1 Nieuw Noordhollandsch Dagblad I Stad en Omtrek LJEFTINciTvOOR DE RADIO ADVERTENTIES teekenaar A.F.C.-Feestavond Reuze gezellig B A L N A 2-persoons kano Bekendmaking Bestrijding Coloradokever Kousen- Reparaties v. BESUYEN Co. IN- EN VERKOOP VAN BOEKEN C. R IJ K E R S Mededeeling Dislrihutied. Alkmaat KANTOORBEDIENDE PRIMA KRACHT AANKOMEND BEDIENDE Publicatie Distributiedienst LANGEDIJK VRIJDAG 31 MEI 1946 DEN HELDER VOORLOQPIGE STEMMING Bij de Zondag jl. gehouden proefstemming voor Se cancSda- tenlijst ter verkiezing van ge meenteraadsleden is het politiek advies met meerderhefc van stemmen aangenomen Ifrermede is dus de volgorde voór de voor- loopige eandidatenlijst vastge steld. OPGAVE VAN EVACUé'S Daar er vele inwoners uit Den Helder nog niet in de stad zijn teruggekeerd, is het voor de a.s, gemeenteraadsverkiezingen be langrijk, dat de adressen van deze evacué's bekend worden. Familieleden of kennissen van deze personen worden dringend verzocht die gegevens zoo spoe dig mogelijk te willen opgeven aan den secretaris van de pro- paganda-commissie der K.V.P., den heer Bosch, Weststraat 100. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen kunnen deze personen als nog deelnemen aan het stemmen, zoodat iedere keuze kan worden benut. ZITTING KANTONRECHTER Er waren verschillende klei nere gevallen- in de zitting, die geleid werd door den wnü. kan tonrechter N A Schagel; school verzuim en hét rijden zonder licht. Eenige ouders hadden hun kinderen van school gehouden zonder dat daarvoor toestemming was verleend. Als motieven gol den ziekte van de huisvrouw en het tekort aan hulp in de huis houding. De ambtenaar van liet O.M vond de feiten ernstig, om dat het meerendeel zonder ge wetensbezwaren de Schoolwet overtrad. A K. te Den Helder had zijn kind op een doktersverklaring, dat zijn vrouw ziek was, thuis gehouden Meende dat dit vol doende was. Hij werd veroor deeld tot f 15.boeie of 15 da gen. Zoo ook J. v D te Bree- zand, eveneens i 15.of 15 da gen; D M. te Wieringen kwam er zwaarder af, omdat dit feit veel ernstiger werd aangeslagen. De kantonrechter veroordeelde dezen verdachte tot f 25.boete of 25 dagen. C P. S. te Texel had1 zijn kind een 'ochtend thuis gehou.fh; dit was niet het erg ste, maar hij was nogal onheb belijk geweest, toen hem dit feit onder oogen werd gebracht. Hij kreeg f 2.of 2 dagen. W F. te Wieringen was op één avond tweemaal bekeurd, wegens het fietsen zonder Jicht, terwijl hij den opsporingsambtenaar had toegevoegd, dat hij even verder toch weer ging fietsen. Een gemakkelijke opvatting, die de ambtenaar van het O.M. niet kon deeien. Deze eischté f 3. en f 2.'gulden en nogmaals f 3.en f 4.of zooveel dagen Uitspraak conform de eiseh F'. K. te Den Helder kwam er lich ter af met f 3.boete of 3 da gen. J. F. B te Hïppolytushoef was in het verboden bezit van een jachtgeweer met bijbehoo- rende munitie. Hij had nog geen geld om een jachtvergunning aan te vragen. Blijkbaar wel om het geweer te koopen, vond de kantonrechter Zijn geweer en de munitie werden verbeurd ver klaard, terwijl hij bovendien een boete kreeg van f 40.of 40 dagen, De vrachtrijder P. N. te Wie ringen had zonder rijvergunning gereden voor den Wederopbouw van de Wieringermeer Ondanks zijn herhaalde pogingen een rij vergunning van de Rijksver keersinspectie te verkrijgen, is