Gemengd Nieuws. Oplossing van Raadsel No, 17; RAADSEL No. 18. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9'/j uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag 's morg. 81/, uur Maandstond voor Theodorus Smit. In de week de H. Mis ten 8 uur. Zaterdag 's midd. van 3—8 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wilhelmus Molenaar. TUITJENHORN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmisuur Hoogmis; 's midd. 11/a uur Catechismus; 21/» uur Vespers. Daarna zitting voor de Bibliotheek tot precies 4 uur. Deze week de H.H. Missen ten 8 uur. V r d a g 's midd. van 3—7 uur gelegenheid om te Biechten. Zaterdag, feestdag van den H. Jacobus den Meerdere, patroon der parochie, vol gens vroom gebruik te vieren als Zondag, 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie, te houden door den Weleerw. Heer H. v. d. Boogaard, kapelaan te Bergen's midd. 2'/j uur Vespers, waarna vereering van de Reliquie van den H. Jacobus. Zondag a.s. feestdag van de H. Anna, Moeder van de H. Maagd Maria. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/» uur Hoogmis's midd. 1% uur Catechismus 27» uur Vetpers. Zaterdag, Patroonfeest, 's morg. 7 uur H. Mis97» uur Hoogmis's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis voor A. van Trienen 's midd. I1/, uur Catechismus 21/s uur Vespers. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk9 uur H. Mis voor N. Hoogeboom. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. Tamis 9 uur H. Mis voor W. Offringa en G. Appelman. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor G. Watervis 9 uur H. Mis voor Tr. Kant. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor de familie Beers—Veenboer 9 uur H. Mis voor C. Konijn. V r ij d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor M. Dekker 9 uur H. Mis voor de familie Honig. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor de WelEd. Heer J. Theijs 8yg uur H. Mis voor M. de Wit en A. Konyn Catechismus op de gewone dagen. Donderdag Lof. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/s uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis voor Truitje Vogelna de Hoogmis Catechismus; 's midd. 21/, uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie81/s uur H. Mis voor overl. leden der Begrafenisvereeniging. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelis Maatjes en familie 81/s uur H. Mis voor overledene familie Hazenberg. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie81/, uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Donderdag 'smorg. 8 uur H. Mis tot zekere intentie 81/} uur H. Mis voor Maria Cornelia Bloetjes 's avonds 71/s uur Lof. V r y d a g 's morg. 8 en 81/3 uur H, Missen tot zekere intentie. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Agatha Duin81/ï uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit. Woensdagavond om acht uur algemeene ver gadering van het Kruisverbond bij den heer Bouhuizen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein, Catharina Huisman en Catharina Koning. In den Heer overleden: Willem v. d. Heiden. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. MisÏO1/^ uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers 4*^ uur Congregatie der H. Familie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morgens 7x/g uur H. Mis; 10 uur Hoogmis 's avonds 61/, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen- heid tot Biechten. Heer Hugowaard. Woensdagavond werd hier ten huize van den heer H. Wolfswinkel gecombineerde vergadering gehouden van de l^den der Groentenvereenigingen «Nieuw Leven» en «Waarland en Omstreken», 's avonds half acht. Bij afwezigheid van den voorz. den heer Brugman, werd de vergadering ge opend door den vice voorz., den heer D. P. Plaatsman. Na een hartelijk welkom te hebben toegeroepen aan het talrijk opgekomen publiek, verzoekt voorz. de leden, zyne taak