Plaatselijk Nieuws. Binnenland. Officieele Berichten. Inlevering militaire zakboekjes. 388ste Staatsloterij. Gevonden voorwerpen. Correspondentie. Agenda's. op den kroonprins van Koemanie, toen deze op den Hongaarschon staalstpoorweg tusschen Dava en Tiam reisde. Een groote ateen werd in het aalonr\jtuig geslingerd en de kroonprins kon ternauwer nood ontsnappen. Twee andere insittenden werden door glassplinters gewond. Se dader werd gezien en achtervolgd, maar slaagde er in te ontsnappen. Hetzelfde gebeurde verleden jaar, toen de kroonprins op een motortochtje een kleine Roemeensche stad passeerde. Hij werd door een boer met steenen geworpen en beleedigd. H(| achtervolgde den boer, nam hem gevan gen, en leverde hem aan de autoriteiten over. Ofschoon de kroonprins van Roemenië een moedig soldaat en een man van de daad is, zooals hy voor drie jaren, toen de konink- lijke trein in brand vloog, heeft getoond, toen by zyn jas uittrok en als een gewoon burger de leiding van het blusschingewerk op zich nam, is hij toch in Roemenië verre van populair. Kamerverkiezing te Sneek. Naar de L. C. met zekerheid verneemt, heeft de heer Pollema voor een mogelijke candldatuur voor Sneek bedankt, omdat dr. Knyper in zeer ernstige overweging neemt, in de Kamer terug te keeren en hij de klesvereenigingen in de gelegenheid wil stellen dr. Kuyper als candidaat te procla- meeren. Bidden in de kazerne. De minister van oorlog heeft, bij besluit van 24 September j.l. de wyziging in de reglementen op den inwendigen dienst be treffende de maaltyden aldus vastgesteld: De commandeerende officier treft, in ver band met de locale gesteldheid, de vereischte maatregelen, dat by de gemeenschappeiyke maaltijden door het in acht nemen van eenige oogenblikken van stilte, san de aan- zittenden behoorlijk gelegenheid worde ge geven tot bidden. Dr. Kuyper weer in de Kamer. Het scbynt thans wel vast te staan, dat dr. Knyper naar de Kamer zal terugkeeren. Of dr. Knyper in Ommen of in Sneek de candidatuur aanvaardt, beide zyn vaste districten voor rechts en in beide is zyn verkiezing verzekerd. Dat dr. Kuyper in de Kamer tbuis hoort en zijn verkiezing een aanwinst zal zy'n voor het Parlement, behoeft geen betoog. Een aanwinst in het byzonder voor de rechterzyde, waarvan hij een zoo strydbaar en geducht kampioen is. Toch hoort men hier en daar onder menschen, die de politiek volgen, de be duchtheid uitspreken, dat dr. Kuyper zijn zonderlinge houding in de Standaard tegen over het ministerie in de Kamer zal voort zetten. Dat hy niet de voorvechter van het kabi net zal zyn, maar veeleer moeiiykheden op zijn weg zal leggen. En dat het mitsdien beter ware, dat dr. Kuyper voor het oogenblik niet naar de Kamer terugkeerde. Wy deelen de uitgesproken vrees niet, zegt het Egz., waaraan we dit artikeltje ontleenen. Het ministerie moet gesteund, niet ver zwakt. Vit niets is gebleken, dat de rechterzyde in de Kamer of een harer groepen het op verzwakking van het kabinet toelegt In tegendeel, het wordt con amwe en met warmte gesteund. En nu is niet denkbaar, dat de komst van dr. Koyper in de Kamer daarin wyzi ging zou brengen. Naluuriyk verbiyft ook hem het recht tot critiek op regeeringsdaden. Dit recht zouden wy niet graag iemand betwisten. Maar critiek uitoefenen en de positie van het kabinet ondermynen, den grond onder zyn voeten weggraven, zyn twee verschillende dingen. En tot het laatste achten wij dr. Kuyper niet in staat. Mag dat zoo