n Groot Damesrijwiel, Laatste Berichten. Marktberichten. Advertent iëir. RIJWIEL te koop, Abrikoze n, Tafel-Rozijnen, Ossen-, Kalfs- en Varkensslagerij, O. EEKEN. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Correspondentie, Agenda's. jongste Bediende, 2@ Broodbakkers-Bediende, 3m JIILj in „De Gaper", Verdroakenoord 0 86, ongehuwde Schildmknecht, Voor Bruiloften en Partijen. bij Jac. Wittebrood, Meisje, Groothandelaren of Winkeliers, P, Z0NDERHUUS, Cornelisstraat, Alkmaar. Bij P. A. JACOBSE, OUDEGRACHT 116. Zie deze lage prijsoouraat I I de heeren J. Kb. Al en Jasper Jak. De heeren stelden zich weer herkiesbaar. Met een zeer groote meerderheid werden genoemde heeren reeds bij le stemming herkozen. Zoo was het bestuur der Kiesveresnigingweer voltallig, de kabinetequaestie opgelost en men kwam aan punt 6, namelijkrondvraag en sluiting. De heer Huipe drong er op aan, dat voortaan de vergaderingen van de kiesver- eeniging gehouden zouden worden in het patronaatsgebouw dat gebouw, betoogde hij met nadruk, was het vergaderlokaal van katholieke vereenigingen. Ook de eerw. heer kapelaan sprak in dien geest en de voorzitter beloofde namens zijn medebestuurderen, dat niet die wenschen voortaan rekening gehouden zal worden. De heer Stam wenschte eens een Bpreker te zien optreden. De voorzitter stelde in uitzicht dat nog in Mei aan dien wensch gevolg zal gegeven worden. Na een opwekkend woord aan de leden om ieder in eigen kring, propaganda te maken voor de kiesvereeniging, het lidmaatschap kost maar 30 ets. per jaar, ongeveer 1/1 ct. per week sloot de voorzitter met dankgebed de vergadering. De gevreesde infectieziekte febris ty- pholdea, heeft in Assendelft weer haar in trede gedaan. Een geval doet zich voor in het pand No. 434 in het Noord Einde. Zijt voorzichtig Assendelftere I Kookt uw melk en blyft met uw potten en pannen en schutteldoeken uit de vuile, besmette slooten. Zoolang ge niet met uw potten en pannen en doeken uit de privaatslooten, slooten waarop alle privaten uitloozen, blijft, zal de febris typhoidea hier slachtoffers maken. Men zij dus gewaarschuwd I Krommenie. Bij publicatie liet Maandag de burgemeester bekend makeu, dat de buitengewone politie maatregelen van 8 Januari 1908 werden op geheven, Tevens werd in herinnering gebracht data. Het niet opvolgen der bevelen der politie i b. Het houden van samenscholingen 6, Het hinderlijk volgen, Btrafbaar was vol gens art. 50 der politieverordeningen en vol gens art. 186 en 42Gbis van het wetboek van strafrecht. Naar aanleiding van een vermoeden, als zouden eenige jongens van de Zaanland- sche blikfabriek zich hebben schuldig gemaakt aan ontvreemding van aldaar vervaardigde artikelen, is door de politie een ijverig en uitgebreid onderzoek ingesteld, en worden hier en daar huiszoekingen gehouden. Naar wij vernemen worden verscheidene bussen, enz. in beslag genomen. Op initiatief van het bestuur van den R. K. Volksbond vergaderden Maandag 4 Mei de beBturen van alle R. K. corperatie's hier ter plaatse in het lokaal van den heer A. Winter, om de wenschelijkheid en de moge lijkheid tot stichting van een eigen gebouw te bespreken. Vertegenwoordigd waren 16 vereenigingen en corporaties, die alle de wen schelijkheid dienaangaande uitspraken. Na langdurige bespreking over de moeilijkheid om tot de mogelijkheid daarvan te geraken, vooral op finantiëel gebied, werd besloten dat zich