R. No. 23. FEUILLET Aast onza lezers Het kiesrechte Schuldig LJL Gemengd Nieuws. RAADSEL No. 1. i HEER HUGOWAARD. Z o n d a g-'e morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie10 mir Hoogmis voor den Z.Eerw. Heer ëtoopman 21/J uur Meditatie en Lof. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk9 uur H. Mis voor P. en J. Krom. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor K. Snel en M. Zweers9 uur H. Mis voor G. Mettes en A. Kos. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mie voor J. Straat; 9 uur H. Mis voor Trijntje Ursem. Donderdag 's morgens 8 uur H. Mis voor A. Siykerman en M. Hof9 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer H. Stoopman. V r ij d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor J. Ursem en J. Kos 9 uur H, Mis voor P. Dekker. - Zaterdag 'smorgens 8 uur H. Mis voor Gr. Pels 8l/j uur H. Mis voor J. Bij voet en Gr. Schermerhorn. Woensdag Lof. Vrijdag Kruisweg. Catechismus op de gewone dagen. LANGENDiJK (N.-Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis met onderrichting 10 uur Hoogmis met predi katie 's midd. 21/, uur Vespers 's avonds 6 uur Lof, w.o. Lijdensmeditatie. In de week de H.H. Missen ten 7 en 81/, uur. Woensdag den geheelen dag, uitgenomen van 12—3 uur, gelegenheid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, Feestdag van den H. Joseph, 61/» uur opening der kerk, van 6 uur ef ieder half uur uitreiking der H. Communie en voortdurend gelegenheid om te Biech ten7 uur stille H. Mis9 uur Hoog mis 's avonds 7 uur plechtig Lof, w.o. Feestpredikatie door den WelEerw. Heer A. Melkert, kapelaan van Den Haag. V r ij d a g 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacr. voorzien; Klaas Bos, lid van het kerkbestuur. In den Heer overleden Jan Hoogeboom Dz. en Antje de Zwart. hvr. van Jan de Groot, UITGEEST. Zondag 'smorg, 71/a uur jaarl. H. Mis voor Jan Wiebes 91/3 uur Hoogmis voor de Gemeente's namidd. 2 uur Vespers 'savonds 7 uur Lof en Meditatie. Maandag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meyne9 uur H. Mis voor Petronella Bakkum. Dinsdag 's morg. S1/^ uur H. Mis voor zekere intentie; 9 uur H. Mis voor Jan Mors. Woensdag 's morgens 8'/j uur H. Mis voor Bernard Zurlohe en Maria Mohrman 9 uur H. MiB ter eere van den H. Joseph 'savonds 7 uur Lof. Donderdag 's morgens 81/3 uur H. Mis voor Martinus Kuijper 9 uur H. Mis ter eere van den H. Joseph; 'savonds 7 uur Lof. V r ij d a g 's morgens 81/,, uur H. Mis voor Arie Groen en Grietje Blankert9 uur gezongen Maandstond voor Jan Mors 's avonds 7 uur Kruisweg. Zaterdag 'smorg. 8l/3 uur H, Mis voor Cornelia Rijs, huisvr. van Engel Bakkum 9 uur H. Mis voor Mathijs Groot. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Hendrik Rijs, Doorlje Fraaijman, huisvr. van Piet Smit. In den Heer overleden Jan Mors. SCHOORL. Zondag 'smorg. 7 uur stille H. Misjö'/a uur Hoogmis; 'smidd. I1/* uur Catechis mus 2 uur oefening H. Kruisweg. Woensdag Donderdag en Zaterdag Cate chismus. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 71/» uur gezongen H. Mis 's avonds 7 uur Lof. V r ij d a g 's morg. 71/3 uur gez. H. Mis ter eere van het Lijden onzes Heeren. WARMENHU1ZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9'/3 uur Hoogmis 's middags 1 uur Catechismus 2 uur Veepers. Maandag 'smorg. 8% uur Maandstond voor Guurtje Wiering, huisvr. van Petrus van der Molen. Dinsdag 's morg. 8'/, uur Maandstond voor Joanna Bakker, wed. Cornells Boekei. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H, Mis 's avonds 7 uur Lof. Donderdag 's avonds 7 uur Lijdens meditatie. V r ij d a g na de H. Mis oefening van den Kruisweg. Zaterdag 's middags van 3 tot 7 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Nicolaas Mulder. ASSENDELFT. Zondag 'b morgens 7 uur Jaargetijde voor de ziel van zaliger Gerrit Abbink8 uur H. Mis voor Willem Kramer10 uur Hoogmis voor de Parochie 's middags 2 uur Catechismus2% uur VeBpers 's avonds 7 uur Lof en Meditatie. Maandag 's morgens 7J/a uur H. Mis voor de ziel van zaliger Cornelia Kramer, Echt- genoote en overl. Kinderen 8 uur H. Mis voor Alïda van Kleef (overl. lid Westl. proc.)8t/3 uur H. Mis voor Jacob Tambach. Dinsdag 's morgens 75/s uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Cornells Kramer en Trijntje Kroon; S1/s uur gez. Jaarge tijde voor de ziel van zaliger Grietje Kramer. Woensdag 's mOTg 7'/a our H. Mis voor '77 zie' van zaliger Cornelia Kramer en dat een a». T I Echtgenoote81/a uur gez. Jaargetijde voor Jansje, Grietje en Engeltje Coru. Kramer's avonds 7 uur Lof en Rozen krans ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's morgens 7 '/3 uur H. Mis" voor de ziel van zaliger Pieter Buur en Grietje Thomas8'/3 Maandstond voor de ziel van zaliger Jan Veenboer's avondB 7 uur Lof en Rozenkrans ter eere van den H. Jozef. V r ij d a g 's morgens 71/, uur H. Mis voor de ziel van zaliger Cornelia v. d. Laan, huisvr. van Gerrit Kroon, als overl. lid van Piëtas8 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Dekker en Olasina Boon 's avonds 7 uur Kruisweg en Lof. Zaterdag 's morgens 7 l/t uur H. Mis voor de ziel van zaliger Aafje Boonkamp wed. Klaus; 8 uur H, Mis voor de ziel van zaliger Gerritje Hen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Netje Proost, Piet Bierman, Maartje Boon, Immetje Kerssens, wed. van Jan Veen- boer, Alida Brakenhof, echtg. van Ger- brand Gaal, Wijfje Reije. In den Heer overledenAlida van Kleef, wed. van Jan Jak, Jacob Tambach, KROMMENIE. Zondag 's morg. 7'^ uur H. Mis voor Nicolaas de Wit10 uur Hoogmis voor de Parochie na de Hoogmis de Catechis mus 's avonds 7 uur Meditatie. Maandag 's morg. 8 uur Weekdienst voor Petrus Joannes van Gelderen 8'/3 uur H. Mis voor overledenen. Dinsdag 's morgens 8 uur Maandstond voor Willem Berkhout8% uur H. Mis voor Agatha Duin. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis tot zekere intentie81/2 uur H. Mis voor Oatharina Maria Al, huisvr. van Hendrik Noom's avonds 7]/s uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 7 uur H. Mis ter eere van den H. Joseph, tot zekere intentie; 8 uur gezongen H. Mis voor Z.Eerw Heer Voortmans's avonds 71/s uur Lof ter eere van den H. Joseph. Vrijdag 'smorg. 8 en 8'/3 uur H. Mis voor overledenen 's avonds 71/a uur oefe ning van den H. Kruisweg. Zaterdag 's morgens 8 eu 8 '/3 uur H. Mis voor overledenen van 4—8 uur Biecht hooren. Eiken dag Catechismus. Dinsdag, 's avonds 8 uur, Vergadering der Maria Vereeniging, bij den heer Bouwhuizen Donderdagavond 8 acht Apologetiechen Cureus bij den heer Bouwhuizen. Van de laatBte H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein. SCHAGEN. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis9V9 uur Hoogmis's middags 11/3 uur Catechis mus 2t/3 uur Vespers's avonds 7 uur Lijdenemeditatie. Woensdag, 's morgens 8 uur gezongen H. Mis's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. V r ij d a g 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof eu Rozen hoedje. TUITJENHORN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mie91/» uur Hoogmis2 uur Lijdens Meditatie, daarna kort Lof. Geen zitting der Bibliotheek. Deze week de H.H. Missen ten 8 uur. Woensdag 's avonds van 5—7 uur ge legenheid tot Biechten 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, Feestdag van den H. Joseph, 's morgens 8 uur 'gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. V r ij d a g na de H. Mis Kruisweg. Zaterdag 's middags van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes. Maandag a.s., 's avonds 7 uur, vergadering van het bestuur der Bibliotheek, bij den heer Bleeker, alhier. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morgens 8 uur H. Mis 10uur Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers41/3 uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. 0. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morgenB 7'/a uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 's avonds 61/, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. WB—s»—SBB—B————sa Treurig. Een leerling uit de derde klasse van het Dom-gymnasium te Maag denburg heeft zich verhangen, omdat hij voor zijn Latynsche werk onvoldoende had gekregen en daarom bang was, dat hy zou blijven zitten. Verdronken. Te Grypskerk (Gr.) is Woensdagnacht een rentenierende boeren- weduwe in het kanaal geraakt en verdronken. De oudste. De oudste ingezetene van Amsterdam is Dinsdag overledenhet is mevrouw de weduwe I. J. N. van Aken, geboren De Bruyer, die den ouderdom van 103l/3 jaar bereikte. Verdronken. Dinsdagmiddag is te Ber- gum uit een sloot opgehaald het lijk van S. Storm, een oppassende jongeman. De ongelukkige was lijdende aan toevallen. Diefstal. Woensdag is te Delft ver moedelijk door insluiping bij eeu bewoner van den Spooreingel te Hof van Delft, een aanzienlyk bedrag aan bankpapier uit een ijzeren geldkistje gestolen. Onweder. Te Harskamp is bij een kort doch hevig onweder de bliksem geslagen in de boerderij van de wed. Z. aldaar. Aange zien de brand boven in het huis ontstond, kon nog een groot gedeelte van den inboedel gered worden. De groote boerderij brandde echter geheel af. Treurig. De tijdelijke bediende aan de technische hoogeschool te Delft, A., had Dinsdag het ongeluk bij bet bereiden van eeu preparaat, waarbij kalk te pas kwam, de kalk, die door de eene of andere om standigheid uit het bakje spatte, in het gelaat en de oogeu te krijgen. Krimpend van pijn werd hij opgenomen en genees kundige hulp ingeroepen. Waarschijnlijk zal de man het gebruik zijner oogen moeten missen. Mijnramp. Dinsdagochtend had in de kolenmijn Sacré Frauyais, te Lodelinsart (in Henegouwen) een ernstig ongeluk plaats. Een ophaalbak, waarin veertig werklieden zaten, is op de klampers d. z. de balken die den bak bij vallen tegenhouden van een hoogte van 600 meter gebotst. Van de veertig werklieden, die zich in den ophaal bak bevonden, zyn er een tiental zwaar gewond. Een gierig mensch. In de gemeente Schoterland overleed de wedewe Z, die 5 jaren te bed lag en aan wie de buren voed sel verstrekten. Haar boerderij verwaarloosde zij geheel, baar kleederen eveneensalles uit gierigheid. Na baar dood vond men overal potten met bankpapier, geld, zilveren en gouden sieraden, zakken met oude munt stukken enz. Een prachtwoning. In de Koite Heere- straat 13, te Haarlem, woonde een gezin van man, vrouw en drie kinderen, dot zoo danig door een huidziekte werd aangetast, dat de geneesheer