarlijk opzetten, maar terwijl ieder zich concentreerde op het tweegevecht tussen Hannie Ter meulen en de Groningse, kwam daar geheel onverwacht Geertje Wielema naar voren en Koosje vëh Voorn werd naar het derde plan teruggedrongen. Toen ging Geertje op Hannie Termeulen af. Bij elke slag werd het verschil kleiner, maar de voorsprong van de Amsterdamse bleek te groot en in de matige tijd van 1.09.0 werd de zilveren medaille-win nares van de Olympische Spelen eerste. Op de 100 m. rugslag dames kregen wij bijna een herhaling van Helsinki. Wat Geertje Wiele ma betreft tenminste. Weer kwam zij enkele malen met de touwen in aanraking en Joke de Korte kreeg zodoende de kans op het kampioenschap, maar wat Geertje in Helsinki verzuimde, deed zij thans in Rotterdam. Zij bleef, toen Joke op 20 meter van het eindpunt naast haar kwam, niet doormalen met haar linkerarm Na het prachtige succes van de heer Rijks in Zoute, was de tweede dag minder succesvol. Alleen Tonnv Timmer wist met Zwarte Piet een viifde nlaats te bereiken in het springconcours. Veertig korfbaliers hebben het snel in Denemarken gedemon streerd. De sportleiders aldaar waren er enthousiast over en zullen er naar streven, dat het spel on de gymnastiek van de middelbare scholen beoefend zal worden. Als dat lukt. dan zou de K.N.K.B. in Denemarken veel good-will voor deze mooie sport hebben gekweekt. Op 30 en 31 Augustus speelt een Nederlandse tennisoloeg te gen de op hun sterkst uitkomen de Italianen. Wilton, v. Swol, v. Dalsum en Dehnert komen in de enkelspelen uit. Terwijl onze beste wegren ners in Luxemburg vertoefden, maakte Vinken van de gelegen heid gebruik om in Oud-Gastel een wedstrijd te winnen voor Schoenmakers. Guns en Lam- brichs. In Amsterdam werd ook „gewielrend". Amateurs namen de strijdbijl op. Mahn uit Am sterdam won voor Pauw en Daan de Groot. Een Ned. boksteam gaat Vrijdag a.s. naar Duitsland. Daar bij behoort ook de Groninger Wilbrink. Verder v. d. Zee. An- tonisse. Offenbeek. Kwakman. Gerritsen en Zwaan. De athletiekwedstriid tussen Groot-Brittannië en Frankrijk is geëindigd in een Britse zege. Mac Don. Bailey lien daarbij de 100 meter in 10.4. Duitsland won de landen- ontmoeting op athletiekgebied te gen Zwitserland. Hier kwam Schade tot een prachtige 5000 m- tiid. n.l. 14.26.2. Op tennisgebied hebben on ze landgenoten een 116 neder laag geleden tegen de I.C. van Engeland. Van Meegeren, van Swol en Wilton wonnen on de tweede dag de enkelspelen, doch de anderen verloren. In Breda viert men nog steeds feest. Nu waren er korf ballers en handballers te gast. Volgende week komt de politie.. Onze Brabantse korfballers maak ten korte metten met hun Belgi sche collega's: 122 werd het. Nog slechter deden de Belgisthe handballers het. Zij werden met 206 door onze Nederlandse elf gekraakt. over de kurklijn, doch zij maakte zich ineens los om weer snel een voorsprong, de beslissende, te nemen. Prachtig had zij tevoren in de 400 meter-finale gezwommen. Bij het 100 meter-keerpunt had Greetje Lugthart enkele meters voorsprong, maar de fraai en rus tig zwemmende Hilversumse liet zich niet tot een te vroeg inge zet duel verleiden en met haar krachtige beenslag bleef zij haar eigen wedstrijd zwemmen. Geer tje Wielema maakte zich lang zamerhand los en toen de laatste 100 meter ingingen had zij een 3 a 4 meter voorsprong. Greetje Lugthart werd tweede en Tine van Brenk derde. Lies Bonnier heeft haar wed strijd-loopbaan met een overtui gende overwinning op de 200 m. schoolslag afgesloten. De belangrijkste uitslagen lui den: HANNIE TERMEULEN NED. KAMPIOENE OP DE 100 METER VRIJE SLAG Finale 3 x 100 m. wisselslag estafette heren: 1. DAW (Slikker, de Jong en Boxem) 3.33.8; 2. Aegir 3.34.2. Finale 3 x 100 m. wisselslag estafette dames: 1. Robben (Geer tje Wielema, Nel Koudijs-van Vliet, Tine van Brenk) 3.58.3; 2. RDZ 4.05.0. Finale 100 m. vrije slag jon- gens/adspiranten: 1. de Jonge (Bubble) 1.05.1; 2. Koetse (Bub ble) 1.06.5. 