i Marktberichten. Advertentiën. Officieele Berichten. Amsterdamschd Beurs. i02H Gemengd Nieuws. Letteren en Kunst. 388std Staatsloterij. Burgerlijke Stand. NICOLAAS PUNT OATHARINA BAKKUM, hunne 121/,-jarige Echtvereeniging Cornelia Catharina Geels, FR. XAV. WITTE, Dankbetuiging. net MEISJE, WORMERVEER. BQ de vorige week gehouden aanbeeteding van 20 arbeiders woningen aan de Javastraat alhier voor rekening van de vereeniging «Goed Wonen* was de gunning aangehouden. Zaterdag 10 October werd in een vergadering dier ver eeniging in verband met plaatselijke om standigheden besloten, het werk te gunnen aan den aannemer M. Leguit Pz. te Krommenie, voor f30975. De hoogste inschrijver was J. W. Worsteling te Amersfoort voor f42475, de laagste A. van Slingerland te Haarlem voor f 30660, terwijl de raming f33000 bedroeg. Wegens de vele aanvragen, besloot de vereeniging «Goed Wonen* in haar Zaterdag gehouden vergadering voorloopig geen acht te slaan op aanvragen tot huur der woningen. Wel zal, veertien dagen voordat de woningen ter bewoning gereed zullen zijn, per ad vertentie bekend gemaakt worden, dat huurders zich kunnen aanmelden. ZAANDAM. Zaterdagavond, omstreeks 6 uur, is alhier, aan bet Prinsenpad, een moordaanslag met doodelijken afloop gepleegd. Het slachtoffer is de 41jarige koffiehuishoud- ster Jannetje Beths, wed. Verkerk, laatst gescheiden echtgenoote van J. Arends, moeder van 7 kinderen. By haar was vroeger als commensaal in huis de thans 23jarige sigaren maker J. van W., die haar Zaterdagavond weer opzocht, met het verzoek, hem weer in huis te nemen. Zij weigerde, waarop een woordenwisseling ontstond, en toen zij bleef weigeren, loste v. W., onder den uitroep >stik dan*, een revolverschot op haar. Het slachtoffer van den aanslag kreeg een schot in den mond en een tweede onder den arm, dat door da long ging. Reeds een kwartier na het voorval overleed de vrouw. De dader werd door het publiek gearresteerd en aan de politie overgeleverd. Het feit werd ge pleegd vóór de woning. De dader ontkent den aanslag niet en zegt door jalouzie te zijn gedreven. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders der gemeente Alk maar brengen bij deze ter kennis van belangheb benden, dat op Woensdag 28 October dezes jaars, door den opzichter over den Hout en de Plantsoenen zal worden gehouden de jaarlijksche schouw, over: De oude Zaudersloot, beginnende bij het brug getje in den Kennemersingel, vervolgens de slooten loopende van den Kennemersingel af tot de Verlaat- jesbruggen. De sloot langs Egelenburgerlaan en Ropjeskuil tot den weg naar de begraafplaats. De ringsloot om de Cadettenschool. De Bleekersloot loopende van den Nieuwlander- singel af en de nieuwe Zandersloot, beide tot aan de banscheiding van Heiloo, De sloot, loopende van het Baanpad af achter langs de baanhuizen, tot het gad van O verdie. De sloot langs en van het Baanpad af ten Zuiden van de huizen aan de Overdiestraat tot het Kanaal. De sloot loopende ten zuiden van het weiland van Mevr. van Wensen en verder tot het Kanaal. Wordende alle eigenaars of gebruikers van per- ceelen, aan en langs die slooten liggende, aange maand om van de gezegde slooten, en wel ieder voor zooverre zijn eigendom zich daar langs uitstrekt, de kanten af te maaien, het kroos en afgemaaide op te halen, alsmede die slooten uit te diepen en het zand benevens den modder, te hunnen koste, ter weerszijden daaruit op te halen, alles op zoodanige diepte en onder die boete en strafbepalingen, als bij de bestaande verordeningen zijn vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONA1H, Secretaris. Alkmaar, 9 October 1908. Plan van uitbreiding der Gemeente. Het Hoofd van het bes*uur der gemeente Alkmaar, Gelet op artikel 28 alinea 4,5 en 6 der Woningwet, Brengt ter algemeene kennis, dat het plan van Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsieeningen. 