maar? Er is wel eens gezegd, dat de sociaal democraten zich door hun praktyken buiten de nationale gemeenschap zetten. Maar dan kwamen de heeren daar met kracht tegen op. Zie nu echter, wat een Zondagsnummer van Eet Volk over den Koninginnedag te lezen gaf •Maandag j.l. vierde Mevr. van Mecklen burg Schwerin, by de gratie der volksdom heid, koningin der Nederlanden, niet alleen baar acht-en- twintigste geboortefeest, doch was het tevens tien jaar geleden, dat zy haar volle loon van f 600.000 per jaar, plus diverse vrije woningen, vry belasting en andere emo lumenten begon te genieten, nadat zy etteiyke jaren als halfwas was werkzaam geweest. Het was te verwachten, dat de burger- pers, die zich elk jaar tegen en op 31 Aug. uitput in de lafste malle praat over het dametje dat afwisselend in Den Haag en op Het Loo woont...» En zoo voort, We zyn allerminst bewonderaars van de Majesteitsschennis manie, die bij de autori teiten van een naburig volk vaak valt waar te nemen, maar by het lezen van stukken als het hier aangehaalde, dringt zich toch by velen de vraag op, of dat nu zoo maar mag, en of dit geen Majesteitsschennis is, die gestraft kan en moet worden. Een ding is zeker, nl. dat we hier te doen hebben met een uitbarsting van woede van menschen, die door de opgewektheid, waar mee geheel Nederland z'n Oranjefeest weer gevierd heeft, te verstaan gekregen hebben, dat ze door eigen schuld natuurfyk wel nog staatsrechteiyk in nationalen zin niet meer bij hot Nederlandsche volk behooren. Haagscbe Stem men ALKMAAR, 3 Oct. 1908. Hoewel de voorzitter in de raadsver gadering van Woensdag de rondvraag reeds gesteld had en de leden daarna in geheime zitting overgingen, werd, tegen de gewoonte in, na afloop dezer geheime vergadering, de zitting andermaal heropend en kwam alsnog in behandeling Punt 13. Voorstel van B. en W. inzake eenige onderwerpen, rakende de gemeente- begrootiag, dienst 1909. B, en W. stellen voor a. in beginsel te besluiten tot de benoe ming van een gemeente controleur, op eene jaarwedde van f 1600. b. te besluiten tot uitbreiding van het personeel ten kantore van den gemeente ontvanger met een derden klerk op eene jaarwedde van f 300, zonder periodieke ver hoogingen en de Verordening, regelende het getal en de bezoldigingen van de ambtenaren ten kantore van den gemeente ontvanger dienovereenkomstig te wyzigen. c. in de plaats van den bode A. Bolderiuk te benoemen één bode op eene jaarwedde van f 550, met drie driejaariykeche verhoo gingen telkens van f 50 (rywiel f 40) en een concierge van het gemeentehuis en het stedeiyk museum, op eene jaarwedde van f 500 met vrye woning, vuur en lichten desbetreffende verordening dienovereenkom stig te wyzigen. d. te besluiten tot het aanstellen van een 2den verwer by de gemeentewerken, op een weekloon van f 11 en tot verhooging van het weekloon van den verwer Bok van f 12 tot f 12.50. e. aan H. M. de Koningin, naar aanleiding van art. 191 der Gemeentewet in overweging te geven de jaarwedde van den Commissaris van Politie met f 200 te verhoogen en te bepalen op f2000. Voorts te besluiten tot het toekennen van eene personeele toelage van f 100 aan den in functie zijnden 'inspecteur van politie, waarvoor te wyzigen de Verordening, rege lende de inrichting der gemeente politie, niet noodzakeiyk wordt geacht. te besluiten tot uitbreiding van het politiekorps met één plantsoen wachter op deselfde voorwaarden als waarop de agenten van politie 3e kl. worden