zooveel mogeljjk te willen vergemakkelijken door ieder op zijn beurt te laten spreken, over het belangrijk punt zilveruiensorteering en deelt vervolgens mede, dat geen notulen zullen worden gelezen, omdat de secretaris, de heer P. Wonder door ziekte afwezig is. Hierna wordt door den voorz. in korte trekken weer gageven, wat in de zaak zilveruiensorteering alzoo is voorafgegaan en zegt, dat hetgeen dezen middag in de conferentie van commis sieleden en kooplieden is besproken, door een der kooplieden zal worden uiteengezet, waarna het woord wordt gegeven aan den heer van der Molen, comm. voor den heer Wagenaar Van der Molen deelt mede monsters te hebben genomen, waaruit is gebleken, dat nog vele slecht gesorteerd worden, waarop spreker te kennen geeft, dat daardoor op de eerste plaats de handel op Engeland haast onmogelijk is en tweedens, de concurrentie met Z.-Holland, zoodat spreker de sorteering van groot belang acht eerstens voor den verbouwer en tweedens voor den handel. De voorz. stelt de vraag, of naar aanleiding van een en ander een der aanwezigen het woord verlangt, waarop het woord wordt gevraagd door den heer J. Bos. Spr. gaat mede met den heer van der Molen, doch merkt op, dat bij een staande markt (het vorig seizoen) de prijs van goed en slecht gesorteerde zilvernep gelijk stond, hetgeen ongunstig werkt; bovendien zegt spr., zijn de zilveruien de meest waardevolle knolsoort en het blijkt, wanneer de kooplui op hun zetel in het veillokaaltje gezeten zijn, dat bedoeld product geen waarde heeft, daar men best en slecht tegen een en dezelfde waarde koopt, wat door den heer Bos met een bewijs wordt gestaafd, waarna spreker nog opmerkt, dat de koopman geen acht gevend op het geen door hem gekocht wordt, de sorteering tegenwerkt. De heer van der Molen protesteert uit naam der kooplieden tegen hetgeen door den heer Bos is gezegd, daar hg noch by zijn patroon, noch bij de bouwers en de anderen met hem als onwaardige en onachtzame koop lieden bekend wil staan. De heer W. O. Visser van N. Niedorp, beantwoordt de vraag«Wat is noodzakelijk voor het product naar het Buitenland» De verbouwer moet den eisch van den buiten lander bescheuwen als een eisch voor zich- zeiveneerst dan krggt het product in het buitenland een goeden naam. De eenige vraag in het buitenland is: kunnen wij bij een andere natie voor denzelfden prys beter pro duet betrekken, zoodat het er niets aan af doet al zou ook de koopman in dezon ver keerd hebben gehandeld. Hierna stelt de voorz. de concrete vraag, of ook een der aanwezigen het woord ver langt omtrent de door bestuur en commissie vastgestelde afscheidsmaat van 31 m.M. De heer Langedyk van N. Niedorp zou, evenals met de kool, de sorteering van zil veruien vrybigvend willen zien. De heer Kroon van Waarland is ook een ontzettende voorstander voor vrghandel, wy- zende op de ongelijke maat der zilveruien, daar dit jaar van de 20 zaadjes slechts 8 a 9 tot haar recht kwamen bovendien merkt spreker nog op, dat de Waarlander werkt voor zgn brood en dat reglementen maken een zeer aardig werk is, als zijnde niet af- hankeigk van weer en wind, zooals met bedoeld produkt wel het geval is. De heer van der Molen zegt, in antwoord op Langedijk, dat men koolsorteering niet bg die van zilveruien kan vergelijken, omreden een wagonlading van 10000 kilo soms 5000, soms 4500 of ook wel 4000 tweede soorts kool laadt, doch dan heeft men een wagon lading gelijk soort, en in antwoord op hetgeen de heer Kroon te berde bracht, sloot spr. zich aan bg hetgeen door den heer Visser was aangeduid. De heer W. O. Visser van N. Niedorp een en ander overwegende, zegt, dat de N,-Holl. boer niets gevoelt voor het toekomstig, maar zeer veel voor het direct belang en daar dit niet pleit voor de sorteering, zou spr. willen voorstellen, wanneer dit niet te veel gevergd is, dat de koopman ze zelf sorteert, terwgi de verbouwer