YASTEKAYOM. Muziek en Dans Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Advertentien. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. Dankbetuiging. DIENSTBODE. Zaterdag 29 Februari, A. PEPERKAMP. Het gerucht werd echter dadeiyk gelogen- •treft, daar van een aanelag hoegenaamd nleta 1» gebleken. Het gerncht vond zijn aansprong in een tweetal bomontploffingen te Barcelona. De eerste had plaats in de San Ramon- straatdaarby werden een vronw en een kind gewond, terwyi een aantal personen in onmacht vielen. Anderen sloegen, door een paniek bevangen, in wilde haast op de vlncht. De tweede ontploffing volgde een half uur later in de Pen de la Oreustraat, dicht by het bnrean van het blad El Liberal. Daarby kreeg een oude vrouw ongeveer 30 spykers, waarmede de bom was geladen, in het lichaam en stierf onder hevige pynen, terwijl een andere vrouw en een oude man gewond werden. Jammer genoeg, zyn de daders onbekend gebleven, doch men beschouwt de misdaad algemeen als het antwoord der terroristen op het besluit tot opheffing van de consti tutioneels waarborgen, welke maatregel juist moest dienen om aanslagen te verhinderen. Intusschen heeft de Spaansche minister van Binnenl. Zaken verklaard, dat het weliswaar onmogeiyk was de aanslagen geheel te voor komen, doch dat, dank zy de voorzorgs maatregelen en de waakzaamheid der auto riteiten, bommen nu niet meer gelegd wor den op drukbezochte verkeerswegen, wel in afgelegen straatjes. Als dit maar waar biyft I Tweede Kamer. Waarschijniyk komt op 10 Maart de Tweede Kamer, voor het eerst onder het nieuwe Kabinet, byeen. Minister Idenburg. De nieuw-benoemde Minister van Koloniën heeft, wegens gezondheidsredenen, veiiof tot 90 Mei a.s. Jhr. mr. D. de Oeer. Wegens zyn benoeming tot lid van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland is jhr. mr. D. J. de Geer afgetreden als lid der hoofd redactie van de Nederlander. Het christ.-hist. orgaan verliest hierdoor een zeer bekwaam hoofdredacteur. Werkverschaffing. 'e-Gravenhage stuurt, zooals uit een ander berichtje in dit nummer biykt, zyn werk- loozen naar de Limburgsehe mynen en de gemeente Drunen laat alle woeste gronden ontginnen. Twee voorbeelden, die navolging verdienen. Opvoeding en Onderwijs. Op den eersten Zaterdag van April a.s. zal onder bovenstaanden titel beginnen te verschynen een wetenschappeiyk weekblad ▼oor het Kath. lager, middelbaar en hooger onderwys, onder redactie van dr. H. W. E. Moller. Een aantal bekende paedagogen hebben hun medewerking toegezegd. Het uitwendig beheer van het weekblad is opgedragen aan de firma E. van der Vecht, Marnixstraat 372, te Amsterdam. Wy wenschen dit Katholiek wetenschap peiyk weekblad op het gebied van onderwys, het beste succes. Moge het met zyn wakkeren en zeer be kwamen Bedacteur Dr. Moller en diens breede schaar van bekwame medewerkers veel goeds tot stand brengen. Do tuchtschool te Velsen. Deze tuchtschool nadert bare voltooiing. De directeur is reeds 1 Febr. in dienst ge treden. Onbekend is echter nog, wanneer de school in gebruik zal worden genomen. Werk voor werkloozen. Door bemiddeling der Haagsche Arbeids beurs vertrokken deze week, als proef, een viertal gezinnen van werkloozen naar Heerlen, waar de mannen geplaatst zyn als mynwer- kers by de Staatsmyn. Een goed idee, dat