Koopt bij C. OÜDES, M«# 1 Tüeo Krootinm. CastriciuDiBr Moppen, ItoarsÉ HegrÉnis-ïereÉM. bij H. HEMMER, HU. SPIE SI1J1I.II. I BEDEVAARTBOEKJE JÜWEEL, GOUD en ZILVER, en gij betaalt ralen bij het minst. c. OU DES, Schapensteeg, ALKMAAR. 1 blijft hoogst betalen. een Boerenknecht, Schoutenstraat 12. Bij H. van de Kamer, WALTHAM MASS. Th. VAN DER KLEI, O. M. J. BAKKER, CL KOSSEM, Boekwinkel der Aig. R. K. Prop,-club St PETRUS," Coöp. Boerenleenbank te Alkmaar, uitvoering van geheele Begrafenissen A. PEPERKAMP. 01S BLAB, SUCCES flilEIÜB. nette Jongen Spoedig gevraagd f 300. Decoratieschilder. Plafond- en Wandschilderingen in alle stijlen. HUIGBRQUWERSTEEG A Uo. 8, GEROOKT SPEK, REUZEL en SCHAPENVET. 50 cent per pond, CASTRICUM. lilt de hand te koop wegens verandering Brood- en Beschuitbakkerij, accuraatst loopend HORLOGE. Groote Leuze t»ij Zaadmarkt, hoek Kooltuin. Hofleverancier, "V erdronkenoord. Bekend en speciaal adres voor fijne Vleeschwaren, Visohartikelen en Come stibles. De ondervinding leert! Gemengd Nieuws. Koorstraat A 10, ALKMAAR. Belangrijke prijsvermindering van verschillende werken. Vergoedt 3 pCt. voor deposito's. Hoogstraat bij de Langestraat, Alkmaar. ONZE LIEVE VROUW TER NOOD te HEILOO. Uitgegeven vanwege de Bisschoppelijke Commissie voor de Beevaart. OAXfWSiMVS. Er kan een geplaatst worden, om in het Orgel- makersvak te worden opgeleid, bij BERN. PELS, Orgelfabrikant, Breed- straat 43, Alkmaar. OETBiAGD R. K., goed kunnende melken, boven 16 jaar, bij P. DEKKER Sz., te Cas- tricum. een net eenvoudi* R. K. Meisle of De heer Boelmans Ier Spil zegt, dat het voorstel van B. en W. juist voortvloeit uit zuinigheid, wanneer dit werk moet blijven wachten gaat er te veel tijd verloren, dat de plantsoenopzichter nog in dezen herfst eraan beginnen kan. Spr. is de begrooting evenzeer tegengevallen, doch dat behoeft geen motief te zijn om dergelijke werken uit te stellen. De heer Dorbeck acht juist hetgeen de heer Boelmans ter Spill opmerkt, verster king van zijn meening, dat moet worden bezuinigd wat slechts eenigszins kan. De heer Boelmans ter Spill is volstrekt niet bang dat in 7910 niet voldoende op de begrooting zal zijn voor een klein werkje als dit. De heer Dorbcck herhaalt, dat er bezui nigd moet worden en noemt op, welke groote uitgaven ons nog wachten. Spr. overdrijft niet en houdt vol, dat men niet zuinig genoeg kan zijn. Op ieder dubbeltje moet worden gelet. De heer Boelmans ter Spill zegt, het eeis te zijn met mr. Dorbeck, wat betreft het zuinig beheer, doch daarover gaat thans de kwestie niet De voorzitter betreurt het, dat in de langdurige debatten telkens de begrooting wordt aangehaald. Het lijkt wel, of Alkmaar op een bankroet staat en toch is de ge meente finantieel nog krachtig genoeg. De heer Dorbeck blijft bij zijn meening, dat er niet zuinig genoeg kan worden beheerd. De heer Melembrink vraagt of het niet mogelijk is, een strookje grond van de gemeente aan het terreintje toe te voegen en dit dan te verkoopen. De heer Glinderman is tegen dit denk beeld, maar verklaart zich wel voor uit stellen. De voorzitter meent, dat deze kwestie niet aan de orde is. Aan de orde komt nu het voorstel-de Groot om de uitvoering nog uit te stellen, hetgeen wordt aangenomen met 12 tegen 2 stemmen, die der heeren Boelmans ter Spill en de Wit. Punt 6. Voorstel van B. en W. inzake melkvoorzieniDg, B. en W. stellen voor, aan Heeren Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, in antwoord op hunne circulaire te berichten, dat de Raad zich in beginsel bereid verklaart de quaestie der melkvoor- ziening ter hand te nemen en zich voor neemt te zijner tijd maatregelen te veror denen welke tot het gewenschte doel kunnen leiden. Het komt B. en W. voor, dat op het gebied der melkvoorziening veel zal kun nen en moeten worden gedaan om tot betere toestanden te geraken. Er kan dan ook nauwelijks sprake van zijn, dat de Raad van het nemen van daartoe strekkende maatregelen zich zou willen onthouden Welke echter de meest doeltreffende maatregelen mogen geacht worden te zijn, daarvoor zal ook hier gelijk in de afdee- lingen van de Provinciale Staten, veel ver schil van gevoelen bestaan. Een ernstige studie van het onderwerp zal aan het uit spreken van een oordeel ter zake behooren vraagt inneming Dg jp. aafiüum £Z firma Bakkum Kabel, Uitgeest. <jrevraa.grcl tegen 1 November tegen een matige rente, soliditeit ge waarborgd. Brieven onder letter A. 2., aan dit blad. is het goedkoopste adres voor overlieerlijlj, eene best beklante (oude zaak), beslist beste broodwinning, in mooie streek van Noord-Holland. Br. lett. M, bureau Ons Blad. vooraf te gaan. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Punt 7. Behandeling van het rapport van de Commissie, belast geweest met het on derzoek der gemeente rekening over 1907. Het onderzoek leverde geene bedenkin gen tegen de rekening op, zoodat de com missie voorstelde deze overeenkomstig het daarop voorkomende formulier voorloopig vast te stellen: in ontvang tot een bedrag van f821618,40, in uitgaaf tot een bedrag van f809634,47, met een batig slot van f 1*983,93- De heer v. d. Peen de Lille vraagt, hoe de controle geschiedt bij de uitvoeringen enz., want er is één zaal, waar meer kan worden geheven dan het geheele uitgetrok ken bedrag bedraagt. Punt 8. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van de Wed. H. Langendam, om eene toelage uit de ge meentekas. B. en W. meenen, dat het verzoek moet worden afgewezen. Immers werd het verzoek ingewilligd, dan zou men billijkheidshalve aan de weduwen van andere vroegere ge meente-ambtenaren die overleden zijn (en buiten de pensioenregeling vallen) eene dergelijke toelage, desgevraagd, niet kunnen onthouden. Daarom stellen B. en W. voor, aan Mej. de Wed. H. Langendam, als beschikking op haar adres, te berichten, dat haar ver zoek om in het genot te worden gesteld van eene jaarlijksche toelage, niet kan worden ingewilligd. Conform voorstel B. en W. besloten. Punt 9. Voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van eenige pensioengrondslagen. B. en W. stellen voor, de som, die tot grondslag moet strekken zoo voor de be rekening van de overeenkomstig het bepaalde bij art. 10 der aangehaalde wet verschul digde bijdrage, als voor de latere regeling van het pensioen, nader te bepalen als volgtvoor den heer Dr. G. K. Nugteren op f 600, voor den heer F. H. Maschhaupt op f 800, voor den heer L. Groen op f 690, voor den heer G. J. v. d. Ploeg op f 400, wordende deze regeling geacht te zijn inge gaan op 1 September 1908 voor de heeren Nugteren en Maschhaupt en in te gaan op 1 October 1908 voor de heeren Groen en v. d. Ploeg. Conform voorstel B. en W. besloten. Punt 10 wordt uitgesteld tot na punt 13. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan een straat en wel den naam Paardensteeg te veranderen in dien van „Koningsstraat". De heer Uitenbosch zegt, dat er nog meerderen van de burgerij de namen van stegen willen veranderd zien en spr. hoopt dat hiermede te gelegener tijd zal worden rekening gehouden. Hierna wordt conform het voorstel be sloten. Punt 12. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond. B. en W. stellen voor het volgende be sluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar, Ui dat het grootste en beste adres fj" is voor Overwegende, dat een gedeelte van den Staatsspoorwegeigendom, ten kadaster be kend gemeente Alkmaar in sectie C No. *921, door deze gemeente is verheeld aan het ter rein waarop een nieuwe gashouder is ge bouwd en wel het zuidelijk gedeelte, op de hierbij overgelegde teekening aangegeven door de letters A. B. C D., ter grootte van 12.84 M5.; Overwegende, dat de Ontvanger der Re gistratie alhier is gemachtigd het bedoelde hoekje spoorweggrond aan deze gemeente te verkoopen voor den prijs van f 36, d. i. ruim f 2.75 per MJ.; Gelet op art. 194 sub c der Gemeentewet; Besluit den bovenomschreven grond voor de ge meente aan te koopen voor den prijs van f 36. Conform besloten. Punt 13. Voorstel van B. en W. inzake eenige onderwerpen, rakende de gemeente- begrooting, dienst 1909. B. en W. stellen voor: a. in beginsel te besluiten tot de benoe ming van een gemeente-controleur, op eene jaarwedde van f 1600. b. te besluiten tot uitbreiding van het personeel ten kantore van den gemeente ontvanger met een derden klerk op eene jaarwedde van f 300, zonder