onmiddellijk overbrenging naar het gasthuis noodig oordeelde. Dinsdagmiddag heeft de gezondheidecom missie er een inspectie gehouden, met het gevolg, dat de woning, wat betreft de buiten deur, op haar last met papier is dichtgeplakt eu dus niet meer toegankelijk is. Onbewoonbaarverklaring zal nu wel volgen. Daar zijn in die straat meer woningen, waar een optreden van de gezondheidscom missie lang niet overbodig zou zyn. De zanger in de leeuwenkooi. Te Kaiserslautern heeft de bariton van het stedelijk theater aldaar, zekere heer Marsauo, een weddenschap gewonnen door met den eigenaar eener menagerie in de leeuwenkooi een partijtje zes-en zestig te spelen en een flesch wijn te drinken. Behalve de bariton namen ook een herbergier en diens schoon zoon aan het waagstuk deel. Rondom het clubje lagen zeven Borber-leeuwen het on gewone schouwspel met aandacht gade te slaan. De beesten gedroegen zich, volgens de Kleine Presse van Frankfort, «uiterst netjes». Het publiok was in verrukking. Dit laalste pleit niet voor bet publiek. Moord. Het Gerechtshof te 's Graven- hage heeft de gevangenisstraf van 15 jaar door de Haagscho Rechtbank opgelegd aan A. S., verver te Leiden, wegens moord op een meisje, verminderd tot twaalf jaar. Gestikt. In een woning aan de Laurier- j straat te Amsterdam is een kindje van zes maanden in een tobbe water gevallen en gestikt. Ernstig ongeluk. In de gasfabriek (e Alphen a/d. Rijn had een ernstig ongeluk plaats. Een der werklieden, die een schroef aan het aanzetten was, viel daarbij op een vier meter lager gelegen ijzeren vloer. De ongelukkigs werd bewusteloos opgenomen en stierf na eenige uren lijden. Een doodelijke val. Te Voorburg is de voerman "VV. door mis te stappen van den hooizolder gevallen, met het droevig gevolg, dat bij kort daarop aan de bekomen wonden is overleden. Krankzinnig. Te Berlijn heeft 'n plotse- ling-krankzinnig-ge worden moeder haar vier jarigen zoon uit 't raam gegooid en is hem toen nagesprongen. Beiden waTen dadelijk dood. Verdronken. Donderdag is uit den Singel bij den Watertoren te Breda opge- vischt het lijk van de 60 jarige juffrouw Tb. uit Ginneken. Zjj was niet wel bij het hoofd en is vermoedelijk door eigen on voorzichtigheid te water geraakt. Laaghartig. Te Bronger, gem. Borger, heeft j.l. Zondagavond een lage misdaad plaats gehad. De zoon van den landbouwer H. H., die tusschen 8 en 9 uur even naar buiten ging, om te vernemen of zyne zuster met den trein was aangekomen, werd door een onverlaat aangevallen en een zoo diepe messnede in het aangezicht toegebracht, dat er levensgevaar ontstond. Moderne brandweer. In een gemeente, onder den rook der residentie, brak laatst in het middernachtelijk uur brand uit. De brandweer werd gewekt en de brandmeesters die allen een sleutel hebben van het brand- spuitenhuis, probeerden dit gebouw te openen, doch het gelukte niet en met vereende krachten werd de deur opengemaakt. Wat bleek? Men had een ander slot op het gebouw gemaakt, doch vergeten er sleutels bij te maken 1 Een tragedie. Te Salzas, een plaatsje in het Braganza district in Portugal, wilde men allesbehalve kiesch bij het car- neval een voorstelling geven van den konings moord te Lissabon, Een van de feestvierenden galoppeerde te paard wild door de straten en stelde minister Franco voor. Vier anderen, die de koninklijke familie voorstelden, zaten in een open rijtuig en nog een ander was vermomd als de moordenaar Buica. Laatstgenoemde speelde ongelukkig