r KERMIS IN OPBOUW Speciale Attractie-avond Oaitsienfi v. dL Posthoorn r-i Nieuw Noordhollandsch Dagblad Een gezellige drukte in de binnenstad J Comité „Onze Marine" betsaat 25 jaar Djiguiten Kozakken boeken succes ADVERTENTIES Cartonnagefabriek vraagt energiek vertegenwoordiger Erven NIC. SIMON - DEN HELDER WANDTEGELS ATTENTIE VERVALT nieuw telefoonno. is nu 2 3 9 Royal - Schagen George Formby in: „KAMPIOEN OP SOKKEN" OVERGANG VAN ZAKEN C. DE LEEUW W. J. DE LEEUW. I DONDERDAG 27 JUNI 1946 Tientallen kermiswagens zijn in de afgeloopen dagen in onze stad aangekomen. Wa gens van allerhande kleuren, modellen en constructies. Een feit is, dat de kermisexploi tanten er een bijzondere smaak van kleurschakeerïn- gen op na houden. Wacjens met een kleuren-combinatie als roestbruin met hardgroen e.d. treft men meerdere ma len aan. De vervoersmidde len van de N.V. Vermolen Zn. zien er werkelijk uiterst modern uit en de wagens van deze firma zijn paleis zalen gelijk. Op het Stationsplein waren wij getuige hoe de werk lui met een motoraand'rijving voor een draai- of zweefmolen weg weten. Zoo'n gevalletje weegt toch altijd,nog om en nabij de twee ton! Achter op een trac tor wordt de motor van plaats tot plaats versleept en overal, waar de molen wordt opgebouwd moet hij op den grond geplaatst worden Om hem zoover te krij gen wordt een stellage opgewor pen, die schuin tegen den tractor staat. Een and'ere auto wordt er voor gespannen en langzaam trekken ze den motor van den tractor op den grond. Dat er van de zijde van het publiek voor dergelijke karweitjes groote be langstelling bestaat, is vanzelf sprekend. Komt er dus hoogstwaarschijn lijk een draai- of zweefmolen op het Stationsplein te staan, met zekerheid kan gezegd worden, dat <Je poffertjeskraam van den heer v. d. Linden tegenover de spoorlood's komt te staan Gister werd hier al flink aangepakt en waren de „fundamenten" voor dit poffertjespaleis al gelegd. Alleen de voorkant ontbrak nog. De Spoorwegen hadden namelijk twee wagens, waar de onder grond van het voorfront in zit, op een of ander station laten staan, volgens een der werklie den waarschijnlijk in Alkmaar. De vrouwen staan haar mannetje! Op het Stationsemplacement is het een' en al drukte en leven om je heen. Hier krijgen de salonmeubelen een groote beurt, daar staan een paar vrouwen ijverig over de waschtobbes ge bogen. En of de kermiswagens al geen kleur genoeg geven, heb ben ze tusschen de wagens waschlijnen gespannen Hie$tón hangen kleeren van meest tnt- eenlcopende tinten. Een schilder zou hier misschien zijn kleuren- fantasie kunnen ophalen. Op de veeladïng worden de kermiswagens gelost. Het is fan- AJ en aan rijden spoor wagens op 't Heldersche station. Dit alles staat in verband met de ko mende kermisdagen, die, in vergelijking met vo rige jaren, zeker aan de verwachtingen zullen voldoen. Sjouwende werklui, wasschende vrouwen, spelende kin deren; het beeld, dat momenteel op en om het stationsemplacement valt waar te nemen. tastisch hoe handig deze men- schen er mee manoeuvreeren. Drommen schoolkinderen han gen als klitten op de auto's, die af en aan rijden om de kermis wagens naar de plaats van be stemming te krijgen. Met vijf man en een trekker ploetert en zwoegt men om een wagen van de spoorwagens op den beganen grond te krijgen. „Gebeurt er nooit eens een onge luk?" waagden wij een der men- schen te vragen. „Och", was zijn antwoord', „daar denken wij niet eens aan Het is altijd nog goed gegaan". Blijkbaar trokken we een erg ongelooflijk gezicht; hij voqgde er tenminste aan toe; ,,'t Is zoo. geloof me maar!" Alles wat er zoo te bekijken valt. is het aanzien ten volle waard en we kunnen niet eindi gen zonder u een bezoek aan den hermisopbouw te hebben aanbe volen. Maar loopt u niet in den weg. want het zii- ~+u.k voor stuk allemaal harde v ers, die niet van