een commissie zou vormen bestaande uit één lid van elke vereeniging, welke tot laak heeft te onderzoeken in hoeverre de mogelijkheid bestaat voor het verkrijgen van een vereenigingsgebouw. Wormerveer. Ons vermoeden, in een vorig bericht uit gesproken, dat de plannen tot reorganisatie van het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, niet ongewijzigd zouden blijven, is bewaarheid geworden. Een der raadsleden had in de laatst gehouden raadsvergadering een motie ingediend, waarbij de uitbreiding der school voor M. U. L. O. wat de eerste vier leerjaren betreft, onnoodig werd geoor deeld. Deze motie is nu met 9 tegen 4 stemmen aangenomen. Daarop verklaarde de voorzitter de verdere plannen niet in be handeling te zullen nemen, wijl de aange nomen motie van te ingrijpenden aard was. Waarschijnlijk zjjn wij nu voor eenige jaren van die kostbare plannon verlost. gËRKHLBLÜWS~ Mgr. B. Dankelman. De toestand van den Hoogeerw. deken van Haarlem gaat niet vooruit. Beterschap is niet te bespeuren. Z.HoogEerw. is voortdcend bij kennis, doch uiterst zwak en de gebreke-i van den ouderdom laten zich steeds meer gevoelen. De Hoogeerw. Vicaris-Generaal, Mgr. A. J. Brouwer heeft zijn nieuwe woning betrok ken. Het adres van Z.H.Eerw. is nu Kruis weg no, 65. Pastoor S. Witte. De ZeerEerw. heer S, Witte, pastoor van Uitgeest is Zondagavond bediend, Z.Eerw. lijdt aan hartverzwakking en longaandoening. Benoemingen. z- D, H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot leeraren aan het seminarie Hage- veld te Voorhout de Weleerw. heeren J. J. M, Jansen Schmidt en M. Th. van der Drift tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius Abt) den Weleerw. Zeergel. heer W, L, van Adri- chem en tot kapelaan te Den Burg (op Texel) ''ön Weleerw. heer G. J. Blankenouw, die kapelaan was te Overeehie. Uit ;ie( raam geworpm. leeft een vrouw, zittende in den trein van waterdam naar Hoorn, blijkbaar in een aa8 van waanzin, haar kind van 7 weken, 1J het station Avenhorn, uit het portier raam Eergisteravond -Woord, Zondagmiddag had in een magie te Rotterdam een twist plaats tns- schen de 31-jarige vrouw P. v. H. gescheiden vrouw van L. C. N. wonende in de Hart mansstraat en zekeren C. Q. wonende op het Groote Kerkplein. De twist liep zoo hoog, dat de man plotseling een mes trok en de vrouw een tiental steken in de horst toebracht, waarvan er een het hart raakte, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De man werd onmiddellijk gearresteerd en in 't politiebureau Lange Torenstraat door den commissaris, den heer M. B. v. d. Hoeven, in verhoor genomen, waarbij hij een volledige bekentenis aflegde. Verdronken. Zaterdagavond was do 7-jarige A. H. wonende aan de Spangescbe- kade te Rotterdam door zijn moeder uitge zonden om een boodechap te doen, doch toen hy om elf uur nog niet terug was, ging zij zoeken en vond een klomp van het ventje in de Schie drijven. De politie werd gewaarschuwd, die onmiddellijk aan het dreggen ging en ongeveer half vier 's nachts het lijkje ophaalde. Vermoedelijk is hij over een der meerringen aan de kade gestruikeld en te water gevallen. Storm. Bij een storm aan de Ninety Mile Beach (West Australië), zijn negentien paarlvisschersbooten vergaan. Twee blanken en vijftig kleurlingen zijn verdronken. Over het lot van het grootste deel van de vloot, die in zee was, verkeert men in het onzekere. Tramongeluk. 