hem. dit nog steeds niet gelukt. Het blijkt ook daar niet zoo vlug te gaan. Een gemartel, dat voor vele peisonen lastig en zelfs na- deelig is De ambtenaar van het O.M. wilde met dit alles reke ning houden en eischte f 5. boete, met teruggave van den'in beslag genomen auto Uitspraak conform den eisch. Tenslotte een géval van die- renmisbruik. J. S. te Breezand had een oud paard gebruikt, dat een auto moest vooruittrekken. Volgens het opgemaakte verbaai was het dier daartoe niet in staat De ambtenaar van het O.M. was hierover in het geheel niet te spreken, hij beschouwde dit als een machtsmisbruik over weerlooze dieren. Hij eischte daarom f 40.of 40 dagen. Uit spraak gold hezelfde De' ver dachte wilde hierop 'in hooger beroep gaan, waarvoor hem den weg gewezen werd GROOTE ATHLETIEK- WED STRIJDEN op 2den Pinksterdag Op den 2den Pinksterdag orga niseert de Heldersche Athietiek- vereeniging wedstrijden aan de Sportlaan Van den kant van den K.N V.B is toezegging verkre gen. dat er op aien dag geen voetbreedst rij den in Den Hel der piaaxs zullen vinden. Iedere sportliefhebber zal dus in de ge legenheid zijn van deze wed strijden te profiteeren. Verschil lende vereenigingen zijn geïn troduceerd, o.a. niet meer of minder dan de Haagsche Athle- tiekvereeniging „Vlug en Lenig" en de Amsterdamsche Athletiek- vereeniging Blauw-Wit. Aat de Bruin, onze Nederlandsche kam pioen discuswerpen, zal ook op dit nummer van de partij zijn. De heeren van H.A.V. zullen het niet gemakkelijk' krijgen om aan dezen athleet het hoofd te bieden, maar ook zij tellen on der hun leden meerdere promi nente krachten, zoodat het niet aan spanning zal ontbreken. De H.A.Vt geeft ons hier een 'uit muntend programma, hetgeen bewijst, dat de athletïek in Den Helder weep gaat meetellen Een programma, dat ten voEê de moeite waard is om op den 2den Pinksterdag deze athletiekwed- strijden te gaan bezoeken, In een van onze volgende nummers ko men wij hier nog eens op terug. H.R.C.—KIM1EIM 3—1 Ook in deze ontmoeting heeft HRC haar prestige als kampioen hoog gehouden, door deze laatste competitiewedstrijd te winnen. Er werd nu rustig en zonder ze nuwen gespeeld, terwijl er door de gladheid van het veld af en toe een ware glijpartij te zien was. Kinheim bracht bij het be gin van den wedstrijd een korte huldiging, hetgeen met een bloemstuk vergezeld ging Een sportieve geste* van deze ge wezen concurrent In den wed strijd zelf heeft HRC sterk ge domineerd, maar het duurde nog «enigen tijd voor de Vries in samenwerking met Heere het eerste punt kon scoren. '10. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd Eenige oogenblik- ken na de hervatting schoot Carsjens slecht, uit. De rechts binnen van K ving den bal op, schoot in en bracht op deze wijze den stand gelijk. 11. L. de Boer nam vervolgens het tweede doelpunt weer voor zijn rekening. 