vrij blijft, of hij zich die moeite wil getroosten of besparen. De heer W. Barten van Teidiek zegt, dat de koopman zelf de boel door elkaar gooit; spr. is beslist voor de sorteering van zilver uien, doch acht het noodzakelijk, dat ook keur of contróle wordt gehouden op de ver zending der kooplieden. Ds voorz. maakt de opmerking, dat wanneer de uien gesorteerd zijn, de koopman ze niet door elkander zal werken. Na nog eenige discussie, gevoerd door de heeren Visser, Van der Molen, Kroon en Langedijk, zegt de voorz. dat het kardinale punt is vrgblijvend of verplichtend. Kroon vraagt het woord, Spr. heeft in de laatstgehouden vergadering van »W. en O.» voorgesteld een marktuur te stellen en vestigt de aandacht op den vrachtwagen van Jb. Bruin, waarop volgens spr. soms 6 partgen ineens worden geveild, waarom hij dienstig acht, dat zijn voorstel, waarover sinds dien niets werd gerept, als proef in practijk zou worden gebracht. De heer Meereboer van H. H, Waard merkt op, dat het voorstel Kroon in de vergadering van »N. L.« wel terdege ter tafel is gebracht. De heer J. Bakker Jr. van Waarland vindt het moeilijk in dezen den middelweg te kiezen, doch heeft by de hand een z.g. guldensrol en zilvernepdit laatste wordt daarna door spr. gerold en aan de aanwezigen voorgesteld, waarna nog door hem wordt opgemerkt dat nep en rol zeer primitief zijn, doch verzekert bg droge nep en geschikte rol betere uitkomsten. De heer Slot (handelaar) vraagt het woord en protesteert tegen het gezegde van den heer Kroon, omtrent den vrachtwagen van den heer Bruin, daar spr. dat in de jaren, welke hy hier als koopman vertegenwoordigd is, nimmer heeft ondervonden en bovendien niet wil zien, dat iemand op een oneerigke wyze in zijn brood wordt benadeeld. Na nog eenige besprekingen door den heer van der Molen en Bakker, wordt het kardinale pnnt voor noemd bij zitten en opstaan in stemming gebracht, waarvan men zonder te tellen als uit komst mocht constateeren vrijblijvende keur. Hierna is het woord aan den heer van der Molen, die, geconfereerd hebbende met de andere heeren kooplui, mededeelt, dat een rol zal worden aangeschaft en de uien welke daaraan niet voldoen, eenvoudig niet worden gekocht. De voorz. voegt er nog dit aan toe, dat de verbouwer met het besluit vrije keur zijn eigen keel heeft afgesneden, wat Kroon zeer aardig vindt, omdat de zaak dan vanzelf tot haar recht zal komen. Hierna wordt door den heer Bos een breed voerig verslag gegeven omtrent misverstanden en verbetering inzake het contractstelsel, enz. enz.ook werd medegedeeld, dat in het seizoen prima Nov. ultimo Mei aan de veiling >N. L.< was omgezet voor f 100617.—, waarna de voorz., de heer Bos, bedankt voor een en ander en mededeelt dat punt 3 der agenda zal worden verdaagd, wijl dit zou worden ingeleid door den heer Brugman. Daar de rondvraag niets opleverde, be dankte de voorz. het talrijk opgekomen pu bliek wil over het besluit niet oordeelen, doch uit de vrees, dat het niet in het belang der bouwers is en sluit daarmee de verga dering, waarna door den heer W. O. Visser nog een woord van dank wordt gebracht aan den voorz. voor zijne goede leiding. Plotseling dood. Men meldt uit Olde- broek Vijf straatwerkers legden zich in een hooiberg te slapeu. Een werd er dood ge vonden. De ongelukkige laat eene vrouw en twee kinderen na. Bedwelmd. Aan boord van de Engelsche onderzeeër A 9 is de heele bemanning door gasoline bedwelmd. Met levensgevaar bracht een der officieren, die op de brug geBtaan had, de machine tot stilstand en sloot den stroom af. Van de 7 mannen liggen 4 bedenkelijk. Onverantivoordelyk. Te Maastricht heeft een vierjarig kind, dat in de wieg met lucifers speelde, zoodanige brandwonden be komen, dat het aan de gevolgen overleden is. Wreed. Men meldt uit Enschedé Het zesjarig zoontje van een arbeider v. Dwilde uit een land een vlieger halen. Een vrouw