Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Verder tQn er voor de dames papieren aervetten met artiatiek uitgevoerde foto'a en kleine, gracieuse waaiers. De heeren ontvan gen leeren luciferadooajea. Of dit middel echter voldoende zal zyn, betwijfelt men, daar de Amerikanen apeciaal geateld zijn op een aonvenir van het hotel. Ala laatate redmiddel gebruikt men apija- en wijnkaarten in minlatnre, in prachtig leer gebonden, met een paar blanco veiletjea papier tot het verzamelen der handachriften van dlachgenooten. Of 't helpen zal 1 De meeaingen hierover lniden pessimistisch. Portugal. Bommen. Een bericht uit Liaaabon meldt dat de politie aldaar in een vooratad een bergplaats van bommen en wapenen heeft gevonden, en daarmede in verband tal van menachen heeft gevangen genomen, o.a. eenige officie ren. Eet hoofd van de geheime politie achj]nt te meenen, dat hy een uitgebreid komplot van de republikeinache party in Portugal op het apoor ia. De Portugeeache republikeinen schijnen hun gemia aan invloed in het land te willen aanvullen door een overmaat van brutaliteit. Zoo eiachte de afgevaardigde Goata eergiste ren dat al de vroegere leden van het ministerie- Franco zouden worden gearresteerd wegens hoogverraad, misbruik van gezag en... medeplichtigheid aan den koningsmoord. On- noodig te zeggen dat het onzinnige voorstel met overgroote meerderheid verworpen werd. De republikeinen moeten zich in Portugal wel zwak gevoelen om hun toevlucht te nemen tot dergelijke belachelijke middelen, die blijkbaar bestemd zijn om de openbare meening op een dwaalspoor te lelden en het onderzoek naar de medeplichtigheid der republikeinache partij aan den gruwel van 1 Februari in de war te sturen. Amerika. De godsdienstkwestie by de presidents verkiezing in de Ver. Staten. Voor de eerste maal wordt in de Ver. Staten de godsdienstkwestie in de presidents- keuze gemengd, en wel door den democra- tiachen candidaat, den hear Bryan, die een beroep heeft gedaan op de Protestanten en talrijke sekten om hem te stemmen tegenover den heer Taft, ala zijnde deze populair onder de Katholieken wegens de onderhandelingen, die hij met zooveel bekwaamheid en tact met wijlen Paua Leo XIE heeft gevoerd tot regeling der positie van de kloosterorden en de kerkgoederen op de Filippijnen, na de overneming van deze kolonie van Spanje door Amerika. Minister Heemskerk. De Minister van Binnenlandache Zaken ia gisteren voor geruimen tjjd, met verlof naar het buitenland vertrokken. Vijfde Middenstands-Congres. Op 29 en 30 Juli werd te Dordrecht door den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand zijn 5e algemeene vergadering met daaraan verbonden congres gehouden, waarop werd behandeld: »De Vakopleiding van den Middenstand'. Dinsdagavond waren reeda het bondabestuur en de afgevaardigden door het gemeentebe stuur van Dordrecht plechtig ten atadhuize ontvangen en verwelkomd, waarna de rege- gelingacommissie in >Kunatmin< recipieerde. Woensdagmorgen tegen half tien sprak Mr. J. G. Patyn, Commissaris der Koningin in Zuid Holland, en verklaarde zyn belang stelling in den Bond bij deze gelegenheid te willen toonen. Spr. wees er op, dat de toe stand van den industrieelen middenstand sedert de tweede helft der vorige eeuw niet is vooruitgegaan. De voornaamste oorzaken hiervan waren wel: de versnelde middelen van vervoer, waardoor producent en consu ment nader tot elkander zijn gebracht; de groote veranderingen op het gebied van fabriekswezen en ten laatste de groote nij verheid in verband met het grootkapitaal en de oprichting van syndikaten en trusts. Spr. meent, dat in de onderlinge aaneensluiting van den middenstand het middel ligt dit laatste gevaar zooveel doenlijk