Jubilerende afd. Noord-Holland hield zijn feestelijke „jaardag" SP Tinus Metselaar wéér kampioen op de Nederlandse lange baan A.N.W.B.-bromfietstocht Limmen bleef baas over derde klasser Kinheim RK. A.F.C. hield nu H.S.V. in toom (4-4) Rapiditas, door zege op Hilversum, goede winnaar rolt beter plakt beter brandt beter in het kort '^======^^:^7^ry~^ttu WIJKERTOREN-TOURNOOI MOTORRACES ALKMAAR Laatste wedstrijden bezocht door 7000 toeschouwers KAASSTAD-TOURNOOI Regen van lintjesdaalde over vergadering neer Amnestie verleend Duitse renners niet in vorm Alcmaria 2 klopt Berdos in finale Sterker Racing 2 won van Watervogels Nuttige oefening voor S.R.C.-teams WGW maakte eerst in 2e helft gelijk PAGINA 4 MAaniJAG I SfcPit.viöER 1952 Normaal gesproken had voorzitter Sougé deze jaarvergadering van de afdeling Noord-Holland er in een goed uur doorheen kunnen jagen. Gezien zijn beslist optreden en zijn snelheid, waarmee hij vorige bijeenkomsten placht te leiden. Maar dit maal was er een bijzonder cachet. Je bestaat toch immers ieder jaar geen 50 jaar? En de vergadering ging er eens goed voor zitten .Massaal was de opkomst, zo massaal, dat het balcon ok nog in gebruik moest worden genomen en dat wil heel wat zeggen in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar. Boze tongen fluisterden, dat de kermis de oorzaak was van deze enorme belangstelling, maar de ingewiiae wist wel beter.... De afdeling Noord-Holland een halve eeuw oud, dat was voldoen de om de afgevaardigden van heinde en ver naar de Kaasstad te laten stromen. Niet vanwege het feestprogram ma of de consumptiebonnen. Ook niet vanwege de kermis. Neen, de liefde voor iets dierbaars trekt en de afdeling Noord-Holland is een kostbaar bezit van alle clubs uit die provincie. Het verheugde gezicht van voorzitter Sougé, de talrijke ere leden (de voorzitter kon er zelfs twee van de voormalige DHVB, de heren Smits en Luyckx, ver welkomen) en de feestelijke stemming in de zaal deden het beste verwachten. De opening werd een terugblik. Een terugblik, die u in extenso kunnen lezen. Verder een herden king. De herdenking van alle in ons rummer van Zaterdag hebt ontslapenen in het afgelopen jaar. Rector v.d. Hoek, het Dindua-lid Kroese, de HEO speler Swager- man en het Helder-bestuurslid Krijnen werden daarbij genoemd. Gelukwensen waren er ook bij. Aan Hollandia, Purmerstei.jn, USVU, Andijk, aan Volendam 2 JVC en HCSC. Zij allen hadden iets groots verricht dit seizoen. Hulde voorts aan hoofdconsul v.d. Linde, aan de heer Lutterot en een weemoedige gedachte aan het „Groentje". De vergaderden keken elkaar eens aan Voorzitter Sougé al tijd ultra kort en snel kon nu niet ophouden. Hij werd zelfs poëtisch, toen hij de gulden dicht regelen van een oud-gediende begon te citeren: „Benoorden 't bekende Y Daar ligt een voetbalbond [van mij" Maar de speciale dank aan ad ministrateur Bakker en zijn staf leidde tenslotte via een medede- ilng, dat de receptie ter ere van het vijftig jarig bestaan 13 Sep tember in Victory zou plaats vin den, tot een nog tamelijk onver wachte lintjesregen Bondsonderscheidingstekens wer den uitgereikt aan D. de Graaf -r Het is toch wel aardig te vermelden, dat gisteren bij de estafettekampioenschapoen van Nederland mevr. Blar.kers twee meter sneller bleek dan de zil veren medaille-winnares Puck BrouwerBij de heren werd V. en L. kampioen en bij de da mes de club van mevr. Blankers: Sagitta. Er werd ontzaglijk veel ge- wielrend dit week-end. Behalve op de baan in Parijs, werd in Bazel het z.g. Europees criterium verreden. Kubler won voor Schaer. terwijl Gerrit Schulte de derde plaats bezette. Woutje Wagtmans werd tiende. Er is een kans. dat van 7 tot 16 November een ronde