periodieke ver- hoogingen en de Verordening, regelende het getal eu de bezoldigingen van de amb tenaren ten kanto e van den gemeente-ont vanger dienovereenkomstig te wijzigen. c. in de plaats van den bode A. Bolderink te benoemen één bode op eene jaarwedde van f550, met drie driejaarlijksche verhoo gingen telkens van f 50 (rijwiel f 40) en een concierge van het gemeentehuis en het stedelijk museum, op eene jaarwedde van f500 met vrije woning, vuur en licht; en desbetreffende verordening dienovereenkom stig te wijzigeD. d. te besluiten tot het aanstellen van een 2den verwer bij de gemeentewerken, op een weekloon van f n en tot verhooging van het weekloon van den verwer Bok van f 12 op f 12.50. e. aan H. M. de Koningin, naar aanlei ding van art. 191 der Gemeentewet in over weging te geven de jaarwedde van den Commissaris van Politie met f 200 te ver- hoogen en te bepalen op f 2000. Voorts te besluiten tot het toekennen van eene personeele toelage van f 100 aan den in functie zijnden inspecteur van politie, waarvoor te wijzigen de Verordening, rege lende de inrichting der gemeente-politie niet noodzakelijk wordt geacht. f. te besluiten tot uitbreiding van het politiekorps met één plantsoenwachter op dezelfde voorwaarden als waarop de agenten van politie 3e kl. worden aangesteld; en de desbetreffende Verordening dienovereen komstig te wijzigen De heer Uitenbosch meent dat, waar het hier ook geldt het instellen van nieuwe functien, deze zaken beter bij de begroo ting behandeld kunnen worden. De Voorzitter heeft geen bezwaar tegen uitstel. B. en W. hebben dit voorstel alleen ingediend, omdat in den Raad meer dan eens stemmen zijn opgegaan tot benoeming dezer verschillende ambtenaren. Spr. zou echter liever een besloten vergadering heb ben, daar het bespreking van personen geldt. De heer v. d. Peen de Lille zou gaarne nu reeds een controleur willen zien benoemd. De heer de Groot eveneens, echter wenscht spr. de andere punten in de secties te be handelen. De Voorzitter meent, dat een groot resultaat in de secties niet te verwachten is. De heer van Buijsen kan zich wel ver eenigen met de benoeming van een con troleur, maar hoe zijn B. en W. nu weder aan deze salaris-regeling gekomen Spr. is daarom van meening, dat eerst alles eens goed moet worden onderzocht en besproken, voor men tot de benoeming zal overgaan. Op 't oogenblik vindt spr. het dus nog praematuur om dit uit te make* en men dient eerst een instructie samen te stellen. De Voorzitter wenscht alsnog te behan delen de bevordering van Tromp tot eersten opzichter. Spr. stelt voor Tromp te bevor- tot eersten opzichter. De heer Uitenbosch vraagt hoe het staat met de salaris regeling. De Voorzitter zegt, dat de gewone rege ling geldt en hij dus de eerste drie jaren op het minimum van eersten opzichter komt. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de voorzitter de vergadering en gaat de Raad over in geheime zitting tot be handeling van punt 13, terwijl punt 10 wordt uitgesteld. Uit den gemeenteraad van Hilvarenbeek. De secretarie leest voor de benoeming van burgemeester Beretta, tot hoofd der gemeente Etten Leur, er bijvoegende, dat thans de lei ding der vergadering is opgedragen aan den oudsten wethouder, den heer G. Daamen. Bjj de «rondvraag» vraagt de heer M. Wille- kens het woord. Er is in het dorp aldus spreker veel gesproken over den klinkerweg, die van het raadhnis naar de kerk loopt, en zonder voorkennis van den raad, daar eenigen tijd geleden is gemaakt. Het spijt mij, dat burgemeester Beretta, die bij zijne benoeming hier ter plaatee zoo luisterrijk is ingehaald en toen zoovele blij ken van sympathie van alle gemeentenaren heeft ontvangen, aan de eischen der wel- voegelijkheid en de plichten van fatsoen thans niet voldaan heeft, omdat hij de ge meente verlaten heeft zonder een afscheids- vergadering te honden; zonder ook al de leden van den raad vaarwel gezegd te hebben. Als oud-officier van het Nederlandsche leger, die weet wat zijn plicht van hem eischt, past hem dit volstrekt niet. Ik had dan in die afscheids-vergadering over dien weg kunnen spreken, doch wijl de gelegenheid mj) daartoe niet geboden ie, hond ik mjj voor