SPORT ■■Bf Eén-nul voorsprong kon Zeevogels niet redden Zwak Monnikendam was geen partij voor RK AFC Merletfen-tournooi' bracht veel verrassingen In Aduard was BOSCH de succesvolste eigenaar Ned. motorrijders reden voor liefdadig doel Hl W.G.W. overwon roodbroeken donk zij Jon van Wees W .G .W -Wieringerwaard 3-2 Spannende strijd om de punten DRBO bedwingt bezoekend Alkmaar Berdos moest eer aan ÖD/Z laten Uitgeest-Zeevogels 3-1 Uitgeest hield punten thuis Alkmaarders wonnen verdiend met 5-2 TAFELTENNIS Jonge generatie: oogappe! van N.H.NX. ZWARE BAAN WAS HANDICAP in het kort S.V.W. kon Sporters punt afdwingen Con Zelo verloor in laatste minuut ;ji 181I11ÈI Voor nabestaanden Lous van Rijswijk MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952 PAGINA 5 Wat W.G.W. in de eerste wedstrijd van de competitie aan tech niek en ervaring tegenover Wieringerwaard tekort kwam, dat hebben de geel-witters met enthousiasme rijkelijk kunnen over winnen en daarom was het voor deze ploeg die in het ver leden nog wel eens met inzinkingen heelt te kampen gehad een verheugend begin om met 32 de baas te kunnen blijven over de ex-vierde klassers. Men was er blijkbaar op gebrand om deze jongens, wier lelie schoten ook in Den Helder vol doende bekend zijn, aan banden te leggen en te bedwingen. Voorop dient te worden ge zegd, dat Jan van Wees, links binnen van WGW, een formida bele partij heeft gespeeld en dat wellicht aan zijn sjouwen een groot deel van de overwin ning te danken is geweest. Ook letterlijk met twee goals heeft hij er aan deelgenomen. WGW begon met windje mee en trok onmiddellijk ten aanval op de Wieringerwaardhelft. Deze achterhoede werd hierdoor blijk baar enigszins overrompeld, want de WGW-ers bleven vast haken aan backs en doelmond. Na tien minuten had dit opdrin gen reeds succes, toen Jan van Wees met een prachtig droog schot zijn club de leiding gaf. De aanvallen bleven voortdu ren, maar langzaam maar zeker verhoogde Wieringerwaard de druk op het WGW-doel, vooral toen het na twintig minuten spelen opnieuw een goal tegen zich zag scoren. Jan van Wees had zich hierbij uitstekend op gesteld en Steef van Amersfoort kon met een zuivere voorzet hem de gelegenheid geven on houdbaar van korte afstand te doelpunten. Het duurde echter geen minuut of Wieringerwaard had met het middenveld tegelijk het initiatief volkomen in han den en nu en dan moest het ge luk de WGW-achterhoede danig te hulp komen. Hierbij dient op gemerkt, dat het kopwerk van deze achterhoede met sprongen vooruit is gegaan. Na een felle aanval wist de midvoor van Wieringerwaard met een prach tig schot de achterstand te ver kleinen. Even later meenden de talrijke toeschouwers deze voorsprong van WGW te zien vergroten, toen de rechtsback de vinnige A. Laan aan zijn shirt vasthield. De scheidsrechter zag dit echter over het hoofd, en zowel het derde doelpunt on middellijk, als dat na een straf schop bleef de geel-witten ont houden. Na de rust kampte WGW ge ruime tijd met een flinke inzin king, die gaandeweg overtrok, In het begin had Alkmaar het beste van het spel en niets wees erop, dat de thuisclub zulk een eervol resultaat zon behalen. Maar toen eenmaal een combi natie VerdonkZomerdijk door de groen-witte defensie was heen gebroken, ging de strijd meer gelijk op. Alkmaar wist wel de leiding te nemen, door een goed schot van de linksbuiten, dat doelman