Gemengd Nieuws BURGERLIJKE STAND. Wü deelen het verhaal natuurlyk alleen op gezag van de >TJnivers< mede. Bernadette Soublrous. Men weet dat Bernadette, de begenadigde van Lourdes, als zuster Maria Bernard in het klooster der zusters van de congregatie voor liefdadigheid en onderwijs, te Nevers gestor ven is. Mgr. Ganthey, bisschop van Nevers, schrjjft nu in zijn herderlijken brief ter ge legenhefii van het Lourdes jubilé«Indien het God behaagt, zullen wij dit jaar, de kanonieke rechtbank instellen, die met de diocesane procedure een aanvang zal maken, teneinde de Zaligverklaring van zuster Marie- Bernard, bij het hof te Rome, aanhangig te maken*. Missie naar Borneo. Een belangrijke missie, bestaande uit de eerwaarde Paters en Broeders H. de Wolf, Fr. v. d. Putten, J. Goossens, P. v. Hoof, P. v. Strijp, J. v. d. Weerden, J. Evers, W. v. Schijndel, H. Verheyen, H. v. d. Kerkhof en de eerw. Zusters Godefrida Bekkers, Gas- parina v. Gompel, Genoveva v. Wanrooy, Waltera v. d. Eisen, Venantia Verhoeven en Cajetana v. Tiel, zullen den 4en April per «Koning Willem Hl* van de Stoomvaart- Maatschappij «Nederland*, naar Indië (Sing- kawang) vertrekken. ï£Q£2sliJat@&. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 81/a uur stille H.H. Missen 10 uur gezongen Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers's avonds 6 uur Lof met Predi katie ter eere van het Onbevlekte Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 's morgens lO'/j uur H. Mis voor Bruid en Bruidegom; 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van 't Allerh. Sacrament en 't H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof tot de zelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morgens 9 uur H. Mis voor de leden van de Broederschap 't Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/9 en 9 uur stille H.H. Missen; lO'/j uur Hoogmis;'smidd. 2 en 3'/j uur Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morgens 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius 's avonds 6 uur gelegenheid om te Biechten 7 uur Lof. Woensdag, 4de der zeven Woensdagen die het feest van den H. Joseph voorafgaan, 's morgens 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans, met vollen aflaat voor een ieder die er bij tegenwoor dig is 9 uur gezongen H. Mis 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morgens 9 uur gezongen Maandstond voor mej. Maria Aghina. Vrydag en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. HEILO. Zondag 's morgens 7 '/i uur H. Mis 9l/g uur Hoogmis met Predikatie; 'smidd. l'/j uur Catechismus; 21/s uur Vespers. In de week de H.H. Missen ten 8 en 81/s uur. Dinsdag Feestdag van den H. Apostel Mathias, dag van devotie. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid om te Biechten 's avonds 61/, uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus. Zondag le Zondag der maand, te verdienen vollen aflaat, alsdan begint de maand Maart, toegewijd aan de vereering v. d. H. Joseph. BERGEN. Zondag 's morgens 71/a uur Vroegmis voor de Parochie 10 uur Hoogmis; 'smiddags 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna De Profundis. In de week 's morgens 71/1 en 8V4 uur de H.H. Missen. Catechismus volgens gewoonte. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien; L. Wittebrood en G. Brakenhof. