Geetl hoed, maat een hoedje Wm week in de fiii LAGE ZIJIIITSNIJDiGEI SIEREN DE PUMPS FN DE FLATS De nieuwe herfstmodellen zijn allemaal klein Het accent valt op het rechteroor en de garnering wil glinsteren Katholieke vrouwen in openbaar leven VAN FLAT TOT LAARSJE Glad leer en suède spelen de voornaamste rol KUITLAARZEN omem door W(m KnipK^eer en Roo* T^a^^el Vrouw Mode gaat uiterst bescheiden het nieuwe seizoen in, althans wat het hoofddeksel betreft. Dit moet heel klein zijn en zulks heeft zijn reden, een reden, die al weer aam toont, dat genoemde dame toch heus niet zonder pretenties is. Ze wil deze winter een rijzige, slanke indruk maken en dat bereikt ze door een hoedje van beperkte omvang. Kleine hoeden maken het silhouet immers langer! „Kleine hoeden" decreteert dus Parijs en verder vermeU den de voorschriften, dat de modellen uit het gezicht moeten staan. „Gelukkig," zeggen wij, want niets is zo weinig flatteus als een hoofddeksel, dat het voorhoofd of zelfs de ogen van de draagster wil bedekken! De hoed, die wat meer achterover mag staan, geeft veel meer fleur en charme. Wat dat laatste betreft, daaraan zal het deze herfst en winter trouwens toch niet ontbreken. De Parijse najaarscollecties, die als vanouds een grote invloed hebben in de modewereld, zijn ditmaal pittiger dan ooit. Menig hoedenontwerper of ontwerpster heeft zich weer op de Franse modellen geïnspireerd en bij één van hen zijn wij deze week te gast geweest. Wij betraden daarvoor Maison „Iris" te Utrecht, waar gloednieuwe en gloedvolle herfst hoedjes op slanke standaards het najaar verbeidden Een kapje van wit angora melu- sine. Het was opvallend, dat het me rendeel van deze exemplaren van velours was gemaakt. Velours is een zacht, behaaglijk materiaal dat in vele variaties op de markt ge bracht wordt. Daar is bij voor beeld melusine, dat heel lang en glanzend is en in dit opzicht al leen nog maar overtroffen wordt door angora-melusine. Er is ech ter ook ourson, een korter en dof fer soort velours, een velours panne, dat iedereen kent van de hoge hoeden. De tinten, waarin Parijs deze materialen bij voorkeur verft, zijn zwart en wit, twee kleuren, waaraan het altijd trouw blijft, verder rood, champagne, geel en groen. Men ziet heel fel rood, vooral in melusine, en daarnaast weer flets groen, bij voorbeeld flessengroen. Dat samengaan van heldere en wasige tinten is een goede combinatie voor het nade rend jaargetijde, waarin de na tuur zich nog eenmaal uiten wil in bonte kleuren, om zich dan te beperken tot een ijl, nevelig pa let. Kleur en fleui Het spreekt voor zelfzelf, dat dt Parijse modistes en met haar dc. Nederlandse collega's meermalen twee kleuren hebben verwerkt in de modellen. Geel melusine werd soms ge garneerd met het geheimzinnig blauw van pauweveertjes, een champagnekleurig hoedje kreeg plotseling cachet door een zwart- kanten doekje en een grijs hoedje werd een droom op zich door een lint van lila ribs. En nu we toch in de doos van garneringen zijn beland: die zijn dit jaar heel apart. Dit seizoen geen lange veren, die de boven toon voeren, maar glinsterende kraaltjes en steentjes, al of niet in combinatie met luchtige veer tjes. Soms volgen ze vluchtig de lijn van het sierlijke haneveertje, soihs ook rjjgen ze zich aaneen tot een zwart vogeltje met zilveren oogjes. Wij zagen ook een hoedje, dat een vorstelijke creatie was geworden door een reeks van glinsterende ruitjes vóór op de rand. Hiervoor waren liefst honderdeenentachtig „diamantjes" met veel geduld opgenaaid. De ruitjes waren van elkaar geschei den door soutache, dat men ook nog wel ziet, evenals