3 °/o Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 n Hongarije Goudl. 4 v Oostenrijk Jan./Juli 4Vïn Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 n 'd. Rothschild r889 4 ld. Hope Co. 4Vzn Iwang Dombrowa 4 v Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. S n Brazilië Fund. Loan Spoorwegleenlngen. Holl. IJz, Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie n Kansas City Pref. id. Comm. Missouri t Ontario Rock Island n South. Pacific r South. Railw. n Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. Wiadikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry n Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij, 1! Comm. Marine Pref. jd. Comm. Peru Pref. id. A'dam Langkatgew. Aand. id. pref Adam Serdang Asahan Plantage Deh Cultuur Dell Mij, [fngkat Tab. A Medan id. n sinëmhatSailan Tab- 12 Oct. 13 Oct. 9«Vl6 Koers van 931/! 9a 95IS/l6 95% 9iVt 79ls/l6 79% B8>4 m 93 87 27% 3I6/l8 27% 618/16 3ol/l6 408/8 20I/16 102U/16 2144 I646/8 r2ls/i6 wuneieenlt 3 Amsterdam f 100.— Antwerpen 4 Theiss 5 n Oostenrijk i860 3 n Rusland r866 Prolongatlekoera •tot, 85 4°%6 46V8 929 282 138 1095/16 7 19/4 10 408/4 rSS 21044 87 *7% 1128/1 445% 87 274 133V1 408 10615/10 1051/8 97 144% 268 93% 92%6 9l5/l6 79% 79'/8 8944 1048/16 27I/4 3 r% 28I/4 62I/4 3°% 40I/4 20I/4 1028/g 218/10 1651/8 1211/18 99 40% 451%6 129I/16 1698/16 927 ro244 28244 1388/4 14 Oct. 93 9SV8 9144 8O 79H I03 285 I40 09% V°% 7%6 19% 10S/16 40% 156% 878/4 14 1141/4 4SO 8644 27444 123 10644 1048/16 *54 3% 7V4 I9S/4 10 Vi 157 213 8L "4 450 87 274 "9 406 8944 2944 31% 288/8 628/3 31 40% 2O!/8 IO3I/8 2I3/4 1638/4 13 39S/4 46VS 129% uitbreiding dezer gemeente, voor zoover dit niet reeds is goedgekeurd, met uitvoerige kaarten en grondteekeningen op de secretarie dezer gemeente (bureau Gemeentewerken aan de Stadstimmcnverf) voor een ieder ter inzage is nedergelegd van ro Oc tober as. af tot en met 7 November a.s. Het Hoofd van het bestuur voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 9 October 1908. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat zij bij besluit van heden onder voorwaarden vergunning hebben ver leend aan W. Keikmeer, aldaar, tot het uitbreiden van zijne heistelplaats voor rijwielen, door het plaat sen van een gasmotor van 8 E. P. K., dynamo's, slijp- en schuurmachines, dienende tot het slijpen, schuren en vernikkelen van metalen, in het perceel Ritsevoort, wijk A, No. 10. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATPI, Secretaris. Alkmaar, 8 October 1908. Moord. Te Ede ia Vrijdagavond D. v. S. met een gcherpen steen doodgeslagen. De vermoedelijke daders zijn in hechtenis. Verdronken. Door den zwaren mist is Vrijdagochtend de boerenzoon A. V. te Bergambacht, toen hij met melken zou aan vangen te water geraakt en verdronken. Een onmenschelijke daad. Een bijzonder gruwelijke misdaad wordt uit Bentheim be richt. Daar heeft een arbeidersvrouw haren man met een stok geslagen tot hij bewusteloos was, hem daarna met petroleum overgoten en toen zijn kleederen in brand gestoken. Naar het