'n Electrische tram te Bournemouth is van een helling gevallen. Zeven menschen dood, acht gewond. Vol. Als 'n bewijs hoe overvol de gevangenissen in Rusland zijn, kan 't feit gelden, dat er ruim 51.000 menschen meer in opgeborgen< zijn, dan er eigenljjk plaats is. Wat ze eten. Uit 'n pas-gepubliceerde statistiek blijkt, dat de bewoners van New- York wekelijks gemiddeld 10.000 ossen en koeien, 90.000 schapen en lammeren, 40.000 varkens en 6002 kalveren oppeuzelen, 't Is 'n flink hapje. Kievitseieren. Te Leeuwarden zijn Vrij dag tusschen de 8000 en 9000 kievitseieren aangevoerd, waarvan ongeveer 6000 naar het buitenland, voornamelijk naar Londen, zijn verzonden. De prijzen wisselden af van 15 tot 17 cent per stuk. Verder waren nog ongeveer 1500 eieren ter markt gebracht van grieten, tjirken, strandkieviten, snippen, kemphanen, enz., welke verhandeld werden van 4 tot 6 cent per stuk. Ongelukken. Maandagmorgen is uit de Turfhaven te Hoorn het lijk opgehaald van de wed. V. L, Zondagmiddag is te Naaldwijk een drie jarig jongetje, het zoontje van een weduwe, onder het spelen te water geraakt en in weerwil van spoedige hulp verdronken. In de Btaatsmijn Wilhelmina is Maandag morgen de schachtmetselaar R. doodgevallen. De man is negentien jaar en ongehuwd. Een postdienst. Gisteren is de jonge Alfred G. Vanderbilt, de rijke Amerikaan, die, zou men zeggen, met zijn tijd geen raad weet, een postdienst tusschen Londen en Brighton begonnen. Men kan met zijn postkoets, door vier paarden getrokken en door hem zelf bestuurd, de reis doen voor f 6 binnen, f 9 bovenop en f 12 op den bok. De tocht duurt 61/» uur. Drie dagen in de week gaat de rit van Londen naar Brighton en drie dagen omgekeerd. Een kluizenaar. James Stanley Woot- ton, bekend als de kluizenaar van Windsor, is in een armhuis overleden. Een week ge leden werd hij er binnengebracht, nadat hij zich bij een val uit een boom bezeerd had, Jaren lang heeft hij in het bosch van Wind sor geleefd, zomers slapende in een boom, 's winters in hertehokken. Hij placht te zeggen, dat de dieren allervertrouwelijkst met hem omgingen. De konijnen liepen hem zoo in den zak. Maar men kwam er achter, dat het een aartsstrooper was, bizonder vaardig in het strikken van konijnen. Toen hij uit den boom viel, was hij bezig een nest uit te halen. Gestikt. Maandagochtend werden in een woning in de 2e Schuytstraat te 's Gra- venhage dood in hun bed gevonden een tweetal jonge mannen van re'sp. 18 en 23 jarigen leeftijd, die bleken te zijn overleden tengevolge van gasverstikking. Zij bewoonden te zamen een kleine kamer en waren Zondagavond welgemoed thuis gekomen. Bij het ontkleeden hadden zjj hun kleeren opgehangen aan een niet voor de verlichting dienend uitstekend buisje van de gasleiding, dat door middel van een knrkje was afgesloten. Vermoedelijk is door de vracht het kurkje er uit geraakt, waardoor het gas in groote hoeveelheid in de kamer kon stroomen. Toen het ongeluk werd bemerkt, werd onmiddellijk geneeskundige hulp ingeroepen. Deze mocht echter niet baten, daar de le vensgeesten reeds geweken waren. Ongelukken. Een 2-jarig kindje te Ylaardingen is Zondag in een tob kokend water gevallen. Naar het ziekenhuis vervoerd, ia het daar overleden. Zaterdagnamiddag is de ruim 50 jarige landbouwer J. O. N. in de Lutte bij Olden- zaal, onder een zwaar beiaden houtwagen geraakt, waarvan de paarden op hol sloegen. Dood werd de