21, De Vries, in com binatie met dé Boer. slaagde er in bet laatste doelpunt in dezen wedstrijd te maken SCHAGEN 25 JAREN BIJ DE F.T.T. Op 13 Juni a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de heer Bonge- naar, wijd en zijd bekend om zijn activiteit in de bezettingsjaren als ondergrondswerker, zijn loopbaan bij de PTT begon. Dien dag zal voor hem niet on gemerkt voorbijgaan, vooral niet nu we vernamen wat zijn mede werkers en het hoofdbestuur van de PTT hem dien dag zullen be reiden. Om te beginnen zal te ongeveer 2 uur zijn huldiging plaats vinden in Café Peetoom (bovenzaal) Hierbij zullen het districtshoofd der PTT zoowel als referendaris Hagen om. bij aanwezig zijn Daarna is er receptie in de zelfde zaal. Hierbij zal hem het geschenk van zijn ondergeschik ten en anderen worden aangebo den Tenslotte zal hem eveneens door de P.T.T een lunch worden aangeboden De verwachting is gerechtvaardigd dat bij de recep tie de talrijke organisaties en ver eenigingen waarvan de heer Bon- genaar bestuurslid of medewer ker is, niet zullen ontbreken. DE VERGADERING VAN DE RAAD Schagens noodgemeenteraad vergadert heden, Vrijdagavond te kwart over 7 in het raadhuis Als ingekomen stukken zullen o.a. behandeld worden rapport van acoountant de Vries inzake con trole op de administratie van de tweede centrale keuken alsmede een schrijven van de gemeente Amerongen houdSnde het verzoek om adhaesie te betuigen aan het raadsbesluit dier gemeente om sport op Zondag te verbieden Omtrent het voorstel van B. en W. voor deelname tot een bedrag van f3000 in het garantiefonds voor de te organiseeren groote landbouwtentoonstelling, wordt de volgende toelichting gegeven De organiseerende commissie verzoekt deelname aan het ga rantiefonds tot dat bedrag. Waar het houden van een dergelijke tentoonstelling voor Schagen van he grootste belang is, en de kosten aan organisatie -en uitvoering ver bonden zeer hoog zijn, wordt voor gesteld het gevraagde in te willi gen. Vervolgens zullen aan de orde gesteld worden voorstellen tot eervol ontslag aan Mej T. Hem- vel onderwijzeres aan de O. B. School, bet vaststellen van de voorschotten voor de bijzondere scholen, het vaststellen van «en instructie voor den waagmeester, idem van een begrootingswijziging voor het dienstjaar 1946 enz Ook stellen B.. en W. voor over te gaan tot bet instellen van een functie Chauffeur, tevens arbeider in algemeenen dienst Nu de gemeente wederom over een auto beschikt, wordt het nood zakelijk geacht, dat een arbeider die hiervoor de vereischte vaar digheid heeft, heiast wordt met het beheer over deze auto. Vroeger werd de auto door verschillende personen bestuurd, doch hieraan bleken nadeelen verbonden. Aangezien een chauffeur geen volle dagtaak zou hebben, dient hij tevens echter met andere werkzaamheden belast te worden De bezoldiging hiervoor zal worden uitgetrokken overeenkom stig de laagst bezoldigde1 vaste arbeiders op f1871 's jaars, plus de verwachte f240 voor gehuwde of f120 voor ongehuwden, over bruggingstoelage. Het hiervoor benoodigde bedrag dient alsnog op de begrooting te worden uitgetrokken. Na goedkeuring van een en an der zullen B en Wj overgaan tot bet benoemen van zoo iemand in vasten dienst. MARTO VERZICHT Zooals reikenjare doet öe markt V-dot Hemelvaartsdag op Woensdag- wat vreemd aan. Het is dan geen1 vreemd verschijnsel mdien de aan voeren gering1 zijn en de publieke i belangstelling klein. Dit vindt zijn oorzaak Iroofdzake. lijk Merin, dat ten eerste ook op andere plaatsen marict as en ten tweede, dat de vervoersmogglykbe_ Kien op zulk een dag niet zóódanig zijn dan op de tradationeeie Donder dag. Toch. zijn er vandaag goede zaken gedaan. Met name de lammeren- handel is een stuk vooruitgegaan. Reeds op Texel bleken de prijzen tamelijk gestegen. Deze