Magnifiek orgelconcert van Cor Kee Merkwaardige ongelukken Een uitgelezen programma AGENDA voor Meervoudige Kamer VROOM a S> REES MAW Hollandia T. won op het nippertje Marktberichten PAÜJNA 2 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 ALKMAAR Het schijnt nu eenmaal traditie te zijn met een Praeludium en fuga van Joh. Se- bastiaan Bach te beginnen en deze werken blijven hun schoon heid behouden, vooral als men er een magistrale vertolking van geeft, zoals de organist Cor Kee dit gisteravond deed. Voor de ontwikkelingsgang van de muziek waren ook de zonen van de grote Bach in hun composities zeer be langrijk. Daarom was het inte ressant. dat de concertgever ook een werk van één hunner od het programma had geplaatst. n.l. een Adagio van C. Ph. Bach (1732 1795). een zeer melodieus werk, dat de fijne artistieke smaak van de componist demonstreert, en een bijna uitgesproken kamermu- zieksfeer heeft. Cor Kee regis treerde dit stuk zeer fraai en kleurrijk. Hierbij sloot waardig aan de meer homophone „Passa- clagia van Moffat, waarin de or ganist weer een spannend con trast in de klankkleur wist te verkrijgen en de schoonheid van het orgel nog eens extra tot uiting kwam. Als buitengewone noviteit op dit orgelrecital kon zeker wor den aangemerkt een ..Fuga" van de moderne componist Arthur Honegger. De toehoorders werden hier wel in een andere klanken wereld verplaatst dan men door gaans gewoon is. Doordat Honeg ger de moderne structuur echter geniaal behandelt, maakt 't werk niet de indruk, welke men „cru" zou kunnen noemen. De chroma tiek. welke reeds in het begin- thema voor pedaal kenbaar is. Erefonds oud-verpleegsters ALKMAAR Op 24 Sept. a.s. wordt voor het ere-fonds Oud- Verpleegsters, op de landbouw- dag een collecte gehouden. Er wordt een beroep gedaan op collectanten en collectrices om zich beschikbaar te stellen voor het inzamelen der gelden. Des avonds wordt er in het Gulden Vlies, door het amateur toneel gezelschap „De Plankeniers" 'n toneeluitvoering gegeven, waar van de recettes geheel ten goe de zullen komen aan deze bond. Kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: B. R. de Jong, Kennemerpark; mevrouw Palleari, Paul Krügerstraat 11; de heer H J.ansen, Druivenlaan 51; Mevr. Wytema, Emmastr. 1. MUUR DES AANSTOOTS ALKMAAR Het raadslid, de heer G. W. de Jong heeft aan de gemeenteraad verzocht in de eerstkomende raadsvergadering onderstaande vragen aan B. en W. te mogen stellen. 1. Is het college met onder getekende van oordeel, dat de kort geleden gebouwde stenen muur om de binnenplaats van de in aanbouw zijnde R.K. ULO- school aan de Hoeverweg en de Jan Steenstraat uit schoonheids oogpunt een minder fraaie af sluiting vormt, omdat de muur gebouwd is aan de rand van de stad en aan een verkeerswfeg en daardoor afbreuk doet aan de entrée van de stad? 2. Is het college bereid mede te delen, welke overwegingen heb ben geleid tot goedkeuring van de bouw van deze muur? 3. Is het college met onder getekende van oordeel, dat in de toekomst voorkómen dient te worden, dat Alkmaar ontsierd wordt door dergelijke bouwwer ken en, zo ja, is het ooilege be reid stappen te ondernemen, dat de afsluiting van bovengenoem de binnenplaats gewijzigd wordt, zodat deze geen afbreuk meer doet aan de entrée van de stad? K.J.M.V. begint nieuwe seizoen ALKMAAR Na enkele maanden rust gaan de K.J.M.V.- ers een nieuw seizoen beginnen. Het kan een goed en mooi sei zoen worden wanneer zij voort gaan op de ingeslagen weg. Be gonnen wordt met een belang rijke bestuursvergadering. Woensdagavond om half negen precies in „Paviljoen Kinheim" starten zij. K.A.B. HOEKJE ALKMAAR. Volgende week Dinsdag 16 September acht uur bij de heer Haring bijeenkomst van het kader. Deze omvat alle besturen van vakafdelingen en instellingen. Bespreking van het winterprogram, zo ook gelegen heid tot het indienen van voor stellen voor de bondsvergade ring. Het opgeven van deelnemers aan de twee-jarige verbondscur- sus loopt heel aardig; evenwel hebben nog lang niet alle vak afdelingen hun aandeel hierin geleverd. Wil deze cursus door gang vinden, dan moeten er zeker nog een vijf en twintig deel nemers bii komen. Maakt voort, de tijd dringt. Tenslotte vragen wij aan de secretarissen, indien er een wij ziging in uw bestuur is gekomen, dit door te geven, zowel aan het hoofdbestuur van de vakbond als aan het. plaatselijk K.A.B.