ziekenhuis overgebracht, stierf de man aan de vreeselijke brandwonden. Gestikt. Te Wolvega schoot een 1 jarig kind een worteltje in de keel. De geneesheer vond operatie niet noodzakelijk, doch na weinige oogenblikken is de kleine onder hevige benauwdheden overleden. Past op de kinderen I Het zoontje van den heer O., organist der alg. R. K. hulp kerk van de Keizersgracht, te Amsterdam, geraakte Zondag in brand doordat het met lucifers speelde. Maandagnacht is het kind aan de brandwonden bezweken. Mijnongeluk. In de mijn Schürbank hij Dortmund had Zaterdagmiddag door een plotseling opgetreden gronddruk een instor ting plaats, waarbij drie mijnwerkers onder de neervallende steen en kolenmassa's werden bedolven. Nog twee andere mijnwerkers werden slechts licht gewond. Om drie uur waren slechts twee lijken geborgenmen vermoedt, dat ook de derde der bedolven mijnwerkers is gestikt. Kerkgewelf ingestort. Te Hulsberg, Limburg, stortte een gewelf van de R. K. kerk, welke men aan het reataureeren was, met donderend geraas in. Een drietal per sonen, onder wie de aannemer van het werk, de heer J. L, uit Oud Valkenburg, werden onder het puin bedolven. Gelukkig kregen zij geen ernstige verwondingen. In een café tegenover de kerk, werden de ge wonden binnengedragen, waar hun genees kundige hulp verleend werd. Per rijtuig werden zij naar hun woningen overgebracht. Zonderling. Te Blijham (Gr.) is op een handvol stroo, in zijn bijna onbewoonbaar huis, schier zonder ruiten, dood gevonden zekeren M., die zeer bemiddeld was, doch zonderling en zeer bekrompen leefde. Hij sliep nooit op een bed, omdat hij er geen had. Verleden winter bevroren hem de beide voeten. Bü de strenge koude sliep bij toen op wat stroo in zijn gang voor de deur. Na een smartelijk lijden is bij thans aan de ge volgen daarvan bezweken. Een ongeluk zit soms in een klein hoekje. Terwijl de dienstbode van den heer J. R. te Herwen bezig was een paar peren te plukken, liep een kalf, dat zich in den boom gaard bevond, de trapladder omver. Het meisje, dat op de tweede trede stond, viel en brak haar linkerbeen op twee plaatsen. Spoedig was de dokter bij de hand, die een voorloopig verband aanlegde, waarna de ongelukkigs naar het Ziekenhuis in het naburige Elten werd vervoerd. Een probaat middel, In het dorpje Wueschen zou een man, zekere Lieckfeld, die op een postkantoor te Berlijn ingebroken en 16,000 mk. gestolen had, in hechtenis genomen worden. Hij was er te waardschap bij zijn oom, maar kroop den schoolsteen in, toen de dienders kwamen. Verschillende aan maningen baatten niet, en daarop werd een vuurtje van droog aardappelloof aangemaakt, om Lieckfeld uit te rooken. Hij vluchtte in opwaartsche richtiDg en werd op het dak gevat. Arme sukkel. Op een der zolders van de stadsstallen aan de Veemarkt te Amsterdam werd Zaterdagmorgen een man gevonden, die, naar later bleek, daar reeds vier dagen en vier nachten had gelegen, zonder eten of drinken. De man was ziek en uitgeput, zoo dat zijn opname in het O. L. Vrouwe Gast huis noodzakelijk bleek. Zijn toestand moet hoogst ernstig zijn. Hoe hjj op de zolders is gekomen, weet men niet. Hjj was steeds bij het abbattoir, waar hij af en toe voor de slagers en vee boeren als veedrijver dienst deed. Hjj was zonder huisvesting en sliep dan meestal 's nachts bij de koeien in het stroo. HQ schijnt nu ziek geworden en een ligplaats op den zolder gezocht te hebben, waar men niet zoo vaak komt, zoodat hij eeret Zaterdag