J h Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Officieele Bei kiezerslijs alkmaar. heilo. - staal om zijn zoon te grijpen, doch de on gelukkige gelukt er slechts in zich tot op het been te verbranden. De lappen vleesch vielen van zijn armen af. Andere werklieden waren inmiddels toegesneld, die de slacht offers uit het kokend metaal haalden, doch alle hoop moest opgegeven worden en zij stierven een paar uur later. i De Middenstand en rijn vertegenwoordiging. Naar men verneemt zal binnenkort door de staatscommissie voor den Middenstand het rapport met ontwerp van wet inzake de vertegenwoordiging van den Middenstand aan H. M. de Koningin worden toegezonden. Het Koninklijk rijtuig aangereden. Zondagmiddag werd het rijtuig van H. M. de Koningin op den Elspeeterweg aangereden door een auto. De paarden schrokken, liepen achteruit zoodat het achterwiel van 't rijtuig met de auto in aanraking kwam. De hooge inzittenden kwamen met den schrik en een onzachten schok vrij en reden dadelijk verder. De Prins mende zelf. Vervroegde winkelsluiting. De laatste openbare zitting, door de raadscommissie te Weesp, inzake vervroegde winkelsluiting, werd Maandag gehouden. Voor de commissie verschenen in 't geheel 139 winkeliers waarvan 116 voor een vast sluitingsuur waren en 23 tegen. Het groote deel der 116 voorstanders waren voor een 9-uursluiting. Voor de com missie haar onderzoek sluit, zal zij evenwel nog eenige handeldrijvende weduwen hooren, welke niet ter zitting verschenen. Ken 30-tal winkeliers gaven aan de op roeping geen gehoor. ALKMAAK, 24 Mei 1908. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziek korps, directeur de heer J. M. Otto, op Zondag 24 Mei 1908, des avonds 7 uur, in den Stadshout. Programma 1. Concert-Marsch van J. C. Anderson. 2. Ouverture de l'opera, >Prinz Conti (Les prés saint Gervais»). Van Ch. Lecocq, 3a. Concertino voor B. Clarinet, van C. M. v. Weber, gearr. v. Harm, door J. M. Otto. b. >Im Bivouac, Fantasie militaire. Van Ch. Mélant. 4. Fantaisie sur des motifs de l'opera, >Les Huguenots*. Van Meyerbeer. Pauze. 5. >La princesse enchanteé», Ouverture de concert. Van L. Langlois. 6. Fantaisie de l'opera >La dame blanche<. Van Boieldieu. 7. «Adelaide», Concert Walzer. Van A. Lamotte. 8. Bouquet de Melodies. Van Allart. Op de markt alhier werden Donderdag de eerste aardbeien aangevoerd door P. Ha zeloop te Heiloo. Ze werden gekocht door Scheepmaker alhier. Met genoegen vernemen wij, dat de lezing van Dr. Hoffman over het «Spiritisme», Woensdagavond ten huize van den heer Proot, ook toegankelijk is voor dames. Door de provincie Noord Holland is aanbesteedHet verwisselen van drie paar ijzeren deuren aan de schutsluis te IJmuiden, en de te verwachten werkzaamheden aan de sluisdeuren. Raming f 14000. Minste inschrij ver M. Daalder alhier voor f 11844. Voor het eerste natuurkundige examen is te Utrecht geslaagd de heer D. 3. de Jong, alhier. Bergen. Woensdag slaagden voor het exa men akte L. O. de dames R. Riesselman, C. Dekker, A. Lauterechut en F. van Cor- stanje, allen van de kweekschool alhier. De examens zijn nu afgeloopen. Dit jaar is wel succesvol te noemen voor de Berger Kweek school, daar van de 12 candidaten 11 zijn geslaagd. Heiloo. Deze week kwam het drietal aangewezen bestuursleden van de vereeniging voor schoolfeesten bijeen tot het ontwerpen van een reglement voor die vereeniging. Op de algemeene vergadering der commissieleden, die Donderdag 9 Juni bij J. Morsch zal worden gehouden, zal dit ontwerp in be handeling worden gebracht, terwijl meteen zal vastgesteld worden welk reisje en welke feestelijkheden zullen worden gehouden. Tot