100 meter vrije slag heren: 1. Tjejbbes (HPC) 60 sec.; 2. Wil- lemse (de Vechtstreek) 60.5 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. Hannie Termeulen (HDZ) 1 min. 09.0; 2. Geertje Wielema (de Rob ben) 1 min. 09.3; 3. Koosje van Voorn (DZN) 1 min. 09.4. 100 meter rugslag heren: 1. van der Veen (LZO) 1 min. 10.5; 2. Kievit (Aegir) 1 min. 12.6. 100 meter rugslag dames: 1. Geertje Wielema (de Robben) 1 min. 14.-; 2. Joke de Korte (ODZ) 1 min. 15.4; 3. Janny Rubingh (DZN) 1 min. 17.9. 200 meter schoolslag heren: 1. Buyze (HZ en PC) 2 min. 46.7; 2. Kelder (de Robben) 2 min. 49.1. 200 meter schoolslag dames: 1. Lies Bonnier (Aegir) 2 min. 59.9; 2. Nel Garritsen (GZ en PC) 3 min. 04.8; 3. Rika Bruins (GZ en PC) 3 min. 04.8. 400 meter vrije slag heren: 1. ten Thije (LZO) 4 min. 58.1; 2. Elzenga (ZCG) 5 min. 04.8; 3. Tjebbes (HPC) 5 min. 07.3. 400 meter vrije slag dames: 1. Geertje Wielema (de Robben) 5 min. 29.-; 2. Greet Lugthart (ZCG) 5 min. 36.3; 3. Tine van Brenk (de Robben) 5 min. 41.5. Deze wedstrijd, waarvan men hoge verwachtingen had, is wel enigszins een teleurstelling ge worden, daar R.K.A.F.C., dat met 2 invallers aantrad, een volkomen off-day had. De eerste 20 minuten gingen vrijwel gelijk op, doch daar de Alkmaarders in de voorhoede de nodige stootkracht misten, kreeg de H. doelman weinig gevaarlijk werk te verrichten. Aan de an dere zijde waren de aanvallen ge vaarlijker van opzet. Voorlopig wist de achterhoede met de doel man aan het hoofd het gevaar te bezweren. Langzaam nam H.S.V. geheel het heft in handen, goed gesteund door zijn half linie werd het R.K.A.F.C. doel onder vuur genomen, zodat doelpunten niet konden uitblijven. Met tussen pozen werd de stand opgevoerd tot 30, waarmede de rust aan brak. Na de thee had iedereen ver wacht dat R.K.A.F.C. uit een an der vaatje zou gaan tappen.,Het spel bleef echter tekort en daar de resoluut ingrijpende H. de fensie steeds haar voorhoede bleef stywen, kwam het A.F.C.- doel weer onder druk te staan en binnen het kwartier schoten de gretig schietende H. voorwaartsen drie bressen in het Alkmaarse doel. R.K.A.F.C. kon het juiste maat gevoel niet vinden en zo wist H.S.V. de score nog op te voeren tot 80. Kort voor tijd echter wist R.K.A.F.C. met een keurig doelpunt de eer te redden. De volgende week wordt in Alkmaar de return gespeeld. H.S.V. kan dan op een warme ontvangst rekenen, daar R.K. A.F.C. op revanche belust is. Tijdens de finales van de nationale zwem kampioenschappen, welke Zondag in het Sportfondsenbad te Rotterdam zijn gehou den, legde Hannie Ter meulen beslag op de nationale titel voor de 100 meter vrije slag voor dames. Han nie Termeulen neemt de gelukwens van de heer J. de Vries, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond, in ontvangst. Links Geertje Wielema, die tweede werd. Rechts Koosje van Voorn, die derde werd. SCHAGEN De traditionele van Zijl-rit van de Niedorper Motorclub is weer achter de rug en de organisatoren kunnen op een prachtig geslaagd evenement terugzien. Geen der tachtig deelnemers heeft met pech te kampen gehad of viel er uit ten gevolge van een of ander ongevalletje. Natuurlijk zijn er wel een stuk of wat verkeerd gereden, maar daar is het een puzzle-rit voor. En voor de deelnemers