m Staten-Generaal geopend öie weRelö Sneeuwbal van theedoeken smolt voor Kantonrechter Oefening „Blue Alliance" gisteren begonnen half zware shag Minister v. d. Kieft bood nieuwe begroting aan Drie jongens vroegen de raad om een speedway-baan Voorzitter Eerste Kamer over de Grondwetsherziening Met kogel in 't hart de straat op van ons Meer premies woningverbetering Mainbrace-aanval op Kopenhagen Verrassende aanval op Leeuwarden 50.000 man voor de Reserve Diesel liep op twee sooren En kregen 'm ook! Speciale melange voor liefhebbers van 'n geurige en pittige cigaret Mr.L. G. Kortenhorst eerste op nominatie I Naar wij vernemen WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 H. M. Koningin lulïana, vergezeld door Z. K. H. de Prins der Nederlanden begaf zich Dinsdag middag in de Gouden Koets naar de Ridderzaal voor de plechtige opening der Staten-Generaal. (Vervolg van pag. 1 In de Ridderzaal Om half een opende mr. Jonk man de Verenigde Vergadering van de Staten Generaal. De Rid derzaal was dit iaar versierd met rose en witte chrysanten; bii de troon waren de kleuren van de herfstbloemen tussen het groen van de palmen dieper. Onder het gezeefde licht van de kronen zag men in de hoek van de gezanten als steeds het glan zende goud overheersen. De Fez was er te zien in rood en zwart en daarnaast vielen vooral de schitterende nationale drachten van de echtgenoten der ambas sadeurs van India en Pakistan op. De leden van de Eerste en Tweede Kamer verschenen öf in het zwart, öf in 'n ambtscostuum uit de vroegere functie. De heer Tilanus had weer ziin ritmeesteruniform van de artille rie aangetrokken, de heer Weiter was dit iaar in het zwart, maar Prof. Romme verscheen in de witte broek, die hii eenmaal als Minister van Sociale Zaken heeft gedragen. KAAPSTAD, 16 Sept. De 15 iaar oude Edward Williams zal over enige dagen uit het zie kenhuis ontslagen worden met een kogel in het hart. Dertien dagen geleden werd de iongen. een neger, per onge luk door de kogel getroffen toen hii „Cowboy" en „Indiaantie" speelde. De kogel trof hem in de rechterslaap, ging vervolgens door het strottenhoofd en bleef tenslotte steken in de hartspie ren. Volgens de dokter is het een wonder, dat hii er zo goed is afgekomen. Zii voegden er aan toe, dat de iongen zich fit voelde en in orde was en dat zij geen aanleiding zagen de kogel operatief te ver wijderen. Edward zal voor onderzoek re gelmatig in het ziekenhuis terug keren. NEW YORK. Toen hier twee Russische ambassadeurs aankwamen met de „Queen Elizabeth", speelden op de pier Tsjechische musici Cho pin's dodenmars, eer de Rus sen in limousines wegreden. CAIRO. Generaal Naguib heeft 70.000 individuele klach ten van Egyptenaren ontvan gen. Ze zullen stuk voor stuk onderzocht en iedere onrecht vaardigheid bestraft worden, zegt de generaal. CAIRO. Hebt u zin in een koopje? De kunstschatten en het paleis-meubilair van ex-koning Faroek zullen in de komende winter in geheel Europa, Amerika en Rusland te koop worden aangeboden. MOSKOU. De radio be gon gisteravond met de nieuwste schlager „Als Stalin het gezegd heeft, heb je het al of zul je het krijgen". Maar de rest van het liedje werd niet meer uitgezonden. LONDEN. Volgens Lloyd's register gingen in 1951 bij rampen ter zee in to taal 215 schepen verloren met in totaal 260.830 ton. Amerika verloor het grootste tonnage: 14 schepen met 49.889 ton. NEW YORK. Een woe dende vrouw die haar man bij een parkeerplaats voor auto's met stenen bekogelde is veroordeeld tot 25 dollar boete wegens het breken van twee autoramen. Haar man werd niet getroffen. WISCONSIN. Negen po kerspelers zijn in Mainowoc tot een totaal van 360 dollar boete veroordeeld, nadat zij door hun vrouwen waren aangebracht. Hun ega's ver telden de politie waar 'hun mannen zich bevonden. Ook