- secretariaat. Het gehele kader heeft recht op „Ruim Zicht" maar voer uw oud-bestuursleden af en geef de nieuwe onverwijld op. wordt voortgezet en leidt tot grote spanning. De luisteraars zullen Cor Kee zeker voor deze reproductie erkentelijk zijn ge weest: een werk van Honegger werd tot dusver in onze stad nog nimmer uitgevoerd. Het „Magnificat" van Cor Kee had een devote sfeer in de on derscheidene variaties. Als im provisator ging de organist zijn program besluiten. De improvi satie werd gehouden over een be kend melodietje en de organist heeft met zijn rijke fantasie, ook op harmonisch gebied weer eens zijn grote reputatie als improvi sator bevestigd. Met een herinnering aan een van de schoonste orgelconcerten uit de serie zomerconcerten. gin gen de bezoekers, die we gaarne in groter aantal hadden aange troffen. huiswaarts. W. SCHREURS ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE SHELL ALKMAAR Gisteren heeft de heer H. J. Brugemann, Chef Depot van de Shell Nederland N.V. te Alkmaar zijn 25 jarig dienstjubileum gevierd. Temid den van zijn familie, zijn supe rieuren en collega's is hij giste renmiddag op het Kantoor Alk maar gehuldigd. Als vertegen woordiger van de Directie was aanwezig de heer A. C. Nieuw koop uit Den Haag, die hem na mens de Directie een jubileum geschenk onder couvert aanbood. De, heer Brugemann begon zijn loopbaan bij de Shell als jongste bediende en door ijver en accu ratesse heeft hij zich tot zijn huidige belangrijke functie op gewerkt. Daarvoor mocht hij een interne decoratie ontvangen, de gouden speld met brilliant, voor 25 jaren trouwe dienst. Door zijn collega's werd hem een cassette met vulpenhouder en vulpotlood aangeboden, overhandigd door zijn onmiddellijke Chef de heer W. Guldemond. Tal van collega's en vertegenwoordigers van Hoofd- en Bijkantoren waren bij deze huldiging aanwezig. WOENSDAG 10 SEPT. VICTORIA: Assia Noris' liefdesgeschiedenis, 18 jr. CINEMA AMERICAIN: Het lot speelt met dr. Denning, 14 jaar. REX: Perruohia, kind van de nacht, afgek. HARMONIE: Tien van het vreemdelingenlegioen, 18. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur openbare dansavond en prijsuitreiking Bier prijsvraag. APOTHEKER: Na heden avond 6 uut voor spoed gevallen bereikbaar Apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1, apotheker J. v.d. Mark. Donderdag: Hoog water 0.00 en 12.20. Laag water: 6.20 en 18.40. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Louise d.v. G. van Elten en E. v. d. Wissel: Johan I. C. z.v. J. Arz- bach en G. Renooij. Gehuwd: Douwe J. de Witte en Egberdina E. Pot. Rijwiel-puzzlerit WEST-BEEMSTER Zeven en dertig deelnemers traden aan voor de rijwiel-puzzlerit. De prijzen werden als volgt be haald: 1. Nic. Nootebos, 2 straf- punten; 2. J. Nooij, 7; 3. N. van Diepen, 8; 4. N. Street, 8; 5. Th. Koning, 8; 6. Corry van Etten 9 strafpunten. De prijzen werden uitgereikt in café P.A. van Etten, waar de voorzitter van de NKJB de wens uitsprak, dat de volgende puzzlerit een nog grotere be langstelling zal trekken. NIEUW RAADSLID HARENKARSPEL Ter ver vulling van de vacature in de gemeenteraad van Harenkarspel ontstaan door het overlijden van de heer K. Doekes, komt in aanmerking de heer S. v.d. Oord nummer vier van de lijst van de Partij van de Arbeid. HEERHUGOWAARD De Meervoudige Kamer te Alkmaar, geprapsideerd door Mr. A.D. van Regteren Altena, kreeg gister morgen een tweetal merkwaar dige ongelukken te behandelen. De eerste was de brand in een droge sloot in Heerhugowaard, die, zo de wind anders zou zijn geweest, een ware ramp zou hebben kunnen veroorzaken. De monteur J.S. uit Bergen, die nabij de garage van de heer Moeijes, een droge sloot, waarin talloze afvalstoffen lagen, wilde opruimen, nam daartoe ais middel 'n brandend dotje poets katoen, dat hij zonder meer tus sen het afval wierp, In een oog wenk ontstond er een geweldige vlam van veertien meter lengte en 5 meter hoogte, omdat de af valstoffen bijzonder brandbaar waren, doordrenkt als zij waren met petroleum. Een groot geluk bij dit ongeluk is geweest, dat de wind de vlammen van de be huizing rondom heeft afgehou den. S., die zich hiervoor giste ren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar moest verantwoor den, gaf toe, een grove