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis voor de Parochie1 uur onder richting in de Bijbelsche Geschiedenis 2 uur Vespers met Rozenhoedje voor onzen H. Vader den Paus. Dinsdag Feestdag van den H. Matthias, Apostel, bizondere dag van devotie. Woensdag 4de der zeven Woensdagen ter eere van den H. Joseph,'s morg. 9 uur gezongen H. Mis van Requiem, als Maand stond voor de ziel van zaliger Agnes Apeldoorn, geb. Bussing; 'savonds O1/, uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Joseph. In den Heer overledenMaria Joanna dekker, wed. Margaretha Gaarthuis, geb. Van der Molen, en Agnes Apeldoorn, geb. BugBing. LIMMEN. Zondag 's morg. 7uur H. Mis10 uur Hoogmis 'b midd. I1/, uur Catechismus 2 Yi uur Vespers. In deze week de H.H. Missen om 8 en 8^/g uur. Donderdag 's avonds C'/j uur Lóf ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag van 47 utar gelegenheid om te Biechten. Catechismus volgens gewoonte. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 8'/s uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H.H. MiBsen 8 en 8'/j uur. Zaterdag 's avonds G'/s uur Lof met Rozenhoedje. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zondag 's morgens 7 uur stille H. Mis met onderrichting10 uur Hoogmis met Predikatie; 's avonds 6 uur Lof, waaronder het Rozenhoedje en de Litanie. Dinsdag 'smorg. 9 uur gelezen Jaargetijde voor Seraphina Potveer, wed. van Jacob Hes Donderdag H. Mis tot zekere intentie tot dankzegging voor een gouden bruiloft 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament. Van de laatste H.H. Sacr. voorzien: Jacob Bos, lid van het kerkbestuur. In den Heer overleden Jan Hoogeboom Dz. UITGEEST. Zondag 's morgens 7l/a uur II. Mis voor de Gemeente91/, uur Hoogmis voor Jansje Heijne en Frans Berkhout2 uur Vespers met Rozenkrans. Maandag 's morg. 8% uur jaarl. H. Mis voor Cornelis Leek 9 uur H. Mis voor Pieter Schuffelen en Agie Huijbers. Dinsdag 's morg. 8l/j uur jaarl. H. Mis voor Jansie Rijs, huisvr. van G. v. d. Eng 9 uur gezongen H. Mis voor Afie Stam, huisvr. van Jan Korijn. Woensdag 's morgens 81/a uur H. Mis voor Gerrit Kuijs en Maartje Zonneveld 9 uur gezongen Jaargetijde voor Myntje Kuijs, huisvr. van Herm. Terra. Donderdag 's morgens 8*/j uur H. Mis voor Arie Bakkum en Cornelia Groen 9 uur gezongen H. Mis voor Maartje Blookert, huisvr. van Herm. Cornelfsse. V r ij d a g 's morgens 81/a uur H. Mis voor de overleden familie.Albrink; 9 uur H. Mie voor Joannes Groen. Zaterdag 'smorg. 8xj% uur H. Mis voor Dirk Brantjes en Doorlje Bakkum; 9 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nic. Meijne. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Hendrik Rijs. In den Heer overleden Jan MorB. SCHOORL. Zondag 'smorg. 71/, uur stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; 'smidd. I1/, uur Cate chismus 21/4 uur Vespers. Dinsdag, dag van devotie, 'smorg. 7'/a uur gezongen H. Mis. Woensdag Donderdag en Zaterdag Cate chismus. Donderdag 's avond 7 uur Broederschaps- Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum. TUITJENHORN. Zondag, Sexagesima, 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmisl1/a uur Cate chismus 21/s uur Vespers. Daarna zitting der Bibliotheek tot 4 uur. Dinsdag, Feestdag van den H. Matthias, Apostel, 's morg. 81/, uur gez. H. Mis. Woensdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Donderdag 's morg. 9 uur H. Mis voor Bruidegom en Bruid. De overige dagen de H.H. Missen ten 81/s uur. Zaterdag 's middags van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. Zondag 1ste Zondag der maand. WARMENHUIZEN. Zondag 's morgens 7 uur Vroegmis 9*/j uur Hoogmis's middags 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Dinsdag 's morg. 81/s uur H. Mis met Huwelijksinzegening voor Gerardus de Moei en Maria Berkhout. V r ij d a g 's morgens S1/^ uur gelezen Jaar getijde voor Anna Berkhout. Op de overige dagen de H.H. Missen ten 8 uur. Zaterdag 's middags 3 uur gelegenheid om te Biechten. In den Heer overleden Gertrudis Wiering, huisvr. van Petrus van der Molen. SCHAGEN. