.LIMOEN 2 I TWEEDE BLAD. Leugentje om bestwil. 1) i m te Alkmaar. itus. |ng. - Opgericht 1853. LENVELD. S aar, OFF, tie Paardeacollectie nige concurrentie. Twaalf Maanden, oho Juckers, iuitengewoon Voltigeur. A N D O F F, ELK Y, Jongleur te Paard. ivecht in Nederland. tEff-STERKEB. 'serd uit Marokko! IEN 9. ellen van Casablanca. B ïgen: evende Speelballen 1 leden door geen beste en meest satirieke reest zijn. rd Programma. laterdag 29 Augustus [nieren zonder onderscheid. 10. alle rangen halve prijzea. Zaterdag 22 Augustus 1908. KALENDER voor de dagen der week. 22 AUGUSTUS. SS worden Maandags, Dice- m Vrijdags, 's voormiddags een gehouden. 0ü29 gevleugelde vrienden, Vervolg Plaatselijk Nieuws. lü vi - :4 v - F. rangs attractiën. in Alkmaar. van de twaalf maan den des jaars. ilieche Voorstelling in eke prachtmonteering 12 Heeren met 12 Paar- geleid door Mevr. de tr. ADÈLE ALTHOFF maal In Alkmaar. van dat ras op een lier gedresseerd en in 1 door den Directeur ALTHOFF. Voor de eerste maal in Alkmaar. [ECUSSON. 6 Personen, altoilet met hunne groote te Parijs, levende Pyramide maal in Alkmaar. rker van de Keizerl. en Athleten te Riga. r acht Jongleur ,NE OLYMPIËR». te maal in Alkmaar. nmelhengst >MEHAMED«, te maal in Alkmaar, Komieke Parodie s LEONHARD met zijn nguBt FRANCIS. de eerste maal in Alkmaar. «ate maal in Alkmaar. jkspatent No. 7865491, |>r de ClownB AUGUST EUGEN. Arad, Marokko. "jn- uur, uur. 'ogramma. 2e Rang f 0,60, ONS BLAD 23 Aug. Zondag, Feest van bet H. Hart van Maria. EvangelieDe doof stomme genezen. Marcus VH: 31-37. 24 Maandag. H. Bartholomeus, Apostel. 25 Dinsdag. H. Gregorius. 26 Woensdag. H. Ludovicus. 27 Donderdag. H. Joseph Calasanctius. 28 Vrijdag. H. Augustinns. 29 Zaterdag. Onthoofding van den H. Joannes den Dooper. Elfde Zondag na Pinksteren. Vierde Zondag der Maand Les uit den eersteH brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; XV, 1-10. Broeders'! Ik maak u het Evangelie bekend, dat ik u gepredikt hebt, dat gij ook hebt aangenomen, waarin gij ook volhardt, waardoor gij ook zalig wordt, indien gij het, zooals ik het n gepredikt hebt, vasthoudt; of gij moest zonder reden geloofd hebben. Want ik heb u in de eerste plaats datgene overgeleverd, wat ik ook ontvangen hebdat Christus voor onze zonden gestorven is, naar de Schriftenen dat Hij begraven is, en dat Hij op den derden dag verrezen is, naar de Schriftenen dat Hij gezien is door Kephas en daarna door de elf apostelen. Vervolgans is Hij gezien door meer dan vijfhonderd broeders tegelijk en van deze zijn er velen tot nu toe in leven, eenigen eohter zijn ontslapen. Verder is Hij gezien door Jacobus, ver volgens door al de apostelen. En het laatste van allen is Hij ook gezien door mij, die als het ware de ontijdig geborene ben. Want ik ben de minste der apos telen, die niet waardig ben een apostel genoemd te worden, omdat ik de Kerk van God vervolgd heb. Doch door de genade Gods ben ik wat ik ben, en zijne genade jegens mij is niet te vergeefs Evangelie volgens den H. Marcus; VH, 31-37. Te dien tijde verliet Jesus het gebied van Tyrus en begaf zich door Sidon naar de zee van Galilea, midden in het gebied der tien steden. En men bracht tot Hem eenen man, die doof en stom was, en smeekte Hem, dat Hij denzelven de hand zou opleggen. Hij nu nam hem afge zonderd van de schare tot Zich, en stak zijne vingers in deszelfs ooren en, ge spuwd hebbende, raakte Hij deszelfs tong aanen opziende naar den hemel, verzuchtte Hij en zeide tot hem: eph pheta! dat is: word .geopend 1 En terstond werden zijne ooren geopend, en werd de band zijner tong losgemaakt, en sprak hij goed. Hij nu gebood hun, dat zij het niemand zouden zeggen. Maar hoe meer Hij hnn dit gebood, zooveel te meer vermeldden zij het, en zooveel te meer verwonderden zij zich, zeggende: Hij heeft alles wel gedaanén de dooven heeft Hij doen hooren, én de stommen doen spreken wil «Och kom!... 