onvoor zichtigheid te hebben begaan. Enige schade Werd veroorzaakt bij het schroeien van een boom. Slechts met grote moeite heeft meh het vuur meester kunnen worden. De Officier van Justitie Mr. J. C. V. Meieschke, heeft 'n boete van f 100,subs. 40 da gen tegen S. geëist. Uitspraak over 14 dagen. ANNA PAULOWNA Het tweede merkwaardige ongeluk ontstond tijdens een rit voor de ouden van dagen van Anna Pau- lowna. Toen de heer S.K., die reeds dertig jaar rijdt doch nimmer een ongeluk heeft ge had en die reeds voor de twin tigste maal zijn wagen voor do ouden van dagen beschikbaar had gesteld, onder de rit door een boterham wilde nemen uit een kastje aan de rechterzijde van de wagon, raakte hij bij het sluiten van. het kastje de macht Zilveren raadslid OUDE NIEDORP Na de openbare vergadering van Oude Nicdorps gemeenteraad, die Don derdagmiddag om 2 uur wordt, gehouden, zal wethouder J. van Zoonon gehuldigd worden we gens het feit aat hii viif en twintig jaren lid van de ge meenteraad is geweest. PRACHTIG SUCCES VAN „IN PACE NATA" LIMMEN Op het Zondag 7 September gehouden nationale zangconcours in het Kurhaus te Scheveningen behaalde de R.K. Gemengde Zangvereniging „In Pace Nata" in de ere-afdeling met 357 punten, het hoogste aan tal punten op die dag behaald, de 1ste prijs! Voor directeur Bob Bruschke en „In Pace Nata" een uitsteken de prestatie. (Advertentie) .Morgenmiddag brengen wij weer in onze gezellige Lunch room om 2.30 en 3.45 uür in onze modeflitsen, de nieuwste modellen voor het komende seizoen. Vrij entrée ALKMAAR over zijn stuur kwijt. Hij reed de berm in, botste tegen 'n paal, die als een lucifer afknapte, doch daarbij kwam een der in zittenden, de heer N.K. met z'n keel zo ongelukkig tegen de voorbank terecht, dat zijn stem banden vrij ernstig beschadigd' werden cn hij zijn stem kwijt raakte. Mr. Jonker, die als de raadsman van de heer K. op trad, was van oordeel, dat dit ongeluk geheel aan een samen loop van omstandigheden, waar aan de heer K. part nog deel had, was te wijten. De Officier van Justitie eiste een boete van f 100,subs. 40 dagen. De ver dediger verzocht zijn cliënt schuldig te verklaren, doch zon der toepassing va.n straf. Uit spraak over 14 dagen. ANNA PAULOWNA De volgende verdachte was Fr. V brandstoffenhandelaar te Anna Paulowna, die op 3 Juni j.l. in beschonken toestand had auto gereden. Hij moest een hoeveel heid van 7 a 8 borrels genuttigd hebben, alvorens hij toen in de auto was gestapt. V. was die tijd een geregeld gebruiker van de sterke drank. Hij heeft zich na dien echter laten onderwerpen aan een kuur, zodat hij nu ge heel en al van de drank af is. Sindsdien is hij geestelijk en lichamelijk zodanig vooruitge gaan, aldus de verdediger, dat het nu zeker niet aanbevelens waardig zou zijn, hem een ge vangenisstraf van veertien da gen op te leggen, zoals de Offi cier van Justitie had geëist, noch hem het rijbewijs voor de tijd van zes maanden tc ontne men. Uitspraak over 14 dagen. GEVONDEN VOORWERPEN Heeft u niets verloren? ALKMAAR Wii namen de zer dagen eens een kijkje in het bureau voor gevonden voorwer pen op het Politiebureau. Wij stonden er versteld van de grote hoeveelheid en de grote ver scheidenheid van artikelen, die daar netjes in kasten cn laden gerubriceerd staan. Ons oog viel al direct op een uniformpet van de PTT. temidden van allerlei andere hoofddeksels. Daarboven hing de afdeling dames-, heren en kinderconfectie: jassen, slip overs, windjacks enz. De afde ling schoenen mocht er ook we zen, zoals ook de afd. handschoe nen. wanten, sjaals, riemen enz. Een kostbare inhoud zagen wij in een grote doos, waarin allerlei: horloges, vooral armbandhorloges bewaard werden, zelfs een gou den damespolshorloge. Ook ande re sieraden, zoals armbanden, kettingkjes. ringen enz. lagen op de verliezer te wachten. Er lag ook gereedschap: 'n hooi vork. 'n zeis. 'n krat met eier rekken enz. enz., alles keurig voorzien van een label. De hoe veelheid sleutels vormde ook een aardige collectie. Er was een sleutel bii met een zwaar houten blok er aan bevestigd, kennelijk met het doel te voorkomen dat de sleutel zou worden verloren. En toch ligt het ding daar maar te wachten. Na verloop van tijd gaan de niet-afgehaalde voorwer pen naar de opkoper. Elke week krijgt de pers een lange lijst ter publicatie. Het zijn meestal de zelfde soort artikelen, zodat pu blicatie weinig zin heeft. En er wordt trouwens maar zelden een verloren voorwerp op het poli tiebureau afgehaald. Ook deze week vermeldde de lijst weer portemonnaies. broches, wanten. vulpotloden. sleutels, shawls, handschoenen, shirts, bril len. armbandjes, 'n zwembroekje, 'n badmuts, ceintuurs, 'n pet. vul pennen, medailles, schooletuis, 'n kinderjasje. 