navolging verdient. Daardoor toch kunnen vele werkloozen werk krygen en heeft men in de toekomst kans, de vreemde elementen, welke de Zuid Limburgsehe mynstreek thans zoo onveilig maken, zooveel mogeiyk buiten de grenzen te houden. ALKMAAR, 22 Febr. 1908. Lezing van mr. A. baron van Wijnbergen. Voor een dicht bezette zaal hield gisteren avond de WelEd. Gestr. heer mr. A. baron van Wynbergen zyne aangekondigde lezing over «Katholiek Leven*. Daar deze prachtige rede echter aan te groote innerlijke waarde ie, om ze slechts in een beknopt overzicht weer te geven, doch plaatsruimte breedere uitwerking in dit nummer niet toelaat, komen wy er in ons eerstvolgend nummer uitvoerig op terug. Om aan te toonen, dat katholiek openbaar leven een dringende eisch des tyds is, ging •pr. uitvoerig na den zedeiyken achteruitgang van den tegenwoordigen tijd, daarvoor als oorzaken aanwyzende de moderne wetenschap, die der wetenschappen Heer uitsluit, en de beschaving, onder welk motto de hedendaag- sche wereld alles wil goedpraten. Het kind wordt op de school ongodsdienstig opgevoed de heiligheid des huweiyks wordt ondermynd slechte literatuur en tooneel bederven het geheele volk, terwyi ook de zgn. neutrale vereenigingen veel bydragen tot zedeiyk verval der maatschappy. Ha de pauze deed spr. uitkomen, dat alle Katholieken tegenover het voortdurend toe nemen van ongeloof en materialisme te stel len hebben de leer van Christus in woord en daad. Op de eerste plaats zyn hiertoe geroepen zy, die door fortuin en positie hooger in de maatschappy geplaatst zijn. Zy vooral moeten zich overal en in alle omstandigheden Katho lieken toonen in woord en daad. Zorgen moeten de Kath. voor de gods dienstige en wetenschappeiyke opvoeding der kinderen. De schoolbesturen moeten hun uiterste best doen, maar de ouders moeten die besturen steunen, terwyi vooral de onder wijzers nauwgezet dienen te arbeiden. Verder hebben de Kath. te zorgen voor het huisgezin, goede lectuur, sociale vereenigingen. Zóó het Katholieke leven opgevat, zal het rijke vruch ten dragen in de toekomst. Daverend en langdurig applaus volgde op de schitterende rede van baron van Wyn- bergen, terwyl ook tydens de lezing meer malen een warm applaus door de zaal bad weerklonken. In een warm slotwoord bracht de voor zitter, mr. Kraakman, den eminenten spreker hulde en dank voor de treffende rede en riep ZEd. een harteiyk tot weerziens toe, welke woorden eveneens met luid applaus werden begroet Bond van R. K. Openb. Onderwijzers. Donderdag j.l. vergaderden by den heer Hazes, Luttik Oudorp, de onderwyzers uit de omstreken van Alkmaar tot constitueeriDg der afdeeling «Alkmaar* van den Bond v. B. K. O. O. De heer Veltman, voorzitter v. 't voorloopig bestuur, opende de vergadering met een woord van welkom. Was zyn wensch niet geheel in vervulling gegaan het getal opgekomenen mocht bevredigend heeten. Na voorlezing werden de notulen gearres teerd en aan de orde kwam behandeling van 't huishoudeiyk reglement. De besprekingen hieromtrent namen het grootste gedeelte van den avond in beslag. De discussie was gezellig, vaak zeer geestig. Tot bestuursleden 'werden gekozen de heeren B. Veltman, h. d. sch. te Heilo A. J. Bosch, onderw., Kerkebuurt gem. Harenkarspel Baas, h. d. sch. te zydewind, respectieveiyk als