ongelukkige opgenomen. Tusschen de Btations Moordrecht en Gouda is Zaterdagavond op een overweg een man door een trein overreden en gedood. Een droevig ongeluk is er Vrijdagavond te Lekkerkerk gebeurd. De vrouw van O. B, zou over een hekje in de buitendeur stappen. Zjj bleef haken, viel en werd met gebroken hals opgenomen. De dood trad spoedig daarna in. Verbrand. In de Smaksteeg te Am sterdam is Zaterdagavond een 67 jarige vrouw dood in hare woning aangetroffen. De kleeding was haar nagenoeg geheel van het lichaam gesmeuld. Waarschijnlijk is de vrouw in brand geraakt toen zjj had plaats ge nomen boven een stoof, waarin een brandende briquet. Vergiftiging Te Beetsterhoogen (bij Beerta, Gron.) werd het geheele gezin van den landbouwer N. D., onlangs ongesteld na het eten van pannekoeken. Van het ge bruikte meel bleef iets over en dit heeft men chemisch laten onderzoeken. Daarbjj is aan het licht gekomen, dat het meel arse nicum bevatte. Ongenoode gasten. Bij een Woensdag te Maasniel gehouden bruiloft werden de gasten aan het avondmaal opgeschrikt door een geweldig lawaai, veroorzaakt door een groepje jongelui, die om eenige lekkernijen van het maal kwamen vragen. Dit vragen door ongenooden geschiedt nog volgens oude traditie op vele plaatsen in Limburg en wordt >Aartje spelen» genoemd. In de meeste gevallen worden de z.g. «aartje-spelers» getracteerd op bier en gebak. Bjj bovenbe doelde gelegenheid kregen ze evenwel niets. Zjj hebben toen het keldergat opgezocht en met behulp van stokken en harken het in den kelder aanwezige gebak en vleesch naar zich toegehaald. Een ware verwoesting werd er aangericht I De bloemen der Koningin. «Wat zouden ze toch wel met die bloemen doen vroeg verleden week iemand te Apeldoorn, toen hjj de Koningin met een aantal bloemen van haar bezoek aan Zaandam zag terug- keeren. «Och», zeide een ander, die «ruimen ze wel op.» Dit laatste wordt door velen gedacht, maar is toch niet juist. Telkens na de aan komst op Het Loo neemt de tuinman de bonquelten en andere bloemstukken in ont vangst, wijl hjj van H. M. in opdracht heeft daarvoor nauwlettend zorg te dragen. Eiken morgen worden de nog goed gebleven bloemen afgesneden, op vaasjes gezet en in de verschillende kamers geplaatst. Dit wordt herhaald, totdat de planten alle geheel uit gebloeid zjju, zoodat de Koningin deze be wijzen van genegenheid en hulde nog lang dagelijks kan zien. Ook de linten, welke daaraan bevestigd zijn, worden alle zorgvuldig bewaard. Alkmaar. GEBOREN2 Mel. Johannes, z. van Johannes Schouten en Ida van Drlel. 3 Mei, Marinus Joannes, z. van Jan Kraakman en Maartje Tol. 4 Mei. Nicolaas Lourens, z. van Herman Koning en Johanna Dekker. Eli, z. van Levie Jacob Berljjn en Aaltje Berljjn. 5 Mei. Jacob, z. van Cornelis Schot en Geesje Kisjes. Melchert en Jo hannes Cornelis, zoons van Adriaan Smit en Erederika Maria de Jong. Gerrit Teunis, z. van Jan Honig en Trjjntje Benjamin. 