van, Zuid-Italië zal worden georgani seerd. Behalve Italië en Frank rijk, zou hier ook een Nederland se ploeg voor worden uitgeno digd. En wel de volgende ren ners:' Jan Nolten, Wout Wagt mans, Hans Dekkers, Hein Ge- lissen en Joris. ,Er is ook in Duitsland enor me belangstelling voor autoraces enz. Meer dan 150.000 toeschou wers woonden een wedstriid bij in Wegberg. De Duitser Zeiler met BMW won de 500 cc. De Limburger I.ambrichs is in glanzende vorm. Dat bewees hij in de ronde van Duitsland en ook gisteren in Dortmund, waar hij in 'n wedstrijd over 220 km. zegevierde voor Schild. Harm Smits werd vijfde. Wim van Est zocht zijn heil in Brasschaet. Hii werd in een wedstrijd aldaar derde achter de Belgen Ollivier en de Mulder. Hans Dekkers. Gerrit Voortin,g en Jan Nolten kwamen als !6e, 17e en 18e binnen. In Rotterdam maakte de .Tour de France-ploeg" geen beste beurt. Ze vielen allemaal uit en dat over een afstand van 120 km. Piet de Vries werd eer ste voor A. v. Oers, P. v As en P. Evers. Onze Marathonloper van der Zande won de zg. Grebbeloop over een afstand van 20 km. Hij deed er 1 uur, 12 min 19 sec. over. v. Gin.kel en Overdiik volg den hem op vier minuten af stand. Op nationale zwemwed strijden te Amersfoort verraste Rika Bruins op de 200 meter schoolslag met een beste tijd van 2.58.6 Tenslotte zij in deze sport in het kort vermeld het af scheid van hoofdconsul L. Boel- jon wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hii werd Zaterdag op een speciale KNVB bestuursvergadering lang en hartelijk toegesproken door Karei Lotsy en een geschenk werd hem aangeboden. (Assendelft) de heren medici Brat en de Vries: de oudste consul in N.H., de heer Boskamp uit St Pancras. de scheidsrechters van Duvse en P. M. Brouwer, de heer J. J. v.d. Bergh van RKAFC en de Zaterdagmiddag„man" J. H. Jansen. Dat daarna de heer Katoen het erelidmaatschap werd verleend, kon de volledige instemming van de hele vergadering hebben. Doch er is ook nog een andere onderscheiding in de afdeling N.- Holland. De heren Mühren, van Ketel en Stelling werden tot lid van Verdienste benoemd, terwijl daarna vice-voorzitter Mühren brutaal weg het woord van de heer Sougé overnam en hem ver telde. dat ook hij deze eretitel voortaan mocht dragen. Met daar bij een fraaie bokaal als bestuurs- geschenk. De oude weer Natuurlijk werd er even geslikt, onzichtbaar, maar toch voelbaar. Daarna werd de voorzitter de oude weer. Nuchter klonken zijn woorden „het klokje draait" door de zaal en met twee zeer belang rijke mededelingen besloot hij zijn magistrale openingsrede. Amnestie Twee belangrijke mededelingen. Inderdaad. Want zoals bii een koninklijk feest amnestie wordt verleend voor bepaalde straffen, zo kwamen ook nu met onmiddel lijke ingang alle zondaars vrij van straf, die voor 1 December niet mochten uitkomen in competitie wedstrijden. Alle andere straffen, behalve, die langer zijn dan een jaar, werden met drie maanden ingekort. De andere mededeling betrof de promotie- en degradatieregeling. Er zal alleen nog versterkte de gradatie plaats vinden uit de tweede standaard klas. Daar de graderen dus de twee laagstge- plaatste elftallen. Moeter. we U het verdere ver loop van de vergadering nog be schrijven? Jaarverslagen, notulen, begroting, ze werden met één ha- merklop goedgekeurd; bestuur, fi nanciële commissie en commissie van beroep werden herbenoemd, de heer Westenberg vuurde in een warm betoog de clubs aan voor de jeugd alies over te heb ben en huldigde het bestuur als voorvechter van de voetballende Noordhollandse jongelui, er was slechts (een groot wonder) wei nig belangstelling voor de rond vraag. Maar die besparen we U. Dat HRC nu reeds schriftelijk de afdeling feliciteerde