Laatste Berichten. Marktberichten. Advertent ien. Bakkersknecht. JAPONSTOFFEN Bij H. VAN DE KAMER, Huigbrouwersteeg, Men moet niet kwaad zijn „Treurroosje". Landbouw, KERKNIEUWS Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Agenda's. aankomend Bakkersknecht, R. K., Dienstbode, Ontvangen Nieuwe Assendelft. D. J. MIJNEN, hooiende redë, dan zal de overwinning in den strijd tegen bet alcoholisme aan ons lijn. Wijl de voorzitter van het Kruisverbond Wormerveer en omstreken door ongesteldheid verhinderd was deze vergadering te leiden, werd den heer G. Mooy, voorzitter van het Krnisverbond te Krommenie, die mede ter vergadering aanwezig was, verzocht, een woord van dank aan den eerw. spreker te brengen. De bekende Zaansche drankbestrijder kweet zich op uitnemende wjjze van die taak. >jg afloop der vergadering gaven zich wedeT vier der aanwezigen als aspirant lid op, loodat deze vergadering alleszins geslaagd mag heeten. Naar wy uit goede bron vernemen, zullen de miliciens dezer gemeente den 18 Maart te Amsterdam worden ingelijfd. Krommenie. Eergister en gisteren zijn eenige drukkers aangekomen die de plaatsen der stekenden innemen, soodat de staking er slecht voor begint te staan. Gisteravond was het wat rumoerig op ■traat, met het gevolg, dat de huzaren voor het eerst uittrokken. Binnen weinige oogen- bflkken waren toen de straten schoongeveegd en heerschte weer de gewone kalmte. Assendelft. Den 28en Febr. hield de Katholieke Zang- vereeniging >St. Caecilia< haar 2e jaarver gadering in het Fatronaatsgebouw. Met een woord van welkom opende de Voorzitter de bijeenkomst, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedge keurd. Daarna werd het woord gegeven aan den penningmeester; de inkomsten met het batig saldo des vorigen jaars ad f 34 26 bedroegen f 98.20'de uitgaven kwamen op f 51.81', zoodat de vereeniging zich kon verhengen met een batig slot van f 46.59B. De voorzitter en de penningmeester, bei den periodiek aftredend, werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen de benoeming aan. Besloten werd, dat de vereeniging zou bljjven een mannenzangvereenigingechter op uitvoeringen zouden er ook gemengde koren worden gezongen en daarvoor zouden de dames, die met het oratorium hadden meegezongen, telkens als gasten uitgenoodigd worden. In beginsel werd vastgesteld, dat, vóór weer een oratorium in studie te nemen, i)« vereeniging zal gaan repeteeren om een programma samen te stellen voor een open bare uitvoering in Mei of Juni a.s. Bij de rondvraag kwamen nog verschei dene huishoudelijke zaken ter sprake, welke op vriendschappelijke wijze werden behandeld. Met een woord van dank en de beste weuschen voor de vereeniging, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Op de Donderdag j.l. gehouden aanbe steding van een winkelhuis voor rekening van den heer Menke te Krommenie, was ouze plaatsgenoot de heer Nic. Vrouwe van de 6 mededingers de laagste; aanneemsom f 4636. Het werk ia den laagsten inschrijver gegund. Zaterdag 29 Febr. hield de vereeni ging >het Begrafenisfondshaar jaarverga dering in het lokaal van de wed. Olie. Juist 100 stemgerechtigde leden waren tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, den EdelAchtb. heer K. Oz. de Boer, voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Hierop volgde de behandeling der reke ning over 1907, Na de toelichting omtrent inkomsten en uitgaven, volgt voorlezing van het rapport der commissie tot nazien der rekening. Conclnsieder aigem. vergadering wordt geadviseerd de rekening goed te keuren overeenkomstig dat advies wordt gehandeld. Dén secretaris, den heer 8. Kroon Gz., werd namens de geheele vergadering door den voorzitter dank gebracht voor zijn keurige, accurate boekhouding. De vereeniging telde op 31 Dec. 1907 totaal 3379 leden, waarvan er 