Nieuwe tenniskampioenen in het district Technisch heter KGB door HOSV 'm het nauw gebracht Ottebros algemeen clubkampioen R.K. A.F.C.-nieuws AGENDA Floralia- tentoonstelling School te Alkmaar aanbesteed Marktberichten Grootse expositie voor Westfriesland Tragisch ongeval bij Stolpen IV1/M iJAL, 1952 WIELRENNEN ALKMAAR. Zondag heeft Alcm. Victrix haar lange afstand- kampioenschap gehouden over 'n afstand voor de A- en B-klas van 100 KM. De C-klas moest 64 KM afleggen. Een 30-tal amateurs en nieuwe lingen startten voor het lange af stand-kampioenschap. En direct in de eerste ronde namen K. de Groot en P. Duin een flinke voorsprong. Het veld reageerde er direct nog niet op. Het was dan ook zo. dat hun voorsprong met de vijfde ronde gegroeid was tot ongeveer 2 minuten. Dat was halverwege de wedstrijd. Doch toen begon het peleton ook te ja gen. Jn. Ottebros, J. Keuken en Hoogschagen waren ook uit het peleton los gekomen, daarachter Slot, die ook deed wat hij kon en nog meer in de groep. Hennink, Scholten, Tesselaar, alles begon te jagen. Het was dan ook te zien, dat de beide koplopers De Groot en Duin het niet konden houden. Zij werden het allereerst ingelo pen door Ottebros en Keuken, want ook Hoogschagen had van deze mannen moeten lossen. Later bleek dan ook, dat Ottebros en Keuken niet meer te halen waren. In de sprint won Jn. Ottebros voor Jn. Keuken en behaalde hiermede zijn derde clubkampi- oenschap achter elkaar. Jn. Keu ken was de eerste B-klasser en te vens de eerste nieuweling. Vervolgens ging Jn. Hennink als derde door de finish vóór M. Pronk, K. Slot en Nieuwland. De anderen kwamen allemaal afzonderlijk binnen. C-klassers. Deze hebben zich niet zo druk gemaakt. Hier was het C. Hoogmoed die als eerste de streep passeerde vóór Kleuker, Petana en K. Kalis. De uitslagen zijn als volgt: A- en B-klas. 100 KM. Tijd 2 u. 31 m. 15 sec. 1. Jn. Ottebros, algemeen club kampioen; 2. J. Keuken; 3. Jn. Hennink: 4. M. Pronk: 5. K. Slot; 6. W. Nieuwland; 7. D. Tesselaar; 8. K. de Groot; 9. M. Hoogscha gen; 10. J. Scholten: 11. P. Hof man; 12. E. Belles; 13. P. Duin; 14. G. Visser; 15. Jac. Schuitma ker; 16. P. van Berkum. C-klas, 64 KM; tijd 1 u. 47 min. 12 sec.: 1. C. Hoogmoed: 2. N. ^leuker; 3. G. Petana; 4. K. Kalis. ALC. VICTRIX—QUICK 2—4 Alvorens de competitie te be ginnen, Zondag uit tegen Spar taan, speelde Alcmaria gister nog een vriendschappelijke ontmoeting tegen Quick. Het Alcmaria-elftal telde en kele invallers. Zo waren Untied en Vasbinder niet van de partij, terwijl de Buijzer na de rust uit viel. Niettemin werd er aardig gespeeld en wist Alcmaria voor de rust een 10 voorsprong te veroveren, welke voorsprong na de rust werd vergroot tot 2—0. Daarna maakte Afink een paar foutjes door de bal te laten glip pen, waardoor de gasten gelijk konden maken. Met nog twee goede doelpunten, waarvan het laatste onhoudbaar was, ging Quick met een 4—2 overwinning naar huis. Zonder twijfel zal het elftal, dat Zondag de strijd tegen De Spar taan moet aanbinden, er anders uitzien. Alcmaria's eerste thuiswedstrijd op 28 September zal niet zijn te gen DWV, zoals oorspronkelijk was vastgesteld, maar tegen KFC. ALKMAAR. Het eerste elftal won de eerste wedstrijd en de junioren wonnen de le prijs van het R.K.VVA-tournooi. Dat was een goed begin van de competitie. De eerste wedstrijd 'n uitwedstrijd nog wel te gen een vrijwel onbekende tegen stander, werd zo maar eventjes met 52 gewonnen. Dat belooft veel goeds voor de komende we ken. Dat doet de harten van de AFC-supporters weer eens vuriger kloppen. Goed zo mannen, ga zo door. Ook het derde elftal won tegen CSV 2, met dezelfde cijfers. Jammer, dat het 2e elftal het minder mooi versierde tegen ZFC 4; dat werd 0-3. 'n Volgen de keer beter hoor. De vriendschappelijke wedstrijd AFC 4Jong Holland 3 eindigde met een 34 overwinning voor de gasten. De vriendschappelijke wedstrijd van het 5e tegen de Boys 5 ging niet door. De Junioren, die deelnamen aan het R.K.VVA-tournooi te Amster dam, kwamen met de 1ste prijs naar huis. 'n Fraaie wisselbal en een draagmedaille voor alle spe lers. AFC won van R.K.VVA met 21. van Zwaluwen Vooruit met 20 en van EMM met 43. In de finale tegen Wilskracht won ons juniorenelftal met 40. Een mooi succes dus voor de jongens van meneer Borst; een succes, dat be loften inhoudt voor het komende seizoen. De volgende week staat voor het eerste geen competitiewed strijd op het programma. De A.F.C.-er komt eind deze week uit. Copy wordt morgen uiterlijk bü de redactie verwacht. Supporter. 