'n glassnijder. man chetknoop. rozenkransen, 'n wiel dop, 'n schort, 'n leger jas enz. Men kan zich voor het afhalen vervoegen aan het bureau van politie van 5 tot 6 uur. kamer 14 op Maandag. Woensdag en Vrij dag. SCHAAKCLUB V.V.V. ALKMAAR De zomerwed strijden zijn nu definitief geëin digd door een overwinning van P. Seewald tegen E. G. Kaiser in de strijd om de zilveren da me. In de beslissingspartij om het kampioenschap van Alk maar e.o. eerste klasse won A. v.d. Tak van J. Schuurman 1-0. De volledige uitslag van de zomerwedstrijden is dus: Kampioenschap van Alkmaar: Hoofdklasse: E. J. Kaiser; Eerste klasse: A. C. v.d. Tak. Tweede klasse: J. de Wolf. Derde klasse: J. Bakker. Zilveren dame: P. Seewald. Zilveren Toren: mej. C. Bouw man. Het nieuwe speelseizoen Schaakclub V.V.Vopende het winterseizoen met het geven van een simul- taan-séance door E. G. Kaiser en D. Appel. Voor deelname hadden zich drie en dertig spelers aan gemeld, waarvan Kaiser zestien en Appel zeventien spelers partij gaf. De uitslag was: Kaiser: twee verloren aan J. Schuurman en mr. Leddy en vier remise aan G. Groenewoud, J. de Ruiter, F. v, d. Vliet en mej. Bouman en tien gewonnen. Appel: vier verloren aan H. Lansen, T. Zanen, J. Bastiaanse en P. Krijgsman, drie remise aan J. Bakker, J. Moedt en A Schaaps en tien gewonnen. Tevens werd op deze avond de wisselbeker uitgereikt, als mede de zilveren dame en toren. Voor deze wintercompeti tie kan reeds gerekend worden op 65 leden. VTA? is een van de grootste clubs van Noord-Hol land en het vorig jaar boekte zij in de Noordhollandse Bonds- competitie mooie resultaten (2 tientallen kampioen van hun af deling. Deze winter staan naast de onderlinge competitie weer belangrijke wedstrijden op het programma. VVV heeft een uitgebreide bi bliotheek welke de leden ter beschikking staat; bovendien wordt er door prima docenten om de 14 dagen theorie gegeven. Wie voor deze winter een aan gename tijdspassering zoekt, melde zich aan als lid van de schaakclub VVV. BEGRAFENIS K. DOEKES HARENKARSPEL Dins dagmiddag had op de Algemene Begraafplaats te Dirkshorn de teraardebestelling plaats van 't stoffelijk overschot van Klaas Doekes, in levën lid van de raad van Harenkarspel. Onder de be langstellenden merkten wij o.a. op burgemeester H. Nolet, gè- meente-secretaris A. M. Post, de wethouders J. Dekker en M. Burger, alsmede op één na alle raadsleden van Harenkarspel. Bij de groeve werd door een drietal sprekers het woord ge voerd. Burgemeester Nolet, die gedurende twintig jaar met de heer Doekes in de raad samen gewerkt heeft, herdacht 't goede wat deze in het algemeen be lang heeft gedaan. De heer v.d. Laan sprak namens de P.v.d.A., terwijl de heer J. v.d. Sluis dank bracht voor hetgeen de overledene ate- voorloper voor de begrafenisvereniging heeft verricht. Met een dankwoord voor de betoonde belangstelling werd de plechtigheid besloten. Floralia 1952 R.K. Scholen Warmenhuizen WARMENHUIZEN. Op Za terdag 13 en Zondag 14 Septem ber zal in de zaal De Ooyevaar, Gebr. De Groot, de j aarlijkse floralia-tentoonstelling gehouden worden. Op de tentoonstelling kunnen niet alleen de uit de stekken opgekweekte planten en de planten der kinderen ingezon den worden, maar ook vrije in zendingen zijn zeer welkom. Inzendingen van floralia-plan- ten worden verwacht op Vrijdag 12 September van half vier tot half vijf van de kinderen en van half vijf tot half zes van de vol wassenen, die hun floralia ter beoordeling inzenden. Ook wordt gerekend op een rijke collectie huisvlijt en hand werk. Deze inzendingen kunnen van half zes tot zes uur worden ingebracht. De tentoonstelling is geopend op Zaterdag van vier tot tien uur en Zondagmiddag van twee tot half zes en 's avonds van half acht tot tien uur. Het geheel wordt opgeluisterd met attracties en muziek. Prijsuitreiking aan de kinde ren op Zondagmiddag om half zes, aan de groten en uitslag at tracties Zondagavond