Gemengd Nieuws. Oplossing van Raadsel no. 26: TILBURG. RAADSEL No. 27. Donderdag morg, 91/, pl. H. Mis voor da Oadorper Processie, ter viering van het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 unr Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel. V r d a g avonds 7 unr Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesns. Zaterdag 's morg. 9 unr H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/s en 9 uur stille H.H. Missen. Krachtens verordening van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem plech tig herinneringsfeest van het 50 jarig jubilé van Z. H. Paus Pius X, 10% uur solem- neele Hoogmis, waarna Te Demi. 'sMidd. 3 uur Vespers's avonds 5 uur Feest- Oongregatie. Maandag 'a avonds van 5—7 uur gelegen- beid om te biechten. Dinsdag, 2de der 16 Dinsdaagsche devotie ter eere van den H. Dominions, morg. 9 uur gei. H. Mis 's avonds 7 nor Lof. Woensdag morg. 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vr. van den H. Rozen krans, met vollen aflaat voor een ieder die er bij tegenwoordig is9 uur gez. H. Mis met Feni Creator; 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 8 uur Maandstond voor Johannes HoedtjeB. V r ij d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 27 Sept. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 9 uur Afd. B ÏO1/^ uur Afd. O 71/» uur HEILO. Zondag, feest der 7 Smarten van Maria, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting uur plechtige Hoogmis met predikatie, waarna Te Deum, voorgeschreven ter vie ring van het gouden Priesterfeest des Pausen na de Hoogmis Catechismus; 'smidd. l'/j uur Vespers, waarna de jaarlijksche groote Bedevaart ter eere van O. L. Vrouw ter Hood, welke dit jaar zal worden gehouden tot intentie van den Paus. Ha de bede vaart, ten 5 uur, Lof ter eere van Maria. Maandag, feestdag van den H. Apostel Matheus, dag van devotie, 's morg. 77a uur gezongen H. Mis. Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/J en 81/, uur. Donderdag feest van O. L. Vrouw, tot vrijkoop der slaven. Z a t e r d a"g na de H.H. Missen komen de kinderen biechten, die in 't vorig jaar zijn aangenomen's midd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten voor anderen 's avonds 6X/S uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, feest der 7 Smarten der Allerh. Maagd, 's morg. 7 uur H. Mis 9'/j uur solemneels Hoogmis, ter gelegenheid van het 50 jarig Priesterfeest van Z. H. den Paus, voor de parochie, na de Hoogmis Te Deum; 'smidd. 1 uur onderrichting in de Bijb.. Geschiedenis 2 uur Vespers met Rozen hoedje voor Z. H. den Paus. Maandag feestdag van den H. Mattheus Apostel en Evangelist. Dinsdag feestdag van den H. Thomas van Villanova. Woensdag 'smorg. 9 uur gez. H. Mis tot intentie van 2 huwelijks inzegeningen. Donderdag, feestdag der H. Maagd, tot vrjjkooping der slaven, 's avonds 7 uur MariaLof met Rozenhoedje. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 15de Zondag na Pinksteren, feest dag der 7 Smarten van Maria, 'a morg. 7 uur H. Mis; 97. uur Hoogmis. Na de Hoogmis lofzang Te Deum. 's Midd. 2 uur Vaspers's avonds 6 uur Congregatie. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag 's midd. van 3—4 uur Biecht- hooren's avonds 67. uur Lof met Rozenkrans. SCHOORL. Zondag 'smorg. 7 uur stille H. Mis;9l/i uur Hoogmis met Te Deum's midd- 1V< uur Catechismus 2 uur Vespers. Maandag, dag van devotie, 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Dinsdag 's morg. 8 uur Maandstond voor Emerentiana Rietveld, geb. Roosendaal. Woensdag, Donderdag en Zaterdag Catechismus. Woensdag 's morg. 8 uur Maandstond voor Alida Groot, geb. Brammer. Donderdag 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg met kort Lof. