Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. «Semen Grigorjewitsch, bezit je ook boe ken?» Boeken, wat voor boehen?» wae het antwoord. »'t Komt er niet op aan». Neen, boeken bezit ik niet I Wij hebben geen boeken noo- dig, want wy hebben een krant, die wQ gebruiken kunnen». >Wat, ben je op een krant geaboneerd >Nu, geaboneerd nu juiat niet, maar ik krijg er een van den winkelier». »Wat ia dat voor een krant »De Nowgorod, hiatok; dat ia voor ona de beate krant». «Waarom de beate Ja, ziet u, mijnheer, 't ia werkelijk de beate, alleen ia somwijlen het papier wat hard. In den regel echter ia het goed, dun en zacht en uitnemend om sigaretten te rol len». >Om sigaretten te rollen?» >Ia, wij gebruiken het papier om te rooken. Het papier van boeken ia niet zoo goed. Miaschien ia ook wel in boeken goed papier te vindenmaar wij hebben zulke boeken nooit gevonden, en daarom hebben wij ook geen boeken noodig».' Waarlijk, wij leven in een «verlichte» eeuw. De Kamer van Arbeid. Naar Eet Vaderland verneemt, ia een ontwerp tot herziening van de Wet op de Kamera van Arbeid in voorbereiding. Het voornemen der Regeering moet zijn de bevoegdheden der Kamer uit te breiden en te veraterken. Kath. Soc. Actie. In plaats van den heer Ratté, onlangs overleden, ia aan het Centraal Bureau der Kath. Sociale Actie, gevestigd te Leiden, benoemd de heer Emile Verviers, thans boekhouder aan de Suikerfabriek van de firma de Ram Cie, te Roosendaal, en in 't bezit van 't diploma voor Staathuishoudkunde. Ongezouten. Dat een vrouw over vrouwen veel scherper oordeelt dan een man, blijkt opnieuw uit het volgende atukje, geknipt uit de correspon dentie-rubriek van De Eollandsehe Lelie redactrice freule Anna Lohman »De meeste vrouwen zijn juist daarin zoo akelig onwaar; zoo lievig-schijnheilig. Men moet ze hooren keuvelen en leuteren over het «moederinstinct», en de «echte» moederge voelens, etc., en dan zien, hoe ze doen in huia en achter de schermen. Weet u, dat op 't vorige kinderbeschermerscongres een van de woordvoersters, die een speech hield, klinkend als een klok over moederplichten, etc., haar eigen kind ondertusschen doodziek had liggen aan typhus Zoo'n wijf zotf ik met pleizier zien verdrinken! 't Doet me denken aan de vrouw, van wie ik indertijd vertelde, die lid was van het hoofdbestuur van de vrouwententoonstelling, die bij ons in het pension zat te keuvelen met een ge leerd gezicht over al de belangrijkheden van van die «taak», terwijl ze ondertusschen haar ware taak aan de meid thuia overliet, (bjj een zoo zwaar zieken echtgenoot, dat ze met telegrammen op de hoogte werd ge houden of ze kon blijven, dan wel terug moest voor haar fatsoen). Maar je kind in ziekte alleen laten, om te gaan kletsen in het publiek over je «plichten», is nog honderdduizendmaal «verachtelijker». R. K. Herstellingsoorden. Naar De Tijd verneemt, worden door de bouwcommissie der bovengenoemde ver- eeniging ernstige onderhandelingen gevoerd over aankoop van een terrein voor een sanatorium voor zieke kinderen aan de Noordzeekust en van een ander terrein voor een sanatorium voor longlijders in een boschrijke streek. Waarschijnlijk zal spoedig op voorstel der bouwcommissie een beslissing worden genomen door het bestuur. De Audiëntie der Nederlanders bij Z. H. den Paus. Verleden week Vrijdag had de audiëntie van het Ned. Comité bij den H. Vader plaats. De audiëntie had een prachtig verloop. Mgr. de Aartsbisschop hield een schoone toespraak tot Z. H. De katholieken van Nederland, sprak Z. D. H. komen hun Vader gelukwenschen met zijn jubilé, komen met kinderlijk geloof en liefde hun gehechtheid betuigen aan den H. Stoel en aan den