half tien. De inzendingen moeten Maan dag 15 September voor drie uur zijn teruggehaald. NIEUWE SCHOUWBURGZAAL EGMOND a.'d. HOEF. Na dat onlangs de drie nieuwe win keipanden aan de Herenweg .officieel door burgemeester M. Niele zijn geopend, vond dezer dagen dé officiële opening plaats van de grote schouwburgzaal van de heer Jac. den Houdijker. die geheel nieuw is opgebouwd, i De zaal biedt ruimte voor vier honderd personen, en is voorzien van een groot toneel met ruime kleedkamers daaronder. Er bestond grote belangstelling van diverse firma's, plaatselijke verenigingen en collega's uit de omgeving, die hun belangstelling deden vergezeld gaan van ge schenken. Bloemstukken en der gelijke. Voor het verenigingsleven zal deze zaal een grote aanwinst be tekenen. BEZWAREN TEGEN G.E.B. BERGEN Behalve een adres van 'n 40-tal pensionhouders van de V.V.H.B. heeft 'n aantal ingezetenen zich met 'n schrij ven tot de Raad gewend met be zwaren tegen de stroomprijs, die hoger zou zijn dan die van het P.E.N. alsmede tegen wat adres santen noemen „onrechtmatige" verhogingen van het vastrecht. Het adres, dat door ca. 350 in gezetenen is ondertekend eindigt met het uitspreken van het al gemeen gevoelen dat de ge meente het best gediend is met een overgaan van het G.E.B. naar het P.E.N.; adressanten ver zoeken B. en W. het in die rich ting te sturen. B. en W. adviseren de Raad, wat de overdracht van het G.E.B. betreft, in afwijzende zin. VOOR DE POLITIERECHTER Voor de Alkmaarse politie rechter, mr. N. Alblas, stond een padvinders-zestal uit de Lange- di.jk terecht. De jonge mannen waren op een Zondag wat bal dadig aan het werk gegaan in een schuur van de Heide Maat schappij. Z;j waren daar niet al leen wederrechtelijk binnenge drongen, doch er bovendien de boel op stelten gezet en een en ander aan elkaar getimmerd. Niets voor padvinders, vond de politierechter en de officier, mr. Holsteyn, kon deze baldadigheid ook al niet appreciaren. De zes jongens, die zelf ook wel in zagen, dat zij zich niet als prima padvinders gedragen hadden, en beterschap beloofden, werden veroordeeld tot 20 gulden of 10 dagen. P. J. R. uit Wieringen, destijds werkzaam bij de Grond Mij. in Heiloo, had zich een aantal vacantiebonnen toegeëigend, na die te hebben verwijderd uit loonzakjes van afwezige arbei ders. De vacantiebonnen had hij te gelde gemaakt. Hij werd we gens verduistering veroordeeld tot 50 gulden of 25 dagen. P. Q. en J. S. u it Den Helder stonden terecht wegens schuld- heling. Zij hadden van een En gelse matroos een buitenboord motor gekocht, welke blijkens de verklaring van de matroos in kwestie van diefstal afkom stig bleek te zijn. De officier dacht er nog over opzettelijke heling ten laste te leggen, doch volstond tenslotte met een eis van 3 maanden gevangenisstraf. De uitspraak was 1 maand ge vangenisstraf voor beide ver dachten en dat onvoorwaarde lijk. J. L. uit Egmond Binnen had zich ten nadele van zijn patroon schuldig gemaakt aan diefstal van elf gulden uit een toonbank- la. Behalve dat hij onder toezicht komt van de reclassering, kreeg hij een voorwaardelijke gevange nisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. J. Kl. uit Sint Pancras had de onhebbelijke streek uitge haald om door te rijden na een ongeval; hij was niet verschenen doch werd hij verstek tot 75 gul den of 25 dagen veroordeeld. M. H. op Texel, die lastig ge vallen was door een troep jon gens, had een der belhamels even bij de nek gepakt en tegen de grond gedrukt. Dat mag „natuurlijk" niet en daarom moest hij 10 gulden boete be talen of 5 dagen brommen. W.B.S.V. BEHAALDE EERSTE OVERWINNING BEEMSTER Zaanse Boys kon zijn goede vorm, gedemon streerd tijdens de oefenwedstrij den niet benaderen; het elftal toonde een schrikbarend gebrek aan verband in alle linies. W.B.S.V., dat hier een kans be speurde, speelde fel op de bal en had juist dat tikkeltje geluk meer dan Zaanse Boys, dat nodig is voor een overwinning. De schietgrage W.B.S.V.-mid- voor opende de score (01), maar dadelijk daarop schoot de Z.B.-linksbinnen Eipinga uit een corner de gelijkmaker in (1—1). De Zaanlanders namen de lei ding door hun midvoor Kruit, die een voorzet van links in schoot (21). Nog voor de rust maakte de W.B.S.V.-midvoor echter gelijk: 22. Na de rust verscheen dezelfde speler voor de Z.B.