zelf was het na beëindiging van de rit buitendien nog hoogst prettig, dat reeds een kwartier later de prijzen konden worden uitgereikt. Advertentie) Dit laatste is het gevolg van een min of meer revolutionnaire wijziging in het strafpunten-be- rekeningssysteem. waarmede nu voor het eerst een Droef genomen werd. Gewoonlijk werden door de diverse controleposten naast de gebruikelijke stempels aanteke ningen op de startkaarten ge maakt en na aankomst moest een speciaal gezelschap rekenmeesters de uitslag vaststellen aan de hand van kaarten, lijsten en rapporten En als zoiets niet wilde vlotten gingen er uren mee heen. Nu werden de opgelopen strafpunten telkens door de controleposten al op de startkaarten vermeld, waarbij uiteraard „doorslagen" voor eventueel naslagwerk be waard bleven. Het gevolg was dat na het opschrijven van de bevin dingen van de finish-post, van de kaarten in één oogopslag het aan tal punten afgelezen kon worden. Men behoefde slechts de deelne mers met het kleinste aantal strafpunten uit te zoeken en het „karwii was plat". Een prachtige reis De deelnemers aan deze v. Ziilrit hebben een in elk opzicht prachtige reis gehad. Een gemid deld tempo van 40 km. voor zware en van 36 km. voor lichte motorrijtuigen is helemaal niet erg hoog. vooral als men in aanmerking neemt dat uit sluitend langs gebaande we gen werd gereden. Hieronder mochten zich dan enkele grint wegen bevinden, maar erger werd het ook al niet. Met behulp van de puzzlekaart werden de deel nemers geleid langs de aller mooiste plekjes van Noordwest Noordholland, in het bijzonder langs de schilderachtige Duin streek. Schoorl. Groet. Camper duin aan zee. door het „land van de duizend eilanden", het gebied van Langediik. Warmenhuizen en Waarland en door welvarende polders als Harenkarspel, de Schagerwaard. Zijpe. Anna Pau- lowna. Waard en Groet. Wierin- gerwaard. Winkeler en Niedorper polders. Berkmeer e.d. Men heeft dus alle gelegenheid gekregen om de schoonheid van het gewest te bewonderen en te genieten en velen staken hun waardering daarvoor ook niet onder stoelen of banken. De start Voordat de verschillende eauipes konden beginnen aan de afwer-1 king van hun opdracht: eerste I weg rechts, bij haltebord linksaf, dan rechtdoor en 500 m. na 1725 links, over de brug rechts, voor kerk rechts e.d. had te Oudkar- spel de start plaats gehad. Even als vorige jaren heerste hier een bijzonder gezellige drukte. Vrien den begeleidden vrienden onder het geven van allerlei goedge meende raadgevingen. Knapen in leren jassen waren bezig met het opwinden van knodsen van wek kers. die met bijbehorende tabel len garanties voor het juiste tem po moesten geven. Een ander jongeman punnikte in het vlieg wiel van zijn RT in de hoop een flinkervonk op te kunnen roepen. Natuurlijk werd de vonk niet beter, maar het tweetactie liep toch als een stofzuiger. De leden van de automobiel-afdeling sjouwden van alles aan om zich toch maar zo behageliik mogelijk te kunnen installeren. Hier werd verwoed gesleuteld en daar weer even hard gepoetst, een vlotter- naald bijgesteld, aan de schok demper gedraaid of 'n routekaart om een mouw gebonden. Het was vermoedelijk een gebeurtenis die minstens even interessant was voor de toeschouwers als voor de deelnemers zelf. Weldra ging de eerste van honk. keurig om de halve minuut door de anderen gevolgd. Nog een verbetering In de pleisterplaats Schagen werden de deelnemers na het passeren v. d. controlepost op de Hoogzijde naar de Markt gediri geerd, alwaar hen in ,.'t Vosje" verversingen en sigaretten wer den gepresenteerd, een geste die uiteraard