Plaatselijk Nieuws. seltyk Comité van de K. S. A. te Rotter dam zullen, behalve de reeds aangekondigde week-, halveweek dag- en avond-kaarten nog verkrijgbaar gesteld worden doorloopende avondkaarten. Deze kaarten zullen toegang geven tot alle gewone avondvergaderingen, benevens tot de Openings- en Sluitingsvergaderingen. De prijs voor deze doorloopende avondkaarten (8 vergaderingen) zal bedragen fl.~. Zij zj]n, evenals de andere kaarten te bestellen aan Centr. Bureau der K. S. A. te Lelden, per postwissel. Vogelbescherming. BQ Koninklijk besluit is verklaard, dat te allen tijde voor landbouw of houtteelt nuttig worden geacht lo. alle soorten van meewen (Larua) en sterns of zeezwaluwen (.Sterna en Hydrocheli don) 2o. de spreeuw, panlijster, spraan, spra, sprotter (Öturnus vulgaris). Ten aanzien van deze vogels kunnen voor zooveel betreft de vogels genoemd sub. lo., de verbodsbepalingen van artikel 2 der wet en voor zooveel betreft de vogels, genoemd sub. 2o., de verbodebepalingen van artikel 1 der wet, tijdelijk en onder zekere voorwaarden door de commissarissen der Koningin in de provinciën worden opgeheven. Dit besluit treedt dadelijk in werking. Rooken In nlet-rook coupé's. Tengevolge van de vele klachten, die er by de directie der S.S. zijn ingekomen, dat er gerookt wordt in rijtuigafdeelingen waar zulks verboden is, is het personeel uitge- noodigd krachtig mede te werken om aan dit euvel een einde te maken. Als geconstateerd wordt, dat er gerookt wordt in een rytuigafdeeling, waarin zulks verboden is en de rooker niet voldoet aan de waarschuwing van het personeel daar mede op te houden, moet terstond proces verbaal worden opgemaakt. Opgemerkt zij, dat met rooken in de rytuigafdeelingen wordt gelijk gesteld het zich aldaar met brandende tabak bevinden. Voor ieder proces verbaal, opgemaakt wegens overtreding van het rookverbod, dat tot veroordeeling door den kantonrechter heeft geleid, ontvangt degeen die het proces verbaal heeft opgemaakt, een gratificatie van f 0.25. Vlncentlus-Gestlcht. Men schrijft aan het Ctr. uit Oldenzaal Zooals wij reeds eerder meldden, zal er vanwege de Vincentiusvereenigingen in het Aartsbisdom Utrecht en het bisdom Haarlem een tehuis gesticht worden voor verwaar loosde kinderen. Dit gebouw zal verrijzen op een boerenerve te Beuningen, aan den straatweg Oldenzaal Denekamp. Door de hou ding van den tegenwoordigen eigenaar is de bouw van dit gesticht minstens voor één jaar vertraagd. Bedoelde persoon weigert n.l. een stuk waardeloozen heidegrond vóór 1 Nov, 1909, (tot dien datum loopt de huur van het erve) af te staan. Thans is den huurder per deurwaarder de huur opgezegd. Sobrlëtas. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, heeft tot vertegenwoordiger van de Diocese Haar lem in het Federatief Bestuur van Sobriëfcaa benoemd den heer H. Ammerdorffer te Ur- sem (N.H.), in de plaats van den heer F. A. Nicolaae, die als zoodanig ontslag had genomen. 31 Augustus. Naar men verneemt, wordt overwogen, den 31sten Augustus voor de uitvoering van den post- en telegraafdienst als een Zondag te beschouwen. Dr. Ariëns. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Mnarssen den weleerw. heer dr. A. M. Ariëns. ALKMAAR, 22 Augustus 1908. Plechtige viering van het 40-jarlg Priesterfeest van Pastoor Heljs door de Vrouwen-Congregatie. De Vrouwen-Congregatie heeft de reeks van kerkelijke feesten in deze Augustus maand schitterend besloten. Met geestdrift heeft zij Woensdag haren oud directeur gehuldigd, die haar niet minder dan 16 jaar lang bestuurd had. Hoog was de verwachting der Congreganisten gestemd. En deze is niet beschaamd. Het succes heeft volkomen beantwoord aan de vele moeite, die pater De Bruyn en het bestuur zich voor het welslagen van