passement zwart. Passement ontmoetten wij bij voorbeeld bij een wit hoedje, dat de vorm had van een pill-box. Het zwart werd weer herhaald in de nopjes van de witte voile. Voiles ziet men overigens weinig in de nieuwe collec ties. De Parisienne schijnt er de voorkeur aan te geven een beetje glinstering op haar hoed te hebben ende herfstwind met een open ge laat tegemoet te treden! Welke vorm? Wij hebben nu wel naar de tin- 3 ten en de tooi van de nieuwe na- j§|| jaarshoeden gekeken, maar hoe is |g de vorm nu precies? Wel, wat dat |H| betreft heeft Vrouw Mode geen bepaalde voorschriften. Ze staat Eg heel wat modellen toe, mits ze allemaal maar klein zijn! Zo komt het, dat men kapjes, toques, ba retten en pill-boxes ziet en soms zelfs hoofddekseltjes, die een combinatie van meerdere model len schijnen. In deze veelheid van soorten is er echter weer één ding, dat men bijna overal weer terugvindt, na melijk de asymetrie. Dat wil in dit geval zeggen, dat het accent op één oor wordt gelegd. Meestal loopt de hoed bij het rechteroor iets uit, vaak in de vorm van een krul en het moet al heel gek zijn, als er op die plaats geen veertje of clips is om deze lijn te onder strepen. Wie goed oplet, ziet dan tevens, dat de hoed soms aan de linker kant wat omhoog is gewerkt, bij wijze van tegenwicht. Men toon- Deze champagnekleurige hoed is gegarneerd met zwarte kralen. (De foto's tonen modellen van Maison Iris.) de ons een snoezig hoedje van diep bruin velours, dat zo'n hoge bol had; de punt werd bekroond door een dot van een veer in de tinten bruin, zilver en wit, af komst uit de pluimage van zijne majesteit de ijsvogel. Sommige hoeden hebben zelfs een bol met twee punten, maar wij geloven, dat deze in het alge meen het minst zullen aanslaan bij het grote publiek. Daarentegen zijn er echter tal van kapjes en andere hoedjes, die men slechts hartveroverend en uiterst bekoor lijk kan 'noemen. De Parijse hoe- denontwerpers en -ontwerpsters, die onder de naam „Houte Mode" werken, hebben de herfst een feestelijke ontvangst bereid en ge lukkig zijn er in ons land velen, die het goede voorbeeld met be kwame handen envakmans oog hebben gevolgd. Mgr Ritter wijst op de plicht De katholieke vrouwen van Amerika worden aangespoord meer deel te nemen aan het openbare leven, zelfs aan de wetgevende macht „om fte werken voor Christus en eigen land". Deze oproep werd ge daan door de aartsbisschop van St. Louis mgr. Joseph E. Ritter, op een massabijeen komst van gedelegeerden naar de 35ste jaarlijkse conventie van de Nationale Katholieke Vrouwen Unie in de V.S., die meer dan 100.000 leden telt. „U hebt", aldus mgr. Ritter, „wel degelijk een belangrijke zen ding. Het openbare leven heeft u nodig. U moet deel gaan nemen aan het openbare leven, omdat de waarden, die gij vertegenwoor digt, de onschendbaarheid van het eigen tehuis, de heiligheid van de geboorte, de zorg voor de kinde ren, alle in gevaar zijn. U moet gaan uit uw woningen en uw aan deel nemen in de strijd, waarvoor we staan", zo vervolgde de aarts bisschop, „het is aan u het gezin hoog te houden als een heiligdom van God, waarin ge uw kinderen groot kunt brengen. De Kerk heeft u daarvoor nodig. Neemt zit ting in de wetgevende macht en werkt voor Christus en uw land". Onbekendheid met katholieke op vattingen, zelfs op hoge posten in de Amerikaanse universiteiten en beroepen, is thans de oorzaak van veel vooroordelen tegen de Kerk. Wij moeten onze zaak duidelijk uitleggen en verdedigen. Ieder van u kan missionaris zijn", be sloot de aartsbisschop, „indien u enige tijd van uw huishoudelijk werk af wilt nemen