m Drie Rotterdamse zeelieden in Mexicaanse gevangenis Waterverbruik dalende in Noord Holland BESSENSAP Waterwinningsgebied belangrijk recreatieoord Is 't zó erg? Al zes weken vastgehouden op beschuldiging van moord 1 DAS GBATIS KOPEN P00BTEB - Mient 6-8 0NTBIJTW0RST Goed en Goedkoop Alleen tijdens de kermis-week Jaarverslag P.W.N. 7957 Ook dit jaar weer uitbreidingen ^traud/ Russische wapenen voor O.-Duits leger W. J. Broere geen spreekuur twee meisjes Grote Kerk Alkmaar Orgelconcert Piet K e e Prijzen f 2.40-f 97.50 „Een vergissing" zegt hun kapitein PRIJZEN van 26 Aug. t.m. 2 Sept. Scheepsberichten cocos 195 00 Alléén ALKMAAR Telef. 3452 Pepermunt extra strong grote rol 14 Ct Chocolade repen melk ol puur per stuk 12 ct Limonade verschillende smaken, per lies 89 ct Custard 200 grams pak 27 c Patent Tarwebloem 500 grams pek 34 c Zelfrijzend Bakmeel 500 grams pak 40 c. Cakemeel 500 grams pak 44 c Maizenapar pak 20 c Tarwegriesmeel500 grams pak 32 c Tomatensoep per pot voor 5 borden 49 Ct Zuiver Rundvet 250 grams beker 45 c Zuivere Bladreuzel 250 grams beker 45 c Augurken Schijfjes zoetzuur per pot39 e Lucifers vonk vrijper pak 21 Ct G. L. PALEARI De dagen korten WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging Dansinstituut 100% kamgaren costuums KERMISWAARDE 79.50 DAMES REGENMANTELS DINSDAG 26 AUGUSTUS 1952 PAGINA 5 Het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland heeft een uitvoerig verslag over 1951 het licht doen zien, waarin tot uiting komt dat, hoewel 't aan tal abonnementen met 3700 is toegenomen, er toch een daling van het watergebruik is te con stateren. Dit wordt toegeschre ven aan de intensieve wijze, waarop lekkages worden opge spoord en verholpen en vooral aan de actie, die werd gevoerd ter bestrijding van de verspil ling van water. Tenslotte was ook de hoge regenval in het f Advertentie) Ook een duurdere sigaret faal ik graag staan voor de?e heer lijke Virginia. In verschillende bladen wordt, niet geheel ten on rechte, betoogd dat een snelle op lossing van de politieke crisis thans geboden is en dat de internationale problemen thans gaan vóór de „po litieke tegenstellingen". Met dit laatste zijn dan bedoeld de poli tieke tegenstellingen tussen de partiien, waarbij natuurlijk niet over het hoofd mag worden gezien, dat politieke tegenstellingen tussen de landen evenzeer een feit zijn.... Wij behoeven ons ook niet zó on gerust te maken over de opmer kingen, welke in het buitenland, in politieke kringen en in de pers, wel worden gemaakt, over de lange duur van de crisis bij ons en over de moeilijkheden, welke moe ten worden overwonnen, om tot een nieuw kabinet te komen. En om deze situatie „beschamend" te noemen, lijkt ons nogal vérgaand. Men weet ook in het buitenland nl. heel goed, hoe moeilijk het vaak is, politieke tegenstellingen te overbruggen! En volgens de schijn naar buiten gaat het daarbij ook niet alttid zo erg verheven toé. Zie maar eens naar de tegenstellingen tussen de westelijke groten en de Russen bijv. en zie maar eens naar het „eeuwige" getreuzel bij de wapenstilstandsbesprekingen in Panmoenjon. Men kan voor de on vruchtbaarheid van het politieke gesprek op hoger en lager niveau