W. NEDERK00RN, Markt berichteii. Advertentiën. t Amsterdamsche Beurs. 11 lis Officieele Berichten. Correspondentie. Burgerlijke Stand, MARIA VAN DER PEET, t Agenda's. Eenige dankbetuiging. Dankbetuiging. DIENSTBODE. twee nette JOMEIS Langestraat H11, Schoutenstraat 6-7, Vliegenvangers. Vliegenpapier. Slijters GROOTE KORTING. ;evolg, dat ooi a 4 M. hoog beide etokera varen. De zoon iet ongeval he in de overigen •toe met epoed ien ketel, maar in 't Jong kon- ihaald, spoedig drie overigen: de stokers Mijn- tevergeefs alle levensgeesten telnk meldt men jg het volgende sn dag was de Omstreeks half cetel C. 't Jong Jiedrecht. 't JoDg Manster riep ïr W. van Hoe- en de fitter Har- laven. verder is afge- ikerheid te cou- len opgehelderd. Harrewijn, een is gesprongen, jzeren greep en 't Jong bij zjju heeft. Inmiddels wat verhaast is, )r de gassen, die water opstegen. zoon van den riens kloek en idering wekte, is jen ketel gehakt haken aan het behalve Harre stelling lagen, |rst werd te voor- lama Harrewijn, teekenen van ïen spoedig by [arrewijn mocht niet verlaten, at ongeval werd folgens W. Saar- gd in de waranda van Hoeven, angeveld is nog te wekken, doch te lang in het stigen uitslag te jan was 23 jaren ictaur verbonden idanig werkzaam iaat eene weduwe en J. Mijnster, wd en laten leder |:en. beiden met hun naar Sliedrecht Hoeven heeft Let te voorschyn en omgekomenen van het gat heeft grijpen, maar hij Saarloos bevond |y familie te Oud- laartoe verlof ge- saterdag ook daar- lot der nagelaten Tot laat in den .lrijke schare om abriek. De burge- egaf zich per as Meisje had zich vilde eerst infor- met dit doel getrouwde, dienst- bevrediging dit iover filemien ver- ugaat is zjj fasoen- en wegens haar zy net als een ig uit en ook wel lies vraag gehadt mdag by haar ge er ook by en die ze veel te jong it maker wel een vader zegde ook ze ook niet en nis maar Mevrouw om die of die tyd er erg ge wi llig ze ge woont heep raag hebbe en nu lat ze de hulr heeft berta te praateu nerke dus die aal maar ze kennen rader weet niet dat ilevrouw dat weet G. van het dorpje Alma- audere hun dochter uden in een schuur at meisje, dat thans ander voedsel dan ruchtbaar werd misdadig echtpaar inent. De man liet ioeken, en toen de werd, kroop het geraamte gelijk het uiterste hoekje agingen deden aan Toen men haaï eindelijk verloste, bleek het, dat ze slechts onsamenhangende klanken kon uiten. De stumperd werd naar een ziekenhuis gebracht. De ouders, die thans in de gevangenis zit ten, konden slechts met moeite tegen de woede hunner dorpsgenooten beschermd worden. Doodgeschoten. Maandagmorgen is in een kersenboomgaard te Hesteren een kersen- keerder uit Ingen door het plotseling afgaan van zyn geweer, dat hy bezig was te laden, door de volle lading in het hoofd getroffen. De man was terstond dood. Onvoorzichtigheid. Een 14 jarige school jongen te Bottrop, had eene flesch met ongebluechte kalk gevuld, daar water by gedaan en vervolgens de flesch dicht ge maakt. Hort daarop sprong de flesch uiteen en kwamen de scherven mei inhoud ge deeltelijk terecht in de oogen van een elf jarig ventje. Niet alleen werd deze aan het hoofd ernstig verwond, doch men vreest, dat het gezicht voor altijd verloren zal zyn. Treurig. Men meldt uit St. Michiels- Gestel aan de 's-H.b.Ct.: Zaterdag jl. tegen den avond had hier een droevig ongeluk plaats. Toen namelijk de 70-jarige A. v. Beek van zijn geladen kar hooi wilde glijden, kwam hij terecht tusschen deze en het paard, dat aanstonds op hol sloeg. Van Beek, in zijn benauwde positie