25-JARIG JUBILEUM BIJ RINGERS' CHOCOLADE FABRIEKEN ALKMAAR. Men schrijft ons: Dezer dagen was de heer H. N. Kooge vijf en twintig jaar in dienst van de firma Ringers. Op het privékantoor werd hij door de directie in aanwezigheid van enkele vooraanstaanden uit het personeel, officieus gehul digd. De heer Kooge heeft als con troleur van de te verpakken chocolade-artikelen altijd een grote nauwgezetheid aan de dag gelegd en het is een ieder bekend, dat niets aan zijn aan dacht ontsnapt, aldus de heer H. Ringers, die de jubilaris met zijn echtgenote toesprak, en hem de rechte man op de rechte plaats noemde en een vriend van zijn collega's, die hem allen respec teren. De heer De Ley, algemeen fabriekschef, ging terug in de geschiedenis vanaf het moment, dat de heer Kooge werd aange nomen. In vele afdelingen heeft hij praktische scholing opgedaan en uiteindelijk heeft de jubilaris zijn plaats gevonden op de pro- diictie-afdeling, waar hij voort durend een oog in het zeil houdt. In juist-gekozen woorden dankte de heer Kooge voor de hem gebrachte hulde. De officiële huldiging zal plaats hebben in November a.s. in vereniging met nog verschei dene andere jubilarissen. CABARET-UITVOERING „DE PLANKEN IERS'' ALKMAAR. De kaartverkoop voor de cabaretuitvoering van „De Plankeniers" op 25 Sept. a.s., waarvan de baten bestemd zijn voor het Erefonds voor oud-ver pleegsters, begint morgen, Dins dag 9 Sept., van 11 tot 12 uur. Voorts Woensdag en Donder dag. eveneens van 11 tot 12 uur, in 't Gulden Vlies. Athletiekwedstrijden A.P.S.V. ALKMAAR. De Alkmaarse Politie Sportvereniging organi seerde onderlinge athletiekwed- striiden op het Gemeentelijk Sportpark. De wedstrijden werden gehou den in de vorm van een vijfkamp. Détailuitslagen: Senioren: 100 M.: 1. v. Osta 12.9; 2. Ha- verlag 13.2; 3. Madderom 13.5. 400 M.: 1. Madderom 1.4.7; 2. Feiien 1.11.4; 3. Noortman 1.11.6. Kogelstoten: 1. Pool 9.22 M.; 2. Haverlag 9.10 M.; 3. Madderom 8.47 M. Vèrspringen: 1. Haverlag 4.98 M.; 2. v. Osta 4.53 M.; 3. Mad derom 4.51 M. Hoogspringen: 1. Haverlag 1.35 M.; 2. Pool 1.30 M. Junioren: 100 M.: 1. v. Dijk 13.00; 2. Ne- derveen 13.2; 3. Groninger 13.6. 400 M.: 1. v. Dijk 1.3.6; 2. Gro ninger 1.5; 3. Nederveen 1.7.2. Kogelstoten: 1. v. Dijk 8.17 M.; 2. Terpstra 7.79 M.; 3. Kaah 7.74 M. Vèrspringen: 1. Nederveen 5.12 M 2. v. Dijk 5.10 M.; 3. Terp stra 4.70 M. Hoogspringen: 1. v. Dijk 1.40 M. 2. Nederveen 1.30 M.; 3. H. Smit 1.30 M. Totaal-uitslag: Senioren: 1. Haverlag 1411 pnt.; 2. Madderom 1313 pnt.; 3. v. Osta 1285 pnt. Junioren: 1. v. Dijk, 1642 pnt.; 2. Nederveen 1332 pnt.; 3. Gro ninger 1264 pnt. In totaal waren er 24 deelne mers. Algemeen kampioen, win naar van de wisselbeker: H. van Dijk. Bjj ontstentenis van de Com missaris van Politie reikte Hoofd inspecteur Pijl na afloop de prij zen uit, waarbij hjj in een vlotte speech de gelukkigen complimen teerde en woorden van dank uit sprak aan het adres van enkele leden van de Athletiekverenigin- gen „Olympus" en „A.V.A.", die belangeloos hun medewerking hadden verleend. BEGRAFENIS D. GEELS ALKMAAR Met een een voudige en daardoor wellicht juist zo stichtende uitvaartdienst in de parochiekerk van St. Do- minicus aan de Laat h^^^en de familieleden en vrienden af scheid genomen van de dezer dagen overleden Alkmaarder, de heer D. Geels. Door Pastoor L. Biesta O.P. werd om 9.30 uur een H. Mis van Requiem opge dragen, die door familieleden en enkele belangstellenden werd bijgewoond. Het zangkoor o.l.v. de heer Joh. Kuiper zong de Missa pro Defunctis van W I. Reyniers. Tegen twaalf uur had vervolgens de begrafenis plaats op het R.K. Kerkhof St.. Bar bara waarbij pastoor L. Biesta de absoute verrichtte. OPENING SPORTSEIZOEN KATH. SPORTBEWECINC ALKMAAR Een groot aan tal leden van de katholieke sportverenigingen had gister morgen gevolg gegeven aan de oproep van het R.K. Sportcomi té, om de H. Mis bij te wonen, welke door de G.A., Rector v.d. Zalm in de Muziektuin werd op gedragen, ter inleiding van het katholieke sportseizoen. Wegens de weersomstandigheden kon de H. Mis niet in de mooie tuin worden opgedragen, doch ge schiedde dit in de overdekte waranda. Nagenoeg allen, die de H. Mis bijwoonden, naderden tot de H. Tafel. De wisselende gezangen werden gezongen door de Eerw.Broeders, terwijl de Gregoriaanse. Engelenmis door allen werd meegezongen. Na 't Evangelie hield Rector v.d. Zalm een korte toespraak aan de hand van de woorden uit 't gebed van deze Zondag: „Be scherm o, Heer, Uw Kerk door Uw blijvende zorgzaamheid". Na herinnerd te hebben aan de waarde van de sportbeoefening in katholiek verband wees spr. erop, d'at Gods Kerk in discre- diet wordt gebracht door het gedrag, dat vele jongeren tij dens vacantie en sportbeoefe ning te zien geven. Het ont breekt vele jongeren aan offer zin en offervaardigheid. En aan offervaardige jongeren heeft de Kerk van vandaag juist be hoefte. In dit verband wees de spreker op de moeilijke omstan digheden, waarin de sportjeugd in de landen achter het IJzeren Gordijn