persoon des Pausen en Hem danken voor het groote werk, dat door Hem is verricht, voor de veelvuldige Communie, voor de uitvaardiging der Encycliek «Pascendi». De Doorl. spreker bracht ook in herinnering den marteldood der Martelaren van Gorkum en den strijd door de Kerk van Nederland gestreden tegen het ongeloof. Een hartelijk wederwoord werd daarop door den Paus gesproken, waarin Z. H. dank uitsprak voor den troost, Hem door het Nederlandsch Episcopaat en de Neder- landsche katholieken door hun arbeid en aanhankelijkheid geschonken. Tweemaal ging Z. H. onder de aanwezigen die omstreeks zestig personen telden, rond, onderhield zich een oogenblik met ieder van hen, deelde medailles uit en zegende hen allen. In gesloten enveloppe bood de Aarts bisschop, knielend voor den troon des Pausen, de jubilé gaven aan. Na de audiëntie by den H. Vader werd een bezoek gebracht aan den Staatssecre taris, kardinaal Merry del Val. Er is van de deputatie en de Nederlan der», die hen vergezelden, een photografische opname gemaakt. Inlichting verstrekt. Voor katholieke boeren, die naar Amerika willen verhuizen, geeft, voor het verkrijgen van inlichtingen, de N. Koerier het adres op van den weleerw. heer G. M. van der Velden, Hasselt, België, Aantal inwoners van Nederland. Blijkens mededeeling in de Stct. (no. 120) was het aantal inwoners van Nederland op 1 Januari 19085.747.273 daarvan waren 2 851.498 mannen en 2.895.775vrouwen. Ned R. K. Typografenbond. Zondag 28 Juni houdt de Nederl. R. K. Typografenbond eene algemeene bestuurs vergadering te Batneveld,_ des middags te 12 uur, ter bespreking van belangrijke voor stellen en vaststelling der agenda voor de jaarvergadering. Een Katholieke Universiteit. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. Tilb. Ct.: Wanneer mjjn inlichtingen juist zijn en ik heb geen reden daaraan te twijfelen, dan zou by de collecte voor de Radboudstichting voor een katholieke universiteit in het by- zonder het katholieke Zuiden mild hebben bygedragen. Het bisdom 's-Hertogenbosch bracht dan ruim in de twintigduizend gulden op en ook in het bisdom Breda droegen de katholieken een zeer respectabele som byeen. Boven den Moerdijk was men minder scheutig en bleef men ver daarbij achter. Gezien de bijzondere en offervaardige belangstelling van Noord-Brabant zouden pogingen worden aangewend, een eventueele katholieke universiteit zoo mogeiyk in die katholieke provincie zelf onderdak te brengen ALKMAAR, 27 Mei 1908. Het gemengd koor «Alcmaria» alhier, directeur de heer Frans Rigter, behaalde in den internationalen zangwedstrijd te Amster dam in de tweede afdeeling, met 4 tegen 1 stem, den tweeden prys, zijnde een ver guld zilveren medaille en f 75. Naar de N. Ct. meldt, heeft Da. A. Guldenarm, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, het voornemen bij het einde dezes jaars eervol emeritaat te vragen. Op het veld der tennisclub »A(lwaya) R(eady)< aan de Zandersloot, hadden Zondag verschillende wedstryden plaats tusschen de Alkmaarsche en Hoornsche tennisclub. De belangstelling was vry groot. De Alkmaarsche vereeniging was de Hoornsche in alles de baas, terwijl er slechts in één Heeren-double drie sets moesten gespeeld worden om tot een beslissing te komen. Een kort overzicht laten wij hier volgen le Mixed-double 6—0 6—1 2e 6—2 6—3 6—1 Dames double 6—2 6—1 le Heeren double 6—3 6—0 2e 9-7 1—6 4—3 Alles in het voordeel van >A. R.