veel oorzaken aangeven, maar het is onjuist, de kern te zoeken in de aanwezigheid van laag-bij-de- grondse politieke geschillen. Die kern zit veeleer in de geestelijke achtergrond van politieke inzich ten en tegenstellingen. Politieke partijen vertegenwoordigen, of minstens toch verklanken, geeste lijke inzichten en de botsing, wel ke zelfs bij een regeringsformatie tot uiting komt, is van geestelijke aard. Omdat het in feite niet om een combinatie van mensen en verdeling van zetels gaat, maar om het politieke beleid, dat moet worden gevoerd en daarin steekt een stuk geestelijke strijd. Vandaar ons uit vroeger dagen zo vaak herhaald pleidooi, de politiek te zien op hoger plan! En als men meent, dat 't bij de politiek, zoals wij die thans hebben leren kennen in de kabinetsformatie, slechts om loven on bieden, dus om een soort koehandel gaat. dan ziet men de geestelijke achtergrond over het Hoofd. Wij behoeven ons voor onze binnenlandse aangelegenheden niet te snel te laten ieiden door 't buitenland en al is het waar, dat het nu onder-de-hand wel tijd wordt, dat er een nieuwe regering tot stand komt, het baat ook wei nig, wanneer wij een kabinet for ceren, dat voorai op het punt van vertrouwend samenwerken onvol dragen is. Zonder een goede team geest krijgen wii toch geen kabi net van lange levensduur, dat een waarborg zou bieden voor een vol doende krachtig beleid. Het is dus wel hoog tijd, dat er aan de politieke crisis in ons land een einde komt, want inderdaad wachten er in internationaal kader verschillende grote zaken, welke het best door de nieuwe regering behartigd kunnen worden. Maar om te zeggen, dat het voortslepen van deze crisis beschamend is voor ons ten opzichte van het buiten land. dat is een conclusie, die ons te vèr gaat. Twee maanden is rij kelijk lang voor ons, maar toch is het niet in belang van het land, dat de zaak geforceerd wordt. verslagjaar oorzaak van t feit, dat minder water werd gebruikt. Het bedrijf werd uitgebreid met 5 nieuwe secondaire pomp stations, waarvan er drie het. gehele jaar in gebruik waren. Er moest 38.453 meter hoofdlei- dinig worden aangelegd om z,g. niét rendabele gebieden aan te kunnen sluiten. Zodoende kon den 365 percelen, die tot nu toe van leidingwater waren versto ken, worden aan,gesloten. De exploitatielasten zijn aan zienlijk gestegen. Het exploita tieresultaat was daardoor on gunstiger dan in 1950. Daardoor was het niet mogelijk iets toe te voegen aan de exploitatie- reserve. In het verslagjaar werden af geleverd 22.759.209 m3; daar van werden door het .bedrijf zelf .geleverd 18.797.102 m3. De rest werd van andere bedrijven bij- gekocht. In het gebied ten Noor- ?den van het Nbordlzeelkanaai werd ruim 16.600.000 m3 afge leverd. ,Het topverbruik werd geregistreerd op 11 Juni en be droeg 82.000 m3. Het aantal ■grootverbruikers, zij die meer dan 1000 m3 per jaar afnemen, bedroeg 784. Het totaal aantal abonnementen bedroeg 134.575. In totaal waren ruim 130.000 percelen aangesloten. Dit is 99i/j procent van het totaal aansluit- bare en aansluitpliehtige perce len. Uitbreiding. Het Hoofdleidingnet werd aanmerkelijk uitgebreid en be draagt nu 2886 km. In Alkmaar kwam een wijde