hogelijk gewaardeerd werd. Hier trad nog een belang rijke verbetering aan het licht. Want niemand werd opgeroepen om weer te starten, gelijk voor heen steevast geschiedde, doch iedereen moest zelf precies uit kienen wanneer het tijd was en an ook prompt vertrekken. Deelnemers die in het begin strafpunten hadden opgelopen konden er dus nog een paar af snoepen. Maar veel voorsprong nemen was weer gewaagd, om de eenvoudige reden dat er buiten de plaats alweer een controlepost stond. Dat de motoren, automobielen en bromfietsen nu op het ruime marktplein geparkeerd konden worden inplaats van op de Laan. waar altijd nogal veel verkeer is. bleek nog een verbetering die een vlot aan- en afrijden aanzienlijk ten goede kwam. verloren dagen 0i6 pijnen op gezette tijden...verdrijf ze! Da moderne vrouw blijft ook in die dagen SZ monterenfit:zij neemt een'AKKERTJEV/^; het pen direct Met bijzondere waardering werd door alle deelnemers ook nog ge wag gemaakt van de uitmuntende service van de Rijkspolitie die overal waar zulks nodig was manschappen had opgesteld om het verkeer te regelen of orde nend en leidinggevend op te tre den. Prijsuitreiking De heer C. van Ziil heeft ook ditmaal de diverse prijzen uitge reikt onder het uitspreken van een persoonlijk woord tot elk der winnaars. In het bijzonder feli citeerde hij de heer D. Bockweg uit Olterleek die voor de tweede achtereenvolgende keer de 1ste prijs plus wisselbeker voor auto mobilisten in de wacht had ge sleept. Verdere prijswinnaars in deze afdeling: K. H. Bok. Schagen 16 str.p.; A. Wit, Nw. Niedorp (16); H. de Vries. Alkmaar (19) en J. Hoebe. Schagen (29). Bromfietsen: 1. Otto Sneekes. Schagen (19): L. Dol. Schagen (24): P. Slijkerman. Breezand (28). Lichte motorrijwielen: J. Schreur Lutjewinkel 13)A. ten Brug- gencate. Alkmaar (14); W. Fel ler. Oudkarspel (17): J. Kater. Breezand (18); J. Madderom, Alk maar (22); H. Couvert. Koedijk (22); P. Waiboer. Anna Paulowna (25); J. Schutte. Anna Paulowna (26): C. Stammes. Nw. Niedorp (26) en C. Smak, Winkel (27). Zware motoren: la J. Westra. Alkmaar (10): lb S. de Boer. Sij- becarspel (13); A. Smit. Lutje winkel (13); G. Laagland-Winder Alkmaar (14); C. Butter. Alkmaar (14); M. Barsingerhorn, Koedijk (14): J. Bossen. Nw. Niedorp (15); J. Jansen. Oudkarspel (15); S. Barsingerhorn, Koedijk (16); J. Dokter. Schagen (17): P. Boere. Lutjewinkel (17) P. Hiem- stra, Sijbecarspel (17). WILHELMSHAVEN. 23 Aug. Aan de Oostfriese kust. voorna melijk enkele kilometers ten Noorden van Wilhelmshaven spoelen de laatste dagen kleine glazen ampullen aan van twee tot vijf cm. lang. Er zijn twee soorten, n.l. met en zonder kwik- laag. Zij bevatten een doorzich tige vloeistof. Wanneer beide soorten bij elkaar gebracht wor den. volgt een ontploffing. Men vermoedt, dat het spring stoffen zijn van Duitse herkomst, die aan het einde van de oorlog gebruikt werden en geen alge mene bekendheid meer hebben verkregen. Men heeft vermoede lijk na de capitulatie de ampul len voor de Noordzeekust laten zinken. Advertentie Het bekende Kaasstad-tournooi van de Alkmaarse Boys trok op deze mooie zomerse dag hinke belangstelling. De bezoekers hebben twee aardige wedstrijden gezien, waarin het aan span ning niet ontbrak. H.R.C. is er ditmaal niet in kunnen slagen, zich in de finale te werken, want de wedstrijd tegen Rapiditas, welke in een gelijk spel eindigde, verloren de Heidereen door strafschoppen. Na de hervatting begonnen de Boys uitstekend, want zo was af getrapt of zij namen het initia tief. Nauwelijks was het spel een minuut oud of de Boys hadden de leiding heroverd door