T Nieuw Ernstige ongeregeldheden in Hyderabad eisen doden Meer dan 160 schepen zullen aan manoeuvres deelnemen etballer De Ommelanden" te koop DAGBLAD VOOR ALKMAAR SST °"d u \S=B oeg! Wil Engeland een bespreking in de vergadering van de V.N.? 5 5 ïellinger srteerders EN OMGEVING nHd] Ernstige klacht van middenst.-organisaties Nieuwe banden V.S. straalvliegtuig in zee Uitgaansverbod voor meer dan een millioen inwoners IJ-tunnelplan 5 Opvolger van Pholien De Veiligheidsraad Ingrijpend besluit tengevolge van langdurige staking N .A.V .O.-vlootoefening r,Ma/n-fcrace" Combinatie met oefeningen te land en in de lucht Het Perzisch oliegeschil Verklaring van Belgische premier De toestand in Korea ORIA- A TER •estatie der filmkunst oog van de is ze slecht. jonge man de weelde ie in haar tart. igen gewoon 18 jaar. eren genoeg om tschuit te bakken, ïkkerste beschuit ren en de andere ildoende. )aarvoor komt het an op de zeventig- jrige bak-kunst an TURKSTRA in op de vliegens- lugge aflevering egelrecht naar de akker. Dan proeft i beschuit zoals iij wezen kan, en nóét. Vraag üw akker naar TURKSTRA BESCHUIT o brós uit de oven I IIBIBIHIHIHIBIBI£ ■CU LAAS IAAD VOORDELIG g gram 39 ct. 3 2.35 - amandelen g 250 gram 55 ct. 3.15 2 t ook heerlijk -ham _,S voor de S 39 ct. S 1 ine, 250 gr. 39 ct. g /ET, 250 gr. 45 ct. s EI 60 ct. a O n 40 en 35 ct. 2 ;ram 1.70 i 54 ct. H Achterstraat 50 sa laiaiaiaiaiBiHiar iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiti ammetje en intussen itje de dienstdoende gebeurde toch nooti H re borst niet dutten. jjf Plotseling begon de van Donnerwetter hoorn van de haak. iolitie van Ottoburg. Ik begrijp u niet. ja Bonkelburg. jS wat kan ik voor u 5 jongeman verdwe- 2 Slee maar, wel hier t is verschrikkelijk. 5 r zou gauw mogelijk 2 :al ze, die Italianen" iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin? Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Ad verten tie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per Bm.m.j minimum f4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credietbank. No ordhollands Daqblad HET EEIT VAN HEDEN Pagina 3 Vrijdag 5 September 1952 48e Jaargang No. 12570 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 fijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel 2800 K 2230; SCHAGEN, Gedempte Gracht 39. teL 459 K 2240 DE KOMENDE ZONDAG, eerste Zondag van September, is weer, als van ouds, de Universiteits- Zondag. Dat is de Zondag, die ten doel heeft, in woord en in geschrift, de hoge waarde en de grote universele betekenis van het werk van de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, en van de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg, bij het Katho lieke Volk van Nederland nog weer eens aan te scherpen. De bedoeling daarbij is natuurlijk tevens, in verschillende vormen, door het moeizame werk van huisbezoekers en door collecten, soms ook in de Kerken, stoffe lijke steun voor dit grote werk in te zamelen. Het zou, menen wij, een mis vatting zijn te denken, dat het Katholieke Volk van Nederland nu onder-de-hand, na een ruim vijfentwintigjarig bestaan van die Katholieke Universiteit en Katholieke Economische Hoge school, wel weet, om welke be langen het hier gaat. Er komt trouwens elk jaar als het ware een deel van een nieuwe gene ratie aan bod, die soms voor het eerst, soms nader, op de hoogte moet worden gesteld van de om standigheden, waaronder de ka tholieke emancipatie zich ont wikkelt. Er is bovendien over die ont wikkeling de laatste tijd veel te doen geweest en.nog te doen. Nog onlangs werd, o.i. terecht, in een katholieke bijeenkomst opgemerkt, dat wij er met onze emancipatie nog lang niet zijn. Hier staan, ook voor de verdere toekomst, grote waarden op het spel. Bepaalde omstandigheden, op zich zelf buiten de betekenis van de Katholieke Hogescholen gelegen, zouden in staat kunnen zijn, hieromtrent