Welbewust Stormvogels speelde met D.W.S. geduchte reputatie Wel verlieten Odenthal en Kuys kreupelend het strijdperk Wordt Chelsea verrassing van het nieüwe seizoen? Na een uur rommelvoetbal vond E.D.O. weg naar doel Nico Maire toonde zich gisteren de beste stayer Favorieten kwamen gisteren van een koude kermis thuis Maar Haarlem won toch DE EERSTE KLASSERS Heerenveen kansloos tegen fel Enschede Ook Roosenburg Voetbal in Engeland E.D. O -Frisia 20 Frisia had geen antwoord Leeuwarden-Haarlem 2-4 Kwartier voor tijd viel de beslissing Fraaie successen van Slijkhuis en Fanny Courses Groningen Costing won fwee maal Van der Zande werd Marathonkampioen MAANüau ij iLi^i L Ongetwijfeld zullen de uitslagen van gisteren we] stof tot het nodige commentaar hebben opgeleverd. Clubs met een historie prijken thans heel genoeglijk onder aan het ranglijstje en ge doodverfde kampïoenscandidaten moeten al vechten om straks de aansluiting niet te missen. Het gaat een spannend seizoen worden. U weet wel, waarbij je de handen dichtknijpt, als je club een of meer punten veroverd heeft en waarbij je met angst en beven de rest van de uitslagen verwacht. Ja, als je in dit begin aanhanger bent van Frïsia, Be Quick, Blauw-Wit, Sparta, B.V.V., S.V.V., Hermes of N.A.C., dan kan je je club vinden heel onderaan. Supporters van E.D.O., A.G.O.V.V., 't Gooi, Stormvo gels, Brabantïa of R.B.C. daarentegen kunnen verheugde gezich ten zetten. Ziet U nu zelf wel hoe de verhoudingen op hun kop staan? Wel, laten we eens kijken, hoe dat allemaal ontstaan is. De 31 nederlaag van RCH tegen DOS is zeker een verras sing. Luiten gaf DOS de leiding, maar Lieshout zorgde voor een 11 ruststand. Twee doelpunten van Krommert na de rust be slisten de strijd. Heracles en VSV deelden met 2—2 de punten. Door Stephan nam Heracles een 10 voor- sprong, maar Verzwijveren en Berfroid zorgden er voor dat de rust met een 21 voorsprong in ging. Met een prachtige kop bal maakte Mos kort na de rust gelijk. Heracles werd daarna sterker, maar zonder resultaat. Ajax nam tegen Zwolse Boys voor de rust door linkshalf Boü- wens de leiding. Van de Wel en Michels met een kopbal beslisten de strijd na de rust. Zwolse Boys kwam nog terug en Filippini zag zowaar nog kans in de laatste minuten twee doelpunten te scoren (23). Wageningen won met 21 van Volewijckers. Vlak voor de rust gaf Advocaat de Amsterdammers de leiding uit een voorzet van Los. Wageningen werd na de rust iets sterker en won door doel punten van Van der Kolk en Mnller. De 31 zege van GVAV in Nijmegen op NEC was verdiend. Pals en Roes in eigen doel, zorg den ervoor dat de Groningers bij de rust met 20 voor ston den. De Grooth schoot na de rust een derde doelpunt in het Nijmeegse doel en eerst toen kon Cuyten tegenscoren. Frisia gaf EDO goed partij, maar verloor in de tweede helft door doelpunten van Plaisier en Klein (2—0). Sneek was zwakker dan En- schedese Boys. De drie Twentse doelpunten kwamen eerst na de rust. De makers waren: Koen- ders en Selderhuis Jr. (2 maal) Stormvogels had opnieuw succes. In B behaalde Stormvogels zijn tweede overwinning. Met liefst 30 moest DWS er aan geloven. Reeds na 7 min. doelpuntte De Boer. Kort na de rust werd het 20 door Luppens en van Onse- len zorgde voor 30. Kraak had niet veel last van de zwakke Am sterdamse voorhoede. Met een gewijzigd elftal ver loor Blauw Wit met 30 van 't Gooi. Binnen 10 min. schoot spil van Dijk in eigen doel