255 boven de 60 jaar geheel vrijgesteld zijn van contributie betaling. Trots al die faciliteiten voor de leden is het fonds flnantieel zeer krachtig. De heer J. Fris werd met 81 van de 98 geldige Stemmen als bestuurslid herkozen en de heer G. Boevé met 82 van de 98 geldige stemmen herkozen tot lid der com missie tot nazien der rekening. Beide heeren namen de benoeming aan. Ingekomen was een schrijven van het bestuur van het Witte Krnis om een jaar- ljjksche subsidie, als bijdrage in de kosten ad f 7.50 voor het aanstellen van een wijk verpleegster. Genoemd verzoekschrift was te laat ingekomen om het op de agenda te vermelden, reden waarom het bestuur voor stelde geen definitief beslnit te nemen, doch alleen de zaak te bespreken. Kr volgde nu een eenigzins verward debat, waarbjj het nienwe ziekenhuis van het Witte Kruis nog al eens een veer moest laten men was het echter roerend eens over het groote nat van een wijkverpleegster en nadat door onzen mediene nog eens gepreciseerd was, wat alzoo tot de taak eener wijkver pleegster behoort, werd met algemeene stern- wen besloten het bestuur te machtigen be paalde vooratellen in te dienen, die dan op een later bijeen te roepen buitengewone ledenvergadering zullen behandeld worden. Nuvolgden nog eenige zaken van meer huia- liDudelijken aard, waarna de voorzitter met een woord van dank voor de vriendschap pelijke discussies en een wenech voor den bloei onzer mooie vereeniging,» de bijeen komst sloot, Heiloo. Al sinds eenige dagen derft de Kerkebuurt het hecrlyk schitterend >Ln«ol< licht. Voor barige tongen beweerden al, dat hier weer achterstelling by het dorp (sooals by andere dingen het geval ia) in 't spel was. Ja, dat een deputatie een audiëntie zon aanvragen by het in de Kerkebuurt wonende raadslid, opdat deze over die zaak in de eerstvol gende raadsvergadering eens interpelleeren zou. By nader onderzoek is echter gebleken, dal het D. B. der gemeente geen verwijt dienaangaande kan treffen. Onze lantaarn opsteker Jan Br. is n.l. dezer dagen toen hij staande op da ladder met de uitoefening van zijn bedrijf bezig was, door een onvoor zichtig wielryder omvergereden en schynt door den val inwendig gekneusd te z'jjn. Het eenige wat het gemeentebestuur kan doen ismet bekwamen spoed een tijdelijken titularis aanstellen, opdat de Kerkebnurters ganw uit hun Egyptische duisternis verlost worden. De vastenavonden zyn met al hun misères van dronkenschap, straatrumoer en vechtpartytjes gelukkig voor by. Al schynt, vergeleken by hetgeen hier vroegere jaren voorviel, alios vry kalm afgeloopen, toch hadden beide avonden— Zondag en Maandag nog vechtpartyen plaats en tot laat in den nacht klonk een soms oorverdoovend gejoel langs de wegen. Zeer zeker geen waardige voorbereiding voor den H. Vastenty'd. Nederlandsche kaas in het Engelsche Parlement. Op den gewonen vragendag in het En gelsche Parlement werd, de vorige week, door een tweetal leden de aandacht geves tigd op den invoer van Nederlandsche magere kaas in den vorm van Oheshire. Een der sprekers beweerde dat de makers van de echte Cheshire ernstig worden benadeeld door den verkoop van dit minderwaardig artikel. Beide sprekers werden namens de Regee ring beantwoord door Sir Edward Strachey. Deze vertelde dat de Regeering met de zaak bekend is en dat tot dnsver geen overtre ding van de bestaande wetten plaats had. Zoodra eene dergeiyke overtreding geconsta teerd wordt, zal de Regeering niet aarzelen om in te grijpen. Een derde lid vertelde vervolgens een geval waarby gebleken zou zyn, dat in Nederland sche kaas, die slechts 8 vet bevatte, dat vet niet was melkvet, maar een andere toe gevoegde veteoort. Sir Strachey verzocht hem de byzonderheden van dit geval mede te deelen, opdat by in de gelegenheid zou zyn, eene vervolging in te stellen. Uit