en St Bavo zelfs al een bloemetje zond, dient nog aan de vergetelheid te wor den ontrukt. Daarna was het feest. Met Kees Stet, Roland Wagter. Toby Rix, Greetje van Schaik. en zo. Tot half acht (Advertentie) SO' Door deze prachtige overwin ning bezette Limmen de derde plaats in het Wijkertoren-Tour- nooi, waaraan 8 ploegen deel namen. Voorwaar een prestatie. In het begin zag het er niet naar uit, dat Limmen deze wed strijd zou winnen, want reeds de eerste aanval van Kinheim bracht succes toen hun rechts buiten van dichtbij inschoot 01. Maar al spoedig nam Limmen gesteund door de wind het spel m handen en was veelvuldig in de aanval. Uit een zwak mo ment van de Kinheim achter hoede wist van Wonderen gelijk te maken (11). 3 Minuten la ter kreeg Limmen de leiding toen Bakker met een pracht schot langs de paal de Kinheim keeper passeerde. Na een half uur spelen maakte Limmen er zelfs 31 van uit een goede aan val werd de bal tegen de paal ;eschoten en kwam voor de voe- en van Bakker, die maar voor Wat daarna gebeurde? Ach ja, het i het inleggen had. Kinheim ant- was kermis in Alkmaar, niet- woordde hierop met enige felle waaraanvallen en toen hun midvoor Voor de derde keer In drie achtereenvolgende jaren heeft de bekende motorrenner Tinus Metselaar uit Limmen (N.H.) beslag weten te leggen op het kampioenschap van Nederland op de lange baan. Stonden zijn kansen met een totaal aantal punten van 58, reeds behaald op andere banen, ongetwijfeld buiten gewoon gunstig, tijdens de races op de Alkmaarse sintelbaan in het Gemeentelijk Sportpark heeft Metselaar weer bewezen, dat hij aan de stoutse verwachtingen van insiders in de ren nerswereld op eclatante wijze heeft beantwoord. In een mees terlijke stijl en volkomen rsutig en beheerst wist hij zich tijdens de races om het kampioenschap, waarvan de finale verreden werd in drie manches, zelfs uit de meest ongunstigste positie naar voren te werken. Veel publiek Zevenduizend mensen hebben de motorsnel, iheidswedstrijden, die door „Alcmaria" VW in samenwerking met de Alkmaar- se Motorclub en onder auspiciën van de KNMV werden gehouden, bijgewoond, een belangstelling die mede dank zij het fraaie zomerweer, zeker niet onbevre digend mag worden genoemd. Velen waren ongetwijfeld ook gekomen om de Duitse renners Hofemeister, Schmid en Butt- ler, de favoriet uit de vooroor logse jaren te zien startten. Doch het rijden van de buitenlanders is, evenals dat in de vooraf gaande jaren het geval is ge weest met Engelse, Deense en Schotse renners ,ook nu weer teleurstellend geweest. De Ne derlandse coureurs zijn ontegen zeglijk van een betere klasse en de organiserende instanties zullen de komende wedstrijden zeker niet aan attractiviteit doen inboeten als zij zich beperken tot louter Nederlandse renners! Kampioensrit Én om dan, voor de laatste keer dit jaar, over te gaan tot de wedstrijden, komen we aan de finale voor het Nederlandse kampioenschap op de lange baan, verreden in drie manches van elk vier ronden van 660 meter. In deze, direct al span nende strijd, kwamen uit de renners Tinus Metselaar, Co Boef, Wim van Hemelrijk. Nic van Gorcum .Molenaar, Henk Dammers en Gerrit Kops, die in de derde manche uitviel. Voor het begin van de races, de derde in dit seizoen te Alk maar, werden de Duitse gasten Gerhard Hofemeister, Karl Schmid en Walter Buttler, die onder de kleuren rood, wit en blauw reden en ter ere van wie de nieuwe West-Duitse bondsvlaig, zwart-rood-geel op het terrein wapperde, officieel verwelkomd, waarbij hen een Alkmaarse kaas werd geoffreerd. Bij de start lag Tinus Metse laar al direct een 20 meter op zijn rivalen voor, een afstand die met de seconde groter en steeds moeilijker te overbruggen viel. Co