verkeert. Het was voor de bevrijding van deze jeugd, dat deze II. Mis werd opgedra gen. Spr. wekte zijn jeudig ge hoor op. tot offervaardigheid, teneinde daarmee de jeugd van die verre landen te helpen. LOODDIEVEN ACHTER HAALD ALKMAAR Zaterdagavond ontdekte een surveillerende agent van politie.dat een auto zich verdacht snel in de richting van de vlotbrug bewoog. Later trof hij op de Tienewal een ge parkeerde auto aan, waarvan de papieren werden geïnspecteerd. De auto werd geschaduwd en 's avonds in Amsterdam, toen de auto bij een garage waar hij ge huurd was, werd afgeleverd, werden de twee inzittenden door de Amsterdamse politie opge wacht. Zij werden aan de tand gevoeld waarbij bleek dat zij zich in Alkmaar hadden schuldig ge maakt aan diefstal van 150 kg. lood, ten nadele van de scheeps werf ,,'t Hondsbos" op 't Eiland. De twee looddieven werden naar Alkmaar op transport gesteld, waar zij vanmorgen werden in gesloten. Tweede prijs behaald ALKMAAR Bij de provin ciale schietwedstrijden van het provinciaal instituut Steun Wet tig Gezag te Overveen gehouden, behaalde het Alkmaars vijftal van de reserve-politie de tweede prijs met 284 punten, na Amster dam dat de eerste prijs behaalde met 286 punten. Er namen 17 corpsen aan deze wedstrijden deel. MAANDAG 8 SEPT. BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: Het lot speelt met Mr. Den ning, 8 uur, 18 jaar. HARMONIE: Tien van het vreemdelingenlegioen, 14 j 8 uur. VICTORIA: Liefdesgeschie denis, 18 jaar, 8 uur. APOTHEKEN: Zondag- en Nachtdienst Apo theek Hartong van Ark, Langstraat 1. DINSDAG: Hoog water 11.00 en 23.30; laag water om 5.10 en 17.40. Burgerlijke St-and ALKMAAR Geboren: Jo hannes P. z. v. N. J. Louter en A. A. F .Janssen; Stephanus M. z. v. A. J. M. Bartman en C. M. Bot; Petronella C. M. d. v. H. A. Meijer en C. C. de Koning; Cor nells N. z. v. N. Dekker en P. M. Meeuwse; Renée z. v. J. v. d. Goot en S. J. A. Brakel; Christi na L. d. v. W. Goldman en E. E. Andoetoe. Overleden: Grietje Reezei, 76 jr., geh. met J. Bijtjes. Loterij ZIJPE Burgemeester en Wet houders van Zlipe hebben aan het bestuur van de harddraverijver eniging „Klein Begin" te Sint Maartensbrug vergunning ver leend tot het houden van een lo terij, waarvan de opbrengst zal strekken tot bevordering van de paardensport. De bedoeling is 2500 loten ad f 0.50 uit te geven. OP 13 EN 14 SEPTEMBER NIEUWE NIEDORP Naar wij van het bestuur van de Flo- ralia hebben vernomen zal de jaarlijkse tentoonstelling gehou den worden op 13 en 14 Septem ber a.s. in zaal Hees. Op de ten toonstelling kunnen ingezonden worden niet alleen de uit de stekken opgekweekte planten en de planten der kinderen, maar ook andere planten. Het bestuur hoopt dat dit jaar ook weer fruit zal worden in gezonden. Dit moet toch mogelijk zijn in een fruitcentrum, zoals Nieuwe Niedorp begint te wor den. Ook wordt gerekend op een rijk» collectie huisvlijt en hand werken. De inlevering van al het bovenstaande moet geschieden op Vrijdag 12 September van 31/s 8 uur. Niet meer op Zaterdag inleveren, uitgezonderd bloemen manden en bouquetten van dahliastekken, deze inlevering kan plaats vinden tot 11 uur. De tentoonstelling is geopend Zaterdag vanaf 3 uur. D.es avonds om 8 uur heeft de officiële ope ning plaats. Zondag is de zaal geopend om 3 uur. De ingebrach te goederen moeten Maandag worden teruggehaald, echter niet vóór 9 uur. Zaterdagmiddag zal een ballon nenwedstrijd voor de kleuters en de lagere school leerlingen wor den gehouden. Nadere bijzonder heden worden aan de kinderen bekend gemaakt. Zondagmiddag om 2 uur ring steken op fietsen bij café Hees. Inleggeld bedraagt 50 ct. De prij zen zijn o.m. f10, f5 en f2.50. Dit jaar zal de etalagewedstrijd wor den overgeslagen. Wel hoopt het bestuur als altijd op keurige eta lages. Om het publiek te stimu leren deze te bezichtigen zal in elke etalage een artikel worden geëtaleerd dat daarin niet thuis hoort, b.v. een tube tandpasta in een slagerswinkel enz. Biljetten zijn voor deze wedstrijd tijdens de tentoonstelling aan de zaal verkrijgbaar. Om het geheel een nog feestelijker karakter te ge ven, zal het bestuur de omgeving van zaal Hees extra in het licht zetten. Onder voorbehoud wordt U nog medegedeeld dat een aan tal aquariums zullen worden ge- exposeerd, waarvoor speciaal de belangstelling wordt gevraagd van de liefhebbers. RATTEN- EN VELDMUIZEN- PLAAG In het Geestmerambacht onder de gein. Warmenhuizen heerst een enorme ratten- en veldmui- zenplaag, dit betekent voor de tuinders een behoorlijke schade post van de nog op het veld staande gewassen, vooral de aardappelen hebben er veel van te lijden. DEN HELDER De districts- tennis-kampioenschappen, gedu rende twee weekends op de banen van Animo en H.T.C. gespeeld, in 132 wedstrijden, hebben