en op een sympathieke manier de dingen van ons geloof wilt uitleggen, die anderen niet begrijpen. Een' zomer vol uitbundige bloei ligt weer achter ons. De late klan ten in onze tuin blijven nog wel een tijdje hun best doen, maar de grootste bloemenpracht is nu toch gedaan. Heeft u veel plezier van uw tuin beleefd, of is zij u een beetje tegengevallen? Misschien had u zich er meer van voorge steld. Als dat zo is, kunt u nu prachtig een nieuwe schikking treffen. Wanneer bepaalde plan ten u niet bevielen, zullen deze verdwijnen; minder geslaagde kleurencombinaties of te sterke hoogteverschillen kunnen voor het volgend seizoen worden verholpen. Maar dan moet u daar niet mee wachten tot het volgend voorjaar. Het is zelfs aan te bevelen om nu reeds een schetstekening te maken hoe het straks zal worden. Op dit ogenblik heeft u de toestand van de afgelopen zomer nog het best in het hoofd en een blik op de tuin kan u dan ook gemakkelijk helpen bij het aanbrengen van de wijzigingen in uw tuin. U kunt daarbij natuurlijk tevens weer nieuwe soorten invoeren, maar er dient echter vooral in kleine tuinen te worden gewaakt tegen een te grote verscheidenheid. Dit geeft al gauw een rommelige in druk. Veel mooier is het effect, wanneer u door grotere groepen zorgt voor een fraaie kleuren- symfonie. In geen geval moet u van een bepaalde soort minder dan drie planten bijeen zetten, daar deze dan heel weinig uitko men. Htn. Zodra de R. weer in de maand is, komen de modeshows als een lawine op ons af. Het is als het ware een sneeuwbal, die telkens groter wordt. Als de zon haar warme stralen uitstrooit over de aarde zijn de modevorsten reeds bezig met ontwerpen en vervaardigen van kledingstukken voor de winter. Dit is ook het geval met de ont werpers van schoenen. Een half jaar van te voren beginnen zij reeds deze collectie samen te stellen. Twee maal worden de schoenen, welke voor een show in aanmerking komen, geselecteerd door de fabrikanten tot tenslotte dames met mode- en kleurbegrip de juiste collectie bepalen. Deze nauwkeurige zifting was ook weer vooraf gegaan, aan de schoenenshow, welke deze week door het modecentrum voor de schoen- en lederbranche in het Victoria hotel te Amsterdam werd gehouden. Nederland 'is een goedkoopte- eiland op het gebied der schoenen, zo vertelde ons de heer Bitter, voorzitter van het modecentrum- In het buitenland zijn de prijzen bijna de helft hoger dan hier. De oorzaak behoeft echter niet te worden toegeschreven aan de in koop, want de betreffende landen importeren dezelfde huiden als wij. Waarschijnlijk moet deze geweten worden aan de hogere winstcijfers der fabrieken. De verwachting is in ieder ge val, dat de prijzen in deze con treien vrij stabiel zullen blijven. Gaan wij de mode met die van vorig jaar vergelijken, dan moe ten wij tot de conclusie komen, dat deze niet erg veel veranderd is. Bij het geklede schoeisel valt de nadruk in hoofdzaak op de sim pele, voorname en rustige lijnen. De pumps blijven een geliefde dracht. De hakhoogte van dit soort schoenen varieert van vier tot zeven centimeter. Ook de flats handhaven zich zeer sterk. Van de teenager af tot en met de vrouw van ongeveer 35 jaar is dit model voor de dag uitermate ge schikt. Speciaal bij de schoen met een hoge hak en in enkele gevallen bij de flat, treft men de nieuwe uitgesneden lijn aan. Tussen voor blad en hiel ziet men de prach tige golvende V-lijn of de licht uitgeholde lijn. Een prachtig voor beeld hiervan was de pumpschoen van gemetalliseerd leder. Aan de binnenzijde was de klassieke rechte lijn, terwijl de V-vorm aan de buitenzijde een apart