'n Leugentje om best ir Loges, Stalles en le Rang 10—2 uur 's morgens en van ivonds worden BESPROKEN ;ra per plaats. Voor de Na- [[telling van 10-12 uur. ilngsdag is de kas vanaf xur 's avonds JEOPEND. cents per persoon. 'Een leugen om bestwil is even goed een leugen als een ander. Het is alleen een verfoeilijke uitdrukking, die, handig specu- leerend op de gevaarlijke zucht om een rol te spelen, de gevaarlijke 't doel-heiligt de- middelen leer binnenloodst. Een leugen is een leugen en altijd een van de laagste dingen die je hebt. En vanwege het eenvondige, dat uit iets kwaads nooit iets goeds kan komen, is de uitdrukking »een lengen om bestwil» bovendien een contradictie In ter minis een onbestaanbaarheid». De joviale theefuif-stemming dreigde wer kelijk onaangenaam verstoord te worden. Toen begon een jong vrouwtje, dat wij allen ado reerden als een ideaal zich door 't leven slaand jeugdig moedertje, met een glimlach tot haar man 'Nu, ik geloof dat ik toch ééns een leugentje om bestwil heb gedaan en dat ik er nog nooit spijt van heb gehad. En mijn man, voor wien ik het gedaan heb, ook niet. Waar man?» »Och vertel dergelijke kinderachtigheden toch niet», zei deze aanmoedigend. 'Indertijd vond je het allesbehalve een kinderachtigheid», ging zij lichtelijk pruilend voort. »Maar, ondank... en 't is ook alweer zoo lang geleden. Ja wij zijn nu al zes jaar getrouwd! Maar ik zal 't toch vertellen, 't Was in 't eerste jaar van ons huwelijk. Myn man was toen, zooale jullie weet, aan 't hoofdbureau van de staatsspoor te Utrecht. Hij werkte wat hij noemde op de Centrale Contréle, afdeeling Comptabiliteit. Hij was van negen tot twaalf en van half twee tot vijf uur op 't bureau en had de avonden vrij. Een enkelen keer gebeurde het wel eens, dat bij wat werk mee naar huls bracht, maar dat behoorde gelukkig tot de zeldzaamheden. Een avond o lik zal den avond nooit vergeten I zouden we een partijtje hebben bij mijn moeder, die jarig was. Toen bracht mijn man om vyf uur een heele lias met papieren, lijsten en staten mee. >Je hoeft töcb niet meer te werken 1» vroeg ik met een angstig voorgevoel. >Een half uurtje», antwoordde hij. Ik wist wat een half uurtje bij hem beteekende en due zei ik teleurgesteld»Hé man, kan je dat nou niet tot morgen uitstellen Je weet dat we bij ma zouden komen Jij moet maar gaan», zei hy, en dan volg ik je zoo gauw mogelijk». Als mijn man eenmaal zoo iets vast besloten heeft is hij niet meer er van af te brengen en dus berustte ik. Bij mijn moeder was 't heel gezellig maar ik deed maar of ik my amuseerde. Ik was voort durend met mijn gedachten by dien armen man van my, die daar nu over de eindelooze cijferreeksen gebogen zat op den verjaardag van zijn schoonmoeder. Het werd negen uur, half tien, mijn man kwam niet. Eindelijk, om tien uur, daar kwam hij aanzetten, moe, pijnlijke oogen en vermoeide hersens. »Ben je klaargekomen vroeg ik toen wij naar huis wandelden. 