voorzitter en penningmeester van den Baafjespolder zijn respectievelijk herkozen de heeren J. Roskam en N. Apeldoorn. Van genoemden polder ligt de rekening over 1907 en de begrooting voor 1908 tot 5 Juni ter inzage bij R. Kuyper, Gelijk we eenigen tijd geleden in Ons Blad meedeelden, heeft het gemeentebestuur een jaarlyksche som van f 1000 uitgetrokken tot het verbeteren der wegen. Op 't oogen- blik zijn de werkzaamheden al in vollen gang. Ken paardenpad van klinkers wordt aangelegd van Zevenhuis naar Bollendorp. Het gevolg is, dat een gedeelte van den Westerweg, loopende van den Vennewaters- weg tot het huis van Metselaar, tijdelijk voor het rijluigverkeer gesloten is. Zondag a.s. komt een groote processie van, naar men zegt, over de 1000 deelne mers uit Beverwijk en omstreken naar O. L. V. ter Nood. Het maken van het paardenspoor langs Bollendorp tot aan den Vennewatersweg is door den Heiloschen Gemeenteraad gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Tersteeg, voor een bedrag van f396, Oudorp. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 16 Mei. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend heeft, worden de notulen der vorige onver anderd goedgekeurd. Ingekomen zijn en worden gelezen brieven van Gedeputeerde Staten, waarbij goedge keurd worden teruggezondenhet raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeentebegrooting voor 1907tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven dierzelfde begrooting en het kohier van den hoofd, omslag voor 1908, welke brieven evenals het proces verbaal der door B. en W. gehouden verifi catie van de boeken en kas des gemeente ontvangers over de diensten 1907 en 1908, voor kennisgeving worden aangenomen. Daarna komt in behandeling een adres van den heer H. Lindeboom, hoofd der O. L. School alhier, houdende verzoek om ver hooging zijner jaarwedde, in verband met de vaststelling der verordening, regelende jaar wedden van het onderwijzend personeel aan de O. L. School. Wordt besloten aan den adressant mede te deelen, dat de raad vooralsnog geen termen heeft kunnen vinden om gunstig op dat verzoek te beschikken, maar zich voorstelt bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1909 in overweging te nemen, in hoever de geldmiddelen der gemeente het zullen toelaten zyne jaarwedde met eenig bedrag te verhoogen. Ten laatste wordt de verordening regelende de jaarwedden van het onderwijzend perso neel aan de O. L. School in deze gemeente overeenkomstig de voordracht van B. en W. onveranderd vastgesteld, om ter goedkeuring aan Gedeputeeede Staten te worden inge zonden. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Zuid-Scharwoude. Van de 7 sollicitanten, die zich hebben aangemeld voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Zuid Scharwoude hebben er reeds 2 proefles gegeven. Zoo spoedig mogelijk zal begonnen worden met het op maken der voordracht. Het oude raadhuis alhier zal worden afgebroken en op de daardoor leegkomende plaats zal een nieuw worden gebouwd. De kosten daarvoor worden op f 5500 geraamd. Aangezien nog een belangrijke som moet worden afgelost voor den toren en het armenhuis, zal een geldleening worden ge sloten van f 10,200, af te lossen in 34 jaar, tegen een rente van ten hoogste 4l/s pCt. Door verschillende ziekenfondsen aan den Langendyk is een voorloopig bestuur gekozen, dat de mogelijkheid zal onder zoeken, om een eigen geneesheer aan te stellen. Gelijk we onlangs meedeelden werden door de gemeenten, die deelnamen in het garantiefonds van f 10.000 opbrengst voor de lijn Broek op Langendijk—Alkmaar, ver schillende verbeteringen aangevraagd, o. a. het