Boef kwam in de twee de ronde een 30 m achter de favoriet uit Limmen te liggen, doch werd in de derde ronde door Wim van Hemelrijk ingehaald. Metselaar lag toen al 50 meter voor en stormde als een orkaan door de finish! In de tweede manche bleek Metselaar iets on fortuinlijker en werd hij inge lopen door Van Hemelrijk. Doch in de laatste manche zette Tinus nog even de tanden op elkaar en lapte hij zijn zwaarste con current in de bocht om daar mede zijn titel veilig te stellen. Zijn ontvangst in Limmen met o.a. de muziekvereniging Excel sior was dubbel en dwars ver diend. Tijden Senioren 500 cc le manche: 1 M. Metselaar 1.46.4 sec. 10 pt., 2 W. van Hemelrijk 1.47.sec. 9 pt., 3 Co Boef 1..48.sec. 8 pt., 4 E. Molenaar 1.49.3 sec. 7 pt. 2e manche: 1 W. v.Hemelrijk 1.45.sec. 10 pt., 2 M. Matse naar 1.47.2 sec. 9 pt., 3 N. van Gorcum 1.47.8 sec. 8 pt., 4 E. Molenaar 1.49.4 sec. 7 pt. 3e manche: 1 M. Metselaar 1.45.6 sec. 10 pt., 2 W. v. Hemel rijk 1.46.sec. 9 pt., 3 N. van Gorcum 1.48.sec. 8 pt., 4 H. Dammers 1.49.4 sec. 7 pt. Totaalstelling: 1 M. Metselaar (58) 29 87 pt. (kaïhpioen), 2 W. v. Hemelrijk (30) 28 58 pt., 3 N. van Gorcum (32) 21 53 pt., 4 Co Boef (11) 20 31 pt. Junioren 500 cc Bij de Junioren 500 cc zagen we Bobby Kroon, in wie wij veel vertrouwen hadden, de ge broeders Bagyn, Pè Verbrugge en verscheidene andere bekende renners aan de start. De wed strijd werd verreden in twee series, een herkansing en een finale .In de eerste series zat weinig spanning, Kroon wist al direct ferm uit te lopen, terwijl het veld van zijn achtervolgers vrij spoedig uiteen viel. Met tussenruimten van tientallen meters passeerden de renners de tribune en uiteindelijk de finish. In de herkansing zat nog wel even wat muziek voor Wim van Rossum, die echter in de finale uit viel met pech. Tijden Serie 1: 1' Bobby Kroon 1.50.6 sec.. 2 Piet Kaag 1.54.sec., 3 P. Verbrugge 1.55 sec., 4 Jan v. Duin 1.55,6 sec. Serie 2: 1 H. Bagijn 1.55.2 sec 2 Karei Bagijn 1.56 sec., 3 Henk Verbrugge 1.56.3 sec., 4 Wim Hermary 1.58.sec. Herkansing 1 P. Muts 1.58.8 sec., 2 W. A. van Rossum 1.59 sec. Finale junioren 1 Bobby Kroon 1.52.8 sec.. 2 H. A. Bagijn 1.53.sec., 3 Piet Kaag 1.54.5 sec., 4 H. Verbrugge I.56.sec. Kermisprijs voor Bijman De kermisprijs, verreden in een wedstrijd voor senioren met vliegende start, was voor Cor Bijman, de jonge renner, die in de twee jaren, dat hij op de Nederlandse banen mee reed, al geducht van zich heeft doen spreken, Hii had in de eerste manche al direct de leiding, ge volgd door Verhoef met wie hij flink op het peloton renners uitliep. In de tweede manche wist hij na een ongelukkige start, die hem een derde plaats in de eerste ronde bezorgde, toch nog in te lopen om als eerste te eindigen. Tijden le manche: 1 C. Bijman 1.46 sec., 2 B Willard 1.46.2 sec., 3 H. Verhoef 1.47 sec. 2e manche: 1 C. Bijman 1.45.2 sec., 2 H. Verhoef 1.45.6 sec., 3 Roestenburg I 1.46.2 sec. 3e manche: 1 C. Bijman 1.48.2 sec., 2 H. Steutel 1.50.2 sec., 3 Roestenburg I 1.50.8 sec. Totaal: C. Bijman. Internationale race De internationale race bracht dan naast het puik van de Ne derlandse renners, w.o. de sin telbaan in Alkmaar verscheen, de Duitse gasten, die evenwel weinig klaar konden maken en die aan roem wel wat inge teerd hebben. Zij hadden een zeer slechte start en hun moto ren bleken niet ingesteld te zijn op de baan, die hadden nl. niet voldoende giering, een euvel, dat de Duitse renners ook later niet meer konden verhelpen. Zij moesten zich met de 5e en 6e plaatsen tevreden stellen. Met selaar had weer een prima start en streed met Van Dijk in een opwindend duel om de leiding. In het totaal-klassement bezette Van Dijk de eerste plaats, Met selaar de tweede! In de laatste manches kwamen de Duitsers zelfs niet aan bod! Tijden le manche: 1 G. van Dijk 1.43.8 sec., 2 M. Metselaar 1.44 sec., 3 W. van Hemelrijk 1.45.4 sec., 4 N. v. Gorcum 1.46.2 sec. 2e manche: 1 M. Metselaar 1.48.6 sec., 2 G. van Dijk 1.49.2 sec., 3 W. v. Hemelrijk 1.51.2 s. 3e manche: 1 G. van Dijk 1.47 sec., 2 Co Boef 1.48.4 sec., 3 W v. Hemelrijk 1.49.8 sec., 4 M. Metselaar 1.53.sec. Totaal klassement: 1 G. van Dijk, 2 M. Metselaar. 