prijsstijging heeft zich ook hier thans voortgezet. Het is zelfs zoo, dat de handel thans lammeren durft te,koopen met levertijd van volgende week, hetgeen beteekend, dat men er op rekent dat de prijs nog meer zal stijgen. Vooral in het Zuiden van ons land blijkt veel vraag naar deze dieren te zijn., zij het vermoedelijk niet met uitsluitend "wite5j doelstellingen. De noteering' was thans 18 tot 26; terwijl de vette lammeren het zelfs tot 1 30 brachten Ook de rund veehandel was vlugger zij liet dat de prijsstijging voor deze dieren nog miniem was. De mee- ning hierover wordt aldus het best omschreven: "He®heêft wei gere gend, maar het heeft geen gras ge regend." Voor goede versehe koeien wordt pirn, t 450 tot 650 gemaakt. Geide koeien hlijven pl.m. 15—20 gulden boven de leveringspifjs, d.t 1 200 tot f 400. Pinken 1 150 tot 180. Ook de biggenmarkt bood' een re. delijk aanzien. Practisch alle dieren werden verkocht. Prijs 33 tot 55, Op de pluimveeafdeeling brachten de jonge hennetjes 9 tot 12 op- slachtkippen ongeveer 10, handel goed. Konijnen prijs onveranderd f 8 tot 12 en jonge 1.502, handel stug. Op de paardenmarkt weTden heel weinig zaken gedaan. Een enkel dier werd verkocht, hoogst prils t 800.—. Overeenkomstig de verwachtingen waren er heel weinig standhoudende marktkooplieden, zoodat ook de Ge. dempte Gracht niet 't fleurige beeld van andere marktdagen bood. SIMAVI Ten einde uiteen te zetten het deel der binnenkort te Schagen te houden collecte voor Srmavi, zal op Maandagavond a.s. in hotel Igesz een lezing met lichtbeelden worden gehouden over dit werk dooi* den heer A. Berman uit Haarlem. Het onderwerp, waar over de heer Berman zal spreken is „Aesculaap in de Dessa" Ieder, die belang stelt in dit wérk, is van harte welkom. 'T ZAND GEGUND Aan den heer D Veul, aanne mer alhier is het houwen van 10 arbeiderswoningen in de gemeen te Oss (N-oord-Brabant) gegund voor een totaalbedrag van f99700. Hij zal een dezer dagen ieeds met de werkzaamheden aanvan gen. PETTEN BRIEVENBUS De bewoners van Petten krij gen hun brievenbus terug. De brievenbus, welke zich thans op het Hoekje bevindt, wordt terug geplaatst naar Pettemerkluft, ten behoeve van de bewoners van het nooddorp Petten. Min. Lieftinck zal heden avond 9 uur voor den Ned. omroep een radiorede uil- spreken in1 verhand met de heropening der inschrijving op de 3 pet. Grootboekschuld 1946 van 4 lot en met 14 Ju ni a.s. AANGEBODEN: degelijk Manchester Werkpak int. 50 of 52 en 1 p. werk schoenen in mü voor col- bericostuum; mt. 54. zoo noodig met bijbel. F. AM- SEN, Weteringschans 69 te Amsterdam. Gevraagd "ofigste 31 MEI 1946. Nog kaarten ver krijgbaar aan de zaal Gulden Vlies a 75 ct. tot 2 uur. AANVANG 8 uur liefst met opleiding Ain- bacbts- of Nijyerheids- avondschooh Voor flink jongmenseh goede voor uitzichten. Eigenhandig geschreven soil, aan de N.V. De Alkmaarscbe IJzer- Metaalgieterij, Voormeer 1, Alkmaar te koop gevraagd. Br. met prijsopgave onder no. 10397. bureau van d'. bh De burgemeester van H.-Hugowaard maakt be kend, dat alle in deze ge meente gelegen met aardappelen beplante pereeelen in de periode van 30 Mei 194615 Ju ni '48 tenminste éénmaal moeten zijn bespoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram cal cium cabonaal is toe gevoegd. Van gemeentewege is een dienst ingesteld voor de bespuiting van peroeelen van niet georganiseerden. Opgave en inlichtingen ter secretarie iedere Maandag, Woensdag en Zaterdag van 912 uur. H.hugowaard. 