aangesteld en de desbetreffende Verordening dienovereenkom stig te wyzigen. Wat punt a betreft, werd besloten een controleur aan te stellen op een jaarwedde van f 1600, met twee 3 jaariyksche verhoo gingen tot een maximum van f 1S00. B. en W. zullen eerlang aan den Raad een ontwerp instructie voorleggen. De punten b, c en d werden eveneens aangenomen. Wat punt e aangaat, werd met 9 tegen 3 stemmen, die der beide wethouders en den heer Wanna en een blanco van den heer Fortuin, besloten, hiertoe vooralsnog niet over te gaan. De f 100 personeele toelage aan den inspecteur werd toegestaan zonder hoofdeiyke stemmen. Punt werd aangenomen. Echter kan die niet bevorderd worden tot le, wel tot 2e klasse en kan zoo noodig ook voor andere diensten worden aangenomen. Naar wy in de Volksbanier lezen, wenschen van de zes periodiek aftredende bestuursleden van den Ned. R. K. Volksbond alhier, vier niet meer voor herkiezing in aanmerking te komen, onder wie de voor zitter en secretaris. Woensdagavond hield da Alg. R. K. Prop. Club »St. Petrus» alhier hare eerste algemeene jaarvergadering, welke zeer druk was bezocht. De voorzitter, deze vergadering openend, riep allen een hartelyk welkom toe, om daarna een kort overzicht te geven der verrichtte werkzaamheden in het afge loopen jaar. Veel heeft »St. Petrus» gedaan ter bevordering en verspreiding der Kath. pers, inzonder voor Ons Blad, veel werd ook gearbeid aan de inwendige organisatie der club, die de Bisschoppelijke en Konink- ïyke goedkeuring mocht erlangen. Flink werd er ook gewerkt op sociaal en politiek gebied, door het aanwerven van nieuwe kiezers, het houden van een ontwikkelings cursus, bet exploiteeren van een boekwinkel enz. Spr. hoopte, dat allo leden door het behaalde succes zullen gehard en gestaald worden om met nieuwen moed het nieuwe boekjaar in te gaan. Hierna volgden voorlezing der notulen door den secretaris en eenige mededeelingen van huishoudelijken aard, waarna de eerste secretaris zyn jaarverslag uitbracht. Aan dit keurig-geslyleerde, blykbaar met veel zorg bewerkte, uitvoerige verslag wordt door ons bet volgende ontleendhet ledental bedroeg by de oprichting 38, thans 35 leden met 8 aspirant leden. In het afgeloopen jaar werden gehouden 13 bestuurs- en 11 algemeene vergaderingen, plus één feestvergadering by gelegenheid van het patroonsfeest, den 20an Juni. Door colportage op vergaderingen en verkoop uit den boekwinkel werden verkocht 469 diverse boeken voor een totaal bedrag van f91,76. Het getal abonné's op het popu laire blaadje de •Christeiyke Actie» steeg van 250 tot 300. Op verzoek der K. 8. A. werden per maand verspreid 100 vlugschrif tenbovendien verspreidde de club 300 vliegende blaadjes voor de vereeniging tot bescherming van meisjes. Commissies werden opgericht voor de Kath. pers, de volksont wikkeling en het verenigingsleven. Tot adviseur werd door Z D. H. den bisschop benoemd de WelEerw. Heer kapelaan Quant. De club sloot zich aan by het plaatselijk comité der K. 8. A. Hierna volgde verslag der verschillende commissies, terwyi het met luid applaus be groette verslag eindigde met een warm woord van dank aan allen, die »8t. Petrus» steun den en een woord van opwekking tot de leden, om den ijver te verdubbelen. Nadat de voorzitter den secretaris hartelijk gedankt had voor zyn uitgebreid verslag, gaf de penningmeester een met leuke zetten ge kruid overzicht van den finautiëelen toestand. Uit dit verslag bleek, dat het