Firma da Hijs Broers, GEVESTIGD KMSM11TIHIM LELIE WAALVOMSTFHN. No. 20. FEUILLEK N.V. Het Landbouwkantoor „Noordholland", blanke stukjes APPELEN. Kalfsvlcesch* B. H. J. SCHOUTEN, N.V. „Bouwstoffen", vas-boa. Bij A. J. van de Kamer, OPENING. Sidonius de Jong, Mient C 10. Verdronkenoord 48, Telefoon 283. ZEI.!£3L TX7"i3n-Iksoli©rsw Pruimen, Krenten, Rozijnen, Pruimedanten. Grossierderij van de firma Al $C Oortwijn, Verdronkenoopd C Ritsevoort, A 18. Bij S VAST DE ËImËË™ Bureau voor Chemisch, Technisch en Mikrochemisch Onderzoek. Voor den wal 170.000 le soort Belgische v.h, P. MESSELAAR, Alkmaar. Prijs 227s ct. per pot. JACOBSE. Kalfsvleesch. Aanleg, Onderhoud en Reparatie van Electrisch Licht en Kracht. H. A, A. DE GROOT, Laboratorium voor Chemisch en Microscopisch onderzoek. Onderzoek van voedings- en genotmiddelen, technische stoffen, pathologisch chemisch onderzoek. Apotheker—Scheikundige. ABONN Tevens maak ik U attent, dat alle fijne WORST- en VLEESCHWAREN uitmunten door zuivere en vakkundige bereiding; en dat ik, als zijnde niet aangesloten bij eenige vereeniging, in staat ben U zoo laag mogelijk te bedienen. ÜEN loope KRUISEN en KETTINGS, Gouden PAARLstellen, Gouden en Zilveren Heeren- en Dames-Horloges. Ruime keuze Gouden TROUW- en VERLOVINGSRINGEN. P. OUDES, Ridderstraat, Alkmaar. Telegraaf-JN'eut Schuldii KOOPEN IS HEEN KUNST, proeven willen nemen op de ruimste schaal en dat voor binnenwerk meest genomen wordt zinkwit. De heer Wanna meende, dat deze kwestie eerst bij de gezondheidscommissie moest zijn geweest. Hierna wordt conform voorstel B. en W. besloten. Punt 6. Voorstel van B. en W. inzake afwijking van het bepaalde in art. 35 der Bouw- en Woning verordening. B. en W. stellen voor, te besluiten: aan den heer H. J. Vonk, als beschikking op zijn adres dd. 5 Febr. 11., afwijking toe te staan van de voorschriften van art. 35 der Bouw- en Woningverordening, voor zooveel aangaat de hoogte van een te bouwen steen- kolenloods met kantoorlokalen aandePaar- desteeg, volgens de door hem bij zijn adres overgelegde teekening. Volgens B. en W. is hier een bijzonder geval aanwezig, op grond waarvan afwii king van den algemeenen regel van art. 35 kan worden toegestaan. Het middengedeelte van den ontworpen gevel in de Paardesteeg, welke opgaat tot een hoogte van 9.50 M. liet voor bijna de helft der breedte juist voor de Achterstraat en zou, desgewenscht nog hooger mogen worden opgetrokken. De andere helft ligt evenwel niet zoo gunstig en mag, zonder vergunning van den Raad, daar de Paardesteeg ter plaatse slechts 4.70 M. breed is, niet hooger worden opgetrok ken dan M. De vraag is dus slechts, dat een gedeelte gevel, ter breedte van 4 M. 2.50 M. hooger moge opgaan dan de algemeene regel der verordening toestaat. De beide zijgevels blijven ver onder de toegestane hoogtemaat, zoodat voor dezen de toetreding van licht en lucht gunstig blijft. Conform besloten. Punt 7. Voorstel van B. en W. betref fende aankoop van grond en het maken van een balkhaven. B. en W. stellen voor, te besluiten De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat het wenschelijk wordt geacht het stuk land, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie C No. 1985, ter grootte van 1.02 43 H.A., toebehoorende aan de heeren S. Bregman en Mr. A. P. H. de Lange, in eigendom over te nemen; Overwegende, dat dit stuk land te ver krijgen is voor den prijs van f12000, welk bedrag billijk mag worden geacht, in ver band met het voornemen om ter plaatse een balkhaven te maken ter grootte van ongeveer 7303 vierkante Meter, die, gereed zijnde, behoudens de beschoeiing, welke door en voor rekening van genoemde firma ten genoegen van B. en W. zal moeten worden gemaakt, aan de firma Baan en Zoon zal worden overgedragen voor