deze feestviering getroost hadden. Groot was de deelneming van Con greganisten en parochianen Woensdagmorgen reeds by de algemeene H. Communie, maar 's avonds was die nog veel grooter. En allen waren voldaan over den heeriyken zang van het Dameskoor, vooral van de prachtige Cantate, waarvan een afdruk aan ieder lid met het portret van pastoor Heijs als souvenir werd aangeboden. Niet minder getroffen waren de aanwezigen door het welsprekend woord van den Z.Eerw. pater Macarius Hulsbosch, die met zooveel vuur sprak over de waar digheid en het nut van het priesterschap met het oog op de verschillende bedieningen, welke de priester uitoefent. Na een woord van oprechte hulde aan pastoor Heys, den jubileerenden priester, te hebben uitgespro ken, besloot de gewyde redenaar zyn wel sprekende feestrede met de beste wenschen voor den bloei der Vrouwen Congregatie. Een wenscb, waarbij wij ons van harte aansluiten. De lessen aan de Zusterscholen van gen aan Dinsdag a.s. Donderdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging alhier op de bovenzaal van den heer Peperkamp. Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd, volgden eenige mededeelingen, waarna de penningmeester verslag uitbracht Hieruit bleek, dat in het afgeloopen jaar de ontvangsten hadden be dragen f 144,23% en de uitgaven f 138,83, zoodat er een batig saldo was van f 5.40'/j Door twee leden uit de vergadering werd een en ander nagezien en in orde bevonden, waarna de rekening en verantwoording werd goedgekeurd. Alsnu kwamen aan de orde de bespre king voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Na ampele discussie kwam men tot het besluit, in ieder geval in één der twee distric ten een katholiek als candidaat te stellen en in het andere district den candidaat der anti revolutionairen te steunen. De definitieve candidaatstelling zal echter eerst in de vol gende vergadering plaats hebben. Het laatste punt, de benoeming eener financieele commissie, werd, wegens het ver gevorderde uur, niet geheel Afgehandeld, zoodat later hieromtrent definitief zal wor den beslist. Hierop werd de vergadering, na een woord van dank door den voorzitter, te ongeveer half twaalf gesloten. De afd. Alkmaar van den Bond voor R. K. miliciens, vergaderde Woensdagavond j.l. in het lokaal van den heer Hazes aan het Luttik Oudorp. Door bijzondere omstan digheden was de voorz. de heer Hont niet aanwezig en de vice voorz. de heer Zuurbier was voor herhalingsoefening onder de wapens, zoodat de heer Wagenaar als voorz. optrad. Deze opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden en betreurde het, dat de opkomst zoo gering was. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens bracht de heer Goes verslag uit van het Congres, op 19 Juli gehouden te Amsterdam, hetgeen met de grootste aandacht werd gevolgd. Daarna kwam de rondvraag aan de orde. Een paar vragen, door de leden gedaan, werden door den waarn. voorz. beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de waarn. voorz. met een woord van dank de vergadering na nogmaals den wensch te hebben uitgesproken, dat op een volgende vergadering de opkomst talrijker moge zijn. De kermis, de week van uitspanning en ontspanning voor Alkmaar's burgerij, is wederom aangebroken. Te oordeelen naar betgeen de kermisterreinen te zien geven, zal er voor oud en jong, groot en klein, voldoende gelegenheid wezen om zich te amuseeren. 