< De afdeeling Alkmaar van de Handels- reizigers-vereeniging «Eendracht» zal op Zaterdag 30 dezer, 's avonds te l'/j uur in de bovenzaal van «de Unie», Chooratraat, eene openbare vergadering houden, toegan kelijk voor alle handelsreizigers en agenten, waarop de heer J. J. Drilsma, voorzitter van de afdeeling Amsterdam van genoemde vereeniging, zal spreken over «Het nut van Organisatie». Dezer dagen slaagde de heer W. van der Meulen, alhier, leerling van den heer J. H. Elfring, voor het examen-boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in Neder land te Amsterdam, In de week van 18 tot 23 Mei zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 97 kuipbaden, 90 regenbaden le kl. en 224 regenbaden 2e kl., te zamen 411 baden. Aan het jaarverslag der stoomtramweg maatschappij EgmondAlkmaar—Bergen over 1907 ontleenen wy het volgende Het vervoer over dezen stoomtramweg is in het afgeloopen jaar nagenoeg gehjk ge weest aan dat over 1906. Vervoer en opbrengst over 1907. Het aan tal reizigers bedraagt 330718, het aantal werkm. kaarten 136, de opbrengst reizigers f 46566.951/3, de opbrengst goederen f 6000.51, de opbrengst diversen, f 1396,45, totale op brengst dus f 53963.91.]/s- De opbrengst per dag-kilometer bedroeg f 10.21 tegen f 10.31 in 1906 en f 9.78 in 1905. De dienstregeling is ongeveer geiyk ge bleven aan die van het vorig jaar. Het totaal aantal afgelegde treinkilometeis bedroeg 108008 tegen 105219 in 1906. De dienst werd met groote regelmaat uit geoefend. Weg en materieel verkeerden in uitstekenden staat. In het Bestuur der Vennootschap kwam geen verandering. De heer J. van Reenen is ditmaal aan de beurt van aftreding. Uit de balans en winst- en verliesreke ning biykt, dat wederom vier procent aan de aandeelhouders wordt uitgekeerd. Broek op Langendljk. Te Broek op Langendyk is tot tydelijk onderwijzer be noemd de heer J. Snijders te Enkhuizen. Er hadden zich 3 sollicitanten aangemeld. Het bouwen der Christeiyke school te Noord-Scharwoude, alsmede de onderwyzers- woning is gegund aan den heer P. Zuidschar- woude aldaar, voor het timmerwerk; het metselwerk werd opgedragen aan den heer O. Zeeman. Op de laatstgehouden vergadering van het plaatselijk begrafenisfonds te Zuid-Schar- woude is besloten dit fonds op anderen grond slag te plaatsen, opdat het zal kunnen vol doen aan de bestemming, die een dergelijk fonds hebben moet, en opdat ieder, groot ol klein lid kan worden. Daardoor wordt onder vangen het bezwaar, dat men zich zou moeten wenden tot een instelling, waarin de leden niet den minsten invloed hebben, Op die wyze wordt het dus meer een eigen fonds. De toetreding en de te betalen premie is als volgt geregeldIndien beide ouders lid zyn, worden de kinderen tot hun 3de jaar gratis aangenomen en bij overiyden of leven loos aangeven f 5.— uitgekeerdpersonen van 3 tot 12 jaar betalen 1 cent per week, de uitkeering bedraagt f 25.—personen van 12 tot 30 jaar betalen 2 cent per week, de uit keering bedraagt f 50.— personen van 30 tot 40 jaar betalen 3 cent per week, de uitkeering zal f 50.— bedragen. Wenscht iemand boven den 40-jarigen leeftijd lid te worden,dan worden de premie, het bedrag en andere zaken vast gesteld by maatregel van beBtuur. De tegen woordige leden, welke boven den leeftijd van 30 jaar zijn, kunnen lid blijven op de voor waarden, vastgesteld voor personen van 12 tot 30 jaar. Op lateren leeftijd der leden blijft de contributie gelijk aan die, welke van af den 12 jarigen leeftyd is vastgesteld. 