Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. de H. Hostie uitspuwde en met voeten trad. Geloovigen, die dit weerzinwekkende tooneel mede moesten aanzien, grepen hem vast en brachten hem naar de sacristie, vanwaar hy naar den naastbjjztynden politiepost ver voerd werd. By het verhoor bleek hy de student aan de handelsacademie Rudolf Deckert te zyn. Met Deckert waren nog twee jongelieden de kerk binnengekomen, die reeds voor de kerk-, deur en in de kerk zelf door hunne oneer biedige en spottende houding ergernis hadden gewekt. Deckert wilde er zich in de sacristie uitredden, door te beweren, dat hij had moeten hoesten en om het uitspuwen der H. Hostie niet te doen zien, daarop den voet gezet had. Doch de ooggetuigen bewezen het leugenachtige van dit praatje, waarop hy en zyn metgezel de derde had zich uit de voeten gemaakt hunne aanvankelijke bru taliteit aflegden. Beiden waren geheel nuchter. Namens den vorst-aartsbissehop van Wee nen kardinaal Grusche, is bij de politie eene aanklacht ingediend. Op verzoek der geloovigen, zal op Paasch- Maandag in de St. Stephanskerk een plechtige dienst van eereboete worden gehouden. Katholiekendag In het Bisdom Haarlem. Het Hoofdbestuur voor de Diocesane Katholiekendagen in het Bisdom Haarlem maakt bekend, dat de navolgende conclusiën zyn vastgesteld ter behandeling in de afdee- lingsvergaderingen van den op 20 Mei a.s. te Haarlem te houden Katholiekendag. Eerste afdeeling Volksbibliotheek. Inleider A. G. van den Berg, rector te Rotterdam. I. Gelet op den bestaanden lust tot lezen en op de gemakkelijkheid, waarmede boeken van verdachten of slechten inhoud te ver- krijgen zyn, is het noodzakeiyk volksbiblio theken op te richten of in stand te houden, waar op gemakkeiyke wijze goede lectuur te verkrijgen is. n. Deze bibliotheken, waaraan, zoo moge- ïyk, leeszalen te verbinden zijn, moeten voor het grootste gedeelte bevatten ontspannings lectuur, omdat deze het meest gevraagd wordt en hierin dus voor het meerendeel van het volk het grootste gevaar ligt voor geloof en zeden. Aan deze ontspanningslectuur verbinde men op doelmatige wyze ontwikkelingslectuur en men trachte daarbij zooveel mogeiyk den smaak in deze meer ernstige lectuur aan te kweeken. in. Deze bibliotheken moeten in het alge meen gesproken, zooveel mogelijk parochiaal zyn, zoodat in iedere parochie een dergeiyke bibliotheek bestaat, onder leiding van den Pastoor of iemand door den pastoor aan te wyzen. IV. Bibliotheken met hoofdzakeiyk ont wikkelingslectuur moeten verbonden worden aan sociale vereenigingen. Tweede afdeeling Lectuur en Kunst). Inleider G. R. de Klerk, te Amsterdam. I. Het katholieke beginsel, dat de neutrale pers zooveel mogelijk uit het Roomeche gezin weert, maakt geen uitzondering voor neutrale kunst- en ontspanningstydschriften. II. De onzydige volkeillustraties van tegenwoordig zyn op den duur nadeelig voor het godsdienstig denken en voelen. UI. Het katholieke publiek onthoude zyn steun aan de neutrale, en bevordere den bloei van degelijke R. K. uitgaven op het gebied van kunst. Derde afdeeling (Goedkoops Lectuur). InleiderF. A. M. Lucassen, rector te 's-Gravenhage. I. Wijl de ongeloovige en zedelooze pers producten geloof en goede zeden van velen in groot gevaar brengen en het winstbejag van gewetenlooze colporteurs, speculeerend op de lagere hartstochten, vooral tegenwoordig de slechte geschriften steeds meer en meer onder het volk verspreidt, is het noodzakelijk, dat hiertegen, vooral door ons, katholieken, met alle kracht strijd