zijn rol al te Batnurlijk. Niet bederkende, dat de revolver, waarmede b(j gewapend was, geladen was, schoot hij zijn broeder, oud achttien jaar, die in vrouwenkleeding gehuld, de koningin voorstelde, op de plaats dood. Niet 'knap' genoeg voor een koning In Madrid word een aardige anecdote van koning Alfons verteld. Voor eenige dagen maakte de jonge koning een automobielen tocht in de omstreken van Madrid. Onderweg sprak hij, teneinde naar den weg te vragen, een oud boerenvtouwlje aan. .Gedurende het gesprek gaf hij haar te kennen, dat hij de koning was. Het vrouwtje keek aandachtig, maar met een zekere minachting, dien zonderling- gekleeden heer, met een grooten stofbril op den neus, aan, eu zeide toen, het hoofd schuddende: Ik geloof er niets van. De koning is lang zoo leelijk niet als u. Koning Alfons moet over die openhartig heid hartelijk gelachen hebben. Bloeddorstige honden. Te Muiderberg zyn een aantal schapen, 16 in 't geheel, door honden verscheurd. Thans kwam aan het licht, dat de bloeddorstige dieren toe behoorden aan den veldwachter V. Zy werden terstond doodgeschoten en de arme veld wachter werd aangesproken om schadever goeding tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 250. Eenige medelijdende inge zetenen hebben het initiatief genomen tot het houden van eeu collecte voor den veld wachter, om te voorkomen dat de dienaar der orde zijn huisje zal moeten verkoopen ter uitboeting van do schuld zijner ontaarde viervoeters. Heldenmoed eener moeder. Een roerende episode uit den vreeseljjken brand in de school te Cleveland, verhaalt een ooggetuige der ramp in de New Yorker World. Toen de kinderen de vlammen zagen, brak, zooals bekend is, eene paniek onder hen uit; zij drongen allen naar de deur, die alleen naar binnen geopend kon worden en-dus door het opdringen der beangste kinderen geen uitgang meer bood. Alle pogingen waren tevergeefscb ;„de angstige schaar drong tegen de deur eu buiten stond de menigte en moest het ontzettende schouwspel aanzien, zonder te kunnen helpen. Mevr. John Philis, die in de nabijheid der school woonde, was aanstonds toegesneld, en onder de ongelukkige kleinen ontwaarde zij ook haar vijftien jarig dochtertje Jennie. De deur werd teneinde de haif-waanzinuige toeschouwers tegen te bonden, door vrij willigere bewaakt, maar de moeder drong door hunne rijen heen. «Kom, Jennie,» risp zy. »Ik kan niet, moeder, o beip mij tochl» Door de smalle ruiten stak de moeder haar hand en bet gelukte haar den arm harer dochter te grijpen. Maar tevergeefs, bet was onmogelijk het kind uit de dicht opeengepakte menigte te trekken. De moeder - bad om bijstandeen man hielp haar, maar alles tevergeefs. «Het- gaat niet, moeder,» zeide het meisje, >ik moet sterven». De moeder hield de hand harer dochter vast en eenige minuten lang spraken zij zoo met elkander. Dan sloegen de vlammen over de hoofden der kinderen heen, en hulden alles in rook. Het haar van het meisje geraakte in brand. De moeder stak haar hand in de vlammen en weerde, zoolang zy koD, den vlammen gloed van het hoofd van haar lieveling. »0, dank, moeder,» fluisterde het stervende kind. Het waren haar laatste woorden. Men rnkte de moeder van den vuurpoel weg. Hare baud was tot op het gebeente toe verbrand en de ingeslagen glasruit had een ader doorgesneden. Men moest haar weg dragen en de geneesbeeren gaven haar hunne eerste zorgen, Vreeselyk. Bij een brand in de Offen bacher Landstrasse te Frankfort zijn vi|f kinderen