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis9Vj uur Hoogmis; 's middags l'/s uur Catechis mus 21/1 uur Vespers. Woensdag 's morgens 8 uur gezongen H. Mis. Donderdag 'a avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. KROMMENIE. Zondag 's morgens 71/, uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor Andriana Boonna de Hoogmis Catechismus21/, uur Vespers. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor zekere overledene8'/i uur Weekdienst voor Petrus Joarmes van Gelderen. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor Catharina de Jong; 8'/a uur H. Mis voor Willem Noom en ecbtgenoote. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor zekere overledene 8Vj uur H. Mis voor Catharina Maria Al, huisvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie81/» uur fl. Mis voor Hendrik Velseboer en echtgenoote; 's avonds 71/, uur Lof. V r y d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor over ledenen 8^ uur Jaargetijde voor Piet de Jong. Z a"t e r d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor overledenen S'/g uur H. Mis voor Jan Stut en Maria de Boer. Vrydag 's avonds 7' uur apologetischen Cursus bij den heer Bouwhuizen. In den Heer overleden Willem Berkhout. ASSENDELFT. Zondag 's morgens 7 uur Jaargetijde voor de ziel van zaliger Jan Bongers 10 uur Hoogmis voor de Parochie's middags l'/j uur Catechismus 2% uur Vespers. Maandag 's morgens 7uur H. Mis voor de weleerw. heer Willem Gaal en familie 8 V. uur H. Mis voor de ziel van zaliger Engeltje Kroon. Dinsdag 's morgens1 71/a uur H. Mis voor de ziel van zaliger Cornelis Groen en Paulus Kerssens8'/s uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Veenboer (als overleden lid Westl. proc.) Woensdag 's morg 71/, uur H. Mis voor KlaaB Al en Neeltje Kroon 8l/j uur Jaargetijde voor de ziel van zaliger Agatha Mijnen. Donderdag 's morgens 71/, uur H. Mis voor de ziel van zaliger Grietje Kramer 81/3 uur gezongenJaargetijde voor de weleerw. heer Willem Gaal. Vrydag 's morgens 7uur H. Mis voor Klaas Jan Engz. Kramer Sr. 81/» uur H. Mis voor de ziel van zaliger Guurtje Al, echtg. van Simon Velzerboer;'s avonds 7 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag 's morgens 7l/i uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Veenboer (overl. lid Westl. proc.)8l/s uur H. Mis voor de ziel van zaliger Hein Velzerboer en echtgenoote. Catechismus op de gewone dagen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Neeltje v. d. Laan, echtg. van Gerrit Kroon, Jacob Tambaeh, Aagje Bos, Pieter Cornz. Waaij, Jan Klaasz. Dekker en Netje Proost. In den Heer overledenJan Veenboer en Corn. Cornz. Bos. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor P. Krom en W. Beers; 'smidd. 11/2 uur Catechis mus; 2'/j uur Vespers. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor zekere intentie9 uur voor S. A. de Klerk. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor den Z Eerw. Heer A. Vos9 uur Bruidsmis. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. v. Schagen 9 uur Bruidsmis. Donderdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. de Moei en A, Steur9 uur H. Mis voor R. Gribling en G. Groot. Vrydag 's morgens 8 uur H. Mis voor E. Veneke en G. Dekker; 9 uur H. Mis voor T. Ursem. Zaterdag 's morgens 8 uur H. Mis voor den H.Eerw. Heer M. Lans8'/2 uur H. Mis voor C. IJmmen en M. Ros. Donderdag Lof. Dinsdag geen Catechismus. DEN HELDER. Parochiekerk. Zondag 's morgens 8 uur H. Mis10'/, uur Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers41/a uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morgens 7'/s uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 