'Nee, nog niet», zei bij neer slachtig. En het verdere gedeelte van den weg sprak bij niet meer. Thuis wierp hy zich weer onmiddellijk op die vervelende stukken. >Maar man, wat is dat nu toch wat doe je toch? Kan ik je ook helpen? vroeg ik, toen ik hem niet schrijven zag, doch al maar de optellingen en aftrekkingen en zoo nagaan. »Ik zoek een halve cent», antwoordde hy. Hier heb ik de maandstaten van het station Utrecht over de vorige maand. Ieder station levert maandelyks aan de con- tróle zoo'n staat van ontvangsten en uitgaven en die moeten wij nazienDeze klopt niet de ontvangsten zyn een halve cent minder dan de uitgaven. Nu moet ik nagaan waar 'm dat in zit». En hij begon weer zenuw achtig te cijferen. Ik ging naar bed en hij bleef zitten. Om en b:J tweeën werd ik wak ker. Ik was bang dat by over bet eentonige werk in slaap was gevallen en ging kijken. Maar bij zat nog te peuteren. 'Heb je die halve cent nog niet gevonden?» vroeg ik meewarig. »Nu zou ik maar in bed komen». Hij ging mee naar de slaapkamer maar was blykbaar toch nog voortdurend met zijn hoofd by de staten. Ik had innig het land, dat de verjaardag vzn mjjii moeder zöo door die ellendige optelsommetjes bedorven was. 'Jullie mannen zijn toch dwaas met al die wysheid en practische leveneervaring 1» mopperde ik. 'Een vrouw zou die halve cent eenvoudig uit eigen beurs erbij leggen, al was 't een dubbeltje, en niet een heelen avond, die vry wat meer waard is er mee bederven». 'Dat ia onzin», zei bij. >Je kan toch niet boekenbijgepast door die' en dieje moet toch fatsoenlijk kloppende eindcijfers hebben. Ale je nu in de kas van het station dien halve cent kon stortenmaar dat kan je natuurlijk ook niet doen I Je kan die lui toch niet schryven«Amice, die halve cent bezorgt mij een heelen last doe me een plezier en stort er een in de kas.» Eu over een maandstaat die niet klopt moet officieel geschreven worden. Je begint natuurlyk met mede te deelen, dat is opgemerkt dat in den maandstaat der middelen van uw station over Februari 1900 bet passief het actief overtreft met een bedrag van f 0 005 en verzoekt dan, daar je fout volgens de boeking niet in een der optellingen rebuilt, de op het station aanwezige kas, zooals zij was op 28 Februari des avonds te 12 uur nog eens te verificeeren. Dit laatste gaat natuurlijk zoo gemakkeiyk niet. We hebben nu den 7den Maart. In die 7 dagen heeft de kae natuurlijk weer een oneindig aantal wisse- lingen ondergaan. Men moet nu, met behulp van de inmiddels weer aangelegde staten over Maart, terugrekenen tot einde Februari en deze berekeningen natuurlyk overleggen. Dikwyls klopt het dan nóg niet en moet de boeking van verschillende posten nog eens van meet af worden nagegaan. OI er zyn bij ons wel dossiers volgeschreven om een halven cent I» Het duizelde mij. Wat zijn mannen toch soms idiote wezens I Ja, ja zit erby je moogt het hooren I Bovendien, jy moest nietwaarik zeg het dus maar in 't alge meen. Iedere man afzonderlyk is verstandig, maar allemaal by elkaar zyn ze idioot. >En moet jij nu al die correspondentie voeren vroeg ik. 'Allemaal niet maar toch een goed deel ervanin ieder geval bezorgt die halve cent me een hoop ellende. Daar zal je de eerste dagen nog wat van te lijden hebben I» Deze pessimistische voorspelling kwam uit. 'Heb je den halven cent al vroeg ik den volgenden dag schertsend, aan de koffie. Hy had hem nog niet. En het medeiyden met myn armen man en een hartgrondige afschuw met de bureaucratische dwaasheid kwam weer in my boven. Hij zag er natuur lyk naar uithij had een hamerende hoofd pijn en het beloofde weer een gezelligen avond. Doch toen hij weer naar 't bureau was en ik, alvorens om te wasschen, nog een oogenblik over het droeve geval te tob ben zat, had ik eensklaps een Machiavel listische ingeving. Onwillekeurig schoot ik in myn eentje in een lach, maar toch vond ik myn inval nog zoo dom niet. Tevreden een deuntje fluitend ik fluit anders nóóit huppelde ik naar mijn schrijfbureau en schreef ongeveer het vol gende >Aan