in-den-weg-.:'opers houden en het dan ook laten merken ook J S. HIJ KON NIET GAUWER LOS! De Naco-bus, die om 5.45 uur uit Den Helder naar Alkmaar vertrekt, had gisteren een uit gesproken pechdag. Op den hoek van Zuidstraat en de Nieuwe Brugstraat raakte zij in botsing met een driewielig motorrijtuig van den vischhan- delaar H. K K. kwam met zÜn vehikel vanaf de Ankerparkbrug en lette te zeer op een auto, die voor de bus uitging, zoodat hij geen erg had in de bus. De chauffeur trachtte nog te remmen, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. Alle visch werd op straat geslingerd en de carrier kwam ondersteboven te staan. De berijder K kwam met den schrik vrij. Den buschauffeur treft geen schuld. Of dit nog niét genoeg was, reed' de bus een kleine 100 meter verder een hond morsdood. De inzittenden kregenzoo doende waar voor hun geld, al zullen ze misschien met angst aan het „derde goede ding" ge dacht hebben. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Comité „Onze Marine" organiseert dit comité op Donderdag 4 Juli a.s. in het ge bouw „Tivoli" te Utrecht een congres, van des morgens 11 tot des middags 5 uur. Hierop zal het woord gevoerd worden door den burgemeester van Utrecht, terwijl voorts een viertal sprekers inleidingen hou den, waarbij de vraag zal worden behandeld: ,,Hoe kan in de naaste toekomst een algemeene belang stelling worden verkregen op ma ritiem gebied onder het geheele Nederlandsche volk." De band van de Koninklijke Marine, de Hawaian Revellers, zal tijdens den luch zorgen voor een muzikalg opluistering. Om streeks 5 uur zal de Marinekapel een marsch door de stad Utrecht maken en van 8 tot 11 uur con certeeren in Tivoli. SCHAGEN Voor ongeveer 4 a 5 duizend toeschouwers gaven de befaamde Wit-Russische ruiters, de „Dji guiten Kozakken", een voorstel ling op het Sparta-terrein, o.l.v. hun kapitein Nicolaas Gourk'off. De heer v. d'. Kuijt, die de lei ding van den omvangrijken fer- reindienst op zich genomen had, verwelkomde via de „micro" de officieele genoodigden, B. en W, van Schagen en de gemeentel secretaris "met hun resp, dames. De impresario verhaalde hier- op, dat deze kozakken werke lijke Russen waren, die hun woonplaats in Parijs hebben en tijdens den oorlog met de be faamde „Maquis" o.l.v de Gaulle aan onze zijde stred'en. Vervolgens bracht hij hulde aan Schagen's gemeentebestuur voor de buitengewoon hartelijke ontvangst, van de kozakken. Rondziende over het terrein, ontdekten wij dat naast de dui zenden betalende bezoekers, on getelde aantallen een plaats ge vonden had'den in de bovenklas sen der school, op de bunkers rond het terrein en Torenplein, op de daken, goten en veranda's van huizen en schuren van de Loet. Zulk een belangstelling is nooit eerder bij een sportgebeu ren vertoond Het was overwel digend. Hun roem is sinds hun vorig optreden in 1937 niet verbleekt, integendeel; maar deze koene ruiters verdienden deze dan ook ten volle. Na het défilé, schoten ze pijl snel over het terrein de snel heid waarmede deze vurige paardj es reeds van start gaan is verbazingwekkend en ver toonden talrijke halsbrekende toeren. Zoo 'zagen we hen, hangende naast de galoppeerende paarden met 1 voet in de stijgbeugel; hangende met de voeten aan het zadel en het hoofd vlak bij den grond, in galop op den grond en weer op het paard springend; of er heen en terug overheen, ruggelings los op de hals van het paard'; los staande op het zadel; los in horizontale stand met één voet op het zadel; in pijlsnelle vaart zakdoeken van het veld rapen en tallooze nummers meer. Veel bijval oogstten de verschillende Russische dansen door hen met veel bravoer vertoond, voorts de messen- dans waarbij de danser 2 enorme messen horizontaal en 2 vertikaal in de mond had. Vervolgens wierp hij deze messen, aangevuld met andere rechtop in rechte lijnen in de dans