's avonds 61/, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. Zie voor eventueel nagekomen Kerklysten het eerste Blad. Een doodelijke val. De 20 jarige dienst bode H. V. te Tiel was bezig op den zolder van het Hotel Corbelyn bezigheden te verrichten, waarbij zij hoe is nog niet opgehelderd door het matglas van een lichtkoker viel. In haar val kwam zy terecht op een trapleuning en daarna op den vloer van de gang. Kort na den val blies zy den laatsten adem uit. De taal. Opgaven voor het zgn. Klein- ambtenaars examen in Indië Breng in zinnen de woorden verspreid, verbitteren, kortswijl. Onder de antwoorden waren deze zinnen «Jan lag verspreid in den tuin zijn moeder zeide dat hy niet zoo slordig zijn moest.* «Myn vader verbittert een halve flesch per dag.* «Batavia ligt kortswyi van Soerabaja.* De geëxamineerde zakte. (Edbl.) Uit zijn lijden verlost. Eenige weken geleden zocht een werklooze schoorsteenveger te Haarlem een schuilplaats tegen de koude in een roef van een zandschuit. Hy nam een pot gloeiende turfkolen mee. In den vroegen morgen zagen voorbygangers rook uit het witte roefje komen en by onderzoek werd de man gevonden bewusteloos met verkoolde beenen. Hij werd naar het gasthuis overgebracht, Bchijnbaar stervend toch heeft zyn ïyden lang geduurd byna vier weken. Eergisteren is de ongelukkige bezweken. Alweer eens I Te Veeloo (Gr.) zou dezer dagen de landbouwer D. een oud jachtgeweer onderzoeken. Plotseling ging het af en de hagellading trof den knecht in beenen, handen en buik. Wonder genoeg bekwam de man geen ernstig letselde hagelkorrels konden worden verwyderd. Een mooie klant. In een dertigtal restaurants van de firma Aschlnger te Beriyn, wordt iedere week gemiddeld voor 30.000 gulden aan vleesch verorberd. De firma betrekt si 't vleesch van één slager. Hoeveel dakhazen zouden er onder gerekend zijn Een tegenvaller. Te Heithuysen had Z. H. zyn spaarpenningen, c. a. f 200, in den grond geborgen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben gedienstige handen het opgegraven en meegenomen. Verbrand Te Geldermalsen is een 3l/s jarig meisje, terwijl de ouders in de buurt naar een zieke moeder waren, in brand geraakt en één dag daarna aan de bekomen brandwonden overleden. Een gladde dief. Op 't station te Kiel is een gevaarlijke dief gearresteerd. Op hem werd een revolver gevonden en een porte- monnaie met 450 mark. Voor hij naar 't politiebureau gebracht werd, nam men hem deze voorwerpen af. Toch wist de dief, hoewel zes agenten voortdurend hem bewaakten, ze zich weer toé te eigenen, zoodat, toen men ze wilde afgeven, ze nergens te vinden waren. Ten slotte vond men ze weer in den zak van den langvinger I Weer 'n mijnramp. Uit Fittsville in Amerika wordt melding gemaakt van een nieuw, vreeselyk mijn ongeluk. Door het breken van een dijk zyn 28 mynwerkers bedolven. Alle pogingen om hen uit hunne gevaarlyke positie te verlossen zyn tot nu toe vruchteloos geweest. Bloedvergiftiging. Zekere W. te Elburg kreeg met het houthakken een splinter in de hand. Hij trok baar er uit en ging gewoon door met hakken. Gisternacht echter be merkte hy onder hevige pynen dat hand en arm pchrikbarend opzwollen. De ter hulp geroepen geneesheer constateerde bloedver giftiging. De toestand van W. is zeer zorgwekkend. Een kleine vergissing. Een man, zeer armoedig gekleed, die, zooals het oogenschijn lijk leek, niet anders kon loopen dan op twee krukken, strompelde door Denekamp, het medelijden van de ingezetenen opwek kende. Nadat hy zijn aalmoezen had ingezameld, kocht hy een hartversterking by den vergun ninghouder K., waarna hij vertrok. Een eind reeds op weg, en zijn beroep weer willende