voorzitter, secretaris en penningmeester. Voor de aangekondigde lezing was het uur reeds te ver gevorderd verschillende leden wonen, nu juist niet in de naaste omgeving. Vertegenwoordigd waren o. a. Spierdijk, Heilo, Egmond, Heemskerk, Limmen, Assen delft enz. Ned. R. K. Volksbond. Morgen, Zondag, viert de afd. Alkmaar van den Ned. B. K. Volksbond haar jaar- ïyksche stichtingsfeest in het lokaal «Har monie*. Volgens het program staat den feestvie renden heel wat moois te wachten en twy felen wy niet, of de opkomst zal schitterend zyn. De feestvergadering begint precies te half acht, terwyi om 7 uur de zaal wordt geopend. Na opening der vergadering door den voorzitter, wordt het Bondslied gezongen, terwyi daarna de «Frosch Kantate*, komiches gesang van O. Hennig wordt ten beste ge geven. Vervolgens zullen de aanwezigen zich kunnen amuseeren met de opvoering van het biyspel in 3 bedrijven«Hij wilde een groot sinjeur zyn*, naar: «Le Bourgeois Gen- tilhomme van Molière, door J. J. G. Wahlen. Zooals men ziet, een mooi program, dat een genotvollen avond belooft en ook Dins dagavond zeker een voile zaal zal trekken, als wanneer hetzelfde program voor donateurs en genoodigden gegeven zal worden. Een eere-diplotna. Aan de firma W. F. Stoel Zoon, ia door de jury van de Internationale Tentoonstelling van motoren en motorbooten te Antwerpen, het Diplome d'Honneur toegekend, voor de inzending van een volledige en prachtige collectie foto's en eatatogi van stalen luxe motorbooten gebouwd op hun scheepswerf «Nicolaas Witsen*^- Aan dit Diplome d'Honneur ia verbonden een verguld kruis met kroon aan een lint met Belgische kleuren. De Voorzorg. De Staatect. no. 33 bevat de statuten der Alkmaarsche spaarzegelvereeniging «De Voor zorg* alhier. Zouaven-Broederschap. Morgenavond te half acht ure geeft de Zouaven-Broederschap alhier eene openbare uitvoering in het lokaal «Diligentia*. Opge voerd wordt het drama in 4 bedrijven «Onschuld Zegepraalt*. Katholieke Kring. Woensdagavond te 8 uur zal als spreker voor den Katholieken Kring, ten huize van den heer Proot, optreden de WelEerw. Heer H. A. J. M. Quant, met het onderwerp «De Scheppingsdagen*. Stoombootdienst Alkmaar Packet. Met 1 Maart zal de dienst van de Alkmaar Packet worden uitgebreid. Van Alkmaar zullen eT dus booten naar Amsterdam gaan om 6, 8, 10, 2 en 6 uur en van Amsterdam naar Alkmaar om 6 30, 9.30, 2.30, 4 en 6 uur. De goedkoope driedaagsche retourbil jetten zyn steeds verkrygbaar, terwijl het goederenvervoer snel gaat en desgewensebt de goederen ook worden afgehaald. Bergen. Hedenavond zal voor huize «Kranenburgh* in de Hofiaan, het jaariyksche «bekene* plaats hebben. Dagen te voren begint de pret voor de jeugd reeds. Van huis tot huis gaan de kinderen om bekestroo te bedelen, zingende Ikkie, tikkie too Boer mag ik wat stroo? Ikkie, tikkie tarwe, Dan mag je kome warme, Ikkie, tikkie tocht Al op de Molenkrocht. Voorheen werden op meerdere plaatsen in de gemeente vuren ontstoken. Met het oog op de openbare veiligheid wordt er de laatste jaren streng op toegezien dat slechts op een door de politie aangewezen plaats en dan nog slechts by -"gunstige weersge steldheid gebekend wordt. Aardig is het te zien hoe de kinderen om het vuur zingen en springen, ja hoe enkelen er niet tegen op zien om er