misverstand te doen rijzen Om allerlei redenen is het dus goed, over die Katholieke Uni versiteit en over die Katholieke Hogeschool, nog weer eens te spreken. Een geschikte aanlei ding tot bepaalde practische overwegingen, welke duidelijk aanslaan op de actualiteit van de dag, is o.i. gelegen in de Pause lijke brief, een week geleden ge richt aan het presidium van het Fax Romana-congres, dat dit jaar in Canada is gehouden en dat in het bijzonder aan „de zending van de Universiteit" was gewijd. Dit belangrijke Con gres van katholieke intellectue len, twee jaar geleden in Am sterdam gehouden, heeft natuur lijk niet voor niets dit onder werp op de dagorde geplaatst. Van verschillende kanten wordt de Universiteit in haar gezonde opzet bedreigt. Eeuwenlang trou wens zijn, over heel de wereld, de Universiteiten van enorm be lang en van beslissende invloed geweest op de geestelijke ontwik keling van de samenleving. Waar de wereld, cultureel, sociaal en politiek, de partij koos van het kwaad, was dit voorbereid, op de hogescholen, die in handen waren van de vijanden van ge loof en godsdienst. Waar de wetenschap partij koos tegen God, werd geleidelijk, maar ze ker, de geestelijke grondslag van de samenleving ondermijnd, met alle gevolgen van dien, gevolgen, welke zich juist thans wel zeer sterk openbaren. Zelden is de maatschappij in zulk een toestand van geestelijke crisis terecht ge komen, als in onze dagen. Op elk terrein steken de diepere geestelijke problemen de kop op en men zoekt soms tevergeefs naar het juiste licht, naar de juiste richting. In Zijn schrijven aan het ge noemde Congres noemt de Hei lige Vader, op dit terrein thuis als geen ander, in een ernstig woord de ernst van die proble men op. Zijn opmerking, dat „de ontwikkeling der gebeurtenissen in de laatste jaren de eeuwen oude banden tussen de Kerk en de Universiteiten soms heeft ver zwakt", sluit aan bij de gedach- tenwisselingen, welke het intel lectuelen-congres in Canada heeft gevoerd en waar men tot de conclusie kwam, dat staats bemoeiing, verwereldlijking en een overweldigende opgang van het materialisme de zending van de Universiteiten over de gehele wereld bedreigen. Zij moeten immers, krachtens deze zending, een macht zijn, voor het alge- \meen welzijn voor de mensheid. Wij beweren nu niet, dat deze gevaren nu al in ernstige mate onze Katholieke Universiteit en Hogeschool bedreigen, maar wij halen deze overwegingen aan, omdat zij in algemene zin het belang en de betekenis van Ka tholiek Hoger Onderwijs onder strepen. En de Paus zegt dan ook, in zijn brief, dat de katholieken een grote verantwoordelijkheid heb ben voor de vervulling van hun verplichtingen ten opzichte van de culturele en geestelijke erfe nis en voor een positieve houding in de omgeving, waarin zij leven. Het is de taak der intellectuelen, aldus Z.H., de massa te helpen en zij moeten zich klaar bewust zijn van deze taak! Het Katho lieke Volk op zijn beurt, moet gereed willen staan, daarbij zijn onmisbare morele en stoffelijke Steun te geven. De hedendaagse verwarring van het naar eendracht en een heid hunkerende mensdom „nodi gen aldus het Pauselijk schrij ven allen uit, de goede ban den tussen Kerk en Universiteit Zie vervolg pag. 3. Twintig personen kwamen naar verluidt om het leven en 34 werden min of meer ernstig gewond, tengevolge van een hevige ontploffing, in een olie- en zeepfabriek te Marseille. De fabriek werd door brand geheel vernield. Tal van, omliggende huizen werden door de zware explosie beschadigd. Belangstellenden voor één der getroffen panden. Telefoto A.N.P. NAAR POLITIEK GEZAGS ORGAAN VOOR EUROPA? PARIJS, 4 Sept. (Reuter) In diplomatieke kringen te Parijs wordt verklaard, dat de Franse minister van buitenlandse zaken Robert Schuman volgende week op de ministersconferentie van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap zal voorstellen