eene som-van f 12415.10, berekend naar f 1.70 per vierkante Meter, als wanneer de ge meente den noodigen grond verkrijgt tot ophooging van haar bouwterrein ter plaatse en bovendien een alleszins voldoenden toe gang tot dat terrein door Karnemelksbuurt naar het Kanaal; "Gelet op art. 194 sub c der Gemeentewet; Heerlijk van smaak. Aanbevelend, "ECu-igrbrouwersteeg-, is verkrijgbaar dagelijks versoh geslacht TELEFOOON No. 245. Apotheker, Scheikundige. Particulier kapitaal voor geldbelegging, als hypotheek aange boden. Voor solide aandragers lage rente. Br. fr. bureau van dit blad, motto „Kapitaal." Bij overlading zeer lage p r Ij s. in diverse smaken, LAAT D 59, is dagelijks verkrijgbaar eerste kwaliteit versoh geslacht Besluit den bovenbedoelden grond voor de gemeen te aan te koopen. Afschrift van dit besluit (in duplo) te zenden aan heeren Gedeputeerde Staten van Noord Holland, ter erlanging van de vereischte goedkeuring. B. Burgemeester en Wethouders te mach tigen uitvoering te geven aan het door den Directeur der Gemeentewerken ontworpen plan, omschreven in diens advies d.d. 8 Februari 1.1. No. n met bijbehoorende situatieteekening. C. te nemen het volgende besluit De Raad der gemeente Alkmaar. Overwegende, dat het wenschelijk wordt geacht de op het stuk land, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie C. No. 1985 te maken balkhaven ter grootte van ongeveer 7303 vierkante Meter, voor den prijs van f 1.70 per vierkante Meter in eigendom over te dragen aan de firma C. Baan en Zoon; Gelet op art. 194 sub c der gemeentewet; Besluit de bovenbedoelde balkhaven, zoodra deze gereed zal zijn, over te dragen aan de firma Baan en Zoon bovengenoemd voor de som van f12415.10, onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht van het land, waarin de balkhaven zal worden gegraven, alsmede de kosten van de overdracht van deze balkhaven, zullen worden gedragen door de firma voornoemd en de gemeente Alkmaar, elk voor de helft en verder op de eventueel door Burgemeester en Wet houders nader vast te stellen voorwaarden. Afschrift van dit besluit (in duplo) te zenden aan heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ter erlanging van de vereischte goedkeuring. De heer Uitenbosch vraagt geheime zit ting voor dit punt. Na heropening der openbare zitting leest de secretaris voor een nader schrijven der firma Baan en Co., houdende mededeeling, dat er een misverstand is ontstaan omtrent den kostenden prijs, en zij, hoewel genoegen nemende met het plan van B. en W. be leefd verzoeken het ontwerp aan te nemen zonder verbindingsplan naar het kanaal. B. en W. handhaven hun voorstel, en stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer v. d. Bosch verklaart zich voor dit voorstel, en wel omdat reeds vroeger in een besloten zitting gebleken is, dat alles gedaan is door B. en W. om het gemeentebelang te behartigen en ook het belang der industrie. Conform voorstel B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een geldleening. B. en W. stellen voor het volgende be sluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat er noodzakelijkheid be staat, om over te gaan tot het sluiten van eene geldleening, totbetaling van de kosten verbonden aan het oprichten van een ge meente-slachthuis Gelet op de artt. 44 sub 136 en 194 sub a der Gemeentewet; Besluit onder verband van de inkomsten der ge meente, eene annuiteits-geldleening aan te gaan, groot f 260000 en daartae vast te stellen den tekst van eene met het pensi oenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren te sluiten overeen komst. De Voorzitter is gemachtigd mede te deelen, dat de heer de Lange volkomen zijn goedkeuring aan dit voorstel geeft. Conform voorstel B. en W. besloten. Punt 9. Voorstel van B. en W. om het gemeente-slachthuis op Woensdag 1 April 1908 voor het gebruik open te stellen. De heer de Groot vraagt, of het niet wenschelijk is het slachthuis van te voren voor het publiek, hetzij gratis hetzij tegen geringe vergoeding, open te stellen. De Voorzitter zal dit denkbeeld overwegen. Conform voorstel B. en W. besloten. Punt to. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van een verzoek om voldoening eener verjaarde vordering. B. en W. stellen voor te besluiten: aan H. J. H. van Eist, als beschikking op zijn adres, ongedateerd, den i7den December 1907 ingekomen, te berichten, dat zijn in October 1907 ingediende reke ning wegens leveringen over 1906, niet kan worden voldaan, omdat deze, naar j aanleiding van art. 228 der Gemeentewet, in verband met het gebiedend voorschrift van art. 3 der Wet van 8 November 1815, (Staatsblad No. 51) moet worden gehouden voor verjaard en vernietigd. Het bedrag der rekening bedraagt f 58.50. De heer Uitenbosch geeft volkomen toe, dat er niets aan te doen is, maar spr. wil in overweging geven, om dergelijke ge schiedenissen zooveel mogelijk te voorkomen. Is het niet mogelijk, te zorgen dat wanneer de tijd daar is dat de rekeningen moeten zijn ingediend, de leveranciers tijdig worden ingelicht. De heer Melehers meent, dat zoodoende de gemeente een zwak van den middenstand zou gaan steunen. De verschillende cre diteuren moeten maar eens moed krijgen voor hun eigen belang op te komen. De heer Fortuin merkt op, dat wat in den groothandel geldt, in den kleinhandel niet gaat. De toestand wordt beter, maar de vrees blijft nog bestaan. De heer For tuin acht het daarom ook goed, indien een kleine officieuse waarschuwing wordt ge geven. De heer Uitenbosch zegt, dat het in dit geval geen vreesachtigheid is geweest. De heer Melehers wil niet spreken over dit bijzonder geval, doch het gaat niet aan, dat de crediteuren worden aangespoord om toch hun geld te komen halen. Spr. zou hier het particulier initiatief wel eens wil len laten werken. De heer Èoelmans ter Spill gelooft, dat als het plan-Uitenbosch zou worden aan genomen, de last zou neerkomen op de directeuren van de takken van dienst. Conform voorstel B. en W. wordt hierna besloten. Punt ri. Voorstel van B. en W. inzake kiesverrichten. B. en W, stellen den Raad voor over te gaan tot de vaststelling van een verorde ning, houdende verdeeling van het eerste kiesdistrict voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad in tweestemdistricten. Hierin wordt bepaald, dat het eerste kies district voor de verkiezing van ieden van den Gemeenteraad verdeeld wordt in de volgende twee stemdistrictenie stemdis- trict: wijk A; 2e stemdistrictoverig deel. Het hoofdstembureau heeft zitting in het eerste stemdistrict. Deze verordening treedt in werking op 15 Mei 1908. Voorts stellen B. en W. den Raad voor vast te stellen een verordening tot aanwij zing der stemlokalen voor de verkiezingen van leden van de Tweede Kamer der Staten - Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Deze verordening bepaalt dat voor het eerste stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en het eerste stem district van het eerste kiesdistrict voor den Gemeenteraad, binnen welke het hoofdstem- bureau is gevestigd, als stemlokaal aange wezen wordt de zoogenaamde: Besogne kamer in het Stadhuis. Voor het tweede stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en voor het tweede kiesdistrict voor den Gemeenteraad, wordt als stemlokaal aange wezen een lokaal van de Derde Gemeente school, gelegen aan den Koningswég, hoek Lombardsteeg. Voor het derde stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en voor het derde kiesdistrict voor den Gemeenteraad wordt als stemlokaal aange wezen een lokaal van de Tweede Gemeen