ringleiding ge reed, waardoor de nieuwe woon ruimte in het Oosten van de stad, alsmede Heiloo beter kon den worden voorzien. De voor zieningen van Dimmen en een ander gedeelte van Heiloo zal, in afwachting van het tot stand komen van de leiding Castrieum Alkmaar nog verbetering be hoeven. De terreinen. Van grote betekenis 'blijken de Provinciale Duinterreinen als recreatieoorden en natuurmonu menten. Aan het onderhoud, de bebossing en de beplanting wordt derhalve extra zorg be steed, hetgeen werd (gewaardeerd in een toenemend bezoek van het publiek en verslagen in de pers. He kampeerterrein was maximaal bezet, 4315 gezinnen hebben hier een gezonde vaean- tie kunnen doorbrengen. In to taal werden 172673 toegangs kaarten voor het dudnterrein verkocht. Aan jeugdige personen scholen, verenigingen e.d. wer den ruim 311.000 kaarten ver strekt. In D.U.W.-verband werd een begin gemaakt met de werk zaamheden in het duingebied Bergen. Ook dit jaar werden nog tal van gevaarlijke voorwerpen, voornamelijk oorlogstuig, opge spoord en onschadelijk gemaakt., waarmede de noodzakelijkheid voor het publiek, om zich niet buiten de wegen en de paden te begeven, nog eens werd bena drukt. Ook als jachtterrein wa ren de provinciale duinterreinen door de jagers zeer in trek. Er werden 184 jachtvergun ningen afgegeven. Het gemid deld aantalstuks wild dat per dag en per man werd gescho ten, bedroeg in September, uit sluitend patrijzen, 12 stuks. In October 26 stuks, in November 18 stuks en in December 11 stuks. Natuurbescherming. Door de regen ontwikkelde de bijzondere duinflora zich zeer gunstig. Hier en daar bloeiden orchideeën en de dracht van de ■besvruchtgewassen was bvzon- der rijk. Opvallend was 't grote aantal paddestoelen. De visdief- jes-kolonie in Bergen breidde zich sterk uit. De kolonie in Bakkum was naar schatting 400 broedparen sterk. Tot laat in 't najaar werd daar de roerdomp ^waargenomen terwijl ook de fuut regelmatig voorkwam. Financiën. De winst- en verliesrekening over 1951 sluit met een bedrag van ruim f 5.375.000.Daar van kon f 530.000.worden toe gevoegd aan de Bijzondere Re serve. De balans sloot in activa en passiva op f 38.831.820. NA DE KERMIS: AUTO IN DE SLOOT 'T VELD. In de nacht van Zondag op Maandag is aan de Weel een personenauto met vijf jongemannen (waarschijnlijk af komstig uit Schagen) te water geraakt. Zij kwamen met hun vehikel uit de richting Waarland en zouden via de Weel langs de Prov. weg huiswaarts keren. Zo ver kwam het echter nog niet, want reeds bij de eerste bocht raakte het gezelschap van de weg af om even later zonder auto, maar met een behoorlijk kwan tum vuil uit de moddersloot, om hoog te klauteren. Nadat een kraanwagen van garage Boontjes de auto op het droge had gebracht werd de vol gende etappe van de reis aan gevangen. Een en ander gebeurde na af loop van de Waarlanderkermis, welk festijn door de heren ver moedelijk wel even is meege vierd. Deze gebeurtenis moge een waarschuwing zijn voor het toe nemend aantal jongelieden' dat er om een of andere reden de voor keur aan geeft een kermis per auto te bezoeken. KOMINFORMPOLITIE BIJEEN WENEN Volgens het in Graz verschijnende blad de Süd- Ost Tagespost