't Is echter te hopen, dat alles ordelijk en gepast zal toegaan en wij wekken onze lezers op, om naar best vermogen tot die goede orde mede te werken. Dat de komende dagen vooral geen aanleiding worden tot het misbruik maken van sterken drank, waardoor de kermisvreugde maar al te vaak vergald wordt. Mogen Kruisverbond en Mariavereeniging daarom veel succes hebben met bun kenniskrant, opdat van geen roomsche kunne worden gezegd, dat hij de algemeene feestvreugde heeft verstoord. Gaarne maken wij er nog melding van, dat de kermiscourant De Volksvriend niet verspreid wordt uitsluitend door het Kruisverbond, maar door Kruisverbond en Mariavereeniging samen. Zooals uit achterslaande advertent'e blijkt, zal het hier ter stede door vroegere voorstellingen al gunstig bekende circuB- Corty Althoff, den liefhebbers weer gedurende eenige dagen gelegenheid aanbieden, zich in het schouwspel van equestrische toeren te verlustigen. Naar wij uit Duitsche bladen lezen, geniet het circus Coity Althoff daar thans de gunst van het fijnste publick. Toen voor eenigen tijd de sierlijke reuzentent te Kiel stond, werd ze met een bezoek vereerd door nie mand minder dan prins Alderbert van Pruisen, die met zijn gevolg de voorstelling van het begin tot het einde bijwoonde en ook niet karig was in bijvalsbetuigingen. De per auto en in equipage aangekomen hooge heeren werden door den heer Althoff in de koffiekamer van hst circus ontvangen en naar de voorste loge geleid. Natuurlijk was dien avond, meer nog dan anders, het circus op alle plaatsen bezet en bood door de rijke toiletten der aanwezigen een schitterend schouwspel. Ook hier te Alkmaar zal menigeen de kennismaking met het circus Corty Althoff gaarne vernieuwen. De heer C. van Sluis alhier, slaagde te Utrecht voor het examen gymnastiek M. O. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Hoogduitsch Lager Onderwys de heer J. N. KToone, van hier. Aan onzen stadgenoot, den heer Bern. Fels, orgelfabrikant, is de vervaardiging op gedragen van een geheel nieuw pneumatisch orgel, voor de R. K. kerk te Kwadendamme, prov. Zeeland. Men verzoekt ons nog te melden, dat de grootsche groen- en bloemversiering van de Sint Laurentiuskerk by het jubilé van den HoogEerw. Deken, was aangebracht door den heer P. van Kessel. SCHOORL. Een schoon feest, het feest door ons gevierd. Het vurig verlangen van allen, dat het Woensdag mooi weer zou zijn, werd vervuld. Het schoone weer heeft niet weinig bijgedragen om het zilveren priesterfeest van den ZeerEerw. heer Pastoór J. Peeper- kom zoo goed mogeiyk te doen slagen. Een 20 tal personen waren de laatste dagen aan het werk geweest om pastorie en kerk zoo mooi mogelijk te versieren. Een 2 tal eere poorten waren opgericht en bogen van groen en bloemen, daarmede verbonden. Reeds vroeg in den middag begonnen de ruiters uit te trekkeu, die den pastoor van de grens der gemeente zouden afhalen. Circa 6 uur kwam de pastoor ia Bergen aau met familie en leden der feestcommissie gezeten in 4 landauwers. De eerewacht, bestaande nit een 50 tai paarden, nam de rijtuigen in Set midden en toen vooruit in draf naar Schoorl. Vele Bergers stonden langs den weg om dezen schoonen stoet te zien en juichte den jubilaris toe en de pastoor der plaats had de vriendelijke attestie om de klok te doen luiden. De rit langs den voet der duinen gaf een eeuig schouwspel. In de nabijheid van Schoorl hadden enkele belangstellenden zich op de duinen begeven, om aanstonds als zij den stoet van verre zouden zien aankomen, dit aan de wachten bij de kerk te verwittigen. De klok begon te luiden, en daar kwamen de ruiters. Voorop een pracht van een vosbles en vervolgens 2 aan 2 de overige ruiters, aan het einde nog een prachtige voshengst met 4 witte voeten. Een oogenblik werd stil gehouden voor de pastorie onder een luid welkomge roep van de bevolking, dan werd doorgereden naar Groet en Harpen eu vandaar weer naar de pastorie. Overal langs den weg dezelfde vriendelijke deelneming, overal bij katholiek en niet katholiek vlaggen en toejuichingen. By de terugkomst schaarden 8 van de mooiste paarden, waarop