vloer. Een zeldzaam staaltje vertoonde een hunner door een "aangeschoten kameraad", weg te voeren nadat hij zijn paard keurig' naast den versla- gene deed neerliggen om het met de droeve last vóór het zadel te laten wegrennen. Na "koppensnellen" met het zwaard en lancieren, in galop onder het paard door kruipen enz. kwam de glorieuze finale: de levende pyrami- de (3 man hoo^ te paard) en de rit door het vuur. Een daverende ovatie vertolkte de dank van de opgetogen menigte. Met een laatste défilé kwam het einde van dit onvergetelijk rui- terfestijn. KERMISVOETBALWEDSTRIJD SCHAGEN—SRC In een in vlot tempo gespee.lden wedstrijd verloor SRC dezen op Dinsdagavond gespeelden wed strijd tegen Schagen Voor de rust werd door Schagen tweemaal gescoord, zoodat de rust aanbrak met een 20 voorsprong voor Schagen. In de tweede helft maakte SRC een goal, zoodat met een 21 stand het einde werd bereikt. De uitslag geeft o.i. de verhouding juist weer. GESLAAGD Onze plaatsgenooie mej. A. Set- tels, leerlinge van de Kweekschool der Eerw. Zusters Urselinnen te .Bergen, slaagde dezer dagen als onderwijzeres. Zij is per ingang van 1 Juli benoemd tot onderwij zeres aan de Parochieele school alhier VERKOOP WONING De dokterswoning van de ge meente aan de Laan alhier, is een dezer dagen door onderhandschen verkoop overgegaan aan Dok .er A. J. Koning. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN De lijsten voor de verkiezing van de leden van den gemeente raad zijn door het lot als volgt genummerd: 1. Plaatselijk Belang 2. CPN en Werkend Schagen. 3. Kath. Volkspartij en Chr. P. 4. Partij van den Arbeid. PRINS BERNHARD FONDS Zaterdag 29 Juni a.s. zal er andermaal een beroep op uw portemonnaie gedaan worden Een beroep wat naar wij hopen niet tevergeefs gedaan wordt. Het Prins Eernhard Fonds zal bij u aankloppen. Gezien de geschiedenis, de ge dachte, het doel, de werkwijze en de taak van het PBF durven wij in Schagen dit fonds van harte aan te bevelen. Op Zaterdag 29 Juni a.s., de dag, waarop in 1940 voor 't eerst openlijk verzet werd gepleegd door het dragen van de witte anjer, zal er een straat- en huis collecte plaats vinden en tevens gelegenheid gegeven worden op lijsten te teekenen. 0.m kan men van zijn geblokkeerde rekening een bedrag overmaken op het PBF. Ook zal men een echte witte anjer voor den prijs van 2.50 per stuk kunnen koopen. Inwoners van Schagen, laat de opbrengst van deze collecte, die de sympathie van ons allen weg zal kunnen dragen, onze eigen verwachtingen verre overtreffen. Collectanten(trices) kunnen zich opgeven op het Secretarie ten Gemeentehuize. Het Comité van Aotie: J. Jas pers, voorzitter; Kapelaan Tol, secr.-penn.; Mevr. Settels, mej, C. Keyzer, C. Bestevaar en H. de Nijs. WOUT v. LIEMPT BRACHT Impressario Wout van Liempt organiseerde in het Noord-Holl. Koffiehuis een variëté-avond, waaraan medewerkten Lou Bandy Peter Piekos de imitateur, Ted Valerox, accordeonist, het Osmani trio en de Gesona's met hun Afri- kaansche e.a. liedjes. "Vermeldenswaard is, dat m flen afgeloopen winter de heer Bandy en enkele van de thans medewer kenden grootendeels hetzelfde programma brachten in zaal Igesz. Toen zagen we echter nog geen Peter Piekos. Wat deze jongeman op imitatiegebied presteert grenst aan het ongeloofelijke. Zijn cre atie van 4-jarig meisje, dat ver haaltjes vertelt, was in woord, ge baar en mimiek treffend juist. Hij verdiende zijn daverende ovaties dan ook volkomen. De sympathieke jongeman met zijn vermiljoenroode accordeon, luisterend naar den klankvoilen tooneelnaam Ted Valeron, bleek ook een briljant virtuoos te zijn, die de uitgevoerde nummers vol komen tot hun recht liet komen. De zelfsamengestelde potpourri's van beroemde opera- en operette klanken deden het prima Het Osmanie-trio, bestaande uit uit een herculische jongeman met 2 heel jonge meisjes, vertoonde