de heer Oud had terugge grepen op de oude ministeriële luister. De vrouwelijke Kamerleden voor wie nimmer een ambtsge waad werd omschreven, zorgden ook nu weer zelf voor luister rijke vondsten. Freule Wttewaal van Stoetwe gen was er in charmant zwart, mej. Tjeenk Willink, die als eer ste vrouwelijke Staatssecretaresse op de stoelen van het kabinet had kunnen zitten, had zich om huld met een bontcape en mei. Tendeloo droeg een goudkleurig geheel. Zii was ditmaal het vrou welijke lid van de Commissie van In- en uitgeleide, die voor het overige bestond uit de heren Anema. Lucas, van Vliet, de Vos van Steenwijk. Kolff, Posthumus, Stapelkamp, de Hartog en Ti lanus. Het grote ogenblik kwam toen zich buiten de muziek liet horen en de gouden contouren langs de gebrandschilderde ramen van de Ridderzaal gleden. H. M. de Ko ningin riep de ceremoniemeester en daarna schreed de vorstelijk geklede Koningin, vergezeld van haar martiale echtgenoot binnen. De Konigin las de Troonrede rustig, duidelijk en met lichte accenten voor. Het „Leve de Koningin", driemaal herhaald en aangeheven door mr. Jonkman besloot de luisterrijke plechtig heid. 's GRAVENHAGE. 16 Sept. Voor de verbetering van wonin gen. die wegens technische ge breken of slechte indeling onbe woonbaar ziin geworden of drei gen te worden, kunnen thans, op ruimere schaal dan voorheen premies worden verstrekt. De premie bedraagt maximaal f 1400 per verbeterde woning en wordt toegekend uit het z.g. Ter- lingenfonds, dat mede door be langrijke schenkingen van parti culieren tot het verstrekken van de premies in staat is gesteld. Voorwaarde voor toekenning van premie is. dat de gemeente een deel daarvan voor haar rekening neemt. Elke aanvrage wordt af zonderlijk beoordeeld, daarbij geldt onder meer. dat de woning na de voorgestelde verbetering weer voor geruime tijd als vol waardig kan worden beschouwd. Gevallen, die uitsluitend normale onderhoudswerken betreffen, zo als schilderen, behangen en an dere z.g. kleine onderhoudswer ken. komen niet voor premie in aanmerking. De premieregeling voor wo ningsplitsing, ingevolge welke regeling voor elke door splitsing verkregen woning een premie van maximaal f 2100 kan worden verleend, blijft onverminderd van kracht. Voor inlichtingen dient men zich te wenden tot het gemeen tebestuur of tot de directie van de wederopbouw en de volks huisvesting in de provincie. 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. Voor het Kantongerecht werd hedenmorgen de zaak tegen de koopman I. H. R. O. behandeld, die een sneeuwbalsysteem had bedacht voor de verkoop van textiel-pakketten. Dit systeem kwam in hoofdzaak hierop neer dat de deelnemers f2.50 betaal den en dan nog vier bonnen voor eveneens een rijksdaalder per stuk moesten afnemen, die zij aan anderen moesten trachten te verkopen. Lukte hun dit, dan kwamen zij voor f 2.50 in het bezit van een textielpakket, be staande uit 12 theedoeken en drie paar kousen. De Ambtenaar van het Open baar Ministerie bestreed de op vatting van verdachte dat zijn systeem niets met de Loterüwet te maken zou hebben. Hii ver wees hierbij naar uitspraken van de Hoge Raad. waarbij deze ket tingbrieven en sneeuwbalsyste men wel degelijk onder de Lo terüwet had gerangschikt. Ver dachte beweert, aldus de Ambte naar O.M. dat de deelnemers het zelf in hun hand hebben, het textielpakket te krijgen, als zij aan de gestelde voorwaarden hebben voldaan. Maar hier spe len factoren een rol. die de deelnemers niet in hun macht hebben. Men moet er maar in slagen om vrienden of kennissen te vinden, die de bonnen willen overnemen en als dezen daartoe niet genegen zijn, loopt de zaak vast. De allesbeheersende factor is hier of de markt verzadigd is of niet. Spr. zeide voorts dat het systeem niet doordringt tot alle lagen