Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Uit de Tweede Kamer» Aan de abonné's van „Ons Blad", Officieele Berichten. Tedechi, bisschop van Bergamode feest rede werd gebonden door een der voornaamste stichter», professor Rezzara, die niet ten onrechte >de vader van het nieuwe Volkshuis» wordt genoemd en tot wien Z. H. de Paus b\j deze gelegenheid een eigenhandigen brief van gelukwensch richtte. Prof. Toniolo was ook tegenwoordig bij de plechtigheid, die een schitterend verloop had en de geestdrift der talryke feestvierenden ten top deed sty gen. Het nieuwe Volkshuis, dat wegens de steeds toenemende uitbreiding der Katholiek- sociale Actie in Bergamo voor het oude, reeds in 1866 gestichte, noodzakelijk in de plaats treden moest, heeft enorme afmetingen. De voorgevel is 76 meter breed de beide zy-gevels zijn 44 meter diep, terwijl het gansche gebouw '21 meter hoog is. Er zyn niet minder dan 320 lokalen in, o.a. 88 ver gaderzalen. Er is een Boerenleenbank in gevestigd, en een secretariaat van de land verhuizers. Oeheel de bloeiende katholiek- sociale actie van Bergamo, door Z. H. den Paus aan Italië uitdrukkelijk ten voorbeeld gesteld, ziet van haar organisatie de draden in dit centraal gebouw samenloopen. Paus Leo XIII wijdde voor het nieuwe gebouw den eersten steen en gaf voor de voltooiing een vorsteiyke gift. Onder den zegen van Pius X werd het thans plechtig ingewyd. De energieke bisschop van Bergamo, Mgr. Radini Tedeschi, schonk namens de geestelykheid van z\jn bisdom den eminenten leider, graaf Medolago Albani, een gouden eere-medaille, waarop diens beeltenis prijkt en zijne verdiensten met een toepasselijk Inschrift worden gehuldigd. Maar het allerschoonste huldeblijk aan de katholiek sociale actie van Bergamo is en biyft toch dit nieuwe Volkshuis zelfeen nog onovertroffen model in zijn soort. Rusland. Patronendiefstal. Bij een onderzoek in de munitiemagazijnen te St. Petersburg is men tot de vreemdsoor tige ontdekking gekomen, dat er in stede van de twintig millioen patronen, die voor handen moesten zijn, slechts vier duizend aanwezig waren. Zou er daarom zoo druk door de bandieten geschoten worden Noorwegen. Een aanslag. Dinsdagmiddag heeft een Zweedsch werk man, gewapend met een modern Remington- geweer, op een afstand van ongeveer 300 meter een dozijn kogels op het koninklijk paleis te Christiania afgeschoten. De meeste kogels zijn tegen de muren afgestuit of in de balken gedrongen. Twee kogels zijn echter in een vertrek van het paleis terecht gekomen, na twee vensters verbrijzeld te hebben. De eene is in het vertrek zelf teruggevonden, de andere heeft een schutting doorboord en ie verloren ge raakt op de binnenplaats. Het individu, dat onmiddellijk werd gear resteerd, had nog een vijftigtal patronen bij zich. 't Is een zekere Johannes Gren, 30 jaar oud en ongehuwd. Hij woonde sinds eenige jaren te Christiania. Het laatst was hij werk zaam in een motorenfabriek, maar sinds laatstleden Zaterdag was hy verdwenen. Op het politiebureau heeft Gren verklaard, dat hij de bedoeling had koning Hakon te dooden, omdat die koning niets in het land te maken had, zooals hij zeide. Men meent, dat bij gehandeld heeft in een aanval van waanzin of delirium. Vroeger zou Gren reeds in een gesticht opgesloten zijn geweest. De koning en de koningin zyn op het oogenblik te Voksen Hollen. Het ministerie Heemskerk mag tevreden zyn over de ontvangst, welke het in Kamel en Pers ten deel viel. Vooral de minister-president, de heerHeems kerk, heeft geen klagen 1 Van alle zijden, zoowel links als rechts, werd hem medewerking toegezegd. Wel een bewys, dat men vertrouwen stelt in het nieuwe ministerie, een der eerste voorwaarden voor goede samenwerking en practische resultaten. Nu meene men echter niet, dat alles koek en ei is tusschen de verschillende partijen 1 Dat scheelt nog heel veel. Zoo verklaarde de heer Borgesius, dat