wierp hem met een steen, om dit te beletten. Het kind is levensgevaarlyk gewond door een ernstige schedelbreuk en naar het ziekenhuis gebracht. Huwelijks-idylle te 's Bosch. Eergister avond werd in de Scheidingstraat wederom een tooneeltje afgespeeld gelijk tegenwoordig meermalen voorkomt. Ze waren gehuwd, lief en leed zouden ze samen dragen en zoo ging 't de wereld in. Leed was echter de vrouw 't meest beschoren, want niet voor de eerste maal was 't dat ze eergister toe getakeld werd. Nog kort geleden had de liefhebbende man met zijn vuisten gepro beerd of zgn ega's tanden vast in den mond stonden en het succes dat hg daarmee had, was niet van dien aard om die proefneming te hervatten. Hij zon dus op andere midde len en helaas maar al te wel is hg nu geslaagd. Met een mes heeft K. zijn vrouw toegetakeld, dat de peezen uit den arm doorgesneden zijn en de vrouw eergisteravond te half elf nog verbonden moest worden in het ziekengasthuis. K. is op 't bureau van politie in afwach ting van hetgeen verder omtrent hem zal worden beschikt. Nbr Ongelukken. Op het terrein van de mijn- bouwmij. «Carolus Magnus» in de buurt van Essen heeft in een mijnschacht een hevige ontploffing plaats gehad. Al tien dooden zijn opgehaald. Misbruik van sterken drank. Eergister- morgen is aan den Broekovenschenweg, te Tilburg, het lijk gevonden van den 74-jarigen K., die door overmatig gebruik van sterken drank den dood vond. Een rijke. Te Glasgow is 'n scheeps bouwer overleden, van wiens nalatenschap de schatkist 't aardige duitje van 1.200.000 gulden trekt aan successierechten. Nog eens 'n suiker oom 1 Een musschenkrijgslist. Een aardig too neeltje woonden we deze week te Bosch- kapelle bij, aldus lezen wg in het Hulster blad. Een oorverdoovend geschetter van een zwerm musschen trok van verre onze aandacht. Nieuwsgierig wat er gaande was, slopen wij naderbg en ontwaarden een troep van wel honderd musschen, op eerbiedigen afstand in een kring rondom een kat geschaard. Ver- bysterd keek poes in 't rond en zoodra ze eenige beweging maakte, bereikte het lawaai het toppunt. Blijkbaar begon onze poes deze muziek te vervelen, tenminste zij deed een sprong naar de kortstbgzittende vogels, doch nog rapper was de troep omhoog, om een eindje verder hetzelfde Bpelletje te herhalen. Nog vgf-, zesmaal werd deze krygslist want dit bleek (het in werkelijkheid te zijn toegepast, totdat poes een heel eind van de eerste plaats was gelokt en likbaardend afdroop. Thans vloog ook de musschenbende op, onder zegevierend gekrijsch en verspreidde zich op naburige daken en boomen, waar het geval nog werd betetterd. Slechts één paar vloog terug naar de plek waar het eerste bedrijf was afgespeeld. Ook ik onderzocht deze plaats en ontdekte al spoedig een nest met bijna vlugge jongen. Blykbaar was poes op haar wandeling hier beland, zonder het nest te bemerken en had het musBchenpaar de makkers uit de buurt gerequireerd om poes te verschalken. Of deze straatjongens onder de vogels ook een vriendenhart onder het eenvoudig boeieroentje dragen I Nog sliml Een Londensche kiesreoht- dame heeft weer wat nieuws uitgedacht. In een ballon zal ze opstijgen en dan een overvloed van propagandablaadjes uitstrooien. Zoo blijft ze ten minste uit de handen van de politie. Zonderling ongeval. Op de Buttes Ohaumont is een zonderling ongeval gebeurd. Vermoedelyk door een onderaardsche instorting is er plotseling een scheur ont staan in den bodem van het kleine meer in het park. Binnen enkele minuten liep het meer leeg, duizenden kleine visschen meesleepend. Verbaasd keken de wandelaars toe, de bewakers werden geroepen en met vereende pogingen begon men de visschen te redden. Groote kuipen water werden gehaald en alle visch werd daarin gedaan. De Buttes zijn nu wel hun grootste aan trekkelijkheid kwijt, maar een merkwaardig heid rijker geworden. Een ongehoord schandaal. Onder dit