bovenstaande mededeeling blijkt, wat trouwens wel bekend is, dat de Engelsche wetten niet verbieden den verkoop van kaas, uit afgeroomde melk gemaakt. In dat op zicht bestaat dus voorloopig geen gevaar voor onze makers, en exporteurs, van geïmiteerde Engelsche kaassoorten die nit min of meer afgeroomde melk zijn- vervaardigd. Wel loopt echter onze goede naam weer ernstig gevaar als op deze wyze in het pa- bliek over Nederlandsche producten wordt gesproken. Het vorige jaar is door dr. Van Ryn over het maken van Chester kaas ge sproken als een loonende industrie mits men ze maakt van volle melk. Wy meenen dat deze opmerking alle aandacht waard is. De zuivelindustrie kan wellicht in meerdere richtingen worden uitgebreid, maar zal zulks, op den dnur, met succes plaats hebben, dan is het een eerste vereischte om het beste te maken. In elk geval mogen wy onzen eerlyken naam daarmee niet in gevaar brengen. Canada, en ook enkele van de Vereenigde Staten hebben vroeger ondervonden van hoe groot nadeel het kan zyn als men magere of halfvette kaas voor vette wil doen door gaan. Door wettelyke voorschriften omtrent het merken der kaas is dat nadeel met veel moeite weer bestreden. Het is werkelyk dringend noodig, dat ook wij maatregelen nemen om een nieuwe depréciatie van onzen naam te voorkomen. >De Zuivelcourant'. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Kethel den, Weleerw. heer G. M. Dirken, en tot pastoor te Onde Wetering, den Weleerw. heer W. Dirken, kapelaan te Amsterdam (H. Vincentiue). Indult. De Oud-Zouaven, die van het Pauselyk Indult gebruik maken, worden herinnerd, dat zy verplicht zyn te vasten op Aech- woensdag, de Quatertemperdagen in de Vasten, de twee laatste dagen der Goede Week en de Vigilie van Maria Boodschap (24 Maart). De biecht in de 1ste eeuw. De Univers ontvangt uit Rome een schry- ven, waarin mededeeling wordt gedaan van een zéér merkwaardige vondst, die voor slechts enkele dagen gedaan zou zyn. >Nu de modernisten, zoo scbryft de zegs man van 't Parijscbe blad o. m., op alle manieren trachten het dogma van de God- deiyke instelling der biecht te ondermynen en beweren, dat men zekere sporen van een oorbiecht niet vöör de 9de en 10de eeuw ontdekken kan, heeft men te Rome een marmeren plaat ontdekt, waarop in 't Grieksch t volgende inschrift gegrift staat Hier vergaf de gelukzalige Petrus aan ons uitverkorenen de zonden, die wy biechtten'. Ik zélf heb 't inschrift gelezen. De letters hebben 't karakter van de eerste eeuw, De geleerde Ballerini, die zelf een vrydenker is, Verzekerde my, dat het een éénig stuk was, geschikt om alle conclusies van de nieuwere critiek ten schande te maken. Volgens hem is het niets minder dan de aanwyeing van de plaats, die men heden ten dage den biechtstoel van den H. Petrns zou noemen. Het inschrift kan geen betrekking hebben op een doopvont, omdat er bier sprake iB van «uitverkorenen'. Het moet op een biecht stoel betrekking hebben en wel van den •H. Petrus'... Professor Ballerini zal, zooals de zegsman verder mededeelt, de kwestie dieper behandelen in een spoedig te verschijnen gedenkschrift. Gestikt. In de buurtschap Heelden is het anderhalfjarig kind van den sehoenma- ker H., doordien het een graat in de keel kreeg, gestikt. Verdronken. De landbouwersknecht H,, te Doeveren, is, door duisternis misleid, aldaar te water geraakt en verdronken. Verdronken. Te Hollandsche Veld is Zaterdag een 8 jarig meisje van den Heer H. Geerts in het kanaal geraakt en leven loos daaruit opgehaald. Stranding voor Den Heldor. Zaterdag is het Engelsche stoomschip Volta" van Calabar naar Hamburg, op den >Razenden bol» voor Den Helder gestrand. De geheele equipage, 33 man, is door reddingboot en reddingvletten aan land gebracht. Bloedvergiftiging. De slager B. te Fer- werd elachte in het