-doelman Groen en liet er geen gras over groeien (23). Fel betwist werd het vierde W.B.S.V.-doelpunt. Heel Zaanse Boys protesteerde, toen de scheidsrechter in het doelgebied W.B.S.V. een indirecte vrije schop toekende, waaruit de vierde W.B.S.V.-goal ontstond: 24. Zaanse Boys beet fel terug. Lat en paal brachten W.B.S.V. menigmaal redding; de achter stand werd tenslotte door de Zaanlanders tot 34 terug gebracht. D.O.V.E.S. op de Nederl. Jun. Club Kampioenschappen HEILOO Zondag j.l. nam de Heiloosche Athletiekvereen. deel aan de Ned. Junioren Club kampioenschappen om de Wou ter Groenestijn-beker, georgani seerd door de Bataven te Lei den. Wat de wedstrijden om de P.H.-beker zijn voor de senioren zijn deze wedstrijden van de junioren. Alleen de grootste clubs in het land kunnen hier aan deelnemen. Van de 14 num mers die verwerkt worden moet elke vereniging aan minstens 11 deelnemen. Op elk nummer goe de krachten te zetten is voor de clubs een hele opgaaf. Be halve Doves hadden ingeschre ven 2 Amsterdamse, 3 Rotter damse, twee Haagse, twee Haar lemse en een Leidse club. Hier aan deel te nemen is op zichzelf al een prestatie voor de Heilose club. Doves was heengegaan met de wetenschap dat zij in de ach terste regionen zou eindigen. Maar voor de jongens was het een prima training, want vol gend jaar doen al deze knapen op één enkele na weer mee, om dat zij nog bij de junioren blij ven. Niettemin sloegen verschil lende jongens een prima figuur. Rong Konijn werd, na in zijn serie le, en in de halve finale 2e te zijn geweest, 5e in de fi nale 80 meter jun. B, terwijl hij met zijn sprong van 5.73 m als 7e precies buiten de finale kwam. Jan de Groot werd 6e in de 600 meter jun. B, en verbe terde zijn eigen tijd: 1 m. 32.0 sec. Ook Henk v.d. Pol werd 6e n.l. op hoogspringen met 1.53 meter. Henk trof het op de 100 meter jun. A niet, dat hij in de snelste serie zat, als 4e, tijd 12.2 sec. was hij uitgelopen. Bertus Bosman, ongetwijfeld de snelste uit het veld 1500 m lopers, hield zijn tempo weer te laag, en kwam in de eindsprint niet verder dan de 4e plaats. Een verrassing was het lopen van Jb. Wijker op de 300 m ju nioren A. Hij won zijn serie in de mooie tijd van 38.6 sec. In de finale bracht Jaap het tot de derde plaats in de pracht- tijd van 38.2 sec., hiermede be kende lopers achter zich latend, en het club-record een stuk om laag brengend. Ook andere jon gens, Foele Klijnsma, Piet de Jongh, C. Wijnker en Joop Jonk hebben moedig gestreden, maar konden het niet tot een pun- ten-aanbrengende plaats bren gen. Zondag a.s. gaat Doves naar Wieringerwaard voor de laatste Jeugd Districts Kampioenschap pen, om haar eerste plaats te verdedigen. GEMEENTERAAD BERGEN BERGEN De agenda voor de Vrijdag a.s. om half acht te houden raadsvergadering ver meldt, behalve de reeds in ons nummer van Zaterdag genoemde punten nog o.m. het volgende: Diverse adressen betreffende de afrekeningen in verband met de vastrechttarieven van het GEB. B en W stellen de raad voor hierop te berichten, dat vooralsnog geen wijziging in 't vastrechttarief mogelijk is. Een voorstel komt aan de orde tot het aangaan van een geldlening van f 102,130 t.b.v. de bouw van een 5-klassige ULO-school voor de St.-Joseph- stichting. Voorts een voorstel tot aankoop van perceel Hof- laan 25 (destijds bewoond door de heer Taets van Amerongen) voor f 55.000; en van een per ceel bouwterrein aan de Wal deck Pyrmontlaan van A. de Jong voor f 4,50 per m2. Aan de orde komt ook een voorstel tot vaststelling van 'n verordening regelende de con- tröle op het geldelijk beheer en de boekhouding van de ontvan ger en andere ambtenaren. Voorts een voorstel tot inge bruikneming van percëfel Hof- laan 1 aan „De Vrije School". B en W stellen ook voor een commissie te benoemen, belast met het onderzoek naar de be hoefte van een tehuis voor de ouden van dagen. Tenslotte voorstellen om de maatschappe lijke werkster volledig in de gemeente werkzaam te doen zijn en tot het vaststellen van een nieuwe subsidieregeling voor de huis- en kraamverzorging. ONFORTUINLIJKE DAG VOOR E.Z.Z.C. Grunau Baby beschadigd CASTRICUM Het was Zon dag geen fortuinlijke dag vóór de E.Z.Z.C. De wind was zwak en wispelturig en het weer was buiig. Eerst om 11.15 kon in structeur H. J. Steen de Grunau Baby invliegen. Er was wel enige thermiek, waarin