worde gevoerd. II. Omdat in den strijd tegen de slechte lectuur ruime verspreiding van goede lectuur het beste wapen is en colportage van dege- ïyke ontspannings en ontwikkelingslectuur tevens de gezonde volksontwikkeling bevor dert, 1b het wenschelgk dat de colportage van goedkoope lectuur (boeken, brochures, tydschriften) alom van katholieke zijde krach tig ter hand genomen worde. III. Daar, waar de colportage niet vol doende wordt ter hand genomen, moet eene commissie, gevormd uit de leden der ver schillende Katholieke vereenigingen, die gezamenlijk het risico dragen, zich belasten met het aanstellen van een betaalden colpor teur en de verdere regeling der colportage. IV. Vooral de propagandaclubs moeten bovengenoemd streven met yver en kracht biyven steunen, zoowel in kleinere plaatsen als in onze groote steden. V. Krachtige pogingen moeten in het werk worden gesteld om de slechte spoorlectunr te bestryden en door goede te vervangen. Vierde afdeeling (Dagbladpers). InleiderA. O. A. v. Vuuren, te 's-Gra venhage. I. Voor een goed Katholiek dag- of weekblad in het byzonder ook voor een plaatseiyk en gewesteiyk blad ie eisch dat het a. in alle rubrieken, ook waar het over neemt uit andere bladen, een katholieken geest ademend ernstig er naar streeft als nieuwsblad aan de hoogste eischen te voldoen en, met name, niet achter te staan by de bladen, waartegenover het, naar eigen opzet, zich in de allereerste plaats geroepen acht den concurrentie-stryd te voeren b. eene voor haar taak berekende, in katholieken gedachtengang vaste redactie beeft, welke, geroepen eene voor haar lezers goed verstaanbare taal te spreken, in diep besef van hare groote verantwoordeiykheid, door deugdeiyke kennis, goeden toon en bescheidenheid van optreden den Katholieken naam eert, maar dan ook naar verhouding tot de haar te stellen eischen is gesalarieerd. II. De katholiek heeft de katholieke pers in alle omstandigheden krachtig te steunen o. a. a. door een katholiek blad te kiezen tot zyn ïyforgaan, hetwelk hy in de allereerste plaats en, by lezing van niet katholieke bladen voor zoover daarvoor voldoende reden bestaat, vóór dezen benut om zich op de hoogte te stellen zoowel van gebeurtenissen in binnen- of buitenland, in eigen provincie of in plaats of gewest der inwoning, als van aanvragen en aanbiedingen van diensten, by koop of verkoop, by huur of verhuur, in één woord van alles waaromtrent het blad inlichting geeft. b. door de lezing ervan in zijn huisgezin, in de huisgezinnen van anderen en in openbare lokalen en inrichtingen te bevorderen c. door de redactie vlug op de hoogte te stellen in al wat haar te weten nuttig kan zijn en het lokaal blad te doen wezen het officieus orgaan van vereenigingen, instellin gen en besturen, waarop men invloed heeft d. door klachten en grieven, op- en aan merkingen, waartoe redactie of administratie aanleiding geven, aan hen, die het aangaat, met groote openhartigheid doch onder vier oogen mede te deelen en niet zyn eigen orgaan in afwezigheid van zyn vertegenwoor digers af te breken en neer te halen. Het hoofdbestuur brengt wyders ter kennis, dat ieder Katholiek, die woonachtig is in het bisdom Haarlem, bevoegd is onder opgaaf van naam en woonplaats, wijzigingen op de vorenstaande conclusiën in te dienen by den voorzitter der betrokken afdeeling, mits zulks geschiede vóór of op 28 April a.s. Na dien datum worden geen voorstellen tot wyziging der conclusies meer aanvaard, dus ook niet op den Katholiekendag zelf. De voorzitters der afdeelingen zijnle afd. jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, te 's Graven- bage, Sofialaan 2 j 2e afd. Jos. Cuijpers te Amsterdam, Vondeletr. 