den heer stationschef van het station der My. tot Exploitatie van SS. te Utrecht. Mynheer, dezen ochtend mijn huis houdboek raadplegende, ontdekte ik dat ik een halve cent te veel bezit. Na eenig na denken ben ik tot de gevolgtrekking gekomen dat dit surplus rechtens in uw «tationskas behoort daar ik, den 18den Februari een retourkaartje 2e klas naar Woerden genomen hebbende mij thans zeer goed herinner dit alstoen met f 1 betaald te hebben en hierop drie centen en een 21/s centstuk van uw ambtenaar aan het plaatskaartenbureau terug te hebben gekregen, terwyl het plaatsbewijs 2e klasse toch f 0.95 kostte. Mijn vergissing betreurende en u mijn verontschuldigingen aanbiedend, dat ik eerst thans ben op 't spoor gekomen, sluit ik hierbij een halve cent in, in de hoop, dat n alsnog het abuis kunt rectificeeren en verblijve, hoogachtend...» Ik vouwde een halve cent iu het briefje, cacheteerde en adresseerde het en liet het onmiddellyk door het dienstmeisje naar het station brengen met nadrukkelijk bevel het aan den chef persoonlijk te overhandigen; dat was myn leugentje om bestwil. Dien heelen avond zat myn arm ventje nog te ploeteren op zijn lysten, maar ik grinnikte in mijzelve een beetje van heime- lyke pret. Hij was dood moe en ik had niet veel moeite hem over te halen om bijtijds naar bed ta gaan. Den volgenden ochtend had ik nog een beetje angst dat mijn al te eenvoudig middeltje niet gebaat zou hebben, maar zoo gauw toen mijn man thuiskwam, zag ik het al aan zijn gezicht.» »De halve cent is terecht 1» was 't eerste wat hy zei. Ik hield mij leuk. 'Hoe vroeg ik. >Er beeft iemand ontdekt dat bij een halfje te weinig betaald heeft voor een spoorwegkaartje I» lachte hij. «Weet je wie die slimmert is vroeg ik. En ik vertelde hem wat ik gedaan had. 'Zie je, daar moet ja nu toch weer een vrouw voor zijn om zóó iets te bedenken I» zei hij me een kus gevend». De lieve vertelster zweeg. En al moest haar pleidooi voor de leugentjes om bestwil niet schlagend zyn geweest, de stemming op het thee fuifje had ze gered. (INGEZONDEN.) Jaar op jaar, ja meermalen in een jaar, doet »de vereeuigiug van dierenbescherming» een beroep op ens, ter wille van onze ge vleugelde vrienden. Tegen den wintertijd... dan is het om voedsel voor hen te werpen, wanneer de aatde met een sneeuwkleed is gedekt. In den lentetyd, om hunne nesten niet uit te halen,... hun oi&ron te bescher men tegen onbezonnen knapen,... hunne piepende jongen toch niet aan hun natuur lijke opvoeders te onttrekken, want in den zomertijd dan zulten zij onze akkers en tuinen zuiveren van insecten, nonvlinders, ja waar al niet van Vergun, geachte redactie van Ons Blad, een uwer getrouwe lezers, die schuins over een openbaar aanplakbord woont, waarop zoo dikwijls zulko hartroerende oproepingen ter wille vaa 'onze gevleugelde vrienden» te lezen staan, te antwoorden waarvan zy nog meer tuinen en akkers zuiveren. Bij het rijpen der aarbeieD, laten zy »de tor» on gedeerd en snoepen mede, zeer gulzig en zeer onverstandig, van die welriekende, sap pige, roode aardvruchten. Dan volgen de aalbessen en kruisbeziën... Ach I mijne heeren, uw trouwe lezer kwam er dit jaar zóó kaal af, dat zijne 'gevleugelde vrienden» alles, ja letteriyk alles in zijn tuin op dit gebied hebben opgepeuzeld, nog vóór zij ryp waren. Ook de frambozen zag hij niet eens kleureD. Ja nog vóór zy begonnen te geuren waren zy allen, ja allen ook zonder ééne uitzondering, op en afgepikt door zyue 'gevleugelde vrienden». Nog zyn zij niet verzadigd, die schrokken 11 Thans beginnen zij aan zyn appelen en peertjeB. Deze zyn nog niet ryp, en velen zijn