begin dezer week eene koe die aan miltvuur leed. Hy schijnt een open wondje aan de hand gehad te hebben, althans er werd bloedvergiftiging geconsta teerd. Vrydag is de man bezweken, na veel pyn geleden te hebben. Een goede koop. - Een dame uit Clacton (Engeland) kocht verleden jaar op een vei ling een oude piano. Daar er met den bes ten wil van den wereld geen muziek uit het instrument te halen was, nam haar schoonzoon het dezer dagen nit elkaar. Ttteschen de snaren vond men banknoten tot een bedrag van meer dan dnlzend pond (f 12.000)1 Een oudje. Te Amsterdam is Donder dag in den ouderdom van 102 jaar overleden G. F. Bartelsman wonende le Wetering- dwarsstraat 75. Hy behoorde tot de oudste inwoners van Amsterdam en was voor zijn leeftijd nog vrij kras. Misdaad of zelfmoord t Te Bennekom is hangende aan een boomtak het lyk ge vonden van een man van ongeveer 45 jaar, met een revolverschot door zijn slaap. By den boom lag de revolver, terwyi op het lyk o. a. een portefeuille met bankpapier is gevonden. Onderzoek..-wordt gedaan of hier van zelfmoord of misdaad sprake is. Gezonken. Bij Laguno in Mexico is een steomboot gedurende een storm gezon ken. Zeven en twintig passagiers en twee man van de equipage verdronken. Een moeder f Te Mancheeter verkocht een moeder haar kind voor.... dertig cen ten. Waar het kind gebleven is en wat er van geworden is, is niet bekend. Levensmoede. Te Hol werd heeft de alleen wonende vrijgezel T. v. d. Ploeg, van beroep schilder, zich door ophanging van het leven beroofd. De buren zagen hem Zaterdag door een veneterhangen. Donderdag was hy Voor 't laatst gezien. Warm eten zeide hy nooit te gebruiken, doch naar veler bewering maakte hij nogal aardig gebruik van sterken drank. Van den dood gered. By den overweg aan den Koepoortsweg te Hoorn is een oude man, door de oplettendheid van den machinist, die den in volle vaart zynden trein, nit de richting Wognnm, vlak voor hem tot staan wist te brengen, van een wissen dood gered. De onde man was doof. Met eenige mi nuten vertraging kwam de trein het station Hoorn binnen. De uitvinder Edison Da beroemde uit vinder Edison ligt ernstig ziek ten gevolge van een oor operatie. Men vreest het ergste. Reeds sedert eenigen tyd is hy blind en moest hem een vinger worden afgezet, ten gevolge van proefnemingen met de ultra violette stralen, en hy is zoo mager als een geraamte. Een later bericht constateerde eenige beterschap. Een meter vleesch. Bij een spekslager, die nogal als een type bekend stond, kwa men eens een paar jongelui, die hem voor den mal wilden honden, vragen hoeveel een meter varkensvleesch kostte. »Vijf gulden', zeide de slager. Nu, dan moeten de jonge lui het vleesch maar hebben. Het geld werd uitgeteld, de slager streek het op, en sneed van een op de leer hangend varken drie pooten af, zeggende»Drie voet ie een meter, niet waar 1 Moord. Twee 19 jarige jongens uit Winterswyk die werkzaam waren te Borken in Westfalen hebben daar in dronkenschap een herbergier, die hen uit zyn inrichting had verwyderd, den pols afgesneden. De man stierf aan bloedverlies. Vischstroopers. In den nacht van Vry dag op Zaterdag werden in het openbaar viachwater de Gaasp in de gemeente Wees- perkarspel door den brigadier der Ryksveld- wacht Jongepier te Weeep, den gemeente- en onbezoldigd Ryksveldwachter G. Kuilman, aangetroffen 2 booten met 8 visscher* nit Woudrichem, die bezig waren met groote vischzegens, het water af te visschen. Be doelden beambten is het gelokt deze per ionen te bekeuren, wegens zonder vergunning visschen in verboden viachwater. Smokkelaar. Zaterdagochtend, heel in de vroegte, toen de trein van 5 uren in het station Lanaeken binnenstoomde, arriveerde er met dien trein een deftig gekleed per soon. De ontvanger Bertram! haalde mynheer 5 K.G. saccharine