ruiters met vlaggen, zich voor de pastorie en ter weerszy daarvan de overige paarden, van wie de een al mooier was versierd dan de ander. De bevolking werd toegelaten in den tuin der pastorie. Nu werd eerst een welkomslied gezongen. Daarna namens den president der feestcommissie, den heer J. Poll, een toespraak gehouden, die aanstonds door den pastoor hartelijk werd be antwoord. Met een 2e lied en een défilé der paarden voor de pastorie, waarbij de eerewijn werd aangeboden, eindigde het program van den avond. Het kerkelijk feest was vastge steld op den 19. De parochianen, die allen Zondag te voren voor hun herder de H. Com munie hadden ontvangen, waren in de beste stemming. Reeds een half uur voor het begin der plechtigheid vulden zij het kwistig en smaakvol versierde kerkgebouw, waarin te half tien de feesteling binnenkwam, vooraf gegaan door zijn palmdragende misdienaars. Het zangkoor hief het Veni Creator van Eppink aan. Hierna werd de 2-atemmige H. Mis uit gevoerd van Franken «O quam gloriosum est regnum». De assistenten warenZeerEerw. heer A. Ammerlaan, pastoor van Westerblok ker, presbyter assistensWelEerw. heer H. Peeperkorn, broeder van den Jubilaris, kape laan te SchoonhovenZeerEerw. heer J. Zwart, pastoor te Zaandam, als diaken en subdiaken en den WelEerw. heer Th. Vlek als ceremo- niarius. Na het Evangelie beklom de Jubilaris zelf den preekstoel. Zichtbaar ontroerd over de algemeene en harteiyke deelneming richtte de gewyde spreker zyn dank tot God voor de vele en groote weldaden van Hem gedurende de 25 jaren van zyn priesterschap ontvangen en vooral voor het groote geluk, dat het Hem gegeven was dit feest te vieren, in tegenwoor digheid zijner overdierbare Moeder. Vervolgens dankt Z.ZeerEerw. de parochianen. Welk een groote genegenheid zy hun pastoor toedroe gen, bleek wel uit de moeite en kosten, door hen aan den dag gelegd, om dit feest zoo schoon mogelijk te maken. Als een biyk en herinnering daarvan, aan vaardde Hij gaarne het kostbaar feestgeschenk, maar om het aanstonds voor het grootste deel weer aan hen terug te geven. De pastoor verklaarde van de bijdrage der jongelui, kan delaars van Russisch zilver te hebben aange kocht voor de zijaltaren en van die der ge huwden het fonds te hebben aangevuld voor den aankoop van een nieuwen kruisweg.Verder dankt Z.ZeerEerw. ook de andersdenkenden, die op zoo'n ondubbelzinnige wyze deelnamen in de feestvreugde zyner katholieken. Met een verzekering van zyn vurig gebed voor allen werd de indruk wekkende reden gesloten. Na de H. Mis werd nog een Te Deum ge zongen van A. v. d. Linden. Het zangkoor kweet zich uitstekend van zijn zware taak. 's Middags van 1—2% uur was er receptie, waaraan door zeer velen en ook niet katho- lieken werd deelgenomen. Onder de aanwezige geschenken trok vooral de aandacht een fraai kamerameublement, weder een geschenk van de parochie. 's Middags half 3 was een plechtig lof voorafgegaan door een 2 stemmige cantate van J. Haag, waaronder een schoone solo van den WelEerw. pater Salvator Booms van N. Niedorp, den man, wien de uitvoerende voorbereiding te danken is. Na het lof werd de pastoor gehuldigd door de kinderen der parochie. De pastoor had er voor gezorgd, dat de kleinen ook thuis gekomen nog eens aan het feest zouden den ken. Ook had Hij de armen vau beiderlei gezindte een goeden dag bereid. Wat dit feest tot zulk een heeriyk feest maakte, was de groote gemoedeiykheid daarbij heerschende. De tnin der pastorie was dezer dagen gemeen goed. Gedurende de receptie zag men de stoelen uit de kerk halen en heel gezellig daarvoor de parochianen byeen komen zitten, om over het feest te praten. Datzelfde zag men 's middag bij de hulde der kinderen en vooral ook des avonds. Want 's avonds was het