van het publiek. Men blijft in het algemeen in de kring van ziin vrienden en ken nissen. Ook leek hem het door O. uitgedachte systeem weinig aanlokkelijk. Hij meende dat verdachte met een grote hoeveel heid theedoeken opgescheept zat en deze nu oo een uiterlijk aan lokkelijke wijze van de hand wilde doen. Wie met de bonnen blijft zitten, moet vrii wat meer voor het textielpakket betalen dan een rijksdaalder. Wel heeft O. een mogelijkheid geschapen om mensen die de bonnen niet kwijt kunnen, daar- KOPENHAGEN, 16 Sept. Britse, Noorse en Deense straal- gevechtsvliegtuigen hebben de buitenwüken van Kopenhagen vanmorgen „beschoten" bij de eerste luchtaanval op een NATO- hoofdstad tijdens de operatie Mainbrace. De aanval duurde een uur. De fensie-installaties buiten Kopen hagen werden getroffen door Me teors en Thunderjets. Later werd bekend gemaakt, dat de defensiecapaciteit van de kustversterkingen van de hoofd stad door de aanval met 50 pro cent was verminderd. De aanval werd uitgevoerd door acht straalgevechtstoestellen vier van elk type. toe gelegenheid te geven, een bewiis dus, dat hii ziin systeem niet helemaal safe achtte. Bo vendien moeten er dan weer plaatsvervangers worden gezocht. Spr. besloot met de opmerking dat dergelijke systemen geba seerd op de „invliegerii" van het publiek hem niet sympathiek wa ren en dat hii eigenlijk een hoge boete zou moeten eisen. Aan de andere kant wilde hij er reke ning mee houden, dat dit een principiële zaak was en dat O. op correcte wijze een op zich zelf niet correct systeem had inge voerd. Hii eiste daarom f 6 boete subs. 2 dagen hechtenis. DE GASPERI STEUNT EDEN IN STRAATSBURG STRAATSBURG, 16 Sept. De Italiaanse premier en minister van Buitenlandse Zaken Alcide de Gasperi heeft vandaag aangedron gen op de spoedige vorming van een continentale confederatie die andere Europese landen tot zich zou kunnen trekken. Het Britse „Eden-plan" toejui chend waardoor de Europese po litieke, militaire en economische organen binnen het kader van de Europese Raad gebracht worden verklaarde de Gasperi voor de Europese consultatieve vergade ring, dat dit slechts het begin was. (Van onz© redacteur) LEEUWARDEN Velen in stad en provincie zullen gister morgen omstreeks zes uur wakker geschrokken zijn door een oorverdovend lawaai, veroorzaakt door een achttal Engelse Vam pires, dat uit Oostelijke richting een aanval uitvoerde op de vliegbasis Leeuwarden. Deze aanval, welke de realiteit dicht benaderde, werd uitgevoerd in verband met de Europese lucht- oefening „Blue Alliance". Deze is gisteren begonnen en hierbij zijn ook enkele Nederlandse vliegbases betrokken, waaronder Leeuwarden, dat met twee squadrons vertegenwoordigd is. Advertentie Zeer verrassend was deze verschijning van de Engelsen, want eér iemand op de Leeu warder basis de vliegtuigen had ongemerkt waren deze op zeer geringe hoogte overgetrokken en hadden een aanval gedaan op de gereed-staande toestellen van de squadrons 324 en 325, welke als verdedigers bij de grote Europe se oefening ziin ingedeeld. Het 325e squadron was reeds vroeg in de morgen zwaar ge troffen, doordat twee toestellen met elkaar in hotsing waren ge komen en neergestort. Later op de dag vertoefde commodore v.d. Werf enige tijd hij de vliegers van 325 om zijn medeleven te betuigen met dit zware verlies. De luehtoefening zal tot 22 Sept. duren, hetgeen voor het personeel van de basis voortdu rende paraatheid betekent. Want ieder ogenblik kunnen er wèer „viiandeliike" toestellen komen om foto's te nemen, gereedstaan de toestellen te mitrailleren, of het vliegveld te bombarderen. Dit alles is natuurlijk schijn maar het geeft een beeld hoe het er in werkelijkheid toe zal gaan. Bij elk der beide deelnemende squadrons is een kampement in gericht. waar het