uit zijn zak. Waarschyu- ïyk staat de smokkelaar in betrekking met de bende, die vóór 14 dagen in een cafe, by de Hollandsch-Belgiscbe grenzen werd gearresteerd en te Maastricht gedomicilieerd was. „De aangehoudene, die naar de gevan genis te Tongeren is overgebracht heette Sarado en woont te Sedan. Flessehentrekker. Zuid Limburg wordt sinds eenige weken geëxploiteerd door een 'geslepen Hfsschentrekker. Hy heeft zich reeds op acht verschillende plaatsen aan oplichting van fietsen schuldig gemaakt. Mijnheer ziet er deftig uit, en weet door zyn elegante manieren aanstonds vertrouwen in te boezemen. Hij zegt directeur te zyn eener maatsebappy voor voedingsartikelen. Onder gunstige voorwaarden biedt hy een agentuur in het artikel aan f 75 salaris per maand, provisie enz. Ten slotte vraagt hy een fiets ter leen, om nog even een bezoek elders af te leggen. D8 vreemdeling rydt weg, en komt niet meer terug. Op deze manier heeft hij gewerkt te Kerkrade, Schim- mert, Beek, en einde vorige week te Sittard. Ook is hy niet afkeerig van het plegen van andere oplichteryen. Het is der politie nog niet mogen gelukken, den oplichter te achterhalen. Verstandige kip- Een kip had zich verslikt. Welke draaiingen, wendingen, kee ringen, schud- en schokbewegingen, het arme dier maakte, niets baatte. Doch zie... daar krygt een andere kip haar in het oog, begrypt het gevaar (hier was toch geen eigen baat in 't spel snelt toe en met een wel gerichte chirnrgischen snavelgreep is de weer barstige brok verwijderd en verdwijnt in een ander keelgat, waar meer ruimte was. Valsche guldens. In Leiden zyn in den vooravond van Vrydag door een als werk man gekleed persoon bij een aantal winke liers, sigarenhandelaars enz. valsche guldens uitgegeven. In een der kleinere koffiehuizen aan den Stationsweg, waar de man eene hartversterking had genomen, werd het be drog ontdekt en de politie door den kastelein met het feit in kennis gesteld. De guldens zyn slecht en grof nagemaakt, dragen het jaartal 1896 en 1906 en de beeltenis van Koningin Wilhelmina. Niettegenstaande vele koffiehuizen werden gevisiteerd en de toe gangswegen naar de openbare vervoermidde len bewaakt, mocht het niet gelukken den delinquent in handen te krygen. De wieg eens konings. Te Londen is gisteren de wieg van Karei V voor f 2900 geveild. Waarschyniyk komt ze in een museum. Fraai schynt het meubel er niet uit te zien, een gehavende, bodemlooze bouten bak, hangende tnsschen twee stokken van gesne den hont. Inbraak. In de »Breeraap«, naby Bever- wyk, werd ingebroken by den landbouwer W., tijdens hy met zyn gezin naar de kerk was. Juist had de man geld gebeurd van verkochte varkens, en dit hebben de aan- vankeiyk verborgen gebleven dieven waar schyniyk geweten. Het is de politie gelukt de hand te leggen op twee aankomende Beverwyksche jongens. Lemster bokking. Geregeld worden van uit Ostende wagons haringen naar Heeren veen vervoerd. Daar wordt die haring met schoppen, anders gaat het niet in open tramwagens naar Lemmer overgeladen, om daar gerookt te worden. Den volgenden dag komt de haring gerookt terug en wordt dan weer naar België verzonden. Misschien wordt ze daar wel verkocht als... echte Lemster bokking. Vermist. Op 28 Deo. jl. vertrok de beer D. G. uit de Beemster naar Parijs. Sedert werd niets meer van hem vernomen, zoodat men het ergste vreest. Verleden jaar kwam een zijner zwagers by de ramp van de >Berlin< om, zonder dat zyn lijk werd gevonden tot nn toe. Alkmaarsche Winkeliers Vereeniging. In de gisteravond gebonden vergadering van bovengenoemde vereeniging werden o.m. 9 nienwe leden aangenomen en 2 aspirant leden voorgesteld. Een discussie over het lange credietgeven leverde geen resultaat op. Een uitvoerig debat ontstond over den schadelijken verkoop des Zaterdags op het Hof door allerlei vreemdelingen, die voor een dubbeltje een standplaats kunnen mach tig worden. De voorzitter der Vereen, zal heden in de Readevergedering het algemeen belang in dezen bepleiten en een voorstel indienen om het marktgeld te verhoogen en de markt te verplaatsen voor vreemde marktverkoopers. Alkmaar. GEBOREN 29 Febr. Dirkje, d. van Gerrit Vassenr en Maartje Oost. Jan, Gerrit en Pieter, zns. van Pieter Verweel en Ktazina Miessen. 