zijne partij een afwachtende houding zal aannemen, daar zij het zaakje nog niet ver trouwt. De socialisten beloofden, bij monde van den heer Schaper, dat zy tegenover het Kabinet Heemskerk dezelfde houding zullen aannemen, als zij tegenover alle anderen Kabinetten aannamen. Wat dit wil zeggen, begrypen onze lezers reedsoppositie voeren, waar zij hun zin netje niet door kunnen drijven en de won den der maatschappij open houden, op advies van hun grootmeester Bebel I De heer Drucker hoopte op vele punten met dit Kabinet te kunnen samenwerken. De heer de Savornin Lohman zag dit Kabinet met groot genoegen optreden en beloofde, dat Christ. Hist, het met meer warmte zullen steunen dan het vorige. De heer Nolens wenschte, namens de Katholieke partij, aan het Kabinet een lang politiek leven, daarbij verzekerend, dat het aan samenwerking van den kant der Katho lieken niet zal ontbreken. De minister van Binnenlandsche Zaken, de verschillende spreker beantwoordend, liet, na de noodige dankbetuigingen voor al de complimentjes, nog eens duidelijk uitkomen, dat een Kabinet van rechts moest optreden zonder dat eerst de linkerzijde daartoe offiei eel in staat moest worden gesteld, hetgeen de heeren Borgesius en Drucker zelf hadden erkend. Wat het rechtsclie van dit ministerie be treft, zei de heer Heemskerk zeer juiBt, dat hy niet zal schromen, waar het noodig is, ook in de Kamer die beginselen uiteen te zettenmaar waar zulk een uitlegging niet noodig is, zou het onbeleefd zyn, tegenover de Kamer te veronderstellen, dat zy die be ginselen niet kende. Vervolgens beantwoordde de heer Heems kerk, in onderdeelen de verschillende sprekers, waarna de voorzitter de Regeering dank bracht voor hare mededeelingen. Hierop werden de debatten over de Regee ringsverklaring gesloten en kan het nieuwe Kabinet aan het werk gaan. Moge het met succes werkzaam zyn Prachtig 1 Dit mag gelden voor de uitslagen der Kamerverkiezingen te Sliedrecht en Tietjerk- steradeel. Met overgroote meerderheid toch werden in beide districten de rechtsche candidaten gekozen. Te Sliedrecht de heer J. v. d. Molen. Te Tietjerksteradeel de heer C. van der Voort van Zyp. Twee antirevolutionairen, waardoor de partijverhouding in de Tweede Kamer dezelfde blijft. Deze uitslag is prachtig, vooral met het oog op Tietjerksteradeel. De socialisten heb ben er verbazend hard gewerkt en tóch bleef hun candidaat niet minder dan 2323 stemmen bij den anti rev. achter! In Tietjerksteradeel gaat de glorie der socialisten leelijk tanen. Vroeger een rood district, thans zwart, diep zwart. Wel treurig voor de socialisten, maar ver blijdend voor de toekomst. Uitgekomen. Het vermoeden door ons, nu precies een week geleden, uitgesproken, dat bij de her stemming voor de Prov. Staten te Enschedé, de socialisten op den liberaal zouden over gaan, is werkelijkheid geworden. Het bloed heeft gekropen, waar het niet gaan kon. De liberaal Van Heek, de deftige, rijke industrieel, was de uitverkorene der socialisten, die bij de herstemming den doorslag moeBten geven. Want bij de rooden geldt het spreekwoord liever Turksch dan PaapEch. Vandaar dat de 'katholieke candidaat het niet halen kon. Dat de socialisten nu echter niet meer aankomen met >beginselen< Het eenige «beginsel» schijnt by hen te zijn anti-clericaal. Wat vrij pover is I Jammer. Te Eindhoven werd Woensdag bij de raadsverkiezing niet de candidaat der Kath. kiesvereeniging, maar de tegen-candidaat, trou wens óók een Katholiek, gekozen. Jammer I Stellig moet er iets haperen aan de orga nisatie der Eindhoveneche kiezers, Het gebed in den Raad. Een eigenaardig incident doet zich in het Friesche dorp Gaasterland voor. Met 6 stemmen voor en 5 tegen werd daar in de jongste raadszitting een voorstel aangenomen, om de raadsvergaderingen in 't vervolg met gebed te openen. De burgemeester was er erg tegen. Hij kwam met de gewone uitvlucht, welke elders