't Spreekt van zelf, dat, zoolang er nog geen voldoend reservefonds is gevormd, het wel eens zou kunnen voorkomen, dat het bepaalde uitkeeringsbedrag over de leden moet worden omgeslagen. Er zal, zoo deelt het bestuur mee, naar een nette wijze van teraardebestelling worden gestreefd. Er worden ijverige pogingen in het werk gesteld, om het aantal leden zoo groot mogelijk te doen worden. Noord-Scharwoude. Woensdag 20 Mei had de vergadering plaats van den Boeren bond te Langedykaanwezig 52 leden. Besloten werd tot het coöperatief aankoopen van brandstoffen, hetgeen door het bestuur zal worden uitgevoerd. De inschrijvings-bil- jetten worden in de loop dezer week bij de leden bezorgd. Het aftredende bestuurslid G. Bekker, tevens secretaris van den Boe renbond, werd herbenoemd. De aftredende leden voor afgevaardigden naar Alkmaar, de heeren F. Zut, G. Kramer en J. Bos, werden met algemeene stemmen herbenoemd. Hierna vergadering der boerenleenbank. Opening door den Directeur, den heer G. Duives, met een woord van dank voor de opkomst en het gunstig werken der boeren leenbank, dat uit de balans zal blijken. Het verslag van den kassier luidt als volgt i omgezet kapitaal f 82570.69Yj- Ontvangen spaargeld f 32411.90 terugbetaald spaargeld f 13579 verleende voorschotten f 24045 terugbetaalde voorschotten f 6320. Winst der bank f 189.911/1 van het afgeloopen jaar. De rekening wordt nagezien en in orde be vonden. Hierna verkiezing van een bestuurslid, tevens Directeurde heer G. Duives werd als zoodanig herkozen. Vervolgens werd medegedeeld, dat het hoogste voorschot, dat een persoon kan krijgen van f 7000 op f 4000 is gebracht, hetgeen de vergadering goedkeurt. De rentevoet, die voor spaargeld 4 °/o wa8> werd verlaagd tot S3/t en voorschotten worden gegeven op 43/4 °/o met 1/i provisie. De minste inleg der spaargelden werd van 50 centen gebracht op 25 centen, ter bevordering van het sparen. Het salaris van den kassier werd van f 75 tot f 100 verhoogd, hetgeen met algemeene stemmen werd goed gevonden als een erken tenis voor zyn yver en werkzaamheden. Tevens werden herkozen de heeren Kl. Bruin en Kl. Kos, aftredende leden van den raad van toezicht. G. Duives werd herkozen voor afgevaardigde naar Alkmaar en G. Kramer als plaatsvervanger. De vergoeding der on kosten als afgevaardigden werd gesteld op f 1. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen en een aan sporing om in de richting van naastenliefde te biyven werken, met gebed de vergadering. In De Tijd van gisteravond lezen wij, onder het opschrift«Hoe slim de liberalen op kleine plaatsjes zijn» het volgende Te Noord-Scharwoude (N.H.) was er geen enkel Katholiek in den Raad, ofschoon zij volgens hun aantal zeker aanspraak op twee zetels hebben. Men wilde daarin op gemoe- deiyke wijze verandering brengen en noodigde daarom de besturen der vooruitstrevende libe rale partij en der anti revolutionnairen ter conferentie uit. Het geheele bestuur der liberale party was met zyn president aanwezig. Toen de gronden, waarop de Katholieken een afgevaardigde vroegen, waren bekend gemaakt antwoordde de president der liberalen, dat hij die gronden volkomen beaamde en het recht der Katholieken op een zetel erkende. Toen hem daarop gevraagd werd, dit te toonen, door by de toen bestaande vacature een Katholiek tot candidaat te stellen, ant woordde hy, dat dit onmogelyk was, wijl de grosiyst reeds was opgemaakt en de gestelde candidaten hun antwoord reeds had den ingezonden. Dit gebeurde December 1907. Doch zie, daar komt nu onverwacht weer een vacature in het liberale kamp, omdat een raadslid de gemeente gaat verlaten. Natuurlyk herinnerden de Katholieken den president aan zyn uitgesproken recht van de Katholieken op een zetelzij vroegen van zelf, nu een katholieken candidaat te stellen. En wat, denkt ge, antwoordt de president Lach niet hoor «Namens het Bestuur heb ik op die conferentie gezegd, dat de groslijst niet veranderd kon worden doch persoolijk (en opdat men hem toch maar goed zou be- grypen, voegt hy er bij) niet namens het bestuur heb ik gezegd, dat