Ingezonden. Marktberichten. Advertentiën. t W. NEDERKOORN, Heeren- en Damesrijwiel. J Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. KSRKK1EUWS Gevonden voorwerpen. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. CATH. R00ZENDAAL, ft II, Schouienstraat 6-7, Vliegenvangers. Vliegenpapier. Slijters GROOTE KORTING, Wegens de groote daling der VARKENSPRIJZEN, ben ik ia staat U zoo laag mogelijk te bedieaea. C. EEKEN. rd 253062 stukken mr. N. FT. de Lange, lekeu der orde van ag waarop hij vóór >oom, leeraar aan do ie benoemd tot di- Ambachteechooi to oezegging van beroep aeente te Schermer- leboom, cand. alhier. van Amsterdam is egd het theoretisch or den heer F. J. J. heer W. A. Keesom, den week gehouden Rijke Normaalachool te Amsterdam, dit examen de heer loppaeser B. Dekker ie bevorderd tot strijd, uitgeschreven Unie« alhier, ter jarig beBtaan, zyn raald als volgtla neterdam, met 234 Alkmaar, 230 punten; aan een touwtje I, 4e pr. Onze Club, 5e pr. De Groote 18 punten; 6e pr. 217 punten7e pr. 216 punten8e pr. 214 punten9e pr. 209 punten, en 10 pr. 208 punten. 1 Juni ie de heer loemd tot hulp-tele- ritje met de lorrie sar Bergen aan Zee lijk ie, valt niet te inpunt (de Franech- de kom der gemeente bezwaar zal worden eenige dagen zal z.g. romde kom (hoek tot aan Bergen aan zigere zullen bij de en lommerrijk zitje atste banken bieden der rails is men reeds e bron vernemen wij, etour dus) zal kosten at naar wij meenen de heer A. Modder, lilisteinschen polder hij vóór veertig jaar oemden polder aan- erkenteljjkheid voor werd hem Zondag oor het polderbestuur ketting overhandigd, ilaris dankbaar aan- n, zullen hier waar jaar de wedrennen reden weet men aan auurtijd zal afloopen J. van Reenen, het dat doel wil afstaan, nigen der ingezetenen aterdagmorgen reed sen kermiswagen op oorbjj het raadhuis, worden. De burge- ihuis en sommeerde m te ryden, waarop ntwoord. De kermis- :h liep gelukkig vast. veldwachter op zijn handelend op, door lgel vast te houden, ng, riep zijn vrouw, heeren een revolver op 't bevel: «laat de teugel losgelaten tijd was men weer Naar het schijnt, is eer van gemaakt, at er vooraf, zonder alen in de lucht moet itvis, onderwijzer aan komt als no. 2 en voordrachten ter be lagers scholen te alhier, heeft de jaar- geregeld in verband salaris van het hoofd op f 950 met 4 vijf van f 50. Dat der geld als volgtmet 600, van 510 dienst- dienstjaren f 700, van en van 20 en meer t ook deze gemeente eerdere rijksbijdrage vloeien in plaats van zend personeel, n aardappelhandel en )r begonnen aan den e der aardappelen is .liteit valt te roemen drie omstandigheden root belang. Ook de rt en de prijs van dit worden er verkocht e heer Van der Toom zijn benoeming tot met ingang van 1 heer Miedeman, die in Alkmaar benoemd is, reeds 1 Juli vertrekt, is er 1 maand een vacature. Limmen. Vrijdag 19 Juni vergaderde de Commissie tot viering van den Koninginne dag. Besloten werd om de schoolkinderen, dien dag feest te doen vieren binnen de gemeente, welk plan zeker door velen met vreugde zal worden begroet, want al heeft een reisje buiten de gemeente misschien iets aantrek kelijks, voor een kindeifeest binnen de ge meente, onder de oogen der ouders, welke dan als vanzelf mede feesten, valt zeker ook veel te zeggen. Verder bestaat het plan om dien dag volksspelen te doen plaats hebben. De Commissie koestert de gegronde hoop, dat de ingezetenen blijken zuilen geven van hunne instemming, en ook dit jaar weer ruimschoots zullen bijdragen, opdat de ge maakte plannen verwezenlijkt kunnen worden. Castrlcum. In den morgen van Zaterdag j.l. kwam de heer L. A. v. Benthem tot de onaangename ontdekking, dat in dien nacht bij hem was ingebroken. Door het indrukken van een ruit aan de achterzijde van het huis had men zich toegang weten te ver schaffen tot de