vliegend-, grond- en technisch personeel ge durende de oefening verbliif houdt. De mannen lagen zich gisteren in het zonnetje te koes teren, doch ook deze rust was schijn, een afwachtende houding, die zeer gespannen is. Want ieder ogenblik kon vanaf de verkeers toren het commando ..Stand by" komen, hetgeen betekent, dat een ieder plotseling in actie komt. De piloten kruipen in hun kisten en ook het technisch- en grondper soneel blijft nu in de nabijheid van het toestel, tot na soms ein deloos wachten het commando „Scramble" komt. Dan worden de gierende straalmotoren in werking gesteld en het toestel schiet via de startbaan met een geweldige snelheid de lucht in. Zodra het los van de grond is wordt de piloot via de verkeers toren medegedeeld welke de po sitie van de „viiandeliike" toe- ROTTERDAM, 16 Sept. Er hebben zich thans in het gehele land 50.000 personen aangemeld voor de diverse reservediensten. Daarvan zijn er thans 20.000 oefenende geüniformeerde vrij willigers. Voor Zuid-Holland zijn deze getallen resp. 5000 en 5000. Zaterdag a.s. zal te Rotterdam een landdag worden gehouden van 't Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag", waaraan wordt deelgenomen door vrijwilligers uit de provincie Zuid-Holland van de Nationale Reserve, de Reserve Grensbewaking, de Reserve Rijks politie, de Reserve Gemeentepoli tie, het Korps Luchtwachtdienst en het Algeifteen Vrijwilligers- depot. De ochtendbijeenkomst zal door minister ir. C. Staf worden ge opend, waarna een gevarieerd programma van muziek en sport- demonstraties wordt uitgevoerd. Op een voor het publiek toegan kelijke middagbijeenkomst in het Ahoygebouw zal het woord wor den gevoerd door de heren Prof. Mr. C. P. M. Romme, Dr. Schou ten en J. J. Vorrink. Prins Bernhard bekleedt het voorzitterschap van het ere-comité van de landdag, terwijl hiervan verder o.m. deel uitmaken de Minister-President Dr. W. Drees en de ministers van Justitie, Bin nenlandse Zaken en Oorlog. stellen is en welke koers hij moet houden. Deze situatie hebben we gisteren tijdens ons verblijf op de vliegbasis ook enkele keren meegemaakt. Zodra de piloot het viiandeliike toestel in het vizier heeft richt hij zijn camera en kanonnen en tegelijk stelt hij filmapparaten in werking. Op de film wordt dan vastgelegd of hij al dan niet heeft getroffen. Om de positie van de naderen de vijandelijke toestellen te be oalen, maakt men gebruik van het radarscherm. Direct na het waarnemen van een toestel wordt dit aan de verkeerstoren gemeld, vanwaar de verdere instructies worden doorgegeven. Laagvliegende toestellen kun nen echter niet op het radar scherm worden waargenomen en dat heeft men gisteren op de vliegbasis driemaal ondervonden. 's Morgens om zes uur en ne gen uur en 's middags precies twaalf uur, verschenen n.l. acht Engelse Vampires plotseling bo ven de basis en vuurden op de gereedstaande toestellen. Om nu aan deze aanvallen het hoofd te bieden moeten luchtwachten worden ingesteld, wachtposten op hoge gebouwen en andere uit kijkposten op flinke afstand. Op de basis Leeuwarden be schikt men nog niet over derge lijke wachtposten, die uit vrij- Willigers moeten worden samen gesteld. Dit was dan ook de oor zaak dat men gisteren tot drie maal toe een verrassende aanval heeft moeten doorstaan. ALLEEN MATERIëLE SCHADE LEEUWARDEN Gistermid dag liep de dieseltrein welke 1.30 vanuit Groningen te Leeuwarden aankomt, na haar vertrek naar Harhngen. bij een wisselovergang op twee sporen. Het is een groot raadsel hoe het voorste viertal wielen van de eerste wagen na de wisselover gang normaal het rechtse gedeelte van het spoor aanhield, terwijl het volgend viertal van dezelfde wagon met mee ging, maar recht door reed. Na ongeveer 110 meter kwam de trein tot stilstand. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor terw.'il door de matige snelheid ook de materiële schade beperkt bleef tot enige schade aan het plaatwerk. Bij het rechtzetten moest gebruik worden gemaakt van een pasapparaat. De passa giers moesten naar het station teruglopen en zün met een half uur vertraging opnieuw naar Har- lingen vertrokken. Het binnen- en uitloodsen der andere treinen kostte heel wat hoofdbrekens maar verliep zonder noemens waardige vertragingen. Omstreeks vier uur stond de diesel weer in haar normale stand op de rails. WATERINGEN. Het gebeurde een dezer dagen in de gemeente Waterin gen dat tijdens een raads vergadering, die des avonds werd gehouden, een drietal jongens van plm. 14 jaar in de hal van het gemeentehuis hun op wachting maakten. Toen een der ambtenaren het drietal vroeg waarvoor zij daar zo stonden, was hun antwoord: „Wij hebben gehoord dat het vanavond gemeente raad is en nu willen we aan burgemeester Meissen vragen of hij het goed vindt, dat we een speed- waybaan maken." Hoewel de openbare ver gadering reeds ten einde was, vond de betrokken ambtenaar het toch jam mer om de jongens naar bed te sturen. Via de ge meentebode werd burge meester Meissen met de plannen van de drie jon gens op de hoogte gesteld en nadat deze met het raadscollege even had be- raadslagd, werd aan het trio toestemming gegeven temidden van het edelacht baar college hun wensen naar voren te brengen. Uit hun betoog bleèk, dat zij bij het rijden op hun zelf gemaakte race-fietsen de weg voor het publiek onveilig hadden gemaakt, de politie had tenminste al moeten ingrijpen. Beleefd verzochten zij nu of zij op de speelweide aan de Willem Ill-straat een sin- telbaan mochten aanleggen zij zouden er zelf wel de benodigde koolas gaan brengen. Wie schetst hun verba zing toen zij hoordendat hun verzoek werd inge willigd? Geen tijd was er meer om nog officieel te danken. In een minimum van tijd stonden zij op straat bij hun kornuiten en vertelden, dat de raad de aanleg van een speedway- baan had. goedgekeurd. Na tuurlijk ging er een luid hoera op. DEN HAAG, 16 Sept. De Eerste Kamer heeft vanmiddag een korte vergadering gehouden, in hoofdzaak ter afdoening van huishoudelijke zaken. De voorzit ter, mr. Jonkman, heeft aan H. M. de Koningin dank gebracht voor zijn wederbenoeming tot voorzit ter der Kamer voor de thans aan gevangen zittingsperiode en her innerde aan de behandeling van het jongste voorstel tot Grond wetsherziening, waarbij o.m. werd voorgesteld het aantal leden der Tweede Kamer te vergroten. Dit voorstel zou zeker met de vereiste meerderheid ook. door de Eerste Kamer zijn aangenomen, ware het niet, dat de Kamer te gen de verder voorgestelde voor zieningen overwegende bezwaren had. In verband hiermede stelde mr. Jonkman drie vragen: 1. Zijn, gezien in het licht van de huidige periode in onze ge schiedenis, de regels om tot Grondwetsherziening te komen, niet te zwaar? 2. Hebben bij deze poging om tot Grondwetsherziening te gera ken, alle staatsorganen wel vol doende rekening gehouden met de grondslag van ons staatsbestel volgens welke elk staatsorgaan met andere organen heeft samen te werken? 3. Is bij alle staatsorganen de taakverdeling wel voldoende in achtgenomen? Spreker ging vervolgens in op 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. Hedenmiddag om drie uur is de Tweede Kamer in openbare ver gadering bijeengekomen onder leiding van de heer Kortenhorst. De Kamer besloot tot toelating van de leden die benoemd ver klaard zijn in de vacatures, ont staan door het ontslagnemen van de leden die tot minister zijn be noemd, te weten mej. Zeelenberg (P.v.d.A.), en de heren Roemers (P.v.d.A.), Peschar (P.v.d.A.), van Koeverden (K.V.P.), Blom (P.v.d. A.) en van Baal (A.R.). Vervolgens bood de minister van Financiën de heer van de Kieft