weer feest voor allen, daar allen in den tuin werden toegelaten om mse te ge nieten van de muzieknummers, ten gehoore gebracht door het fanfarecorps en de her-, nieuwde uitvoering der cantate door de heeren zangers. Met een hartelijk dankwoord van den pastoor en ook van den WelEd. heer Menje v. d. Haar, zwager van den Jubilaris namens de familie aan de inwoners van Schoorl, eindigde deze de stoutste verwachting over treffende feestdag. BERGEN. De Directeur-Generaal der Posteryen en Telegrafie te 's Gravenhage heeft by beschikking van 18 Augustus 1.1. bepaald, dat met ingang van 25 Augustus e.k. alhier een hnlptolefoonkautoor voor het alge meen verkeer zal worden opgengesteld, zoo- dat alsdan een ieder fot het voeren van gesprekken per telefoon in de gelegenheid zal zijn. NOORDSOHARWOUDE. Alhier geraakte het dochtertje van den heer P. T. onder een rijtuig, dat niet bijtijds kon stilhouden. Ernstig aan den schouder gekneuBd werd het opge nomen. In de laatste dagen hebben twee bij eenkomsten plaats gehad van personen die in betrekking staan tot het zoogenaamde spoorwegplan station Noord Scharwoude dorp. In de eerste bijeenkomst werd de commissie ontbonden, die het plan had uitgewerkt, aangezien geen medewerking genoeg werd verkregen. Deze commissie bestond uit ver schillende' personen eu afgevaardigden van landbouw vereeuigingen. Thans is echter ba sloten van de zaak een gemeentelijke te maken. Een nieuwe commissie is dan ook gevormd bestaande uit de heerenO. de Geus, J. Smit, A. Yroegop, O. Trompetter en S. Opperdoes, allen inwoners der gemeente Noord Scharwoude, Bedoeling is, dat het oude plan zal dienen als doel, naar welker bereik wordt gestreefd. ZUID-SOHARWOUDE. Mej. N. Buurs alhier slaagde te 's Gravenhage voor het akte examen 1. o. Fransche taal. Bij den heer Spaans is een begin van brand ontstaan, die echter nog spoedig kon gebluscht worden. Enkele kleeren werden een prooi der vlammen. OUDKARSPEL. Uitslag verkooping bij afslag gehouden op 19 .Augustus 1908 in het koffiehuis van den heer Lek te Oudkarspel ten overstaan van den notaris P. J. Laur- man te Schoorldam van een huismanswo- ning, schuur, arbeiderswoning met erven en perceelen weiland, bouwland, riet en water in den Speketerspolder gem. Harenkarspei, samen groot H.A. 23.74.90. Jb. Kaas, Broek op Langendyk, huis schuur, eif riet en weiland samen groot H.A. 3.89.80 voor f 5755 J. Spaans Rz. Harenkarspel, weiland groot H. A. 3 63.90 voor f 4585 A. Duijves, Oudkarspel bouw land, groot H.A. 1.59.10 voor f 1761D. Ursem, Harenkarspel en K. Beers, Heerliu- gewaard, huis en erf, weiland en bouwland groot H.A. ,81.30 voor f 1134 M. Borst IJz. Jr., Oudkarspel, weiland groot H.A. 10.65.— voor f 14205 en D. Stuurman, ^Zuid Schar woude, water en riet groot H.A, 3.25.80, voor f 41, te zamen f 27481. WARMENHUIZEN. Aan de Maandag j 1. gehouden harddraverij van paarden onder den man namen 9 paarden deel. Niettegenstaande het koude weer was er veel volk op de been. De heer J. Brak, Zijpe, won met «Meta» de prijs f 50, beryder K. de Witde heer J. Schoon, Medemblik, met «Catrien» le pre mie f 25, beryder C. Bier en de heer J. Rinkers, Wognum, met «Carlien» 2e premie f 10 berijder O. Bier. URSEM. De Weleerw. heer J. Röben, op 16 dezer te Haarlem priester gewijd, droeg op 18 dezer zyn eerste plechtige H. Mis op. Het hoofd altaar was met keur van bloemen en planten versierd. Assistentie werd verleend door den Weleerw. heer Kors, kapelaan te Rotterdam, als presbyter assistens, den Weleerw. heer N. J. Bakker, kapelaan te Wateringen, als diaken en den Weleerw. heer J. W. J. van Kampenhout, kapelaan alhier, als sub diakeD, terwijl de Eerw. heer G. Keyzer theologisch student te Warmond, als ceremoniariua fungeerde. Als feestrede naar