blijvende hangen, kreeg verschillende kwetsuren, waaronder een stamp van het paard op borst en hoofd, terwijl hem ten slotte de geladen kar over het lichaam ging. In deerniewaardigen toestand opgenomen, werd de ongelukkige huiswaarts vervoerd, waar hij circa half twaalf den geest gaf, Een krankzinnige. Te Saint Constant, nabij Aurillac, bracht de 70-jarige abbé Dai ses, priester van het diocees Cahors, met zijn broeder en diens dochter een bezoek aan zijn landeryen. Eensklaps snelde een 23-jarige boerenzoon, die plotseling krank zinnig was geworden, met een sabel op hen toe, kloofde den priester het hoofd en sneed diens broeder den buik open, waarna de moordenaar met zijn wapen een bosch in vluchtte. Veldwachters zaten hem op de hielen en slaagden er in hem nog denzelf den avond te arresteeren. De ongelukkige had eenige dagen gediend, maar werd wegens verstoring van geestvermogens naar huis gezonden. Thans is hij volslagen krankzinnig. Eene wonderlijke gebeurtenis. Men schrijft uit Oirschot aan het Huisgezin Alhier is eene wonderiyke gebeurtenis voorgevallen. De vrouw van H. Lijsdonk, die sinds ongeveer zeven jaren niets dan heesche en byna onverstaanbare klanken kon voort brengen, heeft op eenmaal haar vroegere spraak ten volle teruggekregen. Maar laten wy het verhaal van deze gebeurtenis vertellen, zooals wij het uit den mond der overgelukkige vrouw zelf vernamen. Ongeveer zeven jaren geleden,* zoo ver haalde zij, «geraakte ik door een zware ziekte het spraakvermogen bijna geheel kwijt. Vier, vijf doctoren werden het eerste jaar geraadpleegd maar niets mocht baten, geen middel kon mij de spraak wedergeven. Zeven jaren lang leed ik nu aan deze lastige kwaal alleen zy, die veel met mij omgingen, kon den eenigszins verstaan, wat ik zeide. Des middags nu, even voor twaalven, terwijl ik bezig was met voor het eten te zorgen, overviel nay opeens een duizeling. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 u/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 n Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./Juli 41/ï„ Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 j, id. Rothschild 1889 4 id. Hope Co. 41/'2n Iwang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeuingen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific T Wabash Warschau Weenen. Aand. 4 Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry n Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Pedjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. id. Comm. Peru Pref. id. A dam Langkat gew. Aand. id. pref. dam Serdang Asahan Plantage heli Cultuur heli Mij. bangkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asahan Tab. Senembah TJ Premieleenlngen. 3 "In Amsterdam 1100. 3 n Rotterdam - 100. 2 /in Antwerpen 4 n Theiss 5 n Oostenrijk i860 S Rusland 1866 Prolongatiekoers J Exd, Laatste koers- Koers van 6 Juli 7 Juli 8 Juli 9°% 9°3/l 9°H 96K 96H 92-7.1 975/S 9715/l6 97 /lG 9°7/S 9i7/I6 9D/8 81 82 8°Vl6 80^ 91 - 104 K 93 8ll/s 82S/8 82°/S 2S'/8 25 "li 23 5fe i8»/16 i9s/8 I9u/i6 23r>/lG 23ls/l6 23% S47/8 S59/IO SSVs 27uhe 285/g 28 B/g 4ol/s 4°>2 408/4 1615/16 I615/]6 i7Vs 861/s 3613/i6 87 l7Vs I76/S I7u/l6 147 149% I49Ü «'/is 121/1 IOT.% 101K 8 SVl SS1/! 34K 356/i6 36 383/16 3Slo/l6 39Vs ii6S/16 116 M/16 Il6 167I8/10 1683/! I681/-1 880 88l 893/I 9ll5/l6 93 290^/8 29S7/S 296 154 139W I021/.! 