de Katholieken recht hebben op een zetel.» Vindt ge zulk een vinding niet koatelyk? Want ge moet wel weten, dat die president op de conferentie heelemaal niet heeft ge zegd, uit wiens naam hy sprakhij nam voortdurend het woord als president der Liberale Party, Zou Salomon in al zyn wijsheid wel zulk een snedige vondst hebben kunnen doen Wy gelooven het niet. Doch nu heeft hy dan ook gemaakt, dat het bestuur gerust een liberalen candidaat kan stellen. Waariyk de naam van dien man moet wereldkundig worden, hy kan beslist nog eens een goede candidaat voor de Tweede Kamer worden. Welnu, uit de onderteekening van het stuk, geplaatst in de Nieuwe Langedijkei- Courant van 24 Mei. 1.1. blijkt, dat deze man isde heer J. H. Keizer, president der vooruistrevende Liberale Partij en tevens uitgever en redacteur van bovengenoemde Courant waaruit wy dit staalje van buiten gewone slimheid hebben geput. Akersloot. De heer W. P. de Vries alhier, slaagde te Utrecht voor het examen van apothekersbediende. Heemskerk. Donderdag 21 Mei hield de coöperatieve boerenleenbank haar alge meene vergadering in het café «de Zon». Aanwezig 144 leden van de 167. Na het welkom van den directeur der bank, werd voorlezing gedaan van de uitgebreide notulen van de algemeene vergadering van 18 Dec. '07, deze notulen werden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde was nu verkiezing van één bestuurslid. Vóór de stemming vroeg de heer B. de Roode het woord en drong er krachtig op aan den heer J. de Wildt te herkiezen. Toen daarop de heer O. de Bie verklaarde, dat de heer J. de Wildt zich zyn herkiezing zou laten welgevallen omdat verschillende leden bij hem daarop hadden aangedrongen, werd genoemde heer met bijna algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Daarop werd door den secretaris een gedetailleerd verslag uitgebracht van de algemeene ver gadering, gehouden te Utrecht 16 Mei '08. Hierna volgde voorlezing der rekening en balans door den kassier, waarvan we het volgende merkwaardigs opteekenen om te doen zien, hoe uitgebreid de werkingen onzer bank worden. Het laatste no. der spaar boekjes is 219, dat der voorschotboekjes 217. In 1907 bedroeg het totaal der ontvangsten f 91131.41 en dat der uitgaven f 87936,38, zoodat er een omzet te constateeren valt van f 179067.79. Het kasgeld bedroeg op 31 Dec. '07 f 5018.70. Belegd was er f 29361.99. Aan kapitalen had de leenbank bij 't begin van het jaar te goed f 46903. Aan nieuwe kapitalen, die aangevraagd wer den, was het tegoed f 30015. Terugbetaald werd f 31119er bleef een te goed van f 45799. Aan interest moest f 2036.83 betaald worden er werd vereffend f 2031.99, dus bleef er f6.54 te goed. Tot leden der com missie, die de leggers zouden viseeren, wer den benoemdFl. Hoogewerf, J. de Roode en P. Klaase. Naar aanleiding dat de alge meene vergadering van 16 Mei '08 te Utrecht de rentestandaard had verminderd met 1/s °/0, werd ook hier de rentestandaard teruggebracht voor de voorschotten met '/i ^us ge bracht op 4]/j °/0, ingaande 1 Juli a.s, de rente der spaargelden bleef 4 het bestuur hield zich echter het recht voor dit le gelegener tyd te verlagen. Voortaan zal op de algemeene vergadering een pre- sentielyst ter teekening liggen om het absen tisme der leden beter te kunnen controleeren en wat daarmede samenhangt. Het voorstel om in het vervolg de bestuurderen der bank een gezamenlyk presentiegeld van f 25 toe te kennen, werd goedgevonden. De directeur bracht tijdens de vergadering ter gepaste plaatse een woord van lof en dank aan den oud kassier, die krachtig had medegewerkt tot bloei en groei der bank. Assendelft. Zondag 31 Mei, 's avonds half