trad op de ZeerEerw. heer G. J. Wieg man, pastoor der parochie, die naar aanlei ding van den tekstWie u ontvangt, ontvangt Mij en wie Mij ontvangtontvangt Dengene, die Mij gezonden heeft sprak over de priesterlijke waardigheid en het leven van offer, dat den jeugdigen priester wachtte. Het zangkoor luisterde de plechtigheid met schoonen zang op eu zong na afloop een cantate, waarin de HH. A. J. Hille en J. Hille als solisten optraden. De feestdag eindigde met een plechtig Lof dat met een Te Deum werd gesloten, De afdeeling Ursem van de Holland- eche Maatschappy van Landbouw houdt waarschynlyk op 30 September a.s. een ten toonstelling te Rustenburg. De leden hebben onderling voor een waarborgfonds geteekend. TUITJËNHORN. Het 25 jarig priesterfeest van den ZeerEerw. heer W. M. Nix, pastoor. Dinsdag 18 Angustus werd onze ZeerEerw. heer Pastoor weder in de parochie verwacht. Vroeg in den morgen reeds wapperden de vlaggen, getooid met den pauselijken wimpel, vroolyk klapperend van uit de huizen. Tegen den middag stond de optocht opge steld bij den heer Boon, terwijl men elk oogenblik verlangend uitkeek in de richting van Schagen, waarvan de jubilaris werd af gehaald door het kerk- en armbestuur. Twee fiere ruiters, gekleed in deftig zwart en ge tooid met sjerpen, waren den jubilaris tege moet gereden. Eindelijk, daar werd het teeken gegeven van opstygende ruiters, allen gelijk uitge dost, zaten in een oogenblik op hun schoon getuigde paarden met witte dekken, versierd met bloemen, kransen enz. Een luid hoera klonk langs den weg en nadat eenige bruidjes onder een wenschje den jubilaris een bouquet hadden aangeboden, zette de stoet zich in beweging als volgtvaandeldragers, een 50 tal ruiters, vigelante, waarin de jubilaris met zijn broer en den Zeereerw. heer Olifiers, pastoor van Burgerbrug, twee kleine ruiters op «ketten», waarop volgden rijtuigen van kerk- en armbestuur, met leden van het zang koor, de feestcommissie met parochianen en gemeentenaren. De stoet werd gesloten door een 30 tal ver sierde fietsen, zeer aardig varieerend. De optocht maakte een route van ongeveer drie uur. Eenige malen werd halt gehouden, nl. bij den EdelAchtbaren heer Swan, burgemeester en by een vrouw, die sinds langen tijd ziek is. By aankomst aan de pastorie stonden de misdienaars, getooid in prachtige blauwroode kleedjes en een 30 tal bruidjes, strooistertjes en geleidsters, die den ZeerEerw. jubilaris een welkomstlied toezongen. Daarna werd de jubilaris te midden van de kinderen, die hem opwachtten, gephotografgerd en vervolgens onder luid hoera gebracht naar de pastorie. Hierop volgde de ontbinding van den op tocht en had men rust tot 7 uur. Ten 7 ure kwam de jubilaris begeleid van misdienaars en bruidjes, de ryk versierde kerk van achteren binnen, onder het gezang «Beste Herder, op uw feest, enz.» Na het welkomstlied der parochianen, heette de Eerw. Pater Hogenboom den jubilaris van harte welkom en gaf Z.Eerw. het grootste geschenk, wat hem h6t dierbaarste was aan zyn edel priesterhart, nl. de mededeeling, dat tydens zijne afwezigheid alle parochianen tot de H.H. Sacramenten waren genaderd, ja, dat velen zelfs dezer dagen meermalen tot de H. Tafel waren genaderd. De jubilaris was door de indrukken vau dezen dag te zeer aangedaan, dan dat Z.eerw. een woord kon spreken. Na het Lof kwamen de verschillende cor poraties den jubilaris de stoffelyke bewyzen van hulde overhandigen. Alles op te noemen en te beschrijven zou te ver voerenalleen het geschenk van de leden van het Kerk en Armbestuur zij aangeroerd. Dit bestond uit een portret van Z.eerw. peinture Bogaerts in een prachtige ïyst. De jubi laris zelf gaf uit dankbaarheid aan de kerk een zeer kostbaar kasuifel. De feestelijkheden zouden voor dien