E. L. Sanders 'n vluchtje van ruim 12 min. kon maken, tot op 300 voet hoogte. Men kwam echter niet verder dan tot 11 E.S.G. lesstarts en 7 Grunau Baby-starts. Een onfor tuinlijke landing van een jonge zweefvlieger, die juist deze zomer op Teriet zijn B-brevet gehaald had, beschadigde de Grunau Baby zwaar. De jonge piloot begon zijn landing te hoog, kon het toestel niet tijdig aan de grond krijgen en kwam, toen hij het toestel in een Immelman-achtige bocht had gegooid om te keren, met de vleugeltip tegen de grond, waardoor het gehele middenstuk van de Baby-romp werd ge kraakt. De schade kan veilig op f1200 begroot worden, terwijl het toestel voor dit seizoen is uitgeschakeld; dit is 'n lelijke tegenslag voor de club. De jonge piloot bekwam geen enkel letsel. Met het E.S.G. lestoestel kan het werk nog voortgang vinden. BEVOLKINGSONDERZOEK CASTRICUM De actie voor het bevolkingsonderzoek op tu berculose der ademhalingsorga nen in deze gemeente is gestart. De ongeveer 100 huisbezoek- (st)ers zijn nu ongeveer een week bezig met hun werk en over het algemeen komen be moedigende tijdingen binnen, zo wel wat betreft de deelname als de financiële bijdrage in de kos ten van het onderzoek. Hoewel het percentage weigeraars tot dusverre vrij gering is, is er nog een bepaalde categorie van men sen, die meent zich aan het on derzoek te moeten onttrekken op grond van onverschilligheid, struisvogelpolitiek of conservatis me (voornamelijk ouden van da gen). Ook de financiële bijdrage vormt voor vele gezinnen een bezwaar om deel te nemen. Wij wijzen er met nadruk op, dat al deze zg. argumenten niet steek houdend zijn om zich aan het onderzoek te onttrekken. ,Er zijn in feite slechts 3 groepen van weigeraars mogelijk, n.l. 1. men sen, die op medisch advies het bed moeten houden; 2. mensen, die onder regelmatige controle staan van het Consultatie-bureau; 3. mensen, die 3 maanden gele den of korter doorgelicht zijn bij een bedrijf of andere instantie. Is iemand dus langer dan 3 maanden geleden doorgelicht, dan vormt zulks geen bezwaar om thans opnieuw aan het gemeente lijk onderzoek deel te nemen. Hierbij komt nog, dat het bevol kingsonderzoek geschiedt door middel van röntgenfoto's hetgeen veel beter is dan de doorlichting. Een foto liegt nooit. Daarop kun nen ook veel meer afwijkingen geconstateeerd worden, dan al leen de eventuele longtuber- culose. De huisbezoek(st)ers zullen tot uiterlijk 13 September a.s. de mensen bezoeken. Daarna heeft de administratie nog - ongeveer 2 weken gelegenheid om de kaar ten te sorteren en de oproep kaarten gereed te maken en te verzenden. Het onderzoek zelf zal op Maandag, 29 September a.s. een aanvang nemen en onge veer 12 a 14 werkdagen in beslag nemen (tot omstreeks 14 October a.s.). Per kwartier worden 25 a 30 personen onderzocht, dit is ongeveer 600 per dag. De eerste week zal de bevolking van Bak- kum geheel onderzocht worden (in café Borst), de tweede week de bevolking van Castricum (café Roozendaal). Wij willen langs deze weg iedere inwoner nog eens opwek ken zoveel mogelijk aan het on derzoek deel te nemen. Dit is niet alleen in hun eigen belang, maar ook in dat van het gezin, waartoe zij behoren en de ge meenschap, waarin zij leven. Wil het onderzoek slagen, dan zal dus iedereen moeten meedoen!! Proefvaart van lichtschip DEN HELDER Het nieuwe lichtschip „Texel" heeft Dins dag op de rede proefgevaren, waarna het aan het loodswezen werd overgedragen. Bij deze proefvaart waren Rijkswerf- autoriteiten en hoofden van de dienst van het Loodswezen aan wezig. Het schip zal over enige tijd in dienst worden gesteld. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt. geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN Nu en dan overdrijvende wolkenvelden, bijna overal droog weer. Matige tot zwakke wind tussen Oost en Noord. Iets kouder des nachts, met hier en daar mist, morgen overdag on geveer dezelfde tempera tuur als vandaag. 11 September zon op 6.08, onder 19.04; maan op 22.21, onder 15.42. KOLPING BOYS GAF GOED PARTIJ Van de aftrap af ontwikkelt zich een pittige vrijwel geluk op gaande strijd. Om beurten golven de aanvallen op beide doelen af, waar voorlopig de verdedigingen baas in huis blijven. De wedstrijd is 25 minuten oud, als Hollandia T. een vlotte aanval keurig afwerkt (10). Na een heftige scrimmage voor het Holl.