te keeren. De voorzitter, de heer S. Meuwsen. bracht Mr, Patijn dank voor zjjne woorden en hield eenige beschouwingen over de organisatie van den Bond. Spr. wees er op dat de wijze, waarop de congressen zijn ingericht, juist de oorzaak was van den bloei der organi satie, waaraan vóór enkele jaren misschien getwijfeld werd. Voorts heette spr. welkom den heer Everwijn, vertegenwoordiger van onzen minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den vertegenwoordiger van den Belgischen minister van Arbeid en Handel, prof. Pyfferoen uit Gent, den heer Jules Schoonheidt, voorz. van den Belgischen Mid denstandsbond, den burgemeester van Dord recht, de Kamerleden Schokking en Aalberse en den heer de Groot, Inspecteur van onder wijs, en verder alle aanwezigen. De afgetreden bestuursleden, de heeren H. HermensMoons, Thijs Plet, Ed. G. Schurmann en W. H. Nederhoed, werden allen herkozen. Het jaarverslag werd zonder discussie goedgekeurd. Hit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Das Dx., blijkt, naar de commissie voor het nazien der administratie zei, dat het aantal leden toenemend is, zoodat de contributie geklom men is tot f 1042 50. Ook het aantal begun stigers klom. Van die zijde werd ontvangen f 580, in plaats van de geraamde f 395, waaronder een gift in eens van f 100, De begrooting voor 1908 wijst in ontvangst en uitgaaf op f 2632 50, Een en ander werd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dut in verband met de kosten, welke de commissie van voorbereiding heeft gehad voor de Midden- standatentoonstelling, f 2000 noodig zyn, welke het bestuur wil vinden uit eene leening, met aflossing van f 400 's jaars. Zonder debat werd aldus besloten. Nadat de vergadering veranderd was in een buitengewone algemeene vergadering, kwam aan de orde het voorstel tot wijziging der Statuten en het Huishoudelijk reglement. Hierbij deelde de secretaris mede dat niet in behandeling kunnen komen, naar de mee ning van een geraadpleegd rechtsgeleerde, die amendementen, welke niet in het voorstel van de commissie werden aangevoerd. De heer Dr. Nouwens was het daarmede niet eens. Die wil de vergadering uitspraak laten doen. En aldus werd beslist. Aan H. M. de Koningin werd een tele gram gezonden. Na de pauze werd de behandeling der Statutenwijziging voortgezet. Na afdoening van de Statuteuherziening werd het congres heropend en besloten werd bij de Regeering aan te dringen op verlaging van personeele belasting voor winkels, café's, hotels, kokszaken met groote zalen enz. Aan de orde kwamen de bestuursvoorstellen inzake de besluiten der ambachtsnijverheid. Besloten werd dat de Middenstandsbond in 1909 een congres zal houden, uitsluitend ge wijd aan de belangen van het credietwezen. In zake de coöperatie was door Prof. Jitta geadviseerd, alvorens zich tot de Regeering te wenden, de bondsvereenigingen te raad plegen over de bezwaren, welke zij ondervonden hebben bjj de toepassing der coöperatie. Dit advies werd by acclamatie aangenomen. Daarna volgde behandeling van het rapport van de commissie in 1907 benoemd, naar aanleiding van de voorstellen gedaan door de Dordtsche Winkeliersvereeniging. Over deze voorstellen werd eenig discussie gevoerd, waarna een commissie benoemd werd in wier handen deze zaak ter reorganisatie gesteld werd. De agenda was hiermede voor Woensdag afgehandeld. Te half zes had, in de bovenzaal van 'Kunstmin', de maaltijd plaats, waarbij ook minister Heemskerk, die kwart over 5 uur te Dordrecht was aangekomen, aan zat. Donderdagmorgen ten 9 uur werd het congres heropend. Aan de orde werd gesteld 'Vakopleiding van den Middenstand'. Een vijftal praeadvieien waren hieromtrent uit gebracht. Allereerst trad als