verbazingwekkende staaltjes par terre acrobatiek. Het optreden van de Gesona's, 2 meisjes en een gui'taar, bracht ons leuke Afrikaansche liedjes en Holl. rumba's. Lou Bandy was stellig niet in topvorm; vóór de pauze wel aller minst. Volgens eigen zeggen wegens verkoudheid, behoorde hij in bed te liggen. Voor hen die zijn vorig optreden niet zagen, bevatte het blijkbaar nog veel aantrekkelijks, getuige het applaus. Hij zong met schor geluid (wegens de verkoud heid) enkele goede en matige lied jes, doch zijn conference derail leerde soms tot een soort kroeg humor. Na de pauze heeft hij echter weer veel goedgemaakt, zoodat men ieder geval met het idee naar huis ging, dat bij zijn best had Kecïen overleed na een geduldig gedragen lijden; na voorzien van de ge nademiddelen van de H. Kerk, onze geliefde moeder, belui wcï_ en grootmoeder Mevr. de Wed. a. van diepen geb. Wijnker m den ouderdom van ruim 87 jaren. H.H. Waard 26 Juni 1946. 't Zand: G. van Diepen B. van Diepen-Tamis Limmen: Zr. M. Silverina 't Veld: L. van Diepen J. vau Diepen_Terra H.H. Waard: J. Weel M. Weel_van Diepen H.H. Waard: C. van Diepen N. van Diepen_Bos Tering (Borneo): Pater Th. van Diepen H.H. Waard: Jac. van Diepen C. van Diepen_Wit Belgische Kongo: Pater Athanasius (J. v. Diepen) De plechtige gezongen Uitvaartdienst zal ge houden worden Zaterdag 29 Juni a.s. 's morgens 9.30 uur in de Parochie kerk van den H. Dyoni- sius, waarna de begrafe nis op het R.K. Kerkhof aldaar. voor de provincie Noord-Holland.. Leeftijd 23 tot 35 jaar. Brieven on der no. 2287, bureau van dit blad. Bouwmaterialenhandel worden in hoeveelheid afgeleverd. Wij hopen U binnenkort weer vrij te leveren steeds grootere door de fabriek Te koop gevraagd een in goeden staat verkeerende accordeon Br. met opgaaf van prijs; merk en omvang; no. 02284 bur. v. d. blad te Den Helder woningruil Wie is genegen een moderne woning; voorzien van cen trale verwarmingsinstalatie, huurprijs 55 gulden per mnd, gelegen in den Kelder aan de Hallstraat 68 te ruilen voor een woning geschikt voor man, vrouw en twee kinderendesnoods zonder centrale verwarmingsinstala- tie, huurprijs ongeveer 9. per week te, of in de omge ving van Naarden, Aerden_ hout, Heiloo of Heemstede. Br. aan W. J. M. SCHOUTEN Balistr. 68 te Den Helder. Te koop: een z.g.a.n. compleet kartuig J. A. v. d. VOORT Bosch weg K 5 te 't Zand. Te koop: 'ii tandem m. goede banden; 'n spiegelruit 114x134 en 'n hondenmand. v. d. VIS Houtwee 20 I te Alkmaar. Transportbedrijf ADR. BORST ZN., Meerweg 49, Breezand Oud telefoonno. 223 Van DONDERDAG tot en met ZONDAG Een nieuw lachsucces van George Formby met spanning en sensatie. Vrijdagavond de klap op de vuurpijl in de PRIJSDANSEN LUISTERWEDSTRIJD ZANGWEDSTRIJD enz. Fraaie prijzeno.a. genever, taarten, worsten, cigaretten enz. Een ware knalavond, waaraan het bekende orkest „THE JITTERBUGS" zijn volle mede werking zal verleenen Ondergeteekende maakt bekend, dat hij zijn Timmer- en Molenmakersbedrijf heeft overgedaan aan zijn zoon W. J. DE LEEUW. Voor het vertrouwen, dat hij genoten heeft tijdens het drijven van zijn zjjwk dankt hij allen die het hem geschonken hebben. In aansluiting op het bovenstaande bericht ondergeteekence, dat hij de zaak van zijn vader heeft overgenomen. Ook hij hoopt in de toekomst te bewijzen, dat hetzelfde vertrouwen hem geschonken zal kunnen worden. 'T ZAND, 1 Juli 1946. Nederland heelt nodig: een flinke dosis kwaliteit, te beginnen bij de voeding in bet gezin en zich uit» strekkend over alles en iedereen. Streef daarnaar! Zijlstra-levensmiddelenwinkel DEN HELDER, Spoorstraat 20 H.H. Tuinders: Terstond af te geven: zelfd.; tusschen- soort; groene-; savoye- boe- en boerenkool en preiplanten P. JONG te Hoogfcarspel A 224. Telef. 1527.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad, editie Schagen | 1946 | | pagina 2