No. 39. Herleving. q FEUILLETO Schuldig KERKNIEUWS Gemengd Nieuws. Oplossing van Baadsel No 8; MIIM&AND. RAADSEL No. 9. R. B penen zijn kanden bij keerde zich near zijn kameraden, en riep met donderende stem Vrienden, Broeders I Houdt op I Het is ons niet geoorloofd tegen het kruis te strijden.» (Slot volgt.) KORTE VERHALEN VOOR C0MMDNIEK1SDEREN. v. Van den kleinen blonden Hugo ga ik nu vertellen. Een jongen uit één stuk. Van drie houdt hij zielsveelvan onzen lieven Heer, van vader en moeder en van spel. Als dauw zoo parelt op hem het zweet van het geweldig spelen. Huiswaarts holt hij al is 't ook midden in het spel als vader gezegd heeft zóó laat thuiskomen. Een braaf Onze Vader op zijn tijd. Een Wees gegroet of tien door den dag heen. Zóó dat bidden en denben vaak door elkaar loopt. Mag dat zóó niet Met hem mee gedacht, mee gebeden te hebben, dat is mijn smakelijkste voldoening. Waar is de lijd naar toe dat ik zelf nog een jongen was De kleine Hugo Huig wordt hij ge noemd thuis is elf jaar en doet volgende week zijn eerste H. Communie. Wat zou pastoor toch bedoeld hebben, toen hij eenigen tijd geleden op de bate- chismus zeide lieve kinderen, nu moet gij allen ter uwer voorbereiding voor de eerste H. Communie een klein goed werk doen, aan eenen armen mensch een kleine aalmoes geven want gij weet wel wat gij aan den arme geeft, geeft gij aan den lieven Heer. Nu weet ik toch waarlijk niet, denkt Huig, wat ik doen moet. Geld of goed heb ik niet. Stelen mag ik niet. Vader of moeder om iets vragen, daarvoor schaam ik me. Maar de lieve Heer moet er toch niet bij te kort komen. Nu weet ik wat ik doen zal. En als hij naar school gaat, geeft hij aan den armen man, op den hoek der straat, een zijner lekkere boterhammen nit zijn schooltrommel. Huig is daarna vol geluksgevoel. Toen bij het goed werk deed, ontroerde hy. Dit is de belooning, die Onze lieve Heer geeft op het oogenblik zelf dat een mensch weldoet. En als hij den dag zelf, dat hij zijn eerste H. Communie doen zal, 's morgens heel vroeg wakker wordt en zijn Onze Vader knielend opzegt, dan wordt het 'm bij het >Geef ons heden ons daaglyksch brood» zoo he6l vreemd in de keelhjj moet en weet niet wat diep doorslikken hij denkt weer opnieuw aan den armen man op den hoek der straat. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 61/J en 8 uur stille H.H. Missen; 10 uur gezongen Hoogmis; 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Ves pers 'b avonds G uur Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria enz. Maandag 's avonds 8 uur Lif met Predi katie ter eere van Maria. Dinsdag 's morg. 8 uur stille Maandstond voor Petrus Hoek's avonds 8 uur Meimaand- oefening met Rozenhoedje. Woensdag 's avonds 8 uur Maria-Lof met gezangen. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 8 uur Lof met Predikatie ter eere van Maria. Vrijdag 's avonds 8 uur Maria Lof met gezangen. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria enz.'s avonds 8 uur Meimaand oefening met Rozenhoedje. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morgens G, 71/2 en 9 uur stille H.H. Missen; 10'/9 uur Hoogmis'smidd. 3 uur Vespers's avonds 5 uur Feest- Congregatie. Maandag 's morg. 9 uur gez. Maandstond voor Petronella Kaptein, geb. Roskam. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetijde voor Nicolaas Peperkamp. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de Congreganisten der H. Familie (afd. vrouwen) waaronder toespraak en algemesne Communie der leden9 uur gez. H. Mis met Veni Creator; tevensten 9 uur H. Mis op het Kerkhof 's avonds 7 uur Feest-Congregatie. Verder iederen avond ten 8 uur Lofgezangen en Rozenhoedje ter eere van de H. Maagd. Zondag 17 Mei a.s. St. Joseph Club, Afd. A 71/s uur Afd. B 9 uur Afd. C 10% uur HEILO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 91/s uur Hoogmis met Predikatie 'smidd. lV2 uur Catechismus; 2% uur oefening van den H. Kruisweg, w.o. ver eering van de Reliquie 's avonds 61/i uur Meimaand Lof met Predikatie. Na de Hoog mis zullen door de heeren Kerkmeesters de opengevallen kerkplaalsen aan de hoogst biedenden worden verkocht en het strijd- geld in ontvangst worden genomen. Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/, en 81/a uur. Woensdag en Zaterdag 's avonds 7 uur Meimaand Lof. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten. Op gewone dagen de Catechismus, behalve die van Woensdag, welke dezs week zal worden gehouden Zaterdag 11 uur v.m. BERGEN. Zondag 's morg. 6'/j uur Vroegmis 9 uur Hoogmis met le H. Communie der kinde ren 's midd. 2 uur plechtig Lof. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis 9 uur Maandstond voor Ida Kager, wed. J. Kuys. In de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met Mariavereering. Catechismus inplaats van Maandag op Dins dag, verder Vrijdag en Zaterdag. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 3e Zondag na Faechen, bescherm- feest van den H. Joseph, 's morg. 7 uur H. Mis; 91/, uur Hoogmis 2 uur Vespers; 's avonds 6 uur Congregatie. In de week de HH. Missen ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 3—4 en van 5 —7 uur Biechthooren 's avonds G1/, uur Lof met Rozenkrans. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, Beschermfeest van den H. Joseph, 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9Va uur Hoog mis 's midd. 1 uur onderrichting in d8 Bijb. Gesch.2 uur Meimaand-Lof met Rozenhoedje. Dinsdag, 5de der 9 Dinsdagen ter eere van den Antonius van Padua, 9 uur 2de H. Mis, pl. gez. H. Mis tot intentie oener huwelijksinzegening 's avonds 6% uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Antonius van Padua. Zaterdag feestdag van den H. Joannes Nepomucenus, martelaar voor het geheim der Biecht. A.s. Zondag feestdag van den H. Paschalis Baylon. In den Heer overleden Joannes Kleverlaan. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zondag, beschermfeest van den II. Joseph, 's morg. 61/j uur H, Mis 9 uur Hoogmis, w.o. de le H. Communie der kinderen en het opzeggen der geloofsbelijdenis 's midd. 4 uur Lof, w.o. hernieuwing der Doop beloften en de opdracht aan Maria, daarna Te Deum. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof, w.o. de Meimaandoefeningen. Woensdag 's morg. 9 uur H. Mis ter gelegengenheid van een huwelijk. Vóór de II. Mis lofzang Yeni Creator. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. UITGEEST. Zondag 'smorg. 7l/s uur H. Mis tot zekere intentie 9l/s uur Hoogmis voor de Ge meente 's midd. 2 uur Vespors met Rozen hoedje voor W. Duindam. Maandag 's morg. 9 uur H. Mis voor de overleden familie Maas. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid, Jan Veegen en Joanna Winder. Woensdag 's morg. 9 uur H. Mis voor Cornelia Groot. Donderdag 's morgens 9 uur gez. II. Mis voor Cornelia Goeman 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. V r j] d a g 's morgens 9 uur H. Mis voor Petronella Bakkum. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor Antje Duinmajjer 's namidd. 4 uur Biechthoo ren 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien de Z.Eerw. Pastoor en Trijntje Polle, hvr. van Willem Groen. In den Heer overleden Jacoba Bergwever, wed. Jan Rjjs, en Willem Duindam. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9'/i uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag, Vrijdag en Zaterdag do H. Mis ten 8 uur. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetijde voor Elisabeth Stoop 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Woensdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetijde voor Gertruidis de Jongh. Donderdag 'smorg. 8% uur Jaargetijde voor Aegidius Dudcck's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. SCHAGEN. Zondag, 1ste H. Communie der kinderen, 's morg. 7 uur H. Mis91/s uur Hoogmis 's middags 21/s uur Lof, doopbeloften, op dracht aan Maria, Te Deum. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag 's avonds 8 uur Meimaand oefening. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. ASSENDELFT. Zondag vroegdienst voor de Gemeente laatd. Jaarg. voor Cornelia v. Yperen en echtg.'s midd. 1% uur Catechismus voor kinderen, die vóór 2 jaar zijn aangenomen; 2'/i uur Vespers. Maandag leH. Mis voor den W.Eerw. Heer Willem Gaal en overl. fam.2e H. Mis voor den Z.Eerw, Heer Hubertus Peperkorn en fam. Dinsdag le H. Mis voor Cornelia Oly, echtg. van Jan Kroon 2e H. Mis voor Cornelia Kroon en Nicolaas Vrouwe. Woensdag le H. Mis voor Cornelia Al en Clasina Gaal2e H. Mis voor Jan Dekker en Clasina Boon. Donderdag le H. Mis voor Laurent Genz. Kroon 9 uur gez. Jaarg. voor Albertus Betjes. Vr jj dag le H; Mis voor Klaas J. Ez. Kramer en Alida Boon2e H, Mis voor Cornelis Poel. Zaterdag le II, Mis voor Albertus Betjes 2a H. Mis tct zekere intentie. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Netje ProoBt, Maartje Boon, echtg. van Piet BiermaD, Freek Rot, Martinus KIz. Boon. In den Heer ov'erledenPetronella Berk hout, wed. van Klaas Jz. AlCornelia Oly, echtg. van Jan Sz. Kroon. KROMMENIE. Zondag 'a morg. 7% uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis voor Willem Schaper en MartinuB HuismanNa de Hoogmis de Catechismus 's midd. 2,/J uur Veepers. Maandag 's morg. 8 en 8% uur H. Mis voor overledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur Jaargetijde voor Jan Servaas en Elisabeth Zoomer8'/3 uur Jaargetijde voor Jan Stat en Maria de Boer. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelis Maatjes en familie81/s uur H. Mis voor Catharina Gaal, wed. van Jacobus Koopman. Donderdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor overledenen 8% uur H. Mis voor Jacoba en Gerbrand Gaal's avonds 7% uur Lof. V r y d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Caspar SchaperSl/3 uur H. Mis voor overledenen. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit81/, uur H. Mis voor overledenen 'smidd. van 4 8 uur Biechthooren, Dinsdagavond 8 uur sluiting van den Socialen Cursus bij den heer Bouhuizen. Maandag, Vrijdag en Zaterdag Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardua Klein en Catharina Koning. In den Heer overledenTheodoru3 Oome. WORMERVEER. Zondag, beschermfeest van den H. Joseph, 'smorg. 7% uur H. Mis; 10 uur Hoog mis 's midd. 2 uur Catechismus3 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morg. 8 uur de II. Mis. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus'e avonds 7 uur Lof. Vrijdag 'smorg. 8 uur H. Mis; 'smidd. 12 uur Catechismus. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis.'s midd. 12 uur Bybelsche Geechiodenis. Iederen avor.d, uitgezonderd Zondag en Don derdag, ten 7% uur Meimaandoefening. Mgr. B. Dankelman. f Donderdag overleed t8 Haarlem de Hoog- Eerw. heer Mrg. Bernardus Dankelman, pro tonotarius Apoatolicns a. i. p., Kanunnik- Poenitencier vjm het Haarlemsch Kapittel, Deken van Haarlem, gedurende bijna 20 jaren de beminde Pastoor der St. Josephskerk aldaar, Ridder iu de Orde van Oranje Nassau. Zjjn HoogEerw. bereikte den leeftijd van ruim 71 jareD. Pater Coconnïer. f Te Toulouse werd dood op zijn armoedige kamer gevonden de Z.Eerw. Pater Coconnier, professor der Predikheeren. De overledene was lange jaren een gevierd leeraar aan de Kalb. Universiteit. Toen de meeste Kath. ge- loerden nog met een bezorgd hart den voort gang van het hypnotisme zagen, dat zij uit den booze achtten, was P. Coconnier de eerste, die het systeem philosofisch en the ologisch onderzocht en het ware standpunt van de Kath. wetenschap daartegenover uit eenzette. St. Vincentius-vereenigingen. Aan een statistiek, betreffende de inkom sten der St. Vincentius-vereenigingen, ontleè- nen wij de volgende cijfers In Frankrijk beliepen in 1907 de ontvang sten 2,000,000 francs, in Holland 1,945,000, da Vereenigde Staten 1,930,000, Engeland 1,634,000, België 1,209,000, Duitachland 910,000, Oostenrijk Hongarije 906,000, Brazilië 741,464, Spanje 741,456, Mexico 314,000, Italië 394,000, Argentinië 130,000, Zwitserland 118,000 francs. In totaal bedroegen de ontvangsten 16 mil- iioen francs. In verhouding tot het aantal katholieken in de verschillende landen toonden zich de Nederlandsche Katholieken het meest edel moedig. Dan volgt Engeland, België, Ver. Staten, Zwitserland, Frankrijk, Brazilië, Duïtsch- land, Spanje, Argentinië, Oostenrijk-Hongarije, Italië, Mexico, enz. Oesdom (onder Heilo). Nader Bchrijft men uit Abbekerk (da Weere Lambertschagen), dat de processie, die, volgens mededeeling in Ons Blad van Zater dag 1.1., zou plaats hebben op Woensdag 13 of 20 Mei a.s., werd uitgesteld tot 16 Juni. Een paar dagen geleden kwam de tijding, dat de Beverwijkers op den 24en a.s., het feest van Maria «bijstand der Christenen», hierheen tor bedevaart komen. Aan den burgemeester alhier zal wederom verlof worden aangevraagd om, evenals ver leden jaar, met ontplooid vaan te mogen optrekken. Zeldzame vangst. Schipper A. de Graaf, van den stroomtrawler Amsterdam IJ M 49, van de Maatschappij tot beheer van vischtrawlers en andere vaartuigen te IJniuï- den, haalde bij het visschen een grooten schol op, in welks ingewanden een Ita- liaansch muntstuk van 5 centesimi van het jaar 1861 zat. Onqeluh. Te Benningbroek werd Dins dagmorgen de nog jonge vrouw van den timmerman Koorn levenloos uit eene"na- j burige sloot opgehaald. Vergiftigd. Onder de gemeente Aar denburg (Zeeland) is het eenige vierjarige knaapje van arbeider J., vermoedelijk na het nuttigen van eenige stukjes Chili salpeter, overleden. Een reuzenfuif Op 'n bruiloftsfeest te Merlevenez in Breton waren maar even 1200 genoodigden aanwezig. Br waren voor de fuif drie ossen en dertig kalveren ge slacht en... 18 vaten bier aangestoken. Een stierengevecht. Bij 'n Btierenge vecht in Grenada werden een picador en drie zijner helpers allen door een stier op z'n horens genomen, 't Publiek was woedend, 'n twaalftal jongens stormden in de arena om den stier te dooden, maar werden ook door 't woedende beest •gespiest». Eindelijk slaagde men erin 't te dooden. 