en spoedig daarna zorgde Poort voor het tweede Hilversumse doelpunt. Dezelfde speler besliste na de rust de strijd definitief. Elinkwijk bleek sterker dan Go Ahéhd 1). Kreyermaaf gaf Elinkwijk een 1voorsprong. Ten Wólde maakte gelijk, maar na de rust werd het overwicht van de Zuilenaren te groot. Door Na Stoffelen en van Steen bergen heeft nu ook Andre Roosenburg te kennen gege ven Italië te willen verlaten. Hij deed dit door middel van een telegram naar de KNVB. Het is nu maar afwachten of Roosenburg na een jaar weer in ons amateuristische voetbalgemeenschap kan wor den ingeschakeld. Vanwege de door de KNVB veronderstelde gewijzigde mentaliteit en zo. Geen 4x14 GEEF TERUGKERENDE PROFS EEN KANS Het bondsbestuur van de K.N.V.B. zal het moeilijk krijgen Zaterdag 27 September. Nadat verleden week Zaterdag reeds enkele districten hun afkeuring uitspraken over het bondsvoor- stel om profs, die uit den vreem de terugkeren, geen enkele kans meer te geven, waren het in het afgelopen week-end de districten Noord, Zuid I en West H, die hetzelfde deden. De maatregel tot levenslange uitsluiting, die het bondsvoorstel beoogt, is ontsproten aan de angst dat nog meer goede voetballers als profs zullen vertrekken, aldus de Westelijke afgevaardigde Le lieveld. Het bondsvoorstel werd in het Westen met liefst 441 tegen 115 stemmen en 51 onthoudingen af gewezen. Ook ten aanzien van het voor stel van de eerste klassers om de 4 x 14 te handhaven, bestond grote eensgezindheid. Het krijgt nl. geen schijn van kans. Ook het Bondsbestuur van de KNVB staat op dat standpunt en alle 2e. 3e en 4e klassers even eens. Het is duidelijk, dat deze twee punten de hoofdschotel zullen vormen van de ongetwijfeld in teressant wordende bondsverga dering over twaalf dagen. Kreyermaat, Vonk en Wim de Jongh werd het tenslotte nog 41 Een sterker Be Quick verloor onverdiend van Vitesse (01). Faber was de maker van het Arnhemse doelpunt. Heerenveen verloor verrassend van Enschede (04). Lenstra verloor zijn goed humeur door een speciale bewaking van. Mod- dejonge Sr. De Oostelijke doel punten kwamen op rekening van Moddeionge Jr. (3 maal) en Wagteveld. Rust 01. Achilles hield de nederlaag in Apeldoorn klein. AGOW won slechts met 20. Leeuwarden zag zich met 42 door Haarlem geklopt. Het sco reverloop was als volgt: 1—0 (Bakker), 11 (Schilpzand), 12 (Jacob). Na de rust: 13 (Meijer) 23 (van der Ley), 24 (Meijer) Dat Excelsior toch Landskampioen Willem II toog met opgewekt gemoed naar Rot- L1—1_ 11_ de tweede klas was echter van plan zijn rentree in het voet- baleldorado goed te vieren en dwong de Tilburgers tot een ge lijk spel. Trouwens u weet het uit de aanhef. Het was een en al verrassing. En deze C-afdeling maakte seen uitzondering op deze regel. MVV klopte Sparta (zon der v. Bun nota bene Lor,ga liet de- eer aan Sittardia en Braban- tia kwam heel hoog op het paard door alweer een overwinning, ditmaal on Juliana. Laten we de zege van VVV op Theole normaal noemen en min of meer even eens de overwinning van Emma op SVV. Maar heel abnormaal was toch wel de nederlaag van BW tegen HBS. Wat zal Hout- rust gedaverd hebben. Hoe bestaat het PSV! Ja, dat PSV. Start daar met een overwinning op Hermes en krijgt nauwelijks zeven dagen later in het kleine Tiel met 3-2 klop van TEC. Moet U nog peul tjes? Om in de stijl te blijven liet ook Limburgia zich kloppen in. Dordrecht, waar DHC twee kostbare punten incasseerde. Een