Berkhout totaal verraste, doch DREO zette het voor de rust begonnen offensief ook in de tweede helft voort. Het was J. v.d. Gragt, die de gelijkmaker in de touwen schoot, 11. DREO bleef nu fel aanvallen. Doelpun ten hingen in de lucht, en het kwamaan de andere zijde. De Alkmaarse rechtsbinnen nu schoot onhoudbaar in. DREO zette echter de tanden op el kaar en wederom wist J. v.d. Gragt de stand op gelijke voet te brengen, nadat Oudejans te gen de lat had geschoten. Een spannende strijd om de leiding begon nu. Alkmaar was de ge lukkige, want bij een scrimmage wist men de bal voor de derde maal in het DREO-net te wer ken. Vijf minuten voor 't einde kwam de fel-begeerde en ook verdiende gelijkmaker. Verdonk plaatste een corner zo zuiver in het doelgebied, dat de bal zonder door iemand te zijn aangeraakt in het doel tolde, 33. Met de ze stand kwam het einde van "n door scheidsrechter Bruuge uit stekend geleide wedstrijd. Onmiddellijk na de aftrap ont wikkelde zich een snel spelletje en reeds in de eerste minuten hadden heide doelverdedigers hun handen kunnen warmen aan een paar fikse schoten. Hoewel de Zaandammers tech nisch beter speelden, was het enthousiasme van Berdos vol doende om een gelijk snel te forceren. Verschillende kansen gingen wegens slecht en onvol doende schieten teloor. Vooral middenvoor van Diepen bracht door treuzelen nogal eens wat kansen „om zeep". Toch zou Berdos de leiding nemen, toen linksbuiten Schotten naar mid voor van Diepen plaatste, die langs de uitlopende doelman in schoot, 10. In de tweede helft werden de Zaandammers ster ker. Een eerste schot werd door Rraken'hof uit het doel gewerkt, doch een minuut later, de twee de minuut van de tweede helft, kreeg linksbuiten v.d. Bijl een met te missen kans. Zo werd de gelijkmaker geboren, waardoor Berdos uit zijn doen werd ge bracht. Hiervan profiteerde ODTZ door binhen 5 minuten de leiding te nemen. Dezelfde speler zorgde voor deze verrassing. Nu was Berdos verloren. Daarbij kwam nog, dat Jb. van Diepen met 'n diepe hoofdwond het veld moest verlaten, nadat hij tegen een van zijn eigen spelers was ge botst, en hoewel Berdos alle pogingen in het werk stelde om de bakens te verzetten, bleef 't toch 2—1 voor ODIZ. nadat Jan van Wees zowel de achterhoede als voorhoede door zijn sjouwen een teken gaf dat het gemakkelijk kon en toen had Wieringerwaard practisch niets meer in te brengen. Aanval op aanval golfde op het doel der gasten, maar deze keer mocht Wieringerwaard niet over ge luk klagen. Tweemaal tegen de doelman, een keer tegen de paal. Steef van Amersfoort had na deze vergeefse stormlopen meer succes met een harde schuiver over de grond, die langs de kee per en de in het doel opgestelde linksback schoof. Later veroorzaakte Jan Spaans een strafschop tegen zich, toen hij door de zon verblind een tegenstander aanviel, toen de bal niet meer in diens bezit was. Wieringerwaard bleef nog even doorvechten voor de gelijkma ker, maar WGW dacht hierover anders, hetgeen tot de eerste overwinning leidde. KEES BROEKMAN KOMT NAAR NEDERLAND Kees Broekman komt 1 No vember naar Nederland om deel te nemen aan de centrale trar ning, zo vernamen wii van het lid van de Technische Commis sie van de KNSB. de heer H. Roos tijdens de eerste bijeen komst, welke op de terreinen van CIOS te Overveen onder leiding van dr. Carlier weer is begon nen. Van de uitgenodigde