teschool, gelegen aan de Oudegracht, tegenover het Wildemanshofje. Voor het vierde stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en voor het tweede stemdistrict van het eerste kiesdistiict voor den Gemeenteraad wordt als stemlokaal aangewezen een lokaal van het Huishoud- en Industrieschool. Deze verordening treedt in werking op 15 Mei 1908. B. en W. stellen verder voor aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenland- sche Zaken een schrijven te richten, waarin Zijn Excellentie beleefdelijk verzoekt, om, gelijk ten aanzien der gemeenten Amster dam, Beemster, Haarlem, Heerhugowaard, Nieuwer-Amstel, Sloten, Velsen en Zijpe is bepaald, te willen goedvinden, dat ook in de gemeente Alkmaar voor de verkie zingen van leden van den Gemeenteraad de zitting van het hoofdstembureau tot het vaststellen van den uitslag der verkiezing gehouden worde onmiddellijk na afloop van de werkzaamheden, bedoeld in art. 92, eerste zinsnede der Kieswet, luidende „Het proces-verbaal der stemming wordt door alle leden van het stembureau geteekend." Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het verslag inzake school- kleeding tot bevordering van het school bezoek. Conform besloten. Punt 13 Vaststelling 3e suppletoir ko hier van den hoofdelijken omslag, dienst 1907. Goedgekeurd in de geheime zitting. Bij de rondvraag doet de heer Fortuin uitkomen, dat de marktventers Zaterdags op het Hofje aan de Middenstanders veel schade doen. Spr. vestigt op de nadeelige zijden de aandacht. Niet alleen lijdt de Alkm. winkelier finantieel nadeel, doch ook de naam lijdt schade door het minderwaar dige dat verkocht wordt. De oorzaak dat zoovele vreemde kooplui komen, zocht spr. in de goedkoopte der standplaatsen. Als middel ter verbetering geeft spr. aan, een andere standplaats aan de vreemden aan te wijzen, zooals ook te Schagen reeds geschied is. Kan geen ge schikte plaats gevonden worden,1 dan b.v. f 1 per Ml. heffen. Nu weet spr. wel, dat een tegenadres is ingezonden, doch dit gaat uit van een oud-strijder der Alkm. Winkeliersvereeni- ging, van iemand, die zich niet bij een algemeen besluit kan nederleggen. De Voorzitter zal het verzoek aan het college van B. en W. overleggen. De heer Boelmans ter Spill acht schrif telijk verzoek beter. Er is b.v. reeds inge komen een schriftelijk verzoek der café houders om de markt niet op te heffen. De Voorzitter deelt mede, dat hij reeds een onderhoud "heeft gehad met de hor logemakers en spr. gelooft dat hij hea volkomen heeft tevreden gesteld. Thans echter acht spr. beter, hierop niet verder in te gaan. De heer Melehers vraagt of er beslist een adres komt, anders wenscht spr. nu wel het antwoord. De heer v. d. Bosch maakt nog een op merking over de boomen aan den Kenne- merstraatweg. De Voorzitter antwoordt, dat later hierop zal worden ingegaan. De heer Uitenbosch klaagt nog over de slechte verlichting van het Stationsplein. De heer Melehers vraagt waarom op de Laat tusschen Ridderstraat en Hofstraat boomen worden gezet? Die straat is wel wat smal. De heer Boelmans ter Spill zegt, dat er boomen geplaatst zijn voor de oude, die zijn,weggenomen. Wil de Raad dus daar geen boomen, dan moet de Raad een be sluit nemen. Daarenboven is het een proef met een nieuwe soort boomen. De heer v. d. Bosch heeft met genoegen de klacht van den heer Uitenbosch gehoord. Op de plaats, waar de tram van Bergen en Egmond van water worden voorzien, staat geen lantaarn. Spr. vraagt of die plaats van watervoorziening niet gewijzigd kan worden. Hierna sluiting der vergadering. het SCHELLEN, TELEFOONS, ALARMINRICHTINGEN, ELECTRISCHE TIJDAANWIJZING, etc. etc. Aanleg en onderzoek van BLIKSEMAFLEIDERS. Laden en repareeren van ACCUMULATOREN. Zaakkundige behandeling. Gratis ZuurooDfróle. Reparatie