nadere inlichtingen aan bevolen van hen, die toen de weg tot stand gekomen is, daartoe medegewerkt hebben. De heer Willekens wil een motie van af keuring uitgesproken hebben, over het ge drag van den burgemeester, die is heen gegaan, zonder afscheid genomen te hebben van de raadsleden, die hem eertijds zoo hartelijk onthaalden, terwijl hij steeds, bjj alle gemeentenaren zooveel sympathie ondervon den beeft. Door heen te gaan, zegt spr. verder, zon der afscheid van den raad, heeft hjj de ge meentenaren beleedigd, omdat zij door den raad vertegenwoordigd worden. Ik wil dit een en ander in de notnlen opgenomen heb ben, opdat geboekt blijft, hoe wij behan deld zijn. De heer Van Laarhoven De burgemeeeter moet zelf weten, hoe hjj te handelen heeft, daar hebben wij niets mede te maken. Als bij heengegaan is zonder afscheid te nemen, zal hjj daar ook wel reden voor gehad hebben. De heer Favier is het met het lid van Laarhoven volkomen eens. Ook spr. is van meening, dat er wel reden voor de handel wijze van den burgemeester zal beetaan. De beer v. Laarhoven tot den heer WillekensAls gij de gemeente verlaat, zult gij toch ook niet van iedereen afscheid ne men. 't Is tronwens nog nooit gebeurd. En dit weet ik wel, dat de burgemeeeter Hil varenbeek uitgedreven is. Ik behoef hier niet te zeggen waarom, dat weet iedereen wel. Hij is overigens altjjd een zeer goede burgemeester geweest. De heer Willekens Hjj is aan de plichten van fatsoen tekort gekomen. De heer v. LaarhovenDaar hebben wij niets mede te maken. Hjj is altjjd zeer slecht door de gemeente behandeld geworden, de man heeft hier veel verdriet geleden. De voorzitter tot v. LaarhovenVan jou toch niet. Gjj moet hier je mond houden, anders zal ik je er nit laten zetten. De heer v. LaarhovenIk houd mijn mond voor jon niet. Maar gjj zoekt een knuppel om iemand te slaan. De heer WillekensNiemand kan zeggen, dat hij hier niet fatsoenlijk, niet parlementair behandeld is. Ik zou daarom willen, dat er een motie van afkeuring in de notulen werd gezet. De heer v. LaarhovenIk ben er beslist tegen om het in de notulen te zetten. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten, van het gesprokene in de notnlen melding te makeD. (_N. Tilb. Ot.) Interc. Telef. 262. VEBDBONKENOORD C OS. De voorraad boeken is met een zeer groot aantal vermeerderd: sociale en politieke lectuur, godsdienstige werken, ontspanningslectuur, verhalen voor de jeugd Men profiteere haastig van deze gelegenheid om voor weinig geld goede, degelijke en tevens aangename lectuur te verkrijgen. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Nov. 1904. Kantooruren: 's Zaterdags van 121 uur, bij N. KONIJN, Dijk, Alkmaar. H. KLAVER, Kassier. Ondergeteekende houdt zioh beleefd aanbevolen tot de in verschillende klassen, zoowel binnen als buiten de stad. Is desverlangd bereid tot het in orde maken van Rouwkamerg, enz., houdt zioh tevens aanbevolen tot het leveren van Rouw- en Volgkoetsen. Aanbevelend, De Ondernemer, ■"overal wenscht gelezen te zien, adverteere in dat in duizenden huisgezinnen komt. Prijs der Advertentiën 15 regels 30 cent, elke regel meer 3 cent. Reclames 25 cent per regel; bij contract gelden gunstiger conditiën. Vooral wordt men attent gemaakt op de gunstige gelegenheid, die Ons Blad biedt tot het plaatsen van Familieberichten(geboorte-, overlijden- en huwelijks-annonces), waardoor op goedkoope wijze een en aDder wordt ter kennis gebracht van familieleden en vrienden. Men wende zich tot de Agenten of tot de Administratie. VERSCHENEN naar Kerkelijk Gezangboek met Gebeden en Onderrichtingen door Pr. EPPINK, Pr. Kerkelijk goedgekeurd. Verkrijgbaar bij den uitgever A. KÏJSTERS en bjj de Boekhandelaren: H8. VAN ELST, St. JaoobstraatA. KIJHNE, Boterstraat; A. KLOOSTER Hekelstraat te Alkmaar; K. RUIJTER, Kapellaan en Wed. STROOMER* Heilo; D. J. MIJNEN, Assendelfc; K. TESSELAAR, 't Zand; W. VAN STRATEN, Krommenie; Wed. JAG. BUIJS. Weere; H. STUMPEL. Hoorn- R. J. ZOON, Egmond aan de Hoef; J. TIEBIE Jacz., AkerslootG. BRAKEN HOF, Bergen en S. RIJ8ER, vh. P. J. BRONSTRING, Pur merend. Prgs: Gebonden: öO ct.f verguld op snee f 1.—

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2