3 W. van Hemelrijk. Handicaprace Aan het programma was ook nog een handicaprace verbon den waarvan de uitslag was: Senioren 500 cc 1 C. Bijman 2.19.4, 2 H. Steu tel 2.21.5, 3 Roestenburg 1 2.22.5, 4 B. Houweling 2.26. sec. Toegiften Toegiften waren de langebaan- races voor Senioren 500 cc, ge wonnen door Tinus Metselaar, een langebaan race voor junio ren, door Bobby Kroon gewon nen en een wedstrijd voor junio- doorbrak schoot hii hard tegen de uitlopende Haanraads op. Toch kwam er voor hen suc ces. Uit een vrije schop vanaf bet middenveld rolde de bal naar de rechtsbuiten, deze rende op doel af en schoot hard in de hoek (3—2). Na de rust had Kinheim de wind mee en was daardoor door lopend in de aanval, ook hun positiespel was beter verzorgd, maar de Limmen-achterhoede was in goede vorm. Het laatste kwartier wist Limmen het spel enigszins te verplaatsen, en was af en toe gevaarlijk in de aan val, maar de hieruit ontstane kansen werden echter minder goed afgewerkt. Het einde kwam met onveranderde stand. „DE BERGENAAR" Op 17 Augustus j.l. hadden Berdos 1 door een zege op Ber gen 1 en Alcmaria 2 (via een overwinning op Alkmaarse Boys 2) zich in de finale geplaatst. Eerst volgde gisteren echter nog een strijd om de derde en vierde plaats, die door Bergen met 10 werd gewonnen. De finale tussen Berdos en de Alcmaria-reserves is een zeer spannende geworden. Alcmaria 2 was zeer sterk opgekomen en in hoog tempo werd het Berdos-doel belaagd. Toch kwam het succes aan de andere zijde. Een corner, goed genomen door Leyen, werd door Oldenburg ingeknald (10). Maar de vreugde was niet van lange duur. Alcmaria 2 bleef doorgaan en Buizer zorgde voor de gelijkmaker. In de tweede helft is het Ber dos, dat sterker is. De withem- den moeten zich zelfs verdedigen. Het geluk is echter met de Alk- maarders. Twintig minuten na de rust maakte een der Berdos- backs hands in het beruchte ge bied. De Buizer kogelde de pe nalty onhoudbaar in. Drie minu ten voor tijd tenslotte verhoogde Krijgsman de voorsprong tot 31 en was Berdos een geslagen ploeg. Scheidsrechter Vermeulen leidde op rustige wijze. Een overwegend sterker Racing heeft maar net aan van Water vogels, dat maar een zeer povere indruk maakte, gewonnen. Watervogels had voor deze wedstrijd zijn elftal radicaal ge wijzigd. Alleen Beers en Beek hoven waren nog opgesteld. Al is deze proefneming niet ten volle geslaagd, toch had het enkele lichtpuntjes. Wanneer de Torren volgende week hun eerste wed strijd spelen mogen zij wel uit een ander vaatje tappen, willen ze tenminste niet in dezelfde regionen terecht komen als ver leden jaar. H.R.C. had een heel jong elftal in het veld gebracht. Velen speelden verleden jaar nog in de junioren. Enkelen gaven duide lijk blijk dat zij hun weg wel zullen vinden. Zij missen echter nog de nodige routine om van de geboden kansen gebruik te maken. Voor de rust waren de Racers steeds in de meerderheid, het overwicht werd in twee doelpun ten uitgedrukt. Het eerste was een fraai schot van Pompert, ter wijl de Leur er later nog een aan toevoegde. Na de thee ging de strijd meer gelijk op, al waren de aanvallen van de roodjes ge vaarlijker. Dit kwam hoofdzake lijk door het feit dat ze de bal meer direct speelden. Vooral rechtsbuiten Hartman vormde