en fabriceeren van alle ELECTRISCHE INSTRUMENTEN uit elk materiaal. Alle toepassingen der Eleetrieiteit. Voorts alle soorten tegen billijken prijs, in de „In de Gaper," ALKMAAR. Voor geregelde contróle zeer billijk tarief. Ritsevoort A 3. Telefoon No. 5. HE. J. F". WANNA, 50 oents per drie maand het begin Afzonderlijke nummers ATTENT Zij, die zich met Ons Blad" abonneerei de tot dien datum ve nummers gratis. Voor abonnementen tentles te Krommenie k aanmelden bij onzen ai den heer W. van Stri Hoogstraat la. Te Assendelft bij den heer D. J. Mijnen, Te Wormerveer bij E. Joosen, Krom.wee. De Ach van uit het PAYGLOP schuin over de LAAT de RIDDERSTRAAT in. Ddar vindt men het beste adres voor het koopen van Juweelen, Bloedkoralen, Gouden en Zilverwerken, als Inkoop of Ruilen tegen de HOOGSTE waarde. Zondags den geheeleu dag geopend. Let s.v.pl op het Uithangbord 'l Dezer dagen vroeg ons man, wat w\j dachten o van hot dagblad de Tt katholieken. Sedert eenig- at blad dagelijks in en rneer dan eens gestuit op o allerminst met zijne gevoe beelden als Katholiek st man wantrouwde voortaan en vroeg nu ook eens of Wij hebben toen niet gt ils Katholiek de lezing van tesliat af te raden .en wij aiet dan op goede grondeif .hans eenigszins uitvoerige te toonen. Wij willen bewijzen e beelden staven, dat de j '„neutraliteit" van de Telt een verzinsel is, een voor nergens toe dient dan o lezers te lokken en dat hc wat de twee laatste jare cynischen spot met alles i in luchthartigheid en bed* vatting van zedelijkheid, enkel liberaal, vrijzinnig o blad behoeft onder te doei Allereerst echter iets neutraliteit in 't algemee eene besliste onmog9lijkhei hoe duidelijk het ook is, nog maar niet in te zien. dat een courant heel best onzjjdig, onpartijdig zijn meenen ook werkelijk voo die pers-neutraliteit te k halenDergelijke handelwij niet anders verklaard wor onbegrijpelijke oppervlakki nadenkendheid. Hoe zou maar weten waar men tegen de gunstigste prijzen en voorwaarden de beste waar kan krijgen èn van die wetenschap gebruik maken. Wie dat nog niet deed vrage eens prijzen en voorwaarden bij de te A L E M A A R, waar men tegen concurreerende prijzen en aannemelijke voor waarden in uitstekende kwaliteit alle kan krijgenSuperphosphaat, in het bekende merk ALBATROS,Peru - Guano, Patentkali, Chilisalpeter, zwavelzure Ammoniak, enz. enz. Men wende zich tot onze a gf en ten of tot onze vertegenwoor digers ter markt, die men steeds kan vinden: te Schagen, des Donderdags bij BROERE en in „de Beurs" te Alkmaar, des V r jj d a g s in „de Graanhandel" bij WAGENAAR en in „de Tabakshandel" bij SCHERMERHORNdes Zaterdags bh SOHER- MERHORN te Hoorn, des Zaterdags in de „Witte Engel." Aanbevelend, G. W. MELCHERS, Directeur. H. VAN TWUIVER, Adj.-Directeur. Druk A. Kuiten. Alkmaar, Amerikaansche roman ait van OTTO HOECKI 10) Wellicht in geen stad der zelfs niet uitgezonderd, ia d kroniek van misdaden en oi verschrikkelijk rijk voorzien, a New-York, die éénige wereldst mogelijke tegenstellingen tegi botsen en een ongelooflijk boi volk woont met de meest vers aardigheden in xeden en gew tochten en lasteringen. Daarom ook herbergt de nieuwe wereld het meest ei wendste en ondankbaarste lel hetgeen goed te begrijpen is, hoorde menigvuldigheid van gebeurtenissen stompt af, de zenuwen kunnen slechts nog eensatieprikkeling bevredigd w van den anderen kant de c •gele pers« als hare voorn aai gaarne en voordeellg te gemo Hare sucht, zoo onderhom rijdig mogeljjk te zijn, heeft ei Dozen als pijnlijken wedstrijd geroepende ontloopen doch a'agen echtgenoot, de barmhart de wereld ontvlucht, en de operazangeres, de treurige mes Politlseerende kanselredenaar, i en *i|n slachtoffer, de gevallet -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6