doorheen te loopen. Dit laatste verdient echter minder aanbeveling. Het geheel levert een niet-alledaagsch schouwspel op en is zeer zeker een kykje waard. N oord-Schar woude. De Btaatsct. no. 43 bevat de statuten der St. Josefvereeniging alhier. Castrlcum. Woensdag 26 Febr. a.s. zal hier een groote propaganda-vergadering worden gehouden, uit gaande van den Ned. Bond van B. K. Militie en Landweerpiichtigen, afd. Alkmaar en Omstreken, in het lokaal van den heer L. A. van Benthem. Aanvang 7 uur. Flinke opkomst dringend verzocht, daar belangryke besprekingen zullen worden gehouden. Uitgeest. Het hoofd der school gaat ons verlaten. De heer J. W. Sasburg is nl. als zoodanig benoemd te Wormerveer. Zaterdag 15 Febr. herdacht de wel bekende Melksuikerfabriek alhier haar 10-jarig bestaan, en door de vennootschap werd by deze gelegenheid aan alle werklieden een gratificatie toegekend, geëvenredigd naar den tyd, dat men op de fabriek werkzaam was. Waariyk, een mooi voorbeeld voor anderen. Door de bollenkweekers albier zal een verzoekschrift aan den gemeenteraad worden ingediend, om de kërmis op andere datums vast te stellen en tevens den laatsten kermis- Zondag af te schaffen. Adhesie zal worden gevraagd van andere Land- en Tuinbouwvereenigingen. Zd.-Scharwoude. Donderdagavond traden alhier op drie bekende toonkunstenaars, nl. mevr. W. Secrève van Emminckhoven zang) en de heeren J. H. Secrève (orgel) en Jan O. Mani- farges (viool), die een uitvoering gaven van gewyde muziek. Ongeveer 250 personen waren aanwezig uit de 4 Langendyk er-dorpen, om te genieten van de muziek, op waardige en gevoelvolle wyze voorgedragen. Voor de plattelanders, die zoo zelden in de gelegenheid zyn een genotvolle en stichteiyke uitvoering by te wonen en zich meest moeten tevreden stellen met opvoering van stukken van minder allooi, is een dergetijke gelegenheid een geschikte om den geest en het gemoed te bezielen. De gemeenteraad van Oudkarspel heeft aan den heer KI. de Boer te Zuid Schar- woude, ondernemer van den wagendienst Oudkarspel—station Broek op Langendyk, een subsidie van f 25 verleend. Volgen de andere gemeenten dit voorbeeld, dan is de LaDgendyker bevolking wellicht verzekert van het voortbestaan van genoemden dienst. Warmenhulzen. Vergadering van den Baad dezer gemeente op Vrydag 21 Febr. Afwezig bet lid Zwan. Na opening, lezing notulen. Goedgekeurd. Mededeelingen Door den Bykebetaalmees- ter te Alkmaar is 6 Febr. j.l. uitbetaald een bedrag van f 337 50 als bijdrage in de jaarwedde secretaris. Goedkeuring der Ged. Staten van 't raadsbesluit 10 Januari 1908, betreffende leening van 1000 gulden. Verslag der Commissie Wering Schoolver zuim. Deze worden voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter deelt mede, dat de Arr. Schoolopziener de onlangs gedane benoeming van een onderwyzer onwettig acht, en stelt voor in geheime zitting over te gaan dit voorstel wordt aangenomen. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. tot intrekking van de in de vorige vergadering plaats gehad hebbende benoeming, goedgekeurd. Hierna vaststelling kohier Hondenbelasting, waaruit blijkt, dat er zyn 73 honden en de respectievelijke eigenaars te zamen moeten betalen f 149. Af- en overschryving begrooting 1907. Overgeschreven een bedrag van f 1080.22, zynde het totaal der som die over ver schillende posten, boven de begrooting was. Afgeschreven f 800.501/,, zynde het totaal der som die over verschillende posten, be neden de begrooting was. Tevens de mededeeling dat het bedrag der onvoorziene uitgaven maar was geweest f 101.531/, dus dat het aanvullingsbedrag gemakkelyk was te vinden in het batig saldo der begrooting onvoorziene uitgaven, Na een kleine bespreking gratificatie f 20 ryksveldwachter, worden deze af- en over- schryvingen goedgekeurd. Nog een mededeeling dat het bedrag der leening gesloten kan worden by den heer J. de Lange, Alkmaar, tegen 4'/i procent en een 1/] procent afsluitingsprovisie. Hierna adresbehandeling C. Dekker Jnz., Krabbendam, doet een aanvrage om twee snees land te koopen tegen f 1 per meter. Na eenige besprekingen, en nadere gronds- aanduiding van welk gedeelte, wordt dit goedgekeurd. Adres «Witte Kruis*, waarin wordt aan gedrongen op reinhouden der poelen en in herinnering gebracht wordt het raadsbesluit tot het bouwen van een regenbak wordt aangehouden tot de volgende vergadering, omdat het moeiiykheden zou kunnen ople veren, om op den grond van een Kerkge nootschap een regenbak te plaatsen. Sluiting der vergadering. Tultjenhorn. Woensdagavond 19 Februari j.l. hadden wy het genoegen een uitvoering by te wonen der Sint Jacobusvereeniging. Na een kernachtig openingswoord door den Zeereerw. eere-voorzitter en een fiinke uit eenzetting van het treurspel «Hermenigild*, dat opgevoerd zou worden, werd er door pianomuziek een begin gemaakt met het programma. Voor het eerst bad deze jeugdige vereeni- ging het waagstuk ondernomen, een treurspel op te voeren, en wy mogen niet anders ge tuigen, dan dat zy daarin uitstekend is ge slaagd de rollen zaten er goed in, de juiste toon «werd direct gegrepen. «Hermenigild* is echter een zeermoeiiyk treurspel, maar voor elke Katholieke vereeiti- ging wel aan te bevelen, wyi het noodzake- lykerwijze strekken moet tot opwekking en hooghouden van ons Katholiek leven. «Die verwenschte Eerepostjes* is een leuk kluchtspel, vooral als de hoofdrol in zulke goede handen is, als thans het geval was. Mynheer Loco mynheer Wet, mynheer Peters, alias de heer O. Tym heeft deze type uitstekend vertolkt. Hierna «Studentenwraak*, «een Balieklui ver* en «in Naam des Keizers*, allemaal stukjes wel in staat de lachspieren der toe schouwers in beweging te brengen. Tot slot een gemoedeiyk tot tevredenheid stemmend zangnummertje «Veldzang* geheeten. De Sint Jacobusvereeniging mag trotsch zijn op haar goed afgewerkt program. Hulde daarom aan den Zeereerw. eere-voorzitter, bestuur en wer- werkende leden, en dat zy nog vele malen voor het voetlicht mogen treden. Harenkarspel. Mej. B. Hoogbruin, onderwijzeres te Ker kebuurt, staat no. 3 op de voordracht voor onderwyzer te IJmuiden. Purmerend. De afslag-vereeniging Beemster-Purmerend en omstreken besloot met het oog op den grooten bloei van de afslagmarkt van groenten en vruchten, te stichten een veilingelokaal met elcctrisch toestel voor het afmynen en automaat om aan te wyzen, door wien en hoe hoog geboden werd. Het zal geplaatst worden aan den Beemsterburgwal. Krommenie. Dinsdag hield de R. K. Middenstandsver- eeniging «de Hanze* hare driemaandeiyksche vergadering. Door den voorzitter den heer W. Boon, werd