bij zulke gelegenheid reeds meer is gehoord, dat hij voor het gebed te veel respect heeft om het te verlagen tot een voorgelezen formulier Alsof zulk gebed steeds verlaagd moet worden tot een «formulier» zoodra het in een Raad wordt uitgesproken Doch wat geschiedt nu De voorzitter weigert het gebed uit te spreken en nu zal de secretaris het in 't vervolg voorlezen. Zou hier de autocratie des burgervaders niet wat te ver gaan Walgelijk. Wij ontvingen de twee laatste nummers van de Vrije Socialist, waarin een paar stuk jes voorkomen over de Kath. Kerk. Deze zijn echter zóó aarts-dom en walgelijk, dat wij het niet van ons kunnen verkrijgen, er ook slechts even op in te gaan. Bidden in de kazerne. Op verzoek der afd. Hoorn van de Natio nale Christen onderofficieren-vereeniging wordt in de Hoornsche kazerne voortaan op de soldatenkamers, vóór en na het eten, een oogenblik «stilte» gecommandeerd, opdat ieder die dat wenscht, in de gelegenheid zij aan tafel te bidden. De maatregel moet uitstekend werken en wanneer men bij het eten komt kyken, ziet men zoowel protestant als katholiek bidden. Voorzeker een mooi succes voor de ver- eeniging, welk voorbeeld vervolging verdient, Kath. Kamerclub. Tot voorzitter der Kath. Kamerclub is benoemd mr. J. A. Loeff en tot onder voor zitter generaal Van Vlijmen. Tegen wil en dank. Blijkens bericht in de bladen werd voor de Statenverkiezing in het district Weesp, de Kath. candidaat A. Veen, volgens eigen ver klaring, tegen wil en dank candidaat gesteld. Het St. Joseph-Comité. Geljjk reeds voor drie maanden is mede gedeeld, werd in opdracht van het Doorluchtig Episcopaat opgericht het St. Joseph comité, Centraai Comité tot behartiging der belangen van de R. K. Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Dit St. Joseph-Comité, waarin elk bisdom vertegenwoordigd is en waarin de Hollandsche missionarissen, in Duitsch land werkzaam, adviseerende leden zijn, stelt zich ten doel het etoffelyk maar vooral het geestelijk welzyn te bevorderen over R. K. Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Dit comité zal trachten zyn doel te berei ken door bevordering van het missiewerk, door oprichting van St. Joseph vereenigingen, waarin de vaste arbeiders worden voorbereid tot het Duitsch vereenigingsleven en waarin fondsen ten nutte der leden worden tot stand gebracht enz. Zeer gaarne is dit comité bereid al de ge- wenschte inlichtingen omtrent kosthuizen enz. te geven. Duidelijk is het echter, dat dit, vooral in het begin, niet gaan zal dan over plaatsen, waar een St. Joseph-vereeniging bestaat en een Hollandsche missionaris ge regeld werkzaam is. Op vier plaatsen is' dit het geval. In Sterkrade, Duisburg, Oberhausen en Miil- heim Styrum. Waar kan men nu die inlichtingen ver krijgen Het bureau van informatie is gevestigd in het klooster der Eerw. Paters Capucijnen te Babberich, Oud Zevenaar. Wanneer over meer plaatsen inlichtingen kunnen verschaft wordt, zal dit aanstonds in de bladen gemeld worden. Leger des Hells. Generaal Booth, de grijze aanvoerder van het Leger des Heils, is wederom in ons land. Niet levensvatbaar. De socialist J. W. Gerhard blijkt een lastige knaap voor de partij te zijn. Blijkens een ingezonden stuk nl. in Het Volk van li dezer, is hij heelemaal niet te vreden over het roode dagblad. Zooals het er thanB uitziet, heeft het vol gens hem geen levensvatbaarheid. Het Volk kan nimmer een dagblad voor 't heele land zyn. Daarom wenscht de inzender, dat het 'n speciaal Amsterdamsch dagblad worden zal. Geen wonder dat Het Volk dit stuk eerst niet wenschte op te nemen I Want het is lang niet prettig, als je daar zoo door een eigen broeder een testemonium paupertatis, een bewijs van onvermogen wordt thuis gestuurd Edoch de groote heeren, alias de «Com missie van Geschillen», zooals de term luidt, beschikte anders en de rédactie van Het Volk had deemoedig te buigen. Vandaar