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Cornelia Groot. TUITJENHORN. Zondag, feestdag der 7 Smarten van Maria, 's morg. 7 uur Vroegmis97. uur plech tige Hoogmis met Te Deum's midd. i7, uur Catechismus; 27. uur Vespers, waarna zitting der Bibliotheek tot precies 4 uur. Maandag, feestdag van den H. Apostel Mattheus, 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Zaterdag 's midd. van 47 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes met Rozenhoedje. WARMENHUIZEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis; 97. uur Hoogmis met lofzang Te Deum en feest cantate voor het gouden jubelfeest van onzen H. Vader den Paus's midd. 1 uur Catechismus2 unr Vespers. In de week de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 'savonds 7 uur Lof. Zaterdag 's namiddags van 3 tot 71/, uur gelegenheid om te Biechten. BERGEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 9Vj uur Hoogmis Te Deum laudamus; 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna De Profundis. Woensdag, Donderdag en Vrijdag maar één H. Mis. Catechismus volgens gewoonte, behalve voor de grooten op Vrijdag Donderdagavond om 51/, uur. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Th. Kaandorp en Jac. Roosendaal. In den Heer overledenSimon Bakkum. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mie voor Mej Henrica Maria van Kersbergen91/, uur Hoogmis voor de gemeente's midd. 1 uur onderricht voor de Vormelingen2 uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Grietje Brakenhof; 8'/i uur ges. H. Mis voor Maartje Schee en Hicolaas Meijne. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Heeltje Al; uur H. Mis ter eere van den H. Antonius. Woensdag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Gerrit van der Eng87i uur H. Mis voor Petrus Mul en Trijntje Kaptein. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Dirk Bourgonje 8l/x uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor den Z.Eerw. heer Nicolaas Olij8'/2 uur H. Mis voor den Z.Eerw. heer Joseph j Hubert Theijs Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor den Z.Eerw. heer Frans Koekhoven 81/1 uur H. Mis voor Guurtje Meijne en Dirk Groen. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/J uur H. Mis voor de Parochie10 uur Hoogmis tot intentie van Z. H. Pius X, waarna Te Deum; 'smidd. 27i uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 8'/j uur H. Mis voor Mar- tinus Huieman. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Brechtje Olie; 81/» uur H. Mis voor Petrus Hazenberg en echtgenoote. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maria Boon8Vi uur H. Mis voor Willem Hoorn en echtgenoote. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobus Heeft; 81/} uur H. Mis voor Jacobus Koopman en Catharina Gaal's avonds 71/J uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelis Maatjes en familie87a uur H, Mis voor Anna Duin. Zaterdag 's morg. 8 en 8 Vi uur H. Mis voor overledenen 's midd. van 4—8 uur Biechthooren. Catechismus Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Huisman en Catharina Koning. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis97s unr pl. Hoogmis met Te Deum; 's midd. 11/J uur Catechismus21/, uur Vetpers 's avonds 7 uur Lof en predikatie. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mie. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis101/, uur Hoogmis's midd. geen Catechismus 3 uur Vespers47s uur Congregatie der H. Familie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 'a midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 7i/1 uur H. Mis10 uur Hoogmis 's avonds 61/, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week geen Catechismus. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. Mijnramp, Een vreeselijk mijnongeluk heet te Eygelshoven (L.) plaats gehad. De Limb. Koer. meldt hierover nader Een ontzettende ramp heeft weder de reeds vroeger zoo zwaar beproefde mijn Laura» getroffen, een Tamp, die deze keer helaas zeer zware persoonlijke ongelukken ten gevolge had. Dinsdagmorgen ongeveer half acht ia de groote machinehal met 6 reusachtige ketels door een geweldige ontploffing totaal vernield nog twee stukken muur staan als treurige overblijfselen boven de puinen omhoog. Alles een puinhoop van steenen, ijzer en verbogen machinedeelen. Drie ketels zijn weggeslingerd, een ligt op ongeveer 20 M. afstand van de verwoeste bal, een ander is over den mjjn- spoor weggeslingerd, een derde ligt gedeel telik naast het schachtgebouw, de andere ketels zijn vernietigd op 2 na, waarmede men tracht de pompen in de mjjn in werking te houden. Het geheele terrein is met ketel water vermengd met stof en gruis overdekt, alsof het er met emmers overheen geschud is, De opzichter der ketels en drie arbeiders zjjn gedood; eenige werklieden worden op 't oogenblik dat dit bericht geschreven wordt, aog vermist. Verschillende personen, naar op 't oogenblik verluidt 12 in getal, zjjn zwaar gekwetst onder de puinen vandaan gehaald. Misschien is het nog mogelijk met behulp der beide vrijwel intacte ketels de pompen aan den gang te houden en de m\jn voor onderloopen te bewaren. Een later bericht meldt, dat er 5 doodeu zijn. De geleidingen van het electriscbe licht zjjn natuurlijk ook totaal verwoest, ruiten zijn in groote hoeveelheid vernield, de rails van de ljjn, waarover de kolenwagentjes ver voerd worden, zjjn verbogen en uit den grond gerukt. Het geheele terrein biedt een treurigen aanblik van ontzettende verwoesting. Aanhoudend komen familieleden van de mijnwerkers in radeloozen angst op het ter rein geloopen om te informeeren of hun verwanten ook onder de slachtoffers zjjn. Een vrouw, wier man gedood was, werd waanzinnig van smart, met zacht geweld van het terrein der ramp verwijderd. Tal van geneesheeren van de omliggende plaatsen waren op het terrein aanwezig eveneens een sterke politiemacht. Met geweld moeten in 't belang der orde de stroomen van familieleden der mijnwer kers, die in 't onzekere verkeeren over het lot hunner betrekkingen, werden geweerd. Het is een tooneel van jammer. Ook geestelijke hulp was aanstonds op het terrein aanwezigde pastoor van Eygels hoven kon nog aan verschillenden de laatste H. H. Sacramenten toedienen. Over de oorzaak van de ramp kon nog niets met zekerheid worden medegedeeld. Van alle kanten kwamen de menschen aangeloopen met zakken en beddegoed, linnen enz. om daarop de gewonden neer te leggen. Op het terrein waren verschillende rijtuigen en wagens aanwezig om de gewonden naar het hospitaal te Heerlen te vervoeren, nadat de geneesheeren op het terrein de eerste hulp verleend hadden. De Limb. Koer. schrijft nog het volgende De uitwerking van de ontploffing was verschrikkelijk. Geen enkele ruit van het ketelhuis een gebouw ruim 50 M. lang, waarin zich 6 ketels bevinden was heel gebleven; het jjzeren dak was als een veer opgetild en door de lucht gedrageneen der stoomketels, die gesprongen was, was door het dak heen gevlogen, en terecht ge komen, osgeveer 100 M. van het ketelhuis, diep in den grond. En welk gewicht zoo'n reuzengevaarte moet hebben, kan men na gaan, als men weet, dat de ketel, naar schatting, circa 15 M. lang is bij lVj meter diametereen andere ketel werd eveneens buiten het ketelhuis geslingerd, ongeveer 10 M. van het ketelhuis. Een tweetal kleinere ketels waren reeds van hunne plaats ge rukt, en lagen rechts en links van het ter rein verspreid: een ongeveer 10 M., de andere 15 M. van het ketelhuis. Brokstukken van muren werden over het terrein geworpen, tot op 300 M. van het ketelhuisbalken, steenen, stukken jjzer en machineonderdeelen lagen als gezaaid over het terreindikke ijzeren staven werden als lucifers gebroken; in een brikkenbakkerjj, die in de nabijheid van het ketelhuis staat, vielen de brokstukken