schaat senrijders ontbraken, behalve Kees Broekman, die in Noorwe gen vertoeft, Wim van der Voort die door werkzaamheden dit sei zoen bliikbaar niet voor uitzen ding in aanmerking wenst te ko men, Jan Wervers, die voorlopig door militaire dienst de sport vaarwel moet zeggen en Wim de Graaf (Rotterdam), waarschijn lijk wegens studieredenen. Zo was het aantal riiders gere duceerd tot zes, te weten Anton Huiskes (Wierden) Gerard Maar- se (Aalsmeer), Egbert van 't Oevr (Lisse), Kokkie van der Eist (Rotterdam), terwiil Schue- ler en van der Berg (de laatste is een veelbelovende Friese rij der) het half dozijn volmaakten. De Zondag in Den Haag tussen H.B.S. en Juliana gespeelde voetbalwedstrijd werd door de bezoekende club met 31 gewonnen. Hier zien we het moment, waarop doelman Belski van Juliana moet zwichten tijdens een aanval van de gast heren. Het bleef echter bij dit ene doelpunt voor H.B.S. De Zeevogels hadden eer. uitstekende start en in hot eerste kwartier was er werk genoeg aan de winkel voor de defensie van de roodhemden. De ene aanval na de andere golfde naar het Uitgeest-doel, dat door een jongeman van buiten gewone lengte werd verdedigd. Zijn capaciteiten waren ove rigens niet zo buitengewoon en na een aanval, die in eerste instantie werd afgeslagen, maar onmiddellijk werd doorgezet doelpuntte de Zeevogels-middenvoor, Even later liet de doelman 'n boogschot van de linksbuiten der witbemden glippen en ge lukkig voor hem bracht de lat redding. Daarna kwamen de Uitgeestenaren er beter in en hun combinaties werden ge vaarlijker en tenslotte maakte de middenvoor -gelijk. Ze kre gen daardoor de smaak zo te pakken, dat de rechtsbuiten, Met gemengde gevoelens ging RXA.F.C. naar Monnikendam om de eerste en enige competitie-wedstrijd in de vierde klasse te zien. Hoe zou de start zijn voor de Alkmaarders, die zonder htm doelman Popma moesten aantreden? Nu, het was veel belovend. Na een kwartier spelen was de stand reeds 03. Monnikendam was om zo te zeggen nergens en hun achter hoede, die nadien gewijzigd werd, liet steek op steek vallen. hard, maar in de handen van de doelman. Het spel werd even vinniger, het duel TijmHoo- genboom (M's r. buiten) liep nogal eens warm aan. Het was J. Meerman, die uit een vriie trap er 25 van maakte. Zonder verdere grote gebeur tenissen kwam het einde en de Alkmaarders gingen als overwin naars na deze eerste competitie- wedstriid naar de kleedkamer. De AFC-voorhoede wist hier dankbaar gebruik van te maken en toen de stand reeds was op gevoerd tot 15, liet invaller doelman Schimmel zich ook van ziin beste zijde zien, door even een nentalty te stoppen. Wii moeten eerlijk zeggen. AFC deed het niet onaardig. Monni kendam daarentegen viel vooral voor de rust danig tegen. De wedstrijd AFC won de toss en de Monni kendam-middenvoor bracht de bal aan het rollen. De eerste aan val was op de A-veste. Lang zaam gewenden de Alkmaarders op het ongelijke terrein. Wij no teerden een bal net over, een kogel van Ten Have. Twee cor ners op de M-doelmond. Dan een snelle rush van P. Tijm en via de handen van de M-doelman Lievendag werd de stand op for tuinlijke wijze 01 na 10 min. De M-midvoor schoot aan de an dere kant hoog over. Dan lan ceerde Heynis een voorzet en ten Have maakte 02 (na 15 min.) Daarna kreeg ten Have weer de gelegenheid en het werd 03. Een hoopvol begin voor de Alk maarders. De M-achterhoede stond raar te schutteren. En toen de Nijs met een goede om haal no. 4 in het net deponeer de. was M. een geslagen ploeg. Na 30 min. was het de Niis. die op sublieme wijze een soloren besloot en de stand op 05 wist te brengen. Monnikendam wijzig de z'n opstelling en nu sloot het achter beter. Het was de back, die, nu middenvoor spelend, goed tegenscoorde. 