dat zy haar eigen vonnis publiceert. ALKMAAR, 14 Maart 1908. De Marktkwestie. Daar ons gebleken is, dat meerdere abon- ne's zouden willen vernemen, hoe wij denken over de marktkwestie op Het Hof, welke na de jongste raadsvergadering zooveel pennen in beweging heeft gebracht, zullen wij in 't kort onze meening zeggen. Wij behouden ons evenwel voor, nader op deze kwestie terug te komen, zoodra B. en W. en de Raad zich principieel over deze kwestie zullen hebben uitgelaten. Dat dit wellicht in de eerstvolgende raadszitting zal geschieden, hieraan schijnt niet te mogen worden getwijfeld, zoodat de oplossing wel niet lang op zich zal laten wachten. Wij voor ons meenen, dat er geen reden bestaat om de marktventers uit don vreemde te weren, zoomin als een Alkmaarsch win kelier elders van de markt zal worden ge weerd. Iets anders is, of het staangeld niet kan worden verhoogd. Men vergete hierby echter niet, dat meer dan één vreemd koopman, die elders ter nauwernood zijn broodje kan verdienen, juist op de Alkmaar- sche markt kans ziet om in zijn onderhoud te voorzien. Overigens, hoewel gaarne erkennend dat de Alkmaarsche winkelstand zeer zeker veel energie ontplooit, zouden wy willen vragen of de Alkmaarsche winkelier niet nog mèèr zich voor zyn zaken kan bey veren, door zelf bok op de marat te verschijnen Indien de koopers niet by den winkelier willen komen, wat zou er dan tegen zijn, dat de winkelier tot hèn gaat Om verbetering te krygen, moet men niet bij de pakken neer gaan zitten en den concurrent met machtsmiddelen trachten te weren, maar zelf flink de handen uit de mouwen steken en alle pogingen in 't werk stellen om de" clandisie te doen toenemen. In ieder geval zouden wy het onbillijk achten, dat de vreemde kooplui geheel ge weerd werden. Trouwens, zou met wering der vreemde kooplui niet een zeer gevaarlijk precedent gesteld worden Waar zou de grens blyven Moet bv. dan ook de vischventer geweerd worden, omdat er viechwinkels in Alkmaar zyn Wy dragen den Albmaartchen winkelstand een goed hart toe en gunnen hem het beste, doch deze moet zelf niet wenschen, dat men hem zou gaan vertroetelen Kinderbescherming. Op het Nationaal Congres voor Kinderbe scherming uitgaande van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland, Woensdag 22 en Donderdag 23 April te 's Gravenhage (Gebouw van Pulchri Studio) te honden, zal de heer J. Klootsema, directeur van" het Ryksopvoedings-gesticht alhier de «erfelijkheid van karaktereigenschappen» bespreken. Mariavereeniging. Woensdag 11 Maart hield de Mariaver- eeniging haar 2de jaarvergadering. De opkomst was flink. Uit het jaarverslag der secretaresse bleek, dat deze vereeniging een opgewekt en bloeiend leven leidt. Wat de financiën betreft, bestond ook geen reden tot ontevredenheid. Nu ging men over tot installatie der nieuwe leden. De presidente wenschte de -nieuwe leden geluk en wees hun en de andere leden op de belofte, die voor den tyd van een jaar wordt gedaan en die men als flinke menschen dient te houden. De WelEerw. Pater Weijers kreeg hierop het woord. Z.Eerw. wees er op dat het, om over tuigde drankbestrijdsters te krygen, noodig ie, dat men leest en veel leest over de alcohol-kwestie, want vooral met kennis daarvan toegerust, zal men met succes den grooten stryd kunnen voeren. De presidente bedankte den spreker voor zijn opwekkend woordje en daarna ging men over tot de verkiezing van 3 bestuursleden, een zeer gewichtig werk, omdat, ofschoon volgens het reglement alle drie terstond herkiesbaar waren, alleen mej. H, Verhoeve maar kon herkozen worden, daar mevr. Snel en mej. M. C. Schipper door vertrek naar elders moesten worden vervangen door anderen. Het hartelijk welgemeend dankwoord aan die beide dames, maar vooral aan de vol ijverige secretaresse, mej. M. C. Schipper, die haar tijd en krachten met toewyding aan de Mariavereeniging had gegeven, was meer "dan