bouwen van een wachtlokaal aan het station Broek op Langendijk. De H S. M. heeft echter geantwoord, dat aan geen dezer verlangen zal worden tegemoet gekomen, welke weigering zy nader motiveert. De vereeniging Landbouwbelang te Noord Scharwoude heeft aan de te Oudkarspel gevestigde landbouwvereenigiug het aanbod gedaan, om gezamenlyk de markt van eerst genoemde vereeniging te beheeren. Daarom trent zullen nog nadere onderhandelingen worden gevoerd. Men twyfelt er niet aan, of deze zullen tot een gunstig einde leiden. Akersloot. Bij Kon. Besl. is benoemd tot burgemeester dezer gemeente J. Hennis, secretaris alhier. Heemskerk. Onze ZeerEerw. heer pastoor is in zooverre hersteld, dat de pater, die tijdens zyne ziekte assisteerde, naar Nieuwe Niedorp is vertrokken. Uitgeest. In de laatste gehouden raads zitting werd aan de Commissie ter viering van het schoolfeest f 100 subsidie verleend verder werd besloten, dat in den vervolge havengeld zal worden geheven. Wij vernemen, dat de WelEerw. heer pastoor Witte, die voor eenige weken door een ernstige ziekte werd aangetast, herstel lende is, maar zoozeer is verzwakt, dat bezoek minder gewenscht, is. Harenkarspel. Verg. v. d. Raad dezer gemeente op Donderdag 21 Mei 1908 des namiddags ten 5 ure. Afwezig de heeren C. Groot en Keesom. De burgemeester, de heer J. Zwan opent de vergadering. Ingekomen stukken o. m. de goedkeuring van Ged. Staten betreffende de salaris re geling der onderwyzers. Mededeelingen: Onderwijzeres te Kerkebuurt vertrekt met 1 Juni. De heer Burger richt de vraag tot den voorzitter, wanneer de benoemde onderwyzeres in functie kan treden. De voorz. met 1 Juli De heer Burger zou gaarne een verzoek richten tot de be noemde onderwyzeres om half Juni in functie te treden, daar de Pinkstervacantie valt van 714 Juni, dus dan zou de school te Ker kebuurt zich die ééne week wel kunnen behelpen. Punt II. Verzoek onderwijzeres betreffende de salaris-regeling met een adhesiebetuiging van de hoofden der scholen. B. en W. stel len voor de salarisregeling te behouden, zooals zy is goedgekeurd door Ged. Staten uitgezonderd het salaris van Mej. de Winter. B. en W. zouden dat salaris willen ver hoogen met f50, daar by de goedgekeurde regeling alle onderwijskrachten f 50 genieten boven het minimum, behalve genoemde on derwyzeres. De heer Slot zegt hierop, dat hy deze f 25 boven meente-architect en W. al een persoonlijke regeling niet gewenscht acht eene regeling betreft alle personen en tijden. De heer Burger sluit zich aan by het ge zegde van den heer Slot, voelt veel voor het request van de onderwyzers om het sa laris in zyn geheel f 50 boven het minimum te brengen, maar met het oog op den financieelen toestand der gemeente, kan hy er niet toe overgaan zyn stem nog te geven, waarop de heer Slot voorstelt het salaris in zijn geheel f 25 boven het minimum te brengen, uitgezonderd het aanvangssalaris, dat noodig op f 600 gehouden moest worden. De heer Burger zegt hierop«Uwe be doeling is toch, dat deze regeling, dan geen terugwerkende kracht heeft», wat de voor steller beaamde. Hierna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, nadat eerst de heer Weel nog was toegelicht op zijn vraag «Hoe is het eigenlijk nou» Voorstel B. en W. wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren J. Weel, BypoBt en Zeist tégen de heeren J. Burger en Slot. Punt IH. Benoeming onderwyzerno. 