cachet aan dit eenvoudig model gaf. De semi-spórtieve schoenen ko men in het sportieve genre steeds meer naar voren. Hiermee wordt bedoeld het type schoen met langs Deze kuitlaarzen zijn geïnspireerd op de Engelse navyboots. de zool de enveloppe-rand, de z.g. Canasta en alle mogelijke, be werkte en gladde sierranden van overleer. Deze randen doen de schoen kleiner en veel minder grof en zwaar tonen. Bij dit schoeisel ziet men zeer veel rub ber of crêpe onderwerk. De fa brikanten proberen ze echter zo buigzaam en soepel mogelijk te maken. Een nieuw product voor onder werk is de z.g. porocrêpe. Deze houdt het midden tussen crêpe en rubber. Zij is zeer flexible en licht in gewicht. Bij het zien doet ze enigszins denken aan schuimrub ber. De ontwerpers gaan echter steeds meer de voorkeur geven aan lederen zolen. Op deze show bleek weer dui delijk hoever men gevorderd is met de steunschoen. De modellen zijn zo modieus en elegant dat zij in geen enkel opzicht onder be hoeven te doen voor normale schoenen. Desondanks is er geen enkele concessie gedaan aan de pasvorm. Bij de avondschoentjes blijft de sandalette de boventoon voeren. Het bovenwerk van de schoen is meestal „opgebouwd" uit goudle deren bandjes in verschillende va riaties. Bijzonder fraai was de avondschoen' van gerold leder. Ook nylon wordt gebruikt voor garnering voor dit genre. Een net van gehaakte nylon, mash ge naamd, is over de hak geplakt en dit zelfde materiaal garneert dan tevens de voorschoen. Een speels ontwerp was de avondschoen van zwart lakleder met groen. De zeer hoge hak was om de centimeter ingesnoerd. Bij het zien van deze schoenen slaakte een der journa listen een kreet van ontsteltenis: „Als ik zulke hakken had, zou ik onmiddellijk beginnen te grie nen". Metallic De gemetalliseerde leersoorten in grijs en brons winnen meer en meer voet. De fabrikanten ver wachten een behoorlijke vraag naar modellen van dit materiaal. Naast het klassieke zwart zullen hazelnoot en reebruin dit seizoen favoriet zijn. Lood- en athraciet- grijs zijn eveneens weer in het mo debeeld opgenomen. .Naar groen en rood, zij het in mindere mate, zal nog steeds vraag blijven. Lak zal zich ook handhaven. In het sportieve genre zullen, de beige kleuren, van naturel fot donkerbeige, domineren, daar naast zullen vanzelfsprekend ook bruine, grijze en groene tinten verkrijgbaar zijn. Gladde leer soorten en hunting suède spelen de voornaamste rol, daarnaast ge bobbelde en gevette leersoorten. De kleuren hebben een matte glans, zodat ze een fijn cachet aan het schoeisel geven. Stiksels is een van de nieuwe kenmerken der geklede schoenen. Speciaal de hielen genieten bij deze garnering de volle aandacht. De lage zij-uitsnijding is een van de nieuwe kenmerken. Ze zijn zowel in horizontale als schuine richting aangebracht. Dit alleraardigste effect wordt her haald in het strikje, dat op de voorschoen prijkt. In het sportieve genre zijn kleppen zeer geliefd. Geklede laarsjes Bij de laarsjes ls een constante tendenz tot verfijning kenbaar. Hierdoor zijn er thans modellen in de handel gebracht met %-hak. Ze zijn geïnspireerd op de Texas- boots. Dit is te zien aan de naar beneden lopende achterzijde. Dit is trouwens ook de enige versie ring, die is aangebracht, want ver der zijn ze geheel glad. De overige modellen wijken niet veel af van die, welke reeds eer der in de handel waren. Een spe ciale voorliefde heeft thans de kuitlaars, of de hele laars. Een variant hierop is de laars, gemaakt volgens de Engelse navy boots. Ze zijn vrij hoog met omgeslagen kappen. De schoen wordt geslóten met twee riemen aan de