door het dak en de tafel heen. Het grootste deel van het groote gebouw, waarin de stoom- en de waterketels waren geplaatst, is verwoestde muren vielen om en bedolven de arbeiders, die langs het gebouw liepen, toen de ontploffing plaats had. De ketel, die gesprongen is, is geheel uit elkaar gerukt. Het personeel, dat zich in de machine kamer bevond, werd op slag gedood. Nieuwe bloem. Te Schiedam is men aan de kweekerij dier gemeente erin geslaagd door jarenlange kruising en veredeling een nieuw ras der enkelbloemige dwerg-dahlia's te verkrjjgen, dat in het bijzonder voor vak beplanting geschikt is. Beleefd. Een burgerman stond in een vollen tramwagen zijne zitplaats aan eene niet meer jonge dame af. >0, ik dank u zeer zei de dame, met een vrieudeljjken glimlach. >Geen dank, juffrouw,* antwoordde de man. >Ik zeg maar: een man mag nooit eene vrouw laten staan. Daar zjjn mannen, die alleen opstaan voor eene vrouw, als zjj mooi is. Maar, ziet u, dat maakt voor mjj geen verschil.* Een auto vernield. Maandagavond is de Bloter omnibus door een auto aangereden en zeer beschadigdde auto kreeg ook averij en werd (een oogenblik onbeheerd gelaten) door de woedende burgers danig vernield, ruiten en paneelen stuk geslagen, banden doorgesneden, enz. De chef-veldwachter onder zoekt de zaak, doch reeds is gebleken, dat de chauffeur schuld beeftde auto behoort te Amsterdam thuis. Vergiftige bessen. Twee knapen, zoontjes van zekeren K., een van 9 en een van 12 jaar, uit de Colensostraat, onder de gemeente Schoten, die Zaterdagmiddag in een boscbje bessen vonden, hebben deze opgegeten, en zijn daarvan ernstig ongesteld geworden, met het gevolg, dat reeds één aan de gevolgen daarvan is overleden, en de ander zwaar ziek naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem is overgebracht. Een buitenkansje. Te Dalen (Drente), heeft zich een vermakelijk staaltje op jacht gebied afgespeeld. Twee patrijzen, door jagers of honden verontrust, zochten een schuilplaats in den tuin van den heer J. A. ten H., alhier, en kropen n.b. in het kip penhok. De meid zag het, sloot vlug het hekje, en bezorgde haar heer dus een aardige verrassing, toen deze 's avonds van de jacht thuiskwam. Doodslag. In het plaatsje Kessel ge raakte een jonge man, die met zijn meisje aldaar op de kermis was, en wiens meisje door zijn vriend ten dans werd gevraagd, hierover zoo in woede, dat bjj een bierglas opnam en daarmede zijn vriend doodsloeg. De kapitein van Eöpenick specialiteit'. Wilhelm Voigt, de oud schoenmaker en ka pitein van Köpenick, heeft een overeenkomst met de directie der Folies Bergères het bekende café concert te Parijs geteekend. H(j krijgt 3000 frs. in de maand om daar op te treden, d. w. z. 'zich te laten aangapen. Hij moet te Berlijn al druk bezig zjjn zich wereldsche manieren aan te leeren door het geld, hetwelk men voor hem heeft bijeen gebracht, op te maken in obscuur gezelschap. Zijn vereerders mogen inderdaad op zulk een »held« trotsch zijnl?... Gestikt. Gistermorgen legde, ten huize van den bakker P. aan de Kapel in 't Zand te Roermond de dienstbode, bezig zijnde met het verhuizen van de eene kamer naar de andere, eene partij kleeren op het bed, waar een kind van 10 maanden lag te slapen. Toen na den gewonen tjjd het kind niet wakker werd, ging men eens zien en vond de kleine dood. Het kind was door den te zwaren last van de kleeren geslikt. Onwelkome logés. Bjj een familie te Middelburg, vertelt de N. Ctwerd verleden week bericht ontvangen, dat een Belgische dame met een jongetje wilde komen logeeren. Daar het bezoek niet welkom was, werd alles gedaan om het te voorkomen. Toch arriveerden de bezoekers en wisten zich tegen den wil der bezoekers toegang tot het huis te verschaffen. Daar op herhaald verzoek de logés weigerden zich te verwij deren en zich in een kamer opsloten, werd