103 102 8/4, "57/S "5s/l 116 fis 7 li 73/4 2o5/a 21 21 9Vi 9% 91/* 3 W 38-YS 38K I40 141 18S 1878/4 185 73 73 35 33 104 IO43/S i°3ls 409^ 409 409K 8 o1/* 82 245K 247 hi 248 123 123 375 386 X 386 108 IO8 losVio 105V8 97 Is 97 Vt 97li 145 ISS 256 SK 33/a 3'/8 Om deze wat te verzetten ging ik by een buurvrouw een praatje maken. Terwyi wy zoo samen spraken en ik eenige woorden met meer kracht wilde zeggen en mij dus ook meer inspande, onderbrak de andere mij opeens vol verwondering met de woorden «Maar vrouw, ge zult spoedig weer kunnen spreken als vroeger*. Schier niet wetende, wat er gebeurde, antwoordde ik haar nog «Wat, spoedig V Neen, nu kan ik dat reeds I* Daarna liep ik weg, buiten mij zelve van vreugde, daar ik my geheel genezen gevoelde. Sedert dat oogenblik spreek ik weer gelyk elk ander menschhet zou mij zelf niet eens meer mogelijk zyn zulke heesche klanken te uiten, gelijk de laatste zeven jaren.* Dit alles verhaalde de gelukkige vrouw ons met gemakkeiyke duidelijke stem. Hare vreugde, gelijk ook die van haar huisgezin, is uitermate groot, zooals men licht begrijpen kan. Elkeen, die de vrouw vroeger "kende en nu met haar spreekt, staat verstomd over dezen plotselingen ommekeer. Vreeselijk. De echtgenoote van Johs. V. IJ Jr., ovenbaas op een der steenfa brieken te Maurik, Donderdagmiddag in het waschhok met de wasch bezig zijnde, schynt uit een bus petroleum een weinig olie in het kookstel te hebben willen gieten. Een ander zegt, dat het kind, dat er by stond, de oliebus omver liep, althans de oliebus vatte vlam en in minder dan geen tijd was de vrouw door de vlammen aangetast en stond in lichter laaie. De vrouw is vreeselyk verminkt en is dan ook overleden. Het kind heeft ook eenige brandwonden. Door den trein gegrepen. De Ameri- kaaneehe advocaat Townsend Wandel), een bekende millionnair uit New-York, die met zyne twee zusters op reis was in Italië, ging zich in het station van Bologna de handen wasschen aan eene waterkraan, die tusschen het derde en vierde spoor stond hierbij keerde hy den rug naar de binnen komende treinen. Een goederentrein kwam aangereden, de locomotief floot. De zusters, die door het wagenvenster toezagen, stootten een angstgeroep uitWandell keerde zich om en het ongeluk was gebeurd. De zusters moesten toezien, hoe hun broeder eerst door de machine eenige meters werd meegesleurd en toen in tweeën gesneden werd. Het lyk zal naar New York worden gebracht. Onbetoomde drift. Zekere G. S. te Amsterdam is een driftig aangelegd man. Het leelykste is, dat zyn vrouw en ook zyn kinderen vaak de dupe er van worden. Zoo ook Zondagavond weer. In een drif tige bui viel hij toen zijn vrouw met een zakmes aan en heeft haar daarmede nog al ernstige wonden aan gelaat en handen toe gebracht, zoodat zy zich in het O. L. Vrou wegasthuis moest laten verbinden, waarna zij gelukkig weer huiswaarts kon keeren. Ook op een van de drie kinderen koelde S. zyn drift, want dit bracht hij, zij het onbe duidend, ook een wondje toe. De man is door de politie in hechtenis genomen. Ondank is 's werelds loon. J. L. Meyer, een man die indertijd over millioenen kon beschikken hy was een der groote hout koningen in Wisconsin klopte verleden week bij het armhuis te Milwaukee aan om opname. Als men nu weet dat hy, 40 jaar geleden, het geld gaf voor de- oprichting van het gebouw en ook aanzienlijke sommen voor de in standhouding gaf, kan men be grijpen hoe hard het was, toen de bestuurder hem mededeelde, dat er voor hem geen plaats was, omdat hij. twee jaar geleden naar Chicago verhuisde. De man heeft kin deren, die er allen goed inzitten, maar wei geren hem te helpen. Een paar personen, die indertijd door hem geholpen werden, 0. a. een conducteur van zyn spoorweg de Northwestern