gelagkamer. Getracht was ook in een aangrenzende kamer te komen, doch dat was mislukt. Men heeft zich tevreden moeten stellen met de toonbanklade, een zich daar bevindende armenbus en eenige flesschen drank. De schade bedraagt ongeveer 20 gld. De geldlade en de armenbus werden op naburige erven teruggevonden. De dief of dieven, waarvan nog geen spoor is ontdekt, werden waarschijnlijk gestoord, daar zij een paar nijptangen hadden achtergelaten. Door het warme weer verlokt, willen vele aankomende jongens graag gaan zwem men. Het is echter geen geschikte plaats, die zij daarvoor uitkiezen, n.l. de spoorsloot, ter hoogte van de zoogenaamde zanderij. Eiken avond by mooi weer, wordt van die open bare zwemplaats druk gebruik gemaakt, ter wijl een aantal kleine jongens en meisjes aan den kant staan te kijken. Daar sommigen zelfs niet in het bezit zijn van een zwem broek, is dat zeker geen geschikt schouwspel. Het ware te wenschen, dat de politie er een eind aan maakte en ook, dat de ouders hun kinderen verboden daarnaar te gaan kijken. Assendelft. A.s. Zondagavond 28 Juni, 's avonds 7 uur, houdt het Kruisverbond in het patronaatsgebouw een groote propaganda- vergadering. Als spreker zal optredende WelEd. heer Ammerdorffer, H. d. S, te Ursem. Moge een groote schaar toehoorders van haar belangstelling blyk geven I Krommenie. Gisteravond om 7 uur ver gaderde de raad dezer gemeente in openbare zitting. Aanwezig 10 leden. Na vaststelling der notulen en voorlezing der goedkeuring van Ged. St., betreffende vorige raadsbesluiten, werden verschillende reclames over den hoof- deljjken omslag in handen gegeven van een daarvoor aan te wijzen commissie. Ingekomen was een verzoek van J. van Vliet en W. Bel en echtgenoote om opname in het Godshuis. Hiervoor was noodig, dat eerst aan het Gods huis een vertimmering moest geschieden van pl. m. f 700. Na goedkeuring hiervan, werd toestemming verleend, dat J. van Vliet in het Godshuis zou worden opgenomen, onder voorwaarde, dat de kinderen wekelyks 1 gul den zouden bijdragen en de Diaconie van de Ned. Herv. Kerk de voorgeschreven ver goeding zou storten. Zoo ook W. Bel en echt genoote tegen een jaarlijksche bijdrage van f 70 voor ieder, van het R. K. Armbestuur. Een ingekomen schrijven van het raadslid ten Wolde, om de wekelijksche bijdrage, welke de kinderen van M. Duits, voor de opname van hun vader storten, te verlagen tot 50 ct., werd na een warme discussie tusschen ten Wolde en den voorzitter, als kennisgeving aangenomen. Verder was ingekomen een schrijven van den Ned. R. K. Volksbond afd. Krommenie om een subsidie van f 150 voor hare teeken- school, en een subsidieaanvrage van de R. K. Middenstandsvereeniging «de Hanze< van f20 met vrij gebruik van een verlicht en verwarmd lokaal, voor het houden van een handelscursus. In het praeadvies van B. en W. werd hierop af wy zend beschikt, waarin tevens als beginsel was vastgelegd, niet anders subsidie te verleenen dan aan open bare instellingen. Met warmte werd deze subsidieaanvrage verdedigd door den heer Schots, die het nut van deze instellingen deed uitkomen. Ook de heer Olie brak een lans daarvoor en deed uitkomen dat aan het onderwijs eenieder kan deelnemen. Ook de heer ten Wolde sprak zich gunstig uit. Door de andere heeren werd de aanvrage bestreden, op grond dat zij geschiedde door een niet neutrale vereeniging. Een voorstel van den heer Schots, ondersteund door de heeren Olie en ten Wolde om de subsidie te verleenen werd met 7 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Ver- wer, Schut, Wondt, Reijne, Jongejans, v. Vliet en Waal. Vervolgens werd het praeadvies van B. en W. met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Hierna werd aan de directie van de Ned. Linol'eumfabriek vergunning verleend om, met ontheffing van art. 26 der Bouw- en