van een slotenmaker, van wie het jongste één, het oudste acht jaar was, ge stikt. Zij waren door de moeder in huie opgesloten, en haddeu met lucifers gespeeld. BURGERLIJKE STAND. Krommenie. Burgerl. Stand van 5 tot 12 Maart. GEBORENMargaretha Alida, d. van Th. Tibbie en G. Broers. Mathilda Geer- truida Nicolette, d. van N. Oaro en M. G. Keessen Bernarda Wilbelmina Maria, d. van E. Rouwendaal en M. Terra. ONDERTROUWD Klaas Willem Bak en Maartje Bloem. OVERLEDEN Lucas Franciscus, oud 11 weken z. van L. E Koersen en D. Dussilje. Assendelft. Burgerl. Stand van 1 tot 13 Maart. GEBORENEva, J. van Hugo Jak en Eva Betjes. OVERLEDENJacob Tambach, 67 jaar, geh. met Christina Aaltje van Kleef 88 jaar, weduwe van Jan Jak Smiers. Wormerveer, 29 Februari—6 Maart. GEBOREN Geertje, d. van S. Heere en K. Posch. Geertje, d. van H. Harrewijne en G. Kwantes. Cornelia Margaretha, d. van J. Kee en N. Knap. Lena, d. van R. Scheepbouwer en J. Kwak Casper, z. van E. Mejjns en M. Hartog. ONDERTROUWD N. Beekes (van Utrecht) en A. Bleeker. B. Koeman en M. Nielen (van Krommepie). OVERLEDEN Lijsbet de Groot, wed. van A. Vestering, 89 jaar. Gerrit Gorter, wed. van G. Kat, 74 jaar. Jannetje Thiel, gehuwd met J. Bruyn, 81 jaar. Broek op Langendljk. GEBORENJacob, z. van Jacob Huibers en Maartje Kostelijk. Neeltje, d. van Pieter Ploeger en Wilh. Joppa van Patten. Klaas, z. van Willem v. d. Molen en Grietje Bregman. Willem, z. van Willem Koedijk en Neeltje Glas. Aaltje, d. van Jacob Dirkmaat en Aaltje Wagenaar. Hendrikus z en Aaltje d. van Lambertus van Zuijdam en Jacomijntje van Ballegooijen. GEHUWDP. Stroo en E. den Hartog. A. Deugd en T. Balder. K. v. d. Molen en N. Dirkmaat. OVERLEDENP. Hollenberg Pz„ 1 mnd. C. Bak, 71 j. eebtg. van G. de Wit. H. Wagenaar, 81 j. weduwn. van Maartje Wa genaar. G Booij, 72 j. wed. van D. Kansen. S. Wortel, 65 j. echtgenoot van Remmering Kroonenburg. Oudkarspel. GEBORENDivera Maria, d. van P. Spaans en Aagje Dekker. Frederik, z. van G. Stoop en Catharina Weel. Jan, z. van Lodewijk Huijgen en Geertje Bresboer. Meinouwtje, d. van J. van Wielen en Aaltje van Veen. Jan, z. van A. Dnijves en Antje de Wit. Theodorus Lucia, d. van 8t. Smit en Martha Prins. GEHUWD: T. van Wijland on G. Greenw. OVERLEDENDirk Kossen, 86 j. weduwn. van Aafje Stam, echtg. van Tr. Vïb. J. Hoogeboom, 21 j. z. van D. Hoogeboom en G. Klaver. Akersloot, Februari en Maart. GEBORENJan, z. van J. Metselaar. Cornelia Engelina, d. van E. Poland en C. de Leeuw. Gerardus Johannes, z. van H. J. Schroder en M. v. d. Kuip. Aagtje, d. van P. Hos en W. Aafjes. Geertruida Maria, d. van J. Vennik en A. Glijnes. Johannes, z. van Pieter Leering en Jacoba Kaandorp, GETROUWD S. Termaat en G. Wester. Levenloos aangeg. kind van het vrouwel, geal. van M. Groot en M. C. Valkering. Heemskerk. GEBORENJohannes Adrianus, z. van Mart. Kos en A. Zonneveld. Cornells Age Joseph, z. van Jn. Tromp en Cath. Dam. Anna Maria, d. van P. Gooijer en H. Bruins. Johannes Joseph, z. van Joh. Sinnige en H. van Egmond,,.— Maria Petronella, d. van Jn. van Velsen en Petr. Belleman. Uitgeest. GEBOREN3 Maart. Jan, z. van Klaas Brasser en Jannetje Bakker. ONDERTROUWD23 Febr. Jan Piekema en Neeltje Rol. GETROUWD4 Maart. Cornells Schermer en Guurtje Baartse. 