dag afgeloopen zyn, ware het niet geweest, dat het faufarekorps van Dirkshorn den jubilaris eene serenade kwam brengen. Woensdagmorgen om tien unr werd de jubilaris wederom in een feeststoet van mis dienaars en bruidjes met palmtakkeu en bloemen onder een groote menigte belang stellenden de kerk binnengeleid om de solem- neele Hoogmis te celebreeren, hierby geas sisteerd door dei^ Z.eerw. heer Olifiersen, pastoor te Burgerbrug en den Weleerw. heer kapelaan van Heer Hugowaard. Door het zangkoor werd op zeer verdienstelijke wyze uitgevoerd de 4de »Veni Creator Spiritus* van P. J. Jos. Vranken en >Misea in honorem Sanctissimi» van Anton Ponten. De feestpredikatie werd gehouden door den Z.eerw. heer G. van Leeuwen, pastoor te Grootebroek. Na de Hoogmis zongen alle aanwezigen het «Jubellied» Hoog klinkt, O priester in glorie, Hoog klinkt ons jubbellied; enz. Na de Hoogmis receptie, waarvan door groot en klein, ond en jong, protestant en vreemdeling druk gebruik werd gemaakt. Ieder, die den jubilaris kwam honoreeren, werd een aandenken aan dezen heugelyken feestdag aangeboden. Hierna plechtig lof met «Te Deum Laudamus», 4stemmig van P. J. J. Vranken. Na het lof bracht het zangkoor op zeer verdienstelijk wijze de feestcantate ten gehooremuziek van P. J. Jos. Vranken, met knapenkoor, gedicht van L. Simonie Pr. Ten half zes brachten de kinderen der O. L. School te Kerkebuurt, onder leiding van den WelEi. heer Blad, hoofd der school, den jubilaris eeue ovatie, waarna zy de toezeg ging kregen, Woensdag a.s. den geheelen dag feest te kunnen vieren. Ten half zeven ovatie der leden van het zangkoor. In den tuin voor de pastorie werd uitgevoerd de Jubilé- Hulde voor driestemmig mannenkoor met klavierbegeleiding door W. H. van Besouwen, R. K. PiieBter. Vanaf 5 uur reeds was de toeloop van volk onafgebroken geweest, zoo dat by de pastorie zich een onafzienbare menschenmassa had opgehoopt. Daar een menigte niet in de gelegenheid was geweest de cantate te hooren, voerden de koristen nog eens in de kerk de «Priester- cantate» uit. Het aautal toehoorders was zoo ontzaglijk groot, dat een ieder zich al afvroeg, moeten al die menschen zoo aanstonds in het bosch 't Scheen onmogelyk, maar lang zamerhand kwam er eene strooming in de menschenmassa en een ieder kon na een half uur vrij in eu uit wandelen in het verlichte en versierde bosch, onder het genot van heerlyke muziek. De jubilaris en andere heeren geestelijken eu invité's, wandelden tusschen dezen menschendrom door. Tegen 9 uur werden eenige luchtballonnen opgelaten, tan 10 ure ontstak men een vuurwerk. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde door en telkens weerklonk het: lang zal onze pastoor leven enz. De feestdagen zijn achter den rog. Eere aan het feestcomité, eere aau den directeur van het zangkoor, eere aan alle feestvie renden voor de nette wyze van feestvieren. Deze dagen hebben bewezeD, hoezeer men den eerw. herder, die pas eenige jaren zyn gezagenden arbeid hier verricht, bemint en hoogacht. Leve Z.Eerw. nog vele gelukkige jaren in ons midden ZIJDEWIND. De bekende harmonica- virtuoos, J. Kelder van Purmeread, liet zich 1.1. Woensdagavond ook hier hooren in de kolfbaan van den heer P. Bruin. Waar deze man van den dag optreedt, stroomt het publiek van wijd en zijd toe. Zoo ook hier de kolfbaan was overvol, 't Is dan ook de moeite waard, wat Kelder ten gehoore brengt. Wie zou denken, dat zoo'n zeurig instrument als een harmonica kan zingen. Jacob Kelder bewyst u, dat zulks heel goed mogelyk is. En al is zijn instrument geen gewone, alle- daagsche harmonica, men gevoelt bewondering voor zulk een meesterschap over het speel tuig, voor zyn muzikaal geheugen en vinger»

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2