opschrift ontving de Tel. het volgende vlammende protest In den winkel der Visch-compagnie, Vijzel straat, hoek Reguliersdwarsstraat, te Am sterdam, kan men bij een schaaltje met groote letters lezen •LEVEND GEBAKKEN PALING». De moten zien er ook geheel anders uit, en men rilt, als men een oogenblik aan de bewerking denkt. Schande voor hem, die ze te koop aan biedt I Driewerf schande voor hem of haar, die ze koopt I En er bij de lunch of aan het diner lachende en pratende de tanden in zet en er aan smult I Als ik het niet met eigen oogen gelezen en gezien had, zou ik dengeen, die het mg vertelde voor een leugenaar uitkrijten I Dit is, eilacienn twintig-eeuwsche be schaving 1 Onweer. Donderdagnacht is de bliksem ingeslagen in het huis van de wed. Zwet sloot, te Warmond. Het behangsel en enkele meubelen werden vernield. Persoonigke on gelukken hadden niet plaats. Donderdagmiddag is de bliksem te De Gaarkeuken (Gr.) in de behuizing van de Gez. Van der Slacht, aldaar geslagen. In een ommezien sloegen de vlammen hoog uit het dak. Er is veel materieele schade die echter door assurantie wordt gedekt. De grootste torenklok der wereld. Een reusachtige klok werd voor enkele dagen in een kerk te New-Yersey aangebracht. De groote wijzer ia 20, de uurwijzer 15 voet lang. De doorsnede van de wijzerplaat be draagt veertig voet en ia dus 15 voet langer dan die van de tot nu toe grootBte klok, die van de stadshal te Philadelphia. Deze nieuwe klok heeft juist het dubbele van den omvang van de beroemde reuzenklok «Big Ben», in het Parlementsgebouw, te Londen. Een stad van kippenhouders. De stad Petaluma, ongeveer 75 K.M. van San Fran cisco verwijderd, telt 6000 inwoners en be staat alleen van de kippenhouderij. Men schat het aantal dezer dieren daar, op niet minder dan één millioen. Ieder huisgezin houdt zich met dit bedrijf bezig en de hellingen der omringende heu vels zyn met duizende hokken en rennen bezet. Zelfs de armste inwoner houdt nog een paar dozgn kippen, maar de meer gegoeden hebben er zeker 10 a 15 duizend. Op een van de modelboerdergen kan men er 10.000 onderbrengen. Alles is met de meeste zorg ingerichtmen vindt er broedmachines, kunstmoeders, ziekenzalen enz. In 1907 werden uit deze kippenstad 25 millioen eieren uitgevoerd. Een teleurstelling. In opgewekte stem ming ging Zondag de vischclub «de Baars» uit Heerenveen per motorschip en 'n drietal bootjes er op uitmet teleurgestelde ge zichten keerden de heeren Maandag weder huiswaarts. Door den hevigen wind op de Tjeukemeer overvallen men sprak van windhoos waren twee der bootjes achter het schip op sleeptouw, om- en losgeslagen, en alles wat zich daarin bevond, o.a een paar honderd pond visch en een partg netten, ging verloren. Dat dit een teleur stelling, doch tevens een schadepost is, laat zich denken. Ook in 't naburige 't Meer bracht een windhoos vrij wat wanorde in op het land liggend hooi. Van andere ongevallen hoorden we evenwel niet. Een onderzoek. Op bevel van den officier van justitie te Utrecht, wordt door de politie te Barneveld streng onderzocht, of het in brand geraken van het 13 jarig dochtertje van den ploegbaas v. d. B. aldaar, ook aan nalatigheid der ouders moet worden toegeschreven. Het arme kind, inmiddels reeds overleden, werd namelijk door haar moeder gedwongen, 's avonds te half twaalf, toen de ouders reeds te bed waren, nog kousen te stoppen, bg welk werkje de brandende petroleumlamp over haar lichaam gevallen is, 4000.aan diamanten vermist. Woens dagmiddag nam de heer v. d. R. commis sionair in diamanten in de Ruysschstraat te Amsterdam een kaartje aan het plaatskaarten bureau van het station Weesperpoort. Op het oogenblik, dat hg naar zijn portefeuille tastte ontdekte de heer v. d. R. dat zijn taschje inhoudende f4000.