5 dito. Derk Bakker en Anna Breebaart. OVERLEDEN29 Febr. Cornelia de Goede, d. van Pieter de Goede en Elizabeth Hoeben, oud 4 maandeD. Wie in het gouden jubeljaar der Verschijningen van Onze Lieve Vrouw te Lourdes op verrassende wijze in het bezit wil komen van een prachtwerk over Lourdes of een allerschoonst beeld van Onze Lieve Vrouw, zal hiertoe de kans open zien staan, iedere acht dagen, in het Zondagnummer van Ons Blad. Daarin zal een raadsel geplaatst worden. Aan de drie eerste inzenders van goade oplossingen zal gezonden worden Lourdes In woord en beeld, terwijl op 't eind van iedere maand aan één van alle goede oplossers, bij loting, een allerschoonst beeld van O. L. Vrouw zal worden toegekend. Namen zullen vermeld worden. Men zorge dus allereerst zich te abonneeren op Ons Blad, want alleen oplossingen op de aangewezen plaats in Ons Blad neergeschreven, worden als geldig beschouwd. Men knippe de strook papier, waarop de oplossing staat geschreven met duidelijke onder- teekening van naam en adres, af langs de aangegeven lijn en zende die vóór Woensdag met bijvoeging van één vijf-cents postzegel, aan don heer G. Snoeks, Egmond aan Zee. Op de enveloppe, buiten, te vermelden RAADSEL. De eventueele baten zijn voor de R. K. Parochiale Scholen te Egmond aan Zee. Mijn geheel bestaat uit 7 letters en wordt in woord en beeld weergegeven. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 3. 4. heet de landstreek waaruit Abraham kwam 6. 5. 6. heet een stad in de provincie Gelderland 1. 2. 7. is veranderlijk OPLOSSING NAAM ADRES; i ABOl 50 cents per drie ma het bee Afzonderlijke nummers A T T E N Zij, die zich me „Ons Blad" abonneei de tot dien datum nummers gratis. Voor abonnement tenties te Krommenie aanmelden bij onzen den heer W. van St: hoofdstraat. Te Assendelft bij den heer D. J. Mijner Te Wormerveer bi den heer E. Joosen, De A i. Nu dezer dagen in ge en dus ook in bet distr de R. K. Kiesvereenigin om de leden indegelege hun meening te zeggen sing van het kiesrecfc antwoord te geven op of meer gewichtige vrag Bestuur van den Algem< R. K. Kiesvereeniginge: zjjn gesteld, komt het voor den stand van eenigszins nader uit een De antwoorden der kie: geheel of gedeeltelijk kunn de antwoorden, die do Centrale Kiesvereeniging kiesdistrict Alkmaar aaj van den Bond op zijn worden gegeven. En al werd ons, ki Bondsbestuur een leiddra; al zal nog op de verscl deringen ongetwijfeld e nader worden toegelich leiddraad gemakkelijker t zal zijn te volgen, toe1' daarheen voor velen va: gewend zijn politieke bewandelen en politieke op te lossen, zwaar vall Het is toch geen glad deze politieke weg, maar en gaten, voetangels en 1 Het is geen gemakkeli waarvan de oplossing als ligt en al zijn er misschie oplossingen te geven van vraagstuk, zooals het zi ons voordoet, slechts inderdaad goed zijn. Amerikaansche roman uit van OTTO HOECKE 19) Crout haalde de schouders aanstalten om te vertrekken. «Een misdaad moet gestr souvereine volk roept om bo op de nalatige politie, en ver den regel juist niet de armen die de misdaden plegen... II deze confrontatie in elk geval niet alles». Op zyn weg naar 't Centras de detective een apotheek eigenaar dikwijls met ambtei kingen belast werd. Hjj vont laboratorium. >Mr. Tucker, kunt u vóór nog vaststellen, of de sporen op dit pakpapier van één v: ztaven afkomstig zijn Daarbij legde by 't pakpapi "Whistiers office by zich gest waarin 't proefpakje met bruis bad, op tafeldaarna baalde h van lakstaven, zorgvuldig in wikkeld en met «1» en «2» den binnenzak van zyn jas, deze voor den apotheker neer. «Maar niet verwisselen, Mr. zaak is buitengewoon gewicht ÈaifiKliBSB?

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6