77 3e afd. L. van den Berg, Pr. te Haarlem, pastorie Leidsche Vaart4e afd. mr. E, P. F. A. van den Bogaert, te Amsterdam, Keizersgracht 558. Het Hoofdbestuur voornoemd Mr. J. N. J. E. THIJSSEN, Voorz. P. BOS, Secr. De Katholieken vooraan In het Tijdschrift Gemeentebelangen wordt een overzicht gegeven van onze a.s. Sociale Week, welke, zooals men weet, geheel zal gewyd zyn aan De Gemeente en de Sociale Questie. Na het geheele program te hebben mee gedeeld, voegt de Redactie er deze verzuch ting aan toe >Men ziet dat ongeveer alle denkbare onderwerpen vertegenwoordigd zijn. Wanneer houden andere partijen eens dergelijke bijeen komsten Zoo zien wij ook nu weer, hoe onze Katholieke Sociale Week bij niet-Katholieken waardeering vindt. Laten wy hopen, dat nu ook alle Katho lieke Gemeenteraadsleden in ons land deze Sociale Week zullen bezoeken I Zy zal voor iedereen interessant zijn, maar toch in 't byzonder voor hen. Laten zy nu alvast het voornemen maken van 6—13 September naar Rotterdam te gaan ALKMAAR, 19 April 1908. Tentoonstelling-Ambachtsschool. Gistermiddag brachten wij een bezoek aan de tentoonstelling in de Ambachtsschool, waar een groote vlag wapperde boven een eveneens goed zichtbaar reclamebord. De algeheele indruk, dien wy ontvingen, mag beslist gunstig heeten en getuigt over het algemeen van een degeiyk onderricht in de verschillende vakken, welke daar worden onderwezen. Het allereerst zagen wy in een der bene denzalen werk van schilders van 't derde jaar, twee naamborden met ornamentale randen, waarvan ons dat met den naam Bosman zooveel beter van geheel als van ornament voorkwam. Heel mooi waren de vlak ornamenten van C. Beelenkamp Distel* en >Gloxinia< van Koeman. De wandversiering van A. Blok vonden we wat min, alhoewel mooi geteekend. Daarentegen bevielen ons de drie friesver- sieringen daarnaast allerbest. Jammer dat men den naam van den maker niet kon lezen, zy waren vooral breed van opvatting en mooi van compositie, terwijl de kleuren zeer harmonieus waren. De teekeningen naar yzerdraad-figuren waren zeer verdiensteiyk, die naar pleister konden ons niet behagen, ze waren verschrik- kelyk droog. Het werk der smeden le, 2e en 3e jaar was hoogst verdiensteiyk die van 't vierde jaar hadden zeer ingewikkelde technische teekeningen van machinerieën. Boven was een zaal met architectonische ontwerpen, houtver bindingen, metselwerk en tevens eenige uitgevoerde meubelen, ledikan ten, trappen enz. De smeden van het 3e jaar hadden mooi practisch werk, o. a. een brandkast, fornui zen, ankers, drievoetige standaards enz. Verder zagen wy handteekenen le jaar, ook weer dor en droogals men de jongens zooveel glimmende voorwerpen laat teekenen, diende men hun toch oerst eens te doen begrypen, wat een glimlicht is. Het vlak ornament le jaar van de Boer, O. I. Kers, is zeer mooi, eveneens de kalen der van F. Meyer en het ornament >Giftbes< van Swakman. By het vak handteekenen van schilders vonden wij het beste en mooiste wat hier was, de reclame voor het lampen-magazyn. Wat ia dat mooi van conceptie, van orna ment, van harmonie, van kleur en van achevé. Jammer dat de naam van den maker er niet op stond vermeld. Het heraldiek gedeelte was betrekkeiyk goed, verder waren er heel aardige behang selpatronen, die zeer goed voldeden. Over 't algemeen waren wy zeer tevreden over ons bezoek. Zitting stembureau. De Minister van