Union RB., hebben echter de hun bewezen diensten niet vergeten. Uit dankbaarheid daarvoor hebben zij nu de verzorging van den 80-jarigen man op zich genomen. Een groot ongeluk. Donderdagnamiddag heeft een groot automobiel ongeluk plaatB gehad. Een automobiel, waarin zich bevonden de heer J. Regout nit Maastricht en zijn chauffeur, reed naar Teux, toen, voor een boerderij, nabij Juslenville, zij in botsing kwam met een motorflets, die van den anderen kant kwam. De weg draait op die plek scherp. De beer Regout hield rechts en deed al het mogelijke om een botsing te vermyden, wat hem niet gelukte. De motor werd geheel verbrijzeld en de berijder vreeselyk gewond. In een naburig huis ge dragen bleek, dat hem het bekken ernstig was gekwetst en de beenen op verschillende plaatsen waren gebroken. De buik en de dij lagen open en het lichaam vertoonde nog ernstige wonden aan hoofd en borst. De ongelukkige, de 24 jarige Schultz, uit Verviers, is om half zes overleden. Varia. Aan de Fransche administratie voor schoone kunsten heeft 'n Amerikaan een aanbod gedaan van een Murillo, ge schilderd. op een servet; 't is een voor stelling van Christus met doornen gekroond, 't Eigenaardige kunstwerk bracht voor eenigen tyd ongeveer 50,000 gulden op. Op de Fransch-Engelsche tentoonstelling te Londen heeft 'n groote demonstratie plaats gehad... voor den «hoogen dop*. Hoeden- fabrikanten, bang, dat de «pijp* uit de mode zou raken, lieten 500 chique heeren met 'n hooge zijde op in optocht rondtrekken. Bij Tiflis is een postwagen door roovers overvallen. Ze wierpen drie bommeneen postbeambte werd gedood, een andere en de koetsier werden zwaar gewond. De roovers gingen er met 20,000 roebels van door; een van hen werd gearresteerd. Brand. In Oosthuizen by Hoorn is gistermorgen een geweldige brand uitgebro ken in de atoom-timmer- en kistenfabriek van den heer T. Meyers, zoodat door (Ie ge weldige vuurzee alle loodsen in de asch wer den gelegd. Ook de nieuwe boerderij van den heer J. Bijleveld werd door het vuur verteerd. Door het krachtig optreden der brandweer van Oosthuizen, Etersheim en Hobrede bleef de woning van den heer Meyers behouden. De brand is ontstaan in «en der houtloodsen. Vele werklieden hebben al hun gereedschap verloren. Alles is verzekerd, de boerderij en het hooi echter laag. Veel liefhebbers. Voor het baantje van concierge aan de ambachtschool te Schiedam, gaven zich 1165 sollicitanten op. Het teekent aardig den toestand als men bedenkt, dat aan deze betrekking een salaris van slechts f 600 met vrij wonen verbonden is. Nooit te meden. Te Kotsman in Oosten rijk overleed dezer dagen zekere Tannen- blatt, groot grondeigenaar, verscheidene malen millionnair. Hij benoemde in zijn testament zijne drie zonen tot erfgenamen, met uit zondering eener som van 50.000 kronen, voor goede werken bestemd. De zonen, die, deze som veel te groot vonden, krabden twee nullen weg. Men heeft enkel de schuld van twee der erfgenamen kunnen bewijzen en die zijn dan ook onmiddellijk aangehouden. Ongelukken. Te Eist keerde het 12-jarige dochtertje van den heer G. v.»M. onder Geldermalsen uit school naar huis terug. Onderweg passeerde zij een kersenboomgaard. Door onvoorzichtigheid van den «kersen- keerder* werd het kind vreeselyk in rech terarm en borst getroffen door een schot hagel. Haar toestand is zorgelyk. Te Halfweg gebeurde een verschrikelijk ongeluk. De 24 jarige Wans, Vrolikstraat, Amsterdam, reed per fiets op den weg Am sterdam en Halfweg met de electrische tram op. Toen deze even vóór de Centrale te