Woning verordening, haar fabriek op de vereischte hoogte te bouwen. Door den heer Schots werd in overweging gegeven, dat, in geval van brand, de directie eenige vergoeding zou geven in het tijdelijk voorzien van blusch- materiaal. Verder was ingekomen een ver zoek van den heer Lenos, om een gedeelte aan te bouwen aan zijn huis op het Katte- pad. Met ontheffing van art. 39 der Bouw en Woningverordening werd hiervoor toe stemming verleend. Na eenige besluiten tot het doen van af- en overschrijvingen op verschillende posten, het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven, werd de •uppletoire begrooting over 1907 vastgesteld op f 23186.51. Vervolgens werd aan den heer v. d. Voes het aangevraagd eervol ontslag verleend als hoofdonderwijzer aan de school te Krommeniedijk, in wiens plaats het hoofd der noorderschool, de heer B. C. Hoogers werd benoemd. Toestemming werd verleend tot het aangaan van een tydelijke geldlee- ning van f 40 000. Het kohier der straat belasting werd vastgesteld op f 1162. Ver volgens werden de rekeningen van het Gods j huis en het Alg. Armbestuur in handen ge- geven van een commissie. Het voorstel tot regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel, wenschte de voorzitter te ver dagen, wegens een nog niet verstrekt advies. Een voorgestelde projectwijziging, naar aan leiding van den schoolbouw, om den sloot te dempen tot aan de Prins Hendrikstraat, waardoor de brug van de Wilhelminastraat komt te vervallen, werd.aangenomen. Hierna werd de vergadering gesloten. Wormerveer. Voor rekening der plaat selijke afdeeling «Wormerveer' van het Cen traal Genootschap voor vacantia- en kinderher- stellingekolonies vertrokken Zaterdagmiddag van hier het eerste zestal kinderen naar Egmond aan Zee, in de hoop, dat de ver sterkende zeelucht van gunetigen invloed zal zijn op hun gezondheidstoestand. Zy zullen daar vier weken verblijven, waarna het tweede zestal uitgezonden zal worden. Zondagmiddag gaf de muziekvereeniging «Excelsior» haar eerste concert van dit jaar in het Park. De uitvoering der nummers was in één woord voortreffelijk, terwijl boven ver wachting het hinderlijk loopen om de muziek tent, dat in vorige jaren velen muzieklief hebbers het genot vergalde, tot een minimum beperkt bleef. Zaandam. In het 21ste concours vau den Noordhollandschen Bond van harmonie- en fanfarekorpsen, Zondag te Hoorn voortgezet door Bectie B, afdeeling harmonie, werden o.a, de volgende prijzen behaaldMarschwed- Btrijd. Tweede le prijs, Zaandamsch muziekk., alhier. Concours in den Parktuin, 3e afdeeling. Tweede le prijs, Sempre Crescendo, alhier eerste 2e prijs, Zaandamsch muziekkorps al hier. Daarna vrij concours, waar de uitspraak berustte bij het publiekop de Kaasmarkt werd de 4e prijs toegekend aan Sempre Cres cendo, alhier. Op het Breed4e prijs, Zaan damsch muziekkorps, alhier. Doodgevallen. Een jongetje van den korenmolenaar R. te Terwolde viel Maandag van zyns vaders molen en was aanstonds een lyk. Prentbriefkaarten. Er zal deze dagen te Parijs een veiling gehouden worden van prentbriefkaarten, die gepost zijn zonder adres of eenige aanwijzing. Het aantal be draagt 'n paar duizend. Of er ook veel ver geetachtige menschen zyn Door de tram gelood. Zaterdagmorgen is het 7 jarig zoontje van den schoenmaker Buringa te Sappemeer onder de tram ge raakt en onmiddellijk gedood. Een leeuw met glazen oog. Te Londen heeft men Zaterdag in een wildebeestenspel een Afrikaanschen leeuw, genaamd Nero, na hem met vijf gram morfine ingespoten ea tot kalmte gebracht te hebben, een glazen oog ingezet. Toen de leeuw bijkwam, had .hij het oog er in een wip weer uit gewerkt. De veearts zegt, dat het te klein was, en binnenkort zal de operatie herhaald worden. Mooie boel. In het DuitBche plaatsje Bruckheim ontstond 'n vechtpartijtje. De burgemeester, die