15. Een penalty bleef, zie boven, onbenut. Na de rust toonde M. zich van een betere zijde en gaf zich nog lang niet gewonnen. AFC liep tenminste vele malen in de bui- tenspelval. Een vrije trap van M. ging over. Geels (A.) schoot Van Heusden sloeg Kn-ud Andersen Piet van Heusden sloeg de Deen Knud Andersen, oud-we reldkampioen achtervolging, met 40 meter verschil over 4 km op de baan te Kopenhagen. Ander sen had gedurende de meeste ronden de leiding, maar in de laatste 2 ronden eindigde van Heusden zo sterk, dat de Deen nog met 40 meter verschil gesla gen werd. De tijd van de wereld kampioen bedroeg 5 min. 21.5 sec. Die van Knud Andersen 5 min. 27.8 sec. Jan Derksen won de professio nal sprintwedstrijd met een to taal aantal punten van 7 voor Syd Patterson (10 pnt.) snel naar binnen gekomen, het tweede doelpunt achter de kee per der Vogels plaatste. Zo bleef het tot de rust. Na de pauze was het moeilijk om deze voorsprong aan te tas ten, want de verdediging van Uitgeest had er goed het oog op. Bovendien zat hun voorhoede ook niet stil en er waren ge vaarlijke momenten voor het doel van Zeevogels, maar ook daar werd kna.p verdedigd. Zo bleef de uitslag lange tijd onze ker en tenslotte bereikte deze strijd voor de withemden een dramatisch hoogtepunt. Vliegend hard scoorde de Zeevogels- rechtsbuiten 'n werkelijk prach tig doelpunt, maar de netten van de thuisclub waren op der gelijke snelheden niet berekend en de bal boorde zich door de touwen en vloog achter. Ook v-oor de scheidsrechter was het een mysterie en deze kon geen doelpunt toekennen, omdat hij een en ander niet had kunnen constateren. Protesten hielpen niet en voort ging de strijd met kansen over en weer. Het derde doelpunt van Uitgeest was be slissend en de overwinning kwam daardoor terecht bij de club die er qua spel het meeste reoht op had. SCHIETWEDSTRIJDEN NATIONALE RESERVE Door bet Instituut Steun Wettig Gezag worden op Zaterdag 13 Sept. a.s. op de schietbanen te Overveen schietwedstrijden geor ganiseerd, waaraan zal worden deelgenomen door een drietal groepen van de beste schutters uit Noord-Holland. (Advertentie) CE TO BEVER /f Onder grote belangstelling, zowel van de zijde der deelnemers als van de toeschouwers, werd gisteren voor de derde achtereen volgende maal het „Merletten-tournooi" in Bergen gehouden. Dat de afdeling N.H.N.K. zich voor de toekomst geen zorgen behoeft te maken, wat het spelersmateriaal betreft, kwam meer dan ooit op dit sportevenement tot uiting. Verheugend is het daarom, dat de jongeren deze dag de doorslag gaven en vaak tot opmerkelijke successen kwamen. Over 9 tafels rolden 12 uur on afgebroken de kleine witte bal letjes, door vlugge handen weg geslagen. over of tot voor de 15 cm. hoge kleine netten. 