blaadje de Christeiyke Actie, ofschoon 274 lezers tellende en in ongeveer 15000 exemplaren per jaar ver spreid wordende, slechts weinig winst afwierp, terwyi de boekwinkel, waarin voor een be drag van ongeveer f 100 werd verkocht, een tamelyk groot verlies oplevert. Wanneer we nagaan, dat de club slechts 23 donateurs en donatrices heeft, dan blykt uit dit weinige reeds, dat de balans van den penningmeester allesbehalve gunstig was en een klein nadeelig saldo aangeeft. Terecht deed de penningmeester een be roep op de leden, teneinde dezen aan te sporen, donateurs en donatrices te werven. Middelen zijn by het bestuur in overweging teneinde den fiaantiëelen toestand te verbete ren. Moge het bestuur hierin slagen en wan neer zy een beroep doen op de'portemonnaie van Alkmaars Katholieken, dan vertrouwen wy, dat dit niet tevergeefs moge zyn. Zonder geld kan een aannemer niet bouwen en een propagandaclub niet werken. Ook den penningmeester werd door den voorzitter hulde gebracht voor zyn zorgvol en accuraat beheer, waarna de zeer geani meerde vergadering, nadat de rondvraag ge houden was, met een krachtig opwekkend woord van den voorzitter, te ongeveer 11 uur gesloten werd. Door de Rederijkerskamer »Vondel» van den R. K. Volksbond Is voor den feest avond op 15 en 22 Nov. a.s. in studie ge nomen het beroemde drama van Mgr. Menten iDe twee Broeders». Beide avonden zullen er aan de zaal introductie-kaarten verkiijg baar zyn, zoodat ook niet bondsleden van deze veelbelovende uitvoering kunnen profi- teeren. Alhier is aangehouden zekere 8., die op 14 September eenige kazen gestolen heeft van een voorraad, die hij van een schuit afhaalde en ter bestemder plaatse zou brengen. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de Noord-Holl. vereeniging Het Witte Kruis», afd. Alkmaar, werden als bestuursleden gekozen in plaats van de heeren Dr. J. C. Overduin, J. H. Oushoorn en mr. W. F. A, Verhoeff, de heeren L. Leijdesdorff, J. M. de Sonnaville en ds. P. J. Glasz. Blykens achterstaande advertentie werd heden geopend de geheel vernieuwde en naar de laatste eiechen des tijds Inge richte schoenwinkel van den heer F. Felen, Payglop alhier. Het geheel ziet er keurig uit en zal wel de aandacht trekken. HEILOO. Woensdag 1.1. arriveerde hier tegen 9 ure de extra trein met de «Lange- dikkers». Pastoor Willenborg en zijn kapelaan vergezelden hen. Met klokgelui werden zij hier ingehaald, terwyi velen de vlaggen had den uitgestoken. Pastoor Willenborg deed ten 9 ure in onze kerk de gezongen H. Mis en hield daaronder eene predikatiehet zangkoor van Langendijk deed zich onder de H. Mis hooren. Na de Hoogmis volgde eene pauze. Kwart vóór 11 ure trokken de pelgrims met 5 ontplooide vaandels naar Kapel», na hiervoor permissie van den burgemeester te hebben verkregen. Ten 3 ure n.m. keerden zy hier terug om een Lof te houden tot sluiting en ten 4 ure vertrok weder hun extra trein. Tal van vreemdelingen, ook uit andere plaatsen, zooals uit 't Veld, Heer-Hugowaard etcwaren hierheen gesneld. Een blauwe hemel en gouden zonneschyn begunstigden de gelukkige pelgrims. LANGENDIJK. Weer is in verband met de geschillen tusschen handelaars en bouwers een vergadering gehouden van de zes bestu ren, die besloten hebben de hand te houJen aan de genomen besluiten in zske de ver mindering voor contante betaling. Vooreerst werd besloten over heel den Langendyk op verschillende plaatsen biljetten te plakken, waarop vermeld zal worden in