de orde wilde herstellen, werd daarbij dood geranseld. Z'n broer, die te hulp kwam, ook zoo. Toen kwamen 'n paar bedienden van den burgemeester het werd een formeel gevecht, waarbij nog vijf vielen. De gendarmen maakten er eindelijk 'n eind aan. Onmensch Een knecht van den vee houder van Eek te Maarsen, misnoegd over het weigeren van een tot zijn baas gericht verzoek, sneed uit wraak van twee koeien de spenen af. De politie heeft den onmensch reeds te pakken. Hagelschade. Een geweldige hagelslag heeft in Ryn-Hessen voor ruim anderhalf millioen mark schade aan de veldvruchten toegebracht. Een nieuw kanon. Een ingenieur uit Dyon heeft een kanon uitgevonden, 'n elee trisch, waarmede 1200 schoten in de minuut kunnen worden gegeven, zonder kruit, of andere ontploffingsstof... 't Was nog niet genoeg Doodgereden. Te Beunebroek werd een man overreden door de auto van den bur gemeester. De ongelukkige was terstond dood. Ook een feestelijkheid. De N. Ct. ont ving de volgende curieuze mededeeling «Op groot verzoek van heeren Delftsche studenten zal onze stadgenoot de heer Hers Herman Fuld 29 Juni, ter gelegenheid van de lustrumfeesten, acht dagen een honger kuur ondergaan*. Diefstal. De 23-jarige dienstbode S., in betrekking bij mevrouw de wed. K., aan het Bezuidenhout te 's Gravenhage, had trouwplannen, maar geen geld. Teneinde die plannen toch te kunnen verwezenlijken, gaf zij gevolg aan het denkbeeld, om door dief stal zich in het bezit van het noodige te stellen. Zy wist zich meester te maken van den sleutel van de brandkast van haar mevrouw en nam daaruit een bedrag van ruim f 400 aan bankpapier weg. Ook bleek, dat zfj ten nadeele harer meesteres een aantal goederen zich had toegeëigend, als gestikte dekens, traploopers enz. Het ge stolen geld had zij op een spaarbankboekje geplaatst, naar zy bij haar aanhouding verklaarde, om te dienen voor de inrichting vau haar aanstaande huishouding. Ongelukken. Dinsdagnacht ïb te Amster dam een wielrijder in de Bloemgracht gereden. Toen hij met dreggen was opgehaald, hebben twee doctoren vergeefs beproefd de levens geesten op te wekken. Te Blijham (Gr.)' viel Zaterdag een kindje van den bode Groothuis met een griffel in de hand. De griffel drong in het hoofd, het kind moest geopereerd worden. De toestand is zorgelijk. Gistermorgen is in de Nodsloot van den Nespolder (N.-H.) verdronken een 7 jarig dochtertje van den landman B. van Oever, dat bij het zoeken van bloempjes te water was geraakt. Maandagmiddag is de 18 jarige H. uit Arnhem bij het zwemmen in den IJsel by Westervoort verdronken. Te Den Hoorn op Texel is Maandagmorgen, tegen 4 uur, door onbekende oorzaak, de woning van den veefokker D. Kramer in vlammen opgegaan. De bijna zeventigjarige bewoner, die met zyn ruim zeventigjarige zuster samenwoonde, is met baar in de vlammen omgekomen. Vermoedelijk zijn de ongelukkigen gestikt in den rook. Met haken heeft men de gedeel telijk verkoolde lijken uit den brand gehaald. Alle bezitting, waaronder vele antieke goederen en kostbaarheden, is een prooi der vlammen geworden. Twee varken» werden gered. Het verbrande was verzekerd. Zaterdagmiddag om half vijf wilde het vijfjarig zoontje van den schoorsteenveger T. te Haarlem een doode visch uit het Spaarne halen. Hij verloor het evenwicht en geraakte te water. Na 10 minuten opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. In de Lange Lauwerstraat te Utrecht vielen Zaterdag twee werklieden door het breken van een steiger van 6 meter hoog op straat. Een wist zich, tijdens den val, vast te grijpen, doch van den ander werd de schedel ver pletterd. Hy is tengevolge daarvan overleden. Zondagmiddag wilde W. S., van de Bilt te Zeist op de tram stappen, maar gleed uit, kwam onder de tram en werd zwaar gewond opgenomen. Per brancard naar de ziekenver pleging vervoerd, werd hy daar door dr. Luiking behandeld en opgenomen. Toelating Burger- en Meisjesschool. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij die na afloop der zomervacantie hunne kinderen de Burgerschool of de Meisjesschool wenschen te doen bezoeken, daarvan aangifte moeten doen vóór 15 Juli e.k. bij de hoofden dezer scholen, onder overlegging van het geboorte- en inentingsbewijs van het betrokken kind. De kinderen moeten den leeftijd van zes jaren hebben bereikt. Kinderen, die binnen de eerstvolgende zes maanden na het tijdstip der toelating, dien leeftijd zullen hebben bereikt, kunnen, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, op de genoemde scholen worden toegelaten.. De gelegenheid tot aangifte voor de Meisjesschool bestaat aan het schoolgebouw, aan de Oudegracht, op Maandag en Donderdag, van drie tot vier uur, en voor de Burgerschool, ,aan het schoolgebouw in de Brillesieeg, op Maandag, Dinsdag en Donderdag van half één tot half twee én Woensdag van 14 uur. In het bijzonder wordt de aandacht van belang hebbenden gevestigd op de omstandigheid dat bij raadsbesluit van 4 Juli 1906 is besloten het schoolgeld voor de Burgerschool en de laagste zeven klassen der Meisjesschool gelijk te stellen, n.l. per kwartaal, voor één kind f 6.voor twee kinderen uit één gezin, gelijktijdig een of beide scholen bezoekende, per kwartaal en per kind f525; voor drie of meer kinderen uit een gezin idem per kwartaal en per kind f4.50. Burgemeester en Wethouders noodigen belangheb benden uit, hunne aanvragen niet tot het laatste oogenblik uit te stellen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE.WIT Dz., Voorz., lo.Burg. 20 Juni 1908. DONATH, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen vanJb. de Rover, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een vetsmelterij en een rookerij in het perceel Laat, Wijk A, No. 120, Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten raadhuize dezer gemeente, mondeling op Zaterdag 4 Juli e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór geraelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE WIT Dz., Voorz lo.Burg, 20 Juni 1908. DONATH, Secretaris. Collecte Gewapenden Dienst. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de jaarlijksche collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, zal plaats hebben op Donderdag 25 en Vrijdag 26 Juni a.s. Nationale Militie. De Burgemeester der gemeente Alkmaar gelast, krachtens bekomen aanschrijving, de onderstaande, in het register van verlofgangers dezer gemeente ingeschreven verlofgangers, om zich, ter bijwoning der herhalingsoefeningen, 's namiddags vóór 4 ure, bij hun korps te vervoegen ie Regiment Vestingartillerie, lichting 1903, leger plaats bij Oldebroek13 Juli 1908, Johannes Hel- lenthal *e Regiment Infanterie, lichting 1901, garnizoen Assen 27 Juli 1908, Geerhardus van Buuren Zeemilitie, lichting 1906, aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Amsterdam, vóór 12 uur 's middags 28 Juli 1908, Jan Dogger. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 20 Juni 1908. JAN DE WIT Dz., lo Burg. Afsluiting Hoeverweg. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar breügen ter algemeene kennis, dat de Hoeverweg op Dinsdag 30 Juni a.s. voor het verkeer met rijtuigen en vee zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE WIT Dz., Voorz., lo.Burg. 22 Juni 1908, DONATH, Secretaris. Pastoor Scholte. De ZeerEerw. heer A. W. Scholte, pastoor, te 's Gravenhage (H. Jozef), die sedert eeni- gen tijd ongesteld was, is Zaterdagavond voorzien van de laatste H H. Sacramenten. De toestand is hoogst ernstig. Trlduum. Te Noord-Scharwoude is Vrijdag, Zaterdag en Zondag, onder groote deelname der paro chianen, een plechtig triduum gehouden, zooals dit door ZH. den Paus ia voorge schreven. Van de 1100 communicanten nader den Zondag 900 tot de H. Tafel. De Z.Eerw. heer Pastoor mag dan ook zeker met vol doening op deze dagen terugzien, welke door zijne goed zorgen zoo schitterend slaagden. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van 's morgens 9—12 uur Een knop van een parapluie. Twee gedeelten van een horlogeketting. Twee lorgnetten. Twee rozenkransen. Een potloodhouder. Drie dameshandechoenen. Een oorknopje. Een huissleutel. Een gouden ring. Een haan. Een zak met doek. Een kip. Een botertijn met boter. Vier broche's. Een R. C. Kerk boekje. Twee medaillons met portretten. Een schoentje. Een brilleglas. Alkmaar, 24 Juni 1908, De Comm. van Politie, W. T. VAN GRIETHUIJZEN. (verplaatst, corr.) en ik heb slechts een weinig gronds verspeeld' hij had den zin moeten vervolledigen door er aan toe te voegen dit staartje en ik heb, helaas, mijn boos en weerspannig kopske moeten buigen.» Mynheer de Redacteur, nogmaals dank voor de opname van bovenstaand penproduct. Met verschuldigde gevoelens van hoogachting, UW CORRESPONDENT. Assendelft, Juni 1908. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Fr. L. S., Wervershoof, dronkenschap, 3 dagen hecht, en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. R. V., Berkhout, vervoeren van besmet vee, f 20 boete of 10 dagen hecht. J. L., te Hoorn, mishandeling, f 7 boete of 10 dagen hecht. Simon M., Hensbroek, vernieling, f 6 boete of 6 dagen hecht. V. R., Grootebroek, vernieling, f 2 boete of 1 dag hecht. Arie S., Egmond aan Zee, vernieling, 7 dagen gev. J. P., te Den Helder, mishandeling, f 7 boete of 7 dagen hecht. Adr. Bgedetineerd alhier, wederspannig- heid, f 10 boete of 20 dagen hecht. J. W. Aan de eerste voorwaarde om een Ingezonden stuk geplaatst te krijgen, nl. het noemen van uw naam aan de Redactie, werd door U niet voldaan. Afgescheiden van den inhoud nog, kan dus om die reden reedB uw stuk niet voor plaatsing in aan merking komen. De Redactie. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Zeer geachte Heer Redacteur. U wilt zeker wel 'het volgende in uw kolommen opnemen Mijn hartelijken dank voor uw welwillendheid. Toen de heer Betjes mijn berichtje in Ons Blad van 6 Juni gelezen had, was zijn gedachtengang ik kan 't me levendig voorstellen aldus M'n ekkie weg'esloopt de menschen lol, m'n grond verspeeld en ik bovendien nog in de krant, die ber...de correspondent, ik zal 'm I En toen is hij, boos als een kalkoensche haan, aan 't schrij ven gegaan van een stukje onzin, den druk inkt niet waard. Hy bereikt met zijn ingezonden stukje juist het tegenovergestelde van wat hij bedoeld heefthij ontzenuwt myn berichtje van 6 Juni niet, integendeel, hy bevestigt het. Daarvoor hartelijk dank aan'den heer B. Zie je, ik kan nog dank baar zjjn I Maar wat ik niet aardig, ja zelfs onchris telijk vind, is, dat in het stukje tweemaal het leelijke woord «leugen» voorkomt. «Foei Jacob l« Echter, ik vergeef het hem van harte, omdat ik overtuigd ben, dat ze niet zoo kwaad gemeend zijn het gebruik dier twee onparlementaire woorden is alleen een gevolg van totaal gemis aan verschilsgevoel tusschen leugen en ongepreciseerd. Mijn datum was niet precies 't komt er niks opaan om dién datum ging het niet of hij de sommatie op 30 Mei of 1 Juni of op St. Juttemis gekregen heeft, doet niets ter zake het feit blyft, dat bij een som matie ontvangen heeft en dat te vermelden was mijn doel. Ik heb geschreven, dat die sommatie den eisch inhield, dat hij, de heer Betjes, het hek binnen 3 dagen moest weghalen 't was niet precies uitgedrukt van mij, maar in dien grooten brief of te wel sommatie stond duidelijk, dat het hek Woensdag 3 Juni zou opgeruimd worden. Dus het feit blijft, dat het hek binnen 3 dagen weg moest zyn dat te vermelden aan de lezers van Ons Blad was myn doel Wie het zou