Halfweg den weg overstak, wilde W. achter langs de tram omryden, doch rekende niet op den tweeden wagen, die hem een slag gaf en deed neervallen op de treeplank, zoodat de schedel gespleten was. Ijlings werd de dokter geroepen, doch na een 10 tal minuten was W. reeds overleden. Vrijdagnamiddag is bij het baden in de Maas tegenover de Céramique te Maastricht, verdronken de 22-jarige P. B., opperman. Donderdagmorgen bad de werkman F. B., op de spiegelfabriek in Herzogenrath het ongeluk van een ladder te vallen. Hort daarna overleed de ongelukkige. De landbouwer A. B., te Bunschoten, bij Barneveld, die Dinsdag bij het rijden van hooi van den wagen viel, is aan de gevolgen van den val overleden. KRRKHIRUWS Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Voorschoten den WelEerw. heer H. J. Ph. Thomann, tot pastoor te Katwijk a/d. Ryn den WelEerw. heer J. P. Hendriks, kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Rozenkrans), tot pastoor te De Ryp, den WelEerw. heer Th. Jansen, kape laan te Noordwykerhout, tot kapelaan te Rotterdam (Allerh. Hart), den WelEerw. pater A. Uiterwaal tot kapelaan te Amsterdam (H. Dominicus), den WelEerw. pater J. C. M. Tonino en tot kapelaan te Rotterdam (H. Dominicus) den WelEerw. pater N. G. Orie. Dispensatie. Z, D, H. de Bisschop van Haarlem heeft aan de katholieke leden van den A. N. W. B, toeristenbond voor Nederland, die op Vrydag 17 Juli a.s. aan de feesten te Haarlem zul len deelnemen, voor dien dag dispensatie verleend in de kerkelyke onthoudingswet. Gesloten retraite. Om te voldoen aan de talrijke aanvragen uit alle deelen van het land zal van Zater dag 18 Juli tot Dinsdag 21 Juli in het retraitehuis Maureza te Venlo, eene retraite gegeven worden voor heeren, hoofdzakelijk uit den Middenstand. Opening Zaterdagavond omstreeks 8 uur, vertrek Dinsdag tegen den avond, zoodat men dienzelfden dag nog weer te huis kan zijn. De koeten van het verbiyf in het retraite huis bedragen f 6. Zij, die aan deze retraite wenschen deel te nemen worden beleefd verzocht zoo spoe dig mogelijk uiterlijk Maandag 13 Juli hier van kennis te geven aan den weieerw. pater Cramer, Huize Maureza te Venlo, daar nog slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar is. Landweer. De Burgemeester der gemeente Alkmaar herinnert den verlofgangers der militie die bestemd zijn op 1 Augustus 1908 naar de landweer over te gaan, aan hunne verplichting om zich na i Augustus 1901, doch vóór of op 30 Augustus d.a.v. ter gemeente-secretarie aan te melden, onder overlegging van hun militair zakboekje. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, Juli 1908. G. RIPPING. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van giBteren. Jacobus T. en Joh. Albertua v. B., Alkmaar, diefstal, de le f 5 boete of 5 dagen hechteniB, de 2e f 5 boete of 14 dagen tuchtschool. Francois Marie K., gedetineerd, verduiste ring, 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Margaretha K„ Alkmaar, diefstal, 3 maanden gevangenisetraf. Hendrik K., Hoorn, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf. Gerrit D., Egmond aan Zee, mishandeling, 4 maanden gevangenisetraf. Doede D., Bovenkarspel. mishandeling, 4 maanden gevangenisstraf, en de betaling van de doktersrekening van den mishandelde, bedragende f 7,50. Wy verzoeken H.H. Correspondenten, om ons toch geen klaagliederen meer te zenden over de langdurige droogte I Ook in Alkmaar heeft het in even langen tijd niet geregend. De Redactie. Alkmaar. GEBOREN5 Juli. Frederik Jan, z. van Johannes van der Molen en Alida Haverkorn. 