een uitstekend verloop gehad. Uiter aard zijn bij deze kampioenschap pen nogal wat kampioenen ge sneuveld, doch in dit vrij sterk bezet tournooi is toch opnieuw gebleken, dat het district over goede opkomende tennissers be schikt. In het dames-enkelspel A ging de eindstrijd weer evenals vo rig jaar tussen de dames v. d. Duim uit Beverwijk en mei. Kop pen uit Alkmaar, en weer wist eerstgenoemde gymnastiek-le- rares in drie sets te winnen. In het heren-enkelsnel wisselt de kampioenstitel nogal eens. Op vallend is wel dat b.v. Teitler nog altijd wel een van de sterk- sten uit het district, zelfs in het geheel niet in de prijzen viel. Verrassingen waren in dit num mer niet van de lucht. Achter eenvolgens sneuvelden diverse candidaat-kampioenen o.a. Groen. Melk. Schmidt en de als alge meen veronderstelde winnaar de Marine-man Haal. Voorts dan de twee finalisten van vorig iaar- Teitler en Stumpel. In het dames-dubbelspel bleken de dames Schuurman en Manjouro de sterksten, terwijl bil de heren dr. de Jong en dr. Damsté zege vierden. In gemengd-dubbel wa ren dit mevr. Schuurman en Stumpel. De jeugdige mej. van Limburg Stirum bleek in het dames-enkel- spel B onbetwist de sterkste en de even jeugdige Bronder in het heren enkelspel C. Een bijzonder aardig moment bij de prijsuitreiking in de Ma rineclub was wel het ogenblik, dat mej. Tine Winder uit Bergen uit handen van de heer W. L. v. Keeken, secretaris-penningmees ter van het district, de door mevr. Jansen uit Uitgeest ter beschik king gestelde bokaal in ontvangst mocht nemen. Deze bokaal is ge schonken voor de sportiefste en prettigste jeugdspeler of speelster. Verder ging de „Van Keeken- beker" over in handen van de secretaresse van de Zaanse bond mevr. van Kooten-de Vries. De gedetailleerde uitslagen van de finales luiden: Heren-enkelspel A-B: Damsté OUDERAVOND H.H. WAARD NOORD De zer dagen werd door het bestuur en personeel van de St. Jozef school te Heerhugowaard-Noord een ouderavond georganiseerd in de zaal van de heer Ursem. De Zeer Eerw. Heer Pastoor Bangert zette het doel van deze ouderavond uiteen, n.l. tot een hechtere samenwerking te ko men tussen gezin en school in het belang van het kind. Het hoofd der school, de heer Jansen wees de ouders er op dat zij, volgens de natuurlijke, door God gewilde rechtsorde, het recht niaar ook de plicht hebben hun kinderen óp te voeden en dat de school een instituut is, dat hen bij deze taak helpt en dat aanvult waar zij noodzakelijker wijze te kort schieten. Hierna betoogde de heer Jan sen dat de aandacht en de ijver der kinderen, vooral in de na oorlogse jaren, sterk was gedaald. Door middel van weekrapporten, waarop vier cijfers voorkomen, n.l. voor katechismus, schoolmis, I gedrag en vlijt, hoopt het onder- j wijzend personeel de werklust te 1 stimuleren. Dit k^n echter alleen slagen wanneer de ouders zelf een blijvende belangstelling voor deze rapporten tonen. i Kapelaan van Leeuwen gaf daarna een korte causerie over het katechismus leren. Aanslui tend op de woorden van de heer Jansen, wees hij er op dat ook hier een taak ligt voor de ouders. Hij verzocht hen er op toe te zien dat de kinderen thans de katechismus leren. Kennis van de godsdienst is vereist om een diep godsdienstig leven op te bouwen. Na de pauze zette pastoor Ban gert aan de ouders uiteen welke grote kracht er uitgaat en welke grote genade verkregen worden door de regelmatige devotiebiecht en hett bijwonen -van de H. Mis. Hij spoorde de ouders dan ook aan hun kinderen hierin op te voeden, zodat zij later diepgelo vige mensen zullen worden. Een film -en projectievoorstel- ling, waarbij het nut van deze leermiddelen uiteen werd gezet, besloot deze gezellige maar bo venal leerzame avond. slaat Adolf 6-3 63: om 3e pr.: Stumpel slaat Schmidt 75 16 63. dames-enkelspel A-B: mej. v. d. Duim sl. mei. Koppen 64 4—6 62. Dames-dubbelspel A-B mevr. Schuurman en mevr. Man- joero sl. mej. Koppen en mei. v. Limburg Stirum 62 36 62. Heren dubelspel A-B: dr. de Jong en dr. Damsté sl. mr. Schuurman en Groen 4—6 61 63. Gem. dubbelspel: mevr. Schuurman en Stumpel sl. mej. Koppen en dr' Damsté 61 6—4. Dames-enkelspel B: mei. van Limburg Stirum sl. mei. Hofmans 61 4r—6 60. om 3e pr.: mevr Room sl. mej. de Rie 61 6-1. Heren-enkelspel B: Adolf slaat v. de Willigen Gatsonides 61 63; om 3e pr.: Wiese sl. Bakker 64 6—1. Dames-enkelspel C: mevr. Jan sen sl. mej. Kuiper 36 62 63. Heren-enkelspel C: Bron der sl. Visser 61 64; om 3e or: Dol sl. Holsmuller 63 63. Da mes dubbelspel C: mej. Kuiper en mej. Zomer sl. mevr. Broggel en mevr. ter Brake 16 63 64. Heren dubbelspel C: Visser en Bronder slaan Holsmuller en Siio 64 62. Gemengd dubbelspel C: hr en mevr. Jansen slaan mevr Broggel en ter Brake 62 75. Uitbreiding waterleiding ZIJPE Reeds enige