voorzijde. De bontvoerin gen zullen de damesvoeten be schermen tegen koude en regen! Old finish gekleurde herenschoenen Ten slotte willen wjj nog iets zeggen over de herenschoenen. Blijkbaar omdat de old finish-meu- belen hebben afgedaan, gaan de heren nu schoenen dragen in 'deze kleur. Het is een normaal model met perforatiegernering. De kleur is bruin, doch de gaatjes zijn met zwarte schoencrême gepoetst. Hier door ontstaat een twee-kleurig ef fect. Ook bij de heren wordt de vraag steeds groter naar verfijnde mo dellen. Bij de oudere jeugd zullen de zware schoenen echter nog in zwang blijven. Een hoedje „op een oor" hardgroen melusine. Laatst heeft Prins Bemhard 'n paar fijne kfppen cadeau gekregen. Tok-tok-tok! In 1953 kunnen 30.000 mensen uit de hele we reld in Australië komen wonen Welkom! In Australië woont een schooljuffrouw, die heel hard kan lopen. De Las soman heeft vroeger ook wel eens gewonnen met hardlopen! Laatst zei een man uit Zweden: „De huizen in Nederland zijn allemaal gewassen!" Wij zijn nette lui' in Nederland, kleine vrienden! Er wordt gewerkt aan de zaligverklaring van 'n Nederlandse pater. Die pater heet Titus Brands- ma. De Lassoman heeft hem wel eens gesproken. Het was 'n reuze beste pater, kleine vrienden! En hij droeg ook zo eer biedig de H Mis op. Tien 'aar geleden is hij in 'n Duits gevangenkamp overleden. Nieuw Guinea is op één na het grootste eiland van de hele wereld! En de helft daarvan is van „ons", kleine vrienden! Weten jullie ook, kleine vrienden, wat dat toch is met die „vliegende scho tels"? In Italië ïs laatst, 'n koe door 'n trein gedood. Die koe liep er zo maar ex pres tegen aan. Dat moet zo'n koe ook niet doen! Het heiligdom in Lour- des wordt te klein. De mensen daar zeiden het tegen de Lassoman. De Lassoman ging eens kij ken, en ja hoor, 't is zo! In Haarlem is laatst 'n tram tegen 'n vrachtauto met haringtonnetjes erop gebotst. Honderden ha ringen lagen op straat! Jammer! Uren na het on geluk kon je de vis nog ruiken. We hebben ook weer boter aan Duitsland ver kocht, kleine vrienden! Nu tot de volgende week! Zet je beste been tje voor! Uit de natuur 1. Heb je wel eens van „wandelende takken'" ge hoord? Dat zijn geen planten, zo je zou ver wachten, maar een soort insecten. Daar is er één van, die het grootste in sect van de wereld is. Hij is namelijk drie decime ter lang. Op de „wande lende tak" volgt een ke ver, die in de Zuid-Ame rikaanse oerwouden thuis hoort. Dat meneertje heet Titaneus en wordt 15 cen timeter lang. 2. De vleermuizen, die j.e nu 's avonds weer ziet vliegen, kunnen geweldi ge afstanden afleggen. Eén van die wereldreizi gers vloog de afstand van Dresden in Duitsland naar Littauen en dat is eventjes een luchtraid van 800 km. 3. Als je een vlieg te pakken kunt krijgen, moet je met een ver grootglas z'n kop eens be- kijken. Dan zul je ont dekken, dat hij behalve twee grote ogen ook nog drie heel kleine oogjes bovenop zijn kop heeft. 4. In de herfst zie je overal de spinnen aan het werk. Wist je, dat er in ons land wel vierhon derd soorten zijn en over de hele wereld een leger van bijna 60.00QÜ soorten? Krekel, de waar* zegger (III) Men bracht een prachtig Krekel in gemeubi leerde kamer, die de dame voor hem alleen bestemd had. Hij strekte z'n moeie beentjes heer lijk in een zachte sofa uit en zou het er eens goed van nemen. Daar kwamen ze al met een lekker avondmaaltje aan gedragen. Wat zou hij er eens van smullen! En dat maaltje hoorde niet eens bij de drie grote maal tijden, die hij voor zijn waarzeggen geëist had. Drié volle dagen zou hij nog de gast blijven van de rijke