spreker op de voorzitter van den Ned. Aannemersbond, de heer J. N. Hendrix. Na een historische uiteenzetting van de ontwikkeling van het systeem van opleiding vanaf het begin tot heden, wijst spreker er op dat de begrooting van 1907 een som van bijna anderhalf millioen voor Technisch On derwijs aanwijst. Toch komt slechts een vijftiende daarvan voor het Middelbaar Tech nisch Onderwijs en de rest voor het Lager en Hooger Technisch Onderwijs. Spreker noemt dit een wanverhouding. Nadat de heer Hendrix eenigen tijd had gesproken over een centrale school, welke volgens spr. voor den Middenstand de voor keur verdient, komt het uitgebreide prae-advies van Dr. Bos aan de orde. In het bijzonder lettende op de behoefte aan opleiding van de ondernemers beantwoordt de heer Bos de vraag: hos mesten de on dernemers in kleine en middelgroote bedrijven worden opgeleid? Daarbij achtereenvolgens de aandacht wijdende aan de volgende onder- deelena. De algemeene voorbereidingb. De technische opleidingc. De handels opleiding. De heer Keulemans oordeelde het in zyn rapport niet ongewenscht uit allerlei ambacht te vernemen, wat tot verbetering der vak opleiding kan worden gedaan, en bepaalt zich dus tot de opleiding, noodig voor den horlogemaker-winkelier, Na zeer levendige discussie werd met algemeene stemmen besloten de motie van den heer Hendrix aan te nemen. Hierin wordt by de georganiseerden ernstig aange drongen om in de richting van de in de prae adviezen ontwikkelde denkbeelden krach tig werkzaam te zyn. Na de gebruikelijke .plichtsplegingen ging het congres uiteen, waarna de avond verder gezellig onder elkander werd doorgebracht. Zondagsrust. In de provincie Groningen is een bewe ging gaande om van de houders van groote fabrieken te verkrygeD, dat de fabrieken des Zaterdagsavonds stop gezet worden en des Zondags den geheelen dag stilstaan, zoodat de arbeiders des Zondags den geheelen dag rust kunnen genieten. Betrekkelijke of volstrekte neutraliteit Na het reces zal het Kamerlid Bogaardt Minister Heemskerk in de Tweede Kamer een vraag stellen betreffende de neutraliteit op de openbare school. Men herinnert zich de uitspraak van Mi nister Rink in deze zaak. De heer Rink had de neutraliteit in de Onderwijswet verlangd, geduld als betrekke lyke neutraliteitin een school met uitslui tend Katholieke bevolking mag gerust het kruisteeken gemaakt en een kruisbeeld opge hangen worden in een school enkel bezocht door kinderen van geloovig Frotestantsche ouders mag de Bybel als leesboek worden gebezigd. De vraag, die de heer Bogaardt het voor nemen heeft te stellen, bedoelt van Minister Heemskerk te vernemen, of hij dezelfde op vatting is toegedaan als zyn voorganger. Volgens Eet Huisgezin is de heer B. tot het stellen xyner vraag genoopt door een bespreking der neutraliteltequaestie door den R. K. Onderwysersbond in het bisdom Breda. De Katholieke onderwijzers aan openbare scholen met uitsluitend Katholieke bevolking wenschen het onderwys zoo katholiek moge lijk te maken, doch ze zyn beschroomd dit te doen zoolang ze niet zeker weten, dat zulks door de Regeering in overeenstemming wordt geacht met de wet. Om nu deze zekerheid te verkrijgen zal de heer Bogaardt, die met het streven van den R. K. Onderwijzersbond instemt, tot den Minister van Binnenlandsche Zaken een vraag richten. ALKMAAR, 1 Aug. 1908. Heden prykte de drukkerij van den heer A. Kusters in feestdos en terecht. Vandaag immers is het vyf en twintig jaren geleden, dat de heer A. Kusters zich alhier als drukker en uitgever vestigde. Met een boekwinkel in de Sehapensteeg en een druk- kerij op de Nieuwesloot begonnen, wist de nog steeds in volle actie zynde eerste pa troon, door volharding en