Knip, die met een hard, schuin schot de H. doelman passeerde. De Boys bleven in de aanval en er werd flink geschoten ook, vooral rechtsbuiten Indri onderscheidde zich in die periode. Langzamer hand echter kwamen de partijen weer in evenwicht en konden de Hilversummers zich ook weer meer laten gelden. Zij slaagden er in gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen toen Kramer, gehinderd door de laagstaande zon bij een ver schot de bal over zijn handen liet glippen. Zo kwam het einde met een 32 zege voor Hilversum, een kleine zege, welke niet onver diend was. In de ontmoeting Alkm. Boys Hilversum trokken de Hilversum mers aan het langste einde, zodat a.s. Zondag Rapiditas en Hilver sum de strijd zullen aanbinden om de zilveren kaasberrie, ter wijl de Boys en H.R.C. om de derde en vierde prijs zullen kam- pen. Over het verloop der wedstrij den volgt hier nog een en ander. In de ontmoeting Rapiditas H.R.C. wogen beide partijen aar dig tegen elkaar op. Rapiditas nam de leiding uit een strafschop, toegekend wegens „hands" van een der Helderse verdedigers. On geveer 10 minuten daarna zorgde Bakker met een goed doelpunt voor de gelijkmaker. Het bleef een strijd met wisselende kansen, maar voor de rust kon geen der partijen er meer in slagen een doelpunt te maken. Na de hervatting bood de strijd' hetzelfde beeld, maar het moet gezegd, dat Rapiditas betere kan sen kreeg. Zo werd eenmaal bij een hoekschop op 't H.R.C.-doel de bal prachtig door v. Gemert ingekopt, doelman de Haan was reeds geslagen, doch Zwart wist de bal nog juist van de doellijn weg te trappen. Van Os miste voor H.R.C. een goede kans door over te schieten. Na een half uur nam H.R.C. betrekkelijk onver wacht de leiding toen de links half van R. de bal voor de voeten van de H.R.C.-ers plaatste, Nieuwstad kreeg dan de bal te pakken en met een ver schot ver raste hij de R. doelman. Van Ge mert van R. kreeg daarna een prachtkans, met alleen de doel man voor zich schoot hij van dichtbij naast. Toch kwam de ge lijkmaker als de R. midvoor uit een voorzet van links via de paal inschoot. Met 22 kwam het einde. De eerste strafschoppen hadden tot resultaat, dat beide partijen er vier benutten, in de tweede serie deed H.R.C. het slecht, slechts één van de vijf werd benut. Toen de eerste twee R. spelers reeds raak schoten, was het pleit beslecht. Alkm. BoysHilversum De Hilversummers demonstreer den in deze wedstrijd een iets betere technische vaardigheid. Vooral de rechtervleugel was snel en handig en Krul moest alle zei len bijzetten om erger te voor komen. In de Boys voorhoede deed de linkervleugel dikwijls aardig werk, zonder dat dit tot resultaat leidde. Hilversum kreeg de eerste kan sen, zo kwam de middenvoor een maal alleen voor Kramer, doch zijn schot was te hoog gericht. Het waren de Boys die het eerst de leiding namen, toen bij een vrije schop de H. doelman de bal niet kon onderscheppen, waarna Pater de kans benutte en inschoot. Nog voor de rust werd de stand gelijk, een goede voorzet van de H. linksbuiten werd mooi door de rechtsbuiten ingekopt. Ook in deze ontmoeting werd dus met 11 gerust. WIJKERTOREN-TOURNOOI EERVOL VERZET Limmen heeft voor de derde klasser Wijk aan Zee de vlag moeten strijken, maar on een eervolle manier, want lange ti.id in de tweede helft bleef het 'n grote vraag, wie deze wedstrijd winnen zou. Uit het feit dat dit Wijk aan Zee was, bleek tooh het klasse- verschil. Op beslissende momen ten waren zij doortastender en vlotter in het afgeven van de ballen De eerste aanvallen wa ren voor Limmen. maar de Wijk aan Zee verdediging sloot als een bus. Na