de vergadering geopend en een nieuw lid geïnstalleerd. Hierna droeg de heer J. Wayper op verdienstelijke wijze het nieuwe bondslid (woorden van Dr. J. Nouwens, muziek van M. P. v. Veghel) voor en bracht vervolgens de voorzitter verslag uit over een te Alkmaar gehouden vergade ring tot oprichting vah een Middenstands credietbank, wat een geanimeerd debat uit lokte. Na uitreiking der statuten, kwam het, door het bestuur overgenomen voorstel Karstens ter tafel, om van de opgerichte hulpbank aandeelen van f 25 uit te geven. Na een zakelyke bespreking, werd met al- gemeene stemmen besloten dat de Hanze, aandeelen van f 25 tegen 3 zal uitgeven, van welke, te beginnen in 1910 elk jaar één aandeel zal worden uitgeloot. Ter ge makkelijke verkryging zullen bons a f 1. verkrygbaar worden gesteld. Tegen overleg ging van 25 bons wordt een aandeel verstrekt, Deze bons zyn verkrygbaar bij G. v. d. Laan te Wormerveer, W. v. Straten te Krommenie en by C. Nagel te Assendelft. Op de vergadering werden reeds 7 aandeelen genomen en meerdere toegezegd. Door deze geldbelegging kon de rente voor de geldne- mers met 3 worden verlaagd. Daardoor is ook de rente 3 lager als de rente die betaald moet worden aan de hulpbank vsn de My. tot nut van het algemeen. Aanvragen om voorschotten moeten worden gericht aan den heer P. Hoff terwyi de aandeelen ver krygbaar zyn by W. v. Straten, alhier. By de rondvraag werd door 6 personen het woord gevraagd, die allen door den voor zitter werden beantwoord. Door de politie is thans een maatregel genomen, waarin voor een oogenblik werke- lyk het «in staat van beleg* ia te zien maar welke uitstekend de rustverstoringen voorkomt, 's Avonds klokslag 8 uur sluiten de ryksveldwachters de verschillende zystra- ten en verkeerspunten af, en niemand wordt meer doorgelaten, zoodat de dorpstraat vry wordt, waardoor de arbeiders uit de drukkerij van de Vennootschap Verwer, geëscorteerd door een aantal agenten ongestoord hunne woniDgen kunnen bereiken. Wanneer zy ongeveer tehuis zyn, wordt het verkeer weer opengesteld, waardoor voor een oogenblik een meer dan gewone drukte ontstaat, doch na verloop van een half uur heeft ons dorp weer zyn gewoon kalm aanzien herkregen. Assendelft. Met belangstelling zullen zeker velen ver nemen, dat de echtelieden K. Molenaar en M. Molenaar, die ruim 50 jaar in onze ge meente hebben gewoond, dezer dagen het voorrecht hadden hun 55 jarig huweiykefeest te mogen vieren. Eenige jaren geleden hebben de beide oudjes zich metterwoon te Spaarnwoude gevestigd. De vrouw, 82 jaar, is nog zeer kras en hy, de 79 jarige verricht nog zyn dageiykschen arbeid op een wijze om menig jongere jaloersch te maken. Zondagavond 23 Febr. 's avonds balfacht, zal ons fanfare corps «Crescendo* de gewone winterultvoering geven in het lokaal van de Wed. Olie. Onder leiding van den kranigen directeur, den heer Schaar, zal het corps een 7-tal stukken uitvoeren, terwyi ter afwis seling door eenige leden van het muziekge zelschap eenige Komische Voordrachten ten gehoore zullen worden gebracht. Ondorp. Naar wy vernemen, heeft ds Spaansche schatgraver ook hier zyn netten uitgeworpen. Wy verwyzen omtrent dit heerschap, naar ons nummer Woensdag j.l. en waarschuwen onze lezers, hoegenaamd geen betrekkingen met dien «gevangene* aan te knoopen 1 K. K. te V. Voor H.H. Kruideniers bestaat het vakbladNederl. Weekbl. v. d. Handel in Kruidenierswaren ent., dat te Doetichem by de Ned. Drukk. en ITitg. My C. Misset verschijnt. De Redactie. Alkmaar. GEBOREN 19 Febr. Theodora Hendrika, d. van Nicolaas Johannes Obdam en Klasina Maria Besteman. 