energie, zyne zaak al hooger op te voeren, zoodat thans zijn naam niet alleen te Alkmaar, doch ook ver daarbuiten een goeden klank heeft gekregen. Vele veranderingen gingen hiermede natuur lijk gepaard. Van de Schapensteeg werd de winkelzaak verplaatst naar de Langestraat, daarna naar de Zaadmarkt, doch hier hield de heer Kusters al geen boekwinkel meer. Van de Zaadmarkt verhuisde men naar de Ramen, waar, nu ruim 12 jaren geleden, de betrekkelijk kleine drukkery door een flinke nieuwe werd vervangen. Thane is de zaak nog steeds daar gevestigd en wordt het bedryf onvermoeid voortgezet. Vele eu velerlei zijn de drukwerken door den heer A. Kusters in den loop dier kwarteeuw geleverd. Da Nieuwe Noord Hollander verscheen by hem, ging later in eigen exploitatie over, totdat hij, nu byua een jaar geleden, vervangen werd door Ons Blad, R K. Nieuws en Advertentieblad voor Noord Holland. Behalve de N. N.-H. echter, werden en worden tal van andere bladen op de drukkerij van den heer Kusters gedrukt. Wij noemen slechts De Boer, De Alkmaarder, De Volksbanier, de Kalk en Steenbewerker enz. enz. Niet het minst ver buiten Alkmaar en de onmiddel lijke omgeving werd de jubilaris bekend als uitgever en redacteur van den Pius Almanak, den katholieken Staatsalmanak mogen wij hem wel noemen. Hoeveel arbeid en tyd ook voor deze uitgave wordt gevergd, steeds biykt hy goed te zijn verzorgd en nauw keurig bewerkt. Hit dit weinige biykt reeds voldoende, dat de heer Kusters in de 25 jaren dat hy hier gevestigd was, niet werkeloos heeft neergezeten maar steeds alle krachten in gespannen, om de zaak en zeer zeker ook de katholieke zaak naar beste vermogen vooruit te brengen. Met voldoening zal de heer A. Kusters dan ook terugzien op de 25 jaren van arbeid, die achter hem liggen en met recht schalt heden de jubeltoon door de drukkery. Behalve de vele blijken van belangstelling, welke de heer Kusters van familie, vrienden en kennissen vandaag mocht ontvangen, had ook het personeel bem eene aardige verras sing bereid. Het kantoor was geheel met groen en bloemen versierd, waar bij monde van den oudste uit het personeel, den heer E. Hoekman, de jubilaris hedenochtend werd toegesproken en gefeliciteerd en hem als aandenken een fraai zilveren inktstel werd aangeboden, beneveDS een sierlijke oorkonde in vier kleurendruk, op de drukkery zelf ver vaardigd. Wegens den Zaterdag echter kon heden het personeel geen feestvieren, doch werd allen a.s. Maandag vry gegeven, terwijl ieders uitgsanskas met een aardig douceurtje werd verrykt. By de vele blijken van belangstelling, den jubilaris op dezen dag geworden, voegen ook wy gaarne onze beste wenschen en hopen, dat wy nog lange jaren met onzen drukker in de beste verstandhouding mogen voort- werken. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs door cadetten der Oadettenschool af gelegd vergelijkend examen voor toelating als cadet bij de Koninkiyke Militaire Acade mie, komen voor eene plaatsing by die in richting op 30 Sept. a.s. in aanmerking by a. infanterie hier te lande: A. Plesman, E. Eisma, F. E. de Nys Bik, O. J. J. Gött- gens, A. K. Langenbagen, H. W. G. R. Dietz b. cavalerie hier te lande: D. van Voorst Evekink, P, O. L. Blom, jhr. W. Gevaerts van Simonshaven, P. W. Pieters; c. artillerie hier te landeA. B. Mulder, F. A. J. de Klerck, J. van der Meulen, R. W. Dahmen von Bucholz, W. P. van den Abeelen, H. W. Heyman, J. R. de Wijs, P. Tadema d. genie hier te landeW. Beyerinck, G. Heshuysen e. infanterie in Nederlandsch IndiëB. J. Labotz, K. J. G. Beekman, K. W. K. Schmid- hamer, M. E. A. van Goor, J. H. Hhl, A. M. Sierevelt, E. J. van Aarem, M. A. Evers, L. H. van Oyen, A. L. de Bruyn, H. Ager- beek, C. H. van