een half uur gelijk opgaand spel kreeg de Wijk aan Zee midvoor na een misser in de Limmer verdedi ging een Onverwachte kans, waarvan hij dankbaar profi teerde, en zijn club de leiding gaf (01). Limmen nu beant woordde dit doelpunt met enige felle aanvallen. waarbij een schuiver van Kraakman beter lot had verdiend. Toen kwam er een hachelijk moment voor het Limmen-doel, waarbij de bal enige malen hard werd ingeschoten en ten slotte ook doel trof (02) Met deze stand werd er gedraaid. Na 10 minuten spelen in de tweede helft herleefde de hoop in het Limmen-kamp. Toen Bakker keihard op doel schoot sloeg de keeper de bal terug voor de voeten van Bakker, nu weer een keihard schot, maar langs de grond en de achter stand was verkleind. Even la ter kreeg Limmen een vrije schop to nemen en Bakker plaatste de bal keurig voor doel en met een uitstekende kopbal maakte Weijers de stand gelijk (22). Uit een voorzet van v. Wonderen dachten wij, dat nu Limmen de leiding zou nemen, maar nu kopte Weijers rake lings naast. Wijk aan Zee gooide er nu een schepje op, en doelman Haan- raads kreeg enige harde scho ten te verwerken, terwijl ook de lat te hulp kwam. Het derde doelpunt van Wijk aan Zee kwam tenslotte van de linksbuiten, na goed Indivi dueel spel. Door deze nederlaag komt Limmen volgende week uit om de derde en vierde prijs tegen de verliezer van de wed strijd KinheimADO. Het was zelfs warm genoeg om naar voetbal te kijken, toen Zondag op het terrein aan de Loet de jaarlijks terugkerende kamp om het kostbare kleinood werd afgewerkt. Maar alle zonnestralen ten spijt, is er goed partij gegeven en hebben de talrijke bezoekers verschillende malen kunnen genieten van goed voetbaL Ook kwamen we bij dit tournooi tot de conclusie, dat enkele der pasgebouwde hofjeswoningen in de gevaarlijke zóne zijn geplaatst. Bij de aanvang van de tweede wedstrijd vloog een verdwaalde bal op de hofjes af en verbrijzelde rin kelend de eerste ruit, welke het bruine monster ontmoette. De eerste clubs welke het groene tapijt betraden, waren Always Forward en V.Z.V. Twee geheel verschillende stijlen. De Hoornaren ontwikkelden een kort combinatiespel en hielden dit vol tot voor de doelmond, wat in de meeste gevallen niet zo produc tief was. De Veltemers daarente gen gooiden met hun bekende enthousiasme „alles open" en be proefden alle kansen. Bij een van hun snelle aanvallen wisten zij op handige manier te profiteren van een fout van de keeper en de leiding te nemen. De vreugde was echter van korte duur, want direct daarop was het leder aan de overkant, ook deze keeper ge raakte even de kluts kwijt en de gelijkmaker bengelde in de tou wen. In de tweede helft waren de roodbroeken niet tegen het combinatiespel van de zwart-wit- ten opgewassen. Met een 31 overwinning plaatste Always For ward zich in de winnaarsronde. SchagenB.K.C. Ook in deze wedstrijd werd tot het einde gestreden. De gastheren die reeds een jaar deze beker in hun bezit hebben, waren vastbe sloten alles op alles te zetten om deze te behouden, wat hun door de rood-witten lang niet cadeau gegeven werd. Het bleef spannen tot het bittere einde, waarbij de geel-zwarten tot driemaal de lei- Het Ruïnekcrktournooi werd beëindigd met de demifinale tus sen OML cn Sint Victor en daarna de finale tussen Berdos en het Rot terdamse OML, dat de Obdammers op penalties klopte, Berdos hield echter de Noord- Hollandse eer hoog en mocht door een 5-3 zege het kostbare kleinood wederom een jaar in de medaille- kast opbergen. OML—St. Victor 1—1 Dit was een gelijkopgaande strijd met vooral in het begin de Obdam mers als de ploeg, die