dat de algemene vergadering van de gemeenschap de oprichting van een politiek gezagsorgaan voor Europa bestudeert. DEN HAAG. 4 Sept. (A.N.P.). De kustwacht te Ramsgate meldt, dat een Amerikaans straal vliegtuig type F 84 in zee is ge stort, ongeveer 9 mijl ten N.W. van Margate (Zuid-Engeland). Een reddingsvliegtuig heeft het wrak waargenomen. Faroek's eskader CAIRO, 4 Sept. De Egypti sche Luchtmacht heeft uit de 13 vliegtuigen, welke ter beschik king van ex-koning Faroek ge staan hebben, een nieuw eskader gevormd. BOMBAY, 4 Sept. (AP) In Hyderabad vonden vandaag op nieuw ongeregeldheden plaats, nadat een botsing plaats vond tussen de politie en studenten. Nadat de politie zich voor de derde maal genoodzaakt had gezien het vuur te openen op een oproerige menigte, werden Indische troepen te hulp geroepen, die de wacht betrokken bij het Ismania Ziekenhuis. Dit ziekenhuis was in de loop van de dag door een groep de monstranten aangevallen. Daarbij werden enkele personen gedood en 15 gewond. De politie opende het vuur, nadat zij driemaal ge probeerd had de menigte met gummistokken uiteen te drijven. De demonstranten eisten de lijken op van degenen, die giste ren bij schietpartijen gedood wa ren. Het ziekenhuis leverde de stoffelijke resten uit aan de fa milieleden, doch ook daarna wei gerde de menigte rustig uiteen te gaan. Verkeer ligt stil Er werd een auto van de P.T.T. en een bus in brand gestoken. In tl hoofdstraat van Hyderabad werden honderden lampjes, die dienden ter illuminatie van ge bouwen, vernield. Het verkeer en het zakenleven lag in de wijken, waar de onge regeldheden plaats vonden, ge heel stil. De politie heeft voor meer dan een millioen mensen in de staat een uitgaansverbod van zons- Voedselpositie van Ceylon is hachelijk COLOMBO, 4 Sept. (Reuter). De politieke partijen van Ceylon hebben besloten premier Sena- nayake te verzoeken het parle ment onmiddellijk van recès terug te roepen ter bespreking van „de hachelijke toestand op het gebied van de voedselvoorziening". VOLGENDE WEEK IN GEMEENTEBLAD AMSTERDAM, 4 Sept. Offici eel is thans medegedeeld dat het plan van de Dienst van Publieke Werken in de hoofdstad tot on dertunneling van het IJ (Tunnel plan 5) in de loop van de vol gende week in het gemeenteblad zal verschijnen. Daarbij zal de gemeenteraad het voorstel berei ken de nodige credieten te ver lenen om met de voorbereiding van de uitvoering een begin te kunnen maken. Een olifant verkoos de vrijheid FLECK (Beieren), 4 Sept. (D.P.A.) Een mannelijke circusolifant is ontsnapt bij tiet Beierse dorp Fleck. Hij ontwortelde bomen, die hij van een helling in het dorp wierp. Later drong hij het dorp binnen en vertrapte daar alles wat hem voor zijn poten kwam. Men slaagde srin de olifant te vangen, waarbij twee oppassers wer den gewond. Het dier wist echter na korte tijd wederom te ontvluchten en het nam de wijk in het woud. ondergang tot zonsopgang uit gevaardigd. In het nabijgelegen Secundera- bad was het rustig. De demonstraties zijn gericht tegen het feit, dat er in Hydera bad Indiërs in Regeringsdienst zijn. BRUSSEL, 4 Sept. (AP) Premier Jean van Houtte zal van daag de Christen-Socialistische senator Leonce Lagae aan Koning Boudewijn voordragen als opvol ger van de minister van Justitie Joseph Pholien, die gisteren is afgetreden. ARRESTATIES IN TUNESIË SOUSSE, 4 Sept. (Reuter). Te Sousse zijn Donderdag een advocaat en een ingenieur aange houden, die er van worden ver dacht de leiders te zijn van een sabotagegroep. Een hoeveelheid explosieve stoffen is bij hen thuis in beslaggenomen. VOORSTEL TOELATING 14 LANDEN VERWORPEN NEW-YORK, 4 Sept. (Reuter). Amerika, Nederland, Turkije, Griekenland, Chili en (Nationalis tisch) China hebben zich in de Veiligheidsraad alle uitgesproken tegen de toelating tegelijk van de 14 door Malik (Sowjet-Unie) voorgestelde landen. De Neder landse afgevaardigde, Von