fraai resultaat boekte RBC. Dat kwam Maurits in eigen veste verslaan en meteen de leiding nemen in 1 D. In NAC is een verkeerde geest gevaren. De aderlating, die de Bredase club heeft ondergaan is niet zonder gevolgen gebleven. Nu'weer een nederlaag tegen Bleijerheide. Trouwens er was nog iets bij zonders in deze afdeling. Want Eindhoven kreeg nog een tweede hevige teleurstelling te verwer ken. Naast PSV verloor n.l. ook de club van van Melis. Met 10 van Feijenoord. Misschien dat alleen Den Haag een zege van zijn favorieten ADO had ver wacht. Nu die kwam dan ook, al bood Xerxes heftig tegenstand (12). Laten we dit verhaal uit 1 D besluiten met het gedeeltelijk herstel' van Hermes. Het 1—1 gelijke- spel tegen NOAD is eeh- terdam. Excelsior, kersvers uit ter nog helemaal niet overtuigend In Rotterdam werd Zondagmiddag de voetbalwedstrijd ge speeld tussen Excelsior en Willem II, welke strijd in gelijk spel 33 eindigde. Met een prachtig schot verslaat van Roessel hier de gehele verdediging van Excelsior. Op de rug gezien Lagerwaard (E), in het midden liggend van Roessel, en geheel rechts Verboom (E), terwijl juist voor Lagerwaard nog doelman van Schijndel te zien is. Spannende slotfases in tal van wedstrijden, onverwachte uitsla gen en hoge scores kenmerkten het Leagueprogram van Zater dag, dat wederom meer dan een millioen toeschouwers trok. Vier ploegen, bij welke Newcastle United, de cuphouder, en Sheffield Wednesday, pas gepromoveerd naar de eerste divisie, boekten hun eerste overwinning. In Utrecht werd Zondagmiddag de voetbalwedstrijd gespeeld tussen Elinkwijk en Go Ahead, welke strijd door de gastheren met 41 werd gewonnen. Elinkwijk's tweede doelpunt ge maakt door Kreyermaat (staande rechts). Doelverdediger Brand van Go Ahead was ver uitgelopen en de drie toege schoten achterspelers konden niet verhinderen, dat de bal werd ingeschoten. Liggend Koopman en staande links, Kolk man, beiden van Go Ahead. Een vlaag van nauwelijks één minuut echt voetbal heeft E.D.O. (nog steeds zonder Schijvenaar) het volle pond opgeleverd in de thuiswedstrijd tegen Frisia. Na 60 mi'nuten rommelvoetbal, on samenhangend als duinzand, en waarin alleen de toeschouwer met clubbinding nog iets waar devols bleek te ontdekken, rolde er eindelijk een goede aanval over het E.D.O.-veld. De afgeslagen doorstoot van Santema werd door Dweelaard op maat naar Evers geplaatst, die zich geen moment bedacht en naar de vrii staande Klein speel de. Deze blonde vleugelspeler pingelde en prutste ditmaal eens niet op een vierkante meter, maar gaf een scherpe trekbal naar zijn rechtsbinnen Plaisier. die met een tactische schijnbe weging zich ruimte wist te ver schaffen om met een prachtig strak hoog schot doelman Bii- lenga vergeefs te laten springen. Het* tweede doelpunt van EDO in deze weer zeer mati-° wed strijd werd vier minuten voor tijd door Klein op wel zeer ge lukkige wijze op het scorebord gebracht, toen de rug van Ree kers een tam schot van de voet van Klein zodanig van richting veranderde, dat Bijlenga daar niets meer tegen kon doen. Ja. en voor de rest was het inderdaad rommelvoetbal. waar bij bijzonder oninteressante duels op het middenveld werden uitge vochten. om daarna het leer op erg slordige wijze naar spelers te schuiven. Het leek nergens op. De wedstrijd was wel zó onaan trekkelijk, dat wij het volkomen eens zijn met doelman v. d. Berg LEEUWARDEN: Koopman Bom Bakker de Groot, de