iets meer in d aanval was. Na vijf min. kogel de een der Vietorianen keihard over. Even later deed een Rotter dammer het beter, maar zijn schot zag de bovenlat in de weg „han gen" In de tweede helft weer aanvankelijk een Victor-offensief en eindelijk na vier min. spelen wist D. van Diepen zijn club de lei ding te geven. Dooh OML versaag de niet en acht minuten later scoorde Joh. Broersen de gelijk maker. In het penalty-nemen ble ken de Rotterdammers de meerde ren te zijn en daardoor drongen zij door in de finale, waar ze een Berdos tegenover zich vonden, dat geladen was met de wil om te win nen. De finale. Dat het tempo in het begin zeer hoog lag, was te wijten aan de vaste wil van de groenhemden om de bek°r in Bergen te houden en in die opzet zijn ze volkomen ge slaagd. Na 28 min. spelen gaf de rechtsbuiten zijn club de leiding en tien inir uten later verhoogde de zelfde speler de voorsprong. In de tweede helft waren de sen saties niet van de lucht. Zes minu ten waien er gespeeld na de pauze of de stand was middels een pe nalty een mooi schot alweer ge lijk. En het begon er zeer donker voor Berdos uit te zien, toen OML zelfs - leiding nam. Maar Berdos gaf de moed niet op. Oldenburg zorgde voor de ge lijkmaker en in de laatste drie mi- n i scoorden v. Diepen en Duin nog ieder een maal, zodat het einde kwam met een 53 zege en elf dolgelukkige Berdos-spelers. ding namen. Na een 11 rust stand werd 21 geforceerd. Dat nam B.K.C. niet en maakte weer gelijk. Bij de strijd om het win nende puntje was het de thuis club die dit in de wacht wist te slepen en zich hiermede in de finale te plaatsen. Verliezersronde. Deze ging gedurende de eerste helft vrijwel gelijk op en neer wat ook de ruststand goed weer gaf, 1—1. In de tweede helft wa ren de roodbroeken echter gehan dicapt met een reservekeeper on der de lat. Deze kon aan het werk van zijn grote broer niet tippen terwijl het op volle toeren wer kende defensieteam niet kon voorkomen dat B.K.C. de score geleidelijk opvoerde. Met een eervolle 34 nederlaag moest ten slotte de ploeg van Leegwater in B.K.C. de meerdere erkennen. Winnaarsronde. Alweer een strijd van gelijk op en neergaande krachten. Wel was van tijd tot tijd een kleine inzin king waar te nemen als gevolg van 't warme weer, waarbij twee wedstrijden op één middag wel iets te veel van het goede is. Maar zich realiserende wat er op het spel stond werd aan beide zijden steeds weer met vernieuw de moed het offensief ter hand genomen. Weer wist ook ditmaal de thuisclub de leiding te nemen om deze weer spoedig na de ge lijkmaker af te staan. Hierop veroverde A.F. de leiding wat even voor het einde met een fraaie kopbal weer gelijk werd. Toen met deze 22 stand het einde kwam moesten strafschop pen de beslissing geven. Hierin waren de gasten niet zulke keien. Slechts één van de vijf kwam in de roos. Toen was het voor Scha gen maar een zacht eitje om de overwinning te behalen, wat ook prompt gedaan werd. Fanny wint weer Mevr. Blankers-Koen heeft gis teren on Duinhorst bii den Haag zowel de 100 meter als het ver springen gewonnen. Haar presta ties waren echter minder dan verleden week. toen zij de prach tige sprong van 6.07 m. maakte. Thans kwam zii niet verder dan 5.43. De 100 meter deed mevr. Blankers in precies 12 sec. Ook de andere winnende athleten maakten zeer maticc tijden. Uit alles was te merken, dat het sei zoen voor de „Moeder der Spor ten" ten einde loopt. Ascari won grote prijs van Frankrijk LA BAULE Op het circuit van La Baule werd de 8e en laat ste Grote Prijs van Frankrijk van dit seizoen een 3 uurswedstrijd, gehouden. De