zijn de „generale staven van de politieke politie van alle kominformlanden" op 't ogenblik in Balatonfoeldvar aan het Balatonmeer in Hongarije bijeen. Alle zomergasten en „on betrouwbare elementen" zouden tevoren uit Balatonfoeldvar ver wijderd zijn. BERLIJN. Volgens de West-Berlijnse anti-commu nistische „Strijdgroep tegen onmenselijkheid" worden regi menten van de Oost-Duitse Volkspolitie omgezet in divi sies, uitgerust met Russische wapenen, die tezamen een staand leger vormen. Convooien uit de Sovjet-Unie. die meestal 's nachts riiden. voe ren uitrusting aan om elke divi sie van ongeveer 3500 man te bewapenen met twaalf belege ringskanonnen, zes tanks, vier stukken luchtafweergeschut, twintig stukken anti-tankgeschut en twaalf mortieren, aldus deze „strijdgroep". Dit staande leger zou reeds ongeveer 100.000 man tellen. Pol iriezui vering rn Oost-Duitsland BERLIJN De Oost-Duitse communisten zijn begonnen met een drastische zuivering in de gelederen van de grenspolitie. OVERBLIJFSEL VAN Nl JEN KLOOSTER BIJ JUKWERD GEVONDEN (Van onze redacteur) GRONINGEN. Naar wij ver nemen is er in de provincie Gro ningen een overblijfsel aangetrof fen van de Kloosterwierde van het oude Niienklooster bij Jukwerd, vier KM ten Noorden van Appin- gedam. Op de top van deze wierde is een put, een oude kloosterput. Het merkwaardige is nu dat het water in deze nut steeds 2 meter hoger staat dan het water in de omge ving. Dit verschijnsel is hoogst- merkwaardig en voor zover be kend enig in Europa. De Alg. Ver. „Grunnen" heeft nu het verzoek gedaan aan het Prov. bestuur van Groningen, om het stuk grond te onteigenen, teneinde te voorkomen dat deze vondst van historische waarde verloren gaat. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR 25 Aug. 4 paar den 600—825; 142 koeien 650— 261 varkens: vleesvarkens, zware va/rkems p kg 2,302,24; lichte varkens p kg 2,222,18; zeugen p kg 2,082, Dooreen genomen waren de heden aangevoerde koeien allen van prima kwaliteit. Bij een ruim voldoende animo is de handel vrij goed verlopen terwijl een aantal van de allerbeste dieren boven de hoogst gegeven notering kwam, dat is f 2,95 per kg. Het geringe kwantum kalveren werd tegen zeer hoge prijzen vlug verkocht. Op de varkensmarkt vielen bh de aanvang der markt van van daag hogere vraagprijzen waar te nemen dan waarvoor deze dieren op 18 Augustus j.l. ziin verhan deld. De handel is nu dan ook lui duur geweest, met, omdat er vol doende varkens waren, aflopende prijzen. Verhandeling van var kens geschiedt te Alkmaar met korting op het levend gewicht. Familieberichten Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon, die bij het H. Doopsel de naam ontving MAURITS E. Ibink A. G. Ibink- Schagen Jos - Rita Clara Alkmaar, 25 Aug. 1952 Langestraat 14 Tijdelijk: St. Elisabeth ziekenhuis, kamer 12. Op 28 Aug. a.s. hoopt onze geliefde zuster, Eerw. Zuster ELIZE (Agatha Weel) in het Klooster van de Voorzienigheid, Laurier gracht 49, Amsterdam, haar zilveren jubileum te vieren. Familie WEEL H. Hugowaard, Aug. '52 Op Woensdag 17 Sept. a.s. hopen de Heer en Mevrouw C. RODENBURG en N. RODENBURG-SIER hun 40 jarige echtver eniging en het 25 jarig bestaan van Rodenburg's