morgen werd gevonden. Plotseling dood. Maandag tegen den avond wilde de ruim 70 jarige rentenier E, J. v. B., te Renswoude, nog een klein fiets tochtje doen. Slechts enkele minuten later vond men hem even buiten het dorp dood naast zijn rijwiel liggen. Een oudje. In Ierland is een vrouw, mevrouw Oatherine Kierans, gestorven in den ouderdom van 113 jaar, waarvan zij 80 op een eenzaam eilandje in een der Iersche meren had gewoond, De spraak verloren. - Te Finsterwolde (Gr.) viel het 10 jarig dochtertje van H. Z. van een stoel, waarbij enkele tanden van de benedenkaak door de bovenlip drongen. Het kind ecbijnt bij dit ongeval de spraak te hebben verloren, want den volgenden dag kon zij nog niet spreken. Solidariteit van jeugdige kermisgasten. Een manifestatie met uitstekenden afloop had Dinsdagmorgen plaats voor Wolffs' stoom- carouesel te Zalt Bommel. De joDgelui werden vorige jaren door den carousselhouder Vincken in de gelegenheid gesteld een doorloopend abonnement voor de kermis te koopen. De eigenaar Wolffs deelde echter mede, dat hij geen doorloopende abonnementen verstrekte en dit viel niet in den Bmaak der leerlingen van H. B. S, en andere inrichtingen. De koppen bij elkaar gestoken en besloten gedu rende de geheele kermis geen voet te zetten in de tent, zoo Wolffs »i--t bereid was abon nementen te verstrekken. Bij de opening der kermis prachtige orgel muziek het gesnor der raderen getuigt van het in werking zijn van den caroussel, doch geen jongelui er in, Daar nadert een gansche schare van veertig a vijftig knapen en meisjes op pst en hoed bevestigd een wit papier, be drukt met de woorden leve de abonnementen* in de hand een kermistrompet, en dit gezel schap posteert zich voor de tent en begint luidruchtig te toeteren. De talrijke 6cbare heeft haar doel bereikt de eigenaar Wolffs deelt mede, dat over een uurtje de abonnementsbewyzen verkrijgbaar zullen zijn en onder luide hoera's ontbindt zich de troep. Stem tooneeltje. Bij de Maandag te Zwolle gehouden stemming voor een lid van den raad werden door het stembureau een paar in uniform gekleede landweerplich- tigen van de stembus geweerd. Deze personen, die om 9 uur aan den trein moesten zijn, hadden geen tijd gehad zich nog even te gaan verkleeden. Een paar landwearplichtigen hebben echter huiten het lokaal even een jas en pet van een daar aanwezig burgor geleend, en konden toen toch van hun stemrecht gebruik maken. Ongelukken. Te -Terhole, bij Hulst, schrikte het paard van een landbouwer voor de tram. Het dier maakte een geweldigen sprong, waardoor de landbouwer van zijn kar viel. Deze ging herb over hat lichaam, waardoor hij gedood werd. Vrijdagavond had te Gouda een treurig ongeval plaats. Een 8-jarig dochtertje van den stalhouder Langerak geraakte spelende op het Lombokterrein bij het station onder een met hooi beladen wageD. De wielen gingen het kind over het lichaam, zoodat de dood bijna onmiddellijk intrad. Vreeselyk. Zondagavond omstreeks zeven uur heeft een vreeselijke gebeurtenis de St. Pieterateeg te Amsterdam in rep en roer gebracht. Een oud-onderofficier van het Indische Leger daar woonachtig kreeg ruzie met de vrouw waarmede hij verkeerde en werd na deze ruzie zoo hopeloos, dat hij zich in perceel No. I geheel met petroleum overgoot en er daarna zelf de vlam instak. In een oogwenk stond van Locbem in lichte laaie, de buren schoten toe, wikkelden den man in een deken en alarmeerden de brandweer. Met vreeselijke brandwonden