1 Maart. Nicolaas Petrus, z. van Pieter Byi en Maartje Put. 2 dito. Anna Elisabeth, d. van 'Johann Wilhelm Terjung en Bnrgje Jansen. 3 dito. Anna Jacobs Gezin», d. van Onne Jacob Kians en Antje Lame. Antje, d. van Johannes van der Zei en Geertje Hollenberg. Nicolaas Petras Cornelis, z. van Cornelis Erkamp en Marytje Bakker. 4 dito. Aaltje, d. van Hendrikus van der Meer en Jannetje Schouten. OVERLEDEN; 2 Maart. Neeltje Hooge- boom, wed. van Michiel Willems, 85 jaar. 3 dito. Cornelis Mantjes, weduwnaar van Cornelia Heine, 71 j. Gerrit, a. van Pieter Verweel en Klazina Miessen, 3 dagen. 4 dito. Antje Koppe, echtgen. van Corneiis Veld- man, 65 j. Uitgeest. GEBOREN19 Febr. Maartje, d. van W. Yff en Januetje Besse. 21 dito. Arie, z. van Leendert Starreveld en W. Slecht. 25 dito. Maarten z. van P. J. Roos en P. Corver. 27 dito. Maria Johanna, d. vau H. B. Zonjee en J. Admiraal. ONDERTROUWD,: 20 Febr. Derk Bakker en Anna Breebaart, OVERLEDEN 18 Febr. Jan Mors, wedn. van Maartje Meyne, oud 89 j. 22 dito. Lucas Smit, gehuwd met G. van Lienen, oud 66 jaar. ALKMAAR, 2 Maart. Aangevoerd 6 Koeien en Ossen f 160 a 320, 22 vette Kalveren 40 a 105. per Ned. pond 100 a 110 ct. 168 nucht. Kalveren f 6 a 22 per stuk; 1 magere Schapen f 00.00 a 20.00, 0 ^ettc idem f 00.00 a 00,—, 179 vette VarkenB 40 a 51 ct. p. Ned. pond, 84 mag. idem 16 a 19. PURMEREND, 8 Maart. Aangevoerd 299 Runderen, waaronder 181 vette 0.60 a 0.74 p. K.G., prijshoud. stug, 168 in. eng. koeien f 130 a 250, prijshoud. stug, 9 stieren, 44 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G.matig, 1082 nucht. f9 a 28, matig, 19 paarden, 434 schapen f 18 a 25.00 en 510 overhoudera 18 a 25, beide prqah. stug, 240 vette varkens 48 a 52 ct. p. K.G. matig, 80 magere id. i 11 a 25.00, stug, 288 biggen f 6 a 11,stug. mand appelen f 0.C0 a 0.00. mand peren f Q.00 a 0.—. 00 ganzen f 0.— a 0.00. Kleine Kaas f 30.50, Middelbare f 00.00, aange voerd 43 stapelB. 825 kg. boter f 1.50 a 1.55, per kilo, Kipeieren I 3.00 a 3.50, eenden dito 3.75 per 100. MgaggBBB Zaterdag, 7 Maart, 's avonds ten 8 uur, huishoudeiyke vergadering van het onvry- willige werkloozenfonds »St, Dominicus', by den heer N. Konyn, aan den Dyk. Een ieder wordt gewaarschuwd voor de boete. Vrydag 6 Maart vergadering van het me- taalbew.gilde St. Eloy te Krommenie by den den heer A. Winter ten 8 uur. Woensdag 4 Maart vergadering der pro- pagandaclub St. Antonius te Krommenie by den heer A. Winter ten 8 uur. Op den 8 Maart hopen onze geliefde Ouders, W- ZOMERDIJK en M. VAN SCHAIK, hunne 12>/e-jarige Echtvereniging te herdenken. 1 Hunne dankbare Kinderen. Alkmaar, Maart 1908. Gevraagd met 1 Mei een bij de Wed. V, NIJMAN te Noord- Scharwoude. voor noodhulp of voor vast. Hoog loon. Langestraat 29. Gevraagd tegen 1 Mei een leerling of aankomende knecht, boven de 16 jaar, bij L. JONKER, Broodbakker, Heiloo. r de eerst© zending ZWABT en GEKLEURD. G. A. J. MEIJER, is verkrjjgbaar: Magere Varkenslappen Doorregen Vette Telefoon 245. per 5 ons. f 0.45 ot. 0.35 - 0.30 ais er een inktvlak op het papier valt, zoolang W. NEDERKOORN in de Schoutenstraat nog Radirwaier en Radirmesjes verkoopt. Het sohoonste Vast en-Meditatieboekje, 222 bladz., in linnen band, goud op snee. Na ontvaDgst van 45 oents, ook in post- franco toezending door Boekhandel, ASSENDELFT.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3