de hulp der politie ingeroepen. Ook deze kon de indringers niet bewegen vrijwillig heen te gaan, waarna zj) met geweld uit de woning weiden verwijderd, naar het station gebracht en wederom naar België terug keerden. Droogte. In Amerika duurt de periode van verschrikkelijke droogte nog steeds voort. In zes weken is er in de staten Pensylvanië, West-Yirginië, Ohio en Minnesota geen drop pel water gevallen, met het gevolg dat de prijs van het water enorm is gestegen, zelfs tot 5 cent per liter. De meeste fabrieken zijn dan ook gedwongen wegens watergebrek stil te liggen. De branden in de onmetelijke wouden van Canada duren dan ook nog immer voort; geheele dorpen in Quebec worden met algeheels verwoesting door het vuur bedreigd. Eu de metereologische bureaux voorspellen nog geen regen. Uit bet tijdschrift der Nederlacdsche Heidemaatschappij >Schadelijke dieren. Door de Groninger visscherijvereeniging werden in het afgeloopen jaar 13 premiën uitbetaald voor het dooden van otters en 345 voor het dooden van reizigers*. Ergens in Duitschland is een bijeen komst van bankiers gehouden. Het congres evenals alle -congressen die zich eerbiedigen, eindigde met een banket. Het gemeentebe stuur, gevleid omdat het ook werd uitge- noodigd, wilde hierop antwoorden met een vriendelijkheid en bood een gala-voorstelling in den schouwburg aan. Tot hun niet geringe verbazing lazen de bankiers op de uituoodigingskaartTer eere van de Duitsche bankiers«De Roover*, drama van Schiller. Een verpleger uit het krankzinnigen gesticht te Medemblib, dezen zomer met va cantia ergens in de provincie vertoevende, antwoordde op de belangstellende vraag van een zijner vrienden, hoe- het met Rosier ging»goed, maar hij zal wel spoedig weer ontsnappen, want bjj krjjgt weer te veel vrij.* Ook verzekerde deze verpleger, dat in den loop van den zomer, lang voordat Rosier voor de tweede maal ontsnapte, minister Heemskerk het gesticht heeft bezocht en dat Z.Exc. toen herhaaldelijk onbewimpeld te kennen had gegeven, dat de inrichting, bezien uit het oogpunt van veiligheid, hem lang niet voldoende scheen en dat afdoende verbetering in deze hem een dringende eisch scheen te zjjn. Jammer maar, dat er zooveel tijd moet verloopen, voor en aleer het vaak tot uitvoering komt, wat zelfs een minister van Binnenlandeche Zaken dringend nood zakelijk acht. Roeier vond door dit talmen gelegenheid te ontsnappen. Liefhebbers genoeg. Een in Nottingham overleden fabrikant had ruim 3 millioen gulden nagelaten, waarvan hjj de rente be stemde voor weduwen en jonge meisjes, die 't huwelijk afzwoeren. Terstond hebben er zich 1700 voor aangemeld en er komen nog steeds bjj. Boosevelt en het huiselijk leven. Op een tuinpartjj te Oyster Bay heeft president Roosevelt een toespraak gehouden over de tegenwoordige zeden in het Amerikaanscbe gezinsleven. HQ gaf o.a. als zjjn wensch te kenren, dat de zeden en gebruiken van lauden met een oude beschaving naar Amerika overgeplant zouden worden en dat de Duit- schers, die zich in de Yereenigde Staten komen vestigen, aan hun gewoonte om bijeenkomsten te houden, waaraan vader, moeder en kinderen deelnemen, getrouw zullen bljjven. «Wy hebben bij ons, zeide de President, een beter ingericht gezins leven noodig en moeten daarvoor bjj Duitsch land, Zweden en Noorwegen in de leer gaan. Deze landen leveren ons vele van onze beste burgers*. Spoorwegavonturen. De volgende ver makelijke ervaring deden de reizigers op van den Brusselschen trein, die Zaterdag middag te 2 uur 5 aan het Oentraal-Station te Amsterdam moest arriveeren. De reis was zonder vertraging geschied tot de Wees- perpoort en na de verwisseling van locomo- motief zette de trein zich rustig in be weging naar het Centraal station. Plotseling, midden op den weg, wordt de luchtrem aangezet en de trein staat stil. Reizigers kjjken