6 dito. Anna Maria Margaretha, d. van Petrus Anthonius Jacobse en Elisabeth Maria Johanna van Daalhoff. 7 dito. Marie Helena Hen- drika, d. van Jacobus Nicolaas AI en Alida Kuijs. 8 dito. Wijmtje, d. van Gerard van de Wetering en Gerritje Westerink. Hendrik, z. van Jacobus Peeters en Rinske v. d. Wyk. OVERLEDEN6 Juli. Elisabeth Zinger, wed. van Pieter Vis, 72 j. Hendricus Lan- gedam, 82 j. Bergen over de maand Juni 1908. GEBOREN3 Juni. Johannes, z. van Jan Bijl en Geertruida Roobeek. Johannes, z. van Petrus Dekker en Maria Cecilia Spie- rings. 5 dito. Cornelia Maria Johanna, d, van Nicolaas van den Berg en Elisabeth van Gulik. 10 dito. Johanna, d. van Reinier Dekker en Jansje Leek. 13 dito. Agatha Oatharina, d. van Nikolaas Feld en Geertruida Brakenhoff. Agatha Antonia, d. van Jan Tamis en Maartje Louwe. 15 dito. Johan nes, z. van Willem Oornelis Ellis en Marga retha Maria Houtenbos. OVERLEDEN1 Juni. Jacobus Oldenburg, weduwn. van Aafje Scheltus, 86 j. 21 dito. Trijntje Oostwouder, echtgenoote van Hendrik Denijs, 43 j. 2§l>4i'°- Pieter Dirk, z. van Jan Hoogland en Anna Elisabeth Molenaar, 3 m. Schoorl, gedurende de maand Juni 1908. GEBORENClasina Geertje, d. van Johannes Jonker en Tryntje Goedhart. Guurtje, d. van Gerrit Nederveen en Antje Ollo. ONDERTROUWD Johannes Bes te Haren- karspel en Aaltje Admiraal. GETROUWDJan Helder te Oudorp en Pietertje Nieuwland. OVERLEDENJan Coenraad Siegerist, 71 j. Guurtje Jonker, 61 j., echtg. van Cornells Nederveen. Maartje Dalenberg, 61 j., wed. van Pieter van Lienen. Oatharina Roo sendaal, echtg. van Jan Kooyman. Zuid-Scharwoude. GEBOREN Hendrikns, z. van G. Bakker en M. Bruin. Arnoldus Servatius, z. van W. Kraakman en D. Henselmans. Matthijs, z. van J. Hasten en A. Smit. Oornelis, z. van- A. Berkhout en P. Dekker. ONDERTROUWDJ. Koopman en A. Snyders. GETROUWD Th, Koopman en N. Bruin. Noord-Scharwoude. GEBOREN Margaretha, d. van Johannes Broersen en Geertje Kamp. Neeltje, d. van Oornelis Kramer en Elizabeth Leijen. Peter, z. van Piet van Veen en Jannetje Jes. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. OVERLEDENElizabeth de Vet, echt genoote van Jacob Slotemaker, 35 jaar. Oornelis Spaan, 2 maanden. v Broek op Langendijk. GEBOREN Anna Elisabeth, d. van P. O. Bakker en M. Bakker. Pieter, z. van Jan Balder en Antje de Boer. AarjeD, z. van Aarjen Balder en Elizabeth Visser. Aris, z. van Jan Weel bd Maartje Groen. Dirk Oornelis, z. van Martinus Otto en Aagje Otto. Klaas, z. van Klaas de Boer en Maarte Stam. Tryntje, d. van Pieter Gootjes en Grietje Biersteker. Jan z. van Martinne Steffens en Trijntje Keeman. Gerritje, d. van Jjujob Hossen en Maartje Bak. Oornelis, Zj, van Jacob Strybis en Guurtje Kroon. GETROUWD Abraham Schoon en Neeltje v. d. Molen. Pieter Slot en Maartje Wagenaar. OVERLEDEN: Klaas v. 't Riet Az., 15 maanden. Pieter de Boer Jbz., 6 jaar. Petrus van Duimen Az,, 6 maanden. Jannetje Stremlis 70 jaar, echtgenoote van Ariën Hoogland. ALKMAAR, 6 Juli. Aangevoerd 14 Koeien en Ossen 190 a 380, 224 vette Kalveren f 40 a 80, per Ned. pond 80 a 90 ct. 40 uucht. Kalveren ƒ8 a 24 per stuk; 0 magere Schapen 0.00 a 0.00, 807 vette idem f 20.00 a 27.00, 351 vette Varkens 40 a 44 ct. p. Ned. pond, 20 mag. idem f 15 a 17. PURMEREND, 7 Juli. Aangevoerd 533 Runderen, waaronder 429 vette ƒ0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoud. stug, 104 m. en g. koeien 130 a 250, prijshoud. stug, 45 stieren, 282 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.GL, matig, 270 nucht. f 10 a 23, matig, 39 paarden, 1617 schapen f 20 a 28.00 en 360 overhoud, ƒ8 a 13, beiden 1. pry a stug, 300 vette varkens 41 a 45 ct. p. K.G. vlug, 5 magere id. 1 16 a 22.00, matig, 206 biggen f 4 a 8.matig. mand appelen f G.OO a U.