Bal- luseck, stelde voor de gehele zaak naar de volgende algemene ver gadering te wijzen Niemandsland tussen Tsjecho- Slowakije en Sowjet-zone? BERLIJN, 4 Sept. (A.F.P.). Volgens het „Comité van vrije ju risten" in West-Berli.jn, is aan beide zuden van de grens tussen Tsjecho-Slowakije en de Sowjet- zöne var. Duitsland een strook niemandsland van 35 M. gevormd. Een strook van 10 M. is gelegd, opdat men voetsporen kan zien. Voorts is een electrische draad gespannen op de Tsjechoslowaak- se zijde Vietnam wenst meer onafhankelijkheid MURET, 4 Sept. (Reuter) Het staatshoofd van Vietnam, Bao Dai, heeft Donderdag een onder houd gehad met de Franse Presi dent. Vincent Auriol, in diens buitenverblijf te Muret (Zuid- West-Frankrijk). Volgens gewoonlijk welingelich te Vietnamese kringen heeft Bao Dai er op aangedrongen, dat zi.in land meer onafhankelijkheid krijgt. (Van onze redacteur) GRONINGEN Het voorstel van bestuur en commissarissen van de Coöperatieve Melkproduetenfabriek ,,De Ommelanden" te Groningen om de fabriek en alle andere eigendommen van de vereniging te verkopen, is door het merendeel der leden gisteren aanvaard. Voor stemden 479 leden. Tegen 15. Het besluit viel na een langdurige en niet minder rumoerige ver gadering. Dit aanvaarden van het bestuursvoorstel betekent eveneens, dat de vereniging binnenkort zal worden geliquideerd. De vergadering welke gisteren in Het Tehuis te Groningen werd gehouden was zeer druk bezocht en werd gepresideerd door de heer T. Bus uit Enumatil. Maar de voorzitter gaf aldra het woord aan directeur de Boer, die een uiteenzetting gaf van de feiten. Het is niet mogelijk, aldus deze directeur, dat de stakers die ont slag hebben gekregen weer wor den aanvaard. Zij zullen ran cunemaatregelen nemen op de werkwilligen. Daarnaast zal men eisen stellen, welke neerkomen op verschillendé mutaties als een nieuwe directeur, een nieuwe personeelschef etc. De enige weg die dan ook nog open ligt, is het verkopen van de eigendommen en het liquideren van de vereniging. Men zal het onderhands doen en op zo kort mogelijke termijn. Het betekent in het geheel niet, dat er in de fabriek weer een zuivelindustrie gevestigd zal worden. Zelfs een turfstrooiselfabriek vindt er goe de fabrieksruimte. De fabriek nieuw te bouwen, zou een bedrag van tien millioen vragen. Er is momenteel op het fabrieksterrein nog een fabriek voor ongesuikerde melk in aan bouw. Deze fabriek zal deze herfst gereed komen en normaal worden afgebouwd. De melkleveranciers, die te vens de aandeelhouders van de fabriek zijn, kunnen nog normaal hun melk bij „De Ommelanden" verwerkt krijgen, totdat een ko per voor de fabriek gevonden wordt. Dan zal de vereniging worden geliquideerd en zal ook de directeur ontslag nemen. De arbeiders en het overige personeel, dat tot nu toe nog steeds werkt zal ruimschoots schadeloos gesteld worden. „De Ommelanden" is een door en door gezond bedrijf, dat nog grote uitkeringen kan verstrek ken, ook al krijgt men voor de fabriek geen cent. De omzet, van het vorige jaar, voornamelijk gebaseerd op ex port bedroeg twintig millioen gulden. Meer dan 160 schepen van 8 Navo-landcn zullen deelnemen aan de vlootoefening Main-Brace" onder leiding van de Britse admiraal Sir Patrick Brind, de Navo-bevelhebber in Noord-Europa. De vlootoefening zal verbonden zijn met oefe ningen te land en in de lucht. De deelnemende schepen zul len zich verzamelen in verschil lende Schotse havens in de Firth of Clyde en de Firth of Forth op 8 en 9 September. Zij variëren in omvang van slagschepen als de Amerikaanse Wisconsin en de Britse Vanguard tot de kleine mijnenvegers. Zij zullen afkom stig zijn uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Noorwegen, Denemarken, Frank rijk, Nederland en België. 