Linde, Janssen Schaafsma, v. d. Ley, Kramer Wilkes HAARLEM: Willemse Odenthal Kuys Boeree, Kaan, Kors Meier, Jacob, Schipzand Hoekema van Hus Hulsen Groeneveld Het offensief waarmede Leeu warden tegen Haarlem van start ging heeft de Friese supporters verwachtingen gewekt, die he laas niet in vervulling zijn ge gaan. Haarlem dat na ruim een kwartier tegen een 10 achter stand aankeek, en daarna ook nog Odenthal en Kuys kreupe lend naar de kleedkamer zag verdwijnen, vond de kracht om terug te slaan. Voor de rust tweemaal, hetgeen wat te veel van het goede was. In de twee de helft stelden de Haarlemmers de aanspraak op winst echter veilig. Leeuwarden zette direct een offensief in. dat de roodbroeken even van de kook bracht, en het werd er niet beter op toen de internationaal Odenthal. na een duel met Hoekema. het veld moest ruimen. Daarna begon Kuys te kreupelen en liet zich na de hervatting vervangen. De verdediging werd opnieuw ge formeerd. Laan en Jacob gingen de backplaatsen bezetten. Kors werd stopper, invaller de Groot linkshalf. Er werd in een zeer vlot tempo gespeeld, terwijl de combinaties vooral aan de zijde van Leeuwarden, zeer goed' wa ren verzorgd. Spoedig moest Odenthal ingrijpen-, toen de Leeuwarden-aanval tot in het strafschopgebied was doorge drongen Het Haarlemdoel kwam onder sterke druk te staan, maar de verdediging zat er prima in. Toch konden doelpunten niet uitblijven en in de 16e minuut worsteling Kramer het leer te pakken kreek en Willemse ver schalkte (10). Tegen de ver houding in, slaagde Haarlem er in in de 35ste minuut de man aan het bord aan het werk te zetten, toen Schilpzand alleen voor Koonman kwam te staan (11). Een misser van spil de Linde, die overigens weer voor treffelijk werk verrichtte stelde de toestormende Jacob in staat zijn club daarna zelfs de leiding te geven de aanvoerder van EDO, die vanuit ziin doel de spelers her haalde malen toeriep: „Jongens, voetballen toch: het trainen is al lang afgelopen". Wat bijzonder opviel in deze wedstrijd was het volkomen ont breken van tempo, tactiek en spelinzicht aan beide ziiden. In de Frisia-voorhoede was duide lijk een verzwakking ontstaan door het nie't meespelen van rechtsbuiten Bos. Deze felle en handige buitenspeler heeft na melijk op doktersadvies ziin sportcarrière moeten afsluiten. Frisia. dat in het veld zeker niet onderdeed voor ziin tegenstan der. hetzelfde Frisia. dat vorig jaar met 20 een pittige over winning in Haarlem behaalde, was thans een kleurloos en schotloos geheel. Slechts eenmaal kreeg Santema een goede kans. maar ook deze anders zo ge vaarlijke aanvaller wist niet be ter te doen dan in vrii staande positie een tam rollertje in de handen van doelman v. d. Berg te plaatsen. Liverpool en Burnley, de lei-1 staat door een beter doelgemid- :rs in de eerste Divisie, moesten delde boven Plymouth Argyle, elk een punt afstaan doch hand- evenveel punten heeft. ders in de eerste Divisie, moesten delde boven Plymouth Argyle, dat - >ft. De uitslagen: haafden zich aan de kop met resp. 12 en 11 punten. Williams had kort na de aftrap Liverpool de leiding gegeven tegen Portsmouth, maar Gordon zorgde even later voor de gelijkmaker en verder werd er niet gedoelpunt. Burnley wist in Wales tegen Cardiff een draw te forceren. Op Highbury werd Arsenal voor de tweede maal in dit sei zoen op eigen terrein geslagen. De tweede helft was zeer span nend, met de climax in het laat ste kwartier, toen