de Rijksbegroting aan. De nieuwe minister merkte daarbij op, dat de stukken grotendeels door de afgetreden regering in gereedheid zijn gebracht. Dit brengt met zich, dat in de begro ting de indeling in hoofdstukken nog niet kon worden aangepast aan de gewijzigde departementale indeling. Zulks zal zodra mogelijk alsnog geschieden. De korte spanne tijds, welke de regering na haar optreden ter beschikking stond, heeft haar geen andere keuze gelaten, dan indiening der door het vorige ka binet voorbereide begrotingsont- werpen. Nadér beraad van de on-t werpen. Nader beraad van de ont- zal er toe kunnen leiden, dat bij nota's van wijzigingen verande ringen op onderdelen van het be leid bij de Staten-Generaal aan hangig worden gemaakt. Volledigheidshalve merkte de bewindsman nog op, dat een en ander niet wegnam, dat de rege ring vanzelfsprekend de volle ver antwoordelijkheid voor de aan geboden ontwerpen droeg. De stukken, die minister van de Kieft in het bekende koffertje had meegebracht, werden daarop door de kamerbewaarder van de regeringstafel naar het bureau van de voorzitter gebracht. Vervolgens werd de nominatie voor het voorzitterschap opge maakt. Voor de eerste plaats wer den 78 stemmen uitgebracht, waarvan 73 op de heer Korten horst, 1 op de heer van der Zan- de, 1 op de heer Lucas en 3 blanco. Voor de tweede plaats werden 77 stemmen uitgebracht en wel 67 op de heer Joekes, 4 op de heer Terpstra, 1 op de heer Tila nus, 1 op mej. Tendeloo en 4 blanco. Voor de derde plaats werden uitgebracht 74 stemmen, waarvan 69 op de heer Terpstra, 1 op de heer Schouten, 3 op de heer Kroon en 1 blanco. De nominatie luidt dus: 1. mr. L. G. Kortenhorst (K.V.P.); 2. mr. A. M. Joekes (P.v.d.A.) en 3. mr. J. Terpstra (A.R.). de Troonrede, wijzende op de be langrijke wetsontwerpen, welke komende zijn. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de Eerste Kamer zou mogen bijdragen aan de ver sterking van onze nationale sa menleving, welke ons verleden waardig is. Volgende week Dinsdag zal de Kamer behandelen het wetsont werp Noodwet Ouderdomsvoorzie ning. De nieuwbenoemde Centrale Afdeling bestaat uit de heren In 't Veld, de Zwaan, Anema en Woudenberg. Schipper verdronken ROTTERDAM, 16 Sept. In de Oudehaven is het lijk drij vende gevonden van de 61-jarige schipper Th. Looyschelder uit de Palmboomstraat in 's-Hertogen- bosch. De man werd sedert vo rige week Woensdag vermist. Het stoffelijk overschot is naar de be graafplaats Crooswijk vervoerd. is tot gemeentesecretaris van den Ham (Ov.) benoemd de heer M. J. Taillie, hoofdcommies ter se cretarie van Pijnacker is mr. H. G. Dresselhuys, direc teur van Heineken's Indonesische Bierbrouwerij, 39 jaar oud, in Surabaja plotseling overleden.... is de Eerw. heer J. C. Hendriks directeur van het Instituut Ru- wenberg te St. Michielsgestel be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau is met ingang van gisteren op de Rotterdamse veemarkt een aparte t.b.c.-vrije afdeling ingevoerd waarvoor reeds direct grote be langstelling bestond: 232 van de 1646 aangevoerde stuks gebruiks- vee is aan de heer J. D. Steffens, tandarts te Haarlem door de Oc- trooiraad octrooi verleend óp een door hem geconstrueerde kam voor strijkinstrumenten, die een einde maakt aan enkele eeuwen oude theoriën over vioolbouw is een 26-jarige schilder uit Til burg, die in een bejaardencen trum te Vleuten werkzaamheden verrichtte, daar aan een hersen bloeding vrijwel plotseling over leden. Deze foto werd gemaakt voor de aanvang van een vlieger wedstrijd, die in Berlijn werd gehouden. Elk kind vraagt zich af: „Wie zou de snelste vlieger hebben van allen?" Ieder hoopt, dat zijn vlieger zal uitblinken. In spanning wachten de kinderen op het sein „los".

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4