uitoefenen, kwam hy tot de ontdekking, dat hy... zijn krukken vergeten had. Door een parapluie gered. Eergisteren viel te Parijs een dame in de Seine. Een ziekenoppasser, die haar nasprong, werd door den stroom meegesleept. Beiden zouden verdronken zijn, wanneer niet midden van een brug een andere.vrouw hen nagedoken was. Zoodra deze bij de drenkelingen was, maakte ze van haar parapluie een soort drijftoestel, waarmede ze de menschen boven water hield tot er een bootje kwam. Een gevaarlyk heer. Woensdagnamiddag schelde een als heer gekleed persoon aan bij een bewoner van den Apeldoornschen Weg te Arnhem en vroeg den heer of de vrouw des hu'zes te spreken. Toen de dienstbode antwoordde, dat geen van beiden thuis was, drong hij naar binnen en dreigde haar overhoop te zullen steken, als zij hem geen geld gaf. Het hevig ontstelde meisje gaf wat zij had, eenige guldens, waarna de indringer zich ijlings verwijderde. Eerst laat in den avond werd de politie met het gebeurde in kennis geBteld. Een kleine vergissing. Te Gouda werd dezer dagen aanbesteed het bonwen van een Ziekenhuis. De hoogste inschrijver had inge schreven voor f152,500, de laagste voor... f 47,000. Ten aanzien van deze laatste inschrijving vermoedt men, dat inschryver zich een ton vergist heeft. Als dat maar goed afloopt I Volgens de Woningwet t In de gemeente Leeuwarderadeel huist sedert November een ruim 30jarig man in een schapenhok, dat op het open veld staat. Ook bij de strenge vorst in dezen winter vertoefde hy er. Lenteboden. In de Eempolders (prov. Utrecht) hebben zich de eerste kievieten vertoond. Te Rijsen is op den huize Oosterhoff van jhr. Coenen door timmerlieden, die eenige herstellingen aan -t dak moeBten verrichten, een nieuw epreeuHennest met drie eieren gevonden. Nog werden in den tuin van het kasteel door een arbeider bij 't spitten van den grond vyf meikevers gevonden. Een vroeg voorjaar Drank en schaatsenrijden. De Perscom- missie voor drankbestrijding in Friesland heeft aan een 12 tal schaatsenryders van beroep in Friesland gevraagd hoe zy over den alcohol oorde'elen. Van de grootste helft werd antwoord ontvangen. Deze zyn allen, volgens eigen getuigenis, matig in het gebruik van alcohol, maar in den tyd van wedstrijden laten ze zelfs het matig gehruik na want zy zyn eenparig van gevoelen, dat de alcohol schadelijk is in de tyden, dat aan de wedstryden wordt deelgenomen. Als de drank... Op den Parkweg te Enschede is zekere K., uit Den Haag, die aldaar op familiebezoek was en met twee kennissen kalm in de richting van de stad wandelde, onverwachts door een persoon, die deel uitmaakte van een troepje van vier half beschonken personen, met een flesch op het hoofd geslagen, waardoor hy zeer ernstig werd verwond. Half bewusteloos werd hy naar de woning zjjner aldaar wonende ouders vervoerd, waar geneeskundige hulp werd verleend. Het verdachte viertal is door de politie opgespoord. Verdronken. Te Meulenwerf by Nleuwe- Schans (Gr.) is een zesjarig zoontje van den heer Hilfers verdronken. Oudorp. GEBOREN 30 Jan. Cornelis Nicolaas, z. van Pieter Louter en Cornelia van der Park. 5 Febr. Maria en Cornelis, z. en d, van Cornelis Groothuizen en Clasina Oud. 14 dito. Elisabeth, d. van Pieter Bakker en Neeltje Knijn. GETROUWD9 Febr. Jan Bonkenburg te Uitgeest, en Antje Meyer alhier. OVERLEDEN 4 Febr. Maartje van der Molen, wed. van Dirk Schoen 62 jaar, overl. te Koedyk. Broek op Langendljk. GEBOREN Teetje, d. van Pieter Plugboer en Alida van der Molen. Grietje, d. van Jan Plugboer en Tryntje Keizer. Maartje, d. van Simon Kansen en Maartje Oiy. Jan, z. van Dirk Bakker en Geertruida Jansen. OVERLEDENPieter Daniël van