tijd ge leden is het Prov. Waterleiding bedrijf begonnen met 't aanbren gen van uitbreidingen aan de wa terleiding in de zng. niet-renda- bele gebieden in deze gemeente. Onlangs is de uitbreiding in de Belkmerweg (St. Maartensvlot- brug) gereed gekomen, waarop alle percelen werden aangesloten. Thans nadert de uitbreiding in de Ruigeweg (tussen St. Maartens- weg en Schagerweg) haar vol tooiing. VLIEGENDE VELGBANDEN HEILOO Op de Kennemer- straatweg in de richting Lim- men, reed een zware 5-tons truck met oplegger, die was be laden met eveneens 5 ton vracht goed. Tegenover het Blockhove- park sprong de linker-voorband van de trekker met een hevige klap. Hierdoor sprongen 2 ijze ren velgbanden van het wiel, welke met een ontzettende vaart door het luchtruim vlogen in de richting van de aldaar staan de woning van de postcomman- dant der Rijkspolitie. De beide velgbanden kwamen met geweid tegen de zware teak-houten voordeur van de woning, waar door het middenvak van de deur er totaal werd uitgeslagen en de raapjes geheel werden vernield. Het gat in de deur was zo groot dat de bewoners er gemakkelijk door naar binnen konden stap pen. Het mag een wonder ge noemd worden dat de ijzeren velgbanden niet in aanraking zijn gekomen met autoverkeer en wielrijders op de Kennemer- straatweg. De gevolgen hadden dan wel eens erger kunnen zijn. De KGB-elftalcommissie zal met spanning de verrichtingen gevolgd hebben van haar le elf tal, dat met niet minder dan zes nieuwe gezichten de competitie tegen HOSV moest aanvangen. De nieuwe garde bleek weldra over de plankenkoorts heen te zijn en met forse trappen werd haar voorhoede aan het werk gezet. Iets betere balcontrole en vlug afgeven bezorgde KGB een overwicht, doch de eerste ge vaarlijke aanval kwam van H.O.S.V. zijde. Een snel opge brachte bal kwam voor de voe ten van de II. rechtsbuiten, doch zijn schot ging hoog over. On middellijk diende KGB van re pliek, doch het schot ging juist naast. KGB bleef volhouden, doch hoe men zwoegde, de HOSV verdediging met de doelman aan het hoofd bleef de situatie mees ter. Even voor rust kreeg KGB nog een hoekschop toegewezen. De bal kwam slecht voor doel, doch werd handig naar de vrij staande linksbuiten doorgegeven, wiens harde schot onhoudbaar in het net verdween. De links buiten van HOSV kreeg nog een mooie kans om gelijk te maken. Vrijstaand kreeg hij de bal van het middenveld aangegeven, stormde alleen op doel af, doch het harde schot werd door de prima keeper tot corner ver werkt. Na de thee nam HOSV het heft in handen KGB werd steeds in het nauw gedrongen en slechts met veel moeite wist de verde diging de eerste 20 min. haar magere voorsprong te handhaven. Uit een gevaarlijke scrimmage voor het doel kreeg de linksbui ten der gastheren in vrije positie de kans, doch zijn schot ging hoog over. Even later was het dezelfde speler, die gevaarlijk wist door te dringen. Hij plaatste de bal achter de geslagen doelman (1—1). Met gelijke stand en nog 20 min. te spelen was van alles mogelijk. KGB werd geheel op haar helft teruggedrongen. En kele aanvallen waren te onmach tig om onheil te stichten. De H.- rechtsbuiten schoot in de 38e minuut nog eens hoog over. Twee minuten later werd de bal door de linksbuiten scherp voor ge plaatst; de midvoor miste gran dioos, terwijl de rechtsbuiten daarna raak schoot. Dit doelpunt werd wegens buitenspel af gekeurd. Even voor het einde kreeg de linksbuiten van HOSV nog een kans, doch de goed op gestelde keeper wist het schot meesterlijk te keren. Zo wist KGB, dat technisch beter was, doch niet doortastend genoeg in de aanval, de stand gelijk te houden. 11. KLEINE OVERWINNING VAN STRANDVOGELS OP D.W.B. Strandvogels wist de volle winst in de wacht te slepen door een klein overwicht, vooral na de rust. Tot aan de rust is het goede schot van de beide voor hoedes nog zoek. Direct na de rust wordt het tempo vooral aan Strandvogels-zijde wat opge voerd, maar het doelpunt komt aan de andere kant, als bij een doorbraak van DWB en een ver vooruitgeschoten bal, de keeper weifelde met uitlopen en de rechtsbuiten hier dankbaar ge bruik van maakt. 0—1. Luid aan gemoedigd door de supporters, weet Strandvogels echter even later de stand weer gelijk te maken. 12 minuten voor het ein de weet de rechtsbinnen uit een schermutseling voor doel de kee per nogmaals te verschalken. En zo komt het einde met een 2-1 overwinning van Strandvogels, waarmee men dik tevreden is. 16 SEPTEMBER: AUTOMATISERING TELEFOON WIER1NGERMEER Zoals we reeds in het kort berichtten, zal op 16 September a.s. de reeds lang in uitzicht gestelde automa tisering van de telefoon een feit worden. Door de talrijke abonné's in de Wieringermeer is reeds ge ruime tijd reikhalzend naar dit moment uitgezien, doch door al lerlei omstandigheden moest een en ander enige malen worden uit gesteld. Doch thans is de omscha keling wel zeer nabij gekomen. 