1 der voordracht, de heer Strubbe, werd, na mededeeling der adviezen van het hoofd der school en van den schoolopziener, met al gemeene stemmen gekozen. Datum van indiensttreding werd bepaald op Maandag 25 Mei a.s. Punt IV. Medegedeeld wordt, dat de aan besteding van het werk op Kerkebuurt aangehouden is, omdat de laagste inschry ver de begrooting van den ge was. Op de vraag of B. vast plan van uitvoering hadden, antwoordde de voorzitter ontkennend. Tot commissieleden voor onderzoek der rekening algemeene armen over 1907 werden benoemd de heerenBurger en slot. De rekening wees aan een batig saldo van f 55,315 gerapporteerd werd een nadeelig saldo van f56,996. Rondvraag. De heer Bur ger wees er op, dat de heer Slot de vorige vergadering inlichtingen had gevraagd om trent het achterwege gebleven adres van de onderwijzers en thans moest spreker zelf licht vragen over eenzelfde geval. Tegelijk met de dankbetuiging was door de heeren hoofden verzonden een adhesie-betuiging aan het request der onderwijzers. Het eerste was wel, het tweede niet ter tafel gebracht. Voorz.: «Dat stuk is geheel over 't hoofd gezien». De heer Burgerzeer wenschelijk vind ik het, om al wat aan den Raad gericht wordt, den Raad hier terstond mee in kennis te stellen, want voor de buitenwereld is het door die inhouding der stukken, alsof de ver houding tusschen B. en W. en de overige raadsleden niet is, zooals zij behoort te wezen, waarop de voorzitter toezegt, dat het niet meer zal overkomen. Verder vindt spreker het wenscheiyk, dat in de eerstvolgende ver gadering de lijst van de armen, die van ge meentewege gratis geneeskundige hulp genie ten, in overleg met ,den dokter nagezien of zoo noodig wordt herzien. Zijdewind. Jaarvergadering van de Boeren leenbank op Maandag 18 Mei 1908, 's avonds 7 uur ten huize van den heer P. J. Bruin. Aanwezig 107 leden. Afwezig 33 leden waarvan 11 met kennisgeving. Na opening door den voorzitter, den heer J. Wit, en lezingr der presentielyst en lezing der notulen door den secretaris welke onver anderd werden vastgesteld en geteekend, werd er op verzoek van den voorz. door den kassier den heer O. Jong Jbz. verslag uit gebracht over den toestand der kas, als volgtOntvangst en uitgaaf spaargeldenOp 1 Jan. 1907 was het spaargeld f 36877.86, in het dienstjaar ingelegd f 40976.38, terug gehaalde spaargelden f 22158.75, saldo 31 Dec. 1907 f 55695.49. Ontvangsten en uit gaven voorschotten: Op 1 Jan. 1907 was aan voorschotten te goed f 31225.in het dienstjaar te goed gemaakt f 26995.terug ontvangen voorschotten f 10925.—, saldo 31 Dec. 1907 f 47295.—. Ontvangsten en uit gaven bedroegen f 10155.13 en werd een winst gemaakt van f 166.66 en de reserve gebracht op f 303.63. Het aantal spaarders klom van 147 tot 188, het ledental van 124 tot 135. Staande de vergadering traden 3 personen als lid toe. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. Zut en gekozen de heer A. Ruiter, en tot lid van den Raad van Toezicht de heer H. Schiebroek. Als kassier werd herkozen de heer C. Jong Jbz. Het salaris van den kassier werd van f 75 op f 100 gebracht. Het bestuurs voorstel, dat in het vervolg jaarlijks 5 pOt. moest worden afgelost van gegeven voorschotten werd aangenomen, ter wijl het bestuurs-voorstel, om aan te sluiten by de Centrale, met meerderheid van stem men werd verdaagd. Het voorstel van het bestuur om de boeken te laten contróleeren, werd by acelamatie aangenomen. By de rondvraag vroeg het woord de heer P. Veldman Gz. waarbij spreker dank bracht aan het bestuur, voor de juiste rege ling der zaken en den vluggen afloop der werkzaamheden gedurende de vergadering. Mede gaf spr. zyne tevredenheid te kennen over de keuze der nieuw benoemde leden en drukte bovendien den wensch uit, dat bet bestuur in de toekomst prettig en eens gezind zal mogen werken. Niemand meer het woord verlangende, bedankte de voorz. allen voor hun goedge- zinden steun en medewerking die hy dezen avond mocht ondervinden, met welke woorden de vergadering werd gesloten. Assendelft, Vergadering van den Raad op Zaterdag 9 Mei, v.m. 10 uur. Tegenwoor dig 9 leden. Afwezig de heeren D. Mz. IJff en G. Boon. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering en voorlezing en goedkeuring der notulen wordt mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, o. a. goedkeuringen van Ged. Staten. Van het Bestuur van het gesticht Meeren- berg opgave van bet bedrag, dat wegeDs verpleging van behoeftige lijders over het eerste kwartaal 1908 verschuldigd isvan het Bestuur der afdeeling Assendelft van de Noord-Hollandsche vereeniging «Het Witte Kruis», waarbij het sympathie betuigt met de aanhangige plannen tot aansluiting aan de waterleiding. Voor kennisgeving aange nomen. Hierna komen ter tafel de rekening van de te Beverwyk gezetelde Gezondheidscom missie over 1907 en de begrooting over 1909. Beiden worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vervolgens worden eenige aan slagen in den Hoofdeiyken Omslag over 1907, op grond van onvermogen, oninbaar verklaard en zonder stemming besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van uitgaven voor den dienst van 1907, tot een bedrag van f 643 796. Stellen B. en W. voor heeren Ged. Staten machtiging te verzoeken tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1907, tot een bedrag van f 208.88. Zonder stemming aangenomen. Deelt de voorzitter mede een door B. en W. ingewonnen advies omtrent de oorzaken der lekkage aan de onderwijzerswoning bij school No. 1 en de middelen tot verbetering daarvan. Wordt B. en W. machtiging ver leend de in dit rapport genoemde gebreken te doen herstellen. Hierna komt in behandeling een door B. en W. opgemaakte ontwerp verordening tot regeling der jaarwedden van de onder wijzers aan de openbare lagere scholen. Behoudens eene kleine wijziging in de rege ling dier jaarwedden en het opnemen van eene bepaling tot regeling van verlof te geven aan gehuwde onderwyzeressen bij zwangersschap, wordt deze verordening vast gesteld als in d9 vergadering van 3 Sep tember 1907. Vervolgens komt aan de orde de verkiezing van twee leden van het Burgerlijk Armbe stuur, wegens periodieke aftreding van de heeren W. Jongejans Thz. en C. Fz. IJff. Na eene opmerking van den heer Sikkes, dat het Armbestuur naar zijne meening niet uit practisch geschikte personen bestaat en er beter lieden kunnen worden gekozen, welke door hun beroep of bedrijf dagelyks aan den weg verkeeren, wordt tot stemming overgegaan. Gekozen de heer W. Jongejans Thz., terwyl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. IJff Fz. en H. Aafjes. Hierby werden op elk dier heeren vier stemmen uitgebracht en bij loting de heer IJff benoemd, welke die benoeming aanneemt. Den heer Jongejans zal hiervan bericht worden gezonden. Wordt in behandeling genomen een door B. en W. ontworpen politieveror- dening. Het daaromtrent ingewonnen advies van de te Beverwijk gezetelde Gezondheids commissie wordt hierbij aan den raad over gelegd. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen omtrent deze verordening, wordt door geen der leden ge bruik gemaak. Nog wordt aan artikel 10 een alinea toegevoegd, inzake het strooien van zand of asch bij gladheid van wegen aan art. 11, dat honden niet onbeheerd op den openbaren weg mogen losloopen tusschen zonsondér- en zonsopgang, en aan artikel 15 om het gebruik van prikkeldraad aan hekken enz. langs den openbaren weg te verbieden. Hiermede de agenda afgehaudeld zijnde, geeft de voorzitter gelegenheid tot het stellen van vragen. Nadat de heer Sikkes gevraagd heeft of het niet mogelijk is, dat in het vervolg de Raadsvergaderingen bij avond worden gehou den teneinde de personen, die belang stellen in deze vergaderingen, in de gelegenheid te stellen die te bezoeken en de voorzitter heeft beloofd dien wensch in overweging te nemen, wordt de vergadering gesloten. Krommenie. Dinsdag 26 Mei, des namid dags om 1 uur zal in het Heeren-logement, het recht tot heffing van bruggeld op de Nawernaschevaartbrug voor den tijd van drie jaren verpacht worden. De Haarlemsche rechtbank eischte tegen Johan Smit alhier wegens meineedige ver klaring, afgelegd voor het kantongerecht in zake relletjes te Krommenie, 5 maanden. Wormerveer. Eenige maanden geleden werd er bij den heer de Boer, schoenmaker, alhier een belangryke diefstal gepleegd. Een kistje, inhoudende een flinke som gelde en twee spaarbankboekjes, werd ontvreemd. Van den dader was geen spoor te ontdekken en reeds was alle hoop op ontdekking opgegeven, toen Woensdag de politie onverwacht aan- wyzingen kreeg, die de arrestatie van den vermoedelyken dader te Zaandam ten gevolge hadden. Woensdagmiddag vervoegde zich een per soon bij een rijwielhandelaar te Zaandam om een fiets te huren. Deze weigerde dit echter, daar de man hem onbekend was. Even later werd de fietshandelaar telephonisch opgescheld door een hem bekend Zaandammer, die hem vroeg, waarom hy zijn zwager geen fiets wilde verhuren en die er bijvoegde, dat hij per- soonlyk borg voor de fiets bleef en zijn zwa ger een volgbriefje ter hand zou stellen, Eenigen tijd daarna verscheen de bewuste persoon met een volgbriefje en nu had de rywielhandelaar geen bezwaren meer. Spoedig bleek evenwel, dat het volgbriefje valsch was. De politie van de omliggende dorpen werd telephonisch verwittigd en toog op onderzoek uit. De fietsryder was langs Koog aan de Zaan en Zaandijk naar Wormerveer gereden, onderweg trachtende zijn rywiel voor een spotprys van de hand te doen, wat hem evenwel niet gelukte. Beter slaagde hy te Wormerveer, waar de rywielhandelaar O. Ver meulen, wonende Krommenieërweg de fiets kocht. Daarop keerde de rywielverduisteraar te voet naar Zaandijk terug, doch werd daar door de politie uit Wormerveer aangehouden in het wachtlokaal van de Alkmaar Packet. Terwijl een der politiemannen den heer Piel- kenrood te Zaandijk ging roepen, bij wien de aangehoudene ook was ingegaan om het rijwiel te koop aan te bieden, werd hy door den heer Kool, adjunct-inspecteur van politie te Wormerveer bewaakt. Plotseling haalde de rywieldief een revolver uit den zak te voorschyn en voordat de heer Kool het kon verhinderen, had hij zich dwars door het hoofd geschoten, zoodat hij onmiddeliyk een lijk was. By het afzenden van dit bericht kon de indentiteit van den overledene nog niet vastgesteld worden bij gebrek aan juiste papieren. Vergiftigd. Het tweejarig kind van den heer N. v. d. Ven te 's-Hertogenbosch had een fleschje met likdoorntinctuur weten mach tig te worden, waaruit het iets dronk, met het noodlottig gevolg, dat het binnen enkele oogenblikken overleed. Dow den bliksem gedood. Donderdag middag werd de veehouder J. Meyer te St. Nicolaasga door den bliksem gedood. Moord te Nizza. In Nizza werd Zondag een moord gepleegd, waarbij een kellner, de 23 jarige H. J. Jeruzalem, door den Neder lander van Binckhorst tot den Blnckhorst, met een dolkmes doodelijk gestoken werd. Jeruzalem is geboren te Aken, waar hy, in vereeniging met zyn vrouw, de 21 jarige Thereee Offermann, geboren te Vaals, een publiek huis geëxploiteerd had. De echte lieden J. hadden zich 4 Februari van dit jaar voor de rechtbank