6 Mei. Maria, d. van Petrus Bakknm en Trijntje Timmerman. GETROUWD6 Mei. Willem Harwjjne en Guurtje Mulder. OVERLEDEN 2 Mei. Anne Mina Kljjn, 60 j. 3 Mei. Jacob, z. van Jacob Mans en Sophia Margaretha Gottmer, 6 j. 4 Mei. Johanna Hendrika Oijj, 15 j. Oorneiis Nicolaas, z. van Klaas van den Berg en Maartje Wortel, 5 d. Catharina de Wijn, 54 j. Jacob Kluft, 74 j. Raadsvergadering. Hedenmiddag te 1 ure vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren Wanna, Luiting, Mei- chers, De Groot en v. d. Bosch, deze laatste met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Achtereenvolgens komen in behandeling Punt 1. Mededeeliugen Een schrjjven van den Commissaris der Koningin in N. H., houdende mededeeiing, dat aan den Burgemeester dezer gemeente een maand verlof is verleend, ingaande 20 Mei a.s. Ingekomen een 20tal brochures inzake woningbouw van den heer Bentink, inspecteur der Volksgezondheid, welke broehures aan de raadsleden zijn uitgereikt. Hierna rondvraag en daar deze niets op leverde, ging de Raad in geheime zitting over. Raadsverslag Bergen, beriohten uit Krom menie, Egmondbinnen enz. enz. in volgend nummer. Wegens plaatsgebrek moeten een groot aantal Burg. standen, Kerknieuws en andere berichten bltyven liggen. De Redactie. M. te W. Deze week rekenen wij af. De Administratie. ALKMAAR, 4 Mei. Aangevoerd 5 Koeien en Ossen 190 a 240, 118 vette Kalveren 40 a 110. per Ned. pond 80 a 90 ct. 63 nncht. Kalveren 8 a 20 per stuk0 magere Sohapen 16.00 a 00.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,322 vette Varkens 37 a 49 ct. p. Ned. pond, 59 mag. idem 16 a 20. PURMJBREND, 4 Mei. Op de groote yoorjaarsrunderraarkt werden aange voerd 3417 «tuks tegen 2868 in 1907, Melkkoeieu f 130 a f 320, gelde koeien f 120 a f 230, hokke- liugen f 60 a f 115, prijzen hoog en handel matig. PURMEREND, 5 Mei. Aangevoerd 337 Runderen, waaronder 108 vette ƒ0.60 a 0.74 p. K.G., prijshoud. matig, 284 m. eng. koeien 130 a 240, pryshoud. matig, 41 stieren, 286 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. K.G., stug, 639 nacht, f9 a 23, matig, paarden, 2911 schapen f 18 a 26.00 en 0 overhouders ƒ0— aOs de le prijsh. stug, 304 vette varkens 42 a 46 ct. p. K.G. stug, 105 magere id. f 16 a 28.00, atug, 410 biggen f 6 a 10,matig. mand appelen f 0.00 a 0.00. maud peren f 0.00 a 0.00 ganzen 0.a 0.00. Kleine Kaas i 29,00, Middelbare f24,00, aange voerd 118 stapels. 1677 kg. boter 1.00 a 1.10, per kilo, Kipeieren t 2.90 a 3.40, eenden dito 3.60 per 100. Op de eierenmarkfc werden verhandeld, 1100 kievits eieren tegen 10 a 11 ct. per stuk. FAILLISSEMENTEN. GeëindigdP. Windt, schilder, Alkmaar F. Doorewaard, wed. van S. K. Luijtsen of Lnitse te Helder en van de nalatenschap van S. K, Luijtsen of Luitse te Helder. Zaterdag 9 Mei a.s., jaarvergadering van het onvrjjwillig werkloosfonds «St. Domini- cus», bij den heer N. Konijn aan den Dijk. Punt 1. Opening en voorlezing notulen punt 2. Verslag van secretaris en penning meester; punt 3. Verkiezing van 4 bestuurs leden, wegens aftreden van voorzitter, 2de secretaris-penningmeester en 2de commissaris. Voorzitter en penningmeester zijn niet her kiesbaar, bovendien is er een vacature, door het bedanken van den len secretaris punt 4. Herziening reglement. Aan de boete zal streng de hand worden gehouden. Den lOden Mei hopen onze geliefde Oudere CORNELIS WOKKE en MABIJTJE ZWAGERMAN, hun 40 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heiloo, Mei 1908. Op den 22sten Mei hopen onze geachte Neef en Nicht de Heer G. F. B. SCHERMER en Mej. V. SCHERMER—FRAIJMAN, hun 25-jarige Echt?ereeniging te herdenken. Hun Neef en Nicht, N. LAAN. V. LAAN—Teelinö. Uitgeest, Mei 1908. Op een kantoor hier ter stede kan een niet beneden den leeftijd van 16 jaren geplaatst worden. Eigenhandig geschreven brieven wor den ingewacht onder letter L. V., bureau van dit blad. Er wordt gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een nette R I£. en van goede getuigen voorzien, bij M BROERS ZOON, Schouten- straat 10, Alkmaar. vraagt een Loopjongen voor f 1.50 per week. Er wordt gevraagd een voor een geruimen tijd werk, bij II. SIERHUIS, Schilder, Marktstraat, Wormerveer. slechts éénmaal bereden, voorzien van freehweelnaaf van f 95 voor f Q»5. Adres; Metinsstraat E 12, Alkmaar. Fijne zoete SINAASAPPELEN, TAFEL ROZIJNEN, UITJES en AUGURKJES en alle soorten NOTEN en AMANDELEN, Psyglop, Alkmaar. Telefoon 117. Voor de vele blijken van belangstel ling welke wjj ontvingen op don dag der EerBte H. Communie van onze dochter ANNA, brengen wij ook uit haar naam onzen hartelijken dank. F. KLIJN. C. A. KLIJN-Pater. Alkmaar, (Stuartstr. 44), Mei 1908, Voor de vele blijken van belangstel ling ons betoond op ons Zilveren Huwe lijksfeest den 29 April j.l., betuigen wij aan Familie, Vrienden en Buren onzen hartelijken dank; tevens onzen besten dank voor het genoegen dat de jongelui ons versohaft hebben, alsmede aan den heer K. MORSCH en Eohtgenoote (het Wapen van Oudorp), voor de liinke en nette behandeling. j; BUIS en Eohtgenoote. Oudorp, Mei 1908. Voor de vele blijken van belangstel ling tijdens de ziekte en het overlijden onzer geliefde Moeder, mej. G. DEKEN, wed. van den heer J. Stroomer onder vonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Jb. STROOMER. A. STROOMER—Duin. P. STROOMER. J. STROOMER Oudorp, Mei 1908, De ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank aan den heer P. BRUIN en Eohtgenoote, voor het vriendelijke en gulle onthaal hun op den 3den Mei ten deel gevallen. DE BUREN. St. Pancras, Mei 1908. Voor de vele bewjjzen van belang stelling bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader, inzonderheid van den WelEerw. Heer Kapelaan J. J. WIEMAN, den WelEd. Zeeröel. Heer Dr. A. A. VAN STEENBERGEN, Ken nissen en Buren ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. W. DUINDAM. GEERTJE VAN WOUW en Kinderen. Uitgeest, Mei 1908, Gevraagd een net ter assistentie in de Hulshouding. Brieven letter M, bureau van dit blad is geen kunst, maar werkelijk con- curreerend zijn, is je ware. Dat nu is W. NEDERKOORN, Schouten straat 6 en 7, met z'n DRUK- en BINDWERKEN. Voor den verkoop van Geëmail leerde Artikelen op provisie, biedt zieh beleefd aan fonkelnieuw, Engeisch fabrikaat, voor f $50 T1S KOOP. Adres Metiusstraat E 12, Alkmaar. 30 ct. per 5 one. 45 ot. per 5 ons, LAATALKMAAR. Ti KOOP OF TE HUUR: uvuu V* vmmuiiNmuuiiu, met drukke Marktzaak, Melksalon. Br. fr. bureau van dit blad motto „Bakkerij Bij mii worden beslist de allerbeste Varkens der markt geslacht, daar een ieder zich volkomen van kan overtuigen. •Filet, Boeuf, Schijf of Rib 45 ot. per 5 ons. Saucijzen of Gehakt 45 Magere Lappen of Carbonado 40 Doorregen Lappen 35 Vette Lappen 30 Vet gerookt Spek, bij 5 pond 30 ct. per 5 ons, bij 5 ons 35 ct. Mager gerookt Spek, bij 5pond 37'/s ct- per 5 ons, bij 5 ons 40 ct. Gesmolten Reuzel, bij 5 pond 35 ot, per 5 ons, bij 5 ons 40 ot. Gesmolten Ossenvet bij 5 pond 32'/, ct. per 5 ons, bij 5 ons 35 ct. Alles met 1 cent per pond verhanging met het oog op de slachtgelden van het Gemeente-Slachthuis. Beleefd aanbevelend, Neemt proef met de alom bekende HAAG3CHS LEVERWORST, 30 et. per 5 ons, die van dag tot dag nog meer wordt gevraagd.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3