Moor- selaar, 19 j. Wiggert Voogs Dz., 14 mnd. Zuid-Scharwoude. GEBORENPieter, z. van J. Schrijver en C. Schuijt. Klaas, z. van A. Klingeier en A. Kooij. ONDERTROUWD en GETROUWDM. J. Heijlegenberg en J. van Ekeren. Noord-Scharwoude. GEBORENAnna Catharina, d. van Wil lem Bakker en Magaretha Zuidam. Jan, z. van Jan Paarlberg en Trijntje de Geus. Catharina Maria, d. van Pieter Scheltus en Gnurtje Schouten. Guurtje, d. van Albert Barten en Grietje Bos. OVERLEDENAntje Sloores, oud 88 j., wed. van Cornelis van der Oord. -r Klaas Kuiper, 2 j. Levenl. geb. kind van het mann. gesl. van Willem Jongejan en Antje Kool. Oudkarspel. GEBOREN Simon, z. van Gerbrand Bruin en Maartje Vlugt. Cornelis Jan, z. van Jan Met en Maartje Pranger. Dirk, z. van Cornelis Hart en Elisabeth Dirkmaat. ONDERTROUWD en GETROUWDKlaas Slikker en Cornelia den Exter. Heer Hugowaard (Januari). GEBORENUrsula Emma, d. van Jan Oudeman en Guurtje Groenland. Maria, d. van Maarten Klaver en Jantje Dekker. Cornelia, d. van Pieter Molenaar en Tryntje Braas. Johannes Hermanns Marie, z. van Hermanus Johannes Driesen en Jantje Jong kind. Anna, d. van Pieter Hink en Jo hanna de Boer. Adrianus Nicolaas, z. van Jan Zut en Anthonia Wester. GETROUWD; Dirk Sikkink en Tryntje Groot. OVERLEDEN: Guurtje Appelman, wed. van Willem Offringa, 66 j. Teetje Swager; echtg. van Jacob Pool, 66 j. Pieter Knip, wednr. van Elisabeth Ootjers, 93 j Guurtje, d. van Nicolaas Offringa en Aagje Mulder, 11 m. Neeltje Mulder, echtg. van Rens Zwart, 56 j. Gerrit Watervis, 36 j. Catharina Margaretha, d. van Pieter Laan en Knelia Dekker, 3 m. Pelronella van VeeD, echtgen. van Dirk Vlaar, eerder van Pieter Jonker, overl. te Haarlem, 63 j. Akersloot. GEBOREN 17 Febr. Cornelia Engelina, d. van E. Poland en Cornelia de Zeeuw. GETROUWD 17 Febr. Johannes Blokker Jnz. en Margaretha Speelman. Heemskerk. GEBORENJohannes Jacobus, z. van JobanneB van der Sluis en Johanna Louise Sint. Nicolaas Cornelis, z. van Johannes de Jong en Anthonia Kossen. OVERLEDENCornelia de Ruiter 18 mnd., d. van Engelmundis de Ruyter en Catharina Fatels. Uitgeest. GEBOREN31 Jan. Hendrikus Petrus z. van G. Willemse en P. Stuifbergen. 4 dito. Willem Martinus z. van G. Smit en H. Admiraal. Gerrit z. van J. v. d. Kommer en A. Kuyper. 6 dito. Nicolaas z. van G. Baltus en A. Warmerdam. 7 dito. Antoon Johannes z. van 8. Cor- nelisse en A. J. van Egmond. 11 Febr. Arie, z. van Jan Bonkenburg en Antje Meyer. OVERLEDEN1 Febr. Pieter Renooy, wednr. van Tr. Kooiman, 73 j. 2 dito. Maarten Lakeman, gehuwd met Aaltje Laan, 58 j. 6- dito. Maarten Rol, gehuwd met Maartje Koning, 70 j. 9 dito. Jacob, z. van Klaas Tromp en M. Schouten, 10 my 18 dito. J. Mors, byna 90 j. Assendelft. Van 721 Februari. GEBOREN Bernardus Jan, z. van Gerrit van Leeuwen en Geertje Prinsen. Her manus, z. van D. Bakkum en G. Visser. Johannes Cornelis, z. van C. van Gelderen en A. Rot. Maria, d. van M. Kleyne en T. Brok. OVERLEDENAris Roos, wedn. van Grietje Kessler, oud 78 j. Jan Veenboer, oud 67 j., gehuwd met Immetje Kerssens. Grietje Mars, oud 27 j., gehuwd met Johannes Dingeman Filée. Cornelis Bos, oud 64 j., ongehuwd. Krommenie, 6—20 Febr. GEBORENJacob, z. van J. Mulder en G. Kit. Jan Hendrik, z. van J. Hobby en G. M. Bogaard. Maria Henderika, d. van K. Lodder en B. v. d. Berg. Johanna Maria, d. van G. Klein en P. G. L. Char- mand. Nicolaas, z. van J. Tjipjes en A. Holkamp. Klazina, d. van P. Sjipjes en C. de Boer. ONDERTROUWDH. v. Luit en H. Reyne. GEHUWDfl. Prins van Koog a.d. Zaan en T, de Jong. O. L. van de Ven, van Rynsburg, en O. de Jong. OVERLEDEN: A. Leeuwenstein, 74 jr. gehuwd met N. Prins.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6