te Aken te verant woorden. Jeruzalem werd van het hoofdpunt der aanklacht, zware koppelary, waarbij ook zyne vrouw betrokken was, vrijgesproken, doch wegens koppelarij in vereeniging werd de man tot 6, de vrouw tot 4 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Tydens de zitting werd J. gearresteerd, doch werd tegen borg tocht van 10000 mark op vrye voeten ge steld. Dit geld had J. bekomen, evenals duizenden marken voorheen, van den Hol lander Binckhorst, die vroeger de minnaar was geweest van Therese Offermann, ter slechter naam en faam bekendook het publiek huis had J, gekocht van geld van B. afgeperst. Binckhorst, die weer op vrije voeten is gesteld, is geboren te Maastricht en byna 26 jaren oud. Hij is van nette familie, be zocht het gymnasium te Maastricht, doch leidde een losbandig leven. Slechts enkele jaren is B., die een tame lijk fortuin had, uit Maastricht vertrokken. Een heer uit Maastricht, bij wien B. vroeger gewoond heeft, is naar Nizza afgereisd. Familiedrama. Te New-York is de 72-jarige millionair George Sterry doodge schoten door een xyner zoons, die daarna zichzelf doodschoot. De reden was, dat de oude Sterry wilde hertrouwen met eene jonge onderwyzeres. Legaten. Wylen Mr. C. Cock te Leiden heeft aan verschillende godsdienstige en lief dadige instellingen ruim f 240000 vermaakt. Onweer. In Galicië heeft eergisteren een hevig onweer, vergezeld van zware hagel vlagen, groote verwoestingen aangericht in het district van Fornopol. Het te velde staande gewas is vernield, boomen zyn omver- gerukt en gebouwen beschadigd. Te Ohoo- dacsof is een man gedood en vyf werklieden zijn zwaar gekwetst door een rytuig, dat door den storm werd opgenomen en wegge slingerd. Toch gesnapt. Een Brusselaar had in Parijs een automobiel besteld van 45 paarde- krachten, voor 30,000 fr. Bij het vertrek plaatste zich een beambte van de fabriek naast den chauffeur met een bedrag van 1400 fr. bij zich, voor de douanerechten. Toen de grenzen in het gezicht kwamen, gaf de chauffeur aan den wagen zyn grootste snelheid en onder een kogelregen der grenswachters passeerden zij de grens en deelden samen de 1400 fr. De ambtenaren kwamen echter den naam van den fabrikant te weten, zoodat de twee heertjes niet lang pleizier van hun werk hadden. Ongelukken. Bij het werken aan de R. K. Jongensschool aan de Lauriergracht te Amsterdam, viel een opperman, vermoe delyk door een misstap, op de binnenplaats. Naar het Binnengasthuis vervoerd, was de ongelukkige bij aankomst aldaar reeds over leden. De molenaarsknecht Yos geraakte Donder dagochtend onder een beladen kar te Sittard en was terstond dood. Een Belgisch ongehuwd douanebeambte, die verleden week in de Maas tegenover Eijsden verdronk, ie Donderdagvoormiddag te Maastricht opgehaald. Set aantal kranten over de geheele wereld. Er is een berekening, die heeft uitgemaakt, dat op 82000 inwoners van onzen aardbol één dagblad voorkomt. Het lykt voor een ondernemend man hoopvol genoeg om wat nieuwe kranten te ondernemen. Uit een statistiek der nieuwsbladen van de verschillende landen van Europa en van de geheele wereld blijkt, dat het record aan Duitschland toekomt, met 5500 nieuwsbladen, waarvan 1800 dagbladen. Daarna komt Enge land met 3000, waarvan 809 dagelyks ver schijnende en dan Frankryk met 2819 bladen, waarvan een vierde dagelyks of twee of driemaal per week verschynen. Wy hebben ongeveer 2000 periodieken. In België bestaan er 1900; in Italië 1400; dai rijk-Hongarye, Spanje, Rusla en Zwitserland met 450krai zyü er een 20000 nieuwsbli In Azië zyn er maar 3< die voor het grootste gedeel Japan en in Engelsch-Indi bezit er 