170 per sonen wisten, ondanks het vrii kille klimaat, zich nog het voor hoofd af door de steeds groeien de spanning, die de 176 gespeel de wedstrijden met zich brachten. Voor de wedstriidcommissie was het een zware opgave die te veel voor haar bleek, om voor alle 14 klassen een lopend tijdschema vast te stellen. Het was dan ook al laat in de avond, eer de finales werden gespeeld. De vermoeid heid en de handicap, dat spelers twee wedstrijden achtereenvol gend moesten spelen, deden zich nu geducht gelden. Het was ten slotte burgemeester W. Huvgens van Bergen, die de gelukkige winnaars de prijzen kon uitrei ken. Uitslagen Overg. klasse: 1. Ph. Visser Hoorn: 2. G. Wever, Hoorn. Ie klasse: L. Leerinc Bergen; H. Weemhoff. Den Helder. 2e klasse: J. Lamers. Hoorn: G. Kruisdiik, Hoorn. 3e klasse: G. Oosterbeek. Den Helder, J. Hessing. Noord-Schar- woude. J. Degeling, Blokker. 4e klasse: A. Visser. Groote broek. N. Duin Grootebroek: J. Bommers, Den Helder: J. Beziin Bergen. Heren dubbel. Overgkl.-le kl.: 1. Ph. Visser Beukman, Hoorn. 2e klasse: 1. J. LamersG. Kruisdiik. Hoorn. 3e klasse: J. en K. Degeling. Blokker. 4e klasse: J. NoordeloosN. Duin. Grootebroek. Dames-dubbel. 3e klasse: R. SinjewelW. Vreugdehill. Den Helder. Dames Enkelspel. 3e kl.: 1. R. Sinjewel, Den Hel der: 2. A. Crone, Hoorn: 3. M. Ofman. Alkmaar. 4e klasse: 1. C. de Wit. Boven- karsoel. 2. L. Coppens. Groote broek. 3. G. Visser. Bovenkarspel. Mixed dubbel Overg.-le klasse: 1. Ph. Visser-H. Krab, Hoorn. 2e en 3e klasse: 1. W. Poeze M. Pie, Alkmaar. De nieuwe draversbaan in Aduard, waar Zaterdag voor de tweede maal courses werden gehouden, schijnt in tegenstel ling met vele andere kleine banen levensvatbaarheid te be zitten. Het bezoek was ondanks het slechte weer toch zeer behoorlijk, evenals de toto-omzet van 14.000,De baan was zwaar en glad, zodat de paarden zich niet ten volle durfden geven. De eigenaar J. Bosch was wel de succesvolste op deze middag. Met Lieneke won hij de eerste afdeling van de ge splitste agricolaprijs, terwijl hij met O Beatrix de seriedraverij voor zijn rekening nam. In het openingsnummer scheen Quicklooper te winnen, maar de zware baan vergde te veel van haar krachten en na 1500 m kon Qui Suit de leiding overnemen, om die niet meer af te staan. Pi- rette, die momenten met veel speed heeft, bezette nog de twee de plaats terwijl Polly B derde werd. De Wessel-Gansfort prijs (seriedraverij) werd in 2 series en een finale gelopen. Monte Carlo liep in dit nummer een goede course en eindigde ook als eerste, doch op de laatste meters kon hij de draf niet meer voor elkaar houden en ging springend over de eindstreep. Olitty bezet te nu de tweede plaats. De tweede serie was voor de goedklassige Oda, Lady Soprana ging lange tijd aan de kop, doch ook voor haar was de baan te zwaar. De finale was een overwinning voor Bosch met O Beatrix. Oda bracht het niet verder dan de tweede plaats terwijl Kriemhilde de derde plaats kon bezetten. De Agricola prijs werd ge splitst. In de eerste afdeling ge noot Over Again nogal enig ver trouwen, doen een paar grove fouten maakten hem kansloos, daar Lieneke er direct een flink gat in liep. Rozema probeerde nog wel alles doch verder dan de tweede plaats kon hij het toch niet brengen. De tweede afdeling werd een felle strijd, speciaal tussen Or de Casindra en Menno Dynamic. Reeds vrij spoedig had Or de Casindra de handicap weg gewerkt en ging rustig aan het hoofd. Doch Tiemen van der Veen reed een goed bekeken course en zette in de laatste ronde een felle aanval in, die van der Wal bijna verraste. Op de laatste 200 m ging het kop aan kop op de finish aan, Or de Ca