'n Veréde- lend volksvermaak 1 Moordaanslag door een krankzinnige. De 40 jarige Gerardus van E», Grondheerendijk te Rotterdam, weduwnaar en vader van 3 kinderen, waarvan de jongste 3 maanden oud is, heeft Donderdagmorgen zijn schoon zuster, Maria Punt, die hem als gewoonlijk kwam bezoeken, zonder eenige reden, in een vlaag van waanzin, met een scheermes een aantal wonden over hals, gelaat, handen en armen toegebracht. Zij vluchtte bij de buren binnen. Twee doktoren verbonden haar. Van Es werd zwaar geboeid naar het bureau gebracht. Een acht jaar geleden was hij in een krankzinnigengesticht verpleegd, Ver moedelyk heeft hij in een vlaag van waanzin gehandeld. Twaalf gouden echtparen. De kleine Franeche gemeente Abrest beleefde dezer dagen een zeldzaam feit. Op denzelfden dag vierden twaalf gouden echtparen in de kerk hun echtverbintenis. Meer dan driehonderd kinderen, kleinkinderen en achterkleinkin deren trokken mee in den stoet, 's Avonds groot banket mst gasten uit dorp en omtrek. De twaalf bruidegoms en bruidjes openden het bal. Niets gemerkt. Een boerenzoon uit Amstelveen zou voor zijn vader eon vet varken naar Amsterdam rijden. Het beest was geladen met hok en al op een wagen, die verder mat, stroo was gevuld. Onderweg wist knor uit het hok te komen en van den wagc-n te springen, zonder dat do jonge voerman het bemeikto. Deze kwam bij den slager aan en keek verbaasd op toen het hok ledig was. Het varken had niet veel wil van zijn vrijheid, daar het door een bewoner van den Amstelveenschen weg werd aangehouden en naar den eigenaar terug gebracht, die al even verbaasd opkeek. Toen men wederzjjdsch aan de zonderlinge historie het vereischte touw had kunnc-n vastknoopen werd het varken andermaal opgsladen en nu maakte het zyn laatste rit. Strenge maatregelen. Dat burgemeester Quadokker van Vaals niet met zich laat spotten, blijkt hieruit, dat hij bevoien heeft, dat voor het hotel, waar men probeerde de roulette weer te doen draaien, vanaf 2 uur 's middags tot middernacht, twee maréchaus- féas moeten posten by de deur, toegaug gevende tot de speelzaal. Eventueele be zoekers van het speellokaal worden ge waarschuwd willen zij toch binnengaan, dan worden zij uitgenoodigd, goed- of kwaad schiks met de maréchaussées esn bezoek te gaan brengen bij den burgemeester. Ten einde al het vreemde gedoe zooveel mogelijk buiten Vaals te houden, heeft Vaals' burgervader de verhuurders van woningen in die gemeente erop opmerkzaam gemaakt, dat zij geen woningen aan vreem den mogen verhuren, vóór de verhuurders zich bij de batrokken autoriteiten hebben aangemeld. Door den tram overreden. De tram, die omstreeks 11 uur uit St. Jac.-Parocbie te Lseuwarden aankomt, is Maandagavond op Halfweg aan den Marsummeratraatweg door een koppel van 55 schapen gereden, waar door 8 werden v6rmoreeld. De machine ge raakte uit de rails, ten gevolge waarvan eenige vertraging in het verkeer ontstond, terwijl geen persoonlijke ongelukken plaats haddeD. De schapen behoorden aan de heeren Gebr. v. d. Hoek te Leeuwarden. Door zijn zuster vergiftigd. Giovanni Mescia was uit Amerika, waar hij een klein vermogen had verdiend, teruggekeerd in zyne geboorteplaats Valtellina, een dorp bij Milaan en had daar voorloopig zij a intrek genomen bij zyne zuster, maar hij was voornemens te trouwen met een meisje uit het dorp, dat hij al voor zijn vertrek naar Amerika had gekend. Eenige weken geleden verdween Mescia plotseling, maar zijn zuster beweerde, dat hij te Milaan was en toebereidselen maakte voor eene nieuwe reis naar Amerika. Zijn verloofde evenwel kreeg achterdochtzij waarschuwde de politie en deze bracht de zuster zoodanig in het nauw, dat zij ten slotte bekende Giovanni met strychine ver giftigd te hebben. Vervolgens had zjj, ge holpen door haar anderen broeder, het lijk in den tuin begraven, waar men het inder daad opgroef. De zuster zal alleen