re6d« half uitgevreten. Die 'gevleugelde dieven» 1 Aten zij ten minste de vrachten maar geheel op, dan waren zij misschen één maal verzadigd en kon er nog een enkele appel of peer overschieten. En zóó gaat het niet alleen in pleiziertulntjes, neen, onze tuinders, die er van moeten leven, zagen hunne erwten en peulen, hun spinazie- en posteleinzaad, ja welk zaad niet, oppeuzelen door die «vrienden». Door geschreeuw, door ketel- en vuilnisblikmuziek en door te... schieten moeten zy zich van den vroegen morgen tot den laten avond tegen die 'ge vleugelde vrienden» verdedigen. Ik wenBch die 'vrienden» goede reis naar de non-vlinders 1 HEILO. Verleden week Vrydag was het schoolfeest voor de hoogste klasse onzer twee openbare scholen. De leerlingen ver trokken 's morgens vroeg naar de omstreken van Haarlem. Te Santpoort werd uitgestapt en een wandeling ondernomen naar de mine v. Bredero. Na dit oude ridderkasteel te hebben bezichtigd, werd de wandeling ver der voortgezet langs den duinweg achter Mee- renberg tot Bloemendaal. Hier stonden de glazen melk de jeugdige toeristen al te wach ten. Toen de inwendige mensch wat ver sterkt was, trok het gezelschap onder opge wekt gezang en bywyien hartelijk begroet door nieuwsgierigen, door het schoone Bloe mendaal naar Overveen. Hier werd de trein weer genomen naar Zandvoort. In hot gebouw «Ons Huis» werd het meegenomen brood voor school 1 broederlijk door allen gedeeld en daarna een kykje genomen aan het strand. Zandvoort zelf werd ten deele bezichtigd, daarna te ongeveer half vier de terugreis weer aanvaard. Om half zes kwam de vroo- lijke schaar, van af kapel reeds begroet door belangstellenden, te Heilo aan, waar de stoet werd ontbonden en ieder zijn eigen huis op zocht om 's nachts nog eens te droomen van al het genotene. Tot zoover onze correspondent. Wij zou den hierbij nog willen vragen, of men niet een meer geschikten dag dan juist een vasten dag vigilie van Maria-Hemelvaart had kunnen uitkiezen voor dit reÏBje. Indien het beBtunr hiermede voor de talryke katholieke kinderen had rekening gehouden, zou hun plan met meer sympathie zijn begroet. Zondagmiddag vergaderde het Heilosche Kruisvorbond 'O. L. V. ter Nood» ten huize van den heer Kuijper. Aanwezig waren vijf leden twee adspirant-leden, terwijl de geeste lijke adviseur in den loop der vergadering verscheen. Na opening en lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, wer den de ingekomen stukken behandeld. Naar aanleiding hiervan werd door de vergadering besloten met de andere plaatselijke afdeeling der geheelonthoudersvereoDiging in contact te treden, om in bijzondere gevallen een aanvraag om subsidie bij het gemeentebestuur te doen. Hierna had de installatie plaats van twee nieuwe" leden. Doordien de pen ningmeester afwezig was, kwam het punt rekening en verantwoording niet aan de orde. Ook werd uitgesteld tot een volgende ver gadering da benoeming van een afgevaar digde voor den Haag. By de rondvraag doet de geestelijke adviseur het voorstel om voortaan meer dan tot nog toe, door per soonlijk bezoek leden te winnen. De aan wezigen namen dezen wenk gaarne ter harte en ieder zal in dezen zijn best doen. De volgende vergadering wordt gehouden in de laatste helft van September, Donderdagmiddag, omstreeks 3 uur, had hier juist aan do grenzen tusschen deze gemeente en Alkmaar een ongeval plaats, dat betrekkelyk goed afliep. Uit de Zandersloot kwam paard en wagen, toebehoorend aan Kieft in den Egmondermeer, aanryden ter wijl de stoomtram daar juist zou passeeren. De jeugdige voerman, een jongs man van 18 jaar, had niets van de stoomtram