sindra stak de neus echter enige Ascari heeft in Monza ziin zoveelste zege in de race-auto van Ferrari geboekt. Zes grote prijzen heeft hti nu op ziin naam. n.l. die van België. Frankrijk, En geland. Duitsland, Nederland en nu Italië. De Argentijn Gonzales werd tweede. Villoresi derde. Fa rina vierde. Er werd door onze militai ren gezwommen in Monte Carlo. Wiering werd op de 200 meter schoolslag derde in de tiid van 2.44.3 en Kayser en Bollen op de 400 meter vrije slag resp. vierde en vijfde. Hun tiiden wa ren 5.01 en 5.08. Het Hilversumse zwemster- tie Tine van Brenk nam een 2 km.-wedstriid in Sas van Gent voor haar rekening voor Floren ce Peters, Ria Vonk en Annie Meinsma. Eerst daarna kwam de Belgische Raymonde Vergauwen. Veel wielrennen natuurlijk, al begint nu toch daarin ook zo langzamerhand het naseizoen. Rik van Steenbergen won het Crite rium der Azen in Parijs. Hii had 1 minuut en 28 seconde voor de Fransman Bobet. Darrigade nog een Fransman werd derde, we reldkampioen Mueller vierde en Gerrit Schulte vijfde. Daarna op een volle ronde de rest. waar onder Varnajo. Petrucci. Kubler Diot. Robic. Bevilaqua. Patterson, Zaaf. Schils. Koblet. De stayers zijn nu overal re vanches aan het rijden. Dolf Ver- schueren won in Wuppertal, Loh- man tweede, Pronk zesde. Doch in Keulen nam Lohman einde lijk „revanche", terwiil zelfs Schorn nog voor Verschueren eindigde. Pronk was hier vijfde. Andere Nederlanders deden het beter. Jan Lambrichs, in bla kende vorm werd vijfde in de grote prijs van Hannover. Smits achtste, v. Breenen negende. De wedstrijd, die over 282 km. ging. werd gewonnen in de sprint door de Duitser Holthofer. Er is weer een bokser in 't ziekenhuis terecht gekomen. De in ons land bekende Claude Rit- ter ging k.o. tegen de Portugees Neves, maar liep daarbij zulk 'n zware hersenschudding op. dat hii naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Ziin toestand baart ernstige zorg. Europees kampioen in het zwaargewicht werd de Belg Karei Sijs, die de Duitser Rux in de derde ronde k.o. sloeg. Er werd ook nog aan athle- tiek gedaan. Een boulevardloop in Vlissingen werd gewonnen door de Hagenaar Rootsaert voor Dobbelaere en van Zeeland. Slijkhuis. Verweii. Blanken- steiin en Kreuningen zorgden voor een nieuw Ned. estafette record op de 4 x 800 meter. Zij brachten de tiid van 7.54.4 terug op 7.50.3. Onze Nederlandse tennis- oefenmeesters hebben hun Fran se collegas verslagen. Een keuri ge prestatie, die tot stand kwam door overwinningen voor Joop de Mos (2x) en Hemmes (lx). De Amerikaanse tenniskam pioenschappen zijn ook weer ten einde. Ze brachten geen verras singen. Maureen Connolly won in twee sets van Doris Hart en Frank Selgman gaf Gardner Mul- loy in drie sets geen schijn van kans. Tenslotte schaken. Na de eclatante 164 zege op Noorwe gen. stuiten onze Nederlandse vertegenwoordigers tegen Zwe den op heel wat zwaardere te genstand. Ze hebben na de eer ste dag met 54 de leiding, doch v. Scheltinga staat in de afgebro ken partij tegen Stahlberg moei lijk. enige centimeters voorbij de rechter. De korte baan werd een over winning voor de nu in het Noor den gestationneerde Kentucky Queen B. Hij won de finale van de andere seriewinners, Monte Carlo en Oda. Klooster-prijs: 1. Qui Suit (K. Kramer) tijd 3.35.1, km tijd 1.44.4; 2. Pirette; 3. Polly B. Tot. w. f 4.10: pl. f 1.20, f 1.20, f 1.20; gek.: f 7.50; cov.: f 4.90. Wessel Gansfort prijs: le se rie: 1: Oddity (K. Kramer) tijd 2.43.5; km tijd 1.39.6; 2. Queen Anthonia O; 3. Kon Draisine G. Tot w. f 3.30; pl.: f 1.60; f 1.50; gek.: f 6.80; cov. f 5.50. 