groote letters Bouwers 1 Laat U niet ompraten en verkoopt Uwe groenten niet anders dan op contract en over de betaalkantoren van Jn. Dirkmaat en N. Koog. Verder werd het algemeen goedgevonden, dat iedere vereeniging en afdeeling zyn leden bijeen zal roepen, om hen in te lichten over den stand, de oor zaken en het goed recht der geschillen. Alsdan zal door een der hoofdbestuurders van de Naamlooze Landbouw- en Handels vereniging het woord gevoerd worden in een openbare vergadering, te houden In een der plaatsen aan den Langendyk. Intusschen zyn met den meeBten spoed tal van biljetten aangeplakt, tot zelfs op de bruggen heeft men ze een bestemming weten te geven, om ze toch maar goed in het oog te doen vallen, 't Wordt nu zoo langzamerhand geiyk aan een verkiezings-campagne, waarin het hard tegen hard gaat. Nauwelyks waren de plak katen aan bruggen en borden toevertrouwd, of op sommige kon men het woordje niet doorgeschrapt zien, terwyi anderen, zeker van een tegenovergestelde meening, er weer gauw het genoemde woord hadden byge- schreven. Ons komt het voor, dat het voor beide partyen beter was, dat dergeiyke dingen achterwege bleven. De melkslyters te Noordscharwoude en Oudkarspel hebben eenparig besloten den prQi der melk één cent per L. te verhoogen. Woensdag vertrokken Van den Langen dyk ongeveer 350 personen ter bedevaart naar de Runxputten by Heilo. 't Was hier 's morgens een gezellige drukte met al die rijtuigen en voetgangers naar het spoor van 7.59. 's Middags om ongeveer 5 uur waren allen weer thuis, na een heerlijke dag te hebben getroffen. Toen Woensdag omstreeks 5 uur In den namiddag de rijtuigen met bedevaart gangers door Noordscharwoude reden, ge beurde er een ernstig ongeluk. Een 10-jarig zoontje van den heer Swager aldaar liep een der rytuigen achterna, waardoor hy viel en een der wielen van een rytuig hem over het hoofd ging. Deeriyk gekwetst werd by opgenomen en in huls gedragen. Zyn toestand is allerbedenkelijkst. Toch heeft men het wenschelijk geoordeeld hem naar het gasthuis te Alkmaar over te brengen. De timmerman J. Kamper te Zuid- scharwoude is aannemer geworden van 128 banken voor de nieuwe Christelijke school te Broek op Langendijk, die meer en meer hare voltooiing nadert. CASTRICUM. Woensdagavond hield de afd. Castricum van Het Witte Kruis de tweede ledenvergadering. Da belangstelling was maar matig, van de pl.m. 150 leden, waren er maar ruim 40 ter vergadoring aanwezig. Punt 10 van den beschryvingsbrief der algemeene ver gadering lokte nog al discussie uit. Besloten werd zich te vereenigen met het prae-advies van het hoofdbestuur en af te wachten, welke wijzigingen de te benoemen commissie zal voorstellen. Om zich behoorlijk van verple- gingsartikelen te kunnen voorzien, stelde het bestuur voor een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 300.— wat de goedkeuring der vergadering wegdroeg. Bij de rondvraag stelde de heer Lens voor een commissie te benoemen tot het doen van huisbezoek om Het Witte Kruis meer bekend te maken en zoo nieuwe leden te winnen. Het bestuur meende dat het zeer moeilijk zou zyn, zoodanige commissie samen te stellen en achtte het ook niet noodzakeiyk, daar het zelf steeds nieuwe leden tracht te winnen. Het wilde echter het denkbeeld wel in overweging nemen. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd benoemd de heer H. L. NyseD, secretaris der afdeeling. UITGEEST. Woensdagavond herdacht onze parochie het Gouden Jubelfeest van Z. H. den Paus, by welke gelegenheid een fraai programma van 6 nummers werd uitgevoerd nl.No. 1. Orgel2. Pias-Cantate. C. Frans een 3. Psalm VIII. R. Rol4, Gloria. No. 3 Verhulst5. Te Deum. Verhuist 6. Feestlied, door iedereen mede te zingen, op de wijze van Wien Neerlands Bloed. De deelneming was groot en allen die het bijge woond hadden, verlieten zeer voldaan de kerk. HEEMSKERK. Een jongeling M. 8. zou alhier een gebruikte flets koopen. Vooraleer tot den verkoop werd overgegaan, probeerde genoemde persoon het rywiel, reed veel te woest, zoodat in volle vaart het rywiel middendoor brak. De jongeling deed gruweiyke verwondingen op, moest in een rytuig naar huis worden vervoerd, waar hij dadelijk door onzen geneesheer werd verbonden. Naar wy vernemen zal alles nog ten beste keeren. De dagen, waarop in vorige jaren alhier de kermisvreugde werd gevierd, zyn goddank I nogal tamelyk rustig voorbygegaan. Enkele relletjes, straatlantaarns inwerpeD, het vernielen der ruiten in een alleenstaande bloembollenschuur, ziedaar zoowat het voor gevallene. De politie was 's avonds natuurlijk goed vertegenwoordigd en liet niet met zich spelen. Een paar oproerkraaiers zijn in de •nor» gestopt. De laatste wist echter door verbreking der deur te ontsnappen. De rechtbank te Haarlem veroordeelde een zekeren A. M. alhier, wegens diefstal van vyf en dertig gulden van zyn broeder, tot drie maanden met aftrek der preventieve hechtenis. ASSEN DELFT. Maandag 5 Oct. vieren de parochianen van St..OJulphus een heugjyk feest. Het zal dan juist 25 jaar geleden zyn, dat genoemde parochie haar Pastoor, den Zeerw. heer G. F. Schlüter, ontving. Voorwaar een zeldzaam voorrecht voor een parochie, haar Herder reeds 25 jaar in haar midden te mogen hebben I Haar Herder 1 Ja, in den volsten zin des woords haar Herder I Geheel heeft hy zich gegeven aan zyn parochie en ieder, die hem kent in zijn priestelijken arbeid, zal moeten toegeven, dat het »Alteri vivas, si vis vivere» (Leef voor een ander, als ge waariyk leven wilt) door hem in vervulling is gebracht. Zielszorg, liefde en yver voor Gods huis, edelmoedigheid, milddadigheid en welwillend heid, de juweelen der eigenschappen, welke den waren priester sieren, hebben steeds in hem geschitterd. In het weldoen steeds voor aan, is het hem een lust geweest te leven voor zijn parochianen. In die kwarteeuw, welke nu achter ons ligt, heeft hy monu menten gesticht; niet voor zich zelf, doch Gode ter eer en zyn parochie ten heil; echter, die stichtingen zullen in de verre toekomst, wanneer ten duidelijkste zal biyken, welke groote godsdienstige en zedelyke voor deden ze voor de Aesendelftsche katholieken hebben afgeworpen, nog luide en met roem van den stichter gewagen. Veel, veel heeft onze Herder voor ons gedaan, te veel om het in een kort bestek op te noemen. Met dankbaarheid zien wij, parochianen van 8t. Odulphus, dan ook op de afgeloopen 25 jaren terug. Een bede, een vurige bede zal voorzeker uit ons aller harten opstygen tot voor Gods troon, opdat het Gode moge behagen den grijzen 70 jarigen herder in zyn moeiiyk priesterambt by te staan. Vurige gebeden zullen gestort worden, opdat voor Assendelft pastoor Schlüter nog lang gespaard biyve. Dat God, die ons aanhoort, hem lang [nog spaar Hij leve, bij ons nog menig, menig jaar, Tot zyn ziel, op eigen vroom verlangen, In 't zalig koor der priesters wordt [ontvangen. Laten we aan bovenstaand vers, hem zoo dikwyis toegezongen, nog deze