Charlton, dat een 30 voorsprong te loor had zien gaan, alle zeilen bijzette en 13 minuten voor het einde het winnende doelpunt scoorde. De overwinning van Newcastle op Preston was voor een groot deel te danken aan het schitte rend spel van de Chileen Robledo die in drie minuten twee maal de bal in de touwen joeg, nadat Preston met 32 had voorgestaan. Alhoewel -de goals goedkoop waren, kon Derek Booley, de re- cordschutter van de Tweede Di visie in het afgelopen seizoen, ook deze dag het net niet vinden. Zijn club, Sheffield Wednesday, deed desondanks goed werk door Tot tenham met 20 de baas te blij ven. Te Middlesborough kwam Man chester City bij een 25 achter stand zo dreigend opzetten, dat de thuisclub, na twee goals, ge ïncasseerd te hebben, zich tot het uiterste in moest spannen om de 5j-4 voorsprong te behouden. Bij Middlesborough was Mannion, die geschorst is geweest, weer van de partij en hij maakte het tweede doelpunt. Chelsea speelt thans onder lei ding van de nieuwe manager Ted Drake zo goed, dat het wel eens „de ploeg van het seizoen" zou kunnen worden. Nadat de Londe- naren Woensdag j.l. met 40 Blackpool hadden gekraakt, moest thans Aston Villa er met dezelfde cijfers aan geloven. In de tweede Divisie behield Huddersfield de leiding. De ploeg moest tegen Lincoln City met een gelijk spel genoegen nemen, doch Eerste Divisie. ArsenalCharlton 34 BlackpoolSunderland 20 CardiffBurnley 00 ChelseaAston Villa 40 Derby C.Wolverhampton 23 LiverpoolPortsmouth 11 Manchester U.Bolton W. 10. Middlesbrough-Manch. City 54 NewcastlePreston N. E. 43 SheffieldTottenham 20 West BromwichStoke City 32 Tweede Divisie: BarnslevSheffield U. 13 Birmingham C.Leic. City 31 Blackburn R.Done. Rovers 21 BuryNotts C. 01 Hull C.Swansea T. 11 Leeds U.—Fulham 20 Lincoln C.Hudderf. T. 22 LutonWest Ham U. 00 Nottingham F.Brentford 30 Plym. ArgyleRoth. U. 43 In Antwerpen zijn Zaterdag internationale athletiekwedstrij - den gehouden, waaraan ook enke le landgenoten deelnamen. Wim Slijkhuis liep op de 3000 Meter een tactische race. Hij bleef voortdurend in de schaduw van de Belg Theys, zette op het voor laatste rechte eind de aanval in, die de Belg. na aanvankelijk sterk verweer niet kon opvan gen. Slijkhuis won royaal in de goede tijd van 8 min. 24 sec. Ook mevr. Blankers-Koen was van de partij. Zij won spelen derwijs de 80 Meter horden in' de tijd van 11.2 sec. Jammer voor haar, startte Shirley Strickland niet. In het nummer 200 Meter was haar overmacht even groot. Haar tijd 23.9 was zeer scherp en de Australische Jonston, kon er lang niet tegen op. Willy Lust werd tweede op de 80 Meter horden en derde op de 200 Meter. Van Kreuningen tenslotte won de 1000 Meter in 2 min. 32.9 sec. 8 minuten na de rust aarzelde de Leeuwarden-verdediging even maar Meijer zette door en onge- hinderd schoot hij andermaal per stond dit keer heel wat toe. langs Koopman (13). Nog was het lawaai van de vele Haarlem- supporters niet verstomd of van der Ley deed de Leeuwarder aanhang juichen, door vanaf de aftrap met Kramer en Schaafs ma door de verdediging heen te wandelen (2—3). En later pro beerde Schaafsma het op znn eentje maar het keiharde schot trof de lat. Het volgende ogen blik moest Koopmans al ziin ta lenten laten zien. om doelpunten te beletten. Leeuwarden gaf niet op, maar van der Ley en ook Hoekema waren niet trefzeker. Kees van der Ley, doorlopend op een hoge bal. plaatste nog de bal wel over