20 dito. Willem, s. van Elias van Kookhuizen en Aaltje Schoonen- wolf. ONDERTROUWD20 Febr. Pieter Adria- nus Bruigom te Amsterdam en Maria Hen drika de Haze alhier. Jacob Schutx en Johanna Klasina Soth. Abraham Vleg- geert te Bergen en Susanna Maria Kes alhier. Pieter Witvliet en Rachel Oatha- rina de Rover. Willem Frederik Wilhelm Jansen en Grietje Schuitemaker. Nicolai Francois Boomer, wednr. van Maria Arnolda Hendrika Groenhof, en Magdalena van der Spek, wed. van Derk Willem Dalhuisen. GETROUWD: 20 Febr. Nicolaas Wiese en Oatharina Maria Voorman. Jacobus Johan Peter Smit en Dine Goud. ALKMAAR, 22 Febr. Aangevoerd 4 Paarden /'ISO a 300, IS Koeien en Ossen 120 a 2,30 213 nacht. Kalveren /8a 22, 65 magere Schapen f 16 a 25.78 mag. Varken» 15 a 18, 159 Biggen 7.a 12.03 8 Bokken en Geiten f 3.00 a 6.00. 0 kl. Bokjes f .00 a 0.00. Boter per kop 65 a 75 ct. Kipeierei. /3.0C a 3,50. ALKMAAR, 21 Febr. Aargevoerd 133 stapelt, wegende 72080 K.G. Fabriekskaai.- Kleine kaai f 31. Boerenkaas.- Kleine kaai 131.commissie 30.50 middelbare i 81. ALKMAAR, 21 Febr. Aangevoerd 1150 Hectoliters als. tarwe t 6.75 a 8.50, H.L. Rogge f 7.25 a 7.30, H.L. Gerst f 0.— a id. Cbev. 5.90 a 7.40, Haver f 3.85 a 4.50, Paardeboonen/0.00 a 7.Brnine id. ƒ9.— a 11.50 Citroen id. 12.—a 16.—Duiven id./0. a 0.Witte id. f 12.00a 14.00, Karweiiaad 100. a 00, Mosterdzaad Rood I 18.25 aGeel id. 0.00 0.—Kanarieiaad 0.a 0.Erwten Groene 18,— a grauwe id. f 18.— a 19.ld. vale 10.60 a Blanwmaanzaad f 0,a O. A SS EN DELFT, 21 Febr. Aangevoerd 468 koppen Bder f 1.17 a 1.32, 5090 Eipeierrn per 100 f 2.25 a 3.5P, 0 Schapen f a 47 Schrammen f 15.a 20. SCHAGEN, 19 Febr. Aangevoerd 2 stapels. Kleine kaas 2.0(1, hoogste prijs 28.00, Commisaiekaas f —.00, hoogste pry» f —.00, Middelbare kaas f hoogste prijs/ Handel ving HOORN, 20 Febr. Ter waag zijn gewogen 21 stapels kaas. wegeude 10899 kilo. Hoogste ptijs Kleine f 31.00, Middelbars Commissie f 31.00. Handel matig. Zondag- en Dinsdagavond feestvergaderin- gen van den N. B. K. Volksbond, afd. Alk maar, des avonds 71/, uur in de sHarmonie*, ter viering van het Stichtingsfeeet. Zondagavond 71/a uur openbare uitvoering door de Zouaven-Broederschap in het lokaal «Diligentia*. Woensdag 26 Febr., algemeene vergadering der Timmerlieden «St. Josephs, des avonds half negen by den Heer N. Konyn, a/d. Dyk, Woensdagavond, 8 nur, in hotel Proot, lezing voor den «Kath. Kring*, door den WelEerw. Heer Quant. De ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne Kinderen, hun harteljjken dank aan Familie, Vrienden en Buren, voor de belangstelling op hun 40-jarig huwelijksfeest ondervonden. C. VREEKER en M. MOOI. St. Pancras, Febr. 1908. Harteljjk dank aan Vrienden, Buren en Bekenden, bij ons 40 jarig huwelijk ondervonden. J. DEKKEB en Echtgenoote. Bergen, Febr. 1908. Mevrouw RU8TERS, op 't Hof te Alkmaar, vraagt teg9n 1 Mei eene nette zindelijke Hoog loon. 's morgens 11 uur, 95 Cent Entrée. *8

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2