Bouwbedrijf te herden ken. Ter hunner intentie zal op die dag des mor gens om 9 uur in de St. Jozefkerk a. d. Kenne- mersingel. een plechtige gezongen H. Mis wor den opgedragen. Alkmaar, 26 Aug. 1952 Koorrdaan 19 Receptie 17 Sept. des n.m. van 35 uur, Koornlaan 19 Op 16 Sept. a.s. hopen onze geliefde Ouders A. VERVER C. VERVER-TERLUIN de dag te herdenken, waarop zij vóór 40 jaar het Sacrament des Hu welijks ontvingen. Hun dankbare kinderen Limmen, Aug. 1952 Hogeweg 85 Enige en algemene kennisgeving Heden nam God tot Zich, geheel onver wachts, onze jongste lieveling GEMMA in de aanvallige leef tijd van 14 maanden. B. Groot M. Groot-Stam en kinderen H. Hugowaard, 25 Augustus 1952 De H. Engelenmis wordt opgedragen op Donderdag 28 Aug. a.s. om 7.30 uur, in de parochiekerk van het H. Hart van, Jezus te H. Hugowaard N., waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Advertentiën Vrouwenarts, Alkmaar tot nadere aankondiging Gevraagd aan de R.K. Meisjesschool St. Joseph, Laat 219, Alkmaar, niet beneden de 18 jaar, voor schoonhouden van het schoolgebouw. Aanmelden: 's avonds tussen 6 en 8 u.: Oude gracht 218. HEDENAVOND Entree f 0.75 DE VULPENSHOP Alleen Payglop P.O.A. n.v. HAARLEM, 25 Aug. De ka pitein van de „Alblasserdijk" van de Holland Amerika Lijn, de heer H. van Blokland, die vorige week met zijn schip in ons land terug keerde, heeft medegedeeld, dat drie leden van zijn bemanning op het ogenblik worden vastgehou den in de strafgevangenis van de Mexicaanse haven Vera Cruz op beschuldiging van moord. Zij werden gearresteerd door de Me xicaanse autoriteiten naar aanlei ding van het feit, dat in een van de ruimen van het schip het lijk van een Cubaan is aangetroffen, toen de „Alblasserdijk" opont houd had in Vera Cruz. Volgens mededelingen van de kapitein werd bij het schoonma ken van de ruimen op 2 Juli hef stoffelijk overschot aangetroffen van de 25-jarige los-werkman Ju lio Rodriguez uit Cuba. De Mexi caanse autoriteiten werden van deze vondst in kennis gesteld en het onderzoek, dat deze instelden, leidde ertoe, dat zes bemannings leden werden gearresteerd. Bij de lijkschouwing was komen vast te staan, dat de dode een gebroken kaak had en verwondingen aan borst, onderlichaam en benen. In middels zijn drie van de gearres teerden weer vrijgelaten en naar Teas gereisd, waar zij door het schip werden opgepikt. Thans zijn nog in gevangenschap de olieman J. de Haas, de olieman W. Pijpers en de stoker H. Wagemakers, allen uit Rotterdam. Het is de overtuiging van de kapitein, dat er in dit geval door de Mexicaanse autoriteiten een gerechtelijke vergissing is begaan en dat de gearresteerden niets te maken hebben met de dood van de Cubaan. Volgens de kapitein moet de man zich in Havanna in het ruim hebben verstopt en daarna in het donker een val hebben gemaakt door de opening van het sparredek, waardoor hij acht a negen meter diep op de stalen bodem van het onderruim is gevallen. Hieraan zouden de verwondingen moeten worden toegeschreven. Bovendien meent de kapitein, dat in geval van moord de bedrijvers daarvan hun slachtoffer ongetwijfeld over boord zouden hebben gegooid. Tijdens het onderzoek is door het feit, dat de hulp van