bede toe voegen Zegen, zegen hem, o God I Blijf hem, onzen Pastoor, Uw gena verleenen, En moge eens een Hemelsch lot, Ons met hem bij U vereenen. Den 6en dezer zal de heer J. Fris, sub-ontvanger voor de accynzen alhier, zijn 40-jarige werkzaamheid als zoodanig gedenken. De nauwgezetheid en hulpvaardigheid waar mede de alom geachte jubilaris zich gedu rende dien tijd van zijne taak heeft gekweten, zal door allen die met hem in aanraking komen, zeker hoog worden gewaardeerd. Alle niet In werkelIjken dienst zijnde dienstplichtigen der militie te land en der zeemilitie, onverschillig tot welke lichting zij behooren, worden dringend uitgenoodigd hun militair zakboekje vóór of op 7 October a.s, ter gemeente secretarie in te leveren. De Burgemeester van Alkmaar, G. RIPPING. 5e klasse. 6a Lyst. Trekking van 30 Sept. Prys van f1000 4282 12600 15218. 400759 2980 4600 8961 13681 15419. 200 2286 2481 3843 7588 9668 100: 1064 3012 50501069711819 12951 13096 15381 17970 19525 19645 20828 20921 20922. 5e klasse. 7e Lyrt. Trekking van 1 Oct, No. 372 f 5000. No. 547, 9911, 12610 en 13676 elk f 1000. No. 199 en 18829 elk f400. No. 62, 8212, 11225, 18430 en 19921 elk f200. No. 1645, 1930, 2427, 2828, 4422, 10716, 12593, 16211, 19266, 19657 en 20015 elk f 100. 5a klasse. 2 Oct. No. 381, 2458 en 16286 elk f 1000. No. 4525, 5974, 11767, 14652 en 18684 elk f 400. No. 375, 4145, 9818 en 17823 elk f 200. No. 2878, 3096, 3601, 4773, 6344, 7447, 9136, 9483, 10652, 11312,11999,14414,14811, 14848, 15114, 15398, 17176, 17299 en 17461 elk f 100. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van 's morgens 9—12 uur. Drie ceintuurs. Eenige koralen. Drie armbanden. Een kraagveer. Twee zak mesjes. Eenige sleutels, Een wandel stok. Een dasspeld. Twee kettingen, Een hoedenspeld. Vier rozenkransen. Twee belastingbiljetten. Een vingerhoed. Een R. K. kerkboekje. Een bril. Een kat. Een portemonnaie met eenig geld. Eenige schouderpassanten. Een boord. Een oorbelletje. Alkmaar, 30 Sept. 1908. De Comm. van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. Voor abonnementen op en adverten ties in „Ons Blad" wende men zich te Uitgeest tot onzen agent F. Impink aldaar. Heeren Correspondenten worden beleefd verzocht, hunne nota's over het afgeloopen kwartaal deze maand in te dienen. De Administratie. Wegens den grooten toevloed van adver tenties moeten een verslag der Coöp. Tuin- bouwvereeniging te Heemskerk, twee ingez. stukken, burg. stand, enz., tot Woensdag blyven liggen. EerklijstenCastricum, Limmen, Bergen, Langendyk, Heerhugowaard en Tuitjenhorn niet ontvangen. Z.Eerw. heeren Geestelijken worden nog maals beleefd verzocht, te zorgen, dat de Kerkiysten Vrijdags in ons bezit zijn. By ontbreken van formulieren, gelieve ons even te berichten. De Redactie. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: A. N. Quant, rywielhande- laar te Den Helder. Cur. mr. Cohen Stuart. Nic. G. Weijland, kleermaker te Den Hel der. Cur. mr. Cohen Stuart. Vergadering van den •Katholieke Kring» op Woensdag 7 Oct. a s., des avonds te 8 uur, ten huize van den heer Proot, Lan- gestraat. Spreker de WelEerw. Pater P. de Bruyn. OnderwerpDe Katholieke Kerk en de lyk- verbranding. Den leden der Alg. R. K. Prop. Club wordt verzocht, te zorgen, dat zy Maandag avond 5 October, kwartier voor achten present zijn in het lokaal van den heer Konyn, Dijk. Algemeene opkomst is dringend noodzakeiyk,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 4