Doornum, H. Poulus, G. de Lang, F. W. J. Gokkel; f. cavalerie in Nederlandsch IndiëA. E. L. van Win, J. M. Benjamins; g. artillerie in Nederlandsch IndiëG. P. Brest van Kempen, J. Otto, C. T. Neys, P. H. T. van der Steen, J, Vogelsang, H. L. Scheurer, D. van Driest, P. F. W. von Seyd- litz Kurzbach; h. genie in Nederlandich-IndiëL. H, P, Zondag, H. A, E. Vennik, G. J. F. Statius Müller. De cadetten P. P. van der Meer en J. P. Laging Tobias hebben aan het examen voldaan, doch kunnen niet bij het wapen hunner keuze geplaatst worden. De minister van oorlog brengt ter voorloopige kennis van belanghebbenden, dat tengevolge van den uitslag van het toela tingsexamen aan de Gadettenschool alhier, voor eene plaatsing als cadet in aanmerking komen voor den dienst hier te lande J. G. Göpner, J. G. O. Duinker, F. G. Dürst Britt, A. I. Verkouteren, W. L. Tiel, G. Britt, L. P. F. Schimpf, A. O. R, Rövekamp, F. W. E. de Vries, W. L. Koster, C. W. L. baron van Boetzelaer, H. J. A. Bekkers, J. H. E. Vertin, O. H. D. T, van de Kamer, A, L. W. M. Kerkhoff, H. A. M. Latour voor den dienst in Nederlandsch-Indië W. O. Muller, J. J. Sparenburg, H. A. Soe- tekouw, J. M. Beekman, J. Alliröl, E. T. Koppen, G. M. H. Dulfer, B. A. H. Binnen dijk, H. A. van Dam, S. E. van Nooten, F. F. Milius, P. A. de Blieck. Het diploma A voor bekendheid met en zuivere toepassing van het corresponden tieschrift (stenografie, systeem Stolze Wéry) is uitgereikt aan den heer G. W. Keuter alhier. Hij was een leerling van den heer W. Wyker. Woensdagmiddag te 1 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Van bevriende zyde wordt ons mede gedeeld, dat binnen enkele maanden twee legaten werden vermaakt aan de PiuaStich- ting; een groot f 500, door mej. S. F. E. Muller, laatst wed. van den heer B. Brink man en nu een groot f 200, door mej. Brief jes, wed. van den heer Jan Oudejans, beide vrij van successierechten. Men behoeft niet te vragen, ho8 welkom dergelijke gaven aan eene liefdadigheidsinstelling zijn. Goed voor gaan doet goed volgen. De Propagandaclub 'St. Laurentius', onderafdeeling van het Kruisverbond, verga derde j.l. Donderdagavond. Na installatie van twee nieuwe leden werd o.a. mededeeling gedaan, dat hoogstwaarschijnlijk met de a.s. kermis een kermisblad zal verspreid worden. Op deze vergadering mocht geconstateerd worden, dat 't ledental geleidelijk toeneemt, en dat de boeken der Bibliotheek met graagte en yver gelezen worden. Nog hield een der leden een niet onaardige lezing met het onder werp 'Vakvereenigingen en Drankbestrijding'. De heer C, S. Bollen, onderwijzer aan de openbare Bchool te Gemonden (N.-Br.) is benoemd in dezelfde betrekking aan de R. Kath. school alhier. Gelijk zoo vaak reeds gebeurde, ont stond er Dinsdagavond weer een vechtpartytje tusschen de jongens van de koekfabriek des heeren Ter H. Een zekere KI. meende als scheidsrechter te moeten optreden, doch deed zulks zóó hardhandig, dat hij zyn wandel stok op de ruggen der jongens doormidden sloeg 1 Nu keerden de vechtenden zich tegen KI., welke moest zien, dat hy binnen kwam. De jongens hiermede echter niet tevreden, dienden een klacht in by de politie, daarby de eene helft van den stok als corpus delicti overleggend. By de vanwege het Departement van Waterstaat gehouden aanbesteding, was minst ingeschreven voor het onderhouden van het Rijkepostgebouw alhier, van den dag der ken nisgeving van de goedkeuring der aanbeste ding tot en met 31 Maart 1911, door L. de Rover Hzn. te Alkmaar, voor f 1140. B. en W. bevelen als leeraren van het gymnasium voor den cursus 1908/09 aan Fransch de heer O. HerckenrathDuitsch de heer L. LeydesdorffHebreeuwach de heer P. J. Glasz voor vastNederlandsch de heer