1500. In Afrika verschynen mt waarvan 30 in Egypte en Europeesche koloniën. Amerika wordt eervol i: gemeld. In de Vereenigde Si zoo maar even 12.500 nieuwi een duizendtal dagelijksche. Australië komt voorloopig De Burgemeester der gemeent ter algemeene kennis, dat de k jaar 1908/9, aanwijzende de name: voegd zijn tot het deelnemen aan leden van de Tweede Kamer, v Staten en van den Gemeenteraad, gemeente voor een ieder ter inza en in afdruk tegen betaling van 1 is gesteld. Alkmaar, De Burgemee 18 Mei 1908. q Nationale Millt Oproeping onderzoek Ver Burgemeester en Wethouders va bij deze op, de verlofgangers van binnen deze gemeente in het r< gangers der Nationale Militie inge op Dinsdag, den 23sten Juni deze middags te tien ure, te laten vine Doelen, aan de Doelenstraat alhiei of vanwege den Militie-Commissari' zocht, gekleed in uniform en voorz ben^ van het korps medegebrachte rustingstukken, benevens zakboekji Aan het onderzoek zullen behoo alle verlofgangers der militie te 1 tot welke lichting zij behooren, du ingedeeld voor de lichtingen 1900 uitzondering echter van de verlof 1908 vóór het voor het onderzoek uit anderen hoofde dan krachtens i der Militiewet 1901 onder de wape of die bestemd zijn om in 1908 k art. 109 of art. in van voorme wapenen of in werkelijken dienst te en met uitzondering van de verlofg tens de derde zinsnede van art. vrijgesteld van de verplichting 01 bij te wonen. Ingelijfden bij de militie, die 1 der wet van den werkelijken die of aan wie krachtens art. 114 de eerste oefening of van verblijf ond( verleend, zijn gedurende den tijd genot zijn van de ontheffing of vat niet aan het onderzoek onderworpe Evenmin wordt aan het onderZ' door verlofgangers, die in dit jaar het ingevolge art. 3 der wet va (Staatsblad No. 159) bij de Land van een verlengden militie-diensttijc art. 134 der Militiewet 1901 naar d te gaan Parochie van den S. Li Zondag 's morgens 61/, e H.H, Missen10 uur gezoi s midd. 2 uur Catechismu per» 's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. I voor de bekeering der zont Maandag 's avonds 8 uur Predikatie. Dinsdag 's morg. 9 uur ge voor Mej. Olasina Aghina; Meimaandoefening met Rozt Woensdag 's namidd. van legenheid om te Biechten; Maria Lof met gezangen. Donderdag, feestdag van des Heeren, 's morg. 61/, e: H.H. Missen 10 uur gez. Predikatie; 'smidd. 4 uur Ves 8 uur Lof met Predikatie ter e V r y d a g 's avonds 8 uur 1 gezangen. Zaterdag 's morg. 9 uur leden der Broederschap het van Maria enz.; 's avonds Lof met Rozenhoedje. Parochie van den H. Do Zondag 's morgens 6, 71/, H.H. Missen; 101/, uur Hot 2 en 3'/, uur Catechismus; s avonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez eere van den H. Antonius. Woensdag 's morg. 8 uu: eere van O. L. Vr. van den I met vollen aflaat voor een i tegenwoordig is; 'savonds 7 ut Maandag, Dinsdag en Woen dagen, krachtens dispensatie of onthouding. Voor de M telkens de litanie van Allerhei dagmiddag gelegenheid om Donderdag, feestdag va Hemelvaart, geb. Heiligen 6, 71 en 9 uur stille I 10 V, uur solemneele Hoogm ^3 uur Vespers 's avonds 7 Feestpredikatie. Verder de overige dagen 's s Lofgezangen en Rozenhoedje H, Maagd. Zondag 31 Mei a.s. St. Joseph 101/, uur Afd. B J'/j uur - Zondag, feestdag van Maria' Christenen, 's morg. 7 uur onderrichting 91/, uur Hoogn katie; 'smidd. l1/a uur d uur Vespers; 's avonds maand-Lof met Predikatie. Maandag 's morgens 71/, 8 uur gez. Maandstond v Van Beek, geb. Catharina Rt ""dag 'smorg. 7uur I f?ez. Huwelyksmis. Woensdag 'smorg. 7l/s en H-H. Missen 's midd. van legenheid om te Biechten.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2