28 Mei '46. De burgemeester voornoemd. Sutman Meijer. Th. G, Kreiiermaat Mient 1 - Alkmaar Tel. 3256 Zaterdagochtend op het Hofplein- recht t.o. slager Olie en op de middag- markt t.o. Van Engelen. Beleefd aanbev., Verstrekking van schoenenbonneu. Fersonen, van wie het nummer van de stamkaart op een 6 (zes) eindigt en die na 1 Januari 1945 geen bon voor gewone schoenen of bernepssehoenen heb ben ontvangen, worden opgeroepen een schoenen bon in ontvangst te nemen, overeenkomstig onder staand lettersehema. Zij wier naam begint met de letters: A. C en D op Maandag 3 Juni; B en J op Dinsdag 4 Juni; E, F. G. H en I op Woensdag 5 Juni; K. L en M op Donderdag 6 Juni; N. O, P, <3 en R op Vrijdag 7 Juni; S en T op Dinsdag 11 Juni en XJ, V, W, X. Y en Z op Woensdag. 12 Juni. Het kantoor is geopend van 912 en van 23 uur Men beware deze publicatie en boude zich stipt aan zijn dag. Van het lettersehema zal onder GEEN voorwaarde kunnen worden afgeweken. N.B. Stamkaart en nieuw inlegvel G 605 moeten worden overgelegd. herland heeft uocög; flinke dosis kaall een tta>Ke de telt, te begijn**» ^ding m en zich uitstrekkend over alles en iedereen. sn-eef daarnaar- nïu*ïï:l8vensm'dde,enw'nl!el DEN HELDER, Spoorstraat 20 Gevraagd aan het veilingkantoor van den Noor- dermarktbond 1e Noord-Scharwoifde: Vlug en aecuraat kunnende werken. Benevens een Sollicitaties te richten aan C. Koomen. Betaalmees- tenrNoord-Scharwoude. Uitreiking van Sehoenenbonnen Op de ondervermelde data wordt voor personen, wier Tweede Distrlbutiestamkaartnummer op het cijfer 6 (zes) eindigt, een sehoenenbon uitgereikt. Degenen welke na 1 Januari 1945 een schoenenbon hebben ontvangen, komen hiervoor NIET in aanmerking. 'Zij. die schoenen van NVH-HARK hebben ontvan gen. komen echter WEL in aanmerking. Kinderen geboren na 31 Mei 1944, di-e den leeftijd van 10 maanden reeds hebben bereikt komen eveneens -on middellijk in aanmerking voor een schoenenbon. in dien blijkt, dat ze nog geen bon hebben ontvangen. Uitreïkingsdata: Inwoners van OUDKARSPEL in hel voormalig ge meentehuis op Maandagmorgen 3 Juni van 9.30 12.00 uur. Inwoners v. NOORD-SCHARWO UDE in Hotel ..De Burg" op Maandagmiddag 3 Juni van 2—4 uur. Inwoners van SINT PANCRAS in het gebouw naast de NH Kerk -op Dinsdagmorgen 4 Juni van 9.30 12 uur. Inwoners van ZUID-SCHARWOUDE in de voorma lige OL school op Dinsdagmiddag 4 Juni van 24 uur- Inwoners van BROEK OP LAN&ENDIJK in het lo kaal achter hel Betaalkantoor op Woensdagmorgen 5 Juni van 9.3012 uur. Formulieren voor ruimteverwarming Op dezelfde plaatsen, tijden en data van de uit gifte van sehoenenbonnen bestaat er nog eenmaal gelegenheid voor het afhalen van een formulier voor verwarming van kantoren, werkplaatsen, enz., voor degenen, welke het vorige jaar een toewijzing brand stoffen voor verwarming hebben ontvangen en die voor het seizoen 19461947 nog geen aanvraag heb ben ingediend. De ingevulde formulieren dienen vóór 8 Juni a.s. bij den Distri-butiedienst. te worden in geleverd Voor Sint Pancras kan dit Geschieden in het gebouw naast de NH Kerk op Vrijdagmiddag 7 Juni a.s. van 2 tot 4 uur

Nieuw Noordhollandsch Dagblad, editie Schagen | 1946 | | pagina 2