voor den moord verantwoordelijk worden gesteld, want haar broeder is een idiote jongen, die werktuigelijk al hear bevelen opvolgt. Een leelijke pijp. In een niet rook coupé derde-klasse van een trein uit Win terswijk naar Amsterdam zat een man zijn pijpje te rooken. Twee medereizigers maak ten hem opmerkzaam, dat dit niet mocht. De man stopte nu zyn pijp weg maar stak uit wraak eenige papieren in brand, waar door de gordijntjes vlam vatten en het hout werk hegon te schroeien. De mede reizigors maakten nu gebruik van de noodrem, waarna het vuur met eenige emmers watsr werd gebluscht. De looker zal nu vermoedelijk wel eer lang een «leelijke pijp» rooke... Een synokkelaarsch historie. Men meldt uit Enschedé Niettegenstaande het aantal kommiezen te Glanerburg in don laatsten tijd aanmer kelijk is vermeerderd, schijnt daar toch nog een uitgebreide smokkelhandel in suiker te worden gedreven. Vooral de winkelier W. aldaar wordt verdacht wekelijks een belang rijke hoéveelheid suiker uit Duilschland ta ontvangen en hoe groote werkzaamheid de kommiezen ook aan den dag leggen, toch weet hy het zoo aan te leggen, dat, al wordt hij ook al eens verbaliseerd, steeds vrijspraak volgt. Gisterenavond hadden zich weer twee rijksambtenaren achter zijn woonhuis, on middellijk aan de Duitsche grens, verdekt opgesteld. Juist waren zij voornemens op te breken, toen ze een man zagen aankomen, met een zwaren zak op zijn schouders, die suiker bleek te bevatten,, De man, dien men wilde arresteeren, verzette zich hevig en by de worsteling, die ontBtond, wist een vrouw, die zeker bij den smokkelaar behoorde, on gemerkt den zak suiker machtig te worden, waarmede zij naar de Duiteche grens ijlde. Een der kommiezen, het bemerkende toen ze reeds een eiud weg was, rende haar na en hield haar nog staanda even vóór de grens. Ze bleek geen katje te zyn, dat men zonder handschoenen kon aanpakken. Ook van haar kant kwam hevig verzet en zij wist op Duitcch grondgebied te ontkomen. Do smokkelaar die door den anderen amb tenaar werd vastgehouden, slaagde er in zich eveneens los te rukken en over de grens te verdwijnen, zoodat de vangst dus op niets uitliep. De plaats, waar de worsteling plaats vond, was bestrooid met suiker uit den zak, die was opengescheurd. Naar wij vernemen heeft de vrouw bjj de Duiteche politie aangifte gedaan, dat zij nog aan gene zyde der grens door de Hollandsche ambtenaren was vervolgd en mishandeld. Slimme deugnieten. De aandacht van den dienst der veiligheid te Parijs was gaande gemaakt door een zeer sierlijk gekleeds dame, vergezeld van eene omvangrijke voed ster, draagster van een kindje. M. Hamard liet ze volgen door inspecteurs. Deze zagen ze binnengaan in verscbiliende huizen van de Champs Elysées; ten slotte bemerkten de politiemannen, dat de voedster benevens het kind, nog een groot pak droeg. De vrouwen namen een rijtuig en de inspecteurs inBgeiijks. Tot hunne groote verbazing zagen zy, toen het rijtuig eindelijk stilhield, niet een voedster uitstappen, maar benevens de elegante dame kwam er een dikke kerel uit het rijtuig. De agenten aarzelden nu niet meer en legden de hand op dit zonderlinge paar. Een der agenten nam het kind. 