2e serie: 1. Oda (P. Kramer) tijd 2.44; km tijd 1.38.9; 2. O Beatrix; 3. Kriemhilde. Tot w. f 2.50; pl.: f 1.40; f 2.30; f 2.90; gek.: f 13.80; cov. f 5.30. Finale: 1. O Beatrix (J. Bosch) tijd 2.44.7; km tijd 1.40.5; 2. Oda; 3. Kriemhilde. Tot. w. f 6.90; pl.: f 1.30; f 1.10; f 1.20; gek.: f 8.30; cov.: f 3.10. Agricola-prijs; le afdeling: 1. Lieneke (J. Bosch) tijd 3.55.6; km tijd 1.38.2; 2. Over Again; 3. Little Monty. Tot. w.: f 2.80; pl.: f 1.50; f 1:50; gek.: f 5.30; cov.; f 5.4Ó. 2e afdeling 1. Or de Casindra (G. v. d. Wal) tiid 4.008; km tijd 1.39.4; 2. Menno Dynamic; 3. Lord van Fresena. Tot. win.: f 1.60; pl.: f 1.40; f 2.70; gek: 7.cov.: f 7.20. Totalisator omzet f 14755.50. GELIJK SPEL IN DE WAARD SVW trapt af en de eerste aanval is voor de groenzwarten, maar deze loopt op niets uit. Er volgen nu van weerszijden en kele aanvallen die door buiten spel onderbroken worden. Knol, de middenvoor van SVW, geeft een mooie kopbal, maar de bal gaat over. Er volgen nu diverse aanvallen op het Sportersdoel en tot driemaal mag SVW een oorner nemen, maar zonder re sultaat. Nu krijgen we een cor ner op het SVW-doel. De kee per is reeds geslagen, maar een der backs redt. De Sporters voorhoede is even sneller maar het goede schot ontbreekt. Knol schiet hierna buiten bereik van de Sporters-keeper op het doel, maar v.d. Berg redt. De links- EERSTE ZEGE VOOR DUINRANDERS De eerste wedstrijd, welke Con Zelo in de tweede klas voor deze competitie speelde, heeft voor de club een enigszins teleurstellend resultaat opgeleverd. Met 12 heeft Con Zelo onverdiend van Duinranders verloren. De uitslag had net zo goed an dersom kunnen zijn en dat had o.i. de verhouding juister weer gegeven. De eerste aanval was voor de gasten, doch had geen resultaat. Hierna kwam de thuis club opzetten. Zij speelden goed over en weer en een paar mooie aanvallen werden opgebouwd. Na 14 minuten een prachtig schot door van Hoogstraten, doch de bal ging rakelings over de lat. De thuisclub was nu in de meer derheid. doch de spelers liepen nogal eens in de buitenspelval. Er waren ongeveer 30 minuten gespeeld, toen er een doelpunt in de lucht scheen te hangen, maar dat doelpunt kwam juist aan die kant, waar het op dat moment allerminst verwacht werd. Duinranders nam de lei ding! De gasten gaven nu beter spel te zien dan de thuisclub want deze verknoeide enige goe de kansen. Na de thee speelde Con Zelo weer beter. Er werd een mooie aanval opgebouwd, die in de 10e minuut beloond werd met een doelpunt. 11. Nadat aan weers kanten een paar corners genomen waren, gaf Broer bii een der Con Zelo-aanvallen een prachtig schot weg. doch ook dat ging juist over de lat. Hierna verplaatste het spel zich heen en weer. In het laatste kwartier viel een absolute veld- meerderheid van Con Zelo waar te nemen, maar de club had nog al eens met het pechduiveltje te kampen. In de laatste minuut ont stond nog een schermutseling voor het Con Zelodoel. waarvan de Duinranders een dankbaar ge bruik wisten te maken. 