overdekt werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd, ook zijn vrouw bekwam bij het blusschingwerk brandwonden. Maandagnacht om twee uur is de man die steeds sterk onder den invloed van sterken drank verkeerde aan de bekomen brandwonden overleden. Studentenpret. In «Scala* te 's Graven- hage is Vrijdagavond de politie moeten optreden, om een aantal studenten te ver wijderen, die tijdens de voorstelling de orde verstoorden. Aan de eene zijde van de galerij zaten eeltige oudera studenten van de Technische Hoogeschool te Delft en aan de andere zijde een groot aantal z.g. «groenen*, die door luid geschreeuw en bet blazen op een hoorntje lawaai maakten. Toen een der «hoornblazers* verzocht werd, zich te ver wijderen, klonken van beide zijden luide kreten van protest en werd het lawaai zoo 6rg, dat da directie van «Scala* de hulp der politie inriep, om de levenmakers te verwijderen. Eenige agenten en rechercheurs met een inspecteur brachten de studenten een zeventigtal toen door den nooduitgang, die naar de Gedempte Gracht leidt, waarbij een tweetal rechercheurs, maar ook de studenten gevoelige klappen opliepen. Op etraat gingen de studenten kalm uit een, zoodat geen arrestaties plaats hadden. Eenigen tijd later werd op het Plein een student gearresteerd, die in een rijtuig ge zeten, met een ond pistool, dat later on geladen bleek, op de voorbijgangers mikte en daardoor menigeen den schrik op het lp joeg. KEIRKHIKUWS Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Rboon den Weleerw. heer A. J. Ratté, 16 Aug. 1.1, priester gewijd. St. Lucas. De firma C. L. van Langenbuysen deelt ons mede, dat bij haar zijn verschenen de beide eerste eflevericgen van een nieuw tijd schrift, waarvan de naam is «Sint Lucas*. Het is gewijd aan de kunst en het ambacht onder de redactie vanF. Xavier Smits, Doctor in de Archeologie, Voorzitter H. O. Nieuwbarn, O. P. S. Theol. Lector B. Kruyt- wagen, O, F. M, i Jan Toorop, Kunstschilder i Jan Stuyt, Architect, Secretaris, en is een Nederlandsche uitgave van het Bulletin des Metiers d art, dat al 7 jaar lang in België en elders een zeer goede reputatie genoot. Vooral op vele en goede illustraties zal St. Lucas in 't bijzonder zich toeleggen, terwijl de tekst in verhalenden trant de om schrijving en toelichting der illustraties vormen zal. In dit tijdschrift zal behandeld worden architectuur en beeldhouwkunst, schilderkunst, smeedwerk, glasschilderkunet en naaldwerk, kortom, alle takken van be drijf en nijverheid, die der kunst en het ambacht dienstig zijn. Ook vooral die technieken, welke de vrouw in onze dagen zulk een groot aandeel in de moderne kunstontwikkeling toekennen, zullen niet ontbreken. Het ligt in de bedoeling aan de kunst van borduren alle aandacht te wijden, terwijl binnenkort reeds een artikel kan worden toegezien, waarin behandeld worden zal het maken van stijlvolle kunst bloemen voor liturgische doeleinden, eene techniek, die wy aan den kunstzinnigen Deken van Ouderkerk, Mgr. Graaf, te danken hebben. Na de inleiding zet de eerste aflevering in met een aantal bezienswaardige photo's van Engelsche dorpskerken, waarop volgt een lezenswaardig opstel over ivoren beeld houwwerk ook bierbij talrijke illustraties. Eindelijk schrijft de Hoofdredacteur over oude Katholieke kunst in Nederland en voert ons langs de kerken van Utrecht, Maastricht, Roermond en 's Hertogenbosch. De tweede aflevering bevat o. a. een inte ressant artikel van Jan Stuyt. De