een doorlopend gevaar voor de zwarte achterhoede. Een kwartier voor het einde kreeg Lingbeek zjjn eerste schot op doel. Hier voor hadden de Torren de goal steeds op de verkeerde plaats ge zocht. Het was rechtsback Beers, die het gewriemel van zijn voor hoede niet langer kon aanzien. Na een spurt, met de bal aan zijn voet, loste hij van 15 meter een kogel die Lingbeek met de groot ste moeite onschadelijk wist te maken. Kort hierop was het Beekhoven, die na een sprint juist even eerder bij de bal was dan de uitlopende Lingbeek; met een ledig doel voor zich maakte hjj geen fout. Was de wedstrijd voor dit doelpunt dikwijls lauw, er na was dit anders. Snel golfde het spel op en neer. Drie minuten voor het einde veroorzaakte Beers een strafschop, welke door den Osch recht op de keeper werd afgevuurd. Hiervoor had dezelfde speler reeds verscheidene kansen gemist. Met Racing in de aanval eindigde deze wedstrijd. De returnmatch had een heel echter beter voetballen, maar tot ander spelbeeld dan de wedstrijd 1 doelpunten wist het voor de rust van vorige week in Heiloo. Toen nog slechts eenmaal te komen, was het al HSV wat de klok Tot halftime bleef de stand 12. sloeg en nu wel niet andersom, maar toch een strijd van gelijke kracht: voor de rust een heter HSV, na de rust een zich fel we rend AFC. De uitslag gaf de ver houding dan ook goed weer. AFC was direct na het begin in de meerderheid. HSV gaf meteen een duidelijk antwoord en P. Schuit kreeg de eerste gelegen heid tot schieten: net over! De Heilooërs zaten even vinniger op de bal en het positie kiezen was bij hen ook beter. Het was dan ook uit een corner, dat Butger op fraaie wijze inkopte (01). AFC probeerde het dan, maar zo ge makkelijk liet HSV zich niet ver schalken. Het was ten Have, die bij een fout van de HSV-doelman ren 500 cc die Karei Bagijn op de bal uit een vrije trap in het zijn naam zette. doel plaatste (11). HSV bleef HOORN. De A.N.WJB.-bromfietstoclit, welke Zaterdag en Zondag verreden werd, kan geslaagd genoemd worden, want ongeveer 350 namen er aan deel. De opzet van de A.N.W.B. was het individuele toerisme te bevorderen en de bromfietsers te voeren langs plaatsen die anders nooit of bijna nooit bezocht worden, maar die aan natuur schoon veel te bieden hebben. In die opzet is de bond geslaagd. Alle deelnemers die wij spraken waren buitengewoon tevreden en zullen zeker in de toekomst weer meerijden. Jammer echter, dat er zo weinig animo bij de inwoners van deze stad bestond. Zaterdag waren er 6 deelnemers, terwijl er gisteren 21 bromfietsers uit Hoorn meereden. De rest kwam uit Amsterdam! Op twee plaatsen mocht ge- echtpaar met vier kinderen mee. start worden, nl. in Hoorn en in de hoofdstad van het land. Op welke dag men wilde starten deed er niet toe, evenmin als het uur van wegrijden, als het maar was tussen 9 en 6 uur. Ook be stond er geen bezwaar dat de route in twee dagen gereden werd. De controle in Hoorn was bij het hotel De Roskam. Vandaar ging het langs Scharwoude over Warder naar Edam, om vanhier naar Volendam te vertrekken. Verder Monnikendam, Uitdam, Durgerdam, Schellingwoude en zo op Amsterdam aan. De routebeschrijving, die de deelnemers bij de start ontvin gen, was enig in haar soort, want ze stond vol met mooie plekjes en bezienswaardigheden, waar de „brommer" toch vooral op moest letten. Dit was mogelijk omdat het geen tijdrit was en men de tijd dus aan zichzelf had. De jongste deelnemer was een tweejarig kind uit Amsterdam, dat bij zijn vader achterop de tocht meemaakte. Ook reed een Zaterdag hadden acht personen pech en gisteren 38, maar dank zij de service van de Tulsa olie- fabrieken, die met een wagen langs de route kruisten, kwamen allen rijdende aan