kasteelvrouwe. Hij wreef zich verge noegd in de handen en viel als een uitgehonger de op de dampende spij zen aan. Dan kleedde hij zich uit en kroop onder de dekens. Hij dook weg in de zachte kussens en lag heel wat lekkerder dan thuis op zijn keiharde ma tras. De drie lakeien, die hem al gauw hoorden snurken, en die de dief stal van de kostbare steen hadden gepleegd, meen den, dat ze met die rare snoeshaan van een waar zegger verloren waren. Ze staken de koppen bij elkaar, overlegden sa men, wat ze doen zouden en namen ten slotte het besluit te wachten tot de drie dagen voorbij zou den zijn. Een van hen had van de dame de op dracht gekregen de eerste maaltijd bij de waarzeg ger op te dienen. Zo gauw het morgen was, stond de tafel al gedekt. Krekel schoof haastig aan en werd bediend, zoals hij bet bevolen had. De lakei' in zijn mooie blauwlakense jas met glimmende knopen stond naast hem om hem op zijn eerste wenken te bedie nen. Zo gauw Krekel zijn glas met rood fonkelende wijn leeggedronken had, schoot de lakei toe om het opnieuw te vullen tot het randje toe. Krekel smakte eens smekkend met zijn lippen en goot het glas in één teug naar binnen. Toen hij een hele dag lang van vlees en groenten, fruit en choco ladepudding, wijn en li keurtjes genoten had, zuchtte hij voldaan, streek eens gezellig over zijn goed gevulde buikje en zei tegen de lakei, dat het voor de eerste dag ge noeg was. Hij wenste nu naar bed te gaan om uit te rusten voor de aanval van de volgende dag- Toen hij in z'n vers ge spreide bed ging liggen, keek hij toevallig de verwonderde lakei aan en zei hardop: „God zij dank! dat is er vast één." De lakei, die dacht, dat Krekel niet die eerste van de drie maaltijden, maar hem bedoelde, liep, be vend over al zijn ledema ten, naar zijn kameraden, die al nieuwsgierig zaten te wachten, wat die eer ste dag met Krekel ge bracht had. De lakei ver telde hun, wat hem was overkomen en zei', dat ze ontdekt waren. Kruiswoordraadsel Van links naar rechts: 1. Een bos, waai geen naaldbomen in staan. 6. Boom 7. Maat 8. Nauw 10. Kan water spuiten 11. Voorzetsel LEREN LOPEN Deentje leerde Lotje lopen in de lange Lindelaan. Dat zinnetje heb je misschien honderden malen ge zegd om al die woordjes, die met een L beginnen. Lopen leren is een hele kunst. Dat weet je wel van thuis, als je kleine broertjes of zusjes hebt. Eerst zich vast houden aan stoel of tafel. Moeder staat al klaar om ze in haar open armen op te vangen. Dan het rechter beentje voor, dan het linker. Een angstig gezichtje. Kans, dat de kleine onderste bo ven zal rollen. Maar ja, het gaat, het lukt. De kleine beentjes strekken zich. Rechterbeentje voornog eens het linkerbeentje. Weer balanceren als een acrobaat. Hij houdt zich staande. Gelukkig! Nog een paar trippelpasjes en kraaiend van plezier valt de kleine in moeders armen. Het is na veel inspan ning toch gelukt. ZET JE BESTE BEENTJE VOOR! Dat valt ook niet mee. Telkens weer proberen om op school goed op te letten, om thuis dadelijk te gehoorzamenom direct de boodschap te halen, als moeder 't vraagt. Dat kost inspanning net als dat leren lopen. Maar, als het lukt, wat voel je je dan gelukkig, omdat je jezelf overwonnen hebt. Blijf je beste beentje voor zetten. Geef de moed niet op. Bij volhouden lukt het ten slotte. 