uitslag luidde: 1. Ascari (It.) met Ferrari 371.284 km in 3 uur, gemiddelde uursneW heid 123.761 km.: 2. Villoresi (It.) met Ferrari: 3. Rosier (Fr.) met Ferrari: 4. Collins (GB) met HWM 5. Giraud Cabantous (Fr.) met HWM. ALKMAAR Ai gaf de Paardenspo: welke druk bezoch prijzen hadden all< heeft spannende c richtten buitengewc de kermis in het pc „bokkenraces" wee Coui In de course om dt prijs heeft Queenie 1 gewoon goed geloper lag het paard op de en kreeg gaandewc ronde een belangrijk op Quickline en Qr ondereen felle striil de tweede ronde k\ Dillon echter verva ten. vooral in de bochten. Qui Smit het ongeluk even te en vaart te verl Queenie Dillon zich line kon gaan mete: het laatste rechte c kon worden. Aanko: Dillon. Quickline, Qi Spencer. De course van de prijs werd in twee si In de eerste serie Quetteville net op overwinnaar en in glansrijk Roel van V Queenie. Aan de f deel Queenie, Quirin Odette. Peter Che Quetteville, Opvegei tor B. Winnaar werd Oditt: enkele meters voor Queenie (Roel var wist te passeren. O goede derde. Quii achter door onregelr doch had anders go maakt. De course om de I bleef niet zonder sp tine van Axkit moest strijd leveren met die zelfs een behoorl loper was. maar tei verdwijnen. Zeer gc tingen zagen we v; Spencer (aanvanki nlaats) en Matador onweerstaanbaar r drongen. Martine werd eerste, Mai eer tweede. Matador Pretty Polly vierde. Oda was in de c< Carousselprijs slecht Orkaan O liep hij in de 2e ronde ging matig draven en ré Na 150 meter had h stand weer ingehaali weliiks was het zove er wéér uit. Een verder ten derde rr uitschakeling tengevc middels had Oeke O ten te bereiken kon poging wagen voorb Het lukte echter niet Our Volann. Om de Hippodröm viii paarden. Louis voortdurend aan de werd op 200 meter vi wegens onregelmatig geschakeld. Het r steeds op de hielen Pretty Polly, die ooi matig draafde en hop DINSDAG 26 AUGl HILVERSUM I, 40 AVRO. 7.50 VPRO AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gr Dagopening. 8.00 N Gram. muz. 8.45 Ider genwijding. 9.15 Grai De Groenteman. 9.35 den. 9.40 Gram. muz. 1 kleuters. 11.00 Vooi 11.30 Orgel en alt. U mentsmuziek. 12.30 Ls bouwmededelingen. 15 platteland. 12.40 Exoti 13.00 Nieuws. 13.15 en gram. muz. 13.25 O 14.00 „La Serva Padi 14.40 .Over circusolif serie. 15.00 Gram. mu vecimbelrecital. 16.0 orkest en solisten. 17 deren. 17.20 Amusen 17.50 Militaire eau Nieuws 18.15 Gram. RVÜ: Dr A. Saalborn: ken uit de vergelijkt tuurgeschiedenis: De roman bij Walter Scot Lennep en Victor H Pianospel. 19.15 Dansr Gram. muz. 20.00 Ni Promonade-orkest, koi ten. 21.00 „Het verge hoorspel. 21.15 Orkestc Engels militair orkest, orkest. 22.45 „De Amer sidentsverkiezing", ca Nieuws. 23.15 Voordr 24.00 Gram. muz. HILVERSUM II, 298 24.00 KRO. 7.f- Nieuws. 7.15 C nastiek 7.30 Gram. mi gengebed en liturgiscl 8.00 Nieuws en weerbe Gram. muz. 9.00 Verzi ma voor de huisvrouw muz. 9.40 Lichtbaken, de kleuters. 10.15 Gran en 10 50 Idem. 11.0 vrouw. 11.30 Klein koe gelus. 12.03 Gram. muz en tuinbouwmededeli Gram. muz. 12.55 5 13.00 Nieuws en Katho 13.20 Actualiteiten. 13 le-orkest en solist, muz. 15.00 en 15.20 „Ben ie zestig?" 16.00 ken. 16 30 Ziekenlof. 1 jeugd. 17.45 Regering Prof. Dr M. H. v.d. Val en China. 18.00 Nieuv. tualiteiten. 18.20 S 18.30 Pianoduo. 19.00 Europa". 19.30 Gram. „Dit is leven", caus Gram. muz. 20.00 weerberichten. 20.05 man zegt er 't zijne va tival-orkest en solis Festival). In de pauzi causerie. 22.20 Gram. Avondgebed en liturgi der. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. muz.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4