de finish. Der tien verschillende soorten brom fietsen namen aan deze tocht deel. Bij het volbrengen van de route ontving iedere deelnemer een aardig souvenir in de vorm van een mapje met foto's uit de omgeving. Wij geloven zeker dat de A.N.W.B. met het uitschrijven en organiseren van deze tocht vele bromfietsers een groot ple zier heeft gedaan en op deze manier ook het individuele toe risme bevordert. Ook ons eigen land biedt veel natuurschoon, hoewel men dat vaak niet ge loven wil. Toch is het zo, want wie met een hart vol liefde voor de natuur er op uit trekt, zal verwonderd zijn en steeds weer nieuwe plaatsen ontdekken waar hij zich kan laven aan de schoon heid van Gods schepping. Zoek in den vreemde niet wat eigen land u biedt! Na de thee waren het de AFC- ers, die de eerste aanvallen lan ceerden. Maar nog zonder resul taat. Aan de andere zijde noteer den wij een schot van P. Schuijt tegen de staander. Even werd het precair als de scheidsrechter een „indirecte" gaf op drie meter van het AFC-doel. Toch was AFC nu agressiever en het was Heijnis, die na 10 minuten een penalty op de juiste wijze benutte (22). De scheidsrechter floot zeer pre cies. De AFC-voorhoede combi neerde aardig, maar het was HSV dat er via Mos 23 van maakte. In invaller Geels bleek nog niet de juiste man, hij reageerde dik wijls te langzaam. Het was But ger die de stand op 24 bracht. Het werd opwindend. J. Tijm redde tweemaal achtereen. Een eigen inzet van HSV leverde een doelpunt op (34). De spanning was groot. Het was na 45 minuten Heijnis die voor de Westerweg- bewoners de stand gelijk maakte. Met deze stand kwam het einde van een in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd. HELDER II WON MET 2—1 Bijna was de competitie aan gevangen zonder de traditionele ontmoetingen met de Nieuwedie- Pers. De S.R.C.-rustperiode heeft dit jaar wel wat lang geduurd. Maar uitstel bleek geen afstel. Natuurlijk was de aanhang der groenhemden uitermate nieuws gierig naar de verrichtingen van de nieuw samengestelde elftallen. Van beide wedstrijden, welke in buitengewoon goede verstand houding gespeeld werden en daardoor een prachtig sportief verloop hadden, was één ding jammer, nl. dat Helder geen zwaardere tegenstand bood. Vriendschappelijke ontmoetin gen missen nu eenmaal het vuur en de spanning van competitie wedstrijden, maar voor proefwed- strijden is het belangrijk dat er om iedere meter gestreden moet worden. De wedstrijd S.R.C. 2- Helder 3 muntte vooral uit door zachtheid. Met de sterke wind in de rug als bondgenoot werd in de eerste helft door de groen hemden de stand zo kalmpjesweg op 20 gebracht, terwijl daarna met tegenwind nog eenmaal werd gescoord. Helder 3, dat zeker een tegenpuntje verdiend had, kon het zover niet brengen. De ontmoeting S.R.C. 1-Helder 2 was vooral in de eerste helft zeer aantrekkelijk. Van beide kanten werd goed gecombineerd en mooie aanvallen opgebouwd. Ook hier was het de thuisclub die door de middenvoor de score opende. Gelijk opgaand in kracht golfde het spel over efl weer, met vaak mooie maar onbenutte kan sen. De groenhemden hadden pech toen hun keeper tegelijk met een tegenstander tegen de bal trapte en daarbij een zijner benen zodanig bezeerde, dat hij de rest van de wedstrijd op halve kracht werkte. Alsof dit zijn in vloed had op de overige spelers, was de tweede helft bijna geheel voor Helder. Na een zeer krui melig eerste goaltje kon het bij de vele aanvallen niet uitblijven of er moesten meerdere volgen. Het liep zacht af. Met 12 moest S.R.C. in Helder haar meerdere erkennen. W.G.W.R.K.E.D.O. 2—2 Met een 12 werd de rust be reikt. en dit gaf vrii goed de ver houdingen in het veld weer. Na de thee had W.G.W. haar opstel ling