de toelopende doelman heen, maar ook over de lat. 17 minu ten voor 't einde besliste Meiier de wedstrijd. In een snelle rush met ziin clubgenoot Hulsen, trok hij er tussen uit en voor Koop- mans er erg in had, trilde het net achter hem (2-4). Leeuwar den verloor de moed en liet zich een tijdlang in de verdediging drukken. Scheidsrechter Schip- De concurrentie van Koning Voetbal heeft de Harddraverij en Renvereniging niet veel kwaad gedaan. De echte liefheb bers zijn toch naar het Stadspark getogen waar zii hebben kunnen genieten van goede en vooral spannende courses. Het hoofdnummer van deze middag was de grote handicap over 3400 m„ gemakkelijk ge wonnen door Nico Maire. Het leek ons toe dat de handicap in dit nummer niet geheel zuiver was gesteld, want een verschil van 160 m. is voor een paard als Or de Casindra toch wel rijkelijk veel. Hoewel een vierde plaats toch zeker een zeer goede ver richting mag worden genoemd. De openingsdraverij werd een overwinning voor Queennie Dil lon die van start tot finish heeft geleid en zo goed als onbedreigd de eindstreep passeerde. Olivia Gregor werd tweede. De Calumet Donald prijs voor leerling pikeurs, werd slechts door vijf^betwist. Runhaar met Neerlandia H. toonde zich de snelste, gevolgd door Nestkuiken S. Luciennes B had lang het veld kunnen aanvoeren doch moest voor de slotaanval van eerst genoemd tweetal wijken. In de eerste afdeling van de Whimprijs Avist N. Oosting met Redloff W. B. zijn succes van Duindigt te herhalen. En on danks zijn 20 m. handicap won hij zoals hij wilde. Rita B. H. en Rosa Gregor vochten om de 2e olaats welke in het voordeel van Brouwer eindigde. De tweede afdeling ging veel minder snel. R. Petrosia werd hiervan de winnaar in 1.36, Re- gina N liep eveneens een zeer goede course en werd eervolle tweede voor Ramona. De Zus Braun prijs werd even eens gesplitst. In de eerste afde ling was Lentebloempje die vriend en vijand verraste, door een prima course te lopen. Lange tijd ging zii onbedreigd aan de kop, doch op de streep moest zii capituleren voor Olvmpia B. die in handen van De Boer een bui tengewone prestatie leverde. De tweede afdeling werd een zege voor Ooievaar S., een volle zuster van Notekraker S. die echter in snelheid en manieren nog wel het een en ander heeft te leren. Ortholaan S kon de tweede plaats bemachtigen ter wijl de veteraan M. Siderius met Oé Lapize K. die lange tijd de leiding had, met de derde plaats genoegen moest nemen. De Crack prijs-handicap over 3400 meter is een gladde over winning voor Nico Maire gewor den. Deze schimmel stond wel uitermate gunstig gehandicapt en kon bijna niet verliezen. Ór de Casindra, die 160 m. aan de kop moest geven had een hope loze taak, en het pleit voor van der Wal dat hij gereden heeft voor wat hij waard was en nog als vierde eindigde. De tijd van Or de Casindra zal niet ver bo ven de 1.26 liggen en dat over 3560 m. Opmerkelijk is het dat hier de koppaarden juist zo'n grote rol hebben gespeeld. De achteraan gestartten hadden in het geheel geen kans om aanslui ting te krijgen. Het slotnummer werd één der spannendste r-r- van de 1 jdrlag. Niekie B. H„ die ir ningen altijd goed gaat, voerde lange tijd het veld aan. Over Again deed een paar maal een vergeefse aanval op deze snelle merrie, doch bij het uitkomen der laatste bocht, moest zij toch de grotere snelheid van Over Again erkennen, doch deze op zijn beurt miste de kracht om de aanval van New Spencer met succes af te slaan die dan ook winnaar werd in de prachttijd van 1.25.8. De uitslagen Determinationprijs: 1. Queenie Dillon (B. U. de Jong) 3.27.8, 1.33.6; 2. Olivia Gregor; 3. Pro ximity. Tot.: w. f 3,90; pl. 2,60 8,30 4,60; gek. 11; cov. 25,80. Calumet Donaldprijs: 1. Neerlandia H. (J. W. Run haar) tijd 3.18.5, 1.27.9; 2. Nest- kuiken S.; 3. Lucienes B. Tot.: w. f 2; pl. 1,30 1,20; gek. 2,30; cov. 3,20. EERSTE KLASSE A Zwolse BoysAiax 23 Volewiickers-Wagen. 