binnenlandsche zaken heeft goedgevondenna ingewonnen advies van Gedeputeerde Staten van Noord Holland, te bepalen, dat in het eerste kiesdistrict voor de verkiezing van leden van den Raad der gemeente Alkmaar, de zitting van het hoofd stembureau, tot het vaststellen van den uit slag der verkiezing, gehouden wordt onmid- dellyk na afloop vau de werkzaamheid, bedoeld in art. 92, eerste zinsnede, der Kieswet. Afwijzend beschikt. De minister heeft afwyzend beschikt op het adres van de Kamer van koophandel te Hoorn en op dat van mr. Reeringh c.s. te Hoorn, bevattende het verzoek, om in het traject Hoorn—Alkmaar een trein in te leggen, die omstreeks 9 uur in Alkmaar aankomt. Benoemd. Bij Kon. Besluit van 14 dezer is benoemd tot heemraad van het waterschap de Scher- meer, J. Slooten Kz., alhier. Bergen. Velen onzer lezers kennen of hebben wel eens een bezoek gebracht aan den Berger kunsthandel aldaar, en zeker zullen degenen, die daar kwamen, voldaan zijn over hun bezoek. Het succes, dat deze 6 kunstenaars, met name Jan Bleys, Van Bloem, Graadt van Roggen, Veldhuis, Van der Hoef en Van der Hoef van Rossum reeds hadden, was der mate, dat zy van plan zyn, om voor goed te blijven voortwerken. Zelfs dezen winter zyn er nog kunstwerken verkocht, en wat is Bergen in den winter niet eenzaam en verlaten I Nu zullen met den eersten Zondag in Mei weer de exposities beginnen van ieder artist op zyn beurtdezen keer te beginnen met Jan Bleys, verder komt in volgorde Van Bloem, Graadt van Roggen, Veldheer, Van der Hoef en Van der Hoef van Rossum. Dit sluit echter niet uit, dat dezelfde schil- deryen, teekeningen enz. vóór dien tyd te bezichtigen en te koop zyn. Heilo. Donderdagmorgen had in de onmiddeliyke nabyheid dezer gemeente, eene aanryding plaats met de tram >HaarlemAlkmaar*. Uit een zijlaantje kwam een voerman met paard en wagen aanryden, terwyl de tram juist déar den Kennemerstraatweg zou pas- seeren. Noch de voerman, noch de tram koetsier had erg in het dreigend onheil, zoodat de aanryding plaats vond. De wagen werd erg gehavend, ook de tram kwam er niet zonder schade aan het rollend materieel af. Doch het paard en de voerman kregen geen letsel en ook het personeel van de tram en de inzittende passagiers kwamen er met den schrik af. By de talryk vele overwegen, langs de Heilosche wegen, is wel groote omzichtig heid geraden. Castrloum. De vereeniging van bloemkweekers heeft besloten tot het houden van een tentoon stelling van allerlei bloeiende bolgewassen. De tentoonstelling zal gehouden worden op Zondag 26 April a. s. in het lokaal van den heer van Benthem. Naar alle waarechynlykheid zal »Het Witte Kruis* zijn zegenryke werkzaamheid ook spoedig over Castrlcum uitstrekken. Op Donderdag 23 dezer zal in het lokaal van den heer Van Benthem een vergadering worden gehouden, waarin het groote nut van deze instelling nog eens uitvoerig zal worden uiteengezet om tot oprichting van een afdeeling te geraken. Alle inwoners dezer gemeente worden dringend uitgenoodigd deze vergadering te bezoeken. Tuitjenhorn. Mej. Kraan, tydeiyk onderwyzeres te Ker- kebuurt, gem. Harenkarspel, is met ingang van 1 Mei e.k. benoemd tot onderwyzeres te Wieringerwaard. Krommenie. Van de 106 sollicitanten, die waren opge komen voor de betrekking van winkelchef aan de coöperatieve vereeniging •Werkmans kracht*, is de heer O. L. v. d. Velde, eerste winkelbediende van de coöperatie •Oosten burg* te Amsterdam, benoemd. Doordat er de vorige en deze week weer drukkers by de vennootschap Verwer zyn gearriveerd, zyn