8 vliegkampschepen De vloot zal 8 grote vlieg kampschepen omvatten namelijk Uss „Midway", „F. D. Roosevelt", „Wasp" en „Wright" van de Amerikaanse marine, Hms „Eagle", „Illustrious" en „The seus" van de Britse vloot en Hms „Magnificent" van de Canadese marine. Andere typen deelnemende schepen zijn hulpvliegkampsche- pen, kruisers, torpedobootjagers, onderzeeboten, fregatten, vloot- tankers, transportschepen en sleepboten. Van de Nederlandse schepen nemen aan de oefening THANS IN „CONSTRUCTIEVE FASE" TEHERAN, 4 Sept. (AFP) Kazem Hassibi, lid van de parle mentscommissie voor de olie industrie, heeft vanochtend ver klaard dat het niet nodig is de onderhandelingen met de Engel sen af te breken, maar dat Perzië tegenvoorstellen moet doen. Waarnemers te Teheran zijn van mening, dat het oliegeschil thans in een constructieve fase is gekomen. In de provincie Chorasa (N.O.- Perzië) zijn Woensdag vijf fa brieksarbeiders door de bevol king gedood, omdat zij propagan da voor de communistische Toe- dehpartij zouden hebben ge maakt. Er zijn ook talrijke ge wonden gevallen. De bevolking gaf gehoor aan een oproep van „De strijders van de Islam". PROCES IN ZUID-KOREA Twee doodstraffen POESAN, 4 Sept. (Reuter). Te Poesan is vandaag de dood straf geëist tegen twee politici van de oppositie in Zuid-Korea, die er van worden beschuldigd op een openbare vergadering te Poesan, op 25 Juni, een aanslag op het leven van president Syng- man Rhee te hebben gepleegd. Deze beklaagden zijn 62 en 69 jaar oud. Tegen tien andere ver dachten zijn straffen geëist va riërend van 10 maanden tot 7 jaar dwangarbeid. Nederlands politieman adviseert Siamese regering Op uitnodiging van de Siamese regering zal de majoor van de Rijkspolitie te water te Vlaardin- gen, de heer P. C. Silver, binnen kort naar Siam vertrekken, ten einde als adviseur op te treden bij de vorming van de politie te water aldaar. Nieuwe patrouilleboten voor de marine Met het motorschip „American Jurist" worden Vrijdag 5 Septem ber te Rotterdam verwacht de eerste vijf kust-patrouillemotor- boten uit een totaal van tien, welke onder de regeling van het M.D.A.P. door de Ver. Staten ter beschikking worden gesteld van de Kon. Marine. Deze motorboten hebben een lengte van 12 M. en worden voortgedreven door twee diesel motoren. De bemanning bestaat uit vier koppen. OPSPORING GEVRAAGD De groepscommandant der Rijkspolitie te Brielle, telef. 132, verzoekt namens de ouders de op sporing, aanhouding en terug brenging van de minderjarige Gijsbertus van Oers, geboren 25 Sept. 1939 te Brielle, die op 3 Sept. 1952 omstreeks 8.45 uur per rijwiel de ouderlijke woning heeft verlaten, om zich naar school te begeven, doch daar niet is aan gekomen. Sindsdien is hij spoor loos. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang pl.m. 1.60 M„ donker uiterlijk, donkerbruine ogen, gebruind gelaat, gekleed in bruin Manchester plusfours, bruin windjack met bontkraag, wit overhemd, wit hemd en onder broek, bruine lage schoenen, bruin geblokte sportkousen. Hij is in het bezit van een in goede staat verkerend herenrij wiel en een blauwe overall. deel Hr. Ms. torpedobootjagers „Banckert" en ,',Van Galen", Hr. Ms. fregatten „Van Zijll" en „De Zeeuw", en Hr. Ms. onderzeeboten „Zwaardvis" en „Zeehond", be nevens een aantal mijnenvegers, 1 squadron harpoons, 1 squadron seafuries en 1 squadron fireflies van de marine luchtvaartdienst. De laatste twee squadrons zullen zich bevinden op het Britse vlieg kampschip Illustrious. SLECHTS ÉÉN EERLIJKE KLANT Tien klanten was de winkelier in herenkleding nog op zijn bo venhuis aan het Lisplein te Rot terdam aan het helpen, toen een van hen een brandlucht meende op te merken. De winkelier haast te zich naar boven en inderdaad bleek er bij de buren brand te zijn uitgebroken. Bij de winkelier zelf sloegen de vlammen al uit een van de hangkasten. Hij moest de winkel alleen laten om zoveel mogelijk van zijn kleren te redden. Toen de brandweer arriveerde zochten de klanten in de winkel