nieuwsgierig wat er aan de hand mag wezen. Gééu onveilig sein. Maar de stoker loopt van de machine af, den trein langs en raapt verder op de spoor baan... de pet van den machinist op, die was afgewaaid. Als de stoker weer rustig, met de pet, de machine heeft bereikt en de machinist zijn hoofddeksel nu vaster op de ooren heeft gedrukt, gaat de trein weer snel in beweging. De Brusselsche trein, die 2.05 aan het Centraal-Station moet arriveeren, was er op de minuut af om 2 uur 17. Misselijke vertooningen. Nu het parket de zedeloozo vertooningen van cinematografie zoo wat heeft gekortvleugeld, hebben zekere ondernemers van die vertooningen de band gelegd op een ander soort, waarop by onze weet jammer genoeg het parket geen vat heeft. Gedurende eenige dagen heeft men alzoo voorstellingen gegeven van heelkundige ope raties, bjj welker aankondiging men zorg droeg te molden, dat onvolwassenen die niet mochten bijwonen. Dit laatste alleen was reeds genoeg om de ongezonde nieuwsgierigheid te prikkelen en het stroomde in die lokalen dan ook van «belangstellenden». Maar die belangstellenden werden spoedig door hun eigen kwaad gestraft. Velen wer den... zeeziek en moesten naar buitengaan of zelfs naar buiten gedragen worden. Dat was wel besteed. Zjj moesten er maar buiten blijven. Men had ons reeds gezegd: «waarom schrijft ge daar niet tegen «Eenvoudig om dat het getal «belangstellenden» nog grooter zou zijn». Nu zijn die vertooningen gestaakt, nadat op éénen avond niet minder dan dertig menschen de zaal moesten verlaten. Is daar niets tegen te doen? Ja zekerAls het parket of de politie niet handelen, dan moet het geneeskundig korps protesteeren, omdat men zijne zoo verhevene wetenschap tot de laagte van een kermisspektakel doet afdalen. Zij moesten den heelkundigen Parjjzer paljas, die zich tot zulke voorstellingen leent, schandvlekken en hem doen verstaan dat hij, wel verre van de wetenschap ta verheffen, die benadeelt, door de menschen eenen afschrik, eenen walg van de operatiën te doen krijgen, ze eene vrees in te boeze men voor hun werk, dat eigenljjk moet strekken om hen te genezen... Wat zuilen ze nu gaan verzinnen I Duitsche politiehonden. Duitsche politie honden hebben weer uitnemende diensten verricht by het ontdekken van een roof moord by Beriynmen vond in de voor stad Griioau een onbekend vrouweniyk, bracht er de dieren by, die er even aan snuffelden en toen wegdraafden, waarop zij stilhielden voor een huis, waar de vrouw inderdaad vermist werd, zoodat haar identiteit alvast was vastgestelddaarop arresteerde men den man, met wien de vrouw het laatst gezien was, een vroegeren minnaar, en nu bleven de honden, opnieuw naar de plaats der misdaad gebracht, staan voor voetsporen, waarin de schoenen van den verdachte precies passen. De man is nu in arrest ge houden en tracht te vergeefs zyn alibi te bewyzen. Kantin gesprongen. De «Epoca* meldt, dat by de artillerie oefeningen tusschen Vi- calvaro en San Fernando een kanon uiteen- sprong. Vyftien kanonniers werden gewond, van wie eenigen zeer zwaar. Lourdes in woord en beeld is verzonden aanMarinus Besteman, AlkmaarJb. Buter, Egmond aan Zee J. Bleeker, St. Maarten. BERICHT. Het Ned. Comité tot regeling van Bedevaarten heeft ons in de gelegenheid gesteld, om aan de geabonneerden van ONS BLAD een kostbare plaat ta doen toekomen, voorstellende de Mariavereering van af de eerste christenprediking in Nederland. Aan drie der goede oplossers onzer raadsels zal iedere week, in plaats van het boekje, zulk een plaat worden gezonden. Alle abonné's worden dringend verzocht mede te doen en goede oplossing van het raadsel te zenden, met insluiting van 5 cents postzegel, aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Wat was was, toen was nog geen was was OPLOSSING NAAM; ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6