dr. J. A. vor der Hake, die tot dus ver eene tydelyke aanstelling had. B. en W. stellen na overleg gepleegd te hebben met de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, den inspecteur van M. O. en den Minister van Binnenland sche Zaken, voor te benoemen tot tydelyk leeraar aan de Burgeravondschool voor den cur sus 1908, 9 voor het geven van onderwys in Wiskunde en Nederlandsche taal de heeren F. J. Aukes en K. BootNederlandsche taal den heer A. Listvakteekenen de heeren P. H. Brunsmann, H. Bokhorst, H. van den Hoff, M. Vasbinder en M. Koopmanhand- teekenen den heer A. A. de Grootwerk- tuigk. teekenen en stoomwerktuigkunde den heer A. J. Caspers, op de belooningen, vast gesteld in de desbetreffende Verordening (Gemeenteblad No. 202) zooals die is goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten van Noordholland by besluit van 20 Juni 1906 No. 62. Maandag vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, waarby alle leden aanwezig waren, behalve de heeren A. J. T, Conyn en S. de Lange P.Bz., die wegens uilstedigheid verhinderd waren. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen, goedgekeurd en geteekend, wor den de uitgegane stukken gelezen le. Eene missive aan Burgemeester en Wethouders, waarby naar aanleiding van eene aanhouding, keuring en vernietiging van eene hoeveelheid vet door ambtenaren van het abattoir, gewezen wordt op het groote nadeel, dat de handel en de industrie zal onder vinden, wanneer ook voortaan op dezelfde onoordeelkundige wijze de vleeschkeuring wordt toegepast op handelsartikelen, die groote waarde hebben en niet voor de con sumptie bestemd of geschikt zyn, onder op merking, dat voor leverantiën ten dienste der industrie juist oude in plaats van versche reuzel noodzakelyk is en gevraagd wordt, zoodat daarvan meermalen groote hoeveel heden geleverd moeten worden,hetzy ingevolge aannemingscontracten, hetzy op bestelling. Eene missive ten geleide van de inge- zondsn rekening en verantwoording der Ka mer over 1907 Voorts wordt door de Kamer de voor- toopig opgemaakte kiezerzet voor de ver- kiezing van leden der Kamer van Koophand,! nagegaan, ter voldoening aan eene missive ?an heeren Burgemeester en Wethouders, 0I& te onderzoeken of al degenen, die op die lyet voorkomen, voldoen aan het vereischte bij het reglement bepaald. Vervolgens wordt door den heer Bosman in herinnering gebracht, dat de Kamer in bet voorjaar met zooveel voldoening kennis nam van de voorontwerpen der zomerdienst regeling op de spoorwegen, omdat daarin een vroegere trein was opgenomen naar Amsterdam, doch dat later by den aanvaDg van den dienst bleek, dat die trein toch ach terwege bleef. Hij vraagt of er nu niet weer iets aan gedaan kan worden, dat die trein wordt ingelegd, nu de voorontwerpen van de winterdienstregeling ter visie liggen. Naar aanleiding hiervan wordt besloten eene mis sive te richten aan de directie der Holl. Spoorweg Maatschappij, waarby ®P bet ge beurde wordt gewezen en de wensch uitge sproken, dat thans de dienst aldus zai worden aangevuld als in het begin van dit jaar reeds voorloopig was bepaald. Daarna wordt na rondvraag de vergadering gesloten. Veiling van vaste goederen, op 29 Juli 1908, des avonds 7 uur, ten overstaan van den Notaris P. J. C. van Toornenburgh, van de volgende perceelen, allen te Alkmaar, als 1. Woonhuis met bovenwoning en afzon derlijken opgang aan de straat, met erf, schuur of werkplaats, aan de zuidzyde van de Oudegracht, no. 196 en 196a, A 2501, 1 A. 60 cA, Strijkgeld J. H. Kluft, f 2800. Verhoogd tot f 3025. Opgehouden. 2. Woon- en winkelhuis, aan de Ridderstraat, no. 5, A no. 976, 63 cA. Sir. F. H. Ringers f 1660. Verhoogd door O. L. Molenaar, f 1850. 