— aan geslepen diamant op onverklaarbare wgze verdwenen waB. De heer v. d. R. kan niet opgeven of de portefeuille hem ontrold is, dan wel of hij haar verloren heeft. De politie doet onderzoek. Een paard in huis. Het bruintje van de Haarlemsche paardentram, dat, als ge woonlijk een uur rust zou worden gegund, in zgn rusthok, in de remise, in de Rozen straat aldaar, vergiste zich in de deur en drong achterstevoor de gang binnen van een bewoonster van die straat, kwam in de achterkamer binnendringen en richte daar onder de meubelen van de doodeigk ver schrikte juffrouw een lang niet misse ver woesting aan. Een kast werd stuk gedrukt, de vazen er op vielen aan gruis en een paar stoelen werden onbruikbaar getrapt. Met heel wat moeite werd de ongewenschte be zoeker in zyn hok aan de overzyde gestopt. Groote Kermis. Nadat Woensdag der vorige week te Laren de officieele kermis was geëindigd, volgde Zondag nog de z.g, «groote kermis," bestaande in een feestviering, die zich uitsluitend bepaalt tot drinken. Op deze «groote kermis» was ook tegenwoordig een jonge gehuwde man uit Eemnes, J. P. genaamd, die woorden kreeg met een paar inwoners van Laren, waarbij ook de 17-jarige K. R. Toen J. P. om 12 uur huiswaarts keerde, werd hij gevolgd door R. in gezel schap van diens makker G. P. Bg de Googers- gracht bracht R. zijn tegenstander met een mes een diepe wonde toe in den hals, waar door zeer veel bloed verloren ging. Slechts een paar millimeter scheelde het, of de hals slagader was doorgesneden. Doordat dr. Lom mei spoedig aanwezig was, werd voorkomen, dat de getroffene, die inmiddels, door mak kers ondersteund, een nabijgelegen woning was binnengegaan en daar het bewustzijn verloren had, doodbloedde. Te 2 uur werd de dader door de politie van zyn bed opgelicht. Maandag werd hy te Eemnes met zgn slachtoffer, wiens toestand thans vrij gunstig is, geconfronteerd, waarna hg een volledige bekentenis aflegde en thans naar Amsterdam werd overgebracht. Naar Het Volk verneemt, is een der sol daten van het garnizoen te Naarden, als gevolg van een vechtpartg met burgers te Laren de vorige week, overleden. Jong en oud. Een jonge maaier te Gauw zou een stuk weiland van 4 ponde- maat maaien. Nauwelyks had hg echter een paar slagen gedaan, of hy legde er de zeis bg neer er stond hem te veel gras. Toen ging een 76-jarige maaier aan den slag en beschaamde zijn jongeren collega, door in 4 dagen het gras netjes met zgn zeis neer te leggen. Messteken. Te Eersel, by Eindhoven, werden door 'n paar belhamels, die blyk baar te veel aan Bacchus hadden geofferd, een dood onschuldig persoon 14 messteken toegebracht. De gekwetste, J. genaamd, was bg 't afzenden van dit bericht nog niet buiten gevaar. Geesteigke hulp was onmid- deligk noodig, en dr. Bakhuysen van den Brink stond den ïgder zoo spoedig mogelijk bg. De beide beschuldigden één van hen is een jongeling van pas 16 jaar zgn ter beschikking gesteld van den officier van justitie in Den Bosch. Tusschen Hoogwoud en Opmeer werd Woensdagavond de 88 jarige grgsaard De Boer door de West-Friesche stoomtram gedood. De schuld van het droevig ongeval ligt geheel en al buiten het perso neel van de tram. Verdronken. In het Galgewater bij het Noordeinde, te Leiden, is van een kermis- schuit gevallen een jongetje van zes jaren. Nadat hg uit het water was gehaald, bleek het reeds te zgn overleden. Een boer had een varken en de moedervan den boer was ook de vader van het varken, Lourdes in woord en beeld is verzonden aanWed. Kramer, AssendelftBekker, Span broek Willem v. Ommen, Alkmaar. Goede oplossingen met insluiting van 5 cents postzegel worden steeds meer verwacht door G. SNOEKS, Egmond aan Zee. De herinnering» medal jes worden met de Jubilé-Bedevaart Lourdes 513 Augustus meegebracht. Myn geheel bestaat uit 5 letters en is een vertelsel. 1. 2. 3. 4. 5. 2. 3. 4. 5. was een rechtvaardig mensch. 3. 4. 5. is een metaal 4. 5. is een lengtemaat OPLOSSING NAAM: ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6