12. Iets fijns bij warm weer 4. Lidwoord 15. Agent Van boven naar onder 1. Hoe oud je bent. 2. Viervoetig dier 3. Iets wat vlak voor je ligt 4. Uitroep 5. Wens van dikke da mes 8. Loot 9. Afkorting voor Gerar- da 13. Muzieknoot 14. Hetzelfde woord als 14 horizontaal Oplossing prijs* raadsel Hebben de puzzelaars een goede oplossing in. gezonden? Hier zijn de woorden, die je moest in vullen: Struis, Gerrit, ge reed, schild, haring en gierig. De bloemnaam was dus sering. Rekenles Een moeder geeft haar dochtertje rekenles. Laten we veronder stellen, dat vijf van je vriendinnen en jij samen 24 perziken, 25 noten, 40 trossen druiven, 75 prui men en 200 appels heb ben. Wat zou ieder van jullie dan krijgen? Het meisje antwoordt: Buikpijn,moeder. Wie heet er EUSTACHIUS 20 September zien we in de Feestkalender van de Heiligen een jager af gebeeld met een hert bij zich, dat een stralend kruis tussen het gewei draagt. Dat is de H. Eustachius. Onder keizer Trajanus was hij een be roemde aanvoerder. Eens was hij op jacht en ach tervolgde een buitenge woon groot hert. Opeens zag hij tussen het gewei van het dier een hel lich tend kruis en een stem uit de hemel nodigde hem uit het eeuwig le ven te verwerven. Dade lijk liet hij zich met zijn vrouw Theopista en zijn twee jongens Agapitus en Theopistus dopen Toen keerde hij naar 'de plek van de verschijning terug en God voorspelde hem daar hoeveel lijden hij later voor de verheerlij king van Christus zou moeten verduren. Hij werd gevangen genomen met vrouw en kinderen en na veel martelingen werd de hele familie in een ijzeren stierbeeld ge stopt, dat gloeiend heet gestookt werd. Zo gaf de H. Eustachius met vrouw en kinderen zijn leven voor Christus. Hij wordt vereerd als de patroon van de jagers. Nog wat beduusd competitiezondag, morgen schrap mi te beleven. Daar Blauwwit, Wagen mes DVS heeft d( de interesse van van Heracles op plotseling door d« grote favorieten ii Laten we het ge ling voor afdeling in A. spint natuu: dig herstel en de Zwolle tegen Zwo daarvoor een dan! heid. De Zwollena; huid duur verkop nieuwe sta-in-de-i Amsterdammers k Andere clubs n nederlaag in hui GVAV, NEC,, DC GVAV kan de eer delijk Groningen" middels een zege i NEC. Voor Frisia s ren stukken ongi klopte verleden w en zal nu ook wf een nieuwe neder! De Leeuwardenare over nog niet het put behoeven te z zullen ongetwijfe houden. Ook DÖS tweede teleurstelli: tegemoet. RCH is Sneek zo pra< kan in Enschede het geen toeval is hoop op volledig we overigens niet. zien we Wagening nu plotseling de Volewijckers alle toont veel gaten i defensies te willei hoofdgerecht van wordt in Almelo o zal Heracles zijn tonen en tegelijk voornemen om dit ouderwets mee te al heel wat jaartj de Velsenaren dat Inti 1B zit boordevc Ook met raadsels 1 alhoewel Haarlem in Groningen morgen wel die gc Leeuwarden zal v er voor de roodbi veel kapers op d kunst van voorspi eerste weken nog moeilijke zal blijk Wat bijv. te ze QuickVitesse? J vooral als dat Vit( eerste schokken t Maar moeten we dan direct al ond( ren" rangschikken van immers?Soc beleven we bij Enschede. Alhoewi grote nederlaag va toch sombere v< gaan opwekken. De veroorzaker grote Enschede AGOVV, zal zond gen Achilles een laag bezorgen en leiding behouden. In de Westelijke deze afdeling trel DWS natuurlijk DON N ER BEN INTERNATIONA Het congres vai heeft op voorstel ficatiecommissie t naai meester benoi dige landgenoot E Donner is hiern Nederlandse scha titel mag voeren, ren als zodanig t lever, Prins, Van Muehring. Dr. M. Euwe weet, internationae EERSTE KLASSE Zwolse BoysAj Volewijckers-Was Enseh. BoysSne NEC—GVAV EDOFrisia RCH—DOS Heracles—VSV EERSTE KLASSE StormvogelsDWS Blauw Wit't Gc ElinkwiikGo Al L'wardenHaarlei BeQiuck (Gr.- Vite; HeerenveenEnscl AGOVVAchilles EERSTE KLASSE MWSparta ExcelsiorWill. II EmmaSW VW—Theole LON GASittardia BrabantiaJuliana

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4