gehoord, doch wist er bytyds af te springen. Ook het paard bleef bshouden, doch de wagen werd aan de wielen beschadigd, zoodat verder rijden niet mogelijk was. De tram ging na eenig vertoef verder en scheen geen stukken ta hebben bekomen. GASTRIOUM. Het tramcomité Oastricum Egmond hield j.l. Donderdag een vergadering te Oastricum ten einde daar wat meer be langstelling te wekken voor genoemde ver binding. Onder de aanwezigen was de E.A. beer Pranger, burgemeester der Egmondeo. Burgemeester en wethouders van Oastricum hadden bericht, dat zij de vergadering niet zouden bijwonen. Daaruit blykt, dat de be langstelling in Oastricum niet heel groot is, zoodat het niet al te zeer moet verwonderen, dat de opkomst der burgerij gering was. Na opening der vergadering door den heer de Haas, als voorzitter van Castricum's comité, een welkom toeroepende aau de aanwezigen en zijn spijt betuigende over de slechte opkomst, gaf hij het woord aan Dr. Fisher van Egmond. Deze vertelde in het kort het verloop der zaak. Nadat de betrokken gemeenten Egmond en Oastricum concessie voor het gebruik der wegen enz. hadden verleend, moest een plan worden ontworpen en teekeningen vervaardigd. De ingenieur de Boeetert te Alkmaar wilde zich daarmede belasten, tegen een belooning van f 800, waarvan men hoopte, dat Oastricum f 300 voor zijn rekening zou nemen. Op een adres, die subsidie vragende werd echter afwijzend beschiktOastricum zag er niets in. Met steun der burgerij hoopte men een andere beslissing te krijgen en liet te dien einde een rekwest circuleeren, waarbij ge vraagd weid, de subsidie van f 300 toe te staan. Hoewel de voornaamste inwoners allen teekenden, mocht het niet baten: de meer derheid van den Raad beschikte voor de tweede maal afwyzend. Nu zal men trachten de noodige gelden van de burgery zelf te krijgen, om den Raad te toonen dat de inwoners van deze gemeente overtuigd zijn, dat de tramverbinding wel degeiyk in Oas- tricnm's belang is. Mocht niet de volle f 300 worden bijeengebracht, dan zal nog maals aan den Raad worden geadresseerd om het ontbrekende uit de gemeentekas by te passen. Bij de besprekingen werd het plan geopperd de iyn door te trekken naar Uitgeest, om aansluiting te verkrijgen met de sneltreinen. Dat zou echter niet in het belang van Oastricum zyn, men moest veeleer trachten meer treinen hier te doen stoppen, waarop met het oog op het ge sticht 'Duin en Bosch», dat eerlang zal ge opend worden, wel kans is. Na een opwek king tot de aanwezigen om bij vrienden en kennissen aan te dringen tot betuiging van sympathie door op de lyst te teekenen, wat alvast door allen was jgedaan, werd de ver gadering gesloten. HEEMSKERK. Woensdag 19 dezer had het jaarlijksche schoolfeest plaats voor de leerlingen der openbare lagere school alhier. Het was voor de 'kleyne butjes» al vroeg dag. Half acht waren allen met het onder- wyzend personeel op de Meer te Beverwyk, om met de boot 'Tuinderswelvaren» naar Amsterdam en wel naar den fiinken speel tuin en het café 'Schollenbrug» aan den Amstel te vertrekken. Alles ging uitstekend, behalve de vaart door Amsterdam, die door het druk verkeer in de stad, veel te lang dnurt, het is beter om te varen. Eindeiyk dan toch, 't was kwart voor 12, meerde de boot voor genoemd café. Hier was men natuurlijk alle leed vergeten. Van alle werk tuigen in den speeltuin werd dadelijk een passend en druk gebruik gemaaktonze jon gens, d. i. de Hollandsche jongens, schijnen dadelijk overal thuis en met alles bekend te zyn. Wat-een vreugde vrij en frank te kun nen spelen I •Hoe zalig, wien een jongenskiel Nog om de schoud'ren glijdt I Dan is