veranderd, zij speelde toen weer in haar oude formatie. Toes als middenvoor was een even grote mislukking als Spaans back. Beiden konden hun eigen spel niet vinden. Daar kwam ech ter nog bii dat Ramler zich op de linksbinnenplaats ook niet ze ker voelde en Zits ziin taak als binnenspeler schromelijk ver waarloosde. Deze speelde meer als middenvoor als binnenspeler: dikwijls stond hij nog scherper opgesteld. Dit alles drukte op de beide halves, die zowel voor als achter de gaten moesten vullen. Beide spelers, van Wees en Brondsema. hebben deze wel zeer zware taak uitmuntend volbracht. R.K.E.D.O. heeft een vrii goede ploeg, met hun middenvoor als uitblinker. Deze was met ziin schieten en koppen echter niet gelukkig. Tot twee maal toe zag hii een kogel via de paal het veld weer in schieten. In de laatste minuten zocht hij twee maal het doel even te hoog. Met de wind in de rug waren de W.G.W.'ers voor de rust wel meer in de aanval, doch die van de gasten waren gevaarlijker. Nadat Ramler de score had ge opend. schoten de linksbinnen en de middenvoor hun elftal naar 'n 21 voorsprong. Vooral over links waren zij gevaarlijk. Zij konden echter niet verder komen dan twee schoten tegen de paal. Na de thee waren het de gas ten die het beste van het spel op eisten, althans in de beginphase. Na 10 minuten kon W.G.W. zich enigszins uit haar isolement ont trekken. Verscheidene goede aan vallen werden opgebouwd. Zo waar had een dier aanvallen suc ces. het was Zits die door tegen standers een weg baande om hierna de E.D.O.-doelman on- houdhaar te passeren. Tot tien minuten voor het einde ging de strijd vrijwel gelijk op. Toen was het alleen nog maar E.D.O.. dat maar aan bod kwam. Van Wees. die na de rust als linksbinnen stond opgesteld, kwam ziin ver dediging assisteren, dit was wel nodig ook. daar het linkerverde- digingsblok gestadig werd gecas seerd. De druk op Polmans hei ligdom werd steeds heviger. Ver der dan zes corners in de laatste vier minuten kwam E.D.O. echter niet. De slotwedstrijden van het Kaastournooi van dit jaar wer den begonnen met de ontmoe ting Aikm. BoysHRC om de derde en vierde prijs. In deze wedstrijd speelden de Boys voor de rust een zeer goede wedstrijd en zij wisten zich m dze periode een verdiende 21 voorsprong te veroveren. Nadat HRC op vrij gelukkige wijze de leiding had weten te nemen, wisten de Boys door het beken de „overstapje" de partijen op gelijken voet te brengen. Een mooi doelpunt van Pater, of schoon hij zwaar gehinderd werd, maakte dat de Boys met de rust een kleine voorsprong hadden. Zoals hierboven reeds gezegd: verdiend overigens. Na de rust waren de Boys minder goed op dreef, hetgeen vooral de achterhoede betrof. Daardoor wist HRC, dat nu meer in de aanval kwam. met twee goede doelpunten de over winning veilig te stellen en de derde prijs. RapiditasHilversum Deze ontmoeting om de zilve-- ren kaasberrie viel eigenlijk ge zegd wat tegen. Het was wel een aardige strijd, maar men had er toch wat meer van mo gen verwachten. De strijd was nog maar nauwelijks begonnen of Rapiditas had reeds de lei ding ,zij het dan op vrij for tuinlijke wijze. Een der Hilver- sumse verdedigers speelde de bal wat hoog terug, waardoor de uitgelopen doelman de bal in het net zag verdwijne.n. Nog voor de rust werd het 20 voor Rapiditas toen uit een voorzet de bal werd ingekopt. Na de rust was Hilversum wel sterker, maar koh er niet in slagen de stevige Rapiditas- verdediging te doen capituleren. Zo won Rapiditas deze eind strijd met 2—0. Na afloop heeft de voorzitter van de Boys, de heer J. Gouds blom, de prijzen op de hem 111,,ïrf daarmede beslag te leggen opeigen wijze uitgereikt,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4