12. back van Sporters krijgt nu de bal, zet voor, Jan Groot raakt de bal verkeerd met de schoen en het is 01 voor Sporters. Kort hierna een felle aanval van SVW. Boekei zet de bal goed voor en Knol doelpunt, 11. Na de hervatting is SVW het eerste kwartier het meest in de aanval en de Waarders krij gen enkele corners te nemen, maar er komen geen doelpunten van. Hierna heeft de Sporters- keeper geluk als een hard schot zijn knie raakt en terugspringt. Nu komt ook Sporters meer in de aanval, maar deze lopen op niets uit. Eenmaal denken we de Sporters rechtsbinnen te zien doelpunten, maar een der SVW -backs werd in de rug aan gevallen. Nu volgt er een fel duel tussen Polman en de links back van SVW, N. Snoek. Het spel blijft over en weer gaan, doch echte spanning is er niet in. Het einde komt met 11, hetgeen beide ploegen verdie nen. De scheidsrechter leidde goed. i- Op het circuit van Zandvoort zijn Zondag nationale benefice wegraces gehouden ten bate van de nabestaanden van de op 11 Juli j.l. in Duitsland verongelukte Nederlandse motor renner Louis van Rijswijk. Tijdens de gemengde race in de klasse 500 cc voor junioren en de klasse 350 cc voor senioren. Voorop dr. Focke Bosch, 49 en J. C. v. d. Wal, 65. Priem Rozenberg, reeds twee maal als eerste over de finish lijn van het Zandvoortse circuit gestoven, hoorde de BMW van Plet Knijnent.tirg achter zich aan daveren. Met een handicap van een halve minuut was de Wasse- naarse senior op jacht gegaan naar de junioren met hun 500 cc-machines en de senioren met 350 ce-motoren. Hij, Knijnenburg, de racende dokter Fokke Bosch met zijn bakbeest van. een fabrieks-Nor- ton, Lo Simons met eenzelfde machine als de dokter en Henk Pellikaan, de vliegende opticien. Allemaal renners, die een tot an. derhalve minuut later waren ver trokken in de handicaprace, die een onderdeel vormde van het programma, dat de KNMV had samengesteld om de nabestaan den van de op 11 Juli veronge lukte Lous van Rijswijk finan cieel te steunen. En de gehele nationale motorwereld was naar Zandvoort gekomen, alle renners van naam. Zij eisten geen start- geld, geen prijzen of kransen, een simpel ererondje was vol doende, want het ging om de steun aan de naasten van een overleden vriend en collega.. De uitslagen luiden: Gecombineerde race 250 cc se nioren en 350 cc junioren; 1. Ro zenburg (jun.) Kerkrade op BS A 23 mina 19.8 sec. (107.84 km) 2. Swart (jun.). Alkmaar op Velo- cette; 3. Kostwinder (jun.), Rot terdam op Triumph; 4. Van Bu- rik (jun.), Apeldoorn op Norton; 5. Postma (sen.), Hardegarijp op Moto Guzzi. 125 cc senioren; 1. Heineman, Terschuur op Eysink, 24 min. 35.1 sec. (102.34 km); 2. Renooy, Soest, op Eysink; 3. Stoltenkamp, Amsterdam op. Batavus; 4. De Greef, Amsterdam, op Grefa; 5. Muylwijk, Rotterdam op DKW; 6. Van Zutphen, Utrecht op Eysink. Handicap-race: Hieraan werd deelgenomen door 500 cc senio ren en de snelsten van de 350 cc senioren en de 500 cc junioren, 12 ronden, 50.136 km: 1. Knijnen- burg. Wassenaar op DKW, 26 min. 13.7 sec. (115.10 km); 2. Elbersen, Soesterberg, op AJS; 3. Rozenberg, Kerkrade op BSA; 4. Schouten, Drumpt, op Triumph. Zijspannen: Eerste manche 4 ronden, 16.772 km: 1. Steman, Voorburg op JAP. 10 min. 8.9 sec. (99.16 km); 2. Dammers. Den Haag op JAP- 3. Van Rooyen, Rotterdam op Zundapp. Tweede manche, 6 ronden, 25.158 km: 1. Dammers (geen tijd opgegeven): 2. Kroon. Den Haag op JAP; 3. Van Rooyen. Totaal-uitslag zijspannen: 1. Dammers, 3 pnt.; 2. Kroon, 6 pnt.; 3. Van Rooyen 6 pnt.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5