wegruimen, doet niets ter zake I Tot slot myn 3e leu... hè, ik zou haast dat leelijke woord neerpennen ik bedoel tot slot mijn 3e onjuistheid in de oogen van den heer B. Daarover het volgende. Er is verschil tusschen «een paar half vergane palen met wat oude latten» en een hek. De heer B. noemt het eerste een hek, alweer een gevolg van het gemis aan onderschei dingsvermogen tusschen twee ongelijksoortige zaken. Wat de heer B. opnieuw neergezet heeft, met behulp van enkele nieuwe stutten en schrootjes, een sluwe poging tot wetsontduiking rooide, om eens een Assendelftsch woord te gebruiken, op een hek. Dat hek bedoelde ik en dat hek hebben B. en W. onder groote hilariteit der talryke toeschouwers laten wegsloopen. Dat te ver melden was het 3e deel van mijn corres pondentie. En de strekking van mijn berichtje? want ik wil altyd gaarne anderen leeren, dat zit me zoo in 't bloed de Btrekking was «Assendelfters, die bouwen gaat, denkt aan de bouwverordening' I De heer Betjes eindigt zyn prachtstukje aldus «Maar enfin, hel hek is reeds geplaatst Alkmaar. GEBOREN 20 Juni. Paulina Cornelia, d. van Gerrit van Til en Geertrui Hekket. Martha Maria, d. van Theodorus Klaver en Maria Schoutsen. 21 dito. Angenieta Maria d. van Gysbertus Pieter van Beekum en Maartje Kooy. Jacob, z, van Jacob Peere boom en Neeltje Evertse Hartendorp. Maria Johanna, d. van Jan Frank en Jobina Schreurs. OVERLEDEN 28 Mei. Anna Maria Petro- nella van Ommen, 79 j., overl. te Bloemen- daal. 20 Juni. Anna Pet, 69 j. 22 dito. Cornells Ruiter, 27 j. ALKMAAR, 22 Juni. Aangevoerd 12 Koeien en Ossen 211) a 260, 196 vette Kalveren 40 a 96, per Ned. pond 75 a 85 ct. 44 nucht. Kalveren ƒ8 20 per Btuk0 magere Schapen f 0.00 a 0.00, 661 vette idem f 20.00 a 28.326 vette Varkens 42 a 44 ct. p. Ned. pond, 82 mag. idem 14 a 18. PURMEREND, 23 Juni. Aangevoerd 519 Runderen, waaronder 339 vette ƒ0.60 a 0.76 p. K.6., prijshoud. matig, 180 m. en g. koeien 130 a 240, prijshoud. matig, 21 stieren, 268 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., matig, 275 nucht. f 10 a 23, matig, 64 paarden, 2149 schapen f 20 a 29.00 en 640 lammeren f 7 a 14, beiden 1. prijs ötugj 357 vette varkens 36 a 40 ct. p. K.G. stug, 25 magere id. f 7 a 18.00, stug, 207 biggen f 4 a 8.matig. mand appelen f 0.00 a Ó.00, mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen ƒ0.a 0.00. Kleine Kaas f 30,00. Middelbare f27.aange voerd 196 stapels. 2272 kg. boter 1.10 a 1.20, per kilo, Xipeieren f 3.40 a 3 90, eenden dito 3.80 per 100. BODEGRAVEN, 23 Juni. Kaas. Aangevoerd 399 wagens, te zauien 19,608 stuks, wegende pl,m. 116.120 kilo; le soort Goudsche f 20.50 a 28.00, zwaardere f 29.2e soort f 2i.(!0 a 23.Derbykaas, le soort f25.50 a f'2e soort f 23.50 a Edammer-kaas, le sooit f 25.2e soort f 20.a f 0.Leichche kaas f a het schippond. II°ndei iets vlugger. Fabrieks- en losse arbeidersgilde «St. Lau- rentius', vergadering op Zaterdag 27 Juni, 's avonds 8 uur, bij den heer N. Konijn aan den Dijk. Heden overleed tot onze diépe droefheid onze innig geliefde Echt genoote, Moeder en Behuwdmoeder, Mejuffrouw tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der stervenden, in den ouderdom van 66 jaren. Namens haar diepbedroefden Echtgenoot en Kinderen, JN. KOOIJMAN. Zjjpersluis, gem. Sohoorl, 21 Juni 1908. ALKMAAR. Door bijzondere omstandigheden te koop een nieuw Heeren- en Damesrijwiel voor spotprjjs. Te bezichtigen Station straat 15, Alkmaar. Per 5 ons. Vet Rookspek 30 ct. Mager Spek 35 Rauwe Reuzel 35 Rauw Ossenvet 35 a Gesmolten Ossenvet 35 Saucijzen 35 Varkensgehakt 35 Doorregen Varkenslappen 30 Vette Lappen 25 1 R euzenafslag: Metworst 40 cent por 5 ons of 8 cent per ons. Alles met 1 cent verhooging wegens de slachtingsgelden. Beleefd aanbevelend, Telefoon 108. li

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3