de plaatsen der stakende drukkers bezet en kan deze staking als een voor de stakende arbeiders verloren zaak beschouwd worden. Deze staking heeft ruim 20 weken geduurd, waarvoor ruim 9000 gulden aan steun is ingekomen. Wormerveer. De gemeenteraad alhier, heeft uit het batig saldo, dienst 1907, f 2000 toegestaan voor de verbetering van den Wormerweg en f 1550 voor het vernieuwen van walschoei- lngen by de Noordersluis en by de brug van de 2e Kruisstraat. Assendelft. De tentoonstelling der teekeningen en werkstukken van de leerlingen der Patro- naatsteekenschool is jl. Zondag druk bezocht. Met belangstelling is door de vele bezoekers, zoowel uit Assendelft als uit Krommenie en Wormerveer kennis genomen van de vorde ringen, door de teekenmeesters in den dop gemaakt. Er was veel goeds te zien. De handtee- keningen en de bouwkundige werkstukken van het 3e en 2e leerjaar mochten er zyn. Alles muntte uit door netheid van be- en afwerking en degeiykheid van samenstelling. Het tentoongestelde strekt èn den onderwyzer, den heer S. v. d. Laan uit Wormerveer, èn de leerlingen tot eer. Hit het geleverde werk biykt ten duideiykste dat èn onderwyzer èn leerlingen met on verflauwden yver en lust getracht hebben iets te bereiken. Het is hun gelukt. De patronaatsteekenschool is erin het eerste jaar van haar bestaan heeft zy reeds de bewyzen geleverd van krachtig en gezond leven. Dat zal biyve, en groeie en bloeie! De heer Jan Thorborg ontving Dins dagmiddag het O. L. Vrouwenbeeld, hem ten deel gevallen als oplosser van het prijsraad sel uit Egmond aan Zee, geplaatst in Ons Blad. Het beeld mag gezien worden't is een voudig en keurig gepolychomeerd en zeer fijn afgewerktde hoogte bedraagt 63 cM., 't is dus geen beeldje, maar wel degelyk een beeld. Het geheel recommandeert den fabrikant en ik twyfel niet of het getal inzenders van goede oplossingen en 5 ets postzegel zal sterk toenemenmen steunt een goed sociaal werk en men krygt boven dien kans in het bezit te komen van een fraai religieus beeld voor de huiskamer. De Commissie uit het bestuur van het W. K. tot organisatie van een concert ten behoeve der kas van de afdeeling Assendelft van het W. K., heeft besloten bedoeld con cert uit te stellen, lees niet afstellen, tot het a.s. najaar. De musici, de weled. heer L. Robert, organist te Haarlem en de weled. heer M. de Vries, eertyds violist van het concertgebouworkest, uit Bloemendaal hebben ook voor dien tyd hun medewerking toegezegd. Dinsdag 11. had de vergadering plaats der Maria vereeniging in 't patronaatsgebouw. Een frisch en frank openingswoord der nieuwe presidente gaf reeds aanstonds stuur en richting aan deze gezellige vergadering. Zy, de presidente, beloofde, maar toonde reeds evengoed, dat haar steriotiepe «zwakke schouderen* naar best vermogen dezen moeilyken last zouden dragen't zal met die schouderen wel gaan Even cordaat was de lezing der secreta- riëele notulenbeide kregen verdiend applaus. Onder afwisseling der gezangen, welke door onharmonische diepe altgeluiden van Assen- delfts oudere generatie werden bewerkt, werd opgewekt doorvergaderd en behandeld een brief van malcontentie, welke een der leden gemeend had aan bet Bestuur te moeten richten. Daarin werd haar ontevre denheid gelucht, dat het bestuur ter bevor dering eener spoedige stemming in de vorige vergadering candidaten had gesteld voor de bestuursfuncties en de schryfster meende zelfs, dat, ingeval het bestuur die snoodheid durfde bestaan, de candidaten hadden geno men moeten worden uit het aantal propa