16 September zal de grote dag zijn, waarop de aangeslotenen middels het doorknippen van een paar draadjes in staat gesteld zul len worden om voortaan zonder tussenkomst van een telefoniste onmiddellijk aansluiting te ver krijgen met de gewenste num mers. Dat neemt niet weg, dat het werk van de telefonisten in de Wieringermeer, die zo talloze ma len voor deze verbindingen heb ben zorg gedragen, door de abon né's steeds op hoge prijs is ge steld. Een bewijs hiervan is wel, dat men in een der telefoondis tricten van de polder thans spon taan gelden is gaan inzamelen voor een afscheidscadeau. Moge lijk vindt dit in de andere dis tricten nog navolging. SPELENDE KINDEREN OP ONBEWAAKTE OVERWEG ANNA-PAULOWNA. Zon dagmiddag is op de onbewaakte overweg aan de Grasweg 'n onge luk gebeurd, dat wonder boven wonder bijzonder goed is afgelo pen. Toen de Dieseltrein van half twee 't station van Anna-Paulow- na verliet in de richting Alkmaar, hadden grotere jongens spelen derwijs stenen op de rails gelegd, 't Driejarig zoontje van S. v. N. uit de Grasweg wilde deze stenen weghalen, had geen erg in de na derende trein en werd gegrepen. Gelukkig werd hij door de trein opzij gesmeten en geraakte er niet onder. Dr. Veenis kon geen inwendige kneuzingen constateren, 't Ventje had alleen 'n hevige schrik te pakken en 'n harde klap. De trein had enige minuten vertraging. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Door de adj.-directeur van Openbare Werken te Alkmaar, de heer C. Kirkenier, werd Vrij dagmorgen in het openbaar aan besteed de bouw van een nieu we school voor lager onderwijs in het nieuwe bouwcomplex aan de Willem de Zwijgerlaan te Alkmaar. Er waren 38 inschrij vingen, waarvan de meeste el kaar niet veel ontliepen. Laagste inschrijver was de heer Faus uit Nieuwe Niedorp, die wilde bouwen voor de som van f125.787; aftrek voor gebruik sintelbetonblokken f800. Verder schreven nog in: S. M. Smit, Hoogwoud f127.800 - f500; Fa. Gebr. K. en A. Smit,, St. Pancras f128.488 - f800; J. de Lange, Spanbroek f129.900 f1000; J. Kronenburg, Heiloo f134.450 - f500; N.V. Kuin en Zn., Opmeer f137.000 - f800; Fa. W. J. de Nijs en Zn., Warmenhuizen f138.395 - f1080; Fa. J. Kingma en Zn., Middenmeer f138.845 - f1000; Fa. G. Ekker en Zn., Heiloo f139.800 - f800; Fa. C. de Geus en Zn., Broek op Langen- dijk f141.800 - f500; Fa. Feenstra en Deen, Grootebroek f141.950 - f1200; Fa. Hoogewerf, Ursem f142.500 - f500; Fa. A. Breed, Heiloo f142.450 - f500; S. Kops, Heiloo f143.000 - f800; Fa. Y. Kops en Zn., Heiloo f143.000 - f600; Fa. Hes, St. Pancras f143.000 - f0; P. Buis, Oudorp f144.000 - f600; Fa. P. Engeringk, Zd. Seharwoude f144.000 - f400; J. A. de Koning, Spanbroek f145.000 - f650; Gebr. Kaandorp, Heiloo f145.950 - f600; Fa. Min- nebos en Wallebo, Helder f146.500 - f0; D. Langedijk, Heiloo f148.000 - f1200; Fa. N. van Steeg, Heiloo f148.500 - f0; J. Obdam, Heiloo f148.880 - f400; J. de Vriès, Pur- merend f150.374 - f200; J. Koud, Zd. Seharwoude f151.300 - f0; K. Schuyt, Oudkarspel f152.975 - f0; M. P. Kardinaal, Nrd. Seharwou de, f152.000; H. Ribbenink, Soest f153.970 - f900; Fa. M. Leguit en Zn., Krommenie f153.000 - f1000; P. Tervoort en Zn., Egmond f154.370 - f500; Th. P. Vertel- man, Wervershoof f155.000 - f0; J. Botman, Wervershoof f156.940 - f0; J. N. Schuyt, Alkmaar f155.200 - f1000; S. Schaaf, Alk maar f156.900 - f500; J. M. Dek ker, Alkmaar f161.000 - f900; Gebr. Schuyt, Egmond a.d. Hoef 1162.000 - f900. De gunning werd aangehouden. Een onbekend gebleven aanne mer uit Amsterdam schreef in voor f157.000 - f1600. Examen 3e stuurman Bij het te 's-Gravenhage gehou den examen 3e stuurman grote handelsvaart, slaagde de heer A. Buis, afkomstig uit Egmond aan Zee en leerling van de Zeevaart school te Den, Helder. VEEMARKT ALKMAAR 8 Sept. 3 paarden f 700900; 135 vette koeien f 6001150; 25 nuchtere kalveren f 6596; 22 vette schapen f 100—125; 120 var kens f 2.202.31 per kg. NRD.-SCHARWOUDE. 6000 kg aardappelen: Eerstel. 12. Eigenh. f 10.50; blauwe Eigenh. f 9.60; Souvenir f 8.70; Koopmans blauwe f 9.70; Meerl. f 9.10; IJsel- ster f 3.80; bonken f 8.209.10; 2000 kg uien f 13.80—14.10; grote f 10.40—10.90 driel. 15; 17.000 kg slabonen f 36—40; II 33—35; 55.000 kg witte kool f 3.50—5.70; 2000 kg Succes witte kool f 9.60: 2200 stuks bloemkool f 8. WARMENHUIZEN. 