acht, geeft de R. K. Mannen en Gemengde Zangvereeniging, onder directie van den heer E. Boon, een uitvoering in het Patronaats gebouw. Het programma bevat, behalve een paar gemengde dubbelkwartetten, een 5 tal gemengde koortjes en een 7-tal mannenkoren. De langdurige droogte veroorzaakt de Assendelfters veel last. De waterbakken aan de huizen waren voor 14 dagen al uitgeput gelukkig had men de enorme bakken aan de 4 openbare scholen, daar gemaakt door het Witte Kruis. Deze werden flink aangespro ken en voorzagen dus in het watergebrek. Doch nu zyn ze ledig. Het «Witte Kruis» echter, dat waakt als een bezorgde liefdevolle moeder over de ge zondheid der leden, steekt nu de handen uit de mouw. De gemeente verschaft duinwater en het Witte Kruis zorgt, dat het onder de regenwaterlooze Assendelfters komt. Voor dat doel varen nu reeds 5 waterschuiten. Krommenie. De Stct. no. 123 bevat Kon. Besl. van 16 dezer, waarby de Vereeniging tot den bouw van arbeiderswoningen «De Volkwoning» alhier, is toegelaten als veree niging, uitsluitend in het belang van verbe tering der volkshuisvesting werkzaam. By den op Zondag gehouden wedstryd van gemengde zangvereenigingen, by gele genheid van het Internationale Concours te Amsterdam, verwierf de zangvereeniging «Zang en Vriendschap» alhier, in de tweede afdeeling den 4en prijs. De verpachting van het recht tot heffing van bruggeld van de Nauernasche vaartbrug voor den tyd van drie jaar, bracht gistermiddag by opbod de som van f 6100 per jaar op. Vervolgens werd het door de vorige pachters, de heeren J. Klooster en 0. Ooms, met f 400 daarboven, in beslag genomen. By de vorige verpachting werd het recht door genoemde heeren voor f 4700 per jaar verkregen. Wormerveer. In de raadsvergadering dezer gemeente werd na voorlezing en goed keuring der notulen het volgende behandeld 1. De verslagen in zake volkshuisvesting, gemeentewerken en waterleiding werden voor kennisgeving aangenomen 2. Voor de plaat sing van twee lantaarns aan de nieuw aan gelegde Oranjestraat werd f 90 toegestaan 3. Het kohier van de belasting op den afvoer van water en vuil, dienst 190S, werd zonder hoofdeiyke stemming vastgesteld op f2908; 4, Met ingang van 1 Juni werden tot plaats vervangende hoofden der openbare scholen A, B, O en D benoemd de heeren J. Bot- terop, J. Groenewold, G. Cramer en A. Hartland 5. Ter bestrijding der kosten voor vervanging van den heer Ph. Beernink, eerste ambtenaar ter secretarie, die voor 5 weken onder de wapenen moet komen, werd f 100 genoteerd6. Voor kennisgeving werden aangenomen de adressen der afdeelingen «Wormerveer en Omstreken» van het N. O. G en van den Bond van Ned. Onderwyzers, een dankbetuiging inhoudende voor de nieuw ingevoerde salarisregeling, waardoor de sala rissen der openbare onderwyzers belangryk werden verhoogd. 7. Een verzoek van P. van Velzen tot aankoop van gemeentewater aan den Wandelweg werd aangehouden, omdat aan niemand bekend was, of die sloto gemeente eigendom is of niet. Wel werd besloten aan mej. de wed. J. J, M. Sieking een gedeelte sloot naast haar woning te verkoopen 8. Een levendige discussie ontspon zich tusschen den voorzitter en den heer Dekker naar aanleiding van een credietaan- vrage van f 2350 voor herstel der rioleering van de Warmoesstraat. De voorzitter merkte op, dat de aanleg van riolen en bruggen hier vroeger op een koopje geschiedde en dat men nu dergelijke bedragen voor her nieuwing noodig had. De heer Dekker ver dedigde de vroegere manier van riolen aanleggen en wees er op, dat men toen niet, zooals nu volgens het nieuwe systeem van den gemeente-opzichter geschiedt, de riolen met 40 c.M. zand ging belasten, waardoor