gandisten 1 De presidente stelde namens het geheele bestuur de kabinets qnaestie. >Zy kraaien onweer, eer het onweer is geboren* zou Vondel zeggen, want eensgezind koos men de party voor het pas verjeugdigd bestuur, dat zich voor verdere mogelykheden dekte door een artikel toe te voegen aan het re glement>de vergadering kan het bestuur machtiging verleenen om candidaten te stellen*. Daarna kregen da ijverige propagandisten de hartige opdracht om het geheele dorp af te reizen, teneinde den stand der vereeni ging op te nemen, het aantal ontbrekende propagandisten werd man moedig (of liever vrouw-moedig, want die durven meer en beter I) aangevuld. Nog werd de vrijgeboren jeugd van con tributie vrygesteld en een aangenaam slot was een lezing van den Eerw. adviseur, den WelEerw. heer Meysing, waarin ernst en luim als om stryd zochten, de vastheid der gedane beloften te versterken. Gebleken is de onwaarheid van het vers •Maar vrouwen zyn geiyk het weer der [Zomerdagen, •En onderhevig meest, aan luimen en [aan vlagen.* Hulde aan de Assendelfsche strydsters in het leger den drankweerorganisatie Langendijk. Aan den Langendyk bestaat nog steeds het gebruik, dat het vee, dat door de slagers op de Paaschtentoonstelling is gekocht, langs de huizen wordt rondgeleid, versierd met kransen en rozen, om a. h. w. de menschen uit te lokken er van te koopen. Velen nemen echter aanstoot aan dit verouderde gebruik en verschillende personen besloten dan ook geen vleesch meer te willen hebben van die slagers, welke met de dieren op zco'n wyze te pronk loopen. Het wordt als iets onmenscheiyks beschouwd, om het dier5 vóór het ter slachtbank wordt geleid, zoo netjes op te sieren en het den geheelen dag onvermoeid te laten loopen tot het ten slotte niet meer kan. Ook de slagers schijnen van de genoemde gewoonte te willen terugkomen en dat het by dit voornemen niet zal biy ven, maar dat het wel werkeiykheid zal worden, is wel zoo goed als zeker, nu ook de bur gers stelling tegen dit onmenscheiyke gedoe beginnen te nemen. Het Spaar de dieren* worde wat meer in toepassing gebracht. Door de afd. Langendyk van het Cen traal Genootschap voor Kinder-, Herstelling en Vacantiekolonies is besloten een 3 tal kinderen uit te zenden. Mochten de financiën het veroorloven, dan wordt dit aantal waar- schyniyk tot 4 uitgebreid. Met October hoopt men gereed te zyn met den bouw der Ohristeiyke school te Noord Scharwoude, waartoe het Schoolbestuur te Broek op Langendijk onlangs heeft be sloten. We zyn thans reeds in de tweede helft van April en nog is er heel wat kool in de schuren aan den Langendyk. Nog dage- ïyks worden duizenden kooien naar de markt te Broek op Langendyk vervoerd. Zoo werden van 6 tot II April aan genoemde afslagmarkt nog 243 000 roode, 19.500 gele en 21.900 stuks witte kooien aangevoerd. Het aantal verzonden wagonladingen bedroeg 116. De gele en witte kool is meerendeels verkocht, alleen zyn er nog wat van de kleinste soor ten, waarnaar echter niet veel vraag is en die dan ook laag in prys zyn- Hetzelfde geldt van de roode. De grootere soorten zyn gewild, de kleinere niettoch besluiten de bouwers ze te verkoopen, omdat er zeer weinig hoop op verbetering der prijzen beBtaat. Met den uienhandel wil het ook nog maar niet vlotten. Schijnt er al wat meer vraag naar te zyn, de pryzen worden weinig of niets hooger. Er komt nog by, dat de bouwers, nu de hokken worden opengemaakt, bemerken, dat heel wat bollen totaal waardeloos zijn. Is het voor alle producten aan den Langendyk slecht geweest, met