bouwkunst als uitdrukking van denkbeelden, met 8 afbeeldingende Christelijke kunst in de natuur door G. FrancotteOver muurschil dering door A. van Grambergen enz. Er bestaan thans zeer vele kunsttijdschrif ten, rijk geïllustreerd en prachtig verzorgd, komen ze ons toegevloeid, doch hoe weinige zijn er die men met gerust hart in de huis kamer op tafel kan laten liggen, die men vrijelijk zijn kinderen in handen geven kan In dit opzicht zal Sint Lucas een gunstige uitzondering zijn, terwijl het ook eene uit zondering is, wat den prijs aangaat. Voor vp gulden twaalf van die prachtige afleve ringen, die ingebonden een blijvend sieraad voor de huisbibliotheek zullen blijken te zijn 1 5e Klasse. 13e Lijst. Trekking van 12 Oct. No. 6815, 8155, 8940, 11571, 11908, 16411 en 17350 elk f 1000. No. 513, 3600, 10965, 10974, 12179 en 18874 elk f400. No. 16982 f200. No. 239, 2369, 3205, 4973, 7085, 11168, 11534, 14926, 16042, 16577 en 19121 elk f 100. 5e Klasse. 14e Lijst. Trekking van 13 Oct. No. 1567 f 100.000. No. 11267 f25,000. No. 17604 f2000. No. 4078, 4608, 8073, 10259 en 17517 elk f1000. No. 15273 f 400. No. 299, 6816, 9969, 10014 elk f200. No. 4200, 7172, 7300, 12849, 12852, 16872 en 19569 elk f 100. Alkmaar. GEBOREN9 Oct. Jan, z. van Pieter Tromp en Barber Staasen. 10 dito. Cor nelia, d. van CorneliB Kaal en Maartje Zwakman, Mietje, d, van Petrus Sneek en Cornelia Hoogeveen. 11 dito. Emmetje, d. van Henrikus Ruiter en Grietje Visser. Jasper, z. van Arie de Vet en Trijntje van der Sluis. 13 dito. Hendrik Nicolaas, z. van Gerardus van Veen en Engelina Maria Ranzijn. GETROUWD: 14 Oct. Mattheus Bp en Maria van Driel. Pieter Hendrik de Rover en Maria Gottmer. OVERLEDEN: 10 Oct. Jan Blom, 69 j. Jacoba Margaretha Ohristina Broers, wed. Jacohus Augustus Wijnen, 85 j, Cornelia Oatharina Geels, wed. Simon Beekman, 78 j. 11 dito. Johanna Antonia Maria Netten, wed. Franeiecus Witte, 70 j. 12 dito. Jan Schipper, 70 j. Llmmen. GEBOREN 9 Sept. Anna Johanna, d. van Nicolaas Punt en Oatharina Bakknm. 26 dito. Hendrika, d. van Sijvert Commandeur en Oatharina Lenting. 29 dito. Oornelis Maria, z. van Klaas Snel en Johanna Geer- truida Dekker. Noord-Scharwoude. GEBORENJacobus, z. van Pieter Tromp en Oatharina Bekker. Christina Margaretha, d. van Jacob Mol en Guurtje Zuurbier. Cornelis, z, van Jan Jonker en Anna Glas. Oornelis, z. van Evert Zeeman en Elisabeth Kruit. ONDERTROUWD en GETROUWDJacob Schouten en Cornelia Keppel. OVERLEDEN Oornelis Swager, echtg. van Jantje Groot, 44 jaar. Oudkarspel. GEBORENJacob, z. van Willem Kostelijk en Antje Bood. Brëgitta Johanna, d. van Hendrik Brommer en Maartje Hoogeboom. Trijntje, d. van Pieter Deugd en Kaatje Veen. ONDERTROUWD en GETROUWDGerar dus Wilhelmus Meiten en Maartje Rijper. OVERLEDENFrederik Weel, 61 j., echtg, van Elizabeth Oatharina Brouwer. Schoorl, over de maand September. GEBORENDirk Willem, z. van Jacob Schip en Elizabeth v. d. Horst. Pieter, z. van Oornelis Zwaan en Trijntje Kuijper. Geertje, d. van Sieawert Jonker en Jansj» Slot. Aaltje, d. van Oornelis Nleuwland en Maria Christina Sevenhujjsen. Johanna, d. van Cornells Modder en Guurtje Hofdijk. Jan, z. van Jacobus Timmer en Jansje Admiraal. ONDERTROUWDGerhardus Louter en Cornelia Maria Lonwe. OVERLEDENJan Osien, wednr. van Lavina van Honschoten, eerder van Marpje Boon, 86 j. Jan Bnlt, 69 j. Jan Timmer, z. van Jacobus Timmer en Jansje Admiraal ld. Jacob Out, jm. 28 j. ALKMAAR, 12 Oct. Aangevoerd 18 Koeien en Ossen 