16.000 kg aardappelen: Meerlanders f 9.90—10.10: Eigenh. f 10.80; Al pha f 99.10; Eerstel, f 11.60; grove f 9.3010; 1300 kg slabonen f 20—37: 9200 kg witte kool f 3.60 —3.70. GROOTEBROEK, 6 Sent. 135.000 stuks bloemkool: A f 17.30 —19.10: B f 13—19.60; II f 8—11; 2500 kg witte kool f 3.50: groene kool f 6.5000 kg bieten: A f 55.50; B f4.8000 kg uien: middel f 13.4014.40; driel. f 11.10 —13.80; grof f 13.50; nep f 11.90; afw. f 8.50: 125 kg slabonen afw. f 0.23-0.30; 21.000 kg aardappelen: Saskia f 9.20—10.20; Alva f 9.30; Blanke Eigenh. f 8.70—10.70; blauwe Eigenh. f 9.3011; Meer- lander f 8.309: Bintje f 8.90-9.40; Eerstel, f 9.90; Veevoer f 3.20-3.60 AVENHORN. 6 Sept. 13000 kg aardappelen, grove Schot 9.20 10.10; midd. 11.50; 34000 kg wit te kool 3.504.10; 11.000 kg rode kool 4—14.60: 24000 kg uien, gro ve 10.1010.70: gewone 13.30 14.30; drielingen 13.8014.30: nep 1420; 53000 kg bieten I rond 6:707.40. id. II 5.80—6.50; 21000 kg peen II 10.20—11.80; III 10.2011.80; 19000 kg augurken, grof 60.7064.40: basterd 68.10: stek 38.1038.80; bommen 34.40: 17000 kg slabonen I 36—43. II 34 —38. III 28—33. BEEMSTER. 5 Sept. BI. Eigh. middel 89.80; Koopmans blauwe middel 810.40: slabonen z. dr. 2452. stoksnijbonen 2449. stam snijbonen 2034, nronkbonen 12 32: komkommers 814. tomaten A 2640. bloemkool 8—21. rode kool 614. groene kool 13. spina zie 8—22. postelein 1924. sla 2 8. andijvie 513; rode bieten 4 8, bospeen 10-24, waspeen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. geldig van Maandagavond tot 'insdagavond (opgemaakt te 10 uur): WISSELEND BEWOLKT Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Aanvankelijk weinig wind, later matige wind uit Wes telijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur 9 September zon op 5.05, onder 19.09; maan op 20.50. onder 13.29. 20. uien 814, prei 1014; perzi ken 6-19. aardbeien 5; druiven Frankenthalers 6896. Westfrisia 65, suikermeloenen 1056: prui men Reine Claude 2835. Reine Victoria I 3047, Washington II 927; appels: Codlin Ceswick 3 10: Earley Victoria 311; Ja mes Grieve 934; Manks Codlin 417; rode tulp 38; Transpa rante de Cronsels 414, Zigeu nerin 721; Zoete Winterkroon 414. Benoni 13-39: peren: Beur- ré d'Amanlis 416; Beurré Le brun 414. Beurré Mérode 38; Claps Favorite 10—31: Fertilon 4 12;; Juttepeer 625: Kamper veen 4—10: Seigneur d'Esperen 421: Trosjespeer 310: Triom- phe de Vienne 638. LANGENDIJK. 8 Sept. 2000 kg aardappelen. IJselster 8.80. grove Saskia 8.30 9000 kg gele kool A 5.70—7.40, id. B 4.00: 1000 kg groene kool 10; 2300Ö kg witte kool 3.904.50; 6500 kg slabonen I 26.90—43.20, II 24.10—28.70 15000 st.. bloemkool A 814.50. A II 8.00. MEDEMBLIK. 6 Sept. 21000 kg aardappelen. Eersteling grof 9.9Ó. Saskia groot 9.8010; Bintje gr. 9.40. grof 9.90, Meerlander 9.10. Bevelander groot 9.40. IJselster groot 8.10; 13000 st. bloemkool Al 15—17.10; A2 10.50. BI. 10.50— 13.30. B2 8.00: 7700 kg slabonen 2240; 16500 kg ronde bieten A 6.20—6.70; B 4.10—4.60, Modjo 5 —7.10. breekpeen B 11.70—12.10. C 10.70—11; uien groot 13—13.40. grof 910.60, drielingen 12.70 13.30 nep 17.4018.30; groene kool 67.10. rode kool 7.10. MISSIE VRAAGT DE AANDACHT Een indrukwekkende optocht is Zaterdagmiddag j.l. in Hoorn aan de opening van de Dekenale Missietentoonstelling vooraf gegaan. Uit alle delen van West friesland waren de deelnemers opgekomen, om de beide bis schoppen, Mgr. H. J. Paulissen en Mgr. W. Kester, alsmede 24 missionarissen, te begeleiden. Ruim 1000 leden van de jeugd- en sportorganisaties liepen mee en 7 muziekverenigingen gaven het tempo aan. De tentoonstelling in de Park zalen is in tegenwoordigheid van geestelijke en wereldlijke auto riteiten, door Mgr. Paulissen ge opend. In acht grote stands wordt het publiek door de missionaris sen over het leven en werken in de verre gewesten verteld. Dan zijn er afdelingen van de ver schillende Missieverenigingen, het cabaret „Het Gouden Hart" werkt met 500 vrijwilligers en in „Ping-ping stad" staan talrijke attracties. Zondagavond werd reeds de 5000e bezoeker ontvan gen. MOTORRIJDER VERDRONKEN IN NRD-HOLLANDS KANAAL STOLPEN Zondagavond, te kwart voor elf, is de 22-jarige motorrijder Abr. Borst van de Keins te Schagen, met zijn mo tor komende uit de richting Cal- lantsoog, bij café „De Stolp" rechtuit in het Noordhollands- kanaal gereden en jammerlijk verdronken. Een tot nu toe onbekend ge bleven voorbijganger riep plotse ling in het café „er is iemand in het Kanaal gereden". Inderdaad bleek er een motorrijwiel dwars door het veiligheidshek heen ge reden te zijn. Onmiddellijk wer den wachtmeester Veltman en dokter van Slooten gealarmeerd, terwijl de eigenaar van het cafe en enige bezoekers onverwijld probeerden om te redden wat er te redden viel. Weldra namen politie en de arts de leiding van deze reddingspogingen over. Te ongeveer 5 min. over elf haalde men de ongelukkige uit het wa ter. Hij lag vlak onder de wal, in de nabijheid van zijn motor rijwiel. De arts kon op dat mo ment slechts de dood constateren. Aanvankelijk werd ook nog naar een duo-passagier gedregd, doch weldra kwam vast te staan dat de jongen alleen op de motor moet hebben gereden. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duister. Om onverklaarbare redenen is de jongeman inplaats van op de Rijksweg links af te slaan, recht door het veiligheidshek gereden en in het Kanaal terecht geko men. OPENING DON BOSCO SCHOOL UITGESTELD WIERINGERWERF. De inze gening van de nieuwe R.K. Don Boscoschool te Wieringerwerf, die aanvankelijk op 10 Sept. was vastgesteld, zal op deze dag niet kunnen plaatsvinden. Allerlei om standigheden hebben de afwer king van het schoolgebouw zoda nig geremd, dat noodgedwongen de openingsdatum een week moet worden verschoven. Derhalve zal de plechtige inzegening nu plaats vinden op 17 Sept. a.s. RETRAITEN VOOR DIENST PLICHTIGEN Jongemannen, die in de eerst komende maanden in militaire dienst gaan, kunnen een aparte retraite meemaken, waarin spe ciale conferenties worden gege ven door een legeraalmoezenier en een dokter in het Retraitenhuis te Bergen (N.H.) van 20 tot 23 September en van 27 tot 30 Sep tember. Men geve zich tijdig op bij de Directie van het Retraiten huis. Doudelsweg, Bergen N.H. EERSTE WINST VOOR D.W.O.W. In een zeer aantrekkelijke wed strijd, waarbij de sterkste won, is het de jongens van het nieuwe land gelukt, bij de St. Boys, de volle buit te incasseren. Het werd hun niet cadeau gegeven, van kat en muis was geen sprake. Maar de eerste goed opgezette aanval trof al reeds de roos en aange moedigd door dit succes werd de leiding niet meer afgestaan. Steeds ging het leder over en weer, maar de gevaarlijkste voor het doel waren steeds de Wierin- gerwaarders. Toen 20 was geno teerd, voelden de gasten zich blijkbaar even te veilig. St. Boys zette al op al en hun volhardend streven werd bekroond met een tegenpuntje. Hiermede hadden de gastheren blijkbaar hun kruit verschoten. DWOW vond echter de voorsprong te gering en trots taaie tegenstand werd 31 in de touwen gedeponeerd, waarmede 't einde kwam van deze in prima verstandhouding gespeelde wed strijd. „Een dag op de boerderij" SCHAGEN. De onlangs te Oude Niedorp opgenomen radio montage „Een dag op de Boerde rij" met als medewerkenden o.a. Maartje en Jan Buisman, de Vro lijke Westfriezen en talrijke in woners van genoemd dorp, zal niet op Dinsdag 9, doch op Don derdag 18 Sept. worden uitgezon den. Het zou geen echte waren uitgebleven geen uitzondering kregen de kous en ook Ajax kon overigens zekere van Be Quick tege niet zo abnormaal door een 52 nee vestigde uit de Friese successen strrke Vitesse; Sn NEC en Go Ahe laten Lands] want als zodanig toch wel aanmerk uitslagen op, die verwachten. En to gespeeld. En dat In afdeling A is petitie met een Velsen tegen VSV er is Ajax onder de hoogovens als surprise bereid. VSV nam in een verdiende vc een doelpunt van mi'dvoor Verswijvc rust had Ajax ziel het nam zowaar door Miohels en VSV zette daarna offensief in. De ha veld maakte gelijk maakte met een het winnende doel/ ontbrak Boskamp toch nog weer wa Heracles rentree omgeving was prirr doelman Coster Utrechtenaren het dat DOS geen grol dan 21 Leed. DC minuten door Lanr ding. Maar 9 min Mos gelijk. Twintij de hervattting kw nende doelpunt va ers, door Kampht hoekschop van V prachtig afwerkte. RCH was wel Frisia, maar de prachtig tegenstand man Bijlenga blo enige doelpunt kwa toen De Wette u van de rechts nu. Gallis fraai inkopt* EDO kreeg met van 21 op GVfl dan de Haarlemm In de eerste helf Groningers iets s eerst kort na de overwidht uitge&r doelpunt van Van wist doelman Rc tweemaal te pa Rmrlselaar en De NEC begon uitst Sneek en nam al een voorsprong va doelpunten van W Dinsveld. Nog voor kleinde Hof de ac 21 .Na de herva slechts een ploeg, De Snekers belegei maegse doel. Yden Deden doelpunten. Enschedese Boys gen brachten er m recht, een wedstrij meer dan het prei klasse verdiende. V die weer bij Wager partij was, gaf wel maar zijn jonge cl' grepen hem niet. uitslag kregen b eigenlijk nog een zo slecht was het Zwolse Bos aan de Volewijckers go Amsterdammers na d. Uit de leidini maakte gelijk, maa Volewijckers opniei sprong. Na de he grootte Van der 5 31. Waarna Ph maals scoorde. In waren de Amsterc ductief. A/dvooaa.t zorgden voor een damse zege.. Grote zege In B had AGO\ start. Enschede w< geklopt. Bij de rust was door doelpunten Hanskamp en Looi le klasse A: VSVAjax HeraclesDOS RCH—Frisia EDO—GVAV SneekNEC Ens. BoysWagenii Volew.Zwolse B< le klasse B: Achilles—DWS AGOVVEnschede HeerenveenVitess Be Quick(Gr.)Har Leeuward.Go Ah« Elinkwijk't Gooi Blauw WitStorm le klasse D: BVVSparta HBSJuliana BrabantiaSittardi LONGA—Theole VVV—SW EmmaWillem II Excelsior-MVV le klasse D: Limburg.Feyenoo DHC—NOAD Hermes DVSPSV TEC—RBC MauritsNAC Bleijerheide—ADO XerxesEmdiioveii

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2