de uien was het al zeer droevig gesteld. Door niet minder dan 3 vereenigingen aan den Langendyk wordt aan de gemeente besturen geadresseerd om de verhoogde ryks- bijdragen voor de onderwijzers salarissen, ook aan de onderwyzers uit te keeren. Was de Bond van Ned. Onderw. reeds in dien geest werkzaam, thans heeft ook het Ned. Onderw. Genootschap met algemeene stemmen beslo ten zich tot de gemeenteraden te richten met een adres. Alkmaar. GEBOREN14 April. Helena Cornelia, d. van Johannes Weijling en Johanna Maria Mooy. 15 dito. Johannes Hendrikus, z. van Johannes Julius Meijer en' Christina Wilhelmina Hermes. Neeltje, d. van Franciscus Johannes Groenland en Guurtje van Hoek. 16 dito. Lucas Willem, z. van Carel George Schram en Jansje Kuijk. Angenita Maria, d. van Nicolaas Abraham Godijn en Maria Anna Zomerdyk. ONDERTROUWD16 April. Bruin van Leeuwen, te Amsterdam, onl. alhier, en Jo hanna Margaretha Timmer, te Amsterdam. Gerrit Strooker en Grietje Jonker. Simon Met, te Utrecht, en Aaltje Neeltje de Boer, alhier. Johannes Gerardus Fransen en Neeltje Scholten. Nicolaas Jonker en Cornelia Veldman. Pieter Tuijn, te Edam, en Margaretha Govers, alhier. Wiard Brons Swalve Heijenga, te Amsterdam en Petronella Adriana Klein. Franciscus Jacobus Gerhardus Tromp en Marytje Witte brood. Cornelis Roodewyn, alhier en Catharina Hillegonda Kok, te Oudorp. Werner Jan de Wilde, alhier, en Gerarda Johanna Klinkenberg, te 's-Gravenhage. OVERLEDEN 17 April. Hendrik Jansen, 53 j. Op den Tweeden Paaschdag is er van 12—1 uur gelegenheid tot het doen van aan gifte van geboorten en overlijden. Heemskerk. GEBORENKlasina, d. van Nic. Kuyb en J. de Boer. Anna, d. van C. de Wildt en J. de Boer. Christina Johannes, z. van G. Verduin en E, M. M. Duin. Hendrikus Gerardus, z. van G. Veldhuis en A. Kok. Arnoldus, z. van N. Pekel en M. C. van Eerden. Anna, d. van C. Beentjes en Tr. Brammer. Johannes Hendrikus Antonius, z. van J. Ryke en A. Lieshout. Jacobus, z, van P. Fatels en J. Zonneveld. Jan Pieter, z. van Lisa de Vries en G. Meulenbroek. ONDERTROUWDJohannes Veenboer, wedn. Maria Stet, en Emerentia Elisabeth Keet. OVERLEDEN: Jn. Kloes, per extract uit Haarlem, 66 j. echtg. van Klasina Limmen. Hendrik Welboren, 75 j. wedn. van Jansje Kuyb. Hendrika Welage, 27 j. d. van Johannes Welage en Cath. Diemeer. Le venloos aangeg. kind v.h. mann. geslacht van Dirk de Roode en Grietje de Ruyter. GETROUWD16 April. Lambertus Vis- scher, wedn. van Trijntje van Bodegraven, en Johanna Maria Bakker. Klaas Wortel, wedn. van Mietje Catharina Byi, en Tryntje Vermeulen. Krommenie van 9 tot 16 April. GEBOREN Johannes, z. van J. Strieker en A. v. Stelten. ONDERTROUWD Jb. Reyne (van Assen delft) en J. Reijne. Wormerveer Opgave van 11 tot en met 17 April 1908. GEBOREN Cornelis, z. van J. Fontein en W. Koomen. Johanna Geertruida, d. van B. Meijns en H. J. Zomerdyk. Ger rit, z. van C. Hildering en T. Zwaan. ONDERTROUWDH. Germs (van Does burg) en W. C. Schoute. A. Krygsman (van Krommenie) en J. H. Bruyn. H. J. van Rigteren en S. M. van het Kaar. Simon Oudejans en Maria van der Laan. GETROUWD G. Hille en M. van Enk huizen. Dirk Spaander en Welmoed van Omme. OVERLEDEN Gerrrit Andrea, 20 dagen, z. van L. Andrea en J. Bottelier. Jan de Vries, 66 jaren, gehuwd met E. Neu, weduwnaar van N. de Boer, eerder van A, Oosterhuis. Levenloos aangegeven een zoon van 0. Hildering en T. Zwaan. Assendelft van 10-17 April. GEBOREN Petronella Adriana, d. van J, J. Brakenhoff en J, Kraakman.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2