een tolk moest worden ingeroepen, nog een merkwaardige vergissing ge maakt. De aanvankelijk gearres teerde eerste stuurman had n.I. gezegd, dat hij in Havanna een tip had gekregen, dat er een ver stekeling aan boord was gegaan. De tolk vertaalde tip als fooi, waardoor de indruk werd gewekt, dat de stuurman de man tegen een zacht prijsje aan boord had verstopt. De gezagvoerder heeft zich in verbinding gesteld met de Neder landse gezant in Mexico-City, dr. H. R. van Houten, met de Neder landse consul in Vera Cruz en met de agent van de H.A.L. al daar, doch oplossing van deze zaak is tijdens het verblijf van de „Alblasserdijk" niet verkregen. De Mexicaanse autoriteiten zijn er van overtuigd, dat er een moord heeft plaats gehad en ver klaarden, dat zii „de moordenaar wel zouden vinden". De drie be manningsleden zitten nu al zes weken onder zeer slechte omstan digheden in de gevangenis van Vera Cruz. Toen de „Alblasser dijk" op 10 Juli vertrok heeft men hen nog wat eten gebracht, omdat het gevangeniseten zeer slecht was. Het valt te verwach ten, dat het Nederlandse minis terie van Buitenlandse Zaken stappen zal doen bij de Mexicaan se gezant om de vrijlating van de drie mannen te verkrijgen. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 25 Aug. Bintnenlandee granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam)tarwe zonder vochtoonditie f 2526, op vocht conditie tot f 25.95. Voecter.granen kalm. Zomer- gerst f 30.5032.00, wintergerst f 29.50—30.75, rogge f 27.00— 27.75,, haver f 26.00—29.00. Peulvruchten: groene erwten f 44.0050.00, schokkers f 45.00— —51.00. PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT, 25 Aug. Op de Utrechtse paardenmarkt werden heden aangevoerd 440 paarden. De prijzen varieerden voor; luxe paarden van 9001200, werkpaarden van 8.5011.00, oudere paarden van 600900, paarden boven drie jaar van 7501000, paarden beneden drie jaar van 600900, veulens van 1275—1375, hitten van 375—775. De handel was redelijk. verkopen, en om deze verkoop te stimuleren Deze dagen is bepaald en in verzegelde enveloppe gedeponeerd bij NOTARIS DE 8 LANGE, Breedstraat, Alkmaar. Bedragen tot en met f 1000.— (Duizend worden contant door ons retour Aagtedijk New York/Buenos Aires, 25 vm van Trinidad/Rio de Janeiro; Aalsdijk 25 van Rot- terdam te New York verw.; Ab- g bekerk 24 van Sydney te R'dam; Annenkerk R'dam/Brisbane 24 nm van Suan/Aden; Arendsdijk New York/Buenos Aires 25 Cu rasao verw.; Bosohfontein Oost- Af rika/A'dam 25 te Suez; Don- 'gedijk 25 van San Francisco te Portland Oreg verw.; Eemdijk 25 van Corpus Christi te Hous ton verw.; Esso Den Haag (t) 25 vm van Aruba/R'dam; Fairsea Sydney/R'dam 24 120 m. Z.W. Westp. Kreta; Gaasterland Am sterdam/Buenos Aires 25 Rio Grande verw.; Johan van Olden- barnevelt A'dam/Sydney 24 van Suez/Aden; Kedoc Hollandia/ R'dam 25 van Tjilatjap te Tj. Priok; Lieve Vrouwekerk 24 v. R'dam/Antwerpen; Sarangan 25 v. Seattle te Vancouver; Slamat 24 van Mobile/Newport News; Stad Dordrecht 24 van Sagunto te R'dam; Westerdam 25 van New York te R'dam; Tabian New York/Bombay 25 te Kuwait; Abbedijk New Orleans/R'dam 28 bij Vlissingen verw; Amsteldijk R'dam/New York 25 te Ham burg; Biduk