verzakkingen ontstaan. Meerdere raadsleden stemden met deze woorden in9. Op twee vragen van den heer Blok werd geantwoord, dat de chefs van gasfabriek en gemeente werken de uitkeering van ziektegeld op eigen houtje regelen, doch dat die toestand zal worden voorzien by de invoering van het werkliedenreglement, Bovendien werd te kennen gegeven, dat de exorbitante gaspry- zen, nl. 9 cent per M3. voor lichtgas en 7 cent per Ms. voor kookgas, spoedig ver laagd zonden worden. Hierna sluiting. In aansluiting van ons bericht omtrent den rijwielverduisteraar, die zich in de wachtkamer der Alkmaar Packet te Zaandyk van het leven beroofde, kunnen wy melden, dat het lijk van den omgekomene herkend is. Het bleek te zijn een zekere F. C. Hooft, oud 31 jaar, wonende in de Willemstraat te Amsterdam. De overledene had reeds heel wat op zyn geweten en was dan ook reeds eenige malen veroordeeld. In den laatsten tijd had hij vele oplichtingen gepleegd, waarvoor hij nog terecht had moeten staan. Blijkens de opgave van het Oentraal Bureau voor de statistiek telde onze gemeente op 1 Januari 1908 6606 inwoners. Helder. In ons Bondsgebouw had Zon dagavond eene liefdadigheids-voorstelling plaats omdat ergens hulp moest worden geboden en de kas van «Hulp in Nood» er nu niet zoo byster goed voorstond, 't Doel is bereikt, er was een heel aardige ontvangst. De heeren dilettanten haddenln belangelooze samenwerking met «Winnubst», onze muziek- afdeeling, voor een aardigen avond gezorgd. Twee blijspelen werden gegeven die byzonder in den smaak vielen. De avond werd aan gevuld met voordrachten en waar de oude garde weer op de planken kwam, was 't iets goeds. Daar is van ganscher harte ge lachen, en niet maar zoo'n beetje. Voor pianobegeleiding zorgde mej. K. 't Was een mooie avond, in dubbel opzicht. Uit de Streek. De appelboomen, welke thans in vollen bloei staan, beloven in 't algemeen een rijken oogst. Verleden jaar was de opbrengst schaars. Peren zyn zoo goed als uitgebloeid en beginnen reeds vrucht te zetten. Aardbeien. Te Beverwijk en omstreken beginnen de aarbeien zich reeds te zetten. De meeste stukken beloven een goede op brengst. De kweekers weigeren te verkoopen tegen vooraf bepaalden prijs. Bijna alles wordt in verkoop verkocht tegen den prys van den dag. Er is veel vraag, zoodat een voordeelige campagne tegemoet gezien wordt. Een expediteur kocht dezer dagen 100,000 K.G. a 16 cent per K.G. Zonderlinge vondst. Een geneesheer te Hengelo, wiens hulp werd ingeroepen bij een jongen, die een gezwel in den neus had, die voortdurend in omvang toenam, vond in het reukorgaan van den patient... een boon, die daarin al zoolang had gezeten, dat ze was beginnen te ontkiemen. Amerikaansch I Te Onstwedde (Gr.) hield de onderwijzer Baaiman gewone repetitie van het gemengd zangkoor met meer dan 30 leden op het... dak der bijzondere school aldaar. De schoollokalen waren in de verf gezet en één repetitie kon, met het oog op een concours, niet gemist worden. Persdelict. Tegen den uitgever van het Nwbl. v. Almelo e. O. is rechtsingang ver leend wegens het opnemen van twee inge zonden stukjes (versjes) beleedigend voor dominé J. H. Gunning E.Bzn. te Ryssen, waarvan hy den inzender niet wil noemen. Slapte. Men schryffc uit Sliedrecht aan De Ned.: Waar in andere jaren honderden werk lieden uit deze gemeente en omstreken in geheel Nederland en in vele plaatsen van het buitenland overvloed van werk vonden, daar heerscht er nu groote werkeloosheid, Tal van mannen loopen leeg, of komen terug, zoowel uit Rotterdam als uit Rosario (Zuid-Amerika). Dow een adder gebeten, Te DwiflgelQ

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2