een goed heenkomen. Het vuur had men vrij spoedig onder de knie, maar van de klanten, van wie een vijftal reeds met een nieuwe regenjas of een nieuw cos- tuum de deur was uitgelopen, meldde er zich later slechts één om te betalen. Gunstige ontwikkeling K.L.M, vervoer De burgerluchtvaart blijft zich gunstig ontwikkelen. Dit blijkt o.m. uit de cijfers van de K.L.M. over het eerste halfjaar van '52, waarin de vervoersinkomsten f 118.000.000.bedroegen tegen 103.000.000.in het eerste half jaar van 1951. De beladingsgraad steeg yan 66.8 pet. tot 67.8 pet. Oefenterrein Scandina vische wateren Het gebied van de oefening zal zich uitstrekken van de wateren ten noorden van Noorwegen tot aan de Deense kust. Het doel van de oefening is de internationale samenwerking voor defensieve actie in de practijk te beproeven. HILVERSUM, 4 Sept. (ANP) De Belgische minister-presi dent van Houtte heeft Donderdag in een radiorede de verzekering gegeven, dat zijn regering niet zal afwijken van het beleid jegens politieke veroordeelden, dat zij destijds heeft uitgestippeld, aldus meldt de Radio Nieuwsdienst te Hilversum. De regering van Houtte heeft destijds gezegd, dat er geen sprake kan zijn van vrijlating van personen, die ernstige mis daden hebben begaan. In gevallen van de Bodt en van Coppenollen is van deze lijn niet afgeweken en er is geen sprake van een al gemene genademaatregel, aldus de premier. ENGELAND ECONOMISCH ONAFHANKELIJK VAN V.S. LONDEN, 4 Sept. (Reuter) Aanhangers van Aneurin Bevan in de Britse Labourpartij hebben heden een door Harold Wilson opgesteld plan gepubliceerd, dat beoogt Engeland economisch on afhankelijk te maken van Ame rika. Het plan, dat in de vorm van een brochure onder de ti tel „In place of dollars" wordt uitgegeven, zal vermoedelijk op de komende jaarlijkse conferen tie van de Labourpartij een der voornaamste discussiepunten vor men. Lester Pearson naar Europa OTTAWA. 4 Sept. (Reuter) De Canadese minister van bui tenlandse zaken Lester Pearson vertrekt 9 September naar Euro pa. Te Londen en Parijs zal hij besprekingen voeren met de mi nisters van buitenlandse zaken Eden en Schuman. LONDEN, 4 Sept. (AFP) Bij het vorderen van de besprekin gen, zowel tussen de Britse re gering en de regeringen van het Gemenebest als tussen de rege ringen van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, krijgt men in verantwoordelijke kringen in Londen de indruk, dat Groot- Brittannië momenteel bijzonder graag zou zien dat de toestand in Korea onderwerp van bespreking op de algemene vergadering van de Verenigde Naties zal zijn, die op 14 October te New York zal beginnen. In dezelfde kringen merkt men op, dat ten tijde van de laatste zitting, die te Parijs werd gehouden, talrijke landen het niet opportuun hadden geacht de Koreaanse kwestie op te werpen V. N. zou vallen. en dat de besprekingen over dit onderwerp het gevaar met zich zouden hebben gebracht de wa penstilstandsonderhandelingen te schaden. Maar zo zegt men, de huidige toestand is sterk verschillend daar de onderhandelingen steeds maar weer worden gerekt en het zich niet laat aanzien dat zij spoe dig tot een einde zullen komen. Dezelfde kringen menen, dat Londen en Washington van oor deel zijn, dat een uitgebreid de bat over Korea in hoge mate wenselijk is juist omdat de kwes tie van de vrijwillige repatri ëring van krijgsgevangenen, de voornaamste oorzaak van de hui dige impasse in de onderhande lingen te Panmoendjon, geheel onder de competentie van de De heer Gustav Lettstroem heeft voor zichzelf te Skoeldnora in Uppland, Zweden, een huis gebouwd, dat geheel van plastic is vervaardigd. Alle muren, zowel buiten als binnen, het dak, de waterleidingbuizen, raamkozijnen en alle onderdelen zijn van plastic, zelfs het meeste meubilair en de gordijnen en vloer kleden zijn van hetzelfde materiaal

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1