het hemel in de ziel En alles even blydl» Half vier ure werd, na natuurlyk den 'inwendigen menech» van groot en klein ver sterkt te hebben, de terugtocht aanvaard, die in de beste orde afliep. En kinderen èn onderwyzers hadden een genotvollen dag gehad. ALKMAAR. Parochie van den R. Laurentius. Zondag 's morgens 61/» en 8 uur stille H.H. Missen; 10 uur gezongen Hoogmis; 's midd. 2 uur Catechismus3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag geen Congregatie. Woensdag 's morg. 9 uur gez. Maand stond voor den heer Petrus Huyer; 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 9 uur gezongen H, Mis ter eere van het H. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. Vrydag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl, Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/J en 9 uur stille H.H. Missen101/a uur gez. Hoogmis 'e midd. 3 uur Vespers's avonds 5 uur Congregatie. Deze week wegens den schoonmaak der kerk geen H.H. Missen. De H.H. Missen deze week geschieden by de Zusters op de Oude Gracht. Zaterdag 'snamidd. van 5—7 uur ge legenheid om te Biechten. De eigenaars van kussens in de kerk, wor den verzocht deze tijdig weg te nemen. Zondag 30 Aug. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 71/s uur Afd. B 9 uur Afd. O 101/1 uur HEILO. Zondag 'smorg. 7 uur H. Mis met onder- richting 91/, uur Hoogmis met predikatie; 's midd. ll/s uur Catechismus21/l uur Vespers. Maandag 's morg. 6s/* en 81/, uur de H.H. Missen. Dinsdag, Woensdag en Donderdag de H.H. Missen ten 7J/j uur, Vrydag en Zaterdag de H.H. Missen ten 7'/j en 8l/a uur. Zaterdag na de H.H. Missen komen de kinderen biechten die verleden jaar zyn aangenomen 's midd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten voor anderen 's avonds 6VS uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina de Haan en wed. Sinnige, geb. Catharina Kaldeubach. EGMOND-BINNEN. Parochie van den R. Adelbertus. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/» uur Hoogmis voor de parochie; geen Catechis mus en geen Vespers's midd. I1/, uur korte Godsdienstoefening in de kerk, waarna de Bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heilo zal worden gehouden, 's avonds 7 uur zijn de pelgrims in de kerk teruggekeerd, alsdan pl. Danklof met Te Deum laudamus. Maandag feestdag v. d. ET. Bartholomeus, apostel, bijzondere dag van devotie. Dinsdag 's morg. 91/j uur gez. H. Mis tot intentie eener Huweiyks inzegening. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de rust der zielen in het Vagevuur. Zaterdag, vastgestelde Rozenkransfeest- dag, ten 6 uur wordt de kerk geopend voor de leden der Eerewacht van Maria voor het bidden van den Rozenkrans. Den geheelen dag gelegenheid om te biechten voor volg. Aanbiddingsfeest. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 11de Zondag na Pinksteren, 'smorg, 7 uur H. Mis; 91/s uur Hoogmis's midd. 2 uur Vespers 's avonds 6 uur Congregatie. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 3—7 uur Biecht- hooren's avonds 61/» uur Lof met Rozenkrans. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Petrus Lammers. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis9l/j uur Hoogmis geen Catechismus; 's midd. 3 uur Lof met Te Deum. Om 1 uur Bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood. In de week de H.H. Missen alleen om 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lot ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag 'snamidd. van 47 uur ge legenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Elisabeth Krom, geb. Bont. ,p

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 5