't Was eenvoudig een doos met allerlei eersta klasse inbrekersgerief. Wat het pak betreft, het bevatte de kleeren van de «voedster». Deze bekende dat hij, aldus gekleed, ge makkelijk en in vollen dag in alle huizen binnen kwam zonder de aandacht te wek ken. Zijne gezellin onlangs uit de gevangenis van Rennis ontslagen, hielp hem een handje en zoo konden zij plunderen na believen. Men heeft hen daar in de doos gezet. Plotselinge dood. In de Kerkstraat te Hilversum zakte H. Masaeling, die juist van een bezoek bij den gemeentegeneesheer terugkeerde, in elkander. In een winkel bin nengedragen, overleed de man binnen eenige oogenblibken. Lourdcs in tvoord en beeld is verzonden aan Emma Ruigewaard, Egmond aan Zee A. de Wit, Rinnegom P. Weel, Berkmeer Oude Niedorp. De heer Th. Smorenberg berichtte ons de goede ontvangst van het Mariabeeld. Een mooie prijs is toegekend aan Marie de Rooy, Hofstraat, Alkmaar (knappe meid, heeft 402 woorden gevonden). Oplossingen van Raadsels worden met by voeging van een 5 ets. postzegel gezonden aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Mijn geheel bestaat uit 10 letters en behoort versierd te worden. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 5. 6. 7. 9. is een schoone voorafbeelding van Jesus 1. 8. 4. is een schoone maand 3. 2. 10. is rond OPLOSSING ABONNEM 50 cents per drie maanden het begin van e-.tjummers 3ic Eindelijk is zij gekomen, Lente, met haar duizende scht van groen en bloemen, en d die zoolang als donkere spookachtig hun kale takke spichtige twijgen uitstrektei van uitspikkerend groen. De nachtegaal, de echte, doorslaat, dat het „druipt van d dwingt den wandelaar tot st luisteren, en ook de leeuw herleving, wanneer hij tierel wiekert midden in het veld hoog zijn fijne trillers uit te te vibreeren zoo zuiver en als een kogeltje kan rollen kristal, en dat alles door bijr gehoord, alleen door God tot hij zingt, ijverig en on vermoei! is die herleving der natuur, een dankbare vreugde stemt] Maar meer nog vraagt c herleving onze blijdschap en heid, de tegenwoordige opblo openbaar katholiek leven. Wij er blijde aan in dezen feestt; de natuur nieuw leven kri leven geeft, en het is de natuur, die ons tot die herip wekt. Het katholiek openl viert zijn lentetij en rijk hoornen in hun bruidentooi. Denken wij eens aan ons onderwijs! Heerlijk staat he' ons, als een der origineelste tigste middelen, om het kat en blijven voor nu en later tigen, want de jeugd, welki scholen wordt opgevoed, za man geworden, de kern zijn schappij. En wat moet onze staat anders zijn, dan een ma waar het geloof den toon aan: dat alléén het richtsnoer is doen en laten, de draad waarl de uitgang van den doolhof ei looze wereld te vinden is dan ook hebben wij Kathol: de noodzakelijkheid van g onderwijs begrepen, en bijna welke stad, plaats of dorp komt, bestaan katholieke waar zij nog niet mochten zijl liggen vaste en rijpe planr welke spoedig zullen ve: worden. Ook de katholieke Pers is ii jaren opgegroeid als een st< met forschen bloemknop tus Amerikaansche roman uit he van OTTO HOEOKER, 35) «Ik zeide reeds, dat een inw my afried, het in de Hudsor Toen ik nu gisteravond in de dat de ongelukkige Huntingtoi gestorven was, had ik spoedig samenhang bijeen. Ik wist nu, dien man daar» hij weeB wichtigheid op Ralph Waldon schandelijkste manier misbruik! kreeg ik grooten angst. Het aan ik niet, doch toen kwam ik gel goede gedachte. Ik begaf my n; Gerard, naar de woning van m en plaatste het" giftfleschje op tafel.... 'U zoudt waarlijk beter doer der jm-y Diet op de proef te ste| wak hem de Coroner nu verto 'Elk woord, dat u er uitbi mijnheer, ik moet NAAM: ADRES: 1» «Maar aoeken.. teugen 1 U zyt een heips, dat zeg ik u in 't ge: ebt u gisteravond dan geleze 'nRton Whistier aan vergif stie met mijn staf eerst zeer avond kunnen vaststellen en Besloten deuren te werk. Zelfs betrokken deteetiveq wisten l W|

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6