R'dam/Tj. Priok 24 7.30 u. te Pa. Said; Edam New York/R'dam p. 25 Vlissingen n. Antw.; Groote Beer 29 ca. 13 u. van Quebec te Hoek v. Holland verw.; Indrapoera 25 van R'dam te Hamburg; Kota Inten R'dam/ Tj. Priok 24 te Marseille; Lang- koeas Makassar/R'dam 26 ca. 22.00 uur te Hoek v. Holland verw.; Nieuw Amsterdam R'dam/ New York p. 24 Scillys; Stad Haarlem nacht 26/27 van R'dam te Lulea verw.; Stad Leiden 26 vm van Narvik te Hoek v. Holl. verw.; Waterman Kaapstad/Rot terdam 24 ca. 8 uur te R'dam verwacht. HOLTAP- KARPETTEN Zeer zware kwaliteit 12 els 45.00 16 els 62.50 Wollen-Moquette LOPERS 50 cM. breed 2.75 3.75 4.75 70 cM breed 3.75 4.75 8.75 MATRASSTELLEN 1 Persoons 29.50 2 Persoons 39.50 HAND WEEF STOFFEN Speciale verkoop per Meter 1.95 2.65 2.95 GESTIKTE DEKENS 1 Persoons 16.80 2 Persoons 19.50 Zeer fraai gestikt COCOSLOPERS 50 cM breed 70 cM breed 100 cM breed 1.95 2.80 3.85 Wolmoquette TAFELKLEDEN 140 x 170 37.50 42.50 52.50 88.00 TAPIJT voor vaste vloerbedekking 100 cM breed 4.75 DEURMATTEN Fijn geweven 3.95 WILTON-KARPETTEN Grote partij 16 els Op MEUBELEN geven wij deze week ook nog IQ 0jQ KORTING nieuwe oogst Extra aanbiedingen tlm 6 September van da nieuwe oogsi vers gerookt100 gram Alle REPARATIES aan STOFZUIGERS, STRIJKIJZERS etc. VLUG en BILLIJK Electr. Techn. Bur. Spoorstraat 67 Alkmaar Rijwiellamp 18.75 - 18.25 17.75 Let op het merk VT! Te koop; ruim WOON HUIS. Direct te aanv. Hofdijkstraat 5. Alkmaar Gevr.: een R.K. HUIS HOUDSTER te Alkmaar Br. onder no 10844. bur. van dit blad. Gevr.: FLINKE WERK STER voor de Maandag of Dinsdag. J. J. Haker, Kerklaan 20. Heiloo. Te Alkmaar in moederl. gezin (2 schoolg. kinde ren), gevraagd. NETTE, FLINKE HUISHOUD STER. Br. no 10843. bur. van dit blad. B.z.a. NET R.K. MEISJE als hulp in de huish., v. d. en n., ook gen. in de| winkel te helpen. 17 j., liefst Alkmaar. G. Smit, Nibbixwoud G 7. Student vraagt kruissn. PIANO. Billijk. Brieven onder no 10842 A. van dit blad. bur. GOED BEDDENGOED. LEDIKANTEN 1- en 2 persoons KINDERWAGENS noudt zich vriendelijk aanbevolen Wil halen gaarne de goederen af Zoon van Thorex vrij PARIJS Maurice Thorez jr., de zoon van Frankrijks commu nistenleider, is tegen borgstelling vrijgelaten, na een voorlopig ver hoor inzake de beschuldiging van deelname aan relletjes, die tegen hem is ingebracht. Aardappel beurs Rotterdam Kleiaardappelen 35 mm op waarts, eigenheimers f 9.00—9.25, bintjes f8.258.50, blauwe eigen' heimers f 9.5010.00, IJselster f 8.00; zandaairdappelen 35 mm opwaarts, nieuwlandse eigenhei mers f8.509.50; voeraardappe- len f3.50—3.75. LEER GOED DANSEN! LEER BETER DANSEN bij want dit is TOCH HET instituut voor Alkmaar e.o. Door ons geregeld bezoek aan studiedagen en congres sen in binnen- en bui tenland, leert u hét beste en het nieuwste Clubs voor Katholieken Inschrijving dagelijks Langestr. 46 Alkmaar Tel. 3750 (K 2200) hebben wij een serie 3-delig, dus met vest, waarde 125.thans REGENJASSEN en- MANTELS, met garantie vanaf f34.50 Ook tweekleurige, aan twee kanten te dragen in vlotte leuke kleuren39.50 I die 'ook aan buiö bezoekt ALKMAAR: Ridderstraat, hoek Oudegracht Telef. 5225

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5