3. Woonhuis en erf, aan het Vijvertje, "no. 14, A, no. 3717, 59 cA. Str. J. Muys f 895. Ver hoogd door T. J. Amersbeek. q q. f 920. No. 2 en 3 gecombineerd J. Muijs f2905. 4. Woon- en winkelhuis, aan het Payglop no. 13, A. no. 3611, 34 cA. Str. J. H. Kluft f 2130. Verhoogd door T. J. Water, f 2330. 5. Woon huis en erf aan het Scharloo no. 33, E. no. 600, 94 cA. Str. W. Boersen f 1070. Verhoogd door W. J. Boersen. f 1075. 6. Woonhuis en erf naast het vorige, no. 31, E. no. 2309, 87 cA. Str. A. Boersen f 1105. Verhoogd door J. Mienis Pz. f 1150. No. 5 en 6 ge combineerd W, J. Boersen f 2255. 7. Woonhuis en erf, aan de Kanisstraat no. 2, A. no. 2965, 34 cA. Str. K. Molenaar f 800. Niet ver hoogd. 8. Woonhuis en erf naast het vorige no. 3, A. no. 2964, 68 cA. Str. C. Wokke f 1110. Niet verhoogd. 9. Woonhuis en erf naast het vorige, no. 4, A. no. 2963, 74 cA. Str. J. de Jong f 1100. Niet verhoogd. 10. Woonhuis en erf naast het vorige, no. 5, A. no. 2962, 51 cA, Str. G. H. Evelein f 1100, Niet verhoogd. 11. Woonhuis en erf naast het vorige, no. 6, A. no. 2961, 60 cA. Str. A. Boersen f 1085. Niet verhoogd. 12. Woon huis en erf naast het vorige, no. 7, A. no. 2960, 60 cA. Str. K. van Maarleveld f 1060. Niet verhoogd. 13. Woonhuis en erf naast het vorige, no, 8, A. no. 2959, 1 A. 18 cA. Str. G. H. Evelein f 1330. Niet verhoogd. 12 en 13 gecombineerd. H. Hoekmeijer f 2420. 14. Woon- en winkelhuis aan het Ritsevoort, no: 29, A. no. 3072, 1 A. 70 cA. Str, F. H. Ringers f 4300. Niet verhoogd. 15. Woonhuis, erf en huis aan de Olarissebaurt no. 24, A. no. 3073, 88 cA. Str. H. Hoekmeyer f 1660. Verhoogd door G. Wolzak Hz. f 1745. No. 14 en 15 gecombineerd. C. J. Kluft q q. f 6115. 16. Woonhuis met erf aan de Gedempte Baansloot no, 10, A. no. 2264, 50 cA. Str. W. Boersen f 940. Niet verhoogd. 17. Woon huis en erf naast het vorige, no. 9, A. no. 2265, 50 cA. Str. dezelfde, f 870. Niet ver hoogd. 18. Woonhuis met erf naast het vorige, no. 8, A. no. 2266, 50 cA. Str. J. H. Kluft f 885. Niet verhoogd. 19. Woonhuis met erf naast het vorige, no. 7, A. no. 2267, 50 cA. Str. dezelfde, f 900. Niet verhoogd. No. 16 tot en met 19 gecombineerd S. Bregman f 3700. 20. Woon- en winkelhuis aan de Keetgracht no. 8, B. no. 2771, 49 cA. Str. E. J! Porck f 1400. Verhoogd tot f 1500. Opgehouden. 21, Woonhuis en erf aan de Blo8mstraat no. 6, B. no. 2928, 62 cA. Str. J. H. Kluft f 770. Verhoogd door E. J. Porck. f 775. 22. Woonhuis en erf aan de Bloem- straat no. 35, B. no. 841, 27 cA. Str. dezelfde, f 310. Niet verhoogd. BERGEN, Woensdagmorgen vertrokken na een algemeene H. Communie een 150tal pelgrims uit onze parochie ter beêvaart naar O. L. Vrouw ter Nood. Omstreeks 9 uur werd in de kerk van Heilo een H. Mis opgedragen voor de kinderen der parochie van Bergen, voor welke intentie ook de bedevaart werd gehouden. Vervolgens trok men in processie naar de Runxputte, waar werd gezongen en gebeden en een predikatie gehouden door den WeiEorw. heer kapelaan over Maria, de Troosteres aller bedrukten en ïydendeD. Na het Lof in de Heiloër kerk, waarheen men weder processiesgewijze was teruggekeerd, werd eene korte verpoozing gehouden en toen naar Bergen teruggereden, waar de pelgrims ongeveer te 4 uur aan kwamen. Voor de uitmuntende orde by de bedevaart komt alle lof toe aan de Ew. heeren geestelijken, die met zoo goed gevolg de leiding en regeling hebben uitgevoerdmoge een volgend jaar hun toewyding met nog meer succes worden bekroond. Donderdagmorgen elf uur vergaderde de raad dezer gemeente. Op de agenda ston den de volgende punten vermeldlo. Reke ning en verantwoording door Burgemeester en Wethouders over het dienstjaar 1907,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2