200 a 275,50 vette Kalveren f 40 a 124, per Ned. pond 85 a 105 ct. 32 nucht. Kalveren /8 a 22 per stuk; 0 magere Schapen 0.00 a 0.00, 814 vette idem f 18.00 a 29.00, 237 vette Varkens 40 a 50 ot. p. Ned. pond, 113 mag. idem 16 a 20. PURMEREND, 13 Oct. Aangevoerd 390 Runderen, waaronder 857 vette f 0.60 a 0.75 p. K.G., pryahond. matig, 83m.eng. koeien f 120 a 240, prijshoud. matig, 16 stieren, 143 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G., vlug, 187 nucht. f 11 28, stug, paarden, 4074 schapen f 20 a 28.00 en 484 overhouders f 18 a 22 prysh. vlug, 323 vette varkeus 44 a 48 ct. p. K.G. matig, 38 magere id. f 12 a 24.00, stug, 244 biggen f 4 a 8,stug. 500 mand appelen 1.50 a 4.00. 700 mand peren 12.00 a 5.00. 718 ganzen /2.50 a 2.90, Kleine Kaas I 29.50, Middelbare £26.50, aange voerd 156 stapels. 1253 kg. boter 1.50 a 1.55, per kilo, Kipeieren f 5.75 a 6.00, eenden dito 0.00 per 100. PURMEREND, 12 Oct. Op de najaars-runderenmarkt werden aangevoerd 478a stuks.* kalf koeien f 180 a f 400, geldekoeieu f 120 a f 230, piDkeu f 80 a f 170, graskalveren f 35 a f 90. Hooge prijzen met vluggen handel. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct. Heden werd best»-x voor.- Graafj. aardappelen f 0.—a 0.—. Muizen aardappelen f 0.a 0.kleine f 0.a 0.ronde aardappelen f0.35 a 0.45 per i/l H.L,, wortelen f 1.80 a 2.10 per 100 bos, bloemkool (eerste Boort) 2.50 a 4.00, 2de soort 0.70 a 1.40 per 100 stuks, reu- zenbloemkool f 2.50 a 6.25, gele kool f 8.0C a 6.00, roode kool 4.00 a 8.00, witte kool f 5.00 a 10.50, koolrapen 0.zilveruien 0.kleine uien 3.70 a 4.uien 2.00 a 2 40 por 50 K.Q., bieten 10.75 a rammenas 0. Station NOORD-SCHARWOUDE, 12 Oct.'Eigen heimers 0.a 0.blauwen 0.a 0.per 25 K.G. Zilveruien 0.a 0.roode kool lste soort 6.00 a 6.75, 2e soort 5.00 a 5.75, kleinere 3.00 a 4.50, gele kool lste foort 5,50 a 6.00, 2e soort 4.C0 4.75, kleine id. 2.00 a 3.75, uien 2.10 a 2.35, witte kool 7,00 a 8.00, alles per 100, appelen 0.00 per l/% H.L. BODEGRAVEN, 18 Oct. Kaas. Aangevoerd 302 wagens, te zamen 13,571 stuks, wegende pl,m. 80.462 kilo; le soort Goudsche 1 27.50 a 29.00, zwaardere f 31.00. 2e soort f 24.00 a 25.50, Derbykaas, le soort f 28 a 28.75, 2e soort 1 a Edammer-kaas, le soort f 28.60 5, 30, 2e soort f a f Leidache kaas f 0.66 d het schippond. Op den 15en October hopen onze geliefde Zoon en Dochter, Broeder en Zuster en te herdenken. Namens Ouders, P. BAKKUM. P. BAKKÜM-ORY. Namens Broeders en Zuster, Jb. BAKKUM. E. BAKKUM—Admiraal. G. BAKKUM. J. BAKKUM. M. BAKKUM. Limmen, Oct. 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in., den ouderdom van ruim 78 jaren, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw wed. van den heer SIMON BEEKMAN. Uit aller naam, B. BEEKMAN. Alkmaar, 10 Oct. 1908. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Moe der en Behuwdmoeder, Mevrouw de Weduwe geboren JOHANNA ANTONIA MARIA NETTEN, in den ouderdom van 70 jaren en ruim 4 maanden, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden. P. M. KOSSEN—Witte. P. C. KOSSEN. Alkmaar, 11 Oct. 1908. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Aan allen, die mij bij gelegenheid van mijn veertigjarig Priesterfeest, op welke wijze ook, hunne deelneming be toond hebben, hetnig ik mijn innigen en oprechten dank. Deken HORNING. Qevraagd een ter assistentie in de huishouding, goed kunnende naaien. Br. fr. bur. van dit blad, no. Q90.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3