verdiend. Gekozen werden mevr. Lutz, mej. G. J. M. Bruno en herkozen mej. H. Verhoeven, allen met bijna algemeene stemmen. Medegedeeld werd, dat Maandag 23 Maart zal worden begonnen met een naaivereeni- ging, waarvoor de zaal van het Vincentius- huis bereidwillig door het bestuur is beschik baar gesteld. Verscheidene dames gaven zich als lid daarvoor op. De WelEerw. adviseur beval deze vereeniging in den ijver en de toewijding der dames aan, ook by diegenen die zich niet als werkkracht beschikbaar stelden. Na nog eenige besprekingen over den feestavond werd deze zeer geanimeerde ver gadering gesloten. Als uw geheel gezin „Ons Blad" gelezen heeft, brengt het dan in een ander huishouden, dat bij de lezing zich ook zal voelen aangetrokken om het geregeld als lijfblad te nemen I Als gij dit zes maal gedaan hebt bij den een, doe het dan weer zes malen bij een ander. Wordt ter eere Gods colporteur Spreekt dikwijls met uwe familie, kennissen, buren, klanten over de noodzakelijkheid van „Ons Blad" als onderlingen band van de Katholieken in dit Noorderkwartier, en als machtig hulpmiddel tot ontwikkeling Meldt ons vaak, wat soort artikelen, berichten, mededeellngen er in „Ons Blad" verwacht worden. Begunstigt ons met uwe familiebe richten. Koopt bij de firma's, die in „Ons Blad" adverteeren. Doet aan een werkman met een groot gezin en kleine verdiensten een abonne ment cadeau. Brengt ons vermeldingswaardige fei ten uit uw omgeving ter kennis. Maakt „Ons Blad" steeds interessanter voor u zelf. Weest zelateur of zelatrlce van „Ons Blad" en steekt met uwen ijver steeds meerdere zelateurs en zelatrices aan I li I I HH—iia III ill IÉ Geslaagd. Mej. G. E. Bakker slaagde Donderdag voor het te Den Haag gehouden examen nuttige handwerken. Gister slaagde te Utrecht voor het examen nuttige handwerken Mej. A. M. O. Wienker alhier. Een gebeurtenis mag het worden genoemd, dat de Z.Eerw. Zeergel. Heer prof. Knaapen a.s. Woensdag zal lezen voor de leden van den Kath. Kring over Het Kerkelijk jaar en de kunst. Met deze lezing oogstte Z.Eerw. den groot- eten by val in te Amsterdam, waar hy voor de leden van De Violier sprak. Een tot oordeelen bij uitstek bevoegde kunstenaar, noemde het eene lezing «van de bovenste plank». Het is te vertrouwen, dat alle leden van den Kath. Kring opkomen en met een introducé Z.Z. EE. Heeren geesteiyken van buiten, die deze interessante lezing ieder zouden willen bijwonen, herinneren wij er aan, dat de vergaderingen van den K, K. voor Heeren Geestelijken vrij is. Levering van Klinkers. De levering van 345000 prima blauwgrijze Waalstraatklinkers werd door Dijkgraaf en Heemraden van Diechterland opgedragen aan de N. V. «Bouwstoffen» voorh. P. Mes- selaar te'Alkmaar. Hello. Woensdag had de reeds in Ons Blad aangekondigde verkoop van schapen plaats aan de kerkeBtal. Te koop werden aange boden 31 stuks, die gezamenlijk ruim f 671 opbrachten. De netto opbrengst wordt geiykelyk ge deeld door kerk en armen. De Stct. no. 61 bevat de statuten der Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer in deze gemeente. Oesdom, -onder Heilo. Donderdag vergaderde de Blsschoppeiyke Commissie -voor de verlevendiging der de votie tot O. L. Vrouw ter Nood», in de pastorie te Heilo, waarby Pastoor Seuter, nieuw benoemd lid dezer Commissie, In deze bijeenkomst werd geïnstalleerd. Egmond aan Zee. Dinsdagavond 10 Maart werd door de R. K. Parochiale Kiesvereeniging haar tweede ledenvergadering gehouden In het locaal van den heer C. Dekker alhier. Na opening en lezing der notulen deed de voorzitter, de heer Snoeks, als afgevaar digde verslag der vergadering op 4 Februari j.l. van de Centrale te Beverwyk, welk verslag aller belangstelling wekte. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de heer Pastoors aan het verzoek zal voldoen om eene lezing te komen houden. Het aantal kiezers zal over 1908—1909 acht meer bedragen en alzoo 53 zyn. De heer Garretse bracht den voorzitter dank voor zijn aangenaam verslag. Het aantal leden bedroeg op 10 Maart 44. Na een aansporing door den voorzitter aan de leden, om jonge mannen van 23 jari gen leeftyd te bewegen lid te worden, werd de fecht gezellige vergadering door den voorzitter gesloten. Llmmen. Donderdag 12 Maart '08 gewone jaariyk- sche vergadering van den Groot Limmer- Polder. De voorzitter opent de vergadering waarna voorlezing en goedkeuring der notulen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over het afge- loopen jaar f 6284 20 hadden bedragen, terwyi de uitgaven een bedrag aantoonden van f 4851.25VJ, alzoo een batig saldo van f 1432.94'/j. Alsnu kwam aan de orde een ingekomen schrijven van den heer D., behelzende een verzoek om een rioleering met zinkput, welk verzoek door het bestuur in overweging genomen zal worden. Vervolgens liepen de besprekingen over het vernieuwen van de Starlinger-brug en over de belemmering welke het verkeer daardoor zal ondervinden. Zeer waarschijnlijk zal het verkeer gestremd zijn van 15 April tot 15 Juni. Besloten werd, een maand vooraf kennis te geven van deze verkeers- belemmering. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat, wegens het overlijden van den heer Blokker, een vacature was ontstaan in het Heem raadschap, waarin zal moeten worden voorzien. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Castrlcum. De jongejuffr. R. Bussen slaagde voor het toelatingsexamen der Normaalschool van de Eerw. Zusters te Bergen. Assendelft. De gunning, welke bij de jongste aanbe steding van het huis voor rekening van de... wed. Jac. Betjes was aangehouden, heeft nu plaats gehad. De heer Kuiper heeft het metselwerk, de heer H. Hyne het schilderwerk, terwyi het timmerwerk bij afzonderlyke overeen komst opgedragen ie aan de heer J. Thorborg. Donderdag 12 Maart heeft de aanbe steding plsats gehad van het dempen eener bestaande en het graven eener nieuwe sloot in het Noord Einde Van Assendelft. Raming f 136.25. Inschrijvers: K, Winter f 130 55, D. Hui gen f 126,50, J. v. 't Veer f 125, K. v. 't Veer f 119, Jan en Piet Bos Cz. f 119, K. Veenis Pz. f 112,50, P. Steyn Cz. f 112, C. van Gelderen en C. Bos f 112. Het werk is gegund aan P. Steijn Cz., C. van Gelderen en C. Bos. De R. K, Zangver. «St. Cécilia» is, na een poosje rust, met hare repetitiën weer begonnen. Met het oog op een uitvoering, nog voor Pinksteren a.s, te geven, moet er hard gewerkt worden. De dames-zangeressen zyn dan ook reeds voor een party-repetitie uitgenoodigd tegen Maandagmiddag a.s. om half drie. NATIONALE MILITIE. Versterking blijvend gedeelte tijdvak 27 Maart tot 25 juli 1908. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden de volgende aanschrijving van den heer Com missaris der Koni ïgin in deze provincie van 9 Maart jl. No. 15/1182 M/L., betreffende het bovenaangehaalde onderwerp: «De Minister van Oorlog wenscht het verblijf onder de wapenen by het wapen der Infanterie gedurende het tydvak van 27 Maart tot 25 Juli 1908 krachtig te be vorderen en dit wel door het uitloven van geldelyke premiën. Door Zyne Excellentie zyn voorts in verband met deze vrijwillige verbintenis, welke echter alleen tal kunnen worden aangegaan onder voorbehoud dat de voor de daaraan verbanden premie benoodigde gelden door de Wetgevende Macht worden toegestaan bepalingen ontworpen, die nader zullen worden vastgesteld en welke in hoofd zaak hierop neerkomen 1. De miliciens, wie wordt toegestaan om van 27 Maart tot 25 Juli 1908 vrywillig onder de wapenen te komen of te biyven, ontvangen eene premie van honderd twintig gulden (120.—) Komt vóór 25 Juli 1908 door omstandig heden, van hun wil onafhankelijk (bijv. door ziekte) een einde aan hun verblijf onder de wapenen, dan bedraagt de premie een gulden (f 1.—) voor eiken dag van hun vrijwillig; verblijf.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2