- doel volgt een aanval op de Kol- ping-veste en we zien Hollandia bijna voor de 2e maal scoren uit een vrije bal, maar op fraaie wijze weet de keeper van Kolp. Boys de goed en hoog ingeschoten bal over de lat te werken. Met de stand 10 voor Hollandia breekt de rust aan. Na de thee weer een gelijk op gaande strijd; het tempo is echter niet zo hoog meer. Kolping Boys zet de buitenspelval open en me nige aanval van Hollandia strandt daarop. Toch is het Hollandia, dat na een kwartier spelen in de 2e helft de voorsprong vergroot tot 20 uit een snelle aanval over rechts, met een vliegend schot van de rechtsbuiten. Hollandia groeit nu even uit tot een over wicht en menige hachelijke situa tie doet zich voor de Kolpings- veste voor. Door het missen van een paar prachtige kansen levert- dit overwicht niets op en Kolp Boys weet zich te herstellen en schept zelfs weer kansen. De ach terhoede stelt zich nog scherper op. Een kwartier voor 't einde weet Kolp. Boys op fraaie wijze de stand op 21 te brengen. Nu wordt de striid weer geheel open. Het tempo wordt opgevoerd Beide ploegen werken hard. Om beurten zijn hun doelen in ge vaar, maar gescoord wordt er met meer. ERNSTIG VERKEERSONGELUK ZAND. Maandagmiddag omstreeks vier uur ging een groepje schoolkinderen over de pas geopende vlotbrug en stak daarna de rijksweg over. Hoe ge vaarlijk dit kruispunt is, blijkt ook nu weer. Het acht-jarig zoontje van de familie H'eijne werd het slachtoffer. Hii wérd door een juist passerende vracht auto van de firma Van Vliet gegrepen en kreeg beide wielen over het lichaam. Zwaar gewónd bleet hij liggen. Dr. Verheul was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar de Sint Li- dwma Stichting noodzakelijk Geslaagd SCHAGERBRUG. Onze plaatsgenoot de heer J. G. Bak ker is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het eerste gedeelte van het propa- deutisch examen scheikundig in genieur. Ledenvergadering H.S.V. Snoekbaars 't ZAND. De hengelsport vereniging .Snoekbaars" heeft een ledenvergadering gehouden. Enige in- en uitgaande stuk ken werden behandeld, o.a. een wedstrijd te houden met de hen gelsportvereniging „Den Helder" voor een mooie wisselbeker, die deze vereniging geheel voor dit doel beschikbaar wil stellen. Er gaven zich elf leden op. Ook werd bepaald dat er op saterdag 13 September een Joaarswedstrijd zal worden ge houden in het Noord-Hollandsch Kanaal vanaf de heer Laan naar de Stolpen. De voorzitter deelde mede dat artikel 18 op de kanaalvergun- ning van C. Kok was ingetrok ken. Het bestuur stelde voor om zo spoedig mogelijk de koninklijke goedkeuring aan te vragen op de statuten van de vereniging. Dit voorstel werd aangehouden lot de jaarvergadering, dan komen er meer leden op de vergadering, zullen wij hopen. Aangenomen werd om op een concours voor ondermaatse vis die gevangen wordt een punt te geven. Leden die in 1952 lid zijn ge worden, dienen te zorgen dat zij hun pasfoto inleveren bij het dagelijks bestuur. LANGEDIJK. 4000 kg aard appelen. bl. eigenh. 10,5010,60: grove 10,2010,50; 17000 kg rode kool A 6,20—13,60; B 5,70—7,40; 150.000 kg witte kool 4,407,90: 18.000 kg uien 14.7017,40; gro ve 12.70—15,10; nep 16,70—19,60; 4000 kg bieten A 5,407,70; 1500 kg peen B 11; C 11,60: 19.000 kg slabonen A 37,9043,10; A II 28,1033; 9000 stuks bloemkool A I 14.70—23,10; A II 8—10,50. PURMEREND, 9 Sept. Eiervei- ling. Aanvoer 45000 kipeieren 18.5018.70; 65000 eendeieren 13.25—13.60. WARMENHUIZEN, 10 Sept. 21800 kg aardapp. Eigenheimers 11.2011.30, blauwe Eigh. 11.20; Koopmans Blauwen 10.90; Bintje 10.50, Meerlanders 9.4010.20; 5500 kg uien 15.2016.10, grote 11.9012.90; drielingen 13: 7800 kg slabonen 21—40, 21000 kg wit te kool 41.0—4.40, 1000 kg gele kool 7.70, 2300 kg rode kool 6.10 —8.20. AVENHORN, 9 Sept. 15500 kg aardappelen 9.8010, midd. 11.10; 30.000 kg witte kool 3.50—4.30: 19000 kg rode kool 615.70, 1500 ke gele kool 5.10—12.40; 1200 kg groene kool 6—8.40; 39000 kg uien, grove 10.8013.90, gewone 15.1017: drielingen 15.6016,70, nep 1520; 37500 kg bieten I rond 6.90—7.80, II rond 5.40—7.50; modjo's 6—7.30- 29500 kg peen II 10.50—11.80, lil 9.80—10.90; 4200 kg augurken grof 65—71, basterd 73.50. stek 43, bommen 29.90, 8800 kg slabonen I 35—42, II 26—34. III 22—28.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2