12 Ensch. BoysSneek 30 NEC—GVAV 1—3 EDO—Frisia 2—0 RCH—DOS 1—3 Heracles—VSV 2—2 Zwolse Boys NEC was Het raak. Toen bij een doel- Frisia EDO Enschedese B. Wageningen Heracles'' VSV Volewijckers GVAV DOS Ajax RCH Sneek 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 2 2 2 EERSTE KLASSE B StormvogelsDWS 30 Blauw Wit't Gooi- 03 ElinkwijkGo Ahead 41 L'wardenHaarlem 24 BeQiuck(Gr.)-Vitesse 0- HeerenveenEnschede 0- AGOVV—Achilles 2- AGOW 2 2 0 0 't Gooi 2 2 0 0 Stormvogels 2 2 0 0 Haarlem 2 2 0 0 Vitesse 2 110 Leeuwarden 2 10 1 Elinkwijk 2 10 1 DWS 2 10 1 Enschede 2 10 1 Heerenveen 2 0 11 Be Quick (Gr.) 2 0 0 2 Go Ahead 2 0 0 2 Blauw Wit 2 0 0 2 Achilles 2 0 0 2 EERSTE KLASSE C MVVSparta ExcelsiorWill. II EmmaSW VVV—Theole LONGASittardia Brabantia—Juliana HBS—BW Brabantia MVV VVV Willem II Longa Juliana Emma Excelsior HBS Sittardia BW SVV Sparta Theole 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2—0 3—3 2—0 2—1 1—2 1—0 2—1 4 3 3 3 2 2 2 2 2 2 1 1 1 0 EERSTE KLASSE D Eindh.Feijenoord 01 XerxesADO 12 BleijerheideNAC 30 MauritsRBC 13 TEC—PSV 3—2 Hermes DVS—NOAD 1—1 DHCLimburgia 31 RBC Bleyerheide NOAD Feyenoord ADO PSV Maurits DHC TEC Eindhoven Xerxes Limburgia Hermes-DVS NAC 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 2 Whimprijs: 1. Redloff W.B. (N. Oosting) 2.02.8, 1.33; 2. Rita B.H.; 3. Rosa Gregor. Tot.: w. f 3,50; pl. 1,60 1,80 1,60; gek 19,30; cov. 6,50. Whimprijs, 2e afdeling: '1. R. Petrosia (J. Boer) 2.09.2, 1.36.4; 2. Regina N.; 3. Ramona S. Tot. w. 3,70; pl. 2 4; gek. 16,80; cov. 7,70. Zus Braunprijs, le tfdeling: 1. Olympia B. (J. Boer) 3.24.9, 1.28.4; 2. Lentebloempje B; 3. Pomona. Tot.: w. f 5,30; pl. 1,50 4,30 1,20; gek. 30,50; cov. 17,60. Zus Braunprijs, 2e afdeling: 1. Ooievaar S. (M. Vergay) 3.28.2, 1.29; 2. Ortolaan S.; 3. O Lapize K„ Tot.: w. f 3,10; pl. 1,40 1,40 1,50; gek. 6,30; cov. 3,80. Crackprijs: 1. Nico Maire (N. J. Bloemsaat) 5.08.5, 1.29.7; 2. Nelly Major; 3. Meta Dynamic. Tot.: w. f 2,50; pl. 1,50 3,90 2,30 gek. 7,90; cov. 12. Allouezprijs: 1. New Spencer (N. Oosting) 3.27.8, 1.25.8; 2. Over Again; 3. Niekie B. H. Tot w. f 4,10; pl. 1,60 1,40 1,40; gek. 7,10; cov. 5,20. Totale omzet f 55.553,—. De Marathonloop om het Na tionaal Kampioenschap, is in een overwinning geëindigd van Janus van der Zande, die op het parcours van ruim 42 km. meer dan een kilometer op zijn naaste concurrenten wist uit te lopen. Geheel alleen legde v. d. Zande het parcours, dat via Soestdijk, Bilthoven en Loosdrecht leidde, af. Na de eerste 20 KM ging het wat stroever en zelfs moest hij op 8 en slechts enkele kilometers voor de finish krampaanvallen doorstaan, doch de Brabander wist door te zetten en met grote voor sprong te zegevieren. Zijn tijd was 2 uur 39 min. 37 sec. Dit is bijna 6 min. boven zijn prestatie in Helsinki, toen hij een tijd maakte van 2 uur 33 min. 50 sec. De uitslag luidt: 1. Van der Zande (Olympia, Halsteren), 2 uur 39 min. 37 sec.; 2. De Koning (Olympia, Halste ren), 2 uur 46 min. 21 sec. 3. Westerhof (A.P.G.S., Amster dam), 2 uur 53 min. 0 sec. 4. Moons (PSV, Eindhoven), 2 uur 54 min. 30 sec. 5. De Jong (G.A.C., Hilversum) 2 uur 55 min. 35 sec. 6. Cijs (L.A.T., Amsterdam), 3 uur 0 min. 14 sec. EEN FORTUIN VOOR EEN POND Toen Tulyar Zaterdag de St. Leger won had dit o.m. tot gevolg dat een Britse wedder zesduizend pond ster ling rijker werd voor een oorspronkelijke inzet van één pond. Hij had, naar een bookmaker bekend maakte, telkens op het paard gewed wanneer Tulyar aan een race deelnam en de inzet laten staan in. wat de Britten noe men een „accumulator bet". De zege van het paard in de St. Leger bracht zijn winst op zesduizend pond sterling. Tulyar heeft in dit sei zoen alle zeven races gewon nen waarin hij uitkwam, in clusief de derby van Epsom. Het paard bracht zijn eige naar, de Aga Khan, in totaal 76.516 pond sterling op, bijna 20.000 pond sterling meer dan enig ander paard in een enkel seizoen heeft gewon nen. Ziezo, we hebben clubs een voorliefde klasse bijvoorbeeld in een punlenverdeli en inslag. Maar koi gebeurd. Helder er Always Forward he en Zouaven kwam b we tenslotte niet i Doch we zijn niet o dat prille begin Ja, we hadden in zo gewaarschuwd. V hoeft geen doelpun -naken en de Bever nemers scoorden er 7FC de enige club nederlaag. Want 'orceerde een geluk sterdam bij de Spari deed hetzelfde bu ■slecht begin voor o lingen. Dri( Dat Rapiditas op sterk was, wisten v dam kwam met vei gelijk spel. Doch hadden we meer de draw tegen Sch Wie wel won? Ja ting tussen de twe deze afdeling. ZW een Haarlemse zeg< Old" toch. Laten we riatie dit tweede kl digen met.... een Dat was voor Helde maar voor HVC ee Alw. Forwari Alw. Forward d< Verleden week prir gekomen met een aan Zee. speelde h volg zich gisteren merend. Het is daa winnen bil die Maar Alw. Forwarc Al waren de cpfers de punten kwamen Horinezen hebben handen. Zaandiik gens verwachting waardoor Wijk ae derlaag no. twee Wie gewoonweg gon? Ja, dat was verwijk. Die club dag in omvang toe sterkte. De 6;1 oi Polder wijst in die tevens is het een voor BKC, dat he seizoen tegemoet stellend was voor derlaag op eigen Kinheim. Alkmaars goed door een be 2—0 ZEGE VOOB In een uiterst sr strijd, is het Sporte dia de eerste nee seizoen toe te bren hele eerste helft ters, die de toon door de betere te open zetten van valletje waar Woi liep. Maar na de rollen omgekeerd ters geruime tijd tegen de muur, suisde langs paal Toen om half dn leidende scheidsrec liet beginnen telde invallers, terwijl dig aan de start gemeld was Spi beter, terwijl Wo tekort in het spel door elke aanval op de Sport-veste spelen kwam Spo aan de leiding, toe een vrije trap kre< keeper Broers te doel stond, waarde zijn hoofd in het 10waarmede brak. Wat Woudia probeerde, niets w dat kort voor het aan alle onzekerl maakte door de brengen. Zo kwa een spannende gelijk spel de had weergegeven WEST I TWEEDE KLAS' SpartaanAlcm KFC—HRC KennemersZF TWEEDE KLA! Rapiditas-Volenda ZVV—HFC WestfrisiaSchot Helder—HVC WEST I DERDE KLASS BKC—DEM Alkm. BovsGV Vitesse '22-Kinhe WSV '30—Velsen Wiik a. Zee-Zaa Purmerst.Alw VIERDE KLASS TexelOudesluis De RandersLin USVU—Waterv DTSSchagen MFCSucces HSV—ZAP VIERDE KLAS AssendelftVZ\ BergenPurmer Grassh.Meerv De RijpZouave EVCMonnikenc KORFBAL EERSTE KLA Noord-Hollai Allen W.Weste DTVSVK RohdaKoog SwiftLuto

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4