Ü0. mand peren f0.00 a 0.00 ganzen ƒ0.a 0.00. Kleine Kaas f 29.50, Middelbare 127.50, aange voerd 210 stapels. 1502 kg. boter 1.20 a 1.30, per kilo, Kipeieren f 3.40 a 3.80, eenden dito 3.80 per 100. BODEGRAVEN, 7 Juli. Kaas. Aangevoerd 380 wagens, te zamen 19,635 stuks, wegende pl,m. 116.910 kilo; le soort Goudsche I 26.50 a 28.00, zwaardere f 30.2e soort f 21.50 f 28.50, Derbykaas, le soort f27.af2e soort f a Edammer-kaas, le soort f 2e soort f 23.50 a f 0.Leidsche kaas f a, het schippond. Handel matig. Zaterdag 11 Juli, vergadering der onderafd4 onvrijwillige werkloosheid »St. Dominicus*, ten huize van den heer N. Konijn aan den Dijk. Herziening reglement (de leden worden verzocht hun reglement mede te brengen) en verkiezing van twee bestuursleden. De vergadering is boetplichtig. Donderdag 9 Juli, half negen, Bestuursver gadering van het Ondersteuningsfonds, bij den heer Hazes, Luttik-Oudorp. Donderdag 9 Juli, 's namiddags 3 uur, ver gadert de Mariavereeniging van Asaendelft in het Patronaatsgebouw. De agenda luidt1: 1. Opening en notulen2. Verkiezing van een afgevaardigde naar Haarlem3. Verkiezing van een afgevaardigde ter Diocesan e-vergade- ring in den Haag; 4. Verschillende bespre kingen 5. Lezing6. Sluiting. De lezing zal worden gehouden door den WelEerw. heer Quant, kapelaan te Alkmaar. De vergadering is toegankelijk van alle vrouwen en meisjes uit de Parochie. Geboren: ANNA MARIA MARGARETHA, dochter van P. A. JACOBSE. E. M. J, JACOBSEvan DAALHOFF, Alkmaar, 6 Juli 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder wed. LAURENS VAN VEEN, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 58 jaren. C. VAN VEEN. CHR. VAN VEEN—TWISK. Bergen, 2 Juli 1908. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, den Heer J.A..TV SNIIT Mz., weduwnaar van GRIETJE STOOP Wd., in den ouderdom van 43 jaar en 6 maanden, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden. Namens zijne diepbedroefde Kinderen, A. SMIT. M. SMIT. W. SMIT. A. SMIT. 't Veld (Oude Niedorp), 6 Juli 1908. Vrydag 10 Juli, 's avonds half negen, algemeene vergadering van het onvrywillig werkloozenfond», bij den heer N. Konyn aan den DQk. Aan allen die mjj blijken van belang stelling gaven ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubilé als Directeur van het St. Dominicns-Zangkoor, betuig ik mijn hartelijken dank. H. P. SCHUURMAN, Muziekleeraar. Alkmaar, Juli 1908. Ondergeteekende betuigt hierdoor zyn hartelijken dank, mede namens zijne Echt- \genoate en Kinderen, aan den WelEd. Z.Gel. Heer Dr. DIRKEN, den WelEerw. Heer P. HUBERTS, de Eerw. Zusters van het St. Elisabethgesticht, alsmede het Bestuur der St. Catharinavereeni- ging, voor de vriendelijke hulp en toe wijding, gedurende de ziekte zijner Vrouw ondervonden. A. BRUIN. Alkmaar, Juli 1908. Wegens teleurstelling wordt voor dade lijk of met 1 Augustus gevraagd eene Adres: KRAAKMAN, Bierkade. n^KTDIENSTBODE gevraagd met Aug. of eerder. Eenige bekendheid met koken vereisohte. Lan- gestraat 